Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
11. mar 2010

No presne, ako huby po daždi.. 😀 😀 Ja sa nesťažujem, len mi je divné, aký to má u neho rýchly priebeh.. Tak dúfam, že tie jednotky u nás nebudú také bolestivé..

ockovelasky
14. mar 2010

Ahojte maminy.. Víkendujete?

Tak tie nám sa prerezal ďalší zúbok, jednotka vľavo hore, ale ani nebol veľmi mrzutý, pred chvíľou som to objavila..
😀 😀 😀

Ako víkendujete? Dnes je u nás slniečkovo, tak len čakám, kedy sa drobček naobeduje a šup ho vonku.. 😀 😀

miskachrumka
autor
14. mar 2010

ahojte
tak nas davidko ma bud vyrozu alebo nejaku crevnu chripku ☹
od vcera ako spapal zvolensky jogurt marhulovy mi iba zvracia a kaka cistu vodu noc bola piserna skoro sa mi zadusil zvrackou zvracia ako z hadice no strasne az placka ako besny pri tom dnes je len na kuracom vyvare spapal len 10lyzic za cely den neviem co bolo vtom jogurte ale zaruka bola do 30.3 je to vec ktoru sledujem na kazdom jedla co mu davam!

ak je takych jogurtov v obehu viac tak si davajte pozor aj davidkov bratranec ich papal a ma to iste!

miskachrumka
autor
14. mar 2010

mamicky chcela som sa opytat co mu mozem dat este papat okrem polievky lebo je hladny ma dnes aj horucku 38,2 po odcitani dala som u radsej cipok panadol aby mi sirp nevyzvracal ked ma aj prazdny zaludok!
dakujem! ☹

ockovelasky
14. mar 2010

Ahoj Miška.. To mi je ľúto, že Dávidkovi, nie je dobré.. Naša doki raz radila jednej mamine, čo mala taký istý problém ako vy, že hlavné je, aby bábo nebolo dehydrované, aby veľa pilo nesladených čajov alebo čistej vodičky... Na tvojom mieste by som zajtra s ním zašla k lekárke, dovtedy ho do papania nesíľ, len nech veľa pije..

Tiež máme jeden problém.. Malý sa vysypal nad pipíkom, najprv to boli len také bodky, ako keby trošku zaparené, ale teraz sa to pospájalo do takých malých máp a ružové bodky už má aj na pipíku.. Skúšala som Imazol, Sudocrem, nič nezabralo.. Zajtra asi zavolám dokine, čo s tým, lebo sa mu to len zhoršuje.. ☹

miskachrumka
autor
14. mar 2010

Ahoj Elenka
no viem ze mu mam davat len cistu vodu aj davam ale davam mu trosku cukru do nej aby mal aspon nejaku silu!
dnes papal len ten kuraci vyvar dvakrat po 5-6 lyziciek lepsie ako nic!
a teraz pred spanim aby nebol hladny tak som mu spravila me,liecnu kasu ale nie do mlieka ale do cistej prevarenej vody!
este samu bojim dat mlieko aby mu zas nezatazilo brusko!

a už buva som zvedava aka bude noc !hlavne verim ze už nebude zvrackat !!!!!!!!!!!

miskachrumka
autor
14. mar 2010

oprava:nemliecnu kasu!

a uvas ten pipik nemoze byt nejaka alergicka reakcia alebo co?dadko to zatial nemal!

vy mate vyrazky okolo pipika a mi tiez stale a neuspesne bojujeme vkuse stimi nasimi lickami! 🙄

ockovelasky
14. mar 2010

Vidíš, nemliečna kaša ma nenapadla... 😅 😅 Tak snáď bude dobre a vyspinká sa aj on, aj ty..

Ja si tiež myslím, že na niečo zareagoval.. Ale na čo? Plienky som mu nemenila, stále má tú istú značku Baby Love z DM.. Akurát sme teraz mali iné vlhčené obrúsky, z Lidlu.. Myslíš, že to môže byť z toho? Už som ich prestala používať, tak uvidím.. Len by som chcela vedieť, čím mu to natrieť, aby to nemal také červené a citlivé.. 🙄

miskachrumka
autor
14. mar 2010

zmiesaj ten imazol ale nie plus ale klasicky stym pityolom poriadne to zamiesaj a natri nahrubo aj pipik vsetko nam to vzdy ked sme nieco mali ze vela kakal ale vtedy po tom natahovani cerveny pipik tak nam to preslo za den-dva!
skus uvidis pomoze mu to!
a spapal aspon polku ten nemliecnej s vodou chutilo to fakt ako ryzovy odvar!

hadam mu aj ta troska pomoze aby menej kakal !aj ked dnes kakal len dva krat ale uplnu vodu som ho dnes 2 krat sprchovala!
zakakany po usi!
ja neviem ci to fakt moze mat z toho jogurtu lebo dovtedy mu nic nebolo!!

alebo jeho maly 8 mes bratranec bol tyzden unas a chytil nejaku crevnu chripku a nakazil aj davidka alebo ja už neviem!_(

ockovelasky
14. mar 2010

Ďakujem za tip, ráno mu vyskúšam natrieť tou zmesou.. To ti poradila doki, miešať imazol s pityolom?

fúúú, tak to je ťažko povedať, z čoho to Dávidko chytil... Neskúšala si mu dávať ryžový odvar, aby mu zastavilo tú hnačku?

Ja teraz Paťkovi dávam probiotické kvapky BioGaia, keď bral ATB nedávno, začal hnačkovať, ináč mal tvrdú stolicu a tie kvapky mu to upravili, hnačka zmizla a aj tvrdá stolica sa upravila.. Môžu sa užívať aj dlhodobo a podporujú imunitu.. 😉

miskachrumka
autor
14. mar 2010

okej !
a tato nemliecna kasa bola ryzova z ryzovej muky!

a inac mame už doma aj viburcol tak vyskusam ked pojdu zubky!

a ano odporucila mi to dr.

ockovelasky
14. mar 2010

tak snáď mu tá kašička trošku stiahne tú hnačku a upraví sa to.. Ak to bolo len jogurtom, do zajtra by vám to malo prejsť.. Ak to bude pokračovať, uvažovala by som nad virózou.. Ale, pozri na Andrejku, oni v NL keď hnačkujú, tak ich vyšetria až po dvoch týždňoch, čo si ja osobne neviem predstaviť, aby sa drobec takto trápil dva týždne.. No, iný kraj, iné zvyklosti..

miskachrumka
autor
14. mar 2010

no ved jasne vsade je vsetko ine!

uvidim zajtra!

stale sa budi placom:( ☹

ockovelasky
14. mar 2010

nemá náhodou krče?

ockovelasky
14. mar 2010

idem ja kuknúť telku.. Pekný večer vám prajem a Miške s Dávidkom pokojnú nôcku.. 😉

cestovatelkaandrea
15. mar 2010

Ahojte, vidim, ze nie som jedina co ma problem. Nas Damian stale hnackuje. vysledky este nie su. 😠 😠 😠
vcera vecer aj vracal a lekar len tvrdi, ze musime pockat na vysledky.

ockovelasky
16. mar 2010

Ahojte...

Ako sa má Damianko a Dávidko, maminy? Dúfam, že vám tie hnačky už prešli a drobcom je lepšie...

Miška, volala som doki, na tie fliačiky okolo pipíka nám dala Lokoid, keďže Imazol nezaberal, povedala, že to môže byť zo zmeny vlhčených obrúskov, ale aj z toho, že teraz pije oveľa viac tekutín, a mám prebaľovať ešte častejšie.. Lokoid som mu dala včera a dnes ráno to už mal lepšie..

Je tu niekto?

kristinka4m
16. mar 2010

Ahojte.
Miška si ma vystrašila s tým jogurtom, dúfam že Davidko je už v poriadku.
Elenka, fajn že to Patkovi zabralo a inak je už v poriadku? sopliky už niesu?
Andrejka to mi je lúto že ešte neboli výsledky, dúfam že budú čo najskor až sa môže Damianko začat liečit, a až viete načom ste.
My sa máme celko dobre, len uz 3den sme neboli vonku ☹ snehu ako v Alpach ☹ už by im mohla výst ta predpoved a mohlo by sa konečne oteplit.
Túto sobotu nás čaka oslava, dúfam že torta bude splnat moje predstavy, ale myslí že hej 😉

miskachrumka
autor
16. mar 2010

ahojte
tak enviem co skor napisat dnes sme sa konecne dostali k dr!

tak predpisala nam Linex je to proti hnacke a obsahuju aj probiotika a nejake vitamini Elektrolyt su to vitaminy ktore doplnaju tie co pocas krckania a hnackovania dieta strati!len horsie je ze dadko to nechce vobec pit ale este ma moznost kedze ma maly už rok kupit aj bananove tak zajtra kupim a ked už tie nevipije tak neviem ☹

staci ked vypije dva sacky jeden sacok sa nasype do 250ml prevarenej cistej Studenej vody !
inac nam este pepisala ak by este zvrackal kosti stvrtku 3krat denne!a za 2 dni by mal byt fit!
zevraj sa zas siri nejaka crevna chripka takze z jogutru to asi nemal!jeho maly bratranec bol unas on to musel niekde chytit a potom to chytil aj davidko!

a este som mu kupila aj znova infans dophilus probiotika bral ich od 2do 8mes a potom som mu ich už nedavala ale zas som sa rozhodla ze mu ich dam na nejaky pol rok!

miskachrumka
autor
16. mar 2010

inac aj popri tom vsetko zlom mam aj super spravu vcera som davidkovi nasla prvu stolicku konecne mu vysla von aj ked len kusok ale predsa dlhosme nanu cakali a davidko už ma aj nacom sediet teraz 😀

dnes sme aj kupil prvy hraci serblik ked sa tam vykaka alebo vycika tak zacne hrat!az kym ho neumyjem a nevysusim 😅 som zvedava ci sa bude nanom davidkovi pacit! 🙂

miskachrumka
autor
16. mar 2010

inac aj nejake new 4 fotky som dala davidkove na pokec fotene asi 2 tyzdnami!
z oslavy este nemam ani vyvolane musim pockat na tatika dat na usb-kluc a dat vyvolat!
a na pokec neveim ako kedze je to na fotaku a ja neviem ako to dat do pc:(kuraci mozog no co už! 😀

miskachrumka
autor
16. mar 2010

tak zas tu nikto nieje 😔
tak ide het papa 😉

miskachrumka
autor
16. mar 2010
miskachrumka
autor
16. mar 2010

a este maminky na minibazare maju super ceny na znackovu detsku obuv ja som dadovi objednala nike botasky zevraj su vhodne na prve kroky lebo maju tvrdu podrazku chcela som najprv nieco vyssie aby mal pevny clenok ale som sa donich zalubila tak som sa rozhodla pre ne ale hladam este nejake vyssie po clenok a dufam ze davidko vnich bude chciet chodit! 😒
tu su http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6620398
podla man su bohovske! 🙂

miskachrumka
autor
16. mar 2010

tak papa

kristinka4m
16. mar 2010

Ahoj Miška. No tie botasky su velmi pekne a fakt aj super cena, a ake čislo ideš objednat?

miskachrumka
autor
16. mar 2010

ahoj kika!

no už som ich objednala zajtra by mali byt na poste! 😉
a objednala som tie 19,5-ky!

ako sa mas?

ockovelasky
16. mar 2010

Ahoj Miška...

Ako je Dávidkovi? Už spinká?

Paťko už zaspal, je dnes nejaký ubolený.. Ten Lokoid som asi zakríkla, lebo mu to vôbec nemizne... ☹ ☹

miskachrumka
autor
16. mar 2010

ti hovorim vyskusaj ten imazol a pityolom aj dnes mal dadko cervenu ritku z kakania a do vecera nemal nic natrela som 3 kart nahrubo a teraz ma krasnu ritku!

ockovelasky
16. mar 2010

To som skúsila pred tým, než som volala doki a tá nám dala ten Lokoid.. Nezabrala nám tá zmes imazolu a pityolu.. ☹ ☹