Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

spalka
15. apr 2010

andrejka, tak moja mala nema este ani rocik a uz sa zacina vazne jedovat, ked jej na nieco poviem nono, alebo proste nemoze chuda robit to co ma prave na plane...rev ako hovado, zaklana sa ako luk, ked ju vezmem na ruky, ak klaci tak vyskakuje na tych svojich kolienkach ako diva, ach jo, neviem ako na to prisla, nemala sa to od koho naucit, ze by uz obdobie vzdoru? ved to je skoro...moj muz je sice netrpezlivy a lahko vybuchne, ked sa mu nedari, ale ze by sa taketo sklony dedili?... takze zacinam chapat ako to mas s tvojim Damianom, tak dufam, ze ju to prejde, ak nie a za chvilu zacne chodit, tak sa mi asi aj o zem hodi 😅, tesim sa 😉 , asi sa potom hodim s nou 😀...Ikea mame radi aj my, mame z nej skoro vsetko 😉 a chystame sa znova na zatah 😉

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

Miska ahoj, no to mate vazne skoro... nas drobec zacal s takymto niecim okolo 14 mesiacov.
Mimo temu, ako je doma na SR? Asi mas toho dost vybavovat, ze?

spalka
15. apr 2010

dobre, holandsko az tak velmi zatial nechyba, uvidime neskor...co vybavovat, to ani ne, ale vybalovat! s malinkou to ide pomaly, tak sa musim na chvilu zmierit so zivotom s krabicami 😉

ockovelasky
15. apr 2010

Ahojte..

Kika, blahoželám k zúbkom.. 😀

Miška, to počasie na nálade nepridáva asi nikomu.. U nás dnes na pár hodín vyšlo slniečko, tak pre mňa prišla švagriná a boli sme vyvetrať drobcov, len sa im dnes v kočíkoch akosi nechcelo byť.. 😝

ockovelasky
15. apr 2010

Ináč, Kika, aj my sme kupovali šporťák kvôli tomu, že tamten bol ťažký a na leto mi viac vyhovuje ľahší kočiarik.. Už som ho aj otestovala - máme defekt 😅

miskachrumka
autor
15. apr 2010

ahojte
andrejka nechapem co si myslela pod vetou miska to mate fakt skoro ze Damian zacal v 14mes! 😒
asi som mimo 😀

a mi už budeme mat 14mes! 🙂

dnes zas prsalo strasne nieco ale aspon vikend ma byt pekny! 😵
sa tesim! 😉

pozdravujem!

ockovelasky ano rozmyslame nad druhym babom!uvidime ci sa podari!

nemozem dlho cakat mam v strasnom stave maternicu je slaba ☹ tak mi dr povedal ze ak chceme mat druhe tak nemame cakat velmi dlho lebo bude neskoro!

idem este na vysetrenie nabuduci tyzden vo stvrtok tak napisem ako som dopadla aj cytologia je zla ☹ mam 3-ku ☹
uvidim ako to ideme liecit!
zatial ahojte 🙂

miskachrumka
autor
15. apr 2010

ozvem sa hadam zajtra idem aj zubarovi už 2 tyzdne ma bolia dva zuby idem sa zblaznit 😔

ak neujdem z pred dveri tak bude dobre 😒

miskachrumka
autor
15. apr 2010

dala som zoapr fotiek maleho kedze je tu aj andrejka co nechodi na pokec tak mozes kuknut!su to fotky z pred mesiaca!🙂
musim spravit este cerstvejsie🙂 😉

spalka
15. apr 2010

miskachrumka, andrejka to pisala mne, ja som normalne miska 😉

ockovelasky
16. apr 2010

Ahojte..

Miška, tak vám držím palce, aby sa to podarilo s tým bábätkom.. A hlavne, aby si ty bola v poriadku.. Tiež teraz lietam po gynde a iných, tiež čakám, ako mi vyjde cytologia a v auguste som objednaná na endokrinologiu (strašne ďaleko je ten termín)..

cestovatelkaandrea
16. apr 2010

Miska no stetli ste sa tu dve Misky 😀 budem vas musiet rozlisovat 😉

Elenka preco ides na take vysetrenia? Ci to sa bezne robi na SR po porode? Ja fakt neviem, lebo tu v NL ta ani gynekolog nepozrie po porode, iba ak mas zdravotne tazkosti. Ked som bola na SR tak som chcela ist k moju gynekologovi ale mal plno. Tak sa asi pojdem dat skontrolovat az ked budeme pred planovanim druheho cvirika.

Miska(chrumka) tebe nech vsetko dopadne dobre aby ste mohli mat druhe baby. Kuknem fotky co si sem dala 😉

Miska (spalka) tak to mas dobre, ze ti nechyba. Ja som divna,mne by uz asi chybalo NL. Stale by som porovnavala ☹ To je asi riziko vystahovania sa do inej krajiny. Ale dobre, ze to tak vnimas ako vnimas. Je to asi tak lepsie.

Bambule ja som vcera dostala MS a musim ist dnes do posilovne cvicit. Vcera mi prisiel list z vedenia firmy, ze ak nebudem chodit do posilovne aspon 2x tyzdenne, tak mi zrusia permanentku co mi platia a budem si to platit sama. No musim sa priznat, ze za posledne tri mesiace som tam nebola ani raz. Raz bol chory Damian, raz ja a ani neviem ako a nebola som tam zrazu tak dlho....

ockovelasky
16. apr 2010

Andrejka, mám problémy medzi cyklami s krvácaním a už raz mi vyšla zle cytológia.. Teraz som menila gynekologa, lebo ten predtým veľa veci zanedbával a platilo sa u neho už aj za chytenie kľúčky.. Po pôrode mi vôbec neurobil cytologiu, a pritom ma po pôrode museli hneď operovať kvôli krvácaniu a cyto aj odporúčili.. Teraz čakám na výsledky..
S tou posilkou, niekedy to fakt nevyjde, ísť cvičiť, ja sa chystám už hodne dlho, ale akosi mi to nevychádza..

kristinka4m
16. apr 2010

Ahojte.
Nam sa dnes narodilo prve babo rano 7:55, 3120g a 50cm porod trval vyse 12hodin:( termin bol na 1.5 No myslim to tak ze 1svagrine sa narodilo teraz budeme cakat na druhu svagrinu ta ma TP 9.5.
Dakujem za blahozelanie k zubkom.A Elenka aky mate kočik? ja som nechcela s nafukovacimy kolieskami bo ja by som mala defekt nonstop:(
Andrejka aj ja mam MS a boli brucho aspon keby pekne bolo.
My sme sa akurat vcera rozpravali s mojou mamou a svagrinou co este neporodila ze druhe si naplanujeme spolu, len ja by som chcela aspon na rok do prace a Daniela do skolky supnem buducy rok. Hlavne koli vyssiej materskej uz nebudem taka hlupa ako pred tym ☹ aj ked Daniel bol chcene babo, ale nebolo to premyslene ale aj tak som stastna ze ho mam 😉
A čo dnes idete varit pre drobcov? Ja asi Špenat a zemiaky bo polievky idu uz hore krkom ☹

ockovelasky
16. apr 2010

Kika, odfotím ho najbližšie, ale tuším je to značka Hauck, je čierno-sivý s oranžovým lemovaním..
Blahoželám k prírastku v rodine, nech vám rastie k radosti.. 😀 Nenapísala si, či je chlapček alebo dievčatko..

Ako varíš špenát so zemiakmi? Ja som ho ešte neskúšala, ale chystám sa na to.. Ja robím drobcovi zeleninovú polievočku..

miskachrumka
autor
16. apr 2010

Ahojte tak prepac spalka-Miska tesi ma 😉 mas krasne meno 😀

*Elenka dakujem velmi pekne 😉 no uvidime ako to dopadne 😒
*Andrejka aj tebe velmi pekne dakujem 😉 a verim ze to dopadne vsetko ok!

no co a tika varenia pe drobca nas stale nepapa normalnu stravu 😖 ako polievocky hej aj kuracinu vcera spapal aj cestoviny s omackou ale fakt len tak aby sa ratalo ale verim ze pomaly si zvikne nejdem nanho tlacit!

inac maly je take sidlo vsade sa rozuteka a buchne už mal monokel ale taky ze mu zmizol za dva dni aj hrcu ma na cele aj v zadu na hlavke fakt cim viac sa snazim davat pozor tim je to horsie 😔

inac mam doma riadneho nezbednika!

*Kika vy už chodite?___________behate? ci sa Danielkovi este nechce 🙂

ja som inac už nemala mrchu(menzes) dva mesiace 😕 ale to je zevraj sposobene timi problemamy co mam!

baby tak sa tu drzkajte teda vecer sa hadam ozvem!

Pekny dnik!

miskachrumka
autor
16. apr 2010

inac už som nato prisla ako to tu funguje lebo ma to tu nebavilo!
ale hura zas som sa dotoho dostala 😀

ockovelasky
16. apr 2010

Miška, tak to aby som sa o nejaký čas pozrela po chráničoch, až začne Paťko chodiť??? 😀 😀 😀 Ináč, to je super, že si MK prišla znovu na chuť.. Nejako to tu stagnovalo poslednú dobu..

kristinka4m
16. apr 2010

No je to chlapec Matej 😀
No ja špenat len uvarim nepridavam do neho nič, ževraj sa dava smotana, alebo mlieko ale nerobila som a chuti mu aj taky čisti a zemiaky k tomu Ja nie som bohvieaka kucharka čižemoji chlapy si museli zvyknut 😀
No Miška chodi, ale ešte si nie je moc isty takze je to tak napoli po vonku vatsinou po nohach aj ked niekedy aj po 4 a doma tieš.
Miška dufam ze budeš v poriadku 😉 a rychlo prileti bocian 😉

miskachrumka
autor
16. apr 2010

no Elenka neviem ci to pomoze 😒 tie chranice!
ja ked nedavam ze chvilku pozor nic sa nestane a kedpri nomm sedim tak sa drisne ☹

ale tak sam sa ponauci pomaly co sa ma a co nema! 😉

Kika dakujem 😉
ono nemusim teraz otehotniet ani nemam skym kedze tatik je v DK zas do 15-maja ☹ ak tak z ducha svateho 😀

potom uvidime ked pride!ako sa to vsetko vyhroti no idem baby svokre vecer dojdem!

papapa 🙂

ockovelasky
16. apr 2010

Miška, tak to verím, že žiaden chránič neuchráni všetko, ja len tak som napísala.. 😉 😉 😉

Dnes sme boli vonku dvakrát, ale veľmi sa mu spinkať nechcelo, raz ho zobudil akýsi hluchý dedo, čo tak zreval pri kočíku, až som na neho fľochla pohľadom.. Malý sa tak zľakol, že už nezaspal.. 😖 A poobede bolo vonku tooooľko detí ako smetí.. 😀 😀

ockovelasky
16. apr 2010

Miška, akurát som pozerala tvoje nové fotečky.. Kde si kúpila ten krásny hnedý pletený svetrík s kapucňou? Strašne chcem taký pre drobca, ale nikde som na neho nenaďabila ešte... 😀

ockovelasky
19. apr 2010

Ahojte..

Čo porábate v tento krásny, upršaný deň? Baby, vyšiel nám ďalší zúbok, dvojka dole vpravo.. A je to prvý zúbok, ktorý vyšiel bez problémov... 😀 😀 😀
Aj trojkolka nám už došla, zajtra si pre ňu ideme k babke..

kristinka4m
19. apr 2010

Ahoj Elenka tak u nas ešte neprši a asi ani nebude zatial to nevyzerá na dážd 😉
Tak Vám blahoželam k zubku. Tak zajtra už budete lietat na trojkolke 😀 a inak sa mate ako?
Mne Drobec spinká a aj ja by som hajala, len ked si k nemu lahnem tak je hned hore, kopec upratovania mam a ja sa stale do toho nemožem donutit. Dnes sme boli na nakupe ešte ani ten nemam spratany ☹ ešteže som aspon už do pračky naložila. Tatino nám zase odišiel do buducej stredy tak smutim ☹ , ale inak sa mame fajn 😀

ockovelasky
19. apr 2010

Tak máme sa celkom fajn.. Od piatku zápasíme so zapareninami okolo riťušky aj pipíka, ale poradili mi baby tu na MK, tak sa riadim ich radami.. No a celkom to zaberá, len aby som nezakríkla.. Drobec ide akurát trošku poleňošiť, tak snáď si požehlím..
Tak to nie je nič moc, keď ste zase sami, ale hádam vám to rýchlo zbehne.. 😉 😉

Ozaj, chcem drobcovi kúpiť prvé topánočky, viete o nejakých dobrých? Rozmýšľam nad značkou Santé..

kristinka4m
19. apr 2010

Ahoj tak porad niečo na tu ritku aj Daniel to ma zaparene ☹ častejšie vetram, ale zato mam dom celý očurany 😕
No chcem zavolat kamošku na víkend až to rýchlajšie ubehne, uvidime či príde. Elenka aj mne by sa zišlo požehlit 😅
No a s topankamy ti ja veru neporadím, všade sa píše niečo ine raz makka podrážka potom tvrdá bez klenby z klenbou, ja som kupovala v Garfilde mame makku podražku a klenbu tak uvidime 😕

cestovatelkaandrea
20. apr 2010

cafte bambulky, no tak Damian je opat chory. znova ma usnu infekciu a teraz tie trubicky do usiek naozaj hrozia. ☹ ak sa mu to neda do dvoch tyzdnov do poriadku ideme do nemocnice na vysetrenie.
inak nam na zapareniny pomohol jeden holandsky krem... vecer som natrela a rano silna zaparenina bola uz len mierne naruzovela. skoda ze vam ho nemam ako poslat. ale jedna zlozka kremu je pantenol. a ten velmi pomaha na tie zapareniny. cize ak by ste nasli nieco podobne na sr, tiez by vam to mohlo pomoct.
Tu je link na ten krem:
https://www.zwitsal.nl/Producten/Pages/BillenZa...

wandeirra
20. apr 2010

ocovelasky,
ahoj sante je dobra znacka,my sme s nou boli spokojny maximalne 🙂 odporucam

ockovelasky
20. apr 2010

Ahojte..

Trojkolka vyskúšaná, páči sa, aj drobcovi, aj nám, už len aby slniečko svietilo.. 😀 😀 Dán nejaké fotečky aj tu na MK, aby ste videli, trojkolku aj ten kočík trojkolku..

Kika, vetrám cca každé dve hodiny, umývam už len čistou vodou a potom odvarom z repíka, dávam len Imazol a balím dosť navoľno.. Imazol už asi nebudeme dlho dávať, lebo to dosť vysušil, ale zajtra ideme k nefrologičke na kontrolu, tak potom napíšem, že čo nám poradila ona.. Ešte mi tu radili umývať malého v roztoku z hypermangánu, ale ten som ani nekupovala, lebo nám zabral repík.. 😉 😉

Wandeirra, zajtra pôjdeme vyskúšať nejaké tie topánočky, potom napíšem, ako sme dopadli.. ďakujem za odporúčanie.. 😉

Andrejka, pozrela som si link na ten krém, obsahuje zinok, ten okrem panthenolu tiež dosť ukľudňuje pokožku, ale tu som taký nevidela.. Musím sa opýtať sesterky v lekárni.. A čože sa vám ten zápal v ušku zase vrátil?? ☹

miskachrumka
autor
24. apr 2010

ahojte
tak mi nic nove okrem toho ze maly dnes zvaracal zas ide crevna chripka nechapem:(ma porazi! 😔

dnes zvaracal dva krat a v noci zas nebudem spat lebo sa budem bat onho!

inac nic!
nejak sa to tu nehybe? 😒

wandeirra
24. apr 2010

ockovelasky ahoj, oki daj potom vediet,ake topanocky ste vybrali pre drobceka 🙂