Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

odsavacka
26. nov 2009

Andfrejka, tak to si ma potesila,...odlahlo mi,.....🙂Teraz spi...konecne, chcela by som odsat len sa bojim ze sa zobudi,...spi vo velkej posteli a musim na nu dozerat, aby z nej nezletela, tak tu sedim po tichu ako muska a cakam....relaxujem🙂

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

No veru, radsej relaxuj. ako si sa rozhodla s odsavanim? dokedy to chces potiahnut?

odsavacka
26. nov 2009

...nakoniec sa mi malu podarilo prelozit do postielky a odsala som rychlo, uz je inak hore, pojdeme sa napapat a vonku trosku sa prejst....co sa tyka odsavania, stale neviem, odsavam ako sa da,...uvidim...chcem uz skoncit, ale nie odrazu...postupne...ked som trosku vyspata hned mam na veci iny pohlad,...musim vela toho este prehodnotit ... 🙂

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

klobuk dole, malokto vydrzi tak ako ty, alebo ja 😅 ...(pisem to s malickou dusickou)
tak ti zavidim tu prechadzku po vonku. ja som si uz kupila sama pre seba vianocny darcek.
kukni:
http://www.natuurlijkvoorjebaby.nl/Webwinkel-Pr...

dost to vyuzijem, lebo Damian nechce sediet v kocari ale vo vaku sa mu lubi. A dost to vyuzijem aj na lyzovacke(bezky), alebo v lete pocas turistikovania. a celkovo ked potrebujem len tak nieco rychlo nakupit, je to lahsie, ked mam volne ruky a jeho na chrbate. dnes pojdeme po robote otestovat von.. tak sa tesim

miskachrumka
autor
26. nov 2009

ahojte
andrea ja verim ze mi ziadnu havariu nebudeme mat!!!!!!!!!! 😲

nie nekukala som ci ma nejake testy bezpecnosti ale ani na tomto vajicku som to nejak nesledovala co som predala!................tak neviem a na clanok po nemecky si velmi netrufam viem po nemecky ucila som sa skoro 13 rokov ale neviem znej az tolko ze by som si vedela uplne prelozit cely clanok ale skusim to !

baby dnes som si robila test vsetky mi idu vsetko bolo dobre ako nahle som prisla na krizovatky tak hnes zo siestich dve zle 😠

miskachrumka
autor
26. nov 2009

zuzka prezmenu asi mi zas teraz budeme chori uvidim zatial len pokaslieva musim zbehnut dr. boze ale ked tak strasne nechcem tam ist ked je tolko chorich ludi bojim saze mi este nieco navyse chyti ☹

miskachrumka
autor
26. nov 2009

ide riadit kuchynu ky maly spi lebo už vidim ze bude spat max.hodinu a to doobeda nic nespal 🙄

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

Miska mozem ti nieco pozriet ja,vecer ked budem doma. nejake vysledky testov z ADACu a kuknem aj to ako na tom vyzera aj ta co chces kupit. no s tou havariou aj ja dufam. ved to by chcel asi kazdy, nenaburat. ale cert nikdy nespi...
neboj tie krizovatky zvladnes... mna to caka buduci rok 😉

miskachrumka
autor
26. nov 2009

andrejka dakujem sii zlata a ochotna 🙂
daj mi potom vediet ako dopadla

som zvedava!
😕 😀

miskachrumka
autor
26. nov 2009

inac dnes maly papal broskynovy jogurt tiez mu chutil ale asi ten vanilkovy ma radsej predsa je sladsi 😀

odsavacka
26. nov 2009

Andrejka, sranda, aj ja si chystam kupit nosic...ale ja som kukala iny, pozri link, mne sa pacia tieto, jeden si chcem vybrat:

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

Ten co si ty kupila je dost podobny. Je tiez mozne dat dieta na nom na bok alebo do predu smerom k tebe??? Kolko ta vysiel???
Ako dopadol test? Ja chcem tiez v lete s malou zacat behat po kopcoch, a na vylety, hrozne sa uz tesim, inak na tej stranke najdes aj oblecenie na nosenie pod NOSENIM...super stranka🙂

Miska ved krizovatky to je to najlahsie🙂)) To som sa ani neucila, staci poznat pointu pravej ruky a znacky,... tak ma nezlosti, to zvladnes lavou zadnou....🙂 Ked si sa naucila testy,....🙂 Inak ked tak uvazujem, v BS ani tych krizovatiek vela nemas, tak to dako vysvetli instruktorovi a na testoch aj policajtovi,...srandujem, samo ze kazdy sme iny ale verim ,ze sa ich naucis, ja len na odlahcenie🙂Ak maly pokaslieva, radsej s nim zbehni a skus tak, ze pockas v aute a v cakarni nech caka napr. svokra, a potom nech ti crnkne, mi tak chodievame, ked sa nam tam neche vyckavat medzi chorymi a musime ist.Resp. boli sme az raz...haha ..chodievame🙂

ockovelasky
27. nov 2009

Ahojte, Andrejka, Zuzka, ja som si nosič kúpila hneď ako sa drobec narodil, je to super vec, keď idem na nákup, tak mám voľné ruky a malý si v ňom aj pospí.. Tiež pomôže, keď ho niečo trápi a nemôže zaspať, v nosiči ho ukolíšem a haja ako anjelik.. 😉 Zuzka, ja mám tento:

http://nosime.sk/tovar1511-manduca_cierna_farba

pozerala som tvoj link a takýto je tam tiež, ja som s ním spokojná..

Andrejka, ako sa má Damianko, pusinka už odpuchla?

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Miska poslala som ti IP o tej sedacke.

Zuzka no ja som do roka pouzivala len baby bjorn. Sprosta 😠 😠 keby som bola normalnejsia hned si kupim manducu. a je aj lepsia pre deti, co sa tyka klbov. Tento nosic co sme kupili je az od 1-4 rokov. Dieta musi mat minimalne 7kg a je to do 23kg. Aj tie manduce co sti mi dali kuknut s Elenkou tu predavaju. Ale len cez net, lebo v obchode je to samy baby bjorn. S postovnym ma vysiel 95 euro a mala som ho za dva dni od zaplatenia cez internet. Damianovi sa v nom lubi. Najprv tam nechcel byt, a ked som s nim zacala behat ako konik tak sa zacal smiat a nechal sa nosit. No a potom som musela cely cas len hopkat ako konik, lebo inak tam zacal vymyslat. Ale myslim, ze o chvilu si tam zvykne. Da sa to natocit aj dopredu, takze ho mozem mat tvarou k sebe. Moc to nechcem kvoli mojim "melonom". prave preto mi vadil baby bjorn. No a nosic je vyrobeny s prirodnych materialov co sa mi lubi. Nechcela som tie kovove atrapy.

Elenka Damian je OK, len sa mu do toho zositeho miesta dostala asi trocha infekcia. Ma tam take male biele miesto, tak ideme o 12 hod k doktorovi, nech mu to pozrie.

ockovelasky
27. nov 2009

Andrejka, manduca je super, Patrika nosím stále vpredu, tiež som ho objednávala cez internet a doma som ho mala rovnako do dvoch dní kuriérom, kým sme prišli z nemocnice, nosič bol doma. Mne sa páčil, lebo je ergo a ako si spomínala, je dobrý aj na klby a nevisí v ňom ako v obyčajných klokankách.. Keď je moc nepokojný, tak s ním musím tancovať, mm sa potom smeje, že už vie, prečo ženy majú lepší zmysel pre rytmus.. 😀 😀 😀
Dúfam, že Damianka tam zas nepotrápia a dajú vám len niečo na zasušenie, že to nebude nič vážne.. 🙂

applee
27. nov 2009

Ahojte,neviete mi nahodou poradit?...Maly ma 4 mesiace velke problemy so spanim aj cez den aj v noci... Vzdy zaspi len na rukach a treba ho kolisat alebo hojdat na lopte. To by nam az tak velmi nevadilo, lenze on pri kazdom uspavani strasne place, cez den priblizne 10-15 minut a vecer aj hodinu, niekedy aj viac. Okrem toho bozechran ho po zaspani z tych ruk polozit, doteraz sa to aspon vecer dalo, teraz je problem aj s tym a hlqvne po polnoci sa nam uz budi aj kazdu polhodinku.... Mozno ste tu nieco z toho uz riesili, ale nestiham precitat celu diskusiu...

applee
27. nov 2009

Este som zabudla povedat, ze nechce ani cumel, ani moje tricko pri tvaricke nezabera, dokonca ani spinkanie s nami v posteli, stale je to rovnake...strasny rev pri uspavani, uspavanie len na rukach, nocne budenie sa aj kazdu pol hodinku a treba ho nosit aby zaspal zase na polhodinku. A mozno je to dolezite-budi sa v noci tak, ze si zacne ruckami pretierat tvaricku a po chvilke zacne plakat. Drzanie ruciciek tiez nepomaha, to zacne plakat bez toho pretierania...

applee
27. nov 2009

A najhorsie na tom je, ze vidim je unaveny ale akoby mu daco branilo kludne zaspinkat a kludne spinkat.

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

Elenka aj ja dufam, lebo keby mu to mali otvarat a znova zasivat tak asi osediviem ☹

Apple- ja sice taku skusenost nemam, ale neskusala si mat maleho vo vaku pri sebe? niektorym detom staci pritomnost maminky alebo otecka a potom su kludnejsie a zaspia. poznam jendu maminku ktora mala take uplakane babatko ako ty a bolo to tym, ze drobcek mal zablokovanu chrbticu. po odlokovani chrbtice uz tolko neplakal. no a co ma este napadlo je to, ze by to mohli byt prdiky alebo je jednoducho tak nauceny, ze pri zaspavani place a potrebuje sa kolisat. skusala si si s nim len tak lahnut do postele a hladkat ho, a tulit ho k sebe? mozno aj taketo nieco by pomohlo. mozno nie hned na prvy krat ale po niekolkych pokusoch by drobcek tolko neplakal.

miskachrumka
autor
27. nov 2009

ahojte kocky 🙂 tak so tu maly teraz zabuval a tie co piju faffe tak nazdravie 😵

andrejka to sima fakt nepotesila! ☹

zuzka dobehnite buduci tyzden nas kuk maly kasle len tak ze 4 kratza den a volala som s dr ze to moze mat aj ztoho ze ak elakurime co kurime tak zo sucheho vzduchu ! 😒
tak dodnes rana som u dala na postielku makru plienku a aj na radiator a nekaslal vobec!

zuzka nejdem do nemocky lebo je tam stale naval chorych ludi tak nejdem radsej pockam do 3.12 bude mat visnovska poradnu tu unas v antole 😉
ale idem jej dnes este volat tak mi povie co ma malemu kupit v lekarni na ten kasel!
ps:teraz ordinuje stara Visna tak knej nejdem lebo je už strasne stara anic okrem antibiotik nevie predpisovat 😠
a naco zbytocne mam maleho dopovat tab ked je to fakt ze nic trosku zakasle 5 krat denne nato mu uplne stacinejaky sirupcek od kasla do jedneho roku! 😉

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

aj my kasleme ked mame suchy vzduch v izbe 😉

miskachrumka
autor
27. nov 2009

applee-ja tiez taku skusenost nemam ja som simaleho velmi na ruky nebrala aby si velmi nezvykal samozrejem ze niesom krkavcia matka cosi nepotuli svoje dieta ale neprehanala som to !

zato mamina sestra ma dceru teraz ma už 11rokov ale ona bola tiez neskutocna dopol roka ju tiez museli nosit na rukych aj uspavt na rukach atiez bozechran polozit hned bola hore !napr:bolo to tak ze sa napapala malastrasne bolesti bruska plakala a plakala a museli ju vkuse natriasat nosit cele dni a to zababusenu tak ze bola zviazana ako v kazajke iba jej oci bolo vidno inac by sa vobec neukludnila !no a kym si teda odgrgla a zaspala a už bol cas zase papat tak odznova papat hucala odgrgla nosit a nosi kym zaspala zase tak na poll hodku tak zase papat atakto dokola do pol roka a potom ze akoby seklo bola lepsia a lepsia a pomaly si zvykla aj na spanie v postielke samozrejem vzdy tobolo trosku splacom ale bolo to ovela lepsie!
tak drzim palceky nech vam to tiez netrva dlho! 😉

ockovelasky
27. nov 2009

Andrejka-potom sa ozvite ako ste dopadli.. držím pršteky.. 😉
Applee-poslala som ti IP
Miška-nerozmýšľala si nad zvlhčovačom vzduchu pre malého? Pýtam sa, lebo ja chcem kúpiť Patrikovi, tiež máme v byte suchší vzduch, odkedy kúrime a sem-tam pokašliava, taký suchý kašeľ je to skôr, ale nie viac ako 4x za deň, takže rovnako ako tvoj Davidko..

miskachrumka
autor
27. nov 2009

baby prepacte za preklepy ale nemozem silno tukat lebo 2metre odomna buva maly!

ockovelasky aj to mi navrhli vcera asi zbehnem kupit aj ked teraz je toho casu menej a presne aj mi mame suchy kasel ak byho en nieco drazdilo v krku alebo neico skriabalo a odkasle takym usivim kaslom inac nevykaslieva nic anisopliky teda este nema tak si to bude fakt tym kurenim!lebo takto cez den ked tak nekurim tak fakt ze zakasle asi 3krat ako kedy ale vnoci to bolo horsie az teraz ked som mu dala tie mokre plienky tak to bolo okej 😉

smily
27. nov 2009

ahojte

ockovelasky my mame tiez dost suchy vzduch tak sme si ten zvlhcovac zaobstarali... je to dobra pomocka a fakt sa hned lepsie dycha aj mne aj malym, hlavne ak nahodou maju nadchu tak zapnem zvlhcovac a kvapnem don drosku alpy, ten vzduch je potom aj taky cerstvejsi a odblokuje im upchate nosteky...
applee ja som mala take trampoty s mladsou.... zaspavala na rukach, tak som si kupila babyvak - velmi rychlo v nom zaspala a hlavne ja som mala volne ruky
aj nam to zacalo v tom 4tom mesiaci.. teraz ma 9 a sa jej to lepsi len jej momentalne idu zubky tak zas je trocha nervozna... bola som s nou vcera u homeopaticky... komplet ju vysetrila dajakym pristrojom ze vsetko ma ok, v stredu mam prijst ze predpise nieco na nakopnutie nervoveho systemu aby vedel tlmit drazdive vonkajsie podnety, ze je trocha hyperaktivna.tak som zvedava....
chcem tam ist aj so starsou, len nema zatial volny termin....

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

smily 😕 mas toho dost s mladsou. Uz musis mat riadne vycvicene nervy.

miskachrumka
autor
27. nov 2009

http://www.anjelikobchod.sk/index.php?cPath=128... andrejka tu je link na ten anielikoobchod skvela stranka kukni 😉

miskachrumka
autor
27. nov 2009

v tom slnieckove maju len hracky andrejka 😒

miskachrumka
autor
27. nov 2009

tak sme už hore tak ide ahojte zatial 😉

cestovatelkaandrea
27. nov 2009

😉 dik Miska, tak hadam nejaku kombinezu na tu lyzovacku pre drobca zozeniem

miskachrumka
autor
27. nov 2009

andrejka a nevies nejaky link na nejake dobre topanocky pe tohtomojho ortopedicke?
inac ake su najlepsie?