Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

jankaxxx
3. dec 2009

ooo tak to tam v robote musis mat riadnu srandu teda🙂

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

😉 no a ked sa tak pozeram na teba na tvojej fotke v pase, tak ty by si mala srandy este viac 😉

jankaxxx
3. dec 2009

ako to myslis? 😀

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

asi tak, ze kopec mojich kolegov ma na monitoroch setrice modeliek s blondavymi vlasmi. tak preto. a vzdy ked tu prejde zena s blondavymi vlasmi tak sa otacaju 😀

miskachrumka
autor
3. dec 2009

no ste toho popisali kocky 🙂

no tak sme doma už sme stihli aj prechadzku po cerstvom vzduchu tak na pipik na predpisala nejaku masticku musim zajtra vybrat z lekarne a aj na licka lebo ma vysypane tak aj tam nam nieco predpisala a inac okej horsie je ze nam nestihla kuknut hrdielko ked som je to chcela povedat tak prisli mamicky s detmi a už kecala snimi tak zas som v tomto smere nic nevybavila a horsie je ze sa mu to este asi aj horsi ☹ a už kaslem aj ja !

inac maly vazi 10280g a meriame 82 cm 😕 takze od 6 mes krasne narastol som vsoku! 😀

rozmyslam ze asi tak ci tak pojdem asi hore do nemocky ak sa mu to zhorsi ale nechcem nechcem ist!a toto už asi nebude suchy kasel ☹ a mam pocit ze tie kvapky ditustad mu nepomahaju ba dokonca skodia lebo mi vyzvercal hlieny tak mu to asi tie kvapky tie hlieny drzia v krku alebo v nosteku ani to som sa jej nestihla spytat no zbitocne som cekala tolko deti tam bolo ze koniec vsetko revalo jedno cez druhe! 😒 a napokon zacal aj maly lebo sa zlakol a plakal cely cas az sa mi zapotil cely aj vonku zima no porazi ma 😠

miskachrumka
autor
3. dec 2009

docitam vas neskor vecer lebo toto moje sidlo vkuse vstava a vsetko obhryza sa bojim ze si zuby vybyje ☹ a ked ho dam prec tak zuri ako blazon 😖

cestovatelkaandrea
3. dec 2009

Miska Davidko je taky velky ako Damian 😀 len ten nas cvirik ma 10.5kg a takmer 15 mesiacov.
nevedela som ze Davidko ma este stale problemy s pipikom. z coho moze mat tie vyrazky na tvari? je to stale z toho prachu o ktorom si pisala?
dufam, ze ta uz netrapi zaha.

S Jankou som si pisala trocha mimo temu 😀 ale ved aj take sem tam treba na odreagovanie 😀
popisem aj vecer, manzel je chory, tak bude spinkat s drobcom vecer v posteli a ja musim este mojej druhej mame (svokre) pozret listok na bus alebo letenku do NL za nejaku dobru cenu 😉
a mozno opat nebudem moct zaspat.

jankaxxx
3. dec 2009

aha.... 😀 tvoj manzel je tiez slovak?a maly tam chodi do nejakej skolky?

odsavacka
3. dec 2009

Miska, tak dufam, ze uz Vam je lepsie,...a co povedala Visnovska na ten pipik, co to ma? Viem, co si pisala predtym, ale ze by sa mu to od vtedy nezahojilo? Inak ste poriadne velikansky,...super🙂

Andrejka aj ja som povodne blond, teraz som trosku melirovana,...ale ak pridem do NL tak sa urcite budem musiet odfarbit,...a podla toho co hovoris,...mozem sa teda vznasat v oblakoch, ked ta pridem navstivit do prace???HAHA...🙂

Janka akeho mas psika? Ze sa musis o neho toooolko starat?

jankaxxx
3. dec 2009

no rasa shi-tzu ale teraz ma rok ale to bolo ako nase babatko tiez v podstate spava s nami odmalicka v posteli a uz ked prisiel maly tak sa ho nedalo odnaucit takze teraz spavame v podstate 4 v posteli: 😀 on je narocny len preto ze je rozmaznany 😀 my sme totiz babatko neplanovali lebo s priatelom sme boli spolu len par mesiacov a podarilo a psik bol vlastne od neho taky prvy darcek a to nas akoby viac spojili lebo sme sa o neho museli starat spolu a vidis teraz mame maleho🙂))a je to super aj ked kazdy mi to trochu vycita ked niekomu poviem ze sme spolu rok a a pol a uz mame 3 mesacneho synceka...

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Janka manzel je slovak a Damian je v skolke kym sme v praci. skolka je otvorena od 7.30-18.30.
Vycitky ber s rezervou 😉 ak vam to vyhovuje je to OK. Priatel je slovak alebo anglican?

Zuzka shih-tzu je fakt narocna rasa psa. Hlavne na udrzbu ak mu nechas dlhu srst. Mame ho doma na SR a dva roky sme ho maly s dlhou srstou kvoli sutazi. bolo to fakt narocne.

ockovelasky
4. dec 2009

Ahojte, tak konečne mám chvíľu voľna.. Drobček nechce spinkať, je unavený, rozhorúčený, zaspal až teraz po Panadole.. ☹ Celú noc som nespala..
Andrejka, tak to máte za sebou, tie stehy, mňa by tiež naštvalo, keby som doma našla ešte jeden steh.. 😠 To sa na to nepozreli, neskontrolovali?

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Elenka to je Patko taky kvoli tym zubkom?
Fakt mu tie usta nepozreli dobre. Len prestrihli ten steh ale nevytiahli ho. Musel to urobit manzel. Ja som na to nemala zaludok. Vzdy ma z takych veci napinalo...

kristinka4m
4. dec 2009

Ahojte tak uz sme tu aj my. Ja som mala Anginu a drobec bral ATB ale uz sme v poriadku. Nakazily sme sa 30min prechadzkou po vonku strasne tie bacile ☹ Inak nic nove 🙂 A vy?

ockovelasky
4. dec 2009

Juj, tak vytiahnuť steh by som nezvládla ani ja, mne by hneď oslabli ruky a išlo by mi do plaču.. Ale manžel by to urobil, bol aj pri pôrode.. 😉

Tak myslím, že zo zúbkov, dole už má také biele čiaročky a opuchnuté ďasienka, nepokašlieva, ani nemá príznaky na žiadnu chorobu, tak si myslím, že to bude zo zúbkov.. Jaj, kedy mu už vyjde? 😅 Teda dúfam, že sa včera nenakazil tou kratučkou prechádzkou v manduce, lebo bol naobliekaný ako snehuliačik.. ☹

Ahoj Kristínka, to je fajn, že ste už OK.. My sme boli včera s malým vo vedľajšom vchode pozerať nejaký bytík, malého som mala v manduce, naobliekaný, až ma ťahalo k zemi 😀 , tak dúfam, že tiež sme nechytili nejakú virózu.. Uvidíme..

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Kristinka som rada, ze ste zdravi. Elenka neboj neochoriete 😉 dobre si ho zababusila. Idete kupovat byt?
My ideme cez vikend do Duseldorfu na preteky bezeckeho lyzovania a Damian bude kazdy den tak 4 hodiny vonku v nosici alebo na rukach. Tak dufam ze tiez nebude chory 😉

ockovelasky
4. dec 2009

Chceme niečo väčšie, lebo v tomto už ani nemám kam veci ukladať a tých pribúda a pribúda.. 🙄 Len tu v MI majú ľudia akúsi divnú predstavu o predaji bytov, hádžu ceny ako pod Jánošika hrach a pritom stav bytu tomu nezodpovedá, alebo nemáme šťastie..

Baby, vidno nám asi zúbok 😀 , celé ďasienko pod ním je červené, opuchnuté a hore už zreteľne vidno bielu čiaročku, ale nedá si ju ohmatať, lebo ho to bolí... ☹

To som zvedavá, či vydržíte 4 hoďky vonku, potom daj vedieť, ako sa mu to páčilo.. Ty ho už asi nosíš vzadu, že?

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Elenka tak to mate teda riadne bolestivy priebeh zubkov. Damian taketo cosi vobec nemal. Neboj dam vediet ako sa nam lubilo. Damiana budem mat viac menej vpredu. Zatial sa mu tam viac paci. Vrta mi tak do tvare s prstikmi a vybera mi z ust vsetko co jem. A rad sa tak tuli ku mne 😉

ockovelasky
4. dec 2009

Ešte ťa neťahá k zemi keď ho nosíš vpredu? To je potom fajn, tiež Patrika nosím vpredu, aspoň na neho vidím a aj on sa pritulí tak, ako tvoj Damianko.. 😀 (malé tulene)

odsavacka
4. dec 2009

Ahojte,

Elenka mate asi rovnaky priebeh prerezavania zubkov, skusila si homeopatika? Straaasne nam pomohli, nechcem sa stariet, ved je to vec kazdej maminy, len chcem odporucit na zaklade vlastnej skusenosti,... ale dolezite je ich davat pravidelne na cas,... nam velmi pomohli a nemusela som ani raz siahnut po panadole alebo nurofene,...kt. samozrejme mam pripravene pre pripad, ze by bolo najhorsie,...🙂

Janka, Andrejka vobec nepochybujem o danej rase,...urcite je narocna, tie chlpy by som asi nezniesla,....ked som zila este u mamy, tam mame bigla...co je kratkosrsty pes, a poviem Vam dnes mam problem tam zlozit kosti, ked pridem kuk🙂 Inak nas Plutko - bigl u mamy, tiez spi v posteli a sedava na stolicke, v obyvacke ma kreslo, okupuje aj gauc,...bol to tiez taky maznak, teraz je uz stary a nechce sa velmi tulit, najradsej zdrha, a rad chodi do tesca, potom uz len mamke volaju, ze si mam ist po neho, ze beha po ploche,...kopec srandy🙂 S priatelom mame bavorskeho farbiara,...tulacku, stale sa jej podari ujst, mame ju pri dome, ale niekedy sa bojim, aby nam ju niekto neukradol, uplne je na dvore zbytocna, nic nestrazi, stale uteka,... mozno ma tiez bytove sklony...mozno tuzi stat sa interierom, bohvie🙂Ale inak je mila a velmi pritulna, niekdy je az vterna,...opica jedna🙂

Manduca este neprisla....uz tyzden cakam🙂

ockovelasky
4. dec 2009

Ahoj Zuzka.. Paťková lekárka je zároveň aj homeopatka, tak nám dala čapíky Viburcol, už som ich dala raz, ale vtedy tak tvrdo zaspal, až nebolo počuť, že dýcha a asi dve hodiny som chodila pozerať, či dýcha.. 😀 Ináč, väčšinou nám pomáhajú homeopatiká, len sem-tam dám Panadol sirupček.. Aké homeopatiká ste mali vy?

Odkiaľ si kupovala manducu? Mne prišla do dvoch dní..

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

Elenka neprehyba ma. Ten nosic ja tak super rieseny, ze som skor vystreta a Damian je v podstate taky nalepeny na mne. Fakt taky tulen 😀

Zuzka to je zaujimave ze za tyzden ty ta manduca neprisla. Ja vsetko co objednavam na SR, tak chodi rychlo tak do 4-5 dni max. Jedine na knihy sa sem tam caka, lebo nie su na sklade.

ockovelasky
4. dec 2009

Pýtam sa len orientačne, aby som vedela, do kedy asi budem môcť nosiť Paťka vpredu, tiež mi to viac vyhovuje.. 😀

miskachrumka
autor
4. dec 2009

jezis tak den tu niesom a uz ste sa tu rozbehli no karasaaaaa 😀

a najprv andrejka asi to boli fakt jahody a veeeeeeeeeelmi pekne dakujem za radu adteraz pijem kazdy vecer pohar mlieka pre istotu!a velmi mi to pomohlo! 😉

a to ze David je taky velky ako Damian tak to je nic on je dokonc ataky velky ako tetin syn ktory ma 2 roky ale on je už velmi malinky na svoje 2 roccky ale aj tak mate viac kilo 😀 ale dadko teraz krasne narastol az 7cm za skoro 3 mes. a to mi nic nespi boze aky by bol keby prespal cele dni aj noci 😕 😀

ahoj kika tak som rada ze ste zdravy 😉 inac ahoj aj zuzka a elenka 😉

ockovelasky
4. dec 2009

Ahoj Miška, čítala som, že máš problém s kyselinkou? Ja som to mala v tehotenstve, ale občas ma to potrápi ešte aj teraz.. Okrem pohára mlieka pomôžu aj pastilky na cmúľanie Maalox, teda mne pomohli.. Ako sa dnes máš?

miskachrumka
autor
4. dec 2009

a dnes sme boli u dr v nemocnici normalne lebo maly zacal noci a aj rano strasne kaslal az sa isiel pozvracat 😔

tak sme sli hore a zobrali nas skor!

**a na ten pipik kedze nam nepomah anic ani imazol ani pityol ani imazol plus tak nam predpisala Imacort a mam ho miesat s pityolom a natierat tym aj vajka aj pipik !tak sme natreli!a to je take ze raz sa zapali a po troch dnoch sa to same zlepsi a zas sa to same od seba zapali a zas same ustupi!

**no a kukala nam hrdielko sam o sebe hrdlo nema vobec zapalene ale kasle zevraj preto lebo mu idu zubky a ma sopliky a tie mu zatekaju a ho to drazdi na kasel tak nam do nosteka prepis.Nasivin

**potom pre istotu nam predpisala teda j na kasel sirup Solmucol 90 a vecer mu mam davat aj fenistil a este mame nejake cipky ze Rectodelt 100 su to 4 cipky ale ste musim otom viac postudovat a tiez mame davat vecer ake tieto sa beru max 4 dni a tak isto aj nasivin nie dlhsie kao 5 dni!takze pondelok mame jej zavolat ci sa to zlepsilo a ak nie tak nam brali vyter z nosteka a ze porosi o skrsie vysledky a podla toho nam prepise kvapky do nostek atak zas a znova mame vsetko len zo soplov! 😒

**a sme ja trosku vyhadzany na tvaricke tam nam predpisala Excipial U Lipolotio
a krasne to vonia!

tak to je vse dufam ze do utorka budeme fit!

miskachrumka
autor
4. dec 2009

a zuzka starsne vela deticiek aj novorodenci bola u dr na chodbe aj starsi aj dospeli aj malinke deti takze asi sa ine mamick neboja ale už to nevyzera zle ! 😉 kludne choj do poradne v stredu!

idem nieco postudovat o tychto nasich cipkoch aj ked neviem ci u ich budem vobec davat! 😖

miskachrumka
autor
4. dec 2009

baby zas tu nieste ked som tu ja 😕

halo kde ste?ide ja dopit teda kafe na zdravie

inac zuzi nedojdes kuknut sem kna do Sv antona mikulasa pod stromcekom v nedelu o 16.00 🙂
aj ked to nase deti este tak nevnimaju ale mi sa vytesime 😀 😅

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

ale som tu, len nestiham citat, lebo vela pises 😀

cestovatelkaandrea
4. dec 2009

z coho ma Davidko taku vyhadzanu tvaricku?
nemoze mat ten pipik taky podrazdeny po tom pretahovani? alebo z mocu?