Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

janajanajana
27. máj 2009

Ma.senka, ja to robim rovnako, a normalne sa tesim ked si mozem takto cez den oddychnut s malou

ssllaavvkkaa
27. máj 2009

ahojte a prajem pekny den 🙂

mam 34 a s manzelom sme sa na maleho nesmierne tesili, ked sa zacal ten kolotoc okolo maleho, tiez som nevladala, tak ako som si to predstavovala. po cisarskom som sa nevedela poriadne hybat. 😒

mam chapajuceho manzela - mozno preto, ze z prveho manzelstva uz ma 2 dievcata - ked prekukol situaciu, povedal - ze upratovanim sa nemam zaoberat, toboz nie cistiacimi... a mam oddychovat.
bola som prekvapena - tazko som to prijala - mat vsetko tip top..., ale prijala som to

stacili dva tyzdne, ked som s malym spavala a ked bol hore snazila som sa nieco jednoduche uvarit a poviem vam uz 14.2. na krstiny som mala znova vsetko upratane, okna umyte... cele predvianocne upratovanie, kedze v decembri som bola v nemocnici

dajte si aspon jedno poobedie alebo doobedie, ked jednoducho nabehnete na rytmus deti - bdejte s nimi a spite tiez s nimi - odmenou vam bude usmev vasho drobceka

stvura
27. máj 2009

Ahoj kocky...no ja som sice obcas unavena mamicka /tiez moj muz vecne v robote a z rodiny nikde nikto/, moje babatko vsak unavene vobec nie je...je to sinter a nezbednik, ktory ma energie aj za troch...
Ma.senka...no ono je to dobre pokial je to dobre. Ja som maleho asi v mesiaci a pol, mozno dvoch mesiacoch prestahovala k nam do postele, lebo sa mi budil kazde dve hodinky na krmenie. Asi do pol roka sa nam suprovo spalo s tym ze som fakt len dala prsnik a spala dalej. Potom vsak okolo pol roka maly zistil ze je to i pre neho pohodlne a zacal si dudlikovat moje prsia, co uz teda pohodlene nebolo /svrbeli ho dasienka/. Vies si predstavit ake som ich mala doslova vyzuzlane a kedze mliecko tieklo ako si on dudlikoval bol prakticky stale i hladny...neboloa to slava a tak sme ho znova zacali ucit na postielku. Trvalo nam to dva mesiace a teraz si spinka sam.
Ono je to krasny pocit spinkat si s babatkom, ktore si fakt spinka a nevymysla, neroztahuje sa po celej posteli, nemrncka pri kazdom otoceni rodica a nezuzle neustale prsia...

miskachrumka
autor
27. máj 2009

xixi dakujem

jabera
27. máj 2009

ahojte , ja sa musim pridat. zijeme v zahranici a ja tu nemam ani jedinu znamu osobu okrem manzela... neviem jazyk, nestiham sa ucit, takze mam problem "ulovit" niekoho aspon na par slov... aj to mi velmi chyba.ale uz ani tie prechadzky sa prilis nekonaju, lebo maly zacal revat aj v kociku.mam ho na prse skoro stale, aj teraz. pisem vzdy len jednou rukou...sprchujem sa az ked pride manzel a na zachod si ho beriem v lehatku, do ktoreho kopkam ,aby som sa aspon vy...
bordel taky, ze mi je na grcanie kolkokrat... naucila som sa ho dat do satky a s nim vysavat a hybat sa, len v tomto teple potom skapinam od toho ako sa potim...
ked je mrzuty, takto navecer, nestaci uz ani prso, ani na rukach, musim s nim chodit po byte .. stale stale poknukava, poplakava. su momenty, kedy ho nieco zaujme, tak 10 minut vydrzi pod hrazdickou, to je ulava, lebo chrbticu mam v pr..
spanok sekany, niekedy kojim po dvoch hodinach a niekedy po pol hodine. sam v postielke - nemozne..atdatd.
aspon, ze v tom zjavne nie som sama. tak nam vsetkym drzim palce, raz to prejde. plakat ho nenecham, proste ma potrebuje, nedokazem ho nechat sameho revat, pride mi to ako tyranie. moja utecha je, ze na 1. rande uz pojde sam...

dipeja
27. máj 2009

ahojte,aj ja mam prve babätko, tiez byvam dost unavena, hlavne to nocne vstavanie , mam pocit, ze zaspim i postojacky. Cez den sa to da celkom zvladnut, mala sice vela nepospi, ako kedy, ale aspon stiham spravit to dolezite, ostatne pocka, ze?Placka hlavne od obeda do vecera s prestavkami, az kym v noci nezaspi. Ale ked sa pozriem na svoju dcerku, som nesmierne stastna, ze ju mam, s manzelom sme sa na nu velmi tesili, tak si myslim, ze vsetko sa da zvladnut !

ma.senka
28. máj 2009

ahojte,
stvura - urcite ho nenechavam po leziacky dudlikovat na prazdno. ked vidim, ze uz spinka a len tak dudlikuje tak prsnik uz vytiahnem a uz mu ho nedam. no a cez den ho vacsinou dojcim v naruci, ale cez obed ked chcem aby zaspal - pretoze vo vseobecnosti cez den skoro vobec nespi, tak si liham s nim a pospime obaja...
Toto spavanie so mnou beriem skor ako docasne riesenie v zaciatkoch aby som sa aspon trochu vyspala.
Ved cim je dietatko starsie tym by to malo byt lepsie a lepsie.. alebo sa mylim? 😉

jabera - to ti nezavidim, takto byt sama niekde vonku...
moj maly tiez velmi sam nevydrzi, ale ja mam vydatnu pomoc mamy, ktora ku mne chodi ked treba aj kazdy den, takze sa pri malom vystriedame. Inak by som asi ani nejedla... Moj muz to nechape, mysli si, ze som ho tak naucila, ze nevydrzi sam... no - vydrzi, ale musi ma aspon vidiet... v kociku mi tiez plakava, takze aj prechadzky su pre nas dost stresujuce. Teraz chodime na baby plavanie tesila som sa, ze ho to unavi a bude spat aspon 2 hodiny - kdezeee - pospi pri papani a potom je hore - niekedy v pohode, niekedy mrnci - asi od unavy... no mohla by som pokracovat dalej... kazdy den je iny raz je lepsie raz horsie. niekedy stihnem vsetko, niekedy nic... ale napriek tazkym zaciatkom, myslim, ze to stoji vsetko za to 🙂

albireo
28. máj 2009

ad.jabera: v ktorej krajine zijete?ako dlho?
ako to tam robia miestne novopecene mamicky? su k dispozicii nejake materske centra? nejake materske skupiny? skus sa informovat,lebo to,ze by maminy alebo svokry pomahali svojim dceram/nevestam nie je v zapadnej Europe celkom bezne a tak si kocky musia poradit inak🙂
Co sa tyka jazyka, skus najst jazykovu skolu,ktora ponuka vecerne kurzy a dohodni sa s manzelom,aby raz-dva krat do tyzdna babetko babysittoval. Z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze to ide, pokial je na oboch stranach snaha.
Ak to kvoli jeho praci nejde, snaz sa kazdy den chodit von na prechadzky. ak babo v kociku reve, daj ho do satky. Ono byt cely den zatvorena doma s malym urevanym cloviecikom vie byt psychicky narocne. Vonku mas aspon sancu prist na ine myslienky.
nech sa ti dari🙂

jabera
28. máj 2009

albireo, sme v nemecku. zial, je to male mesto, nie je tu tolko moznosti ako vo vacsom a cestovat do ineho mesta si zatial neviem predstavit casovo vobec. my na prechadzky chodime, ale odtrpim si to... hlavne koniec, vtedy uz reve. manzel pracuje do cca 19-20 hod denne, dopoludnia niekedy doma, tak vtedy sa to da aspon na chvilku.

ma.senka, presne to si hovorim, ono to prejde. uz teraz sa vie par minut zabavit aj s manzelom a urcite sa to zlepsi. a tie krasne usmevy mi to vynahradzaju... len niekedy, ked uz melem z posledneho to je horsie. ale viem, ze sa to raz spravi, to je jasne, to verime vsetky, co sme sa tu stretli. dnes ma 2 mesiace, a musim povedat, ze je to lepsie ako na zaciatku, celkom urcite.

daducha
30. máj 2009

Ahojte,

tak nie som sama co kolkokrat padam z nôh.No verte,kym mate jedno babo,je to raj na zemi.To som zistila,ked sa nam narodilo druhe.NAstastie druhy syn je podstatne lepsi ako ten prvy,inak by som sa asi zblaznila.Starsi bol uplakane,mrncave dietatko.Od piatej do deviatej vecer bol na mne vkuse prisaty 🙂 .Dlho som sa od neho nemohla ani pohnut,spal zasadne iba v kociku a iba v pohybe.Od narodenia sme chodili vonku v kazdom pocasi aj v poriadnych mrazoch.Nebyt toho, ze sme sa stahovali a s malym sme od jeho 2 do jeho 7 mesiacov boli u rodicov,do toho moja mierna popôrodna depka,tak psychiatria to isti.Chcela som mat totiz perfektnu domacnost,vsetko ciste,upratane,navarene,spokojne babätko a bla,bla,bla.Manzel to odo mna vôbec nevyzadoval,pomahal ako mohol,vsetko to bolo iba v mojej hlave.Ale ako maly rastol,vsetko sa zlapsovalo.A naucil ma jednu uzasnu vec-spinkat s nim cez obed.Totiz iba tak dokazal spat aj doma .A tak som si s nim kazdy den dve hodinky pospala a verte,potom som v pohode zvladala zvysok dna.Ak môzete,nechajte si babätko v noci pri sebe,kojte po leziacky,nie je pravda ,ze bude vo vasej posteli naveky.Syn so mnou spal do 2,5 roka a potom ked sme sa stahovali do vlastneho,mal nachystanu svoju izbicku a od prvej noci spal sam.
Teraz uz mam drobcov dvoch a este len to je sranda.Manzel pracuje cely tyzden mimo, chodi len cez vikendy.Mladsi spi so mnou,starsi vedla sam.Ak sa nahodou v noci zobudi aj ten starsi, tak vzdy vtedy ked kojim mladsieho.Varim,zehlim pod.prace vecer,cez den som rada ze sa najem.a to je ten starsi do 15-tej v skôlke.Potom aj ked by som si neviem ako rada schrupla s tym mladsim, nemôzem, starsi sa chce hrat.Ak su nedjaboze prazdniny alebo nejake volno,tak to sme traja spolu cely den a to je potom 😀 😀 😀 .Ale naucila som sa, ze kratucky plac ,ked napr.utieram starsiemu ritku 🙂 ,tomu mensiemu neublizi.Uz sa neriadim heslom ze musi byt malicky stale so mnou,celkom rad sa pozera na kolotoc a odkedy objavil ruky,dokaze ich celkom kludne cuckat aj pol hodiny.Co ma fakt ale zabija su jeho ranne budicky o 4.20 presne na minutu.Potom uz spinkat nechce a mne sa strasne chce 🙂 .A ked konecne po hodinke zaspi ,ozve sa ten starsi a tak potom uz o spani môzem iba snivat.
Ale su to moje dve najväcsie zlaticka na svete a ked si pomyslim,ze za 10 rokov ich bude tak nanajvys zaujimat co mamina navarila a kde je ich oblebene tricko, tak si to vsetko vychutnavam.Velmi rychlo uz babätko nebude babätkom,nebude sa na mna nikto cerit dasienkami a cely sa od radosti triast ze ma vidi.A myslim, ze aj ked si v tom obdobi hadam aj knihu precitam 😉 ,ta babätkovska vôna mi bude chybat.Aj ked ranne budicky urcite nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucia1004
31. máj 2009

ahojte, pripajam sa do vasho klubu🙂 tiez mam rodicov na opacnej strany republiky a som na maleho uz ôsmy mesiac sama. najhorsie boli prve tri mesiace, ked bol maly dvadsat hodin na rukach - kvôli kolikam. teraz je to "lepsie". mame osem mesiacov a zaciname chodit, takze si to "uzivam". ale uvedomila som si, ze jednoducho ked musim umyt riad, tak musim a maly môze plackat a mrncat, ale ja jednoducho ten riad umyjem, ked sa chcem osprchovat, tak necakam, kym vecer zaspi, ale aj cez den sa osprchujem. maly je pomerne "nervozne a umrncane" babätko, ale ja verim, ze z toho vyrastie. ale ked sa na mna usmeje, ale ma pogrcka, tak som najstastnejsia mamicka na svete. momentalne ma obdobie prvej fixacie na mna a to tiez nie je sranda, ked chce len mna. co sa tyka manzela, po desiatich rokoch mi povedal, ze ma prestal lubit, ma inu zenu a ked nastupim po roku (nutene) do prace, tak sa od nas odstahuje. ked bolo najhorsie, tak ma drzal nad vodou moj malicky a aj jemu dakujem, ze som sa uplne psychicky nezlozila. lubim ho najviac na svete. aj teraz je pod mojimi noham a zacina mrncat🙂

marriana
31. máj 2009

presne ako pise masenka ze to vsetko stoji za to. Aj ked niekedy sa zda byt den nekonecny, v konecnom dosledku je babatkovske obdobie velmi kratke. Az take kratke, ze mnoho veci si uz vobec nepamatam s mojou prvou dcerkou. Len hmlisto si spominam, ake bolo tazke nocne vstavanie, ako vecer dlho plakavala, az ma susedia lutovali. Stalo to za to, lebo dcerka mi tu lasku tisic nasobne vracia. Odkedy vie trochu kreslit vyraba mi obrazky. Odkedy vie pisat, pise mi listy, odkazy, vyraba vsetko mozne a vsade je napisane, ako ma velmi lubi. Tych srdiecok, co som podostavala, vsetko to mam odlozene. Zarecituje vam basnicku, ktoru sa nauci v skolke o tom ako lubi svoju mamicku a vy len placete, lebo ta ich laska je taka cista, uprimna... Je to krasne. Ked nastupila do skolky a ja som zrazu ostala sediet necinne v tichom byte, pochopila som, ze uz ma tak nepotrebuje. Bolo mi velmi smutno. Rastie mi pred ocami a kazdy den mi dava najavo, ze ma lubi. Tych par tazkych mesiacov stalo za tieto roky plne lasky, ked sa spolu smejeme, chodime na vylety, rozpravame sa o chalanoch z triedy, spolu pecieme a bijeme sa kto vylize hrniec, to su veci, ktore si navzdy zapamatame. A teraz to prezivam odznova a napriek unave som stastna. Ved o com by bol ten zivot bez deti?

pistok
31. máj 2009

je nás viac, aspon to mi trošku dodáva silu
zas je tu jeden z tých náročnejších dní, ked už nevládzem
v noci skoro nespal, striedali sme sa s manželom, ale ten išiel do práce a som zas s drobcom sama
som ho uspávala okolo 10, že si pospí, ked nie v noci
uspávala som vyše pol hodiny a boj to bol preveliký a spinkal asi 20min a už má zas kopec energie, to som mu nestihla ani obed uvarit, nekupujem hotové
teraz mi chvilku kludne sedí na kolenách a kuká - hlavne že je pri mne
no idem mu dovarit hamku a snád si zdriemne poobede trošku dlhšie

janajanajana
31. máj 2009

Pistok a to sa ti tvoj este ani troska sam nezahra? Pozeram ze ma uz 10 mes., este nelozi? Moja v takom veku ked sa dostala ku kuchynskej linke, tak sa zabavila pol dna.

lovula
1. jún 2009

Ahoj všetky nevyspaté maminy. Tak toto je téma pre mňa.
Malý má 3,5 mesiaca a ja som už na nervy. Od kedy sa narodil ťahám 24 hod. v kuse. Manžel je stále v práci a keď je doma tak zahlási, že je unavený a sedí pred telkou. Ja si to nemôžem dovoliť, tak čo by sa mu stalo, keby tiež niečo doma spravil? V noci chce malý papať každé dve hodiny a cez deň sa nezastavím. Keď sme na prechádzke tak po stojačky spím. Cez deň mi malý veľa nespí, v podstate je hore 1 hod. a pol hodinku spí. No to ja práve zaspávam, keď on sa zobúdza. Takže som to už vzdala.
Starých rodičov máme 150 km ďaleko, tak ich vidíme raz za 3 mesiace.
Keď som z malým niekde - napr. u Dr. tak som zistila, že neviem hneď reagovať na otázky, proste nie som schopná rozmýšľať.
Keby chcel aspoň v noci viac spať medzi papaním.
Najviac ma mrzí, že prestávam byť trpezlivá a niekedy sa musím strašne ovládať aby som na malého nevyletela. Však ten drobček za nič nemôže.
Tak držím všetkým nevyspatým mamám palce aby sme to nejako vydržali.

pistok
1. jún 2009

ešte sám nechodí, ale za ruky už ano a aj okolo nábytku, lenže sme v podnájme 1+1, tak miesta na lezenie je málo a majitel nam to prenajal aj s nabytkom a ten je pre neho nebezpečný - samé rohy, vyčnievajúce ostré uchyty, ktoré nejde nijak zabezpečit, preto aj ked ho nechám samého "objavovat svet okolo", tak musím stále stát pri nom a byt pripravená ho "zachranovat". bolo by to fain bývat už vo svojom a zariadit si ho podla seba. ale to bude až neskor, lebo ešte zo 2-3 roky určite chceme zostat tu v čechách a potom sa vrátime niekde bližšie k rodičom. teraz je to kvoli manželovaj práci a ja som tu na materskej, tak sme tu takto viazaný.
máme pre malého aj ohrádku, ale sa mu v nej velmi nepáči. hrozím sa toho, čo bude, ked už o chvíločku bude behat uplne sám. a nemožme si dovolit zas sa stahovat a kupovat všetko zariadenie a nabytok a potom to predat, alebo čo s tým. takže pre mna to bude teraz ešte horšie, stále byt v strehu, aby si nejak neublížil.a v postielke alebo ohrádke sa vie zabávat aj sám, len sa mu tam velmi nepáči. a ked ho vyberiem von, tak ako som písala, že všade pri nom a to už neurobím v domácnosti vobec nič a niekedy aj na záchod je to problém odíst. ked ho už raz vyberiem von, tak mi zas nechce dnu do ohrádky a je krik preveliký
teraz spí už asi pol hodinu, som ho uspala, lebo bol velmi nevrlý a šúchal si očička. tak teraz sa vyspí a v noci zas budeme vystrájat. no utekám ešte rýchlo aspon umyt riad, ak stihnem, kým sa zobudí. pá

janajanajana
1. jún 2009

Pistok, ale to je samozrejme, ze ho nemozes nechat sameho, to si jednoducho starostlivost o dieta vyzaduje, ja som pri prvej dcerke este byvala v rodicovskom dome a ver mi, je ovela narocnejsie nahanat dieta v dome nez v bytiku s par izbami. TEraz byvame v byte a pride mi vsetko jednoduchsie ked mam vsetko po ruke a malu pocujem hned ako zaplace a tak. Ale to ze ti nespinka v noci, tak to nezavidim, to musi byt ozaj vycerpavajuce 😒

pistok
2. jún 2009

tak včera spal ako som písala od 18h až do 21.40. normal si zdriemne na 20-30min. a potom sme boli hore do pol 3 a až potom zaspal zas do pol 6. doteraz bol hore a už mi zaspal na rukách.
snažím sa o režim a aj sa mi vačšinou darí, ale fakt niektoré dni sú katastrofa, hlavne noci.
nie vždy je malý priestor výhoda. sme tu naprataný ako sardinky. je tu fakt zbytočne vela neúčelového nábytku a pre dieta samé ostré hrany, to by si musela vidiet
je to tu po starej pani čo zomrela a tá mala teda "vkus". a mám pocit, že sem ešte nanosil nábytok z chalupy, čo tam nechcel. kým sme boli bez mimča, tak sa dalo, ale teraz ....
ked sme u rodičov v rodinnom dome, tak je to fain, lebo má viac volného priestoru na lozenie a može chodit okolo skrín a gaučouky. tu gauč nemám a ešte aj tie skrine majú dole zásuvky s madlami ostrími vyčnievajúcimi. to ani neviem ako taký nábytok mohli vyrábat. ono to asi bolo pekné nové, ale fakt nie pre prcka, čo sa učí chodit.
pojdeme už tento týžden k rodičom aspon na mesiac, tak sa už teším
ale tam nemám net, tak sa neozvem, ale vy sa všetky aj s detičkami držkajte

marcia79
2. jún 2009

ahojte maminy,no ja som hlavne unavena od vcera,moj maly ma10mes. a horucky od vcera a som snim prvy krat vtejto situacii sama,priatel je tiez na tyzdnovke a ja mam pocit,ze zacinam panikarit,podpori ma niekto psychicky?diki ☹

pistok
2. jún 2009

ked mal timi 6. nemoc a vysoké teploty tiež som bola s ním sama, bo manžel bol tiež vtedy v práci.
tiež som panikárila a merala som mu chudákovi teplotu každú chvílu a nechcel mi spapat nurofen sirup a aj napriek teplote mal sili dost a celý sa vzpieral a bránil.
inak bol plačlivý, tak som ho len ukludnovala na rukách a stále podriemkával a nič nechcel papat ani pit. tiež som sa bála a hlavne nemala som to s kým skonzultovat - u doktorky som bola , ale chýbal mi doma manžel.
naozaj som sa velmi prevelmi potešila, ked prišiel konečne domov z práce po 2 dnoch.
je to náročné, ale len vydržat a pospinkajte si spolu, aby si si aj ty oddýchla a možeš si nastavit budík v noci, aby si mu mohla kontrolovat teplotu a nebála sa, že to prespíš. keby som nemala budík nastavený po 2 hodinách, asi by som ani riadne nezaspala, bo by som sa bála, že mu teplota stúpne a ja to prespím.
držím palce

jabera
4. jún 2009

tak ja len tak zdravim pripadne ine maminy, ktore by spali, ale neda sa.... posledne dni ma nas Bartik taku novinku... uz pred piatou zacne zurivo knucat, obcas ho este zlomi unava, ale po par prebratiach uz jaci naplno. vstanem, prebalim ho, idem ho nakojit a on zaspi na mojich kolenach. ked ho polozim do postielky, okamzite je hore. ani kojit poleziacky uz nechce takto rano. proste chce spat na mojich kolenach.... je pri tom strasne krasny, samozrejme... len ja uz mam pocit, ze mi je az mdlo chvilkami....

miskachrumka
autor
24. jún 2009

jabera presne toto ma nas mali este stale a mame už skoro 4mesiace teraz plakava len rano tiez takokolo piatej siestej!ale ked vidi ze nas vsetkych už pobudil a zesa mu venujeme tak je ok!

monika77
1. okt 2009

fajn téma založená môžem sa aspoň niekomu nie vyrozprávať 🙂 vypísať
dnes už maminy fakt nevládzem ... malý celý deň skoro plače, odmietal ovocko aj obed ... keď ho na chvíľku potrebujem odložiť do bežky aby som sa aspoň naobedovala to je vreskot ... na mieste neobsedí, stále niečo potrebuje vyvádzať a ja už nevládzem ... muž je celé dni preč, príde večer tak na 2-3 hodinky chvíľku je s ním a zase pracuje ešte aj doma ... som zúfalá, nemám sa s kým porozprávať, pripadá mi akoby mi už zašibávalo ... a hlavu mi ide dnes roztrhnúť, čo ešte stále počujem jeho plač
pripadám si neschopná a nemožná mama ☹

miskachrumka
autor
1. okt 2009

monika som rada ze ti padla vhod?-)uz som paparvde aj zabudla ze som ju zalozila 😕

miskachrumka
autor
1. okt 2009

monika viem si presne predstavit ako sa citis!inac nevidela som tuto temu uz strasne davno ale mamulky ste zlatucke ze ste sa tak rozpisali aj ked je tomu už 4mes ale j atk vam dakujem ze sa delite s pocitmi v tejto teme 😉

manika77
1. okt 2009

ahoj mamicky tak mi mame tento isty problem maly cez den nepotrebuje spavat uz odmalinkata a ked spi tak v kociku doma tak dvadsat minut 😒 a v noci sme aj sedem krat hore...tiez sa citim niekedy unavena ledva prepletam nohami ☹ ale ked sa usmeje tak je to zase v pohode..a verim ze toto obdobie prejde a bude dobre 😉

miskachrumka
autor
1. okt 2009

manika aj ja verim hadam to aj pride! 😉

lenka1smejka
2. okt 2009

miskachrumka:nechcem byt zla ale keby si az tak nestihala ist na wc tak ako,ze stihas ist na pc?v tomto ti rozumiem,ze samota je zla aj moj muz sa vracia az vecer ale popravde na pc nestiham chodit iba ked som u nasich

miskachrumka
autor
2. okt 2009

teraz?stiham ja som bola k.o ked mal mali 3mes asi si zabudla kuknut datum temy

miskachrumka
autor
3. okt 2009

dnes po dlhej dobe sem zas patrimmmmmmmm 🙄