Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
6. dec 2009

ahojte tak sme uz doma. manzel akurat uspava drobca v posteli. Bolo super na pretekoch a Damian sa nechal vela nosit v nosici. Zvedavo vsade pozeral. Ked sme boli v centre mesta v obchodnych domoch tak zas vela behal. Normalne dokaze chodit viac ako hodinu. Aj doma teraz pred spanim vela chodil.

Elenka gratulujeme k prvemu zubku 😉

Janka tak to mas teda doma pestre. Akymi jazykmi budete ucit drobca. Nas Damian musi vediet slovensky z domu a holandsky a anglicky zo skoly. No a vraj sa okrem anglictiny bude potom ucit na skole aj iny jazyk.
Kad bude mat dva roky tak ho uz budeme musiet prihlasit do skoly ☹ este mam par mesiacov aby som mu vybrala taku ktora sa nam bude najviac pozdavat 🙂

Oki odchadzam idem skopirovat fotky z fotaka do PC z pretekov. Dokonca sa mi podarilo odfotit aj jedneho z mojich oblubenych bezcov na lyziach v dobrej poze 😀 😀
cafte zajtra

odsavacka
6. dec 2009

Ahojte, tak mi sme sa dnes s Miskou videli .... aj nase male srdiecka sa navzajom videli.

Miska, uz sa tesim ked ich dame spolu na zem, co ti dvaja budu spekulovat,...
A ako sa Ti paci kremik???🙂 Vyskusaj ho, ja ho davam malej ked ideme vonku alebo ked ma podrazdenu tvaricku🙂Dufam, ze posluzi,....je to dobra kozmetika na prirodnej baze. Tak ked si spominala to, ze ma malicky podrazdenu tvaricku, tam ma hned napadlo,....ze ti jeden z tych co mam doma do zasoby darujem🙂

Inak tento Antolsky mikulas sa asi ani trosku nedal porovnat s tym co videli nedavno Andrejka s Damianom, co myslis???Ale cert bol dobry, ze???

Alenka za chvilu pojde druhy,....uvidis🙂Dakujeme za prianie k mikulasovi🙂 Dufam, ze sa u Vas zastavil🙂

cestovatelkaandrea
6. dec 2009

Zuzka super ze ste sa s Miskou stretli. Som zvedava kedy ja stretnem aspon jednu z vas 😀 😀 😀 ako reagovali drobci na seba.

baby ja mam zajtra narodeniny. stara paka bude zo mna. budem mat 28 rokov 😀 😀 😀 😀 😀

kristinka4m
7. dec 2009

Ahoj Andrejka tak vsetko naj k narodeninkam hlavne vela stasticka a zdravicka, uspechov v praci a kopu radosti s drobcom 🙂 a krasny den prajem
😉

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Kristinka dik, a este kopu deti si zabudla napisat 😀 😉 ako sa mas?

kristinka4m
7. dec 2009

tak teda este strasnu kooopu deti 😉 😉 😉 😉 😉 a kedy by ste chcely dalsie? To u vas sa tak skoro vybera skola? A mame s celkom fajn uz sme zdravi takze pohoda, len drobec mi tu uz vsetko rozobera, vsade pcha palce a najviac ho lakaju kable a to ich tu mame strasne vela takze cely den nic nerobim len ho odtahujem ☹ a NO NO uz hovorim zo sna 😒 a Vy ako?

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

ja aj hned. manzel az o dva roky a moj sef vo firme tiez tak o dva roky. takze to vidim az o tie dva roky ☹
skolka sa vybera velmi skoro, lebo v NL je ina porodnost (omnoho vyssia ako na SR) a deti su na cakacom zozname do skoly.
to s tymi kablami poznam 😀 pockaj ked ti bude otvarat sufliky. Damian sa uz smeje pri slove NO NO. Tiez sme OK, len uz vela chodime, tak lietam za nim ako ruska strela.

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

sorry malo tam byt skola sa vybera skoro. ale to iste plati aj pre skolku

ockovelasky
7. dec 2009

Ahojte.. Ďakujem za blahoželania k zúbku, taký je krááááásny.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj drobec je už spokojnejší, ale spredu bolo vidno dva, takže Zuzka máš pravdu, asi o chvíľu pôjde aj druhý, už sa teším.. Nikomu ho nechce ukázať, len mne a najradšej je, ak mi ho ukáže názorne a zahryzne mi do prsta - ten zúbok je ako žiletka.. 😀 😀 Zuzka, veľmi nám pomohli tie čapíky Viburcol..
Len asi musím zavolať doki, pod bradou sa mu urobil taký ružový pásik, najprv som myslela, že to bude z bruška, lebo tak sa mu to prejavilo v 3. mesiaci a pomohol Imazol, ale teraz to nefunguje a akosi sa mu to rozširuje.. ☹

Andrejka, všetko najlepšie k narodeninám, veľa, veľa zdravíčka, nie máličko šťastíčka, a o to viac lásky.. 😀

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Dik Elenka.
Netusis z coho by mohol byt ten pasik? Nemoze to byt len nejaka reakcia na nieco (prach na pranie, zo zubkov, potraviny- neviem ci Patko pije MM ale UM ale ak MM tak by to mohlo byt aj z toho...)

ockovelasky
7. dec 2009

Netuším, Paťko papá UM, už sme chceli začať s príkrmami, ale išiel mu ten zúbok, tak som to odložila, aj tak mal toho dosť.. Volala som doki, ale vieš, cez telefón nevie, tak zatiaľ máme brať Fenistil 2x denne a zajtra máme zájsť, že nám dá masť Lokoid (veľmi ju nechcem, lebo sú to kortikoidy), ale snáď keď ho uvidí, tak mu dá niečo jemnejšie..
Čítala som, že sa vám včera vonku veľmi páčilo.. Tak to je fajn, že vydržal tak dlho, určite v noci spinkal ako drevo.. 😉

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

ako zabity, ani TV mu nevadila 😀
niekedy su take flaky na tvari aj zo zubkov ale bude lepsie ked to uvidi doktorka priamo.

ockovelasky
7. dec 2009

Tiež si myslím, že to bude asi len tými zúbkami..
Čo vám doniesol Mikuláš?

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Damianovi doniesol taky drevenny vlacik, kopec peper noten (pernikove keksiky-take male gulicky), no a potom doma ovocie a nejake kandizovane ovocie pre male deticky.
No a my s muzom sme si dali kopec ovocia a orieskov. Sladkosti sme kvoli nasej diete vynechali. V Dusseldorfe sme si dali aj mnam mnam nemecky kolacik kazdy na Mikulasa. No a ja som dostala extra este rukavice a nohavice na bezecke lyzovanie. Ale to si spajam aj s narodeninami.
A vy ste ako mikulasovali?

jankaxxx
7. dec 2009

andrejka mas pravdu je to pestre no,vyzera to ze tam chcete ostat dlhodobo hej?ked som to dobre pochopila ze malu tam date do skoly a tak....no tak zatial sa s malym rozpravame len po anglicky a aj budeme len tak zo zaciatku nech sa nauci poriadne jeho prvy jazyk lebo to je pre neho zaklad a potom ho asi budem postupne ucit aj po slovensky aj ked to za nevyhnutne nepovazujem lebo moja mama a sestra sa s nim rozpravaju tiez po anglicky akurat je to uz ine z priatelovej strany,ti sa nevedia dohodnut ani jednym slovom so mnou nie to este s malym,taze sa mi to bohvieako ani nepaci ked na neho hucia tim ich jazykom a ja tomu ani nerozumiem,ale to som si a myslela ze to tak bude.....

este som sa chcela opytat baby ze ako casto cikaju vase babatka,lebo moj maly aj kazde 5 min a neviem ci je to normalne?????,niekedy ked ho rozbalim necham ho tak aj hodiny ale kazdu chvilku musim utierat okolo neho....🙂)))a potom sa ani necudujem ked je stale pocikany ze sa mu vyhadzuje zadocek,ale ja ho prebalujem aj kazdu hodinu...

kristinka4m
7. dec 2009

Dnes mam "den lenivec" a to je tu bordel jak na smetisku. Drobec vysypal kvetinac takze hlina vsade ☹ V Nedelu stiahol obrus zo stola, takze aspon povysavat musim 😝 len teraz spinka nechcem ho budit a zase ked bude hore tak bude bucat jak tur bo sa boji ☹ No Mikulas toho doniesol dost hlavne drobcovy rozpravkovu knihu s puzzle tomu som velmi rada, len nejaky cas sa s nou budem bavit ja 😀 A este nam jeho krsna mama poslala asi kasu bo je to s Polska a navod na pripravu je taky ako na kasickach vola sa to Bobovita. A vam co doniesol? 🙂

ockovelasky
7. dec 2009

Andrejka, tak Paťko dostal také otepľovaky, aby sme mohli chodiť vonku v manduce, svetrík, takých tuleňov na skete, čo svietia, krútia všetkým možným a hrajú pesničku, od jedných starých rodičov takú húsenicu s kolieskami, jablčkový čajík a peniažky a od druhých starkých dostane až zajtra.. My s manželom sme si dali nejaké ovocie a sladkosti a kozmetiku..

Janka, a nie je malému zima, keď ho nechávaš tak dlho rozbaleného?

ockovelasky
7. dec 2009

A kde máme dnes Mišku a Zuzku? Akosi sa Vám nechce po tom Mikulášovi baby... 😉

jankaxxx
7. dec 2009

neverim ze mu je zima lebo mi mame take salene kurenie ze stale je u nas ako v pekle,on je aj vacsinou v tricku doma lebo mu je stale teplo .....a inak on miluje byt rozbaleny

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Janka mozno 10 rokov. Mozno viac. Nie som rozhodnuta tu zostarnut. Mozno potom zabludime do inej krajiny. Dost rozmyslam nad Nemeckom, alebo Svajciarskom. Niekde kde su hory a ja sa mozem poriadne vyblaznit na horach. Tu v Holandsku je sama rovina a niekedy ma to dost deprimuje.

Janka a nepytala si sa doktorky na to cikanie? Tak casto cikat asi nie je normalne. Ja som Damiana prebalovala kazde 2.5-3 hodiny ked bol malicky. Ak sa pokakal tak skor. No a nikdy sme nemali zaparenu ritku. Az ked mal rok tak mal zaparenu a aj to vdaka ucitelke v skolke.

Kristinka tak uz mas veselo 😀 s Dankom 😀

kristinka4m
7. dec 2009

No tak to teda hej mam veselo niekedy az prilis. Dnes vsak musim este jednu vec zariadit zbalit vsetky dezinfekcne a cistiace veci a odlozit ich niekam strasne vysoko alebo niekam zamknut bo vcera uz vymyslal. No nic uz je hore tak idem povysavat a dat si kuchynu do poriadku 😉

miskachrumka
autor
7. dec 2009

no ahojte tak vcerjasi ikulas bol nejako cudne nainstalovany 😀

bolo tam vela ludi a bolo to napokon v kuturnom dome! noa ked sa tam doplachtili cigani tak sme hned isli von! 😨
joj nenavidim ich!!!!!!!!!!!§

zuzi som rada ze sme sa stretli !andrejka je ako taka ruzova princezna!a dufam ze sa coskoro znovu stretneme! 😉

andrejka vsetko naj!!!!!! 🙂

a andrejka ver ci never spominali sme aj teba ze už nam ostava len teba ist kuknut! 😉 vsak zuzi?

kocky ste toho tolko popiali ze koniec docitam vas zas vecer!

miskachrumka
autor
7. dec 2009

zuzi a dakujeme za ten kremik aj som si mylela ze si mi ho preto darovala a hned vecer som nim netrela malemu tvar aj dnes!

asi mu tento už konecne pomoze dufam lebo som nestihla napisat ze ten Excipial nam nepomaha ked natriem maleu snim tvaricku tak o chvilke mu licka strasne scerveneju! 😒 ako zmizne to len to scervenanie je reakcia na ten krem takze ani tento niej asi dobry a zuzi hura ke dmu natriem tento klorane tak nic pekne sa mu vpije ved uvidim ci zacne mat jemnejsiu tavricku !

inac sme sa stretli len tak po tme tak sme sa videli fakt len tak ze pod stromcekom alebo pod lampou!tak najblizsie to hadam bude aj cez den!

miskachrumka
autor
7. dec 2009

zuzi este som chcela ze ak nam pomoze tak ho budem aj ja kupovat!
maju ho aj tu unas v lekarni? 😒

a zas tu nieste ked som tu ja 😔

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

uz som tu, len mam toho dost ☹

miskachrumka
autor
7. dec 2009

okej som rada ze si sa aspon ozvala 🙂

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

a ako reagovali na seba Davidko s Andrejkou? Videli sa?

miskachrumka
autor
7. dec 2009

inac ak ybol mikulas ?
no ja som dostala viac ako si zasluzim alebo nie?........... 😝

inac zajtra idem voat dr o vysledky z vyteru z nosteka tak som zvedava dufam ze bude vsetko **dobré!!!!!!!**

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Miki bol fajn, pisala som o nom vyssie.

ockovelasky
7. dec 2009

tak som späť.. piekla som švagrine pudingové rožky, lebo zajtra ich púšťajú z pôrodnice.. 😀 😀
Miška, tak to ma mrzí, že vám ten Excipial nepomohol a že Dávidkovi nerobí dobre, tak snáď pomôže to, čo si dostala od Zuzky..