Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
11. nov 2009

ahojte baby!
moj zuzka zas naopak nechce vobec mlieko ☹ skor prikrm!tie spapa bez problemov!
a akurat konecne zabuval sme hore od siedmej! 😒

odsavacka
11. nov 2009

Andrejka, ved jej aj davam obed a olovrant. Ale napr. dnes mala namiesto beda mliecko, ... takze uvidime ako nam to pojde dalej. Ono ked si ona nepospi, je mrzuta a konci to iba mlieckom a pri nom zaspinka. Myslis, ze dieta moze obedovat aj vecer? Viem, ze je to asi jedno, hlavne nech nieco papka,...ze???

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

Pozri Zuzka je to asi jedno lebo napriklad tu v NL to funguje takto pre deticky co uz papaju vsetko:
ranajky- kasa alebo mliecko s chlebikom a maslom (to je typicke pre NL)
desiata - ovocie
obed - chleba a obloha podla veku babatka
olovrant - jogurt + keksik
vecera - masovo zeleninovy prikrm (to je typicke pre NL)
pred spanim mliecko

Damian ked sa ucil papat prikrmy tak jedol na olovrant zeleninovy prikrm a od siedmeho mesiaca uz iba na veceru. Takze v tej dobe ako Andrejka teraz jedol na desiatu ovocie, na obed MM, olovrant MM, vecera masovo zeleninovy prikrm, pred spanim MM s ryzovymi lupienkami. Nie je to ziadna drama ak jej das zeleninove jedlo na veceru, tu je to normalne 🙂

miskachrumka
autor
11. nov 2009

mi to nemame nejak extra rozdelene papame 4 krat denne!

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

a ako to asi robis Miska? kedy mu davas co jest?

miskachrumka
autor
11. nov 2009

rano ma vzdy mliecko s nemliecnou kasou tych 250ml kedze mi same mliecko nevypije!!to papame tak o osmej ranojavascript:addEmoticon('🙂','vBody')
potom o tej dvanastej pol jednej bud papa nejaku kasicku alebo masko alebo zaleninku striedam mu to !
a potom papa o tej piatej a to už podla toho co mal na obed ak mal kasicku tak mu davam vyzivu alebo nieco lahke!
a potom vecer o tej devaitej papa mliecko 220ml
to je vse!

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

nechces mu dat namiesto tej druhej kase radsej jogurt? kasa je moc syta a dva krat denne to je dost.

miskachrumka
autor
11. nov 2009

aj to osm skusala ale uý je nauceny mat vacsiu pociun aobed tak mi je potom skoro hladny!
a to rano ma v podstate len mliecko a ze tieto nemliecne skoro nic neobsahuju tak neviem! 😒
ale chcem zacat stymi jogurtami zvolensky biely ze je dobry!

amy14
11. nov 2009

odsavacka-tak ja mám to istés malou...len rúčky...takže ja sa najem ráno,chlieb s niečím a potom obed až kvečeru,ked príde manžel...a mám ti povedať ako spinká cez deň?na rukách,na mne...takže tak...ale ja som s tým už zmierená a idem objednať nosič liliputi,aby som ju mala v ňom,ked chcem doma niečo urobiť alebo sa najesť...skús sa popozerať aj ty po nosičoch...aspoň na pár hodín nám to uľahčí život....neber to tragicky,aspon tvoja malá bude v pohode liezť,sedieť a nebude lenivé...vraj potom sa to zrovná a naše detičky budú kľudné a tie kľudné huncúti 😀

smily
11. nov 2009

ahojte
no tak sa musim pochvalit -mala mi dnes zacala stvornozkovat - sice preve pri tom ako pavian (mame plavajucu podlahu tak sa jej smyka) ale prejde par metrov....
k tomu papaniu
my rano ked sa zobudi (okolo tej 6tej) trocha si cucne mojho mleicke - kedze je v noci pomerne casto pricucnuta tak nebyva hladna...
okolo tej 9tej jej dam ovocnu vyzivu alebo jogurt, potom zaspi na polhodinku
ak sa zobudi hladna tak dam jej banan (nezje cely) alebo len chleba do ruky..
na obed o tej 12-tej polievku masovo-zeleninovu alebo kupovanu vyzivu tiez masovo-zeleninovu
potom ide spinkat, popritom v spanku sa sem*-tam nakojime (aj to asi od smadu)
okolo tej 16-tej zas ovocna vyziva alebo jogurt alebo moucnik od hipp - super chutny... skusala som aj chlebik s maslom ale jej to moc nechuti...
vecer okolo 8mej kasu od hipp na dobru noc
a zaspava okolo 21-21.30, tak este pred tym ju nakojim...

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

smily to ti papka pekne.
ze je to take podarene ked vidis ako sa snazi stvornozkovat? mne sa lubi teraz Damian, snazi sa prejst cez vsetky tunely co mu doma porobime. len ritka mu trci hore ked podlieza 🙂

smily
11. nov 2009

andrea 😀 😀 😀 😀

miskachrumka
autor
11. nov 2009

tak to tiez je smily mala papkac ako tento nas!

smily
11. nov 2009

ozaj ste niekto na facebooku??

cestovatelkaandrea
11. nov 2009

aj nas je papkac, len on to divoch spali 😉 nie som na facebooku 😒 a ani to neplanujem

miskachrumka
autor
11. nov 2009

ani ja smily niesom a tiez to neplanujem ja len skype! 😉

odsavacka
11. nov 2009

amy14 , ja som si klokanku zabezpecila uz davno, to som este netusila, ze ju tak vyuzijem. Teda ja som ju vyuzivala na von, lebo mi v kociku nechcela byvat, doma som nemala sancu ani v nej. Na rukach mi tiez spavala, ale s tym som sa nechcela zmierit, bala som sa ju polozit, ze sa zobudi a bude jedovata, ale postupne som to zacinala skusat, musela som par krat risknut aj to, ze bude hore, co bola, ale zvykla si. Teraz trenujeme, aby sa naucila zaspavat aj cez den sama a v postielke. Dnes som napr. uspech nemala. Pretoze vecer je tak naucena, od narodenia som ju vecer davala zaspavat do postielky, sice v noci si ju hodim k sebe ( nie som zastanca tvrdej vychovy ), ale zaspat mi zaspi aspon vecer sama. Par krat na mna skusala plac a cokolvek, zoberem, postiskam, prip. prebalim, ponuknem papu,...dam pusky, poviem dobru noc a privriem dvere. Styri mesiace - mas akurat vhodny cas na to zacat ju to ucit, aby ste sa dopracovali aj k tej postielke🙂 Si pamatam ako som ju nechala zaspat na hrudi a sedela som v kresle a cakala kym sa zobudi, priatel mi nosil jest a pit, kopec srandy, ze??? Nie nie nie, .... to nie je dobre, stale som si to opakovala, aj ked mi s nou bolo fajn, citit ju🙂 No zvaz sama🙂

smily, my mame tiez plavajucu, ale ked som ju videla ako sa na nej trapi, ... hladala som riesenie. Zajtra alebo pozajtra mi pridu penove puzzle-koberec, co som si objednala,...to, ze sa jej smykalo, bol jeden z dovodov, preco ich kupujeme. No pokial byvas v byte a mozes malu vyzliect aby mala hole nozky-predovsetkym teda kolienka, rozhodne jej tym ulahcis trapenie. My byvame v dome a podlaha je dost chladna, preto tie puzzle su jedine pre nas dostupne riesenie.
Inak som aj na facebooku, ale nechodievam tam dako casto. Ke mi pride mail o tom, ze tam mam odkaz, zajdem tam, ale uz dlho dlho nic neprislo, tak neviem🙂

smily
11. nov 2009

odsavacka
tiez byvame v dome a ta podlaha je poriadne studena (hoci pod podlahou mame izolacnu vrstvu ale asi to nestaci)
mame tie penove koberceky hodene po izbach- ale malu skor bavi vyskrabavat stade obrazky.vacsinou na nich len sedi a plazit sa pusta aj po chodbe a tam mame dlazbu..
koberce ani rohoze nemozme mat kvoli tarkemu - aby nespadol ked ide na zachod.aj tak sa mu kazdu chvilu toci hlava a sem tam aj spadne---
ak chces tak ma pridaj medzi priatelia jekaterina svobodova

miskachrumka
autor
11. nov 2009

este nebuvate? 😕

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

my mame v celom byte koberec len v kuchynskom kute je gumova podlaha. a ten koberec drobcovi dost pomohol v lozeni. ale mal aj z neho dost osuchane palce na nohach ked sa zacinal stavat na nohy. akurat teraz mame ten problem, ze vysavame niekedy aj viackrat denne, lebo Damian zacal rozhadzovat keksiky, chrumky, vafle po zemy a vsetko co sa da, tak rad na nom drobi. ☹
vcera vecer som myslela ze umriem ked sme ho s muzom uspavali. taky unaveny sa zrazu posadil a zacal nam ukazovat ako on vie tapkat rukami a potom robil baran baran buc s vankusmi a nakoniec sa prehodil cez moj krk tak ze jeho hlavu som mala na jednom pleci a zadok v mojom nose takmer. a nechcite vediet co vtedy urobil... skoro som sa zadusila 😅

kristinka4m
12. nov 2009

Ahojte tak boly sme na poradny maly ma 9450g a asi 65cm ak som dobre videla.Aj my uz lozime teda sa len pokusame ale obcas sa mu zadary.A dokonca teraz zacal spinkavat na boku,lebo doteraz len na chrbatiku.My papame aj 6x za den ranajky,desiata,obed,olovrant a vecera a v noci nic.A medzi tym spapa aj chrumky.A inak sa mate ako?
🙂

amy14
12. nov 2009

odsavacka-skúšame aj cez deň zaspávať v posteli,ale niekedy to ide inokedy sa jeduje až až a vtedy spinká na mne...no ja môžem aj chodiť a ona spinká,len musí byť na mne...zasa,ked sme na návšteve,tak ju mám na rukách ja sa trošku pohybujem a rozprávam sa s návštevou a on azaspinká a môže byť aj hluk a je spokojná a aj ja,lebo nemusím odísť a polhodinu uspávať a o 15min je hore a nervozna....no ja si myslím,že ju to prejde aj samu a zabezpečujem si nosič,takže ho využijem doma,ked si budem chcieť niečo urobiť....klokanku mám aj ja,ale nie som spokojná,lebo aj tak ju musím podopierať ,lebo ma to ťahá a ona visí....

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

amy tak potom klobuk dolu, aj pred tebou Zuzka. ja si to neviem ani predstavit mat drobca stale na rukach. on chce byt akurat vo vaku ked riady umyvam alebo ked sme vonku. ale po hodine mam dost lebo vazi desat kg.

amy14
12. nov 2009

no už to neriešim,beriem to ako to je a hľadám v tom aj pozitíva,ale niekedy je to náročné,hlavne,ked musím navariť,vyvešať prádlo...tak preto ten nosič a vec vybavená...lebo ked nie je na rukách,tak jumusím zabaviť,venovať sa jej...málokedy je deň,že je v pohode a vydrží v lehátku alebo pod hrazdičkou.... 😵

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

neboj amy za chvilu pride obdobie v jej zivote, kedy bude chciet objavovat svet okolo seba. potom to bude lepsie 😉

cestovatelkaandrea
12. nov 2009

No ako vidim, dnes som si tu pisala takmer sama. Som unavena ale nedokazem zaspat ☹ asi som divna 😒 som zvedava ako dlho to takto vydrzim.

amy14
13. nov 2009

cestovatelka-aj ja si to hovorím,že potom bude chcieť viac objavovať ako sa ručičkovať,takže ešte vydržím.... 😅

miskachrumka
autor
13. nov 2009

ahojte baby tak vidim ze ste tohozase popisali nam sa pokazil necakane pc tak som na mojho bratovom tak sa mi nebude dat pisat ☹ tak casto! 😒

kika to mas tiez chlapiska 😉 ako ja! 😉

miskachrumka
autor
13. nov 2009

ahoj amy !

inac kocky toto moje hyperaktivne dieta nechce už vobec ale vobec!!!!!!cez den spavat ☹
asi mu fakt navarim makoveho odvaru 😀

miskachrumka
autor
13. nov 2009

andrea si tu?chcela by som sa ta nieco opytat! 😉