Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
18. nov 2009

ahojte
tak kukla som to Filipka! 😉

a kde ste mamicky?
andrea si tu? 🙂

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

Miska som tu. mam novinku. Damian uz sam chodi 😀 vcera zacal sam bez pomoci chodit v skolke.

ockovelasky
18. nov 2009

ahojte.. tak túto tému som si vybrala podľa názvu, ale ako tak pozerám, už ste tu pekne zabehnuté. Teda, ak vám to nebude vadiť, chcem sa vás len opýtať, mávate niekedy také divné pocity, v poslednej dobe je mi dosť úzkostlivo a smutne, akoby tie dni išli cez kopirák a už ma ani nenapadá nič nové, čím zabaviť drobčeka. Možno je to aj počasím, pretože dnes je u nás teda riadny hnus vonku. Čím si zlepšujete náladu, poradí mi niekto?

kristinka4m
18. nov 2009

Ada Blahoželam 🙂

miskachrumka
autor
18. nov 2009

andrejka gratulujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 😉

miskachrumka
autor
18. nov 2009

kika no ahoj 🙂
danielko buva?

miskachrumka
autor
18. nov 2009

inac mi ideme dnes dr maly je vyhadzany ale len na chrbte a okolo pipika ☹
dr povedala ze to bude najskor od prachu co som zacal novy pouzivat 😒

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

dakujem baby.
Miska a nechces sa vratit k staremu prasku?

ockovelasky viem o com pises. ja som to tiez mala ale bolo to pocasim na jesen. mne rano pomaha sprcha, dobry caj, teraz aj salka kafee. Len nejedz sladkeho vela lebo dopadnes ako ja. Teraz som na diete 😀 v
zdy mi urobilo dobre, ked som mala pocas dna chvilu pre seba. Aspon takych 30minut a bola som opat v pohode. Neboj o nejaky mesiac to bude s drobcom ine, zacne sa pretacat, plazit a hned budes mat doma veselo.
Mozno najtazsia je zo zaciatku ta zmena, ze zivot pred a po porode je v podstate iny. Prve mesiace vyzeraju ako jedno velke krmenie, prebalovanie, cicikanie a uspavanie... a zrazu sa to zacne menit cim je babatko starsie.

ockovelasky
18. nov 2009

Andrea-To máš pravdu, že takéto pochmúrne jesenné počasie na nálade nepridá a ešte keď sme doma celý deň sami, tak to je o držku.. Drobec sa už pretáča asi týždeň na bruško, naspäť mu to ešte nejde, ale keď ho otočím, do polminúty je naspäť a dosť sa na tom baví.. 😀 Ale som zvedavá, aké to bude, až začne loziť.. 😅 Pozerám, že vy ste už veľkí..

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

Veru my sme uz riadne velki. Drobec inak vymysla. Niekedy sa len cudujem, kde sa to v tej jeho hlave berie. 😀
Ale asi to patri k tomu.

ockovelasky
18. nov 2009

Tak na toto obdobie sa celkom teším.. 😀 😀 😀 Už to bude o niečom inom, než len o prebaľovaní, krmení a uspávaní..

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

to mi ver. zrazu sa nenazdas a bude vecer osem hodin a budes si hovorit ako to leti. najlepsie je, ze drobec urobi bordel v izbe za par minut a ja to potom davam dokopy aj pol hodinu. a to nehovorim ako nam vie potajomky schovat niektore veci. raz tak zapatrosil kluce od bytu, ked ich zbadal polozene na stole. musim si davat fakt pozor, kde co nechavam polozene. 🙂 no a pri krmeni a prebalovani je teraz tiez kopec srandy 🙂 pri uspavani zacne tlieskat rukami a potom mi vrta do oka, skuma zuby a podobne...

ockovelasky
18. nov 2009

tak na dentistu sa hrá už aj môj, keď ho uspávam.. 😀 😀 a ovláda už aj šokovú terapiu, keď štipne, až ma preberie.. pozerám, že nebývate v SR, kde teda ste?

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

uz takmer dva roky v Holandsku 😉

ockovelasky
18. nov 2009

ako sa vám tam páči? my ideme teraz vonku, prišli mi nejaké vecičky odtiaľ z koníka, tak si pre ne idem.. potom večer sa tu pozriem.. pekný dník ti prajem.. aj vám ostatným.. 😉

miskachrumka
autor
18. nov 2009

baby len som chcela ze zajtra sa ozvem musim ist na nakup andrea tak prajem vela cupkania 😉

cestovatelkaandrea
18. nov 2009

ockovelasky- zatial sa nam tu paci. obaja s muzom robime v tom co sme vystudovali, mame krasneho syna, ktory nam robi radost kazdy den, vsetci sme chvalabohu v pohode. co viac si zatial mozeme priat? taku pohodu sme na SR nemali ale tak zas na druhu stranu postradame rodinu. ta nam niekedy dost chyba.

ockovelasky
18. nov 2009

Andrea-ty si rodila tam, alebo na Slovensku? To je fajn, že ste tam spokojní.. Rodina by chýbala aj mne, hlavne cez sviatky.. 🙂

janka
18. nov 2009

ahojte, tak sa pridavam k unavenym maminam. U nas to sice nie je tak hrozne, lebo v noci mozeme spat, ale aj tak sa nejak neviem dat dohromady. Mozno je to chripkou ktoru som prekonala... Cely den si Miska vyzaduje pozornost (casto nosenie) a spi len na prechadzke v iducom kociku. Takze doma toho moc nezvladam. Tiez sme daleko od rodiny, takze nemam koho poziadat o pomoc. Este ze mm sem tam pomoze. Teraz sa hra s malou a ja si mozem u Vas vyliat dusu 😎

odsavacka
18. nov 2009

Ahojte, baby tak ja mam doma kopec srandy, uz ani nevidim od unavy, inak vitam novych clenov - janku a ockovelasky ( ako sa inak volas?)
Normalne nemam cez den cas sem zajst. Mala zacala nie len ze stvornozkovat ale aj sa postavi, ... a stale reve, lebo sa jej nieco nedari,...bojim sa, ze sa presiluje,...ja neviem, neviem ju krotit, tak ju trosku aj nosim po dome a vymyslam cokolvek, do toho nam ide druhy zubok, jeden sa uz predral,...do toho v noci sa mi mala casto budi, musim vstavat ku nej a podavat dudel,... popri tom odsavat mliecko, som cim dalej tym viac unavena, ja mam pocitm ze cim je to babo vacsie, tak mam viac co robit, nepocitujem vobec ziadnu ulavu, prave naopak, neviem dokedy takto vydrzim, spavam dokopy mozno 5 hod., nejaky cas mi to snazilo, ale dolahlo to na mna, opat, inak ja mavam pravidelne taketo krizi, resp. toto je uz asi tretia,...peto v tom uz vidim pravidelnost.
Ale urcite to zvladneme, nie? Dufam, ze je to pocasim...

Miska, chela som vediet, preco mas uz treti kocik? Tie dva predosle si uz predala?
Inak nam hruska nevadi🙂

Ozaj mame strasne sopliky, ale nic ine nam nieje. Viem,ze to moze byt aj tymi zubkami, ale obavam sa ci az tak. Andrejka Vy ste soplikovali ked Vam rastl zubky???

A to idu Vianoce, darceky nemam ziadne, .... Vy ste ako na tom, stihate???

janka
18. nov 2009

odsavacka (prepac nemam cas citat cele, aby som nasla Tvoje meno ) 😒 dakujem za privitanie. Snad Ta potesi, ze ani ja nemam vianocne darceky. A uz vobec si neviem predstavit nieco ako predvianocne upratovanie. 😀 Nuz mozno mame vsetky len jesennu depku: dni sa skracuju, chyba nam slniecko, stale len okolo babatka....

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Zuzka, ano soplikovali sme pri prvych styroch.

Ockovelasky, rodila som tu v NL a porod bol pre mna jeden krasny zazitok. mozem si to zopakovat aj viac krat 😉

Janka, odsavacka je Zuzka. Inak som na tom tak ako ty. Dakujem za mojho manzela. Zlaty chlap.

ockovelasky
19. nov 2009

ahojte- odsávačka- ďakujem za privítanie, ja som Elena.. Tak už aj ja vstávam v noci a podávam cumeľ, dnes presne od polnoci do štvrtej rána.. 🙄 a tiež soplíkujeme, lebo sa nám derie zúbok, myslela som, že to s tým nemá súvis, ale ako tak pozerám, tak áno.. Ináč chcem sa vás opýtať: Malý sa už pretáča na bruško, dlho na ňom nevydrží, začne sa zlostiť a musíme ho pretáčať naspäť. Kedy sa bábo začne pretáčať naspäť samo, nie žeby mi to vadilo, len chcem infošku.. 😅 a kedy sa začne na brušku posúvať?

Jáj, to je ale počasie.. brrrrr.. také smutné, keby sa aspoň vonku dalo ísť..

Ináč, na Vianoce sme si to zariadili tak, vlastne sme sa dohodli, že darčeky si kupovať nebudeme, starí rodičia ak chcú, tak len malému, tento rok bol perný a my už máme predsa len iné priority, ako darčeky.. Takže mám pokoj 😀 a ešte nás aj tak čakajú jedny krstiny, kde mm je krstný, tak výdavky budú..

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka medzi 4-5 mesiacom sa babatka pretacaju. Ale moze to byt aj skor aj neskor 😉

ockovelasky
19. nov 2009

Ahoj Adi 🙂 - aj si malého nejako usmerňovala, ručky alebo nôžky, či si to nechala na neho? Lebo to pretáčanie ho síce baví, hlavne keď ho dám na chrbátik, hneď je na brušku, ale nie dlho, potom sa zlostí a ja neviem čo nové mu vymyslieť..

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka mne pri malom dost pomohla hrazdicka a hracky vedla hrazdicky. Sam sa za nimi pretacal, lebo ich chcel chytat do ruky. Ked som chcela aby sa pretacal do nejakeho smeru, tak som tam dala hracku a on sa tam nakoniec pretocil. Nepomahala som mu, nechala som ho, nech to urobi sam. Ked sa jedoval, tak som ho zobrala na ruky na chvilu alebo mu podala hracku ale pretacanie robil sam. Tak isto to bolo aj s plazenim, sedenim aj lozenim. Jedine pri chodeni som mu podala ruku aby sa drzal a teraz uz ani to nechce 🙂

ockovelasky
19. nov 2009

Adi-hrádzičku máme aj my, a je to véééľka pomoc, malý sa s ňou hrá od dvoch mesiacov, najprv len tak búchal potom už rozoznával jednotlivé hračky a teraz ich ťahá, dáva do pusy a otáča sa za nimi, ale sranda je, že on sa pretočí len do ľavej strany, hoci mu dávame hračky aj na pravú, vytočí hlavičku a bude sa posúvať, kým tá hračka nie je po ľavej strane a potom sa k nej pretočí.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka aj Damian preferoval jednu stranu zozaciatku (pravu) a potom sa zacal pretacat aj do druhe strany. Ono to pride samo a zrazu ho uvidis pretoceneho aj do druhej strany 😉

Zuzka teraz som si precitala aka si unavena a kolko spavas... ja tolko spavam doteraz ale nie kvoli malemu, jednoducho sa viac neda a potom len pozeram do stropu. Ta unava prejde aj ked budes menej odsavat. Aspon mne sa to zmiernilo. A tiez som mala krizy a trvali tak tyzden a potom som mala dva mesiace pokoj 😉

ockovelasky
19. nov 2009

Ozaj Adi, som sa zabudla poďakovať, aj keď som od polnoci do štvrtej nespala, ráno pomohla tá sprcha a čajík.. 😀 😀 😀 ako rybička, len aby som sa poobede neprevrátila hore bruchom.. 😅 Tiež som si myslela, že malému treba len čas, ale v rodine ma presviedčali, že do inej strany sa ani nepretočí, lebo bude ľavák.. 😕 Jaj, od narodenia aby človek čelil tým zastaralým predsudkom..

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka u takeho maleho babatka sa fakt neda povedat, ci bude pravak alebo lavak 😀 strasne som sa nasmiala na tom co ti v rodine povedali 😀 😀 😀 a keby bol raz aj lavakom tak to prosim ta nepripisuj pretacaniu 😀
Aj ja s tymi predsudkami bojujem odkedy sa drobec narodil. Mama by mu krupicu varila, od zaciatku kym som kojila by mu cajik varila a pod... treba sa nad tym asi iba pousmiat a ist dalej. Mozno sa mi to lahko pise, lebo my sme v NL a tak mama nevidi co robim. S usmevom na tvari si vypocujem niekedy jej "podarene" rady a idem dalej...