Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
29. mar 2010

Tak ako mala som lieky z lekárne, Paralen, BioPronImun a iné, ale nezabrali a včera som skončila na pohotovosti...
Ale poviem ti, bol tam taký múdry lekár, že mu stačilo, aby na mňa pozrel a hneď písal do papierov, že teplota: 38 stupňov (teplomer som ani nevidela), ťažké dýchanie (stetoskop nemal) a dal mi ATB... a ešte sa aj tváril, že ho vyrušujem, keby mi nebolo tak blbo, tak odtiaľ odídem..

Závidím dnešnú prechádzku, my nikam nejdeme, aby som to trošku vyležala, aj malý je taký nijaký, usoplený, pokašliava a ospalý je... Dúfam, že sa nenakazil... Chúďa, len nedávno dobral ATB..

Malá sa ti možno preto zľakla, lebo spinkala tvrdo... 😉

mamusia
29. mar 2010

Praveze dudlovala...tak som si myslela,ze nespi tak tvrdo.......

Zas som mala pestre odpoludnie...od 2 asi ju bolelo brusko,ani v lehatku nechcela byt (co jej inokedy nevadi),len teraz po 5 si schrupla na pol hodku.....no zachvilku ju idem okupat a papanie a vecerny spanok -konecne 😎 😎

Rozmyslam,ze ci neskusim ju dat spat na brusko, ze tak si ho bude viac masirovat a ze ju nebude tak boliet...citala som,ze SIDS je nevyvynutost v mozgu,ze mozog nevysle signal a baby sa nenadychne, ze to so spanim na brusku nema nic spolocne.........ale aj tak sa trochu bojim......no uz ma skoro 3 mesiace a hadam by zacala plakat,ak by nieco, co myslite?

Inak na to plavanie asi ani nebudem chodit.........fakt je to vela prachov a mozno nam prospeje lepsie dovolenka pri mori 😉

ockovelasky
29. mar 2010

Ja som nedávala spávať malého na bruško do šiestich mesiacov, kdesi to asi aj píše, ale môj mal aj slabší reflux a nechýbalo mi, aby sa pridusil zvratkami... Radšej jej bruško pomasíruj Pupíkom, nahrej bruško... Už by si jej mohla dávať probiotické kvapky BioGaia, napravia vám koliky...

mamusia
29. mar 2010

Uzz som skusala...nenapravilo...mame Infants Dophilus......a aj masticku na brusko,tiez nepomaha.........

A samozrejme, ze teraz vobec nechce spat, lebo je svetlo 😠 inak vzdy ked ju vecer po papani polozim,tak hned zaspi a teraz mi mrnci v izbe...........ach jaj! Jedine kedy spi ok je veccer a teraz kvoli posunu casu bude aj to zaspavat aspon hodinu!!!! 😠

Zachvilku pride mm, teda dufam, tak prajem pekny vecer 🙂

cestovatelkaandrea
30. mar 2010

Ahojte, ozyvam sa, Damian je chory, tak som s nim doma. Do piatku ho musim dat do poriadku, lebo potom ideme na SR.

Elenka tu homeopatika poznaju, len teta v lekarni to nepoznala podla latinskych nazvov. Neviem preco, mozno nebola o homeopatikach presvedcena ☹

ockovelasky
30. mar 2010

Ahojte...

No čo je s vami Andrejka, že ste choručkí??? Dúfam, že sa Damianko vylieči kým pôjdete na SR...

My sme dnes boli od soboty konečne vonku.. To bolo žúžo... 😀 😀 😀 Ale len okolo paneláku, aby sa mi to nevrátilo, fuj to bol hnus... 😖 😖

ockovelasky
30. mar 2010

Ozaj, už sa pripravujete na Veľkú Noc baby? 😀 😀 Skoro všetky máme chlapcov, to bude vody... Náš tato už kúpil drobcovi vodnú pištoľ, ale jasné, že ju skúšal najprv on... 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
31. mar 2010

Elenka Damian ma znova usnu infekciu a mal z toho uz aj teploty. Ale antibiotika rychlo zabrali, lebo uz neteplotuje a tvari sa ako keby mu ani nic nebolo 😀

Tak moj muz je asi jeden z mala, ktory velkonocne oblievanie ignoruje. neznasa to a ked musi ist niekam (napr. k mojej mame) a vysibat ju, tak je okolo toho vela reci. predpokladam, ze ani Damiana nebude to tychto zvyklosti zaucat.... takze vody u nas sa ani tak neobavam. jedine ze by ma vyoblieval svokor a potom moj otec s bratom a synovcom 😉

kristinka4m
8. apr 2010

Ahojte.
Ako sa máte? Andrejka je ešte na SK?
Ako ste prežili Velku noc?My parádne cely den sme ležali v posteli 😀
Daniel ma od včera na čele cestnú lišaj sa rozbehol dole kopcom a ja som ho nestihla zadržat ☹ hm čo už dúfam že sa horšie nestane, od kedy spravil prvé kroky tak len beha 😀
Elenka ako sa ma Patko?
Miška sa tu dlko neukázala. Dnes je krásne asi vybehneme na dlhu prechádzku 😉

ockovelasky
8. apr 2010

Ahojte..

Veľkú Noc sme precestovali, olievali celý víkend.. Paťko sa konečne asi odsopľuje a dnes mu nabehol už aj hlások, lebo mu hlieny zastali hlasivky.. Ináč už skúša moje nervy, mrnčíííííííí všade kde sa dá, až mi uši trhá... 😕 😕 😕 Do kedy trvá toto obdobie?? Kika, dúfam, že Danielkovi pofúkanie od mamky zabralo a hneď sa rozbehol iným smerom... 😉
Andrejka, ako ste prežili cestu na SK?
Miška, obliali ťa chlapi?

Ináč, baby, drobcovi idem objednať trojkolku... Vybrala som mu túto:

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

miskachrumka
autor
8. apr 2010

ahojte

tak som tu dlho nebola ale nejak to tu upada!

nejak ma tot u nebavi ako je to tu ponovom vobac s ami sem nechce ist neviem preco!mali to nechat po starom!

no tak co new?

no davidko ma už 14zubkov beha o zivot !kazdy den je ako ciganska hracka 😅

no s tatikom sme si mysleli ze je na ceste druhe baby ale nie testy boli negat.tak aj ☹ ale aj spokojnost ved este je cas!

no velku noc som ja prelezala kedze som na kupacku už stara koza 😀 ale tatik s Davidkom boli sibat davidkovy sa ratalo!mal krasny oblek kuknite na pokeci je v albume! 😉

inac nic nove okrem toho ze nas ocko isiel zas do DK zarobit peniasky neznasam peniaze rozdeluju rodinu ☹
zas ma cakaju tyzdne samoty 😢

a co mate vy take zaujimave?už sem teraz dufam budem chodit castejsie ale tak ci tak tu nikto nikdy nieje 😒

miskachrumka
autor
8. apr 2010

inac aj mi mame elenka trojkolku ale zelenu http://www.slnieckovo.sk/product_info.php/cPath...

mi mame tuto maly sa vnej vozi malokedy!skor behat lietam ako handra 😀

ockovelasky
9. apr 2010

Dobré ránko maminy...

Miška, môj drobec ešte sám nebehá, tak hádam tú trojkolku trošku využijeme. To madlo sa dá potom odpojiť a bude z toho normálna trojkolka.. 😀

Máš pravdu, je to tu po novom iné, ale chce to len zvyk, tiež som sa nervovala spočiatku..

Dnes ideme k starej babke, teším sa, trošku vypadneme.. Včera mal tatik dovču, ale keďže som pol dňa strávila u dokiho, tak sme ani nikde spolu neboli.. ☹

Ináč, ani sa nedivím, že sme tu pomenej.. Vonku je už krásne, tak hádam nebudeme sedieť pri PC tak často, ako v zime.. 😀 😀

Prajem Vám pekný dník.. 😉

ockovelasky
9. apr 2010

Ozaj, Miška, už rozmýšľate nad druhým bábätkom? To je pekné.. 🙂 🙂 Dávidko nebude sám..

cestovatelkaandrea
12. apr 2010

Ahojte, tak uz sme nazad v NL. No velka noc na SR bola zaujimava. Nikto ma nesmel oblievat lebo drobcek sa hned rozplakal.
Ale inak bolo v pohode. Len sme sa vela nalietali, kedze sme chceli navstivit rodinu a aj par priatelov. A samozrejme aj povybavovat nejake veci. Normalne som viac unavena ako pred dovolenkou 😀
Teraz mame moju maminu v NL, tak spolu gazduju s drobcom 🙂

Inak cesta autom bola celkom dobra ale dlha. Najradsej by som nabuduce letela lietadlom aj za cenu, ze si toho moc so sebou zobrat nebudem moct.

ockovelasky
12. apr 2010

Ahojte...

Baby, ako ste prežili prvé obdobie vzdoru s drobcami???? 😒 😒 😒 Nespoznávam si dieťa..

Andrejka, tak to máš pekného ochrancu doma, už sa nemusíš báť.. 😀 😀

cestovatelkaandrea
12. apr 2010

Elenka my to tiez prezivame. Damian sa pri slove nono alebo to nesmies nachvilu pozastavi s cinnostou a potom pokracuje v hovadinach. v tom lepsom pripade sa rozplace, klakne na kolena a krici. zvacsa to trva chvilku. niekedy ho ignorujem, nech sa ukludni sam ale ked place viac ako dve tri minuty tak odputam pozornost inou cinnostou.
ale vsade kde citam, tak musis ostat neoblomna a nepovolit, lebo drobec si zvykne ze placom si vydobije vsetko.
sa mi zda, ze akosi skoro prezivate toto obdobie. ako sa to prejavuje? nie je to nahodou separacna uzkost Patka, ktoru prejavuje placom?

ockovelasky
12. apr 2010

Ja ti ani neviem.. Vkuse mrnčí, ak ho ignorujem spustí plač.. O tej separačnej úzkosti viem, ale u neho je to také akési pomiešané, ak sa vzdialim, tak sa rozplače, ale aj keď som pri ňom.. Keď ho ignorujem, tak ho to po čase prestane baviť, ale celý deň počúvať to mrnčanie - joooooooooj, až mi uši trhá... ☹ ☹ ☹

cestovatelkaandrea
12. apr 2010

Elenka ja si myslim, ze to bude skor ta separacna uzkost. On moze plakat kvoli hocicomu aj ked mu venujes menej pozornosti. Na trucovanie sa mi zda strasne malicky.

ockovelasky
12. apr 2010

No zbohom... 😅 Teda, ja chápem, aký je rozdiel medzi separačnou úzkosťou a trucovaním, ale aj tak sa to navonok prejavuje rovnako - mrnčanííííííííííííím... ble

kveta
12. apr 2010

Má osem mesiacov, takže iste nejde o trucovanie a pre ôsmy mesiac je separačná úzkosť typická.

ockovelasky
12. apr 2010

Je mi jasné, že si tým musíme prejsť aj my..

cestovatelkaandrea
13. apr 2010

Elenka ani sa nediv. Ved si s nim cele dni, nas drobec ju taku silnu nemal, lebo bol predsa len od malicka v skolke. Sem tam zaplakal pri rozlucke ale zvladal to v globale dobre.
Zato teraz sa s trucovanim prejavuje niekedy az az. Ale skor to robi, ked chce uputat pozornost. Vtedy zacne robit hovadiny.
Napr. do hrackarne uz vobec chodit nemozeme. Zakazdym odtial odchadzame s revom ☹

ockovelasky
13. apr 2010

Jaj, majú to tí naši drobci za obdobia.. 😀 V nedeľu sme mu kúpili športový kočík - trojkolku.. Odfotím a pridám do albumu.. Drobcovi sa v nej veľmi páči.. 😀

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

Elenka ja som vcera dostala mobilom do hlavy od Damiana. Manzel ho rozsantil pred spanim a potom nechcel ist spat okolo 20.45. Este stale bol strasne zivy. Ale ja som ho aj tak obliekla do pizama, zarobila mlieko a sup sup do postele. Vsak rano musi vstavat do skolky najneskor o 7.00. Samozrejme, ze pri tom vrestal ale jednoducho som to ignorovala. No a potom v posteli ked zbadal mobil, tak ho schmatol a slahol do mna- teda do mojej hlavy. Tak to zabolelo, ze mi skoro slzy vyhrkli. V prvom momente som mu skoro dala na zadok ale ked som videla jeho vyraz v tvari tak som to neurobila. Strasne mu to bolo luto a potom sa hodil okolo mojho krku a ukludnil sa a zaspal.

Tu trojkolku budeme musiet aj my asi kupit, lebo Damian sa musi vysantit skor ako pride vecer osma hodina. Inak vymysla este aj v posteli.

ockovelasky
15. apr 2010

Ahojte.. Tak mi sme trošku stíchli.. 😀 To čo je za počasie vonku? Teda, u nás hrozne prší, zase budeme celý deň doma..

Andrejka, to sa mám tešiť aj na také kúsky ako hodenie mobilu do hlavy?? hm - nezávidím si.. 😝

Drobcovi som už objednala aj tú trojkolku na tlačenie, tak som zvedavá, kedy dôjde..

kristinka4m
15. apr 2010

Ahojte 🙂
Tak počasie je katastrofálne aj u nás dúfam, že cez vikend bude pekne ideme na grilovačku 😉
A inak máte čo nové? Minule som aj chcela zareagovat na to obdobie vzdoru, len sa mi nechcelo 😨 aj mi mame taky nejaky problém len či to je obdobie vzdoru to neviem, ale ak nie tak sa teda tešim na to čo príde ☹
Máme zase dalšie dve stoličky nejak sa mu rozbehol rast zubkov ani nam pokoj na chvilku nedaju.
Inak Elenka ta trojkolka co si na nu davala link tak je velmi pekná, ja mam podobnú ako ma Miška.
Mne akurat včera prišiel kočik Cam Apollo športak bo ta krava tažka ma už nebavila, a ako prišiel kočik tak stále len prši paráda.....

miskachrumka
autor
15. apr 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ako sa tu mate?

mi nemame nic nove co by stalo za pisanie!

som znicena zothto pocasia strasne nieco mi to lezie na nervy! 🙄

aj nabuduci tyzden ma byt takto no uzas 😠

miskachrumka
autor
15. apr 2010

a ste tu niektora? 😕

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

no caute dostavam sa sem konecne.
Elenka pockaj ked budete s Patkom v hrackarni a on sa tam zacne hadzat o podlahu kvoli nejakej hracke. Damian to zacal robit ked sme boli na SR a vobec som ho nespoznavala 😅
Inak sa mame dobre. Kamoske sa narodil syn v pondelok, tak sme ho boli v utorok pozriet. A samozrejme hned ma napadlo, ze chcem druhe dieta. No doma ma uz ta myslienka presla, ked som videla Damiana behat ako blazniveho po izbe 😀
Dnes ideme po robote do Ikey na nejake drobne nakupy a hadam cez vikend urobime nejaky vylet.