Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

cestovatelkaandrea
4. mar 2010

ja som tu, len mam dost roboty. ako sa mate? nevies co je so zuzkou? dlho nenapisala.

kristinka4m
4. mar 2010

Elenka Prajem vsetko najsamlepsie k narodeninkam koooopu zdravia, stastia, lasky a nech ti Patko len a len radost robi 😉
No ahoj Miska konecne si sa tu ukazala, ako sa mate?

cestovatelkaandrea
4. mar 2010

Elenka tak aj ja sa pridavam ku gratulantom.... 😉 Nech sa ti splni vsetko co si prajes a vela zdravicka pre celu rodinku 😉

miskachrumka
autor
4. mar 2010

ahojte tak som tu na dlhsie boli sme vonku do tretej a teraz krpec zaspal
dnes sa konecne odvazil aj vonku pobezkat hura doteraz sa bal ! 😒

a niesom v obraze ze kto co oslavuje ............ale aj j a prajem vsetko najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 🙂

miskachrumka
autor
4. mar 2010

kika ja by som sa tu aj castejsie ukazala len nemam casa ked sa da tak nakuknem aj napisem a ked sa neda tak sa neda!

a co mas nove?a danielko? 😉

ockovelasky
4. mar 2010

Ahojte... 🙂

Ďakujem veľmi pekne za blahoželania.. Dojdite na pohárik, či dva... 😀 😀 😀

Dnes sme boli na kontrolu, tak antibiotiká máme brať už len zajtra, chvalabohu, už len pulsatilu na noštek a biogaiu ešte dva týždne.. Páááni, ale je riadne drahá.. No čo človek neurobí pre zdravie dieťaťa.. Len nech pomôže, ale nemuseli by tak zarábať na deťoch..

Ako sa máte baby? U nás dnes svietilo slniečko, tak sme boli vonku aj s kočiarikom, malému však včera vyšla druhá dvojka hore, tak je taký ubolený a z toho mrzutý, až mi ho ľúto.. ☹ Najnovšie mu musím všetko vysvetľovať, že čo je čo, len na to pozrie, ukáže, že vraj: uhm... a ja už vysvetľujem a označujem.. 😀 😀

miskachrumka
autor
4. mar 2010

ajoj

aj i sme dnes boli vonku na 3 hodinky!

a inac už mame aj ten viburcol!

este som mu nedavala asi dam len ked mu pojdu zubky!

a mozem mu to dat aj pocas dna ci len na noc?

ockovelasky
4. mar 2010

Môžeš aj počas dňa, ja som takto dávala asi len dvakrát, lebo počas dňa mu dávam väčšinou chamomillu, ak mu idú zúbky a je z toho mrzutý, viburcol väčšinou na noc...

Ako sa máte?

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Ahojte, posledna vzorka hovienka odobrata... manzel isiel skumavky zaniest doktorovi, tak dufam, ze sa na buduci tyzden coskoro dozviem pravdu pravducu....
Dnes Damian vstal o 4.15 a mna skoro vykotilo. Vobec potom uz nechcel zaspat. Do 5.15 so sa s nim hrala ja v posteli a potom chudak manzel vstal, urobil mu mliecko a hrali sa spolu ☹

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Manzel sa akurat vratil a vysledky budu na buduci tyzden v piatok. Mame dohodnute stretnutie o 14.00 ☹
ja sa zblaznim dovtedy

natalia777
5. mar 2010

Ahojte kocky mozem sa k vam pridat? ja zatial tiezz patrim k unavenym mamickam 😒 byvame v zahranici a na vsetko som sama, manzel je v praci od vidim do nevidim a ked pride domov ja uz som taka unavena z toho vsetkeho ze len po nom bresem ☹ co mi je strasne luto, aj ked on sa velmi snazi leco je zle mala pri nom nechce byt asi preto ze cele dni travi len so mnou..........mala mi cez noc krasne spinka ale dni su katastrofa, vobec nechce spinkat ked spi tak len na polhodinku......zopar krat ☹ vyzaduje si strasne vela pozornosti a kedze mi nema kto pomoct som z toho zufala........nic nstiham ani si len zuby umyt niekedy ☹

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Natalka hlavu hore. Ja som tiez v zahranici a na vsetko som s muzom sama. Rodina chodi k nam vynimocne...
Neskusala si si malu dat do satky alebo baby vaku aby si si mohla nieco porobit? Mne to dost pomohlo a maly odtial vsetko v tichosti pozoroval. Dokonca aj riady sme tak spolu umyvali...
Je nutne aby bol tvoj manzel v praci od nevidim do nevidim? my s muzom robime od 8-17 hod, ale potom sa venujeme len malemu kym nezaspi a vikendy su v podstate len pre maleho...

ockovelasky
5. mar 2010

Ahojte.. Andrejka, to až tak dlho treba čakať na výsledky??? Chúďa Damianko... ☹

Aj Paťko bol včera hore od piatej, vypil mliečko a potom sa trošku pohral sám v postieľke, ale keďže sa vie už sám postaviť, a nevie sa zo stoja posadiť, stojí a čaká, kým pre neho neprídeme... 😀 😀 Tak som ho zobrala k nám do postele a už bolo po spánku, vyštartoval po manželových vlasoch a už sme boli hore všetci traja..

Vítam medzi nami Natálku... Máš ešte malinké bábo, daj mu čas, aby ste si na seba zvykli a urobili si režim.. neboj, bude lepšie.. 😉

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Elenka aj ja som bola prekvapena, ked mi to manzel povedal. Dalsi tyzden s hnackami, lebo Damianovi to neprechadza. Ani dieta mu nepomaha. Niekedy som z toho zufala... Nic ine nerobim doma, len perem a zehlim...

ockovelasky
5. mar 2010

Skúšala si mu dať ryžový odvar? Je dosť účinný... Alebo probiotické kvapky BioGaia, môjmu malému pomáhajú...

natalia777
5. mar 2010

dakujem baby za uvitanie 🙂 ja som uz kupila malej ten babyvak ale sa mi vidi este velky pre nu...... a nad tou satkou som rozmyslala kedze ona je zatial najradsej na rukach a vsetko sleduje, dokonca ani vanicku do kocika nepouzivame, ona chodi len v autosedacke 😒 pripevnenej na kociku 😅

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Natalka tak skus tu satku, ak ti to pomoze bude len dobre. A ty si tiez konecne oddychnes 😉

ockovelasky
5. mar 2010

Natálka, aj ja som malého takto vozila v kočíku, bolo leto a strašne horúco a takto sa aspoň neparil a videl na všetko... 😀 😀 Neboj sa, žeby bol babyvak veľký, stále lepšie ako keby bol malý... Ja síce nemám babyvak, ale od malinka som malého mala v manduce a bol tam spokojný..

natalia777
5. mar 2010

a nebolel vas chrbat z tej satky alebo vam to nebolo tazke.....a ved toto teraz je stale zima a moja len v tej sedacke chodi stale sa bojim aby neochorela....ale co mam robit ked vanicka ani mysliet 😅

cestovatelkaandrea
5. mar 2010

Natalka ani nie. Najprv som nosila maleho doma vo vaku tak max. 30 minut a potom pauzicka...
Teraz vo vaku vydrzi tak 1-1.5 hodinky a musi si pobehat.

Doma ju skus nosit v satke a vonku zatial v tej sedacke. Ked bude teplejsie a mala bude zvyknuta na satku, tak mozes ist s nou von aj v satke. to je aspon moja rada.

kristinka4m
5. mar 2010

Ahojte.
Vítam Natalku.
No Andrejka som velmi zvedava na čo Damiankovi prídu, dúfam že to nebude nič vážne.
Dnes sme boli na nákup no katastrofa unavena som jak pes. Dnes som Danielovi kúpila flašu že do rezervy bo jednu už rozbil no a dnes rozbil aj tu druhu takže rezerva sa oplatila 😉
Dnes mi akurat bracho dal taky zošit čo dal spravit do metra, je to pekne sú tam Danielove fotky od narodenia.
Dnes som sa rozhodla že mu kúpim stoličku na krmenie, ja viem si asi hovorite to ju ešte nemá?NO nema! ☹
Kúpim taku drevennu čo sa da neskor použit ako samostatný stol a stolička.
Miška mame sa fajn, raz je slniečkový raz zamračeny a upršaný jak to počasie 😉 , ale da sa to zvládnut
Som myslela že už budeš mat aj nejake fotky a kukám a kukám a stále nič.
Nikde nikoho tak idem ja asi het
Pekný víkend prajem všetkým 🙂

zzz77
6. mar 2010

Ahojte, prosim pomozte, mame so spanim problem, unaveni sme vsetcia. Cez den spi ledva 30 minut v kuse a v noci sa budime tak 2-3 krat, no uz dva dni to je hroza. Neviem co mam robit place stale, neviem ho nijako ukludnit, ani nosenie ani cicik ani hranie ci spievanie nepomaha. Cvicime lebo som si myslela, ze ho asi boli brusko, no nic a aj dasna natieram co ak mu idu zubky a to ho boli. V noci som bola hore u neho kazdu hodinu, lebo zacal vzdy plakat a nadarmo som ho brala na ruky a davala cicik, nic nechcel a plakal este viac. Da sa vidiet, ze je ospaly a unaveny, no ked ho pokusam uspat je to hroza a brani sa tomu. Nakoniec zaspal v kociku. Ale vzdy je to len kratka chvila a je hore. Bolo uz raz takto no neplakal natolko ako teraz. Neviem uz co mam robit ☹

cestovatelkaandrea
8. mar 2010

zzz77 ak by to boli zubky tak by mala pomoct cipka alebo sirup od bolesti. tie geliky alebo vodicky na zubky u nas fungovali len par minut. vidis mu nieco v ustach, co by vyzeralo ako naliate dasienko?

neviem ci mu skusas davat prikrmy, lebo aj z toho by ho mohlo bolet brusko. ale asi nie, ked kojis.

hlavne klud a ak si si nie ista ci su to zubky, tak radsej zbehni k doktore, aby drobca kukla 😉

ywanko
8. mar 2010

Ahojte mamičky ja som ocko jednej fešnej Emmky , nevieme si poradiť s dcérou , tedda manželka. mala stale plače srdí a trucuje , stale len maminkuje a žena sa od nej nemôže ani len pohnuť . Je mi jej luto ja som celé dni v práci prídem domov až o 16,00 a manželka je už totalne na dne ma o ženu strach poradte mi , čo robiť . Pomáha jedine to ked ideme k mojim rodičom tam sa mala vyšalie a večer zaspí. no nemôžem tam chodiť každý deň aj keď to rodičom nevadí. ked som s malou ja ja som takej trošku flegmatickej povahy nechám ju revať ale ani to dakedy nepomôže. Už nam od srdu rozbila stoličku na sedenie , ked sa srdila. milujem ich moc ale je mi važne luto manželky ked ju posielam nech ide dakde sadnut na kavu nechce sa jej poprve z unavy a po druhe kôli malej čo mame robiť?

cestovatelkaandrea
8. mar 2010

ywanko myslim, ze to co prave prezivate je separacna uzkost. mala si uvedomuje, ze maminka moze odist a preto je taka. chce byt iba s nou, lebo si neuvedomuje, ze maminka sa vrati. niektore deti to zvladaju lepsie, niektore su na maminky silno naviazane a preto tak vela placu a hnevaju sa, ked maminka s nimi nie je.
je vela navodov na internete ako toto obdobie prekonat. obycajne to trva iba par mesiacov. ako to presne zvladat ti moc neporadim, lebo nas drobec odlucenie zvladal celkom dobre a teraz nam aj zamava a smeje sa.
urcite najdes viac inforamcii v teme uzkost 8. mesacnych. len si to natukaj do vyhladavaca na konikovi.

zzz77
8. mar 2010

cestovatelka dasienka ma take do biela a strasne slinta a hryzka, je ze zaspinka ako mu natrem gelom dasna, ale bolo ze som mu dala cajik a az potom zaspinkal. Prikrm som zacala davat od minuleho tyzdna na odporucanie pediatricky vareny zemiak( ten nejedol) teraz mal 2. den mrkvicku, tak teda neviem ci to je z toho, lebo uz som skusala aj skor stavu z cerstvej mrkvicky a to mu nerobilo nic s bruskom. V noci sa mi zobudil kazdu 1,5 hod, bolo ze mu stacilo dat cumlik do ust a spinkal dalej, no papal 3 krat, nie je to dost vela? Tie prebudenia su take ze najprv mrnci a potom zacne kricat a ma popritom zavrete ocka 😲 a je ze nadarmo skusam cumel este viac spusti krik a plac 😖 uz nevladzem, som strasne unavena 😔

cestovatelkaandrea
8. mar 2010

zzz7 to skor vyzera na zubky ale nemozem ti to povedat na sto percent. ak su dasienka biele a vela slinta a hryzka je dost mozne, ze sa mu coskoro prerezu. pocas toho spanku moze byt, ze ked zaspi tvrdo,tak tu bolest nevnima. a ked ma fazu jemneho spanku, tak sa skor zobudi na bolest a mozno preto tak place. mozno place, lebo by rad spal ale ta bolest mu to nedovoli... bolo by dobre keby si sa doktorky opytala, ci mu mozes dat na noc cipok od bolesti. nemalo by to vadit. ja som tak robila jedna cipka ked sa mu viditelne prerezaval zubok. ale urcite mu nedavaj cipok akoze len tak preventivne. to by sa nemalo. niektore mamicky to prehanaju a su schopne davat babatkam cipok kazdy den aj mesiac v kuse. Nas Damian tiez vela pil MM ked mu isli zubky a dost ho smadilo tak pil aj cajik. A pocula som tuto skusenost uz aj od inych maminiek.
ta strava by mu nemala vadit🙂

ockovelasky
9. mar 2010

Ahojte maminy..

Tak nám nádcha akosi neprechádza, už je to vyše týždňa, ku koncu minulého to už bolo fajn, to bral ATB, ale od nedele je to znovu hrôza.. Rozmýšľam, či to mohol spôsobiť dosť suchý vzduch, lebo sme boli u mojich rodičov a majú dosť suchý vzduch a malý tam v noci dosť zlé spinkal.. Dusilo ho v nošteku a potom aj v hrdielku.. Ak mu to neprejde do konca týždňa, tak asi pôjdem s ním na výter z nošteka.. ☹

Andrejka, ako dopadli Damiankové testy, už máte výsledky?

cestovatelkaandrea
9. mar 2010

Elenka v piatok o 14.00 to budem vediet.

Patko mohol chytit aj virozu ale moze to byt aj ten suchy vzdych

ockovelasky
9. mar 2010

hmmm... tak azda mu to prejde a bude to len tým vzduchom..

A ako je vlastne Damiankovi? ešte stále hnačkuje?