Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

kristinka4m
10. feb 2010

🙂 no nasa starka uz nema tie akcne dni a to vedierko ma aj ona len ona ho ma zakrite takze este sa tam Daniel nekukal 😀 dufam ze ani nebude🙂)))))))))))))))))))

miskachrumka
autor
11. feb 2010

ahojte
tak som zas nazrela !

kikus sorry ze som vecer nedosla ale svagrina tu bola do pol jedenastej aj s malym lebo maly jej chodi buvat o pol dvanastej tak sa drzali!
samozrejme dadko buval od osmej ! 😉

miskachrumka
autor
11. feb 2010

no na poradni sj ked to je už tyzden ale nestiham

tak nas neockovali ani som dr. nemusela prehovarat sama povedala ze ma cas tak asi budeme 4.3 ockovany a to už bude tatik doma konecne 🙂

tak nebudem aspon nato sama!

a Davidkove mieri: 87cm a 11720g takze tak akurat som si myslela ze bude mat aj cez 12 kilo ale už sa hybe tak tak nepribera!

no a najhorsie je ze som v tej rychlosti zabudla si malemu dat predp. ten viburcol tak nebere nic!

no a licka tak som jej povedala ze už som pouzila 7 roznych kremov ani jeden nepomohol tak nam prepisala Holtov krem miesat s Locoid Lipocreamom a ako stiahlo mu to ale nezmyzlo mu to a najhorsie je ze povedala ze ak mu toto nepomoze tak už nevie co predpisat ma sa to pouzivat max5dni 2krat denne tak este dnes mu natriema po prelieceni mu ich mam natierat excipialom mastou s mandlovym olejom tak som zvedava co mu zas ta mast spravi zajtra!
inac maly buva a ta stolicka s anam este neobjavila tak neviem......... 😒
tak vsetko new som vam napisala 😀

smily
11. feb 2010

ahojte!
tak dnes mam sasku doma - bud sa jej zas spustila alergia alebo je prechladnuta.... neviem nos ma upchaty a opuchnuty, soplik nema nejak vela tak neviem...

miskachrumka
autor
11. feb 2010

ahoj smily! 😉 spon niekto konecne tu niesom sama ked sem nakuknem 😉

kristinka4m
11. feb 2010

Ahojte 🙂
No konecne si sa ukazala Miska 😉 A mna tu zase nebolo ☹
Dnes sme boli z drobcom u starkej, bol celkom vzorne dieta 😉
Asi chytame nejaku chorôbku, bo soplikujeme a kychame o dusu ☹ No co nejako vydrzime 😉
Inak nejako mi stale nejde do hlavy jedna vec nasa doki mi vravela ze Daniel poriadne rychlo rastie a prizvukovala mi aby som poctivo davala vigantol, ale ak som dobre videla tak ma len 74cm co mavaju deti v 9mesiacoch.Ako na jeho vyske mi nezalezi, hlavne ze je zdravy, ale sa mi to nezda ☹
No tak tu zase nikde nikoho tak idem papat a .....

smily
11. feb 2010

Kristinka, vyska dietata je individualna, zalezi od toho aka bola dlzka pri porode, ci su rodicia vysoki a tak... arinka v 11tych mesiacoch mala 81cm, ale saska zas len 74-76 uz si nepamatam, ale ona sa narodila len 45cm... takze tieto udaje a rozne rastove krivky su len orientacne..ja na ten vigantol furt zabudam...

kristinka4m
11. feb 2010

Ahoj Katka ved jasne je to individualne 🙂 No ja mam 176 a chlap 180 a Daniel mal 50ked sa narodil. Len moj bratranec bol strasne nizky a asi v 15-16 rokoch to na neho prislo a ma hadam aj vyse dvoch metrov a chudy jak patik 😀 Ja sa len toho bojim ze ak nahodou tak aby to nebolo takto bo mam taky pocit ze mal problemi potom z klbami ☹ A Katka nevies mi nahodou poradit nejake homeopatika ked Danielovi este len zacina chripka?, alebo nejaku prevenciu. Dnes som mu dala kvapki do nosteka bo uz funi a tazsie sa mu dycha ☹ , ale horucku zatial nema, takze ak by sa to nejako dalo homeopatikami zaliecit. Dakujem 😀

smily
11. feb 2010

no nam homeopaticka kazala davat oscillococcinum po 10 granuliek rozpustit vo vode... potom tie viburcol capiky su aj na horuckovite ochorenia, na nos homeopaticky sprej euphorbium compositum a morsku vodicku. este kukni v google nieco od boiron...

ockovelasky
11. feb 2010

Ahojte.. Idem si vás prečítať a potom napíšem.. 😀

Je tu niekto?

ockovelasky
11. feb 2010

Tak dočítala som Vás konečne... 😀 😀 😀

Katka, poslala som ti na fcb žiadosť o priateľstvo.. 😉 Ináč, aj ja budem mať doma malého upiríka, lebo dole má dva zúbky a hore už už bude mať dvojky, juj, ale sú strašne bolestivé.. ☹

Kika, to teba v zime chytá taký hygienický teror v domácnosti??? 😀 😀 😀 Okná by trebalo umyť aj mne, ale po takej kose.. ee 😎

Miška, aj Paťko má taký problém s líčkami, ako vy, takže som zvedavá, čo nám na to povie doki.. Dnes som jej volala, ale nebola tam, že mám zavolať zajtra..

Ináč, drobec je na tváričke dosť vysypaný.. reakcia na jedlo to nie je, lebo to sa mu objaví pod krkom taký malý pásik.. Môže to byť tá nešťastná šiesta choroba??? Musím sa zajtra opýtať doki a asi tam aj skočím..

smily
12. feb 2010

ahoj Elenka
uz ta mam medzi priatelmi... a mal maly pred tym horucky? ta siesta choroba sa prejavuje najskor teplotovanim a potom po troch dnoch sa dieta vysype... nema to potnicky ked to ma pod krkom???????
saska je dnes v skolke - maju tam maskarny ale na obed ju beriem domov.. sice soplik uz rano nemala ale pre istotu nech tam nespi lebo mavaju otvoren okna a prievan 😠 😠 😠 za chvilku idem tam aj s amlou pozriet.. zacalo tu snezit tak teraz neviem ci beriem kociar alebo pojdeme autom...

ockovelasky
12. feb 2010

Ahojte..

Katka, Paťko je vysypaný na tváričke - líčka až ku uškám.. volala som doki, povedala, že je to zo zúbkov a nakázala dávať sudocrem, tak som zvedavá, či to zaberie.. 😉

Pod krkom sa mu urobí taký pásik ďobiek len, keď mu nesadne nejaký nový príkrm.. ale ten do druhého dňa vždy zmizne..

U nás nesneží, tak možno sa pôjdeme povoziť, až sa drobec naobeduje.. Ináč dnes od rána hnačkuje a je dosť ubolený, tak idem k nemu..

Prajem Vám pekný dník..

kristinka4m
12. feb 2010

Ahojte maminky.
Tak my sme včera mali rušnú noc, Daniel sa zobudil z krikom a reval až do 23 😠 kedže som nemala viburcol tak som mu dala Ibalgin, za 10min bol vysmiaty ako lečo 😉 Dnes som sa zásobila homeopatikami, lebo chlap zistil ze sa mu netlaci jeden ale dva zubky. Ak som spravne pochopila pomenovanie zubkov tak jednotka a dvojka v pravo hore ☹ Teraz spinka bo od 7je hore a spinkal len hodinku chudiatko moje ☹ A Katka dakujem, zatial som to nechala tak tie lieky mozno je to zo zubkov ma aj trosku zvysenu teplotu ale nie vela.
No Elenka obcas ma to chyty, ale nie casto teraz zase maju dojst kamosky cez vikend takze mozem zacat znova ☹ No ale beriem to ako predcasne jarne upratovanie bo ja DUFAM ze sa zmeni pocasie, bo nas asi zasype. A inak mate co nove?

smily
12. feb 2010

Ahoj, Kristinka
ked uz bude mat vyse roka, tak pri infektoch hornych dychacich ciest mozes mu kupit kvapky kaloba - poradila nam to tiez nasa homeopaticka, ze ak oni za 4 dni nezaberu, tak potom uz je rada na atb, ale ze najskor vyskusat kaloba. saske som ich nasadila predvcerom ked jej bolo na figu a dnes je ako nova 🙂 ani sopel - proste nic, aj v skolke hovorili ze nemala soplik ani nekyhcala

kristinka4m
12. feb 2010

Parada ze tak rychlo zabrali 🙂 Takze Kaloba a ako sa to davkuje?a ako myslis vyse roka? rok aj mesiac moze byt? Ja som dnes videla knizku o homeopatikach a lutujem ze som si ju nekupila 😠

smily
12. feb 2010

kaloba
je pisaneye detom od roka do 6rokov 10kvapiek 3xdenne. sy myslim ze keby dam malej teraz, kedze za tyzden bude mat rok, tak sa nic nestane... ide o to ze nie je dostatok informacii o ucinckoch na deti mladsie ako 1 rok.. ale to je skoro na vsetkych liekoch...aj ja rozmyslam ze nieco si kupim, nech to mam nastudovane...

kristinka4m
12. feb 2010

Dakujem za informacie 😉 No Danilovi stupla teplota tak som mu dala viburcol chcela by som sa este opytat ze ci mu ho mozem dat skor ako za 6hod. Dakujem

smily
12. feb 2010

viburcol myslim ze hej. to nie je liek proti horucke

smily
12. feb 2010

Prípravok sa obvykle aplikuje obvykle v dávke 1 čapík 2-3x denne. Deťom do 6 mesiacov aplikujeme 1 čapík 1-2x denne. Čapíky sa po odbalení zavádzajú do konečníka.

kristinka4m
12. feb 2010

No na pribalovom je pisane " Povzbudenie vlastných liecivych sil organizmu pri stavoch nekludu deti s horuckou alebo bez horucky" A tak sa mi zda ze je to trosku lepsie a aj plakat prestal dokonca sa tu pri mne hra 😉

smily
12. feb 2010

ja sa zas chcem opytat tych co maju deti na um - malej som vcera urobila cuketovu polievku a dala som tam namiesto smotany mlieko Hami.kedze som toho uvarila viac dala som to chladnicky. mozem dat malej dneska z toho? nepokazi sa to?

kristinka4m
12. feb 2010

No tak to ti neporadim ☹ Bo ja z mlieka nevarim. ☹

smily
12. feb 2010

je to na povzbudenie vlastnych sil ale nie je vyslovenie na znizenie horucky...inac na malu ten viburcol ma presne opacny ucinok.. par krat som to skusila a bolo to ako by som do malej strcila baterku energizer - celu noc hore a plna elanu 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ockovelasky
12. feb 2010

Ahojte.. Tak drobec mi už ku večeru nehnačkoval, ale ubolený je zase celý deň.. Ešteže viburcol zabral a už pekne spinká..

Katka, UM by sa nemalo ohrievať a spotrebovať tak do hodiny, max. dvoch.. Mám to odskúšané, keď sme boli u doki v KE a dávka mliečka mi ostala, otvorili sme to po troch hodinách a to bol smrad.. 😖 😖 Takže ja by som to už nepoužívala.. Keď mu robím príkrm z UM, tak len toľko, aby to hneď spapal.. 😉

Ozaj, ako dopadol karneval?

Je tu niekto?

smily
12. feb 2010

ahoj, ze vraj na karnevale bolo super, ale nakoniec sa pobili z jednou susedou - to je fakt mala zakeracka - tolko bude rypat do sasky ze ta to nakoniec nevydrzi a je bitka...furt ju provokuje a akonahle zbada ze saska ma kamaratku alebo kamarata uz aj trieli aby im vsetko pokazila a odviedla saske kamarata...uz mam fakt z toho nervy..

ozaj, neviete poradit nieco na mykozu posvy ked kojim?? nechcem ist ku gynekologovi - tam stravim aj polku dna - tolko je tam ludi, a nemam s kym nechat malu....

ockovelasky
13. feb 2010

Ahojte.. Tak vidím, že sa to tu vami len hemží... 😀 😀 😀 U nás začalo zase snežiť, asi sa toho snehu tak ľahko nezbavíme... 😖 😖

Katka, na mykozu skús femigel, posielam ti aj link. Mám ho overený, pomáha..

http://www.mojalekaren.sk/femigel-vaginalny-gel...

Ináč, ako tak sledujem, tak Saška sa nestratí.. Pripomína mi mňa, keď som bola drobec.. 😀 😀 Ale nie, to matka tej malej provokatérky jej nič nepovie? Asi by si sa s ňou mohla porozprávať, aby si Saška neurvala prívlastok bitkárky..

ockovelasky
13. feb 2010

Zabudla som napísať, že ten femigel je bez hormónov..

smily
13. feb 2010

dakujem!!
s jej matkou som sa o tom bavila - odpoved - ved su to deti, nechaj ich tak 😕 😕 😕 😕 😕 ale ta je o rok starsia od sasky a v podstate uz bude predskolacka tak by si myslim mohla vediet co sa moze a co nie...