Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

liviaf14
29. sep 2009

mirip - aj ja si dávam probiotiká v tabletkách a tiež activiu jog. ale bez liekov od dokyho by som zošalela, ja mávam hrozné priebehy........ neviem ako si inak myslela, že máš iný názor....

evina0
29. sep 2009

ahojte tak som si spravila predsa ten vyplach a stvrtok to lekarovi poviem.aj v lekarni sa tie magistre radili a povedali ze to mozem ved je to len ako mydlova voda na upravu mikroflory a nic drasticke a verim ze to pomoze.rosalgin sa to vola,..verim ze som si neuskodila ale to svrbenie kazdym dnon bolo vecsie a bala som sa ze to prejde do silneho zapalu. 😒

mirip
29. sep 2009

rosalgin mám aj ja ale nevymývaj si to z palykátorom ale len zvonka umývaj, v tehotenstve by sa nemalo nič vyplachovať zvnútra, jedine ak dá dr. vag. tabletky a dobrý na takéto je aj candibene krém, ten sa natiera zvonka a je bez lekárskeho predpisu

liviaf, no myslela som to že čo sa týka problémov zo spodu tak ja som iná kapitola máloktorý cyklus som mávala bezproblémový a aj Dr. mal zo mna šoky že stále sa mi to vracia spať, tak sa snažím si aj sama pomáhať ked cítim že ma to chytá.........lebo už mi lezie na nervy to stále chodenie k Dr. iba ak po dvoch troch dnoch nič neustúpi tak vtedy ho idem otravovať

evina0
30. sep 2009

mirip no uz som pouzila aj ten aplikator .az teraz citam co si pisala..verim ze som si nic neposkodila .ale uz si viacej nespravim vyplach a zajtra to poviem lekarovi a candibene mam aj ja .uz si nejdem nic davat a uvidim co mi povie lekar zajtra. lenze vcera mal volno a to svrbenie bolo neunosne a ked mi v lekarni poradili ze mozem tak som si dala poradit..hm
myslite na mna zajtra na 8.00 som objednana a som strasne zvedava co uvidim.co mi povie..potom sem hned dojdem a napisem co a ako. zatial Vam prajem pekny dnik maminky a cakajuce maminky 😵 😵

mirip
30. sep 2009

neboj evina raz to nevadí, ale viem ked som dostávala ked som prvýkrát otehotnela candibene tabletky na vkladane tak mi Dr, povedal aby som nepoužila aplikátor ale aby som si to len prstom vložila dnu

evina0
30. sep 2009

mirip tie tabletky dobre poznam aj mast casto som mavala zapaly az som nasla ten roslagin a mam cca 2 roky pokoj dovtedy som mavala zapaly pravidelne ale podla mna to bolo aj endometriozou,tda myslim si.
no nic necham to na odbornika zajtra 😉

bleelka
30. sep 2009

kocky, ja som citala, ze castiesie mykozy suvisia s endometriozou, takze ked ju mame, tak mame aj castejsie mykozy ☹

ja som pred otehotnenim mavala 4-5krat do roka a odkedy som tehu, tak len raz sa mi zda, taky slabsi nabeh a doki mi hned dal Dafnegyn a pohoda... ale beriem kazdy den, niekedy kazdy druhy probiotika Biopron, tak myslim, ze pomaha... a dufam, ze aj endo mi tehotenstvom zmizla, teda aspon tak mi vcera povedal lekar, ze uz by mala byt vyliecena, lebo ze ak su lieky, tak sa vysadzuje MS na pol roka a tehotenstvo trva dlshie, cize by to malo byt uz ok.... a ak este aj budem do toho kojit a nebudem mat mrchu, tak potom super a druhe babo uz by nemal byt problem..tak snad...chcem mu verit...

mirip vsetko najlepsieeeeeeeeeeeeee, hlavne nech ste obaja zdravi 🙂 a bezproblemovy porod zelam 🙂

baby, dnes som konecne objednala kociiiiiiiiiiiiiik 🙂 nakoniec sivo-oranzovy, kamosky poradili ten a manzel tiez nechcel zeleny, tak uvidime ked pride co to bude zac kedze som objednavala len podla obrazkov a popisu... tak drzte palce aby bol super a bezproblemovy 🙂

evina, Canesten si neskusala? podla mna lepsia volba ako vyplach...

liviaf14
30. sep 2009

čaute baby 🙂

mirip - to som presne myslela, že nevyplachovať v tehu.

bleelka - ja mykozy mávam už hrozne dávno, tiež ma napadlo že to súvisí s endo. aj s oslabenou imunitou, to má tiež súvis s endo. ja teraz beriem probiotiká, tak uvidíme. inak ten dafnegyn mi pomohol na pár dní a mala som to späť. ale podľa mňa sú za tým teraz hormóny v tehu....

evina .- na zajtra držím päste, nech je všetko OK, daj nám potom vedieť, všetky na teba myslíme 🙂

mirip
30. sep 2009

Ahojte tak my sme doma z poradne, všetko po starom od minulého týždňa žiaden posun takže zase len čakať a o týždeň kontrola

ellianka
30. sep 2009

zdravííííííím babuľky 🙂
nestíham čítať a tak dúfam, že sa všetky tehuľky, maminky a malé drobčiatka majú krásne 😵 😵 😵
myslím na vás a ak sa vám bude niektorej chcieť napíšte mi do ip novinky, budem rada, dík 😉
my si užívame radosti a pekne priberáme 😎 matejko má už 4,5kg 😉 viete si predstaviť tie rysujúce sa svaly na
rukách 😀
len keby toho spánku bolo viac ale včera v noci sme mali rekord, že 6hod. v kuse, normálne som nechápala a každú chvíľku som ho chodila kontrolovať aj napriek tomu, že máme monitor dychu 🙂
pridala som konečne nejaké foto 🙂
opatrujte sa 😵 😵 😵

mirip
30. sep 2009

elli ty máš pri mene snž. sa hádam nejdeš hned snažiť o druhé?

bleelka
1. okt 2009

eli, maly je nadhernyyyy 😵
presne aj mna zaujima, to snz 😉

mirip, no ja uz by som bola ako na ihlach, drzim palceeeee

mirip
1. okt 2009

Ahojte tak my sme od dnes na ATB, som bola dnes predpísať, dg. zapálené hrdlo a hlasivky + nádcha a začína kašel tak sme na ATB až mám strach čo bude dalej, síce gynekolog mi povedal že ATB ktoré sú na základe obyčajného penicilínu možeme a dostali sme duomox ale nie 1500ku ale 750ku pre istotu a hedelix sirup od kašla aj tak sa trochu bojím, dúfam že to nijako neublíži 😔
inak aj malá je zlatá už druhý deň, asi cíti že som machcípaná tak sa hmýri a naťahuje a kope len ked sme obe hore a ked spím tak spí aj ona 😕

evina0
1. okt 2009

ahojte
taaak uz som doma od lekara .videli sme na sone bublinkuuuuu sice lekar povedal ze tam nevidi zatial drobca ale vak tam je a na zaciatok je to dobre.teraz je na prirode a mne aby sa zacalo babenko vyvijat.dal ma na PN aspon na uvod koli praci a za 12.10 tam idem zase.vraj by vo vaku mal byt aspon malilinkaty drobcek a tak verime ze ked sme na dobrej ceste tak ho tam za 2 tyzdne uvidime.vraj je skoro nato aby tam uz cosi bolo vidno krv nebral vraj toto vsetko sa robi po prvych 3 mesiacoch aj knizka sa az potom dava.dovtedy sa musi vyvinut a byt babenko v poriadku
verime ze bude vsetko OK a o 2 tyzdne zase donesiem dobre spravy a budu uz len a len dobre..ste mali vidiet ako mu oci zaiskrili ked uvidel bublinku a mne az slzicky vyhrkli ale on nato an uvod pekne no chce to cas aby sa dobre vyvijalo..
mozno tam drobcek aj bol ale sa ukryl do ciernobielej machulky 😀 verime ze na dalsej kontrole buedem vidiet drobceka ako podrastol.ved je bojovnik po mamine 😵 😵

pink_lady
1. okt 2009

Ellianka matejko je nadhernucky 😵 😵 😵

liviaf14
1. okt 2009

čaute baby,
evina - supeeeer, len tak ďalej. to je úžasné, vidieť aspoň takú machuľku, tak nabudúce už bude srdiečko, uvidíš 🙂
pink ahoj, ako sa má Olík? pekne papá a buvká? my kopkáme o 106, a stále nazerám na fotky zo 4D 😀

monika3
autor
2. okt 2009

cafte maminy a nadejne maminy 😉
trochu som matne presla co ste popisali...tak ale v prvom rade blahozelam Scarletke k dvom chalosom, dufam ze su zdravucky a vsetko je OK 😵 😵
a Evine bezproblemove tehu
Eli Matejko je na spapanie 🙂 a jasne ze snz 😉 ved ako inak....treba este surodenca aby mu nebolo smutno ...ja budem tiez hadam este snz. ale az v dalsom roku 🙂

MIiri drzim palce mozno ked nakuknem nabuduce mala Bianca uz bude na svete
🙂
Pink a ty ako tie bolesti na kramose? uz mas? mne nic po tych 28 dnoch neprislo ale myslela som ze to pride lebo bruho ma tak bolelo...nechapem, neviem ...momentalne neriesim 😎 😎 😎 uzivam si maleho Davula dnes spinka uz vyse dvoch hodin vkuse....tak oddychujem-ale aj pracovne, zehlenie ,varenie atd. 😀 😀 😀
a zdravim vsetky ostatne Lenannd a Bleelku, Liviu - nech si to tehu este pekne uzijete.

liviaf14
2. okt 2009

ahoj monika, to máš doma už pekné "veľké" chlápätko, ako to beží, tie detičky rastú ako z vody.... tak nech sa vám darí.

monika3
autor
2. okt 2009

livi dakujem 🙂 veru uz je celkom velky a uz sa aj zobudil ...vacsinou tak dlho nespava ...tak idem ho nakrmit urcite vyhladovel 😉

mirip
2. okt 2009

ozaj a čo lenocka? už hádam je malé na svete čo nie? 🤐

lenand
2. okt 2009

nakukla som narýchlo žiadna nova mamina
tehulku už mame novu a maminku 🙂 dievčatka sa akosi neponahlaju davaju si načas ale ved oni vedia kedy sa maju narodit v brušku je im teraz dobre 😵

moni aky ste už velky že 2mesiace a 2tyždne ako to leti 🙂
eli mali je zlatučký 😵
pink ako oliverko 😵 bože už ani neni pravda že aj moj oliver bol taký malí teraz ked ho porovnávam s filipkom je už chlapisko ale ešte stale sa pride potiskat a pomojkat 😵

lenocka3
3. okt 2009

Ahojte babulky. Tak sa mi konecne podarilo dogulat sa 😉 😎
Bola to fuska, to vam poviem, ale naozaj to stalo za to. Malinka je uzasna, robi nam len radost. Uz sa nam zacina uskrnat popod nostek a nemozeme sa na nu vynadivat 😵 😵 😵.
Uz sme par dni domka, ale maminy mi urcite uveria, ze clovek akosi zrazu vobec nema na nic cas. Ja uz ani neviem, co je za den, ci som malej dala jest alebo este nedala 🙂.
Ked bude viac casu, pridame zopar foto.
Zatial sa majte pekne 😉

pink_lady
3. okt 2009

Lenocka no huraaa...😀 bolo na case ze si to uz prisla napisat, lebo uz som radsej nechodila na kona aby som sa neprekecla a nevytrubila svetu tu radostnu novinu 😀
Tento tyzden som pocula v telke ze zena nedokaze udrzat tajomstvo dlhsie ako 48 hodin no ja som dokaz ze to neni pravda 😀😀
Lenocka tak este raz obrovska gratulacia 😵
Tak kocky, mi stalice sme uz rozdvaojene niektore roztrojene tak uz by sme mali zacat planovat tu kocikovu tour de Slovakia 😀😀😀

mirip
3. okt 2009

Jeeeeeeeeeej Lenocka gratulujem k malej Lenocke 😵
baby ja už neviem čo mám robiť, hrdlo ma bolí menej aj hlasivky už mám trochu lepšie na tom ale nádcha je horšia a horšia už ani neviem čo robiť ☹ 😢nos zodratý, oči tiež čo mi stále slzia 😔

liviaf14
3. okt 2009

ahojte babiny,
lenočka - gratulujem k dcérke, to je super, že ste už doma 🙂 tak si ju užívajte plnými dúškami 🙂
mirip - ty kedy pôjdeš "po bábänko"? už ti skočil 40tt, to môže byť už naozaj každú chvíľku....
pinky- ahojček, aj vy rastiete, už 1,5 mesiaca, no pekne 🙂

mirip
3. okt 2009

liviaf ešte nemožem, ešte nech je tam pár dní kým mi prejde tá prekliata nádcha, nechcem byť ako krkavčia matka, lebo teraz ked dávajú deti hned k matke nie ako v minulosti tak by som musela poslať setričku preč aj s bábom aby nebolo choré odo mna hned, to by nebolo ktovie čo hned nakaziť novorodenca ktorý nemá ešte takmer žiadnu imunitu 😢

zuzuliq
4. okt 2009

Ahojte tehulky 🙂 Tak my sme uz uspesne dotehulkovali a uz druhy tyzden si na seba s Davidkom zvykame. Je to uplne uzasne dobrucke babo a zatial nam robi len samu radost.
V nemocnici sme boli uz 10 dni pred porodom, maly mal zly monitor ked sme boli na poradni, mal tep 185 tak si nas tam hned nechali. Myslela som ze budem rodit normalne ale ked som po celom dni na oxytocine bola otvorena len na 4 cm doktor sa rozhodol pre sekciu. Ked mi napichli ten oxytocin hned som mala kontrakcie , ale oproti bolestiam ktore som mala pri mrche to bolo fakt nic. Lezala som tam na stole nohu prelozenu cez nohu akoze tazka pohoda a ked ma prisiel skontrolovat doktor tak skoro odpadol ze kontrakcie ako hrom a ja stale nic 🙂
Sekciu mi robili s epiduralom, takze som vsetko citila len akoby som mala strpnute brucho, ale citila som ked ma natieral tou dezinkfecnou vodickou, citila som aj ked ma narezal... no proste vsetko.
Maleho zo mna museli doslova vytlacit, lebo ho vyberali nejak zo spodu maternice. Doktor mi to potom vysvetlil, ked ma otvoril... plne brucho zrastov!!! ☹ Preto som sa neotvarala a prirodzene by to neslo. Dokonca doktor povedal ze je stastie ze sa nam podarilo toto babo, a ze ak by sa nam nahodou podarilo druhe tak druhy porod by musel byt tiez sekciou.Takze som sa tej sprostej endometriozy nezbavila! Po sestonedeli sa s dokim dohoneme co dalej, brusko mi vycistil ale zrejme ma neminie dalsia laparka ☹
Ale ten nas maly zazrak za to stal 😉 Vam babulky prajem krasne tehulkovanie a pohodovy porod a hlavne zdrave deticky 😉

evina0
4. okt 2009

lenocka .zuzuliq gratulujem k uzlickom 😵 😵 🙂
mirip este ty ableelka a temuu nahrasdia nove tehulky ako aj ja 😵 😵 😵 😵
tesime sa uz na 1ľ.1é ako uvidime v bublinke babenko aj ked par mm ale verim mu ze tam bude.denne mam taky zvlastzyn pocit ze sa vo vnutri deje avravi ze rastieme a vyvijame sa
lenocka som kuk tvoj album a presmne taku bublinku aku si mala ty v 5tt 3 som mala ja ja apotom som kuk dalsiu fotku a to bola zmenaaaa ako babenko rychlo narastlo preto s anecudujem aku unavu zazivam aj ja aj ked nie strale 😉
na ten zapal som dostala Dafnegin a asi zabera aj ked som neni nadsena ze si tam prcah aplikator kren ktory po zavedeni pali asi polhodinu ale vreim ztomu za zaberie a drobcekovi to neublizi.nasla som zeny co ho tiez brali v tehu na zaciatku tak som neni jedina.a pijem uz denne acidko a activiu az sa vyhnem dalsim zapalom. 😠
pekna nedelu maminky a buduce maminky 🙂

liviaf14
4. okt 2009

ahojte babulky 🙂

zuzuliq - v prvom rade blahoželám k dieťatku, nech ste obaja zdravučkí a šťastnííí 😎 . ale s tou endo si ma teda dorazila. všade nám dr. hučia, že treba otehotnieť, aby sa endo zmiernila alebo zmizla. a vidíš sama, pri pôrode kopu zrastov, to je sila teda fakt. pritom každá jedna veríme, že tehu pomôže, aspoň ale trápenie s endo nahradí každý pohľad na naše bábätká.

evina - kedy ideš na ďalšie sono? 12.10.? tak držím palce, nech vidieť už malinké pekne. mňa dnes pobolievajú kríže, aj mechúr, tuším aj vaječníky, neviem či mi tam malé niekde už tlačí, tak oddychujem a polihujem.
ja som dafnegin brala okolo 20tt, teraz doberám macmirror guľôčky, a dúfam, že mi to konečne už zabralo. pýtala si sa dokiho, či sa môže ten rosalgin výplach v tehu robiť?

mirip- dúfam, že nádcha už ustupuje, nech sa ti dobre dýcha pri pôrode, nie ešte plný nos pri tom, že? ☹

tak slnečnú nedeľu všetkým želám, čaute

bleelka
5. okt 2009

lenocka, zuzuliq srdecne blahozelam k babatkam 😵 😵
mirip, rychlo sa vyliec, lebo keby nahodou bolo treba cisarsky v celkovej, ani by ti nemohli dat ked si chora anestezu... drzim palce nech si coskoro fit... akurat som rozmyslala nad tym vcera, ze co ak by som teraz ku koncu ochorela ked teraz ochladi a tak... no nezavidim teda, tak zelam skore uzdravenie a sup do porodky 🙂

ja uz sa zacinam bat, vcera ma svrbela jedna bradavka a kolostrum tieklo aj same od seba a poriadne, dnes ma zacina svrbiet druha, tak ocakavam podobny scenar... tak dufam, ze to nie je predzvest porodu, muzik chce skorpionku, tak mala este nech aspon 3 tyzdne vydrzi v brusku...

a dnes mi pride kociiiiiiik, uz mi pisali, ze dnes pride kurier, tak cakam kedy 🙂 snad mi pomoze ho vyniest aspon po vchod... neviem ako sa s nim budem natahovat tehotna...