Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

odsavacka
4. nov 2009

Andrejka, odsavacku mam, doktorka nam povedala, ze do nosteka sa nema detom nic zavadzat, ked odsavat tak vysavacom, to sa iba pred nos prilozi,...v opacnom pripade iba striekat roztok z morskej soli a predklonit babo, nech mu sopliky vytecu,...neodsavali sme, vcera sme zacali odsavat-vysavat,...prvy krat to bola katastrofa, ale dnes uz mala plakala potom menej,...a to, ze dieta popri tom place je vraj tiez dobre,...je mi jej tak luto,....ale musime jej pomoct dako tie sopliska dostat von,...chudiatko male, a to dnes je cely den daka placliva,...asi sa jej zase pohli zubky, alebo co,...zatial nema ani jeden, tak cakame🙂

Miska dufam, ze sa ti kolacik vydaril,juuj dala by som si, dlho som nemala nic pecene🙂

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

Zuzka my sme pouzivali klasicku rucnu. Ziaden lekar nam tu nepovedal ze mozme len taku na vysavac. Tiez mu to nezasuvam hlboko do nosa, len mu to prilozim k nosu. Dufam, ze mala Andrejka sa bude mat coskoro lepsie 😉

smily
5. nov 2009

uz sme asi mesiac... no hladala som tam roku ale neni tam... skor tam debatuju mamicky co furt kritizovali nas ked sme nieco napisali... moc to tam necitam...

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

jojo, smily je zaujimave ako sa to pomenilo ale tak co uz. mozme sa bavit inde ani ja to tam necitam, lebo to vela krat nie je ani o detoch 😒
roka vobec nechodi na konik
a ako sa lubilo? Kedy pojdete do Ruska opat?

kristinka4m
5. nov 2009

Ahojte mam taky problemik ☹ s Danielom od malicka bol velmi spoločensky vobec nicoho a nikoho sa nebal.Mohol si ho hocikto zobrat na ruky a ani nepipol,ale asi 2tyzdne do zadu sa zacal strasne bat,volakedy sme spolu vysavaly a teraz sa ide zajs plačom ked pocuje vysavac a aj ludi sa boji teda iba chvilku kym sa osmely ale nikdy to nerobil dufam ze to je len prechodne obdobie bo strachoprda by som z neho nechcela mat a ak mate nejake skusenosty ako mam na to reagovat co robyt snazit sa vyhybat roznym zvukom alebo prave naopak 😕 .Chcela by som mu nejako pomoct a prekonat ten strach alebo to nechat tak?Prosim poradte som uz z toho zufala ☹

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

kristinka- je to normalne obdobie vo vyvoji babatka. nazyva sa to uzkost v osmom mesiaci. babatko si zacina uvedomovat, ze svet okolo neho je vacsi a ze ty ako mamina mozes odist prec. Preto babatka chcu byt v tomto obdobi s maminkami a casto placu, ked ich niekto cudzi zobere na ruky alebo na chvilku musia ostat same.
Nas Damian to mal az okolo 12 mesiaca a trvalo to asi tak mesiac. Plakal rano v skolke ked sme ho tam priviedli. Prisli sme na to, ze tam staci prist skor aby sa rozkukal a zrazu sa sam zobral hrat.
Musis mu dat najavo, ze aj ked si trebars vo vedlajsej miestnosti tak si pri nom. Ja som to robila tak, ze som mu kricala z vedlajsej miestnosti kym on sa hral v druhej. V knizke som sa docitala, ze dost pomaha aj hra na schovavacku.Schovas sa na chvilku a potom sa ukazes a tie interval ked si schovana postupne natahujes.
Ak sa boji vysavaca, tak ho chvilu pri nom nechaj ked je vypnuty aby ho prestudoval a spoznal. Damian sa tak bal tiez aj fenu. Ked veci, ktorych sa bal preskumal tak postupne z neho opadol strach. Teraz uz vysavame spolu

odsavacka
5. nov 2009

Ahojte,

Andrejka ja som bola tiez zaskocena, ked nam doktorka povedala, ze do nosa sa nic nema zavadzat, lebo to tam babatku moze nieco poskodit, tiez som malej pred tym ako som bola u doktorky odsavala sopliky klasickou, tak som bola z toho trochu zneistena,...neviem, radsej respektujem doktorku,...🙂 Dufam, ze mala nebude mat panicky strach z vysavaca a nebude mi chciet v buducnosti vysavat izby🙂

Takze dnes sme prisli na to, ze sa nam predieraju zubky,...vidno uz dva male pasiky nabledle na spodnom dasne, dalo mi to zabrat kuknut jej do pusy,...od vcera je ako cert, reve, zvija sa, nic ju nebavi, vsetko ju upata iba na chvilu, prebalit ju uplna veda,...mrnci,...priam zuri, vsetkym plieska,...proste nadhera🙂
Normalne ma dnes zacalali boliet zuby, tak s nou sucitim. Uz som si dala kupit pre nu homeopatika a pre istotu aj sirup od bolesti, cipky na teplotu uz mame.
Uvazujem o homeopatikoch na nervy🙂🙂🙂
Ked sa dari, tak poriadne🙂 Mama chora, dieta chore, do toho zubky, proste co viac dodat.

Miska ako vcera dopadla navsteva? Som tak uvazovala, co za velku navstevu ste mohli mat. A ma tak napadlo, ze dufam, ze ste uz nemali zasnuby🙂
Len co sa dame do kopy, hned sa ukazeme🙂 Takze len pekne pockajte a neunahlite sa🙂🙂🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

ahojte no konecne som sa sem dostala 😕

no kolac dopadol ok takze som bola rada leno pri mojom sikovnom upratovni som rozbila asi 3 taniere tak cakam na stastie som zvadava kedy sa dostavi! 😀
baby iem vas docitat lebo nejak nemam pojem ocom vsetkom ste pisali 😉 🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

tak florans kazdy ma iny nazor na pavuka ked sa mam priznat tak ako mi dr povedala otom uraze tej malej tak ho tam davam fakt len ked fakt potrebujem vyslovene nieco spravit a neda sa mi poprinom ale inac nie! 😉

smily a ty preco nechodis do tabulkovych ?

kristinka4m
5. nov 2009

Dakujem Andreja dufam ze to coskoro prejde 🙂

miskachrumka
autor
5. nov 2009

aha smily sorry teraz som si precitala ze preco ta, nechodis a mas uplnu pravdu oni si tam teraz najviac rozumeju! 😅

miskachrumka
autor
5. nov 2009

roka nam tu chyba ☹ musim jej napisat aspon ip ak sem teda dojde! 😒

kika nas maly je taky stale mozno to napisem ako madar ale pri kazdom novom cloveku alebo novej tvari zacne strasne revat a na ruky už ani nehovorim snazim sa ho ucit na viacej ludi ale nejak to nefunguje ja som si vsimla ze on sa neboji len tych ludi ktorych videl od malinka cize mna jeho oca a jednu kamosku ktora nas chodi navstevovat od jeho narodenia !ale inac nikto teraz prisiel do zahranicia moj otec a plakal ako besny ked samu prihovoril tiez neviem ako to riesit ............dufam ze sa otuka a zmeni sa ! 😉
chudak aon zacne plakat tak lutostivo no keby ste ho videli tak koniec!cloveku az slzi vyhrknu!
bojim sa ze si nezvykne a budeme mat problem aj so skolkou sj stym ked bude vacsi ze sa bude bat vsetkeho a vsetkych ☹

miskachrumka
autor
5. nov 2009

baby zase tu niete ked som tu ja! 😠 😎

miskachrumka
autor
5. nov 2009

nieste! 😀

kristinka4m
5. nov 2009

Ano Miska spravne presne tak len dufam ze ich to coskoro prejde 😉

miskachrumka
autor
5. nov 2009

no kiika musime verit !inac mame problem!
a co robi maly?tento zas nie a nie spat ked som sem isla tak zaspal a už je zas hore co ze spal 15 min 😕 ☹

miskachrumka
autor
5. nov 2009

idem ja varit nieco asi palacinky!chcem niso sladke lebo vcera sme jedli cely den salat a rezne ! 😨 😒

kristinka4m
5. nov 2009

No maly spinka uz dnes druhy krat vcera spal za cely den len asi 2,5hod.tak teraz dospava,polievocka uvarena,upratane a teraz cakam kym sa zobudi aby sa napapal a asi pojdeme von zatial neprsi bo sa tu asi zblaznim ☹ Miska tak to dojdem na obed ja sladke veeelmi rada a palacinky+nutela+slahacka+jahoda tak to veru teda moozem 🙂

smily
5. nov 2009

ahoj miska. ved v tej teme je to uz uplne nezazivne...
andrejka pojdemasi na jar alebo v lete - podla toho ci malej uznaju obcianstvo - potom bude treba vybavovat kopu paierov....
teraz mi volala mamina ze svagrina dnes predcasne porodila v 25 tyzdni!!!! ja som z toho uplne v soku...chlapcek ma len 800g a nedavaju mu velku nadej...
uplne som z toho mimo............

kristinka4m
5. nov 2009

A Miska teraz ma tak napadlo si spomynala ze tvoj maly grckaval terazked mu davas aj prikrmy grckava este.Bo moj maly ho podla lekarky nemal lebo priberal ale vrackaval no ja viem svoje a vrackava mi aj teraz nie moc ale niekedy mu vybehne.A Smily aj ked sa nepozname tak je mi to velmy luto ☹ treba verit ze bude vsetko v poriadku taketo deticky su VELKY BOJOVNICY.

smily
5. nov 2009

kristinka4m diki, dufam ze vsetko bude ok....

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

smily to mi je luto. mam kamarata ktory sa narodil v 24 tyzdni. niekedy nas babatka prekvapia ako vedia zabojovat. dufam, ze drobcek bude bojovat zo vsetkych sil

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

miska som rada, ze ti to dopadlo vcera dobre. rozmyslala som nad tym, ci Davidko nie je taky ustrachany lebo cele dni travi v podstate len s tebou. mozno by pomohlo ho niekam vodit aby bol medzi ludmi.

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

Zuzka citala som aka je mala Andrejka jedovata. To ako keby si o mne pisala, ked som bola dieta 😀 zeby to bolo tym menom??? inak malo by sa jej ulavit uz ked budu zubky prerezane. Damian bol tiez nervozny pri nalievani a prerezavani a potom velka pohoda.

smily
5. nov 2009

miska, moja mala tiez nema rada vsetkych, napriklad zbadala mojho brata a spustila taky krik ze sme ju vobec nemohli utisit, najhorsie na tom bolo to ze mal ist s nami z ruska na slovensko (lebo by som nezvladla matobidve baby v lietadle sama). tak som sa strasne bala ze ako to bude, lebo mala revala aj ked len zacula jeho hlas.. nakoniec sme to skusili tak ze on prisiel na navstevu ale absolutne si ju nevsimal, proste sa neprihovaral, nepozeral sa na nu a ona po chvilke sama sa za nim natiahla ale akonahle mali ocny kontakt ze si pozreli do oci tak zase bol rev... ale nakoniec po takomto pristupe zo strany bracha si mala na nho zvykla a uz nerevala...aj ta cesta lietadlom bola ok....
aj doma - niekedy jej proste nejaky clovek nesadne a proste hned mu poviem ze nech si ju skusi nevsimat a hlavne neprihovarat sa a zaberie to...

cestovatelkaandrea
5. nov 2009

smily to co pises o svoje malej platilo aj u mojho synovca. tiez sme sa museli tvarit akoze tam nie sme

smily
5. nov 2009

to niekedy plati aj u starsej - je dost hanbliva a ked niekam prideme hned musim vstekzch upozornit aby sa za nou nerozbehli ale radse ju len pozdravlili a nechali ju chvilku nech sa otuka...

odsavacka
5. nov 2009

Smily, ja verim, ze bude chlapcek ok, urcite bude, treba tomu verit🙂

Andrejka, uz sa tesim, kedy budu zubky vonku🙂 Poviem Ti mam co robit, aby som ju zaujala a utisila🙂

Miska, takze Andrejka rozplace asi dalsie dietatko, ako citam??? On z toho podla mna vyrastie, ja si myslim, ze je to prirodzene k jeho veku, som to aj niekde citala, ze deti rozlisuju zname a nezname osoby. Kazde dieta podla mna na to reaguje inac. Ja by som nerobila uzavery do buducnosti, ... ak si stale doma a stale si s nim sama a dokola vidi len tie rovnake tvare, je to uplne normalne, ze reaguje ako reaguje. Teda ja si myslim. Ono sa to zmeni, ked s nim zacnes chodit von medzi deturence,...a to nehovorim, ked nas spoznate🙂 Neviem co nas caka o mesiac, zatial mame radi druhych ludi,...a to sme tiez cele dni same a v rovnakom prostredi, vravim kazde babo je ine, sme od vas mladsi, neviem co bude o mesiac..., naozaj neviem, dolezite je nase myslienky smerovat pozitivnym smerom a nepodliehat strachu a obavam, kt. v sebe mame a vzdy v podstate budeme mat🙂

termixicek
5. nov 2009

Ahojte baby...
potrebovala by som radu...
Moj maly je posledne dni vecne otapkany, unaveny, sucha si ocka aj tesne po tom, ako prespi 2 hodinky...no mam z neho pocit, ze je unaveny, taky ako nedospaty. Z coho to moze byt? Kamoska hovorila, ze to moze byt z nedostatku zeleza, tak sme sa objednali aj na odber, ale volala nam sestricka, aby sme prisli o par dni, lebo je vela chorych deti a boji sa, aby koly obberu maly neochorel. No ja zacinam byt z toho nervozna, neviem ci je to z pocasia, alebo co este vplyva na deticky?
Dakujem za akukolvek radu...

miskachrumka
autor
5. nov 2009

no ahojte kocicky 🙂
ste tu nejaka?
ja este bojujem s malym nejak nechce spat 🙄 a zas a zas sme tam kde sme boli a kde sme kazdy den ☹

**adi neviem ci je maly preto taky ze je stale somnou ,ale vela mamiciek co poznam tak su tiez so svojimi deckami same doma a niektore sa neboja nicoho!tak neviem 😒
verim ze sa to zmeni!