Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
15. dec 2009

Trosku od temy ale najako ma zacal boliet vajecnik, no dufam ze som neprechladla. Baby vy ste mali ist tiez na preventivku ku gynekologovi? Ja som na to zabudla a uz to do konca roka nestihnem ma vyhresi pan doktor ☹

kristinka4m
15. dec 2009

Miska uz sme popisali dve strany 🙂 a nikde nikoho kde ste vsetky?

miskachrumka
autor
15. dec 2009

no ja som po sekcii tak ja som mala ist po sestonedeli ale ja po 6 mes mas to vidiet doetraz no neni cas 😒
a maly ma už skoro 10mes a stale som nebola tiez dostanem hubovu polievku ale co už!
ale tiez už fakt musim ist po novom roku! 😒 jaj tak sami tam nechce ist boze.........

miskachrumka
autor
15. dec 2009

ved to už piseme 4-tu ci tretiu?neviem nesledujemm to len tipujem
akurat som sa chcela opytat ze kde je Andrea!
vzdy rano popise 😕

a bolesti vajecnikov poznam ja to mam stale a po tej sekcii mam strasne silny manzes a bolest už ani nehovorim co ja osm pred tehu nemala ani silne ani bolestive a maternica kao ma stale pobolieva dr mi ju ma sledovat lebo to nevyzera dobre nejak sa neviem tzv zregenerovat a ked ma maly kopne do brucha skor na jednu stranu pravu anie jazva ale ta maternica a tak strasne zaboli a zaroven zastipe ze koniec kolko krat mi vyletia aj slzy a to nieje dobre ab yma to takto bolelo po 10mes usi ist fakt doktorovy lebo sa mi stym nieco zkomlikuje a som v zadku nemozem si dovolit ist vylihovat do nemocky 😖

kristinka4m
15. dec 2009

Presne tak zdravie je prvorade a hlavne teraz ked mas drobca 🙂 No mala by si co najskor. A co dnes idete robyt idete von?

miskachrumka
autor
15. dec 2009

asi pojdeme uidim idem trosku knemu lebo sa mrviiiiiii dojdem okej! 🙂

kristinka4m
15. dec 2009

OK
Ja pojdem ties na chvilku asi okolo 10:30 len ho obleciem strcim do fusaka a zoberiem na ruky nechce sa mi kocik vytahovat
🙂

miskachrumka
autor
15. dec 2009

to ho vladzes takto nosit?no nas je strasne tazky a ke dho naobliekam tak ma urciet aj 11 kilo!

miskachrumka
autor
15. dec 2009

ta obdivujem lebo ja mam fakt po 5 min dost ked ho drzim na rukach! 🙂

kristinka4m
15. dec 2009

No to bola turbo vychadzka nie je to dobry napad tazky je jak fras ☹ No uz je napapany a spinka je totalne KO ale musim uznat dnes je celkom dobry uvidime co bude vecer a poobede a vy ako uz ste hore?

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Caute uz som tu. Mala som dolezitu robotu pre sefka. Potreboval vykresy na jeden meeting.
Idem vas docitat.

kristinka4m
15. dec 2009

Ahoj Andrejka konecne sa niekto pridal a Miska tu nieje. Ako sa mate?

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Kristinka my sa mame dobre. Len Damulovi asi idu ocne a aj stolicky tak je taky uboleny.

kristinka4m
15. dec 2009

Hm tak dufam ze budu rychlo vonku.

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Kristinka citala som, ze sa drobcek budi v noci asi od hladu. Napisem ti ako jedol Damian v jeho veku cez den. Mozno ti to pomoze. Spaval pekne, iba ked bol chory tak sa budil.
Ranajky 200ml UM (5.30-7.00)
Desiata 200g ovocia alebo ovocnej vyzivy (9.00-10.00)
Obed chlieb s maslom, neskor uz aj so sunkou, cottage... + 120-150ml UM (12.00-13.00)
Olovrant 125g jogurt + ryzove vafle alebo Liga keksik pre babatka (15.00-16.00)
Vecera 150-200g masovo zeleninoveho jedla, alebo prikrmu z poharika (18.00-19.00)
Pred spanim 200ml UM. (20.00-21.00)

Teraz uz nepije UM na obed, veceria o siestej a chodi spat s flaskou UM okolo 19.00 v rukach. Vydrzi az do rana.

ockovelasky
15. dec 2009

Ahojte.. Tak my sme včera zaspávali s véééľkym plačom, ale dala som mu čapík a spinkal až do pol piatej, len s dvomi zobudeniami na cumeľ.. teraz mi vypil čajík, ale hneď ho vyzvracial.. jaj, každý deň niečo nové..

Andrejka, ako presne sa volá ten krémik ROC, nemáš nejaký link?

kristinka4m
15. dec 2009

Dakujem Andrejka zajtra to vyskusam.Uvidime ci bude spat dlksie a hlavne lepsie mne je jedno ze sa rano zobudi o 6 len keby v klude spal bo staci aby trosku zamrncal a ja som uz hned hore a zase kym zaspim ☹

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

https://www.rocskinclinic.co.uk/our_products

je to po anglicky. je na leto aj na zimu 😉

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Elenka presne sa vola ten krem Roc Minesol Anti-Brown Spot Care 50+ 50ml

ockovelasky
15. dec 2009

Andrejka, pozrela som to, ale u nás to asi nemajú, musím sa opýtať sesterky.. Ale našla som krém pre bábätká bez vody Nivea Wind&Wetter Creme, tak ak nenájdem ten ROC, tak vyskúšame Niveu..
Baby, ako dlho vám trvalo, kým vaši drobcovia chceli príkrm? Malý to vypľúva, krmili ste ich hneď v stoličke?

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Elenka na nete bolo napisane do akych krajin distribuju tento krem: USA, Kanada, UK, Nemecko, Holandsko, Polsko, Taliansko, Australia.
Asi skor kupis tu Niveu 😉

kristinka4m
15. dec 2009

No nam to trvalo asi tyzden kym si zvykol na prikrm a ja som ho krmievala vo vajci-autosedacke kedze mame dve.Bol tam tak v pololahu takze som bola spokojna aj ja aj on, len to vajce vyzeralo strasne po krmeni 😅

ockovelasky
15. dec 2009

My vajíčko už veľmi z auta nevyberáme, malý sa do neho sotva vojde a pásy v zadu si už aj tak odniesli svoje.. 😅
Ale tiež som rozmýšľala, či ho najprv nenaučiť tak v polosede, dnes sme boli zase celí od mrkvičky.. :P

Andrejka, asi to vyskúšam s tou Niveou.. ináč, ako sa máš?

kristinka4m
15. dec 2009

Hm no my sme na tom rovnako trci mu hlava a ked ho poriadne obleciem tak ho nezapnem ☹ uz sme rozmyslali o druhej autosedacke len neviem ci tu do 18, alebo az 36kg.Zevraj do 18 je bezpecnejsia pre take male deti tak neviem.

ockovelasky
15. dec 2009

my sme už tiež pokukovali po nejakých sedačkách, ale my sa zase prikláňame k tej 9-36 kg, čo má nastaviteľné (vyskúvateľné) operadlo, ale dá sa aj odpojiť na sedák.. a či je bezpečná, veď sa pozri, či splňa normu ECE-R44, myslím, že o tom tu písala Andrejka..

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

Elenka ja som Damiana najprv krmila na tomto opreteho:
http://www.prenatal.nl/shop/product.aspx?catego...

Az ked vedel sediet, tak v stolicke.
Inak s prikrmami je to niekedy beh na dlhe trate, tak neboj. On raz papat zacne.

Mam sa na kocku. Uz vcera som mala dostat m... a tak ma vsetko boli.

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

my mame tuto autosedacku:
http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/sa...

Vyberali sme to najbezpecnejsie co bolo podla testov nemeckej organizacie ADAC.

ockovelasky
15. dec 2009

hmm.. tak to asi vyskúšame aj my na takom vankúšiku, aj keď už aj na toto som myslela..
šikovnú autosedačku ste vybrali.. 🙂
Ináč, ja som dnes dostala m..., takže sme na tom rovnako..

cestovatelkaandrea
15. dec 2009

dik, no vsak sme dlho vyberali.
ty ju uz aspon mas, ja este cakam a ona nechodi. a vsetko len boli. som si myslela, ze porode to bude lepsie ale gulove prt lepsie. take iste to je ako predtym.

ockovelasky
15. dec 2009

Tak ja ešte stále nie som v pohode po pôrode a som zvedavá, kedy to bude, asi až keď pôjdem do práce..