Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
2. nov 2009

Ahoj Florans moj maly spava doobeda-1.5hod okolo obeda 2hod a poobede 30-45minut ako kedy niekedy je to viac niekedy menej niekedy jeden spanok vynecha hlavne ked sme mimo domu a mavame take noci ze niekedy ani neviem ze je v spalny a niekedy sa mrvy celu noc ale mam taky pocit ze u nas to je len tym ze mu cumel vypadne bo ked mu ho dam tak hned zachrape je nan moooc navyknuty hlavne na noc.A to vstavame o siedmej a chodime spat o 19 no teraz posunom casu spi uz o 18:30 aj skor.Mozno to teraz vyznie hlupo ale mna ani nenapadne ze by bol hladny a any by som mu nedala iba ak tak cajik az si na to nezvyka. 🙂

odsavacka
2. nov 2009

Florans, to je hlupost co ti hovorila ta neurologicka, dieta ma spat vtedy kedy chce, ono nevie kolko je hodin, rezim by malo mat to ma pravdu, aspon podla mna, pretoze deti maju radi ked vedia co nasleduje a to vedia tak ked sa nieco opakuje, cize dieta vie ze ide papat napr. po kupani,...a bude chciet jest aj ked hladne mozno nebude, pretoze tak to bolo do teraz,...tak to ja vnimam,...len je sranda, ze moja spi doobeda take dve hodky plus minus, potom cez obed, no zvykla aj poobede, ale teraz uz po tme von nebudem chodit, tak dnes bola hore az do teraz, zhasla ako sviecka a bude spat do rana plus nocne krmenie.ale to neobtazuje lebo aj tak musim odsat tie kamene co mi nabehnu v noci ( mlieko sa mi narobi juj juj juuuj ), ...trochu si menime rezim,...koli zime🙂 Bohvie co by na to povedala p. neurologicka🙂
Ja som mala najhorsie obdobie, ked papala v noci aj dva krat a budila sa a popri tom som musela odsavat, cize nakrmit, odsavat, uspavat, zavries oci, a hned si hore, dieta si pospalo za ten cas co som odsavala, sterilizovala a snazila sa zaspat🙂 To bolo....som niekedy aj myslela, ze ma vystrie, co som sa cez den triasla od nevyspatia,...naozaj ti nezavidim...ale verim, ze toprejde, a budes rada, ze si sa koli malemu obetovala.....a vydrzala si🙂 Uvidis🙂 On ta potrebuje a ty musis byt pri nom, to je pointa kazdeho dna🙂Idem buvat majte sa vsetci, papa🙂

odsavacka
2. nov 2009

Kristinka, vy ste asi podobny pripad ako my🙂

Baby mna to hrdlo boli tak velmi, ze uz nevladzem ani vodu vypit,....najhorsie je ze kojim-odsavam, teda v prenesenom vyzname, samozrejme ze som happy, aj ked nechapem co som chora,...nie, kde je ta imunita, ...🙂 Prestalo to dako fungovat,...xixi, caute🙂

kristinka4m
2. nov 2009

No to teraz si asi nachilnejsia na choroby ked kojis davas viac babetku do mliecka 🙂 sup do postele a vypotit 😉

miskachrumka
autor
2. nov 2009

no baby vy ste sa rozbehli pekneeeeeeee sa mi to paci 😉 idem vas docitat 😕 😉

miskachrumka
autor
2. nov 2009

zuzka aj ja si myslim ze dieta vie kolko potrebuje spanku ale nas je už extrem 🙄 😒

miskachrumka
autor
2. nov 2009

baby už tu asi nieste ze andrea už asi buva tak isto aj odsavack sa isla vypotit z chrypky kika ty si este na pokeci?idem kuk!ci si tam a florans ty ako ?buvas tiez? 😨

kristinka4m
3. nov 2009

Dobre ranko ako ste sa vyspaly?My vyborne 🙂 Dnes musim listie pohrabat a ist do obchodu boze keby to tak dalako nebolo ☹ ,len dufam ze pocasie bude OK.

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

Ahojte, tak Damianovi je uz lepsie. Antibiotika uz zaberaju. Inak s tym spankom sme boli aj my sprdnuty, lebo Damian rad a vela spaval ked bol mensi. Spal v priemere o dve hodinky viac ako by mali v tej dobe deti spat v jeho veku. Asi som divna ale nepocuvla som doktorku a nechala ho tak nech spi kolko chce. Toto obdobie mal vsak len mesiac a pol a potom si to sam upravil.
Inak Damian zacal dnes napodnobnovat moje kaslanie. ked kasle tak si da ruku na usta a pozera pri tom mna, lebo aj ja to robim.

kristinka4m
3. nov 2009

Ahoj Andrea to je vyborne ze je Damianovi uz lepsie 🙂, to je este aj nejaka tabulka kolko by maly deti spavat? ☹

termixicek
3. nov 2009

Ahojte maminky...
citam tu o spanku babatiek ze kolko by mali a kolko nie... Kolko je spravne?
Ja davam maleho spinkat vecer o 20:30, vstava o 7 rano (spinka celu noc), potom o 10:00 a spinka do 12.00 samozrejme nie na minuty ale + - 15 minut a poobede este od 15:30 do 16:30. Je to ok? On si to tak vyzaduje a som tu niekde citala ze neurologicka vravela ze dieta poobede nedavat spat...no moj Adamko by nevydrzal od 12 do vecera...

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

termixicek tvoj maly spi uplne v pohode. deti od pol roka az do dvoch rokov ( niektore sice nie) by mali spavat dva krat denne - raz doobeda, raz poobeda a potom v noci. aj nas Damian tak spaval v jeho veku. Takmer do jednoho roka spaval dvakrat denne po dve hodinky. Akurat rano sa nam budil skor okolo 5.30-6.30 a nie o siedmej. Teraz spava menej dvakrat denne ale iba po takej hodinke-hodinke a pol a vecer zaspi od 20.00 a spi do 6.00.

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

Kristinka veru existuje ale je to len orientacne. Prosim ta neber to ako tabulku ze to tak musi byt. Dolezitejsie je, kolko hodin spolu ti prespi babo za cely den.
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a466-Spanok-cez...

kristinka4m
3. nov 2009

Dakujem Andrea.Takze to nie je az take strasne ta hodinka navyse a mozno ani nie dnes som zistila v noci ze maly bol si 30minut hore ale zabaval sa sam a potom zaspal,ale som si tam precitala ze sa moze dieta prehriat a zomriet,po pravde Daniel sa nikedy zobudi uplne spoteny a to nemame nejake teplo v spalny no nebudem ho uz asi zakryvat perinkou ale dam nejaku tensiu deku a este by ma zaujimalo ci mozem dat skoro 8mesacnemu dietatu postruhane surove jablko mame ich dost len radsej pockam na vasu radu Zatial moooc dakujem 😉

ella1111
3. nov 2009

jasne ze mozes.ja davam malej jablcko postruhane a ma ho hrozne rada

cestovatelkaandrea
3. nov 2009

Kristinka mozes. Ale na prvy krat mu daj radsej menej a potom odsleduj jeho reakciu. Damiana napriklad zo surovych jablk prehanalo az do nejakeho 10 mesiaca. Tak som mu ich radsej surove nedavala. Len z poharika.
Inak ja nepouzivam paplon na maleho. Len dve deky oblecene do navliecok. Ked bolo v lete teplo tak spal len pod navlieckami na paplon. A tiez sa nezobudil ked bol spoteny.

florans
3. nov 2009

Ahojte, dnes som nemala cas sem skor ist. Som rada ze je Damiankovi uz lepsie. Mne sa zase zda ze na Martina daco lezie. Chodim s nim von aj ked na chvilku, ci je zima ci nie. Ale dnes som to asi prehnala, no ak ano, tak co uz, musela som si povybavovata aj s nim. Je to haluz, ze kolko je na svete deti a ani jedno nerobi tusim to iste. Alebo sa teda nechova rovnako. Ja u Martina rezim nemam. U nas bol problem od malicka si rezim vytvorit, Martin mal reflux a kedze kedykolvek prudom vygrcol, ostal samozrejme aj hladny, takze som nemohla dovolit odratavat nejake 3 ci 4 hodiny do jedenia. Ked si pytal, musela som mu aj dat. A kedze to trvalo asi do pol roka, tak potom sa mi uz nejaky rezim tazko dal zaviest. Snazim sa aspon o to, aby sa normalne napapal , zabavil pocas dna a dobre si aj pospal. Aj ked uprimne povedane, je mi smiesne chodit s hodinkami a sledovat kedy moze, teda lepsie povedane musi jest a spat. Myslim ze je to tak aj u dospelych, ked som ja hladna, tak sa najem,... Mozno mam na to iny pohlad, je to vsak len moj nazor.

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

Ahojte, dnes som tu prva 😉

Zuzka ako sa citis? Inak ak ti moc zle tak si mozes dat paralen tri krat denne.

Damian spal tuto noc na mojej hrudi. Ja som lezala na chrbate a on na mna vyliezol a tak zaspal. Takto spal naposledy ked bol miminko 🙂

miskachrumka
autor
4. nov 2009

ahojte tak konecne som sa sem dostala al elen na par minut
andrea ahoj 😉
od rana od pol siedmej riadim ako hus no co ked sa mi vcera nechcelo tak musim dnes! mame mat dnes veliku navstevu tak musi byt vsetko tip top akurat peciem kolac som zvedava ci sa mi podari 😕 😀
andrea tiez ma tesi ze je malemu lepsie 🙂
ja som rada ze mi maly nieje chory lebo naokolo su vsetci chory ☹ tak dufam ze to nedostane !
ste tu niektora? 😕

miskachrumka
autor
4. nov 2009

baby co hovorite natu prsaciu chrypku ja som sa vcera bala ist aj do tesca na nakupy s malym kedze nemam ho kde "odlozit"ale ze to tu este nieje tak verim ze sa to sem ani nedostane! 😖 dufam!!!!!!!! 😠

miskachrumka
autor
4. nov 2009

inac pytala som sa inej dr aky ma nazor na pavuky tak povedala citujem:
ze sa to neodporuca
ze to skodi klbikom
ale ze ked tam dam amleho na nejakych 5-10 min za den tak ze sa mu nic nestane!
a ze už maly aj pripady ked boli urazy z pavuka napr. ze prisla mamicka videsena ze jej dcera ma hrcku pri rebrach velkosti orecha a mysleli si ze ma rakovinu 😕 😢 ale napokon zistli ze to maq z pavuka kedze mala už 10 mes tak vnom lietala ko besna tak ako natazala hrudnikom o pavuk tak sa jej tym spravila hrcka tak som videsena ale co mam robit ked mam doma nepavca cele dni som sama a kazdy den treba spravit vsetko mozne v klokanke nechce byt sam sa dlho neprehra lepsie povedane skoro vobec a s jeho skoro 10 kilovou vahou to nieje bohvie co nosit a nie este upratovat ☹

miskachrumka
autor
4. nov 2009

inac som zabudla dopisat ze to dievcatko bolo pochudsie a utle malinke tak ze mozno aj to sposobilo ze sa jej to vytvorilo tak dr posrandovala ze maly ma dost toho na sebe tak ked tam bude chvilku tak ze sa nemusim bat! 😉

miskachrumka
autor
4. nov 2009

narazala nie natazala
a mali pripad nie maly! 😠
a dalej chyby ani nehladam lebo.......... 🙄
ponahlam sa kuk kolac a este povesat pradlo a po peceni vycictit ruru nech ej peknucka! 😉

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

Miska tak prijemnu navstevu a dufam, ze vsetko postihas ako mas 😉
Inak o tej chripke som pocula. Vraj z ukrajiny je to sama hroza. Esteze sme v NL 😅

florans
4. nov 2009

my doma pavuka mame a doktorka mii vyslovene zakazala Martina do nho davat, aj ked neviem z coho to usudila. Ked mal cca pol roka som ho tam dala (prvykrat doma behak,no neodolali sme) asi na 5min a celkom mu to islo. Potom som ho tam nejaky cas nedala a ked som ho tam dala ked mal ale 8 mesiacov, tak stal v nom ako puk. Nevedel co ma s tym robit. Teraz ked som ho zobrala von,ked bolo este teplucko, tak sa mu to naramne pacilo. Uz sa stavia a chcel by len za ruky chodit, len je nizky a k tomu moje krize 😒 . Ale tak vsetko s mierou.

odsavacka
4. nov 2009

Ahojte, dnes mi je uz trochu lepsie, berem homeopatika a prirodne antibiotikum-cesnak+med+citron, len Andrejka ma kopec soplikov,...

Floranc, podla mna mat rezim neznamena, sledovat hodinky... ale robit podobne veci priblizne v rovnakom case,...🙂A to, ze sa nam teraz meni rezim, myslime tym to, ze uz s nou nechodim podvecer von a teda aj ona na to reaguje tym, ze uz v tom case nespi, kedze sa nekocikujeme....🙂

Baby, co sa tyka toho spanku, moj nazor, nech dieta spi kolko chce, kedy chce, ja nasu nenutim zaspat, lahnem si s nou, nosim ju na rukach, pomaham jej zaspat, ale nenutim...podla mna to je rozdiel, cize ked chce zaspi, ked nie, ideme robit nieco ine,...🙂dnes napr. zaspala az okolo 11.00 hod.,...co obycajne vstava🙂Neriesim.

A co sa tyka pavukov,...precitajte s i v novej Mama a Ja. Neodporuca sa to, je to pomocka skor pre rodicov, detom velmi nepomaha, a v ziadnom pripade im neumozni rychlejsi nastup chodze, prave naopak brani im v prirodzenom vyvoji, ...skusim ten clanok najst na nete, ze by ste si to kukli ak chcete...

Miska tiez mam rovnaky problem, nic cez den nestiham porobit a vsetko dobieham pred spanim, ked mala zalomi, ale poviem ti mam co robit, tak sa mi nechce a to mam rada domace prace, len by som ich chcela cez den stihnut. Tiez som sa uz nad tou chodulkou zamyslala ale nebudem ju kupovat, vydrzim to, musime to vydrzat, je to to najmenej co tym nasim krpcom mozeme dat, potom ked uz budu vacsie, najdeme si cas konecne aj na to, na co ho teraz nemame, nie?

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

Zuzka to je dobre, ze ti je lepsie. Mas doma odsavacku na sopliky pre Andrejku? Nam to dost pomahalo pri Damianovi, ked bol maly.

U nas tiez pavukov neodporucaju. Dokonca ich ani moc nevidiet v obchodoch 🙂 Damiana by som do neho ani nedala aj keby mi toho pavuka niekto daroval 🙂

Miska ako? Kolac upeceny?

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

Inak som dost unavena. V noci som spala iba necele styri hodinky kvoli Damianovi na mojej hrudi.

smily
4. nov 2009

ahojte. andrea caw, uz nechodis do netabulkových? ja som uz totalne vycerpana - strasiu mam doma - je chora a skombinovat rezimy obidvoch to je riadny zaberak..

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

Ahoj smily, nechodim. A mam na to svoje dovody. Mozno si si vsimla ze aj Roka tam uz nechodi. Uz si doma z Ruska?