Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

miskachrumka
autor
17. dec 2009

kika nakrajala som si maso na tak etenek rezne robim s hribami a na cibulke a ryzou pridi si dat 😉 krasne to vonia aj dobre chuti tak sa mi to znova hadam podari minule too zjedli ako by tyzden nepapali 😀

elenka mi už chlebik mozme aj rozoka ani cistu polievku s mrvenickou mi nechce nechce sa mu prezuvat !

skusim smasielkom rama na veceru!ci bude chciet už to vidim zas to ozuzle a vypluje 😒

miskachrumka
autor
17. dec 2009

kika ty varis nieco dnes?
inac som mala robit gulas ale som si to rozmyslela!

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

ja som robila take bravcove sote so zeleninkou a ryzou vcera vecer. dufam ze bubakovi bude chutit.

Elenka na vianoce bude kacica s kapustou a pecenymi zemiakmi, hribova polievka, babovka ako bonus.

ockovelasky
17. dec 2009

Tak si mi dala chrobáka s tým gulášom, niečo také som chcela urobiť, ale trošku váham.. jaj, no ale toto... 😖 😖 😖 😀

ockovelasky
17. dec 2009

Tak som ťa naštrbila s tou bábovkou ako pozerám.. Akú pečieš? Ja marhuľovú alebo tvarohovú.. 😀 😀

miskachrumka
autor
17. dec 2009

mi robime na vianoce aj rybu vyprazanu aj rezne a salat a kapusnicu a ako bonus objednane kolace 😀

miskachrumka
autor
17. dec 2009

ja tiez rozmyslam ze este nieco ktym kolacom ja sama upeciem neviete nejaky dobry lahky kolacik?

dufam ze bude cas lebo este usi doriadit a este stromcek nas caka a tak ............a ked si predstavim ze co vsetko mame robit tak sa m nejak nechce ale co už hlavne ten salat zabere vela casu!

miskachrumka
autor
17. dec 2009

ste tu?
maly este drieme tak mam cas huraaaaaaaaaaa 🙂

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Elenka trojfarebnu babovku

ockovelasky
17. dec 2009

Miška, tak mne šalát robí svokra, ale to som tu už písala.. 🙂 ináč, som zvedavá, ako to postihám na Vianoce všetko.. 😀

ockovelasky
17. dec 2009

Andrejka, to je s pudingom? pošleš mi recept?

miskachrumka
autor
17. dec 2009

andrejka posli ja mne ak sa nenahnevas ...............aj ked neviem ja bude schopna spravit babovku kedze som babovku este nerobila 😒 ale vsetko je po prvy krat___

inac akurat papam a zas je to dobre no co narobim som sikovna 😀 😝 nieco tu smrdi asi to bude samochvala 😅
ale dala so trosku viac korenia tak stipka ale co už aspon vystipe bacili! 😉

baby podte na obed!

pozyvam vas ako bonus mozte ist na prechadzku s malym 😀 😀

ockovelasky
17. dec 2009

tak ja by som musela asi zohnať Santových sobov, aby som stihla teplý obed u teba.. 😀 😀 😀

miskachrumka
autor
17. dec 2009

hou hou už letiaaaaaaaaaaa 😀

ale nie!kde sa vyparila andrejka? 😕 asi nema cas alebo??...........

elenka a maly buva?

ockovelasky
17. dec 2009

Nie, cúva mi po obývačke, ale asi si naložil, lebo ma až zaťahuje, tak mu idem vymeniť plienku.. 😀 😀 😀 a to som sa bála, že ho po príkrme zapečie..

miskachrumka
autor
17. dec 2009

napr vsetci hovoria ze mrkva zapeka a nam pomohla praveze na vykakanie tak nie vsetko plati nakazdeho!
idem ja sa venovat malemu už je hore tak ked zas zabuva tak dojdem ahojte zatial papa 🙂

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Trojfarebná bábovka

Tri pudingy - kakaový, vanilkový, malinový (prípadne iný) -, 5 vajec, 250 g kryštálového cukru, 1 dl oleja, prášok do pečiva.

Z bielkov a cukru vyšľaháme sneh, do ktorého primiešame žĺtky, olej a prášok do pečiva. Hmotu rozdelíme na tri časti a do každej z nich primiešame jeden farebný puding. Farebné hmoty nalejeme do bábovkovej formy, ktorú predtým vymastíme a vysypeme múkou. Pečieme ako bežnú bábovku.

evikg__2
17. dec 2009

Mnam. Presne tento recept je moj naoblubenejsi 😀 . Sama piect neviem, ale na objednavku mi ho robi moja mama. 🙂

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Evig mas dobru maminu 😉
Manzel vravi, ze ma dobru zenu 😀 😀

kristinka4m
17. dec 2009

No Miska ja a varit ved by som vsetkych otravila 😀 .Svokra mi vcera spravila omacku z ryzou a mäskom fajna je 😀 Mne viac chuti ked mi to spravy niekto iny ☹ 🙂 Hm ta babovka moze byt mnam 🙂 Drobec sa hra v postielke tak dufam ze sa unavy a zaspi. 🙂

kristinka4m
17. dec 2009

No tak pozerala som graf pocasia a 24.12 ma byt do 8stupnov takze biele Vianoce asi nebudu ☹ aj ked mozno im predpoved nevinde 🙂

ockovelasky
17. dec 2009

Andrejka, presne tento recept mám, ale doteraz som ho piekla v klasickom pekáči.. Tak možno skúsim dať do bábovkovej formy, len ja do toho ešte hádžem jahody.. 😀 😀 😀

ockovelasky
17. dec 2009

Kristínka, ešte sa to môže zmeniť.. teda dúfam, že sa to zmení.. 😅 😅

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

A este robievam jednu, tiez je velmi dobra ale recept mam doma v knizke. Tak napisem neskor.

U nas ma snezit a mrznut na Vianoce. Neuveritelne - zima v holandsku 😀

ockovelasky
17. dec 2009

Ja som dlho hľadala recept na bábovku bez orechov, okrem mramorovej.. Nakoniec som našla tvarohovú, je výborná a aj tá marhuľová je mňam.. tak neviem teraz, ktorú urobím..

Andrejka a sane máte? 😀

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Nie ale ak by mal byt fakt sneh, tak kupim a budem Damianovi robit vianocneho soba 😀 aj dve hodiny vonku.

ockovelasky
17. dec 2009

tak sobov budeme robiť aj my.. ale rozmýšľala som, či nezapriahnem psa, čo majú naši, je to také menšie teľa, ale hneď ma to prešlo, lebo by som na nich musela namontovať vysielačku, aby ich našla, lebo ten náš havo, keď sa rozbehne, tak ľahko ho nikto nezastaví.. 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Elenka 😀 😀 😀

Ja som mala teraz sok v praci. Bola som sama v kancli, tak som si spievala nahlas pesnicku co hrali v radii. V tom niekto vosiel do kancelarie a ja som si myslela, ze je to moj kolega. Tak som si spievala dalej a az po chvili som zistila, ze je to riaditel firmy a cumi na mna s vyplestenymi ocami. No potom som ich vyplestila aj ja sa len usmial a odisiel prec... ked mi nepridu novorocne odmeny tak budem vediet za co 😀

ockovelasky
17. dec 2009

Andrejka, takto som sa dlho nezasmiala, hlavne, keď som si to predstavila... 😀 😀 😀 a čo, môže byť rád, že v jeho firme ľudia pracujú v pohode a nie v strese..

cestovatelkaandrea
17. dec 2009

Aspon, ze je to zabavne. Ved k vianociam to patri, take mierne zasibavanie.