Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

smily
13. feb 2010

este raz diky za link, skoda ze som ho skor nevidela... mm mi uz kupil candibene tabletky - tie som uzivala aj pocas tehotenstva + pre seba si kupil krem ale tento femigel si urcite pojdem v pondelok kupit, dufam ze nasa "super" lekaren to bude mat

ockovelasky
13. feb 2010

Nemáš za čo, rada.. Tak doteraz ho mali všade, ale veď uvidíš.. 😉 😉

kristinka4m
13. feb 2010

Ahojte tak uz spinkame 😉 Dnes sme bez horucky ale som mu dala pre istotu ibalgin az si trosku pospi.

ockovelasky
13. feb 2010

Ahoj.. A čože tak skoro spinká? To už bude do rána?

kristinka4m
13. feb 2010

No neviem ci do rana, ale dnes spal od 9 iba raz a to iba hodinku a uz bol fest unaveny ani stat nevladal:(((

ockovelasky
14. feb 2010

Ahojte.. Tak dnes je tu pekne pusto..

My dnes oslavujeme sedem mesiačikov a hornú dvoječku vľavo už aj vidno aj cítiť pod prstom.. 😀 😀 😀

Pekný zvyšok nedeľe..

ockovelasky
14. feb 2010

ups.. nedele.. 😅

smily
14. feb 2010

Ahoj Elenka!!

tak gratulujeme!!!
arinka mi zas sopli :(

ockovelasky
15. feb 2010

Ahojte.. Katka ďakujeme.. 😀 😀

Z čoho Arinka soplí? Niečo chytila alebo zo zúbkov?

ockovelasky
15. feb 2010

Miška, Andrejka, Kika a ďalšie, ešte spíte?

kuspitka
15. feb 2010

Ahojte dievcata ako sa mate?
my uz nevladzeme tak malu nechavame plakat v postielke a ona potom zabuva

ockovelasky
15. feb 2010

kuspitka, nič si z toho nerob, aj ja som malého občas nechávala vyplakať, keď ho to prešlo, zabúval.. Ale to trvalo len veľmi krátko, potom ho to prešlo, už som vedela, kedy čo chce.. 😉

kuspitka
15. feb 2010

tak ked vyďím ,ze ziva tak ju dam do postielky na brusko jaci a potom zabuva.
inak sa to neda ja snov uz nevladzem.vsetci mi vravia ak ju budem nosit na rukach a cikikat mojkat stale.tak mi bude po hlave skakat .zaplace a ja bezim

ockovelasky
15. feb 2010

Toto tvrdenie by som nebrala príliš vážne.. Ono, po čase začneš rozoznávať plač, kedy k nej treba ísť, lebo ju niečo napr. bolí, a plač, kedy len chce upútať tvoju pozornosť.. Môj drobec takto víťazil nad tatkom, lebo ja som už vedela, že to len tak skúša, či ho vyberiem z postieľky a keď som neprišla, tak zaspal (max. som prišla ho pohladiť), ale manžel to nikdy nevydržal a zobral ho. Vtedy som vravela, že malý vyhráva 1:0 oproti tatkovi..

kuspitka
15. feb 2010

ak moj muz to robi co janecha ju revat.
kedy si vedela ,ze preco place.
ja to spoznam,ked chce buvat ze ziva.
prvu noc nam spala dlho.a to sme ju dali do postielky a ziadne ruky

ockovelasky
15. feb 2010

U nás boli prvé tri mesiace len o nás dvoch.. Bábo potrebuje mamkinu náruč, aby sa cítilo bezpečne.. Tvrdenia typu, že si na to zvykne ja beriem s rezervou, lebo si povedzme, kto sa už len ženil/vydával matke na rukách, keď drobec začne chodiť, bude zvedavý na všetko okolo a to ju budeš už len chytať.. A ako viem, že len mrnčí? Tak malo by to platiť pri všetkých bábätkách, že silný plač je signál, že mu niečo je.. Také len mrnčanie, ako keby volanie, je znak, že sa len mazná, alebo je unavené a hmmkanie, že je hladný.. Aspoň u môjho to tak je.. 😉

kuspitka
15. feb 2010

tak nasa sa stale jeduje aj ,ked je napapana a nic jej nieje.
tak my uz teraz ucime malu ,ze aby zabuvala len na pekne slova,lebo ked som ju cicikala v naruci tak este horsie to bolo v tedy tak zurila az bola fialova a teraz ,ked zuri v postielke je to ine.

ockovelasky
15. feb 2010

Na to treba pevné nervy, výsledok sa ukáže, neboj.. tiež som malého učila spať v postieľke od začiatku, nikdy som ho nemôjkala na rukách, max. len ukľudnila a hajde do postieľky.. Držím ti palce.. 😉 😉

kuspitka
15. feb 2010

dakujem moja.
aspon nech buva hodinu .

kuspitka
15. feb 2010

preco nam doma buva hodinku a ,ked sme boli v nemocnici tak 3h ,alebo u svagra aj tam 3h.zebi ju rusil televizor

babonr
15. feb 2010

Ahoj kuspit,ako sa mate?Dlho som ta nevidela(necitala).Malinka nechce spinkat?Nic si z toho nerob ani nas maly.A tiez sa nelubi pestovat.A neboli ju brusko ked tak strasne place?Nas bol tiez taky ked sme mu davali Nutrilon,ten mu nerobil dobre.A napriklad ked len zacne trochu zyvat do pol hodiny ho treba ulozit lebo potom je taky unaveny,ze koniec.Ale cez den spava len v kociku,tkze denne nachodime tak 6-7hodin s jednou prestavkou na papanie.Ale stale si hovorim,ze sa to hadam zlepsi a okrem toho,cakaju nas este tazsie veci.Ale aj ja som uz niekedy tak unavena ze padam na nos.Drzim vam palce.

ockovelasky
15. feb 2010

... môže to byť aj televízor, čo ju ruší.. Môj zaspí už len pri total tme, spočiatku sme mu zažínali malú lampičku.. Ale že to škodí očkám, a aj ho to rušilo, tak sme s tým prestali..

smily
15. feb 2010

Ahojte,
Elenka neviem preco sopli, trcia jej uz konecne tie predne rezaky (zeby z toho?) alebo chytila soplik od sasky, ked ta bola chora minuly tyzden... neviem, zvykne soplit ked jej idu zubky. tak dufam ze to bude len tym....kazdopadne som jej nastrekala mar a to euphorbium compositum.. pojdem do lekarne kupit este mar lebo nam dosiel...

aj arinka spavala na zaciatku (vlastne po 3-4m mesiaci) len v kociari... este ze bolo leto 🙂 ale potom uz ma to prestalo bavit - aj doma sme ju uspavali v kociari, zobrala som ju do postele a tak sme spolu lezkali a po chvili zaspala a odvtedy ju uspavam len tak. niekedy zaspi do 10min, niekedy to trva aj polhodinu..

kuspitka
15. feb 2010

babonr tak mame velmi to zlozite malo nam buva nutrilon ma len vecer a rano inak si odsavam mlieko a tak jej davam.
len ,ked ona je taka nervana .je ti luto ju tam obcas nechat jacat

ockovelasky
15. feb 2010

Katka, tak aj ja dúfam, že to máte zo zúbkov.. Aj Paťkovi už vidno tie dvojky, aj ich cítiť na dotyk a tiež soplí, tak mu asi dvakrát za deň odsajem, Mar som mu dávala len keď sme nemali zvlhčovač, teraz to nepotrebuje..

smily
15. feb 2010

mame zvlhcovac aj my, zapinam im to ked spia, lebo aj tak cez den su len v obyvacke .🙂 ja jej nastrekam, a krasne jej vytecu skoro vsetky sopliky...

ockovelasky
15. feb 2010

aha, Paťkovi vytečú, keď sa hrá na deke.. Stále robí traktor, tak je uslintaný a soplíky idú von same.. 😀 😀

smily
15. feb 2010

moja uz nelezi, len beha, vtedy jej tiez zacnu tiect a ked ma trocha hustejsie tak mar este pomoze... alebo este pred odstatim dam jej libenar a hned na to odsavam...

ockovelasky
15. feb 2010

Na uvoľnenie soplíkov je to dobre.. 😉

Čo máte dnes v pláne? Tu svieti slniečko, tak až sa drobec naobeduje, ideme vonku na trošku..

smily
15. feb 2010

u nas je zamracene a pofukuje, takze len vybehneme do lekarne a spat...akurat sa chystame...