Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

Miska s drobcom hovorim po slovensky. Kurzy holandstiny ma v skolke cely tyzden. to si myslim, ze mu zatial staci. Ked pojde do skoly bude mat aj anglictinu. Takze bude mlet a mlet a mlet.

Miska ta alergia sa zvacsa prejavuje na tvari a tele. takze to je jedno kde ich zbadas. Damian napr. pupiky nemal, jemu sa alergia prejavila velkymi cervenymi flakmi na lickach.

miskachrumka
autor
10. dec 2009

aha no dakujem 😉 tak ho budem sledovat!

tak holandstinu?no pekne ak sa trosku podoba na danstinu tak to musi byt zaujimavy jazyk 😉

miskachrumka
autor
10. dec 2009

*Andrejka a kolko ho mam sledovat?nejake 2 ci viac dni?

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

udajne tri dni Miska 🙂 ale nasmu bambulovi sa ta reakcia prejavila hodinu po papani.
holandstina= chrochtancina, takze sranda velika

miskachrumka
autor
10. dec 2009

andrejka este nieco so chcela ze kupila som activiu bielu sladku aj tento jogurt mozem dat malemu? 😒
namiesto zvolenskeho no ty asi neveis ze ked nebyvas na sk 😖

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

miska asi su tam cukry kedze je sladka, takze asi nie 😉 poznam ju, jedla som ju ked som bola na SR

miskachrumka
autor
10. dec 2009

a tie cukry skodia?ved ale maly papal už aj ochutene jogurty aj vanikovy!
vsetci mi hovoria ze to prehanam stou opatrnostou

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

kuknem na nete zlozenie toho jogurtu a dam ti vediet. ale ja som s takymito jogurtami cakala do roka. Damianovi som do bieleho davala radsej cerstve ovocie (banan, broskynu, nektarinku) to mal prirodne cukry.

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

Miska z toho co som videla na nete je ta biela activia sladka omnoho lepsia ako activia vanilkova alebo ovocna. ma sice dvakrat tolko cukru ako obycajna biela ale zas menej ako vanilkova alebo ovocna. Takze po tom co som videla na nete, si myslim, ze by mohla byt aj ked nie kazdy den 😉

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

ako sa vola presne ten zvolensky jogurt. pozrem aj jeho zlozenie na nete a mozem porovnat

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

uz som ho nasla na nete a zlozenie tam nie je. preco prave tento jogurt tak vsetci odporucaju? mne sa nelubi, ze na nete na oficialnej stranke nemaju etiketu, kde si mozem pozriet co vsetko je v tom jogurte.

kristinka4m
10. dec 2009

Len tak na okraj aj ja davam bielu aktiviu obcas sladku obcas obycajnu nie vsak kazdy den. Myslim ze malemu to pomaha na travenie.Dnes som sa rozpravala zo susedou ma dievca cca5.5mes. a doki jej dovolila dat krupicnu kasu na noc. Tak to uz je fakt sila, ale sama usudila ze jej ju uz nebude davat bo jej zle spala aj ked ja som jej hovorila nech ju zbytocne nepcha pribinakom a kasou, ale tak co uz postupom casu zistuje ze mam obcas pravdu 😉 Konecne zaspal ten maly zurivec bo mi ide hlavu roztrhat ☹ a to dnes mam v plane kupat 😖

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

Kristinka ved prave preto, ze je to activia 😉 ja stale neviem, preco vsetci vychvaluju ten zvolensky jogurt. Ty nevies nahodou? Mna sa to sice netyka, lebo ja tu davam v NL uplne inu znacku ale dost ma to zaujima.
Coze dnes Danko povystrajal, ze ta hlava boli?

odsavacka
10. dec 2009

Miska som rada, ze kremik pomaha, ...
a co sa tyka odsavania nemalo by sa odsavat tou odsavackou co mas, detom sa nema do nosteka nic pchat, lebo to moze ublizit,...verim, ze si mu to hlboko nezaviedla, a skus skor kupit odsavacku-vysavac( ta sa nepcha do nosteka, len sa prilozi pred noztek a povysava ),...alebo ak sa ti neda, tak neodsavat,...my sme sem tam povysavali, len som jej noztek cistila roztokom z morskej soli a preslo to,...

kristinka4m
10. dec 2009

Pochvalim sa uz sme okupany a spime 😉 🙂 No o Zvolenskom moc toho neviem ale myslim ze obsahuje viac tuku? A Daniel je dnes za 10deti 😠 🙂 dufam ze mu cez noc vsetky zubale vyjdu von bo ma porazi este jeden den s nervakom, ale zajtra by mal tatino prist tak aspon nieco pozitivne 🙂 Andrejka dnes si sa nejak opozdila z odchodom z prace 😉

odsavacka
10. dec 2009

Andrejka,
Andrejka sa ma dobre, zubok sa jej uz asi jeden hore prereza, tazko sa mi to kuka, ale co som videla tak asi ano, a straaaaasne skripe zubami, az ma striasa,...tak musi hore uz nieco mat,....strasne chce ist na nohy,...vymysla co sa da, nezastavi sa pred nicim, hadze sa na zadok,....a dnes rozprava cely den rrrrrrrrrr, vrrrrrrrrrrr .... sranda🙂
Inak Damian je velmi peknucky, na niektorych fotkach sa mi podoba na Andrejku.

miskachrumka
autor
10. dec 2009

no zvolensky jogurt je kvalitny a obsahuje dobre tuky!

ja som mu activiu dala dnes prvy krat a nedhodlam mu ju davat kazdy den ale tak pomaly musim nieco davat ine ved sme už 3 mes natom istom!

zuzka ja zas nemam dobre skusenosti stou vysvacovou odsavackou!a touto mu odsavam už od jeho narodenia ked mame sopliky!
a tato sa dav len na kraj nosteka!

kika to poznam ale ved maly ti je stale dobry tak musi sa musi aj niekedy ukazat nemoze byt vkuse ako aniel!

miskachrumka
autor
10. dec 2009

andrea
tento zvolensky jogurt sa vyraba asi od vtedy este ja som na svete nebola! 🙂 takze viac ako 20 rokov!!!!!
nasa dr ho najviac odporucuje!
tak potom ake jogurty ?vsetko su smejdy a napodobeniny a tato activia je znacka a malemu chutila ved mu nemozem zas vsetko od ust odtrhavat! 😔
chudacik nebudem ho predsa stopat neviem cim vkuse keby mi nechcel kase tak co?nemal by okrem zeleniny nic ine a vyziv ci ho budem pratat polievkami kazdy den 😕

kristinka4m
10. dec 2009

No ved to Miska ze ja som neni zvyknuta na to aby bol taky zly pre mna je to este vätsie utrpenie ako pre neho bo ja som poriadny nervak a uz sa to prejavuje aj na nom, vsetko zle po mne prebral ☹

smily
10. dec 2009

ahojte uz som tu dlho nebola 🙂
dnes sme boli s mladsou na pohotovosti - ma hnisavu anginu... pekne... mozme cakat ze to chyti aj starsia

odsavacka
10. dec 2009

Miska,
ja davam z tuhej stravy malej iba ovocie a zeleninku, vyzivu, chcem zaviest cestoviny, roztek spapa, kase nechce,... a v podstate da sa povedat ze ju pracem kazdy den polievockou z cerstvej zeleninky, a nevidim na tom nic zle....🙂
Ale urcite aj na jogurt pride cas,...ja urcite nebudem hned na zaciatku kupovat sladky, skusim ho ochucovat cerstvym ovocim...ono to Miska nie je o tom, ze ho uz jedol a nic sa mu nestalo, na to sa treba kuknut z ineho hladiska,....napr.preco sa asi ten cukor tak moc neodporuca??? To nie je o prehanani, ale o tom, aky mas na to nazor Ty, v spojitosti s cukrom ma napada napr. navyk na sladke, zubne kazy ,.... oslabenie imunity,....dalo by sa na tuto temu rozpisat,....pozri kazda mamina by podla mna mala svojmu babatku davat to co ona chce, nemusi sa o tom s nikym radit,...ale musi byt o tom presvedcena, ze robi pre svoje dieta to najlepsie🙂

kristinka4m
11. dec 2009

Dobre ranko dievcence 🙂 My sme toho v noci moc nenaspali, ale zvykam si.Vcera mi volal Tatiko ze pride az 21.12 tak aspon budem mat super darcek.A toho 21 sa pojdeme previes do BA svokra leti do Skotska za synom 🙂 Inak ta predpoved pocasia im vysla u nas uz troska poletuje sneh juj uz aby Jar bola ☹

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

Kristinka idem ku vam, ja sneh milujem ale tu v NL sa ho nedockam ☹

Miska mna ohladom tych jogurtov prekvapilo,ze activia ma zlozenie v pohode na nete, takze si mozes precitat. Ale ten zvolensky tam nebol. Ja neviem ale aj to o niecom hovori. Inak Davidko uz v klude moze papat chlebik s maslom, cestoviny, masko, ryzu, zemiaky, urcity druh zeleniny .... V deviatich mesiacoch uz je toho dost co by mohol. Ved mu mozes aj varit doma, co si pisala tak varis asi dost dobre. A z toho co moze jest, sa da nieco chutne uvarit.

Zuzka no ja asi aj tusim cim sa Damian podoba na Andrejku- velkymi ocami 😉

Katka skore uzdravenie, preco si sa tak dlho neozvala? Dufam, ze to od Arinky Saska nedostane.

smily
11. dec 2009

ahoj Andrejka, nemala som vobec cas, zacal som zase prekladat tak mam toho az az.... boli sme vcera so saskou u homeopaticky a ta ma fakt potesila.... mne ze nefunguje tienke crevo a endokrinny system, saska ma toho viac - tienke crevo, alergia, lymfaticky system, zlcnik, imunita...paraDA-... a vecer na to som nasla arinke biele flaky na mandlach a uz sme leteli na pohotovost...
v pondelok sme boli na poradni tak si myslim ze by mohla to tam chytit....ze je to vo vzduchu... tak mozme cakat to aj u Sasky... inac ohladom toho masla - zarazila ma sestricka ze malej nemam davat kravske maslo ale rastlinne - ramu atd...

miskachrumka
autor
11. dec 2009

ahojte tak i sme tiez v noci nic nespali 😒

*Andrea ale horsie je ze maly nechce ziadne hrcky boze chran mu dat napr cetovynu do ust nespapa to vobec vypluje atk isto ani chleba mi nezje vsetko si chyti u ust do ruky a hodi na zem ☹

mi stymto budeme mat velike problemy lebo nechce nic kde je co len jedna hrcka bud to drzi v udstach kym sa nepozvracia alebo to vypluje a viac nechce zemiaky som mu skusala dat take ze tam boli trosku hrcky malinke kde tak ho napinalo ze mal oci cervene a nechcel a zecel revat 😒 neviem co stymto budem robit ako to riesit lebo fakt ani sa nenazdam a bude mat rok a nebude nic ine jest ako to co je teraz!
ak by som mu chcela dat ja neviem nejake cestoviny so syrokremom alebo niecim tak by som mu to musela uplne romyxovat na hladko bez hrcky a modlit sa ze moja namaha nebola zbytocne kedze nic co som mu spravila doma nechcel ☹

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

Katka a to sa ako prejavouje,ze ti nefunguje tenke crevo? Ako na to prisla?
A ako sa u Sasky prejavuje zlcnik? A co prekladas, ak smiem vediet?
My sme boli dnes rano u dokiho tiez s Damianom.4 mesiace ma cervene vyrazky (asi 10) na nohach a rukach. par aj na temene. niekedy namokvali a svrbeli ho. po case boli na ustupe a po mesiaci zase namokvali a svrbeli. mysleli sme si, ze to moze byt ekzem, nakoniec je to len prejav citlivej pokozky na vonkajsie prostredie. preto je to len na nohach, rukach a na temene.

miskachrumka
autor
11. dec 2009

no to maslo si ma sokovala tiez ..................... 😕

ja sa už nevyjdrujem ktomuto lebo kazdy hovori ine! 😠

*Smily rychlo sa uzdravte drzi vam palce teraz to mas velmi tazke dufam ze arina nebude mat nic vazne !

a naco alergiu ma starsia?

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

Kristinka a kvoli tomu dokimu som vcera robila o hodku dlhsie, lebo dnes som prisla o hodku neskor do prace 🙂

miskachrumka
autor
11. dec 2009

baby napr. *Kika napis mi prosim tapodrobne co ti maly papa co doma navaris!
dakujem vopred! 🙂

miskachrumka
autor
11. dec 2009

kocky aj unas už snehuje 😀 parada som zvedava dokedy! 😒