Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Elenka uz sa asi aj tesis na svagrine babatko, ze 😀 ?

ockovelasky
7. dec 2009

veľmi sa teším, ani sa mi veriť nechce, že môj drobec bol len nedávno taký malinký ako teraz ona.... 😀 😀

miskachrumka
autor
7. dec 2009

inac kika ahoj!
ozaj som sa ta chcela opytat ako t bolo uvas stym Tbc?to sa vam vratilo?alebo co?..........a ako ste to liecili?

andrejka už viem ze si pisala ako ste pezili mikulasa len som to zistila neskor ako so sa pytala 😒

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

😀 ani mne sa nechce verit ze ten nas drobec bol taky pred rokom a pol takmer 😀

miskachrumka
autor
7. dec 2009

elenka aj mne je este viac luto ze na nepomoh ani tento krem!ale ka nam už ani tento od zuzky nepomoze co je hypoalergenny a na prirodnej baze tak už potom fakt netusim cim ho natierat uý potom by som to uý asi vzdala ale vyzera to byt ze tento krem je zatial okej uvidim este neskor!
ja neviem ci už ma taku citlivy plet ako aj ja ja si mozem dat aku kolvek spiralu na oci alebo hucijaku ceruzku na obocie alebo oci a ani balzami mi hocijake nerobia zle a make-up musim mat znackovy a musim si davat na zlozenie pozor takze za make-up dam dost penazi ale tak ja sa malujem len vynimocne a musi sa mi chciet!takze mne make up vydrzi dost dlho! 😉

miskachrumka
autor
7. dec 2009

baby velmi dobre vas chapem strasne rychlo to letiiiiiiiii ani sa netihneme zorientovat a už budu pubertaci a mi stare kozy 😀 😅

miskachrumka
autor
7. dec 2009

inac ako pomozem malemu aby mi vyzvracal sopliky? ☹

miskachrumka
autor
7. dec 2009

kde ste? 😕

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Miska mas odsavacku na sopliky. Nam to velmi pomahalo.

ockovelasky
7. dec 2009

Už som tu.. Miška, môj malý má tiež niekedy podráždené líčka, keď sa s ním manžel hrá a nie je oholený, ale ja malého natieram po kúpaní tým Excipialom a zmizlo mu to..
Odsávačka pomáha aj nám na soplíky (tým nemyslím Zuzku 😀 ) a na hlieny nám doki dávala nejaké homeopatiká, ale už si nepamätám ich názov, lebo sme ich dobrali.. ale ak by som zistila, tak ti napíšem..

miskachrumka
autor
7. dec 2009

andrejka mam ale to zevraj tiez nieje dobre odsavat lebo vtedy sa tvori este viac soplikov! ☹

miskachrumka
autor
7. dec 2009

elenka ved vtedy ma maly najviac vysypane tiez ked sa spolu hraju!ale nam to nemizne stale to tam ma !ale teraz hadam nam pomoze ten kremik verim tomu!a bude dobre inac jemu to skoro ani nevidno jednoducho to posobi ako keby mal cervene licka napr.od zimi ale ked mu prejdem prstom ponich tak su trosku drsne!a v na riadnom svetle dennom mu trosku vidno take malinke pupaciky !

a elenka to bol dobry postreh! 😉

miskachrumka
autor
7. dec 2009

elenka aty nemas nejaky recepr ako pomozem malemu s tymi soplikami?napr nejakym klepkanim na chrbat alebo nieco podobne 😒
keby to vsetko vyzvrackal tak by bolo super!niekdy zacne tak kaslat ze už mam pocit ze už bude zvracat ale nic len ho napne ma slzy v ockach a prehltne to ☹

jankaxxx
7. dec 2009

andrejka a nad slovenskom ani nerozmyslal co🙂?no ja by som tiez najradsej sa prestahovala z londyna do nejakej teplejsej krajiny lebo milujem teplo a tu neni naozaj bohvieco,ale moj priatel miluje londyn,tu vyrastal tak neviem ci sa niekedy odhodla prestahovat sa

ty vies co tu sa chodi k doktorovi povinne len ked mas nejaky problem takze vo stvrtok ked ho pojdem vazit tak ho objednam aj k doktorovi lebo si ma teraz vystrasila,ja som si myslela ze toje ok lebo vzdy sme to tak mali a on stale pije aj cajik mlieko dobreze nie kazde 2 hodiny tak sa mi to zdalo ok ale musim s tym potom ist no...

ockovelasky
7. dec 2009

Miška, po pravde, nikdy ma nenapadlo vyvolávať malému zvracanie, zbytočne to podráždi žalúdok, ale pokúsim sa nájsť tie homeopatiká, alebo zajtra ideme k doki, tak sa jej opýtam, čo je dobré na rozpustenie hlienov a potom ti napíšem.. Oki??

kristinka4m
7. dec 2009

Ahoj Miska nerozumiem s tym TBC myslis to ockovanie ci sa nam zahojilo? Ak myslis to tak uz je to OK aj ked asi 2t do zadu to mal zahnisane ale uz je tam fakt len taky fliacik. Boze aj ja mam ist na TBC ked som bola u doki tak vravela ze mam prist ked budem uplne fit no ako sa poznam tak tam tak skoro nepojdem ved kto by sa siel dat dobrovolne pichat ☹ aj ked neviem co tym myslela ze fit bo mam problemy s krvou aj v porodnicy boly s toho paf ze mi vobec krvacanie zastavily pred porodom som mala miernu trombocitopeniu ale po porode to bolo kriticke, ale ked bude drobec starsi tak to poriesim az nie su problemy pri druhom babetku 🙂

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

Janka ja som ta nechcela vystrasit. Ja som pisala len podla nas. Lebo Damian tolko necikal. Neviem, mozno doktorka ti povie ze je to v poriadku. Aj ked kazdych 5 minut 😒 zvlast ked ma stale ritku zaparenu. Aspon to by ti mohla doktorka nejako poriesit. Mozno tvoj drobcek tolko cika, lebo vela pije.
Baby vy si co myslite, je to normalne ked babo tak casto cika?

Na Slovensko sa vratit moc nechceme. Aj ked tam mam vela priatelov a rada tam chodim. Ja som taky cestovatel. Rada by som byvala chvilu vsade 😉

Ja neviem Miska ale nam kazala odsavat doktorka ked je mu na zvracanie. Aj Damian to mal. Odsali sme, potom strekli roztok do nosa a mal nejaku hodinku, dve pokoj.

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

papa ideme oslavovat 😉

kristinka4m
7. dec 2009

No tak ani Daniel tak casto necika, ale zase ani moc nepije asi tak 200ml cajiku denne + mliecko. Ja myslim ze to nie je nic vazne ked babo tak casto cika aspon sa filtruju oblicky, aj ked deti castejsie cikuju ked su nachladnute ved doki bude vediet.A Andrejka prijemu oslavu 🙂 😉

jankaxxx
7. dec 2009

tak uvidime no ,dufam ze to nebude nic...a zaparenu ritku nema vzdy to mal len jeden tyzden a uz to ma pekne zahojene po tej masticke co som mu davala....

este som sa chcela spytat baby ze kedy kupete svojich drobcov a kedy ich davate spat,lebo mi sme maleho predtym kupali okolo 8-9 ale cim dalej tak sa to skracuje,dnes sme ho kupali uz o pol 7 a o 7 uz spal,musime uz kupat skor lebo je taky nervozny,nijak mu nie je dobre a len kupel ho ukludni a potom uz sa len napapa a spi ale je to zmena pre nas no🙂ako je to u vas?

odsavacka
7. dec 2009

Ahojte,

Andrejka vsetko najlepsie k narodeninam,...inak nasa mala Andrejka ma dnes presne 8 mesiacov🙂 Sranda, ze??? A co si napisala, ze si uz stara, ved 28 rokov mam aj ja, a ja sa tak necitim,.....hohohooooooooov🙂

Andrejka s malym Davidkom vcera na seba pozerali (trosku ), boli naobliekani a vonku, na rukach, pri stromceku, ..... ale boli tam nejake naznaky rukami,....bude z toho asi nieco🙂

Miska, tak ako pises bola tma, a ani sme sa poriadne na seba nekukli, neboj obzrieme sa este, ked budeme u teba alebo u nas,...uvidime ako sa dohodneme. No a co sa tyka kremiku, budem rada ak Vam pomoze. Mali by ho mat aj tu v BS v lekarni, zistim kde, ja som ho osobne nekupovala. Nam ich nosi mikulas pocas celeho roka,...chichi🙂

Inak dnes prisla Manduca,....parada, len Andrejke sa v nej velmi vpredu nepacilo, vzadu to uz bola vacsia zabava, uvidime ked pojdeme vonku🙂 Lutujem, ze som o takomto kvalitnom fajnom nosici nevedela skor🙂

Tak dnes som mala rychly den, bola som doobeda mimo domu, tak som mala potom fofry,...Miska preto som nestihala Ti skor odpisat na tv. sms, ktoru som si nasla az rano, ja dako mobil doma nesledujem a nikdy nepocujem ked pride sms🙂Inak ked zvoni, jasne ze ano🙂

Janka kupat by sa podla mna malo medzi 19.00 a 20.hod. Ked bola mensia nejak sme to mali kadejako rozhadzane, aj skor aj neskor sme kupali, alebo aj nekupali, ale teraz uz mame uplne iny system, vsetko sa zmenilo a ja ju kupem vzdy okolo 19.30 a potom sa napapka a sup buvat. Samozrejme obcas je daky vykyv, ked je nepokojna, ze nezaspi,...koli zubku napr., tak potom sa nosime az sa unavime a buvame🙂

Tak zatial cauteeeeeeeee🙂

jankaxxx
7. dec 2009

no mozno to asi a bude to ako aj ty pises,lebo nam sa uz zacal predierat prvy zubok,takze aj cez den je niekedy velmi naladovy.ale po kupeli zaspi do 10 min...aj ked niekedy sa budi s placom na par min ale vacsinou zaspi ale sa napije mliecka a spinka dalej....preto som ho aj zacala tak skor kupat lebo najhorsi je fakt okolo 6,pol 7

cestovatelkaandrea
7. dec 2009

no tak my sme uz dooslavovali. muz spi zabity v posteli a aj ako obvikle nie a nie zaspat.

Janka ked mal nas drobec skoro styri mesiace tak sme ho kupali okolo 19.30-20.00 a potom zaspal okolo 21.00.
Teraz ked ma rok tak ho kupeme niekedy okolo 17.30-18.30 a o 19.00 chodi spavat. Kupeme ho maximalne dvakrat do tyzdna. Aspon tak nam poradila porodna baba kvoli jeho pokozke.

Zuzka no veru niekedy sa citim ako taka stara paka. Ale dnes mi kazdy hovoril ze som este mladucka. Lenze to hovoria ludia co maju tak po styridsiatke...
Inak asi budeme s malou Andrejkou nejako prepojene 😀

cestovatelkaandrea
8. dec 2009

Dobre ranko este spite? 😀

odsavacka
8. dec 2009

Dobre ranko, dobry dnik,....spime???Od 6.00 hod. sme hore,....uz ani neviem co je to spat doobeda,...asi ju boli ten zubok, nedalo sa jej rano buvat, lebo inak zvykne az okolo 7.-8.hod. ma prebudit k zivotu🙂

Andrejka od narodenia kupes iba max. 2x do tyzdna? Zo zaciatku sme aj my malo kupali, ale posledne dva tyzdne sme z toho Andrejkou urobili ritual, ktory sa jej nenormalne paci, vyska, vrieska, ked s nou vojdem do kupelne a zacneme napustat vanu🙂
Maly Damian ma nieco s pokozkou, ze to kupanie 2x do tyzdna, alebo sa to odporuca pre kazde babo???
Inak neviem ci naozaj si sa druhy krat nenarodila v podobe mojej krpatej,....tolko zhodnosti,...nahod,...podla toho co si pisala 🙂

Baby ake kase davate papat a kedy??? Moja ich nejak nechce, resp. nechce ich🙂 Musim sa v tomto smere viac zaucit co sa tyka pripravy tyka,....alebo jej proste daku napasovat,...do niecoho primiesavat, ja neviem,...poradte🙂🙂🙂

kristinka4m
8. dec 2009

Ahojte tak ja ties drobca kupen len 2x do tyzdna,(a ked viac kaka, alebo sa spoti) ked bol mensi tak kazdy 2den. A papavame kase od Hami a Sunarku ale iba vecer no aj ked niekedy nestihnem pre drobca navarit tak ma aj na obed ale len zriedkavo.Teraz mame momentalne piskotovu od Hame a chuti aj mne 🙂 A co dobreho mate na obed? dochadzaju mi inspiracie ☹

cestovatelkaandrea
8. dec 2009

Zuzka, no mala Andrejka je moje telepaticke dvojca 😀 😀 😀

Damian nema problemy s pokozkou. Porodna baba mi povedala, ze ho nemam casto kupat, lebo koza obsahuje ochranny maz, ktory mu kupanim odstranim. Babo vraj tento maz ochranuje. Tak preto len 2x tyzdenne.

Ja kase nedavam lebo ich nelubi. Vraj kase nie su take dolezite. Hlavne je aby babo pilo dost mliecka, jedlo ovocie, zeleninu, masko, chlebik neskor. Kase instatne nie su take dolezite. Ja namiesto kase davam mliecko s chlebikom. Na chlebiku je sunka, alebo iba masielko, alebo cottage... teraz uz aj zeleninka.

miskachrumka
autor
8. dec 2009

ahojte 2krat dotyzdna kupete? 😕 ni mu kupeme od narodenia kazdy den!!!!!!aj teraz cez zimu!jedine vtedy sme nekupali ke m po ockovani teplotu!ja si osobne neviem predstavit ze by som maleho kupala len 2 tyzdenne 😨 ved moj starky sa kupe castejsie 😅 ale tod len moj nazor!

miskachrumka
autor
8. dec 2009

a inac dnes sme boli zas dr lebo kasel neustupuje tak nam iba do nosteka prepisala uniflox a 4krat denne po jednej kvapke a ak bude mat vela soplikov tak nam dala otrivin!
ale inac maly nema vobec zapalene hrdlo vysledky su v poriadku ziadny nalez takze to bude len z tych zubkov!

tak ideme davat ten uniflox a pokracujeme so solmucolom od kasla a piatok mame volat ci je to lepsie!ani teplotu nema ani hnacku nema!takze musime pockat kym sopliky ustupia!

cestovatelkaandrea
8. dec 2009

tak aby mu to uz konecne preslo Miska 😉