Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

no a teraz ked som tu ja, tak ty tu nie si 😀

ockovelasky
4. dec 2009

Miška, Paťkovi brali na vyšetrenie aj moč, keď mal červený pipík, a vyšlo mu, že má baktériu E-coli, tak sme brali Biseptol a prešlo to, aj Excipial máme, ale U Hydrolotio, je to dobré, nám to pomohlo, keď bol malý vysypaný..

miskachrumka
autor
4. dec 2009

nam nebrali moc☹ a mozno aj hej aj to dr hovorila lebo on vela pije kazdy den tak moze mat silny moc

a tvaricku ma si vyhadzanu z manzelovych fuzikov tak som mu prisne zakazala ho bozkavat na tvar!

Elenka mi mame na tvaricku U Lipolotio!

andejka raz sa tu muime stretnut naraz a mozno tam to aj dnes vinde! 😉

maly buva ako anielik chudacik lebo doobeda sme boli u tej dr a nic nebuval taks a napapal o pol jednej a buva už hodinu 😕 😉 som zvedava dokedy bude spat dzfam ze aspon este hodinu

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

to ma Davidko potom citlivu kozicku ked mu vadi fuzi

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

a s tym pipikom ma tie problemy odkedy mu ho doktorka pretahovala alebo je to nieco ine?

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

zase pisem ako tatar: malo tam byt ked mu vadia namiesto vadi

ockovelasky
4. dec 2009

Miška, Lipolotio je hustejší, ale nám viac vyhovuje Hydro-je ako emulzia, ale tak sme si na neho zvykli, že iné už ani nedávame..

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Ja mam asi stastie v tychto veciach. Damian s pipikom ziadne problemy doteraz nemal. A na tvari mal len malo vyrazok po narodeni. Aj to bolo z mojej stravy co som ja pojedla. Inak nic.

miskachrumka
autor
4. dec 2009

andrejka od vtedy ma stym problemy presne kao mu ho pretahovala dovtedy nemal ziadn yproblem a vcera na poradni u ho zas kukala tak isto 😖

a ma to zdedil pomne ja ma tiez velmi citlivu pokozku a hlavne na tvari

andrejka ja pisem ako tatar stale 😅

miskachrumka
autor
4. dec 2009

a ten co mame mi elenka ste este nemali?
uvidim co to spravi inac mi sme doteraz na tavricku pouzivali sebamed je to taky jeny krem poslem link

inac kukam tie cipky na internete a pise mi ze sato pouziva pri kautnych ochoreniach tak neviem preco nam to predpisala ☹

ockovelasky
4. dec 2009

To mliečko čo máte vy Miška, sme nemali, ale je to to isté ako náš, len váš je hustejší.. 😉 Aj Seba-med je dobrý krémik, ale ak mu nepomohol, tak skús teraz ten Excipial a uvidíš..

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

a nepytala si sa jej preco mu ho pretahovala? mne sa to zda divne, lebo mne tu doktorka povedala, ze mu ho nemam pretahovat. ze je este moc malicky na to.

aj ja mam rada sebamed. ja ho pouzivam na seba. sanozrejme ze kupujem ten pre dospelych.

odsavacka
4. dec 2009

Ahojte,

Elenka ja jej davam Chamomilla vulgaris 5 ch, ked je uz zubok na ceste 5guliciek 4 krat za den. O tych cipkoch uz viem, tiez som ich chcela kupit, nejak vzdy zabudnem.

Manducu som objadnala cez www.latkoveplienky.sk, dlho som hladala, kym som nasla vsetko co som chcela kupit na jednej stranke a tak aby vsetko bolo skladom, a oni mu poslali mail, ze to do 5 dni pride, lebo nie vsetko maju, musia objednat, no dnes je piaty den, neprislo, tak verim, ze na buduci tyzden sa uz manducujeme aj my🙂Reklamujem kocik, takze sa mi to bude hodit.

Miska, tak to Van ta doktorka toho naordinovala🙂 Ked mi mala soplila zo zubkov, aj kaslala, ale nie strasne,...davala som jej iba cistiaci roztok z morskej soli,...daju sa kupit aj take co mozes pouzivas preventivne, stale, neobmedzene, ... nam to pomahalo🙂Ked vysli zubky, odisli sople a zmizol aj kaslik🙂 Ale este pred tym ako sme zistili ze nam idu zuby, sme boli udajne trosku chori, mozno ani neboli, mozno to bolo cele zo zubkov, kto to mal vediet, sme uzivali ditustat. púotom som zistila, ze idu zuby.

Inak dnes som prisla na to, ze uz sa nam prediera dalsi zubok, mala strasne plackala, hned som jej tie chamomilli naordinovala, teraz je kludna, spinka,...dedo ju zobral na prechadzku..prvy krat,...juj asi viete co mi beha hlavou🙂

Miska, dohodnem sa spriatelom a dobehli by sme v nedelu na toho mikulasa,...🙂

Inak Miska pozor na mlieko - zahlienuje pokial by si bola nahodou chora.

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Aj mne sa toho zda dost naordinovaneho. My tiez pouzivame na sopliky (ale len zastavene-zablokovane) roztok z morskej soli. Dost to Damianovi pomaha. Ked uz ma taky soplik, ze mu tece z nosa tak len odsavam alebo utieram. Roztok vtedy nedavam.

Zuzka ty mas teraz raj, uzivaj si. 😉 😀

ockovelasky
4. dec 2009

Zuzi, tú Chamomillu môžem kombinovať aj s Viburcolom, alebo sa radšej poradiť s doki?

miskachrumka
autor
4. dec 2009

ahojte tak som tu!

ja som zhrozena co citam o tych cipkoch 😕 😔 ja mu to asi nedam!!

a nieje toho vela len som to tak rozpisala blbo 😝

vlastne bere len ten Solmucol 90 od kasla 2krat denne 2,5ml
a nasivn som mu dala len raz ked sme prisli do nosteka a kazala mi davat 4 kvap fenistilu na noc!

a tie dalsie dve su len vlastne maste jedna na pipik a druha na telo a tvaricku!
jedine tie cipky mu si nedam aj ten fenistil nechapem preco mu musim davat! 😠 😖

miskachrumka
autor
4. dec 2009

zuzi dibre ak pridete dajte vediet!

a viem ze mlieko zahlienuje! 😉

idem asi zavolat dr ci mu ich mam dat dufam ze vie 100 percentne vie co robi!

miskachrumka
autor
4. dec 2009

kocky zas tu nieste ide mi teda kupkat maleho už som objednala ohradku ze do 13 kilo no tak to mame asi tak do roka!aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mozno ved uvidime 😉

jankaxxx
4. dec 2009

andrejka tak priatel je original rumun ale od narodenia zije tu tak sa da povedat ze uz anglican,mame to pestre kvoli jazyku,lebo stari rodicia nevedia komunikovat takze stalevkvoli tomu su nejake rozpory,ale uz si zvykam

odsavacka
4. dec 2009

Andrejka, mam raj, veru ze ano, ... dufam, dufam, ze dnesny vecer bude spinkat, vcera sa budila celu noc🙂Uz som trosku predvidala ten zubok, co sa tlaci🙂

Miska a inac ten Excipial U Lipolotio mame doma, nam ho tiez doktorka dala, uz ani neviem na co, ale my sme tym malu nenatierali,... priatel si nim potiera paty,...xixi🙂Musime ho dako minut, nie🙂
Velmi je vysypany? Ako velmi???
V nedelu sa teda chystame, ze dobehneme,...ako Ti dame vediet? Poslem Ti moje t.c. na IP, tak ti to nerobi problem, klepni mi aj tvoje, ze ked pojdeme Ti zavolam,...ozaj o kolkej pride mikulas???

Elenka, ja myslim, ze ano, no ale skus sa radsej poradit so svojou doktorkou alebo s homeopatickou, za to nic nedas🙂 A potom mi daj vediet prosim🙂

odsavacka
4. dec 2009

Miska uz viem, kukla som spat...o 16.00HOD.
Miska ako citam, tak on ani nie je vyhadzany ako ma skor podrazdenu pokozku od manzelovej brady, ze??? Neviem ja pre malu pouzivam detsku radu kozmetiky PIERRE FABRE ...ale to tiez iba minimum, obycajne nam vsetko zmizne samo.

miskachrumka
autor
5. dec 2009

zuzi mikulas pride o stvrtej cize o 16.00hod asi pojdeme pesi hore okolo pol stvrtej tak sa tam stretneme a poslem ti cislo tiez cez ip!

a on nieje vyhadzany skor ako si nap.zuzka skor ma podrazdene tie licka nic ine nema vyhadzane len licka ono ked sa hrajukazdy den tak ho on hladka bozkava maly sa osuchuje o vankus a vsetko mozne ked pred nom akoze ked pred nami uteka a vtedy to ma ze fakt cervene a sarvia sa mu take cervene bodky malicke ale inac ich nema cervene on ich musi mat len velmi citlive!

a zuzi ved uvidis ked zajtra prides!

dadko sa urcite tesi na kocku andrejku co zajtra stretne! 😉

odsavacka
5. dec 2009

Miska, asi pridem trosku skor,...lebo okolo 17.hod, zvykneme papat, aby sme to domov stihli,...mozeme prist k Vam k baraku a mozeme sa prejst spolu,...alebo nieco navrhni, ja neviem, mne je jedno🙂My aj tak asi dlho na tej zime nebudeme🙂Ak bude tak ako dnes,...ja nevydrzim dlho🙂
Ozaj a pojde aj tvoj muzik???
Andrejka sa uz urcite tiez tesi, aj ked este netusi, co chystame.

miskachrumka
autor
5. dec 2009

ahoj ved ako chcete ale od nas je to dost daleko takze to by ste asi nestihli je to skoro 2km a trva to aj hodinu kym to prejdeme takze ak chcete ist o piatej domov tak by bolo lepsie ist pred tou stvrtou dolea pockali by ste nas tam pri stromceku a už sa urcite najdeme za stam hadam nebude vela ludi! a pred piatej ist domov a to aj tak dlhise ako hod apol urcite nebude mozno hodinku!
ved uvidime !!!!!!

a mi tiez nebudeme dlho!a ma to potom pokracovanie v kulturnom dome!

ale ked vy musite papat o piatej tak neveim ci tam pojdete a mala co papava o tej piatej?

miskachrumka
autor
5. dec 2009

inac mi sme dnes prvy krat papali zltko uvarene s maskom uvidim ako bude maly reagovat ale chutilo mu 😉

miskachrumka
autor
5. dec 2009

aj davidko sa tesi ale tiez asi nic netusi 😀

a ano ide ja on ideme vsetci traja aj moja teta s detmi aj macocha a mojim nevlastnym bratom aj kamoska asi pride ta lucia cos om ti hovorila do telefonu pride teiz s chlapom aj so synom Filipom! 🙂 tak vsetci pokecame !asi pojdeme s macochou na aute lebo ona pride len s malym so Samkom a naco mame brat 3 auta !
už sa tesim 😉

odsavacka
5. dec 2009

Miska v poriadku, ja to dako premyslim zavolam ti, aj tak vsetko bude zavisiet od toho ako rano vstaneme, teda o kolkej...🙂
A poobede papame vselico co pride, chcela som ju naucit na kasu-ryzovu, spaldovu,kukuricnu hocijaku s cerstvym movocim,alebo aj bez neho ale nechce ziadnu, skusala som vsetko mozne, aj ochutenu a to som velmi nechcela, tak mam smolu🙂 Dufam, ze z toho vyrastie🙂 Mozno jej neskor bude chutit grisik na sposob nasich mam, uvidim. Tak dnes sme mali napr. marhulovu vyzivku a maminkyne mliecko🙂Na desiatu mala jablcko,...na obed masko s mrkvickou a zemiacikom,...prevazne s mrkvickou🙂 Oranzovy pokrm tomu hovorime. Ja som jej uz vajickovu polievku so zltka davala, chutila jej velmi🙂 Skusila si uz spenat???

miskachrumka
autor
5. dec 2009

ano zuzi skusala už ho mal viackrat ale z poharika hami!
chuti mu akurat zas pondelok mu dam spenat so zltkom a dotoho mu zamisam mliecko humanu!tak mu spravim taku akoze zelenonkovu polievku to ja volam!

dobre tak zajtra si volame OK? 😉

ockovelasky
6. dec 2009

Ahojte.. Prajem Vám krásneho Mikuláša, plného prekvapení a radostných úsmevov.. 😀 😀 😀 😀

My sme dostali ten najkrajší darček, Paťkovi vyšiel prvý zúbok.. 😀 😀 😀 😀