Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

na ten sneh sa tesim aj ja. 5-6 decembra ideme do dusseldorfu pozriet preteky v bezeckom lyzovani, tak som zvedava co bude Damian robit v bjornym. asi bude vrieskat od radosti namiesto hlasatela s mikrofonom. 🙂 alebo ako ho poznam ticho sledovat a len prstekom ukazovat a pytat sa: "a toto je co?" jeho detskou komoleninou

miskachrumka
autor
10. nov 2009

inac ten mikulas co si pisala to tam musi byt krasne aj mi tu na dedine mame mikolasa pod velkym stromcekom vela deti sladkosti sa rozdavaju joj tento rok pojdeme 5.12 to je ale to asi neda porovnat s mikulasom v NL?ze?

miskachrumka
autor
10. nov 2009

baby ja malemu nasypem plnu tasku plastovych flias stym sa vie najlepsie pohrat lepsie povedane hryzie do stopla ato samu paci ako to vrzga! 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

neviem Miska ktory je lepsi. je to take ine vidiet Mikulasa na lodi s 20-timi Ciernymi Petrami 😀 ako rozhadzuju pernikove keksiky po ludoch. 😉 ten slovensky mi pripada taky osobnejsi, a ma to vacsie caro aspon pre mna.

miskachrumka
autor
10. nov 2009

20 certami? 😕 😕 😕 😀 joj to by satu deti riadne bali 😀 😀 to treba poslat na take nedobre pubertacke deti! 😀 😀 😝 😅

miskachrumka
autor
10. nov 2009

inac smily tvaja už takto pekne cupka nas sa postavi sam na nozky pri postielke alebo posteli aj stat vie sam pekne ale krociky este nerobi 😒

miskachrumka
autor
10. nov 2009

a lozime osto sest akurat teraz si pekne zisiel z posteli a stal kukol namna a ko som sa zasmiala tak sa zasmial aja on a spadol na ritku! 😀 😀

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

miska ten cierny peter vyzera asi takto:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Zwarte_Piet
ziadny pubertak by sa ho nezlakol.

iank smily nas maly zacal lozit az ked mal 11 mesiacov. hned na to sa zacal stavat k nabytku a teraz ked ma 14 mesiacov tak zacal robit prve kroky sam. niekedy sa nas chyti za ruku a tak prejdeme celu izbu hore dole, ale moc nechce. radsej lozi ako divy a prejde sam malu vzdialenost cca 1 meter mozno 1.5.

miskachrumka
autor
10. nov 2009

no nas zacal lozit od siedmeho take pokusi a teraz ide pekne rucky kolena rucky kolena ale krociky este nie!ale stoji sam aj sa postavi ale ma este casu veru ja cakam tak ze nejak v januari hadam budeme chodit ako divy!

smily
10. nov 2009

nasa zas nevie lozit ale beha po celom dome - drzi sa nabytku, steny... vonku za jednu rucicku pekne cupka...

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

smily u niektorych deti je to naopak, najprv chodia a az potom lozia 😉

smily
10. nov 2009

saska sa pustila sama ked mala presne rok a tyzden, dovtedy len za ruku chodila..a bola rada v pavuku.. arinka zas nie - nechce byt v choditku ani za svet, radsej sa vsade dostane sama...

cestovatelkaandrea
10. nov 2009

oki, ficim do skolky pre drobca a pohram sa s nim kym nezaspi okolo 19.30.

miskachrumka
autor
10. nov 2009

smuly tak to je sikulka ale mi sme zas rychlo sedkali tak kazde babo je ine!

miskachrumka
autor
10. nov 2009

inac andrea ti cierny petrovia su upln einy sko som si predstavovala!ale je to predsa ine ako unas ! 😒

odsavacka
10. nov 2009

Ahojte,

Andrejka, Miska malinka je uz zdrava, ale ten zubok nas trapi este stale, stale nie je cely vonku, zda sa mi ze len kusok citim pod prstom, ukazat mi to nechce,...davam jej pravidelne homeopatika, takze je trosku kludnejsia ale ked nie je po jej alebo ju nieco nebavi, reve ako sialena...zuri🙂
Inak mozno ani chora nebola, pretoze teplotu mohla mat z tych zubkov a udajne aj sopliky mozu byt z toho, teda mne to povedala doktorka do telefonu, no velmi sa to nepozdava, nejak neviem si to logicky odovodnit.
Za to ja som bola chora, ale uz som fit. Musel ma nakazit priatel, alebo navsteva. Lebo inak nikde nechodim🙂 Nakupy mi robi priatel...ja mu len poviem co ma priniest.

Inak my chodime vonku aj ked prsi, ja si nemyslim, ze je to na chripku, este tak skor na prechladnutie, to mozno, ale to mozem aj ked neprsi, ...chripka je kvapockova infekcia pokial viem, ono mozno v dazdi sa lepsie siri, ale to by musel okolo mna prejst chory clovek v rozsahu do cca 10m,....myslim si🙂 A to moze aj ked neprsi,...len ten rozsah nakazy je kratsi,...v tom vidim jediny rozdiel....cize prechadzat sa po dvore na cerstvom vzduchu, nevidim v tom nic zleho🙂 Ale je to vec nazoru, samozrejme ze Ti Miska nevyvraciam tvoj nazor, len pisem ten moj🙂 Malej sa v kociku najlepsie spi, ked prsi.... a ja mam tiez rada sviezi vzduch🙂 Jasne, ze ked padaju ,,furiky,, z neba, tak sa nepojdme prechadzat s kocikom....este by nas nahodou daky trafil, nie...xixi🙂

Uvazujem o tom, ze mame hyperaktivne dieta. Normalne ona hadam ani sediet nebude chciet. Dnes sa nahodne posadila, ale vobec ju to neoslovilo, nuda...radsej lozi, uz ako tak stvornozkuje,....proste ona ked nespi tak je vkuse v pohybe,...🙂

smily
10. nov 2009

odsavacka ahoj,
tie sopliky mozu fakt byt zo zubov, moja starsia sa vzdy strasne ale strasne soplila. ber to vlastne ako alergicku reakciu alebo co.. aj teploty su z toho a hlavne ked sa prerezavaju stolicky...

odsavacka
10. nov 2009

smily tak to si ma potesila, ... naberam nadej, ze mozno nebola chora,...aj ked aj to musi byt, nejak musi dieta ziskat imunitu,...nie???

miskachrumka
autor
10. nov 2009

zuzi tak to si budu rozumiet nasemu tiez vysiel dalsi zubok!🙂
tiez sa vie dokonca ja zapachtit pro tom vsetko co stvara!a ja viem ze mas iny nazot neboj !ja si myslim ze za takeho dobreho premoknutia na dazdi je dobre prechladnutie a nato chripka alebo angina ale tak niekto je imunny kazdy sme iny! 😉

miskachrumka
autor
10. nov 2009

inac nechcem porieknut ale mi sme zatial vobe nemali horucku ani sopliky a to už mame 7 zubov! 😉

smily
10. nov 2009

moja mala ma zatial len 2 zubky ale dasna ma strasne opuchnute... a to uz davno a stale nic... asi bude ako saska-tej tiez vysli prve dva a potom sme mali polrocnu prestavku....
mladsia uz spi ale starsia si este daco mrmla... idem si spravit cajik proti prechladnutiu lebo sa necitim dobre

miskachrumka
autor
10. nov 2009

mna tiez nejak skriabe v krku ale verim ze to nic nieje!
a ta prasacia chripka to je strasne 😔 ja verim ze sa to sem napokon nedostane! 😖 😲
ja pijem kakao! 😉

miskachrumka
autor
10. nov 2009

aj nas už inac buva od osmej ale vkuse sa vrti ba dokonca kolkokrat spi a naraz sa zo spanku posadi 😕 alebo prekruti na opacn ykoniec postele 😀

amy14
11. nov 2009

pridávam sa k vám...no moja malá zaspí síce o 19h približne plus mínus,ale od 23h sa budí každé 2-3hodiny a chce bud cumlík alebo mliečko,no a hore je už o ýh,takže ja som ako mechom udretá...takže potom ráno silná káva a mam funguj a nos ma a hraj sa so mnou a venuj sa mi...no závidím maminám,ktoré uložia do postielky a ráno sa deti zobudia na kjenie a ešte pospia...no my spíme v posteli,postielka je nepriateľ a hodinu uspávame,potom si večer dám dokopy domácnosť a idem spať okolo 22h a to už spím len na etapy...niekedy si doprajem a spím s ňou už od 19h a to som potom ako tak vyspatá,ale nedá sa stále...

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

amy - po case si tvoje telo zvykne. nas maly sice spava pekne ale v noci sa zobudi tak 2-3 krat na to ze potrebuje dudlik alebo chce ist do nasej postele z jeho postielky. len raz spal od vecera do piatej rano bez zobudenia. no a ja potom ked sa v noci zobudim nedokazem tak rychlo zaspat ako moj manzel. kolkokrat v podstate bere maleho z postele a on spi, robi to akosi automaticky. no aj ja si potom drobca pritulim k sebe a pozeram do stropu aj hodinu kym opat zaspim. v priemere spavam takych 5-6 hodin denne. ked som bola na materskej tak som si niekedy pospala s malym cez den na dve hodinky ale teraz ked robim tak to nejde. som sice unavena ale spat nedokazem ☹

miska aj nas ma 7 zubov a dalsi sa pyta na svet. a pri prvych styroch sme mali teploty, sopel a redsiu stolicu. tie dvojky uz boli bez teploty ale s poriadnymi soplami.
mas stastie ze davidko to ma bez bonusu v podobe teploty a soplov 😉

miskachrumka
autor
11. nov 2009

ahojte a dobre rano
ahoj amy 😉

andy dufam ze to tak bude aj pokracovat ale myslim ze aj nas to pocka tie sople a teploty! ☹

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

dnes som strasne unavena, zase cosi na mna leze a teraz to uz asi budem musiet vylezat ☹ hlava ma boli, oci mi slzia, mam zablokovanu nadchu a hrdlo ma boli, ach jaj...

amy14
11. nov 2009

no ja už som si zvykla,len niekedy to na mňa doľahne...a malá spí cez den na mojich rukách,takže spánok cez deň nehrozí 😒
inak kedsom jej teraz dala dvakrát večer panadol,lebo sa vyhádzala po johnsone,tak spinkala krásne...mám pocit,že už sa jej deje niečo zo zúbkami,všetko silno hryzie...nehovorím,že jej už zúbky vyjdú,ale proces sa už začal...tak asi jej kúpim čípky,aby som ich mala po ruke,ked bude zle 😝

odsavacka
11. nov 2009

Ahojte baby,

tak ja som dnes uz v koncoch,...pocujte ked Vam deturence placu, dostanete do nich prikrm? Pretoze pokial moja mala nema dobru naladu, nechce nic ine iba mlieko, mam co robit aby som ju nakrmila ked je pokojna, aj teraz si vynutila mlieko a zaspala,...ide ma sibnut, pretoze uz koli tomu zavadzam druhy prikrm v poobednych hodinach, teda dostava obed a olovrant, nie desiatu....nedokazem to tam vsunut....ono ked jej chcem dat papat skor ako si zacne pytat, nic nezje,...potom je zmatok, a ked si zacne pytat, zacne aj revat,...a nakrmit placuje dieta prikrmom, je asi hlupe, ved sa mi zadusi,...tak dostane mlieko a je spokojna,....mozno je to teraz tymi zubkami, verim, ze ano,...neviem moze byt dieta aj bez prikrmu jeden den....alebo len na jednom v nasom veku, kedze uz nejaky cas sme na dvoch?...idem sa konecne naranajkovat....dnes sme same...preto nic nestiham, a mala je raz tak nervozna, lebo citi,ze som nepokojna, no ale ja sa cela chvejem ked som hladna,...a mala stale place a chce byt na rukach a mna veru nezasyti banan alebo mlieko s musli, co som schopna popri tom do seba napchat ako sa ju snazim drzat na rukach, lebo aj to je makacka, ona na rukach len tak nie je v nepohybe, ale vrti sa, vsetko chce ohmatat, ....baby ja zavidim zenam, kt. maju dieta cely den pekne v postielke alebo na zemi ako moja jedna znama...sice sa jej este ani poriadne neprehadzuje, ani nelozi, a je v nasom veku, ...je lenivec, ale ma pokoj .... vychutnava si proste ukazkovo MD...🙂
Musela som sa postazovat, aby som sa upokojila a pripomenula si svoje rady co davam druhym,....🙂Este, ze dokazem rychlo pisat a nezabralo mi to vela casu, lebo uz od hladu ani nevidim,...

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

Zuzka tak jej nedavaj desiatu ale obed a olovrant. A mas po probleme. Neviem preco by musela byt desiata druhy prikrm. Treti prikrm moze byt od nejakeho osmeho mesiaca. Tak potom mozes skusit zaviest desiatu.
Ak je dieta chore, tak je normalne ze nechce jest a pije iba mliecko, caj, vodu. To sme zazili ked Damianovi isiel prvy zubok, vtedy chcel viac mliecka a jedol iba ovocie. Zeleninu vtedy nechcel ani vidiet.
Ani ja nedostanem do Damiana jedlo ked place, preto ho krmim len ked je kludny. No a teraz sa zapaja do jedenia sam, lebo ked vidi, ze mame nalozene, tak chce papat aj on.