Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
19. nov 2009

Adi-tak to ver, že sa ti to ľahšie píše, keďže ich nemáš pri sebe.. Ale ja musím čeliť dvom generálom - mame a svokre, tá by som povedala, že ašpiruje na generálmajora.. 🙄 🙄 občas z toho aj žlčník bolí, občas sa musím ovládať, aby som sa nerozosmiala, podľa sv. by som malého už mala dať do chodítka, dávať mu už príkrmy a normálne mlieko.. 😕

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka to ti verim. Inak ja mam z choditka pravdepodobne problemy s klbami. Uz od detstva ma pobolievali a teraz pri malom to bolo horsie pocas tehotenstva. Musim vela cvicit aby ma nebolievali, inak som ako taka 50 rocna zena. A myslis, ze to mozem povedat mojim rodicom? Nikdy si to nepripustia...

ockovelasky
19. nov 2009

No veď v tom je to. Že všetko čo robili berú tak, že len to je dobré a všetko nové je nanič, lebo vraj: Vy ste tak vyrástli a tu ste.. Jáááj ako toto klišé neznášam.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

Elenka ako keby si pisala o mojom otcovi... Ten je presne taky, vsetko ako to robil on je super. Mama je tolerantnejsia. Ked ma prisli po porode pozriet do NL tak otec nechapal, ze preco maly nie je v perinke, preco ho nedavam do postoliek... a ze preco ho tak nalahko obliekam a preco ho iba dekou prikrivam. Strasne ho hnevalo ked som mala drobca na rukach len tak, vraj mu znicim chrbticu. Raz som sa ho opytala, ze a ako bol drobec 9 mesiacov v bruchu. Ci vystrety ako v perinke alebo v klbku ako som ho mala na rukach.
Aj dnes ma niekedy nastve ked do mna zacne vrtat, ze ci varim malemu polievku a preco mu nedavam zeleninovy prikrm na obed, ze preco na veceru a preco drobec papa na obed chlieb s oblohou.... on proste nechape holandske stravovanie ... proste aj mna chyta alergia na tu vetu 😝

ockovelasky
19. nov 2009

😉 myslím, že môj ani nevedel, čo sme jedli.. 😀 😀 ale môj otec je voči Patrikovi taký úzkostlivý.. Nedávaj mu túto hračku, lebo sa udrie, nech nebúcha rúčkou po stole, lebo sa udrie atd.. 😀 😀 nehladkaj ho po tvári, jáááj, ale to pozná asi každá, čo je tu..

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

a potom sa divime ze z coho sme unavene 😉

ockovelasky
19. nov 2009

no, tak túto tému ani nezačínam, to nie je na obrazovku.. 😉 idem urobiť pizzu, mm príde o hodinu domov.. zatím pa, neskôr tu kuknem..

cestovatelkaandrea
19. nov 2009

😀 😀 to je pravda. vecer tu uz nebudem, po praci letim domov, pre drobca do skolky a cely vecer venujem rodine 😉
zajtra tu budem opat 🙂

smily inak ako? uz si zdrava?

odsavacka
19. nov 2009

Elenka aj nasa veru preferovala jednu stranu a potom zacala aj do druhej sa otacat, tiez sa zlostila, ked sa nevedela otocit spat, rovnako ako dnes nervaci, ked sa vytiahne na nohy a nevie co dalej, alebo sa povytiahne a nevladze, huci a huci...zuri...no neviem co je v tomto stadiu vychovne, niekedy je pomozem, niekedy odputam pozornost na nieco ine, proste ju zoberem,...

Andrejka, tesim sa na to, ked nebudem odsavat, priznam sa ti tesim sa, pretoze budem konecne menej unavena, aj ked samotne odsavanie nie je dlhy proces, ale je na tom vsetkom vycerpavajuce, to, ze musis vsetko zo vsetkym sklbit, rozmyslat v case a kukat na hodinky, si obmedzena niekam vycestovat, je to pre mna strasna obeta, pretoze ja som nikdy nebola tak dlho na jednom mieste ako teraz, ale je to na druhej prijemna obeta...🙂

Takze nasa malinka uz druhy den odmieta zaspavat v postielke, a nie len to, ale nechce vobec zaspat, akurat reve ako pavian, vcera bola hore do 22.hod., uspava ju dnes tatinko. Dufam, ze ked budu vsetky zuby vonku, bude opat vsetko ako pred tym, lebo ma porazi....🙂Jest nechce prikrmy, zaspavat uz nechce sama,...co bude dalsie?hm???

Inak mne je uz dnes lepsie, rano som si Vas tu precitala a nasla som vetu o tom, ze asi sme malo na slniecku, tak som sklopila notebook do spiaceho rezimu, urobila si Caro a sadla na slniecko, kym krpata buvala, potom ked vstala som aj ju hodila do kocika a nahrievali sme energiu obidve, velmi nam to pomohlo, odporucam, citim sa lepsie, ovela ovela...🙂

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Zuzka treba len vydrzat. Zubky sa prerezu a hadam bude lepsie. Aj Damian bol pri prvych styroch dost nervozny a uplakany. Teraz je to v pohode ked sa mu prerezavaju dvojky.
S tym odsavanim mas pravdu. Ale ja som mohla cestovat, lebo ja som mala jednu porciu 180ml MM odsate behom desat minut. Takze ked sme isli aj niekam autom na dlhu cestu, tak som vytiahla rucnu manualnu odsavacku a podme rovno za jazdy na dialnici. 😀

ockovelasky
20. nov 2009

ahojte.. tak malý konečne zaspal, dúfam, že na dlhšie než pol hodinu.. 😅 😅

Zuzka, tak to mi odľahlo, že je normálne otáčať najprv do jednej strany až potom do druhej.. ale asi to tak má byť, najprv sa naučí jedno, potom druhé.. Či mu pomáhať som rozmýšľala aj ja, lebo neurologička nám v jeho treťom mesiaci nakázala posilovať krčné svaly, tak sme ho mali pomaly dvíhať do polosedu, lenže malý si na to tak zvykol, že teraz by sa len posádzal.. 😅 tak som zvedavá, či to urobí aj sám..

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Elenka neboj vsetko bude tak ako ma byt 😉 Ako sa mas dnes? Ja som spala len 4 hodiny. Do jednej som varila dnesnu veceru, lebo sa mi nechcelo spat. No a v noci Damian buntosil, a zrazu bolo 6 hodin rano a ja som musela ist hore kvoli praci.

ockovelasky
20. nov 2009

No malý bol o polnoci hore a potom od tretej zase.. Ale spinkal pokojnejšie ako včera.. Dnes je celkom fajn, len keby vonku nebola hmla ako mlieko, ale poobede ideme ku kamoške, čo má trojmesačného drobca, tak sa teším, že na chvíľu vypadneme.. 😀 😀 😀 Damianko je choručký, že nespinkal?

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Nie on je OK, len ma teraz obdobie ze sa zobudi a chce sa v noci hrat. 😉 Samozrejme, ze sa s nim nehram a dam ho spat znova, ale cvhilu to trva kym zaspi.
Uzi si navstevu 😉

ockovelasky
20. nov 2009

Ďakujem.. 🙂 Ako je dnes v práci?

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Uz ratam minuty. Robim do 17.00 ☹ drobec mi chyba ☹

ockovelasky
20. nov 2009

Tak to si viem predstaviť, neboj, ono ti to zbehne a hneď si pri ňom.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Ved aj ja si hovorim. Co planujes na vikend?

ockovelasky
20. nov 2009

Tak to ešte neviem, ale keď bude pekne, určite pôjdeme s drobcom niekam vonku.. Tak ja idem k tej kamarátke, prajem ti pekný víkend a aj vám ostatným.. Ak bude blbé počasie a budeme sedieť doma, tak sem mrknem.. 😉

cestovatelkaandrea
20. nov 2009

Pekny vikend. Ja tu zajtra urcite nebudem. Mame z firmy tu nakupovaciu akciu. Takze idem do Bredy od rana do vecera na nakupy vianocnych darcekov. Ale ako sa poznam po par obchodoch to zabalim a radsej pojdem s koleginou niekde do muzea a potom na kavicku a niekde sa najest. 😉
No a nedelu celu venujem manzelovi a drobcekovi.
Takze sa tu s vami stetnem az v pondelok. Alebo niekedy v noci, ked nebudem moct spat 😀

odsavacka
20. nov 2009

Ahojte, aj ja Vam prajem pekny vikend. Dnes mi opat zbehol den ako nic..taaaaaaaak bolo krasne. Ja by som najradsej len vonku bola,...ale ked aj varit treba🙂 Hned ako sa nam dalo sme samozrejme boli von a stihli sme to este za slniecka, tak sme sa vsetci vytesovali...hned po obede,okolo 13.hod. sme sa uz kocikovali po slniecku, paradaaaaaaaa🙂
Andrejka, aj ja som uz riesila kadeco s odsavanim na cestach, ale nie casto. Par krat som bola v BB kuknut nasich a do prace zabehla mrknut kolegyne ale vzdy to bolo cele na minuty premyslene a bola som z toho unavena, tak radsej nic nepodnikam, lebo nas to vycerpavalo...ja odsavam trochu dlhsie, teraz som znizila zo siestich na pat odsavani za den, som uz aj rozhodnuta skoncit,mam na to uz osobne zavazne dovody, a uz to tak zacinam aj pocitovat ... ale este to dako pretahujemeeeee...
Ty si mala aky zdrav.problem, ze si skoncila odsavat? Ak teda sa mozem opytat. V podstate je to kazdeho osobna vec, takze nemusis ani odpovedat....ak nechces🙂
Tak idem poodsavat a sup do postele.....huraaaa, zase dake tri hod. pospim, potom krmit a odsavat a potom dve hod. a sup hore sa, dalsi den pred nami, varit, hrat sa, kocikovat, lozit, blaznit, krmit, odsavat...jaj jaj jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, prognoza zajtrajsieho dna sa mi podoba tomu dnesnemu, neviete preco???

Ozaj, nemasirujete niektore svoje babatko? Resp. zaoberate sa niektora o aromaterapiu???

Caute, pekny vikend🙂

miskachrumka
autor
21. nov 2009

ahojte babulky nic nestihammusim sa ja porpi malom ucit tak je to zaberak 😒 hadam sa ozvem cez tyzden prajem pekny vikend! 😉

ockovelasky
22. nov 2009

Ahojte.. Tak víkend je skoro za nami a neviem ako u vás, ale tu bola celé dni len hmla, takže sme si žiadne slniečko neužili.. 🙄 Ach jáj, nemám rada jeseň.. Tak zajtra sa sem pozriem a ak zase bude blbé počasie, tak aj pobudnem.. 😅

miskachrumka
autor
22. nov 2009

taaaaaaaaaak ahojtetak konecne je pc opraveny 😵
tak cez tyzden hadam popiseme mamicky! 😉

ahoj ockovelasky 😉

ockovelasky
22. nov 2009

ahoj miskachrumka.. čo si mala s pc?

miskachrumka
autor
22. nov 2009

odisiel na monitor 😒
ako sa mate?
😉

ockovelasky
22. nov 2009

taký sme trošku umrnčaný, idú nám zúbky.. Ale od včera sa mi akosi vysypáva.. Včera, mal len na hlavičke zozadu takých 5 ďobiek, dnes už aj vpredu na bradičke a pod ňou.. Kdesi som počula, že pri prerezávaní zúbkov, sa môže vyskytnúť Šiesta choroba, tak neviem.. 😢 Teraz už spinká, okupkaný, napapaný, tak uvidíme dokedy.. 😅 Vy sa ako máte?

miskachrumka
autor
22. nov 2009

aj mi sme boli vysypany ale zevraj od prachu co sme zacalipouzivat novy kazala nam dr davat fenistil!

mi okej inac a to vam idu nejak rychlo zubky! 😵
inac nam tiez isli skor prvy vysiel ked mal 5mes a tyzden! 😉
inac dobre tiez okupkany este mliecko a pojde buvkat zachvilku! 🙂

inac mi sme boli vyhdzany len na chrbte a okolo pipika!

ockovelasky
22. nov 2009

kým vyjde prvý zúbok, tak to asi ešte potrvá, ale už je na ceste.. 😀

miskachrumka
autor
22. nov 2009

fajn už som tumusela som si nieco vyriesit! 😉