Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

asi ma toho tiez dost. ved Andrejka je riadny zivel, co pisala.

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

alebo isli niekam na sviatky prec 😉
neboj sa o muzika, on urcite dobre docestuje. aj tatino 😉 skoda, ze si nemohla ist s nim do Danska ☹

miskachrumka
autor
4. jan 2010

asi nestiha ale mohla by sa ozvat asi jej zavolam na tel.ze co a ako?

ocno už dosiel vecer o deviatej do tal ale do danska je to dvojnasobok takze ked cestuju od vcera od 17.00 tak pirde hadam dnes okolo obeda! 😒 cakam ako na ihlach! ☹

miskachrumka
autor
4. jan 2010

maly ma stale sople boze už neviem ako sa ich zbavit! 😒

už 3 mes ma soliky v nose! a odsavanie tou udsavackou na vysavac sa tvari ked mu to sajem ze mu taham neviem co oci hore prekruti a mikoce sa ako divy!

miskachrumka
autor
4. jan 2010

inac co doniesol jezisko? 🙂
a aj ste riadne oslavili novy rok? 😉

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

No ved ak mas tel.c. tak jej skus zavolat 😉 potom ju pozdravuj aj odo mna 😉
Aj Damian mal tak dlho sople ked mu isli zuby. Asi styri mesiace ich mal,ked mu islo prvych sedem zubov.

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

Na vianoce som dostala:
vonavku Lacoste - love pink.
topanky Ecco na zimnu turistiku a este jedny jarne

viac som nechcela lebo pred vianocami som si kupila zimnu bundu Adidas a veci na bezecke lyzovanie.

Damian dostal hracky, knizky a oblecenie.
No a manzel tak isto ako ja, vonavka, nohavice a veci na lyzovanie.

ty si co podostavala?

Ja som na Silvestra zurovala do 4 hod. a potom som na druhy den bola rozbita ako kon. program v TV bol nudny, tak som trsala do tej stvrtej v nasej obyvacke so sampanskym v ruke. S Damianom sme pozerali ohnostroj od pol noci do jednej a potom opat pekne zaspal.

ockovelasky
4. jan 2010

Ahojte.. 😀 Máme po sviatkoch a ako vidím, už je tu aj Andrejka.. Ako si sviatkovala?

Miška, soplíky má aj môj malý teraz, čo mu idú zúbky, ale dávam mu hydrastis, tak sa mu to zmierňuje trošku..

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

Elenka kazdy den s Damianom divoke hry u nas doma, behanie vonku, nahananie Damiana po obchodoch, vecerne blaznenie s Damianom a o 20.00 mrtva az do rana do 6.00-7.00. Esteze ma manzel nechal spat do deviatej a on sa s nim hral rano. Asi takto to vyzeralo. Som zvedava co bude robit na lyzovacke. A ty ako?

ockovelasky
4. jan 2010

Paťkovi sa derú zúbky zhora, a je to horšie ako tie dolné, tak sa viac zlostí, lebo ho to bolí.. Aj papať veľmi nechce, ale keď sa striedame s manželom a venujeme sa mu, tak to zvláda lepšie.. Sviatky prebehli doma, aj u starkých, takže sme boli rozlietaní..

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

Damian pri zubkoch pil len mliecko, jedol jogurt a ovocie. Nic ine vtedy nechcel ☹

ockovelasky
4. jan 2010

Len to, že Paťkovi akosi ani to mliečko nechutí, on ho síce začne papať, ale potom spustí hrozný plač, akoby ho to bolelo a už nechce.. S príkrmami nemám problém len keď je pri nás aj ocko a robí drobcovi opičky, púšťa mu hračky a otvára s ním pusu.. Na tie horné ďasienka nechce ani gélik dať, nesmiem sa toho ani dotknúť..

Ozaj, aj Damianka už chceš učiť lyžovať? 😉

miskachrumka
autor
4. jan 2010

maly spapa vsetko ajked mu idu zubky chvalabohu!
ale ovela viac pije cajiku! 😉

elenka vobec vam nejdu skoro nam prvy vysiel presne ked mal maly 5mes a tyzden a teraz ma už 10mes a 8 zubov a 9 nam ide !

ockovelasky
4. jan 2010

Tak to si prvá kto mi to napísal (povedal), zatiaľ odvšadiaľ počúvam, že mu idú zúbky veľmi skoro a že to nie je dobré, ako keby som to ja mohla nejako ovplyvniť.. 🙄 🙄

Aj Paťko pije viac čajíku ako predtým, čomu sa teším, lebo predtým nechcel veľmi piť..

Ináč, neskúšala si na tie soplíky hydrastis canadensis 5 ch alebo 9ch (dáva sa 3-2x denne po 3 guličky) nám to dosť pomáha..

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

Elenka je to uplne normalne zubky v 4 mesiacoch.
To by nas Damian bol tiez asi na tom zle, ked mu prvy vysiel az ked mal 9 mesiacov. Synovec mal prve zubky v 3 mesiacoch. Neviem co by malo byt na tom zle. Niekedy je lepsie asi nepocuvat taketo komentare.
Vasi drobci mozno piju viac cajika od smadu lebo su krmeny UM. Nas pil MM a niekedy dokazal vypit aj liter MM za den. Podotykam ze mal vtedy devat mesiacov ked mu isiel prvy zubok. cize liter MM bolo vtedy dost.

Miska ako pokracujete v papani s Davidkom? Uz papa kusky? A ako je to s lickami?

ockovelasky
4. jan 2010

Aaale, to vieš, babky sú najmúdrejšie.. Ale som už voči tomu imúnna.. U nás to začalo hneď narodením Paťka, lebo sa narodil so stridorom a tak počúvame lamentovanie od začiatku..

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

cosi som o tom nasla aj tu na konikovi
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

to poznam, aj ja s tym bojujem ale ty to mas tazsie, lebo ja nie som s nasimi priamo v kontakte.

ockovelasky
4. jan 2010

mám to naštudované.. 😉 že vraj z detičiek čo mali v detstve stridor budú dobrí speváci, tak kto vie, možno mi doma rastie malý Dvorský.. 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

super 😀 😀 ja som sa o tom dozvedela az teraz od teba

ockovelasky
4. jan 2010

jaj, no vidíš, celý život sa učíme.. 😀 😀 😀

ockovelasky
4. jan 2010

ako sa má Damianko, pusinka už celkom zahojená?

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

ma sa dobre, len vela vystraja. pusku ma OK. na dovcu sme kupili sanky, tak som zvedava ako sa mu tam bude lubit. lyze mozno o rok alebo o dva, este je malicky.

miskachrumka
autor
4. jan 2010

no som tu maly konecne buvka!

no ja so dostala veci kozmetiku a zehlicku na vlasy rowentu

a maly tiez hraciek vela ma sa scim hrat do buducich vianoc! 😀
a tiez veci dostal od nas inac same hracky fischer prise a nejak tie hracky vyrabaju bujne 😒 na obale je nap vsetko mozne a robi to polku toho co napisali! 😠

miskachrumka
autor
4. jan 2010

inac ajmi sme dostali aj sanky aj s operadlom ale neviem si predstavit ze by som tam drisla 10 mes dieta este radsej povozim v kociku anabuduci rok tam ho povozime ja v sankach ! 😉

elenka neviem ja som este otom nepocula ale skusim sa popytat dr ale az 4.2 ideme do poradne a stale nam prepisuje na sople otrivin alebo nasivin pre kojencov a uniflox!

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

mne nasi povedali, ze sme v sankach vo fusaku a dobre zababuseny dekami dokazali spat dlhsie ako v kociku. no Damian bude mat 16 mesiacov na dovce, tak hadam to bude ok. lepsie sanky v hlbokom snehu ako kocar.

miskachrumka
autor
4. jan 2010

andrejka nie nepapa kusky sme stale tam kde sme boli do roka mu to budem akceptovat ale por oku ak nebude papat aj normalnu stravu tak bude hladny!

inac sa to neda!

a licka?mame rovnake nic nepomaha uý mu to asi 2 tyzdne ani nicim už nenatieram hadammu to zmyzne same!

a ma to asi od vody lebo vzdy po papani som ho umyvala normalnou teplou vodou z vodovodu a asi ma velmi citlivu pokozku na chlor tak sa vysypal tak sa teraz toho nemozeme zbavit aj ho kupem normalnej vode ale asi ma licka ovela citlivejsie a odterazho utieram vlhcenymi neparfumovanymi 😉

miskachrumka
autor
4. jan 2010

ved hej ale damian je už veliky to hej ale 10 mes babo je podl mna na vlacenie iba v sankach male ved kazdy robi podla seba aj tu niektore matky davaju deti aj 5 mes do sanok a ked vidim ako im tam plava ta hlavicka no koniec! ☹

mi pockame nabuduci rok !

a neviem nas tama si nebude spat si ja myslim kedze on ma rad take to utocisko ked ma okolo seba maly pristoe nababuseny a vtedy zabuva! 😉

cestovatelkaandrea
4. jan 2010

tak 5 mesacne by som ani ja nedala do sanok. to je skoro. nas tam davali az ked sme vedeli sediet. a mama povedala, ze sme tam zaspali aj po sediacky 😀 😀
my sme tie sanky kupili kvoli tomu hlbokemu snehu. je lahsie sa pohybovat so sanami ako s kocarom medzi kopcami. ved ti dam potom vediet.

miskachrumka
autor
4. jan 2010

elenka a co sa tika zubkov preco by si to mala chciet nejak menit ?

kazde babo je individualne a podla mna to nieje az tak skoro ved niektorim idu už aj v 3 mes a dokonca niektore deti sa už aj narodia so zubkom prerezanym! 😉

a podla mna je to dobre ci skor vindu tim skor bude mat maly pokoj ja to nejak neriesim ja som rada ze mu zacali tak skoro aj ked podla mna to nieje skoro! 🙂

netrap sa kolke matky su zufale ztoho ze ich dieta ma skoro oroka ziadny zub vsetko ich to len caka a co by dali zato aby nali nejaky zub už konecne vonku !

podla mna je to super !mozno bude mat ako nas DAdko az 9 zubov v 10 mes a v roku mozno 11zubov a v roku apol co ine mmaicky sa budu trapit so zubkami ty si už povies joj mi mame rok ap ol a zubky vsetky vonku! 🙂

ockovelasky
4. jan 2010

Miška, máš pravdu, ja sa tým akosi ani netrápim a tiež som rada, že mu idú.. Ani podľa mňa to nie je skoro.. To len babky, lebo ich deťom išli zúbky až po roku.. To je celkovo na hlavu postavené porovnávať deti, veď každé je iné, koľko detí, toľko pováh a iný vývoj.. 😠 😠 😠 Už ste počuli taký názor, že dieťa, ktoré štvornožkuje, potom nechce chodiť (to na margo toho, že nechcem malého dávať do chodítka), alebo že dieťa nemá mať cumeľ, lebo sa ho potom nebude chcieť vzdať??
Veď ešte sa nikto neženil ani nevydával štvornožky a s cumľom v puse!!! 😠 Ale to si len pomyslím, a idem ďalej..

Ozaj, ako ste zabávali drobcov, keď ich nič nebavilo dlho? Paťko sa doteraz vedel zahrať aj sám na deke, bavilo ho, že sa vedel posúvať (síce stále cúva 😀 ), ale teraz ho nič dlho nebaví.. Ja viem, že je to tými zúbkami, ale už neviem, ako ho zabaviť.. Som už aj dosť unavená, viem, že ste si tým tiež prešli