Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

ockovelasky
3. jún 2010

Ahojte..

@kristinka4m - Kika, ďakujem za podporu.. 😉 Včera som mu pozháňala bezlep. chlebík a pohánkovú kašu, ale ani za svätého to nechcel spapať.. 😖 😖 Takže, zatiaľ to ryža istí..
@ma.senka - našla som na nete mrazenú zeleninu Vinica pre deti, vyrábaná na Slovensku, takže toto asi vyskúšam.. A odkiaľ som? Z Michaloviec, ale včerajší slnečný deň sa nám akosi kazí, je pod mrakom, takže dlho sme si užili slnka..

Baby, ja som taká unavená, stuhnutá a bez výrazu - radšej ani do zrkadla nekukám.. 😎 Kedy začali vaši drobci chodiť? Patikovi sme kúpili chodítko, čo sa tlačí, už je na ňom istejší, ale za jednu ručičku sa bojí (môj osobný postreh, viac sa bojí, odkedy chodíme po lekároch)

Je tu niekto?
Prajem Vám pekný dník.. 😀

kristinka4m
3. jún 2010

Ahoj Elenka no ani sa Patkovi nečudujem ze to nechce asi to nie je moc chutne, no ale ak by mu malo byt potom lepsie tak mu nič ine neostava:(
No u nas je dnes vynimocne celkom fajn len neviem do kedy ☹ Akurat som dala drobca spinkat celkom bol dobrucky doobeda aj vonku sme boli aj sme spolu navarily🙂
No Daniel chodil asi tyzden-dva po roku,ale aj teraz este sem tam spadne ked sa zasmotla a min.tyzden nechcel chodit na dlksie prechadzky
No Elenka s tou unavou sa ti ani niet čo čudovat ☹ , ale pevne verim ze to uz bude len lepsie 😉
ma.senka - no ja som kupila tento rok bazen tak pri mojom stasti ho asi nevyuzijeme ☹ , z muzom sa smejeme ze mu ho napustime vo vnutry, vykurime aspon na 30C a budeme si predstavovat ze je leto 😀

ma.senka
3. jún 2010

ahojte,
@ockovelasky - misko zacal chodit v 13 mesiacoch. Na nozicky sa staval od cca 10 mesiaca, kolo postielky a tak, myslela som, ze zacne chodit skor, ale nie. sam az v tych 13.... Ale to je rozne, co chodime na take fit lopty tak tam niektore zacali skor, niektore az v 15. mesiacoch.... takze mas este cas 😉

@kristinka4m - no veru, este kup daky solux a leto v byte (v dome) bude dokonale 😀
my sme vcera nakoniec 2x zmokli.... misko nie, ten bol v kociku pod igelitom, ale ja som bola ako kura.... 😀

@ockovelasky - ja som takato bola v sobotu. uplne mi padlo zatazko co len na caj postavit. len som sedela
a pila kavu. ani ranajky, nic som nebola schopna. asi som mala strasne nizky tlak ci co... nastastie nas znami zavolali
na vylet do Ostravy, do Ikey a tak, tak som sa donutila rozkyvat ....

Na vychode mam par znamych zo skoly, z Michaloviec nie, s Trebisova, Presova ano... 🙂 No ale si zdaleka veru, ja som bola najdalej v Presove 😉

kristinka4m
4. jún 2010

Ahojte.
Tak zatial nas nezaplavilo a voda opada, dokonca aj slniečko trosku vykuklo dufam ze si aspon par dni bez dazdu uzijeme.Krpec spinka od 10, vcera potiahol od 10do 14:20 keby som bola vedela sla by som si zdriemnut, len on by sa isto zobudil krpec mi nedopraje 😀
No okolo 12.6mame ist na ockovanie v 15mes. minule sa mi zazdalo ze sa mu tisnu stoličky tak som bola odhodlana pockat kym nevindu, len nejako nikde nič tak to asi uskutocnýme co najskor az to ma drobcek rychlo za sebou.
Baby prosim vas potrebovala by som poradit je nutne mat aj do čiech pas pre dieta?

cestovatelkaandrea
4. jún 2010

Ahojte,
tak len tak narychlo.
Fuha Elenka, no mas to divoke s Patkom. Dufam, ze mu coskoro bude lepsie po dokladnom vysetreni. Inak Damian ma reakcie na opalovacie kremy pre deti. Skusili sme dva od Garnier jeden od Zwitsal (holandska znacka) a zakazdym chytil silnu reakciu. cela tvar cervena a aj ruky 😢 davala som mu potom na to homeopatika Calendulan aby sa to ukludnilo a chvalabohu pomohlo.
Tak ideme z muzom hladat dalej nejaku znacku pre velmi citlivu pokozku a ak nam ani v lekarni neporadia, tak asi budeme musiet vybavit u doktora nieco na predpis.
Strasne ako zacal mavat problemy s pokozkou ☹
inak prajem pekny vikend, u nas je velmi teplo a slnecno. aj dazd by som privitala.

lanugo
5. jún 2010

kočky, nečítala som všetky príspevky,tak budem len možno niekoho opakovať....ja používam na malého (7.mesiacov) Daylong baby.Malý má veľmi citlivú kožičku,ale toto mu nič nerobí...tak možno ot stojí za pokus. Držím plačeky

ockovelasky
6. jún 2010

Ahojte..

Tak, konečne bol prekrásny slnečný víkend, až na to, že mm bol v práci kvôli tým povodniam od piatku.. Ale zato môj brat nás dnes zobral na výlet, tak sme obišli Šíravu, Vinné jazero, bolo v MI nejaké vystúpenie pre deti, malý sa pofotil s Maťkom a Kubkom, Deduškom večerníčkom, slimákom Maťom, bolo fajn.. Aj sme si oddýchli a nemysleli na problémy, aj trošku D-čka nabrali.. Ako ste víkendovali vy? 😀 😀

@ma.senka - Ďaleko som podľa toho ako sa na to pozrieš.. Cesta do BA a spať sa dá zvládnuť za jeden deň a ešte ti aj niečo zostane.. 😉

@kristinka4m - Kika, tak bazén už hádam aj vonku môžete postaviť, tento víkend by slniečko vyhrialo vodičku..

@cestovatelkaandrea - Andrejka, našli ste nejaký vhodný krém na opaľovanie pre Damianka? My tiež máme Daylong kids, ale teraz neviem, či ho môžem dávať, keď ešte nemá pokožku v pohode..

Patikovi zostali na telíčku po tom výseve také červené fľaky a celé telíčko má akési suchšie, ale neviem, čím mu to premasťovať, aby nazareagoval aj na nejakú kozmetiku.. No a od piatku má vysypané okolo pusinky.. Nekonečný kolotoč, ale v stredu budú ďalšie výsledky, tak hádam budeme múdrejší.. ☹

cestovatelkaandrea
7. jún 2010

@ockovelasky- Elenka, nenasli sme ziaden zatial. Pojdeme k lekarovi nech nam predpise krem na predpis. Mozno budeme musiet ist kvoli tomu k pediatrovi do nemocnice.
cez vikend sme boli bez kremu, vzdy mal vonku siltovku a trisko s dlhym rukavom. a od 11-17 sme vonku neboli, aby ho moc neopalilo. takze sme to zatial zvladli bez problemov. 🙂
Ale ten krem potrebujeme, ked pojdeme aj niekam na dovolenku.

ockovelasky
7. jún 2010

Ahojte..

@cestovatelkaandrea - Andrejka, asi to bude najlepšie, keď sa o tom poradíte s lekárom, keďže má Damianko takú citlivú pokožku.. Ja som malému dala pokožku ako tak do poriadku, teraz hľadám, aký krém proti zapareninám mu dávať, aby sa mu to zase nevrátilo, keďže s obsahom zinku mu to hneď rozdráždia, aj iné akosi nerobia dobré.. Vymenila som mu už aj plienky, aj telíčko premasťujem a aj ten výsev na tváričke sa stráca.. Už potom len vybrať nejakú kozmetiku, čo nedráždi, premastí a ukľudní.. Tak sa potom ozvi, že čo vám dali..

ma.senka
7. jún 2010

ahojte dievcata, dlhsie som tu nebola, ale vidim, ze sa bavite o kremoch pre deti. Mne lekarka kvoli atopickemu ekzemu predpisala na kazdovecerne natieranie celeho telicka aj tvaricky mieko excipial lipolotio a na opalovanie dayolong baby 30,
je aj s uv 50. Misko ho znasa velmi dobre.

ockovelasky
8. jún 2010

@ma.senka - tieto mliečka Paťko používa od narodenia, lebo mal reakciu na olejček, tak sme na Excipial hydro alebo lipo - lotio, aj na opaľovanie som mu kúpila Daylong kids 30.. tak asi vyskúšam naspäť ten Excipial.. Kozmetiku A-DERMA Detský rad si už skúšala? Dosť ma to láka, ale neviem, aké to je..

ma.senka
8. jún 2010

@ockovelasky - nie neskusala. zatial nemam potrebu ked vidim, ze to co pouziva znasa misko dobre. inak na zapareniny mu davam johnson na zapareniny a ritku bepanthen - tu masticku predavaju v lekarni za cca 5 eur.
Patko znasalten excipial dobre? Aj daylog? ak ano, tak v tom skus pokracovat... inak lekarka by ti ozaj mala nieco sama odporucit, predpisat.... predsa len kazdemu sedi nieco ine...

cestovatelkaandrea
9. jún 2010

@ockovelasky - Elenka no zatial masticku nehladam. Damian ma treti den ovcie kiahne. Pred rokom mu ich doktor diagnostikoval tiez ale to mal len 5-6 vyrazok, takze to kiahne neboli. Teraz ich ma len na ritke, a nohach. zatial sa inam nerozniesli. nema ani teplotu, len ho to trochu svrbi, tak natierame Calendulou. Velmi mu to pomaha 😉 Vcera vecer sa zacal skrabat aj vo vlasoch ale zatial tam nic nema. Mozno aj preto mal taku citlivu pokozku minuly tyzden, prave kvoli tym kiahnam. Skusime ho natret presne tym istym krem co sme pouzivali minule leto ked sa vylieci.
Inak vcera sme sme boli na kontrole s uskami a doktorka povedala, ze na jesen musia Damianovi vybrat nosne mandle, kvoli tomu ze ich ma zvacsene a preto ma infekcie tak casto. Takze na jesen pojdeme na malu operaciu. Tu v NL deti uspia na 5 minut kvoli vyberu mandli.

ockovelasky
9. jún 2010

Ahojte..

Dnes sme sa výsledky nedozvedeli, lekár je kdesi na seminári.. 😖

@cestovatelkaandrea - Andrejka, tak ty to máš tiež dosť pestré s Damiankom.. Dúfam, že vám tie kiahne čoskoro ustúpia a aj tá operácia dopadne dobre a malý už nebude mať problémy..

@ma.senka - v tej plienkovej oblasti sa mu to stále vracia, tak neviem, čo s tým.. Ešte chvíľu vydržím a keď neprejde a bude sa to stále vracať, tak zavolám doki do KE..

Ináč, baby, riadne sa nám oteplilo.. 😀 😀 Nie je to na škodu, ale po tých dažďoch a záplavách máme strašne veľa komárov po celý deň.. 😖

ma.senka
10. jún 2010

ahojte

@ockovelasky - aj si skusila zmenit znacku plienok? Cim mu natieras slabinky? Teraz si spominam ze ked bol Misko mensi som mu davala bepanthen - z lekarne za cca 5 eur. Mozno ho skus co najviac ho teraz ked je teplo nechavat holeho vykopkat. Bude ti sice cikat kade tade ale deturence to miluju 😅

Komare k nam zatial nedorazili, ale teplisko je riadne.... vcera maly vypil skoro liter tekutin, v zivote tolko vody za den nevypil....

cestovatelkaandrea
10. jún 2010

@ockovelasky - Elenka tak kiahne su na ustupe. pekne sa mu to hoji. Dufam, len ze doktor sa teraz nepomylil a odhadol diagnozu spravne.

ockovelasky
10. jún 2010

ahojte..

@ma.senka - vyskúšala, vymenili sme Baby love za Huggies premium, vetrám kedy sa len dá, pri ohrádke už má svoje miesto handra na ciky.. 😀 Mám doma aj Bepanthen, ale nezaberá mu nič, len Lotriderm striedať s Fucidinom (3 dni, potom 2 dni vynechávam), potom sa to vráti ale nie v takom rozsahu, ako predtým.. Má to v oblasti pod vajkami a na pravom vajku..

Ináč baby, telíčko máme konečne krásne a čistučké, už len na ručičkách sem tam nejaké to suché miestečko.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@cestovatelkaandrea - Andrejka, to je suuuuper, že sa vám to tak rýchlo hojí.. 😀 😀 😀

Dnes som kúpila malému sandále Santé.. Teším sa, lebo mi dali aj zľavu, tak nás vyšli na 14 € Baby, mohol by sa malý už aj trošku vyčľupkať v bazéniku, tak na chvíľočku???

cestovatelkaandrea
10. jún 2010

@ockovelasky - Elenka tak super, ze to Patkovi prechadza. Konecne bude mat peknu kozicku.
Co planujete na vikend?

ockovelasky
10. jún 2010

@cestovatelkaandrea - Andrejka, to ešte neviem, lebo sú voľby a mm bude určite v robote, takže asi to istí moja mama.. 😉 Andrejka, môžem dať malému sandálky na bosú nožičku, alebo musí mať ponožky?

cestovatelkaandrea
10. jún 2010

@ockovelasky- Elenka ja som na tie volby uplne zabudla 😒
Jasne, ze mozes. Ked je vonku moc teplo tak moze mat pekne holu nozku v nich. Aj Damian tak beha po vonku ked je teplo. Ked pofukuje a je okolo 20-25°C tak mu ich radsej daj aby neprechladol od noh.

ockovelasky
16. jún 2010

Ahojte...

Baby, nevyšla nám žiadna alergia ani intolerancia - laktoza, lepok, prachy, pele sú OK, len alergia na vajíčko... 😀 😀 😀 😀 😀 hurááááááááááááááá...

cestovatelkaandrea
16. jún 2010

@ockovelasky, no Elenka tak to je super. Som rada aj za teba. Aspon, ze Patko nemusi byt na nejakej specialnej diete. Zachvilu uz bude mat rok. Aku planujes oslavu? Co mu planujes kupit na prve narodeninky?

ockovelasky
17. jún 2010

@cestovatelkaandrea - Andrejka, dnes sme akurát rozprávali so švagrinou o oslave narodenín, ale asi ju urobíme na dvakrát, u oboch starých rodičov.. Zatiaľ však neviem, akú tortu mu upečiem, nakoľko má tú alergiu na vajíčka.. 😖 No a čo mu kúpime? Neviem, chcela by som pre neho odrážadlo, hojdačku a Avent pohárik, ale to možno pokúpia ostatní.. My ho asi zoberieme na výlet do ZOO do KE, nafotíme, aby mal potom spomienky.. 😀 😀 😀
Damianko sa má ako?

cestovatelkaandrea
17. jún 2010

@ockovelasky- Elenka no tak to budes oslavovat ako aj my. Raz v NL a raz s nasimi zo SR 😉 Ak mam byt uprimna tak ten vylet sa aj mne viac paci. Vzdy nam nasi tolko toho pre drobca podavaju, ze nemusim potom nic kupovat. Ale nastastie kupuju len to, co im povieme aby kupili. S tortou si starosti nerob, nas Damian tie tortu nejedol. My sme sice boli na Korzike ked mal narodeniny ale tortu som urobila len taku smotanovu s piskotami a ovocim. Ked bude moc pytat, tak mu mozes dat ovocie s troskou slahacky. Teda aspon na Damiana to zabralo, lebo piskoty som mu nechcela davat.
Inak sa ma drobec dobre, len ma strasne vytacaju ucitelky v skolke. Zas mu davaju pit sladke vodicky a jest sladkosti a on ma z toho riedku stolicu. Ked mu das len trocha sladkeho tak je to OK ale ked mu das vela, tak mu stolica zredne. No a ked ho nechaju v pokakanej plienke dlhsie tak si vies predstavit co to urobi s jeho zadkom. Dnes rano sme doviedli do skolky Damiana s peknym zadkom a poobede ked sme ho brali zo skolky uz ho mal cerveny a poriadne vyzraty. Samozrejme, ze sme na to prisli az doma pred kupanim. Takze zajtra budem mat pohovor s ucitelkou a na buduci tyzden aj s riaditelkou. Esteze Damian sa tvari ako keby ho nic netrapilo ☹

ockovelasky
23. jún 2010

Ahojte..

Baby, kdeže ste? Už všetky dovolenkujete?
@miskachrumka - Miška, ako ste dopadli u lekárky s Dávidkom?

@cestovatelkaandrea - Andrejka, ako zadoček, už OK? Nám teraz zaberá A-Derma s výťažkami z ovsa, mám aj krém na riťušku, aj mlieko..

@kristinka4m - Kika, žiješ?

kristinka4m
23. jún 2010

Ahoooooj-te 😉
Jasne ze zijem aj ked obcas mi da dieta zabrat, ale zatial to uspesne zvladam. No mame sa super. Zubale ziadne nove čiže stale 10, zopar modrin od padov, zda sa mi ze ma trosku viac vlaskov, a zacal ma mlatit. Neskutocne zdrzel bol na jeden vikend u starkej a koniec ja si nepoznavam dieta, aj pred tym bol protivny ale toto uz naozaj bolo moc, ale nastastie sa vracia do starych kolaji🙂. A s tym mlatenim to asi pochytil od inych deti naozaj si neviem vysvetlit kde to vydel kedze ja som mu este po zadku tak poriadne nedala, no co snad ho to prejde 😅
A vy Elenka sa mate ako??uz ste v poriadku??

kristinka4m
23. jún 2010

A este jedna vec ma trapi mame ist na to ockovanie v 15mesiaci, ale mam strach hlavne ked citam tie pribehy aj tu na MK ze dieta ostalo pozadu z vyvojom a dokonca autizmus tak mam naozaj obavy. Nastastie Daniel nie je na nic alergicky a zatial je aj zdravy ale aj tak mam strach ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ockovelasky
23. jún 2010

Kika, tak Paťovi vyšla nakoniec len alergia na vajíčka celkovo.. Ostatné, chvalabohu, je negatívne, takže sa vytešujem a konečne môžeme papať všetko, okrem vajíčka.. Tiež si musím dať pozor na tie očkovania, lebo tie látky že vraj testujú na vajíčkach.. 😖 😖 No čo, aj my sme prešli tými očkovaniami, tak hádam lekári vedia, čo robia.. či? 😅

ockovelasky
23. jún 2010

Ináč, keď si Kika spomínala tie zúbky, tak Paťkovi sa už asi mesiac prerezávajú dve stoličky, ďasienka má opuchnuté, ale sú lepšie aj horšie dní.. Paťko ma zatiaľ nemláti, ale mám pocit, že občas sa z neho stáva malá africká vuvuzela.. 😀 😀 😀

kristinka4m
23. jún 2010

No Elenka, veru dajte si pozor hlavne na MMR niekde som zazrela ze alergia na bielko +mmr ockovanie nedopadne dobre 😒 najhorsie ze teraz uz ani lekarom nemozes verit ☹
Kazdopadne som rada ze je to len alergia na vajko, čiže to nemoze ani piškoty kedze tam je vajicko??či???
prosim ta objasniš mi nazov africka vuvuzela 😀 😀
A kam sa chystate na dovolenku??