Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
6. jan 2010

Tak to ti celkom závidím... Ale v dobrom... Peknú dovolenočku.. 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. jan 2010

Dakujem, hadam tu virozu rozchodim. Idem teraz poupratovat a pobalit oblecenie 😉

leca
6. jan 2010

Smily, tak zelam aby ste sa crevnej chripky raz-dva zbavili. A ked mas tiez doma 10,5 dcerku, kolko Ti spinka? Nas drobcek spicez den len 2-2,5 hodky. V noci spime pekne, 12 hodin, ked neratam, ze sme hore ked papa MM.
Ako to zvadas s dvomi malymi detickami, da sa?Nasli ste si rezim?

cestovatelkaandrea
6. jan 2010

Katka mam na teba jednu otazocku. Ako hovoris ty s detmi? po rusky a manzel slovensky? alebo aj ty hovoris slovensky? Damian sa uci holandstinu v skolke a doma s muzom hovorime na neho slovensky. vsetci tu do nas hucia, ze musime hovorit na neho aj holandsky doma. Lenze doktorka na poradni mi povedala, ze bude lepsie ak budeme na zaciatok na neho hovorit iba jednym jazykom (slovencinou) a v skolke iba holandstinou. Vraj aby sa mu to tak neplietlo a nemal kvoli tomu problemy s recou.
Inak skore uzdravenie. Dufam, ze to nie je nejaka vazna crevna viroza.

dankolucka
6. jan 2010

Andrea, ja si myslim, ze robite dobre, dieta si ma jazyk vraj spajat s konkretnymi osobami od narodenia, t.j. ty a manzel SJ a ludia v skolke Hj. Jedna osoba by nemala hovorit viacerymi jazykmi s dietatom, lebo potom ma z toho misung. Neskor, ked su aspon3 rocny uz si to vedia v hlave lepsie rozlisit.

dankolucka
6. jan 2010

Ja sa priznam, ze jazyky je mmoja oblubena tema 🙂 , vela som o bilingvalizme citala, kym sme sa rozhodli syna vychovavat takto.

miskachrumka
autor
7. jan 2010

ahojteeeeeeee
tak vidim ze tu mame nove mamicky 🙂

andrejka krasnu dovolenou ti prajem!uzi si to!

😉

miskachrumka
autor
7. jan 2010

smily no ahoj!

už ste zdravy?

elenka si tu? 😒

ockovelasky
7. jan 2010

Ahojte..

Som tu Miška, zatiaľ, lebo idem s Patrikom na kontrolu do nemocnice..

Ako sa máš?

miskachrumka
autor
7. jan 2010

celkom dobre len nam chyba tatik aj sprchovat sa planujem ist ale maly sa vkuse prehadzuje tak sa bojim odist na 5 min! 😒

miskachrumka
autor
7. jan 2010

a preco na kontrolu?bolo vam nieco?
dufam ze ste už ok! 😉

ockovelasky
7. jan 2010

Sme v pohode, len keď sa narodil, po troch dňoch mal infekciu v žalúdku, preto bol na JIS-ke, keď nás prepúšťali, dostali sme zoznam odb. doki, kam ísť na kontrolu a teraz to už máme za sebou, tak nesieme výsledky a nech ho vidia..

Juj, no viem si predstaviť, že ti je smutno a máš to ťažké bez manžela, my sme celé dni tiež sami, tato sa vracia domov neskoro a tiež je unavený, takže z neho veľmi nič nemáme.. ☹ ☹ ale jasné, že je to iné, než u teba..

Keď si chcem dať sprchu a Paťko sa mrví v postieľke, tak nechám dvere v kúpelni pootvorené, rýchlo sprcha a som pri ňom..

miskachrumka
autor
7. jan 2010

andrejka nam už odisla!

dufam ze si to aj uzije!

idem sa skusit osprchovat dufam ze sa nezobudi ! 😖
hned som tu! 😉

miskachrumka
autor
7. jan 2010

ved hej ale mame macku a bojim sa ze mu vojde do postielky idem ju zavriet do obyvacky a dufam ze tam bude zas skuvinat a mraucat a za sho zobudi ...........no vidis unas ano hop ani trop!

a tatik sme si pisali ze už teraz nam chyba a boze co budeme robit do 27.2????????to sa zblaznim 😢

ockovelasky
7. jan 2010

Tak veru, už dovolenkuje, len dúfam, že nebude chorá, lebo čosi na ňu liezlo..

OKI, ak tu budem, napíšem, ak nie, ozvem sa, až dôjdeme z nemocnice.. 😉

miskachrumka
autor
7. jan 2010

ja tu budem az vecer potom ideme trosku do mesta nechcem ostavat zatvorena !

napis ako ste dopadli dufam ze okej!drzim palce..........

tak vecer ahojteeeeeee 😉

smily
7. jan 2010

ahojte
ahoj, Andrea
s malymi hovorime (aspon sa snazime hovorit) doma po rusky (aj manzel), slovencinu ma v skolke, vonku, u tety...mame aj ruske dvdcka s rozpravkami, tak saske pustame, ale neviem preco ked ju hresime, tak obaja skoncime pri slovencine... inac uz som sa par krat pristihla ze rozpravam skor po slovensky s nimi - proste vsade slovencina tak mam problem sa prepnut do rustiny 🙂
arinka ma stale nieco s tym bruskom, nehnackuje tak ze to je vyslovene hnacka ale tak riedsie a smradlave a vcera zas teplotovala... zas som bolo u doktorky - ze len cakat do pondelka na vysledky a ak bude teplotovat - zachytit moc (zas bude bohova sranda) a doniest. bol tam iny doktor, taky super chlapik - komplet ju popozeral, brucho pocuval, hmatal, pobuchal prstami, ze vsetko ok. ze ta viroza niekedy trva aj tyzden... ale ja som uz z toho hotova.. hlavne ked vidim ako mrnci ked jej stupa teplota.. a luto mi je aj starsej - ta tiez vyzaduje pozornost ale ked arinka je chora tak viac som s nou... fak uz som zo vsetkeho na nervy...

smily
7. jan 2010

leca ,
mala mi spava doobeda polhodinku, poobede 1,5-2,5hod a este chvilku vecer, lebo v noci sa dost casto budi na kojenie, so starsou to ako tak zvladame ale uz cakam kedy zas otvoria skolku - byva tam do tretej, aspon sa mozem viac venovat malej

miskachrumka
autor
7. jan 2010

ahoj smily!

aj mame dost smrdlavu stolicu aj to moze znacit nejake problemy s bruskom? 😒

miskachrumka
autor
7. jan 2010

smily a to ti verim ze si už na nervy!

a ta angina vamm kedy presla?

smily
7. jan 2010

toho 22decembra sme boli na kontrole a uz bolo ok. teraz zas po silvestri zase pohotovost - crevna viroza.. asi ma uz porazi... na to sa este starsia v noci stazuje ze ju bolia nohy... ako na nnovy rok tak aj cely rok - tak sa to hovori? dufam ze nebudeme stale chori...este jej robli vyter z hrdla a ma tam e.coli - rektalneho bacila. teraz sme boli na opakovanom tak som zvedava co z toho bude...

smily
7. jan 2010

miska, malej to smrdi pohychlymi vajickami.

miskachrumka
autor
7. jan 2010

aha !

lebo nasmu fakt smrdi stolica ale ked bol mensi tak mu tak nesmrdkala ale to bude asi stravou!

miskachrumka
autor
7. jan 2010

a smily drzim palce nech sa vam to vsetko zlepsi co najskor!

a to sa len hovori ako na novy rok tak pocely rok a je to bludovina riadna!

neboj bude dobre kazdy sme raz hore a raz dole!

miskachrumka
autor
7. jan 2010

maly este spi ja odpadnem 😕 😀

smily
7. jan 2010

jezis teraz citam co som napisala-potuchlymi 😕 😕 😕

leca
7. jan 2010

Smily, nas sa niekedy v noci budi raz, niekedy aj 5 krat, ako kedy. Dakedy sa pekne napapka, niekedy ma potrebuje len citit. Klasika. Niekedy v noci si zmysli a je 1 - 1,5 hod. hore.
Viroza sa malej nelepsi?

Inak obdivujem maminky, co maju malicky vekovy rozdiel medzi detickami, klobuk dole, ako to musite zvladat.

Miskachrumka - ano, ak smrdka stolica malemu, je to stravou.Ked pil len mliecko stolica bla ina ako teraz, ked papa stravu.

smily
7. jan 2010

Leca,
aj moja niekedy v noci si zmysli ze uz je vyspata a hura sa hrat 🙂
stale kaka... nie je to tak ze stale, skor ked sa zobudi, tak sa riadne vy.... uz osm kazala manzelovi kupit ten ORS200 sirup od hipp. uz jej chudinke nechuti ani mrkva ani zemiak... banan nechce ani vidiet...

smily
7. jan 2010

inac, u nas aspon, potrebujes veeeeeeeela trpezlivosti lebo starsia sem-tam ziarli a dokonca to obdobie vzdoru u nej sa dostavilo az teraz... niekedy su dni ze si pripadam ako keby som nic nerobila len kricala po nej... vecer mi ju aj luto, ked spi je to taky anjelik...

leca
7. jan 2010

Smily, to Ti verim, ze potrebujes pri oboch veeeela trpezlivosti. a energie. Ale niet nad detsky usmev a spokojnost.