Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
24. jún 2010

Ahojte..

@kristinka4m - Kika, africká vuvuzela je trúbka a teraz dosť fičí na majstrovstvách sveta vo futbale, normálne, že uši drása z nej.. 😝 Čo je MMR a kedy sa proti tomu očkuje? My ideme začiatkom júla na tretie očkovanie (meškáme kvôli chorobe)

ockovelasky
24. jún 2010

Na dovolenku chceme ísť do Tatier, ale či sa to podarí, je vo hviezdach, lebo tam, kde majú aj postieľky, je obsadené.. 🙄

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

ahojte, Kika a Elenka,
no ten zadok je u Damiana stale zly. Damian teraz chytil nejaku virozu zo skolky a prehana ho znova. Ale teraz viem, ze to nie je zo sladkeho. Smrdi to a brusko ma sfuknute. Asi som to chytila od neho aj ja, lebo aj mna uz treti den prehana. Tiez sa mu prerezavaju zubky, spodne ocne. Uz mame prerezanych 14 zubov. chybaju mu len tie spodne ocne a styri zadne stolicky.
My mame doma tasmanskeho diabla, takze aj my mame veselo 😀 😀
Co sa tyka toho ockovania, tak Damian to zvladol dobre. Len na nejaky 9 den mu vybehla teplota a troska vyrazky po tele. A inak nic, za dva dni teplota klesla. Inak ten autizmus sa vraj prejavi iba ak uz dieta autizmus ma. Ak ho dieta nema, tak ho z ockovania nedostane- citujem doktorku z ockovacieho uradu.
Elenka ked mate alergiu na vajicko tak by som sa poradila s doktorkou co s tym ockovanim. Ja som sa tiez dlho rozpravala s tou mojou prave kvoli tomu autizmu.
Dovolenka tento rok nebude ☹ musim setrit par dni na Damiana na vyber nosnych mandli a zavedenie usnych trubiciek -To bude v septembri. V oktobri alebo v novembri pojdeme k svagrovcom pomahat na ich novy dom cca na tyzden. Takze moja letna dovolenka bude vyzerat takto nejako.

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

MMR je ockovanie proti osy(i)pkam, rubeole a mumsu. Na SR sa robi v 15 mesiaci. Ale asi nan pojdete neskor ked meskate s ockovanim.

kristinka4m
24. jún 2010

No ockuje sa od 15 do 18mesiaca, a je to proti mums, rubeola a osypky.
Aha no nejak som si nevedela predstavit čo to je ta vuvuzela 😀
tak aspon mate doma veselo🙂))
A dufam ze to z tou dovolenkou napokon nejak vynde.
Dnes som sa dala do umyvania okien este ze ich nemame vela 😀 aj periny prezliekam no nejak ma chytilo upratovanie, teraz mam šlofika Daniel spinka a nechcem ho rusit nejakym hlukom 😀 nie je nič krajsie a lepsie ako spiace dieta 😎
A Patko uz chodi aj kolo nabytku??

kristinka4m
24. jún 2010

Ahoj Andrejka 😉 si ma predbehla som nejaka spomalena dnes. Tak to si ma ukludnila z tym autizmom, neviem ci by som to zvladla starat sa o take dieta ☹
No tak vy budete mat leto na "malte" a v nemocke tak dufam ze mu to pomoze.

cestovatelkaandrea
24. jún 2010

Kristinka na "malte" uz nie len pomoct s malovanim a obkladanim dlazdic... take finalne prace 😉
V nemocnici budeme jeden den ale potom bude musiet byt drobcek doma, aby sa nicim nenainfikoval zo skolky 🙂
A vy sa kam chystate v lete?

ockovelasky
24. jún 2010

Ahojte..

@cestovatelkaandrea - Andrejka, čo sú to ušné trubičky, načo a ako dlho ich budete mať? Teda, viem, že máte problém so zápalmi..

@kristinka4m - Kika, mňa tiež drží upratovanie od štvrtka min.týždňa, ale ja neumývam okná, ale vyhadzujem zo skríň.. 😀 😀 O to očkovanie sa musím poradiť s lekárkou..

kristinka4m
24. jún 2010

Jaj tak to nebude az take strasne ja som ze staviat od zaciatkov 😉
No skrine som uz riešila, ale teraz mam zase chut spravit malemu detsku len je tam strasne vela neporiadku a kedze chlap chodi prec tak si to budem asi musiet spravit sama snad do vianoc sa podari🙂)No my na dovolenku asi nejdeme nikam teda zatial mozno trosku pobehame Slovensko ale ina asi nič 😉

ockovelasky
25. jún 2010

Ahojte..

@kristinka4m - Kika, ako chceš urobiť detskú? Danielko už spinká vo svojej izbičke? Zabudla som odpísať, áno, Paťko už chodí okolo nábytku a hlavne lieta s tým chodítkom, čo mu kúpila prababka.. 😀 😀 😀 Som zvedavá, kedy sa osmelí.. Ale je fajn, že keď si nie je istý, capne si na riťušku a naučila som ho zatlieskať si pritom, lebo spočiatku sa zľakol, keď si takto capol.. Baby, môj malý včera tak povzbudzoval s tatkom futbalistov, že keď dali gol a tatko skríkol gool, malý pišťaaaal o dušu.. 😀 😀 😀

kristinka4m
25. jún 2010

Ahojte
No Elenka tak to ti rastie maly futbalista. Dnes rano som kukala spravy v telerane a bola tam ta vuvuzela 😀
No ja som si uvedomila ze ked Daniel nechodil tak to bola parada kde som ho dala tam bol, nikam sa nesplhal nic mi nekradol z kuchynskej linky mohla som si hocico hocikde nechat.Akurat dnes ma tak nalakal som na neho nakricala ale nie zeby som mu nadavala ale strasne som sa zlakla mala som v taniery zohriatu polievku pre neho a on jak ju tahal tak ju tahal z linky no uz som videla ako ju ma na sebe vyliatu. Dnes sme boli v obchode spolu inak s nim nerada chodim cakam kedy co rozbije kedze nasa jednota je len na otocenie sa okolo vlastnej osi (taka mala)
No izbu, videla som jednej babe detsku zelena +zlta a na jednej stene na celej mala rukov nakresleneho Macka Pu bolo to fantasticke naozaj to vyzeralo ako keby to mala nejaku fotku nalepenu, pritom to kreslila ona. Takze farba by bola hraskovo zelena bez zltej a na tej jednej stene by som chcela od nej niečo nakreslit asi aj toho macka Nabytok je uz kupeny len je este zdemontovany. A v podstate mne ide len o to aby sa tu hracky nepovalovali kade take po obyvacke, spavat tam pojde asi az tak v 3rokoch, ale chcela by som aby sa tam naucila hravat a mozno tam casom bude chciet aj sam spinkat aby mal take svoje sukromie 😉

cestovatelkaandrea
25. jún 2010

@ockovelasky, Elenka su to take trubicky o priemere 2-3mm a dlhe asi tiez tak 2-3mm. Po par rokoch sa rozpadnu po zavedeni. Zavedu mu ich tam kde je bubienok v uchu aby mu prirodzdene vytekal hnis ak bude mat zapal v uchu. Teraz zapal von nejde, drzi sa vo vnutri a sposobuje mu to bolest a silny tlak v uchu.

Baby mam to teraz tazke v praci, lebo hrame v pondelok s Holandanmi a kolegovia su dost neprijemni 😅 predstava ze by prehlali so Slovenskom im pripada strasne smiesna a vobec si nepripustaju, ze by mohli prehrat....

ockovelasky
25. jún 2010

@cestovatelkaandrea - No Andrejka, myslím, že ani Taliani si nepripúšťali, žeby mohli prehrať so Slovenskom, a nakoniec odchádzali z ihriska so slzami v očiach.. Musím povedať, že včera naši hrali tak, ako sa futbal hrať má, normálne sa na ten zápas dalo pozerať.. Tak ti držím palce, aby si to pri kolegovcoch prežila.. 😝 😝

@kristinka4m - Kika, to bude super izbička, len som zvedavá, ako sa ti podarí tá kresba.. Ja by som si na to netrúfla, tapeta by to istila.. 😀 😀 Paťko, odkedy prišiel na to, že sa dá super chodiť okolo nábytku, je tiež len na stráženie súci, zatiaľ chvalabohu nič nerozbil, ani si neublížil..

cestovatelkaandrea
28. jún 2010

ahojte, ako ste vikendovali? my sme boli v sobotu na plazi. Damian sa vysantil v piesku. no a vcera mal uz vysoku teplotu zo zubov. Teraz sa mu prerezavaju spodne ocne.... ale inak pohoda, skor teraz v praci ma tu otravuju kvoli futbalu.

cestovatelkaandrea
21. júl 2010

Ahojte, mesiac sa tu neukazem a nikto nepise. No toto?
My sa mame dobre, chodime casto k plazi, vela bicyklujeme a tesime sa z toho, ze Damian teraz nie je chorlavy pocas leta. Takze mozeme chodit castejsie von.
@ockovelasky- Elenka ako sa mate? Ako sa dari Patkovi?Ake boli oslavy prvych narodenin?
@kristinka4m- Kika ty sa ko mas? Ako sa ti podarilo prerobit izbu pre Danielka?

ockovelasky
23. júl 2010

Ahojte..

Patik je chvalabohu tiež zdravý, problémy nám zostali už len s kakaním, ale vylúčila som mu úplne UM, už je len na riadnom kravskom, pomaly sa to upravuje, takže sa potichúčky teším.. Oslava bola pekná, ale horúca, neskôr dám aj foto.. 😀 😀

To je fajn, že aj Damianko už nie je taký chorľavý a môžete sa blázniť po vonku a užívať slniečka..

ockovelasky
23. júl 2010

Ozaj, baby, už chodíme sami.. 😀 😀 😀 😀 😀 Máme vonku tri stoličky, ďalšia je na ceste a ešte dva ďalšie sa tam ukazujú.. 😀

Ako sa máte? Vidím, že leto je v plnom prúde, tak tu nikto nie je..

cestovatelkaandrea
26. júl 2010

@ockovelasky
Elenka to je super, ze uz Patko chodi 😉 gratulujem. Ako Patko zvladal tie stolicky? Damian pri prvej strasne plakal a tie ostatne uz boli dobre. Nam sa akurat prerezavaju spodne ocne zuby, ale zvlada to velmi dobre. Uz nam ostavaju len posledne 4 stolicky potom a uz su vsetky zubaky vonku.

ockovelasky
28. júl 2010

@cestovatelkaandrea - Andrejka, stoličky mu idú tak akosi naraz, takže raz zabolí jedná, inokedy druhá, horná sa mu asi prerezala dosť rýchlo, lebo mu to vytrhlo trošku ďasienka vonku.. ☹ ☹ Sem tam sa objaví aj krvička, ale už je to lepšie.. Vidno mu dole aj zúbky pred stoličkou, ešte musím pozrieť čo sú to za potvorky..

cestovatelkaandrea
28. júl 2010

@ockovelasky, pred stolickou su ocne... ja ich volam "mrchy male", lebo tie Damiana potrapili asi najviac.

zajtra ma Damian rozluckovu party s jeho oranzovou skupinou v skolke. od piatku je v cervenej skupine pre deti od dvoch rokov. Dali ho tam skor, lebo vraj sa uz nudi medzi babatkami a v cervenej uz ma aj par "kamaratov". Takze po praci ideme nakupit veci na party ale pravdepodobne to budu len nejake hrozienka, baloniky, take postavicky co sa natiahnu na prst a da sa s nimi zabavit a nejaku cerstvu jablkovu presnidavku. Len pre jedno malinke babatko co tam je v jeho skupine neviem co mam kupit, lebo ma len 3.5 mesiaca. Tak rozmyslam...

ockovelasky
10. aug 2010

Ahojte..

Ako sa máte, čo máte nové? Pridala som nový album z Paťkových prvých narodenín, tak ak budete mať čas, pozrite si.. Prajem Vám ešte pekný zvyšok leta.. 😀

cestovatelkaandrea
12. aug 2010

@ockovelasky kuknem fotky, ako sa inak mate? Damian sa strasne zmenil za posledne mesiace. Vela rozprava, je omnoho samostatnejsi a teraz sa naucil uz chodit hore a dole schodmi uplne sam. Srandovny je, ked ide dole a brzdi ritkou na schodoch 🙂

ockovelasky
13. aug 2010

Ahojte..

@cestovatelkaandrea - Andrejka, Paťko sa osmeľuje na samostatnú chôdzu, ale smelší je, ak mu nikto nechodí za zadkom, ako to robili babky, teraz, čo sme doma, nechám ho len na dohľad a kráásne mu to ide samému. Len vonku pri detičkách sa bojí za nimi ísť sám, ale asi to chce len čas, aj to príde. Začína pomaly menovať, vie už mama, baba, dede (dedo) titi (tweety), mam (mňam) a kričííííííí, až uši drása.. 😀

Tak to už máš doma veľkého chlapa, keď už aj po schodoch bežká sám.. Ako ten čas letí.. 🙂

cestovatelkaandrea
13. aug 2010

@ockovelasky Elenka aj ja som si vsimla, ze Damian lepsie chodil sam ked nikto za nim nestal. Ked sme boli za jeho zadkom tak ostaval neisty. Najviac ho bavilo behat z jedneho konca izby odo mna k manzelovi. Ale super, ze uz chodi sam. Coskoro bude u vas doma lietat ako sarkan. Potom budes za nim behat 😀 😀

No veru velkeho chlapa mame. Teraz cez vikend konecne ideme spolu stanovat na dva dni, tak som zvedava co bude robit, ked bude zaspavat v stane v spacaku 😀 Ideme na holandsky ostrov Texel, takze sa na plazi vyhra do zblaznenia.

ockovelasky
13. aug 2010

@cestovatelkaandrea - Ooo, tak to tíško závidím, ale som aj ja zvedavá, ako to Damianko zvládne v stane.. Prajem Vám peknú dovolenku.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
13. aug 2010

@ockovelasky Elenka dakujem, urcite dam vediet ako to stanovanie dopadlo 😀

cestovatelkaandrea
24. aug 2010

@ockovelasky tak stanovacka dopadla dobre. Damian to zvladal velmi dobre. Zo stanu mal velku zabavu 😀 Texel bol nadherny, urcite sa tam musime este raz vratit. Boli sme lovit na rybarskej vacsej lodi morske potvorky a pozerat tulene, takze drobec mal bohaty program. Strasne som bola prekvapena, ked Damian tie potvorky jedol ako najvacsiu delikatesu. Manzel mu nestihal davat do ust 😀 😀
Tento vikend sme boli v Nemecku pozriet svagrovcov, takze Damian sa vyhral s bratrancom az az. Ved aj zaspaval iba par minut, takze musel byt riadne unaveny.
Vy sa mate ako? Ako Patko napreduje v chodeni?

ockovelasky
24. aug 2010

@cestovatelkaandrea - Ahoj Andrejka.. Tak to je super, že vám výlet takto dobre dopadol.. 😀 Ale neviem si celkom dobre predstaviť ako papal tie morské potvorky.. Bruško to zvládlo?

My? Snažíme sa ako najlepšie vieme, Paťkovi sa už prerezali dva očné zúbky, s chodením to nie je až také úchvatné, doma chodí aj sám, ale vonku sa bojí.. Pozitívne je, že už máme strašne veľa kamarátov a kamarátiek, ktoré ho takpovediac ťahajú dopredu, naučil sa papať "konečne" surové jablčko a to sa teraz stalo jeho obľúbenou maškrtou, je smelší a už má aj dve frajerky, od ktorých dostal prvé pusy, takže odvtedy mu ja slúžim ako trenažér na bozkávanie.. 😀 😀 😀 Čo sa týka stolice, tak za posledné dva týždne sa mu v nej znovu objavila krv, takže asi zase začne kolotoč s lekármi, lebo musím volať na Gastro do KE..

cestovatelkaandrea
24. aug 2010

@ockovelasky Elenka no s tym chodenim to chce asi cas. Nas drobec sa tiez zozaciatku vonku bal, lebo sa nemal coho drzat. Vlastne doteraz sa sem tam "vytre" na rit alebo na ruky ked bezi ako o zavody a zrazu sa o nieco potkne.
No s tymi frajrkami je to zaujimave, ze ? Nas spomina doma len Hanu a kazde dievcatko je Hana 😀 To je jeho kamaratka zo skolky. Super, ze ti uz papa jablcko ale skoda, ze mate problemy s kakanim. Dufam, ze sa to da po vysetreni do poriadku. Nemoze to mat z toho ze by mohol mat hustu stolicu. Lepsie povedane tvrdu?

Inak co sa tyka Damiana a morske potvorky, tak jedol iba garnale. Neviem ako sa to povie po slovensky 😅 ale ked vyrastu tak mas z nich krevety a ked su male tak ich volaju garnale. Ak sa teda nemylim. Jedine co sme u neho postrehli bolo smradlavejsie kako. 🤐

ockovelasky
24. aug 2010

@cestovatelkaandrea - Andrejka, Paťkovi som zo stravy vylúčila všetko, z čoho by mohol mať zápchu, príp. tvrdšiu stolicu, papá dosť vlákniny, ovocia, pije riedené ovocné šťavy, polievočky, no proste iné bábo by kakalo jedná radosť, nechápem, prečo je všetko v poriadku a v jeden deň sa tak zapečie, že plačeme obaja a potom je zas fajn.. Tak buď z toho vyrastie, ako s radosťou tvrdia naši lekári o veciach, ktoré nevedia vysvetliť, alebo mu fakt nejaký lekár pomôže..