Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

liviaf14
8. okt 2009

ahoj katrin, ako sa máš? písavala si tuším do témy sanat. helios, už tam nechodíš? 😉

pink_lady
8. okt 2009

bleelka, zmerat tlak! opuchy /opuch je vazna vec ak v noci neodpuchne a ak ked stlacis prstom ostane jamka to je opuch inak sa to za opuch nepovazuje/, vysoky tlak a bielkoviny v moci = preeklampsia! ja viem o com hovorim kvoli tomu som porodila predcasne a vytrpela si svoje takze zmerat tlak resp zbalit tasku a utekat na prijem zmerat tlak!
ak by si mala aj vysoky tlak tak si ta tam aj nechaju a ak by boli bielkoviny v moci tak by sa asi ani dlho necakalo na porod ...moze to totiz velmi ohrozit babatko i teba!

bleelka
8. okt 2009

baby nestraste ma... jamka mi ostava ked pritlacim, ale tlak mam nizky praveze, moc ok... mama mi hovorila, ze aj ona to mala posledny mesiac a az po kolena, ze to je normalne... a navyse teraz je aj teplo, tak mozno preto... slane nejem, ale tie bublinkove som mala aj vcera, ale inak nie.... no naliata som vodou, aj kolegyna to mala a aj baby na predporodnej som si vsimla... tak snad ok, ale no dokelu... ked niekto to ma a iny nie, tak neviem teda...bojim bojim teraz... idem si vygulit o tom...s nohami hore, ale aj tak neodpuchaju.. dik za rady...
mirip, drz sa!

pink_lady
8. okt 2009

bleelka a ako vies ci mas moc ok? a tlak? kedy si si ho naposledy merala? ja ta nechcem strasit ale mne bielkoviny tou palickou nezistili to sa zistuje z 24 hodinoveho zberaneho mocu...
mne tlak vyletel zo dna na den...
a rob ako chces, ja ti len hovorim aka je reALIta, hlavne ked mas hentake opuchy co urobis je tvoja vec 😒 ale upozornujem ta ze moze ist o zivot tvoj i miminka je to najcastejsia prisina umrtia...

pink_lady
8. okt 2009

bleelka este ma napadlo...hentake opuchy uz ti nepomoze ked mas vylozene nohy, ani nesolit, ani bublinkove nepit...keby som to nebola prezila som ticho...

pink_lady
8. okt 2009

ked ostava jamka to uz neni naliatie vodou

bleelka
8. okt 2009

akurat som sa bavila so spolubyvajucou o tom a vraj je to normalne 3 tyzdne pred porodom, ze to mali aj jej kamosky a vacsina zien... ale je to individualne... neviem no...
moc a tlak mi merali minuly utorok a to uz som napuchnuta byvala... ale nie natolko ako teraz...
ale viem, ze si to prezila, preto beriem tvoj nazor a preto to tu zistujem ako ste na tom vy co s tym mozte mat skusenosti... a co znamena ze ked ostava jamka ze uz neni naliate vodou? co si tym myslela? prosim, vysvetli mi to

a pre zvedave som pridala fotky kocika... tak sa mozte kochat 😉

pink_lady
8. okt 2009

bleelka, ano niektore mavaju opuchy,ktore su normalne, ide o bezne zadrziavanie vody v tele, staci vylozit nohy...to je fyziologicky opuch...aleak uz ostavaju jamky tak to je uz problem..znak ze zacinaju zlyhavat oblicky...to uz je patologicky opuch...a mne tiez kontrolovali na poradni moc, mala som ho ok...aj tlak...a o tyzden bolo vsetko uplne inak...a moc jednorazovo vobec nemusi byt pozitivny, preto sa vysetruje zberany - a zistuje sa mnosztvo odpadov /bielkovin/ ...oblicky uz nedokazu dobr epracovat a tak ostava v tele kopa skodlivin
tlak som mavala nizky, tak aj 100/60 a potom zrazu 150/100...
pozri je to tvoja vec ci sa budes utesovat ze je vsetko ok a budes cakat na dokiho...a ze sa budes spoliehat na to ze je to normalne...ale ked psies ze uz je to v takom stadiu ze nedokazes zohnut prsty to nevyzera dobre...mozno sa ti zda ze ta chcem silou mocou presvedcit, ale bola som velmi dlho vnemockena toaby som videla co sa deje aj v dnesnej dobe a ze aj v dnesnej dobe sa zomiera pri porode,aj deti po narodeni, aj deti v 9.mesiaci tehotenstav av brusku a rodia sa mrtve...preto ta aspon prosim ked uz nejdes si dat premerat tlak a dat sa skontrolovat seba aj babatko tak si ho aspon meraj doma 🙂

pink_lady
9. okt 2009

kocky my sme mali dnes v noci 9 hodinovy rekord v spanku 😵 😀 😎

lenand
9. okt 2009

bleelka ja by som tiež radšej skočila za dokym alebo do nemocnice sa uistit čo to je ja viem že u nas posielaju hned do nemocnice ked tak puchnu nohy

liviaf14
9. okt 2009

ahojte 🙂
pinky, tééda, takýto spachtoško je Olík 🙂 zlatý, že nechá maminu pospať. za to my sme kopkali túto noc o 2-ej, keď som šla na wc-ko, tancoval mi v brušku a keď som sa snažila zaspať, uspala som aj jeho 😀 a ráno o 5-ej zasa tancoval.
lenand ahoj, ako sa majú detičky?

liviaf14
9. okt 2009

inak bleelka - kočík je parádny, super výbava 🙂

lenand
9. okt 2009

ahoj oliverko ma trošku sopliky ale pri tomto počasí sa ani nečudujem a filipko spinka už od 8.15 ale inač fajn 🙂

liviaf14
9. okt 2009

lenand, teraz je také obdobie na nachladnutia, ja to práve prežívam 😎 a tiež 7-ročný synovec má za sebou kašeľ a nádchu

mirip
9. okt 2009

baby kuk scarlette do albumu malí sú nádherní 😵 😵 😵 😵

monika3
autor
9. okt 2009

ahojte.. 🙂 🙂 🙂
Miri vidim ze ste este pokope...ale uz asi nie dlho 🙂 drzim palce 😵
Pink paradny rekord v spani a ja by som take cosi potrebovala 😀 niekedy mam pocit ze sa budi aj viacej ako predtym 😉 ved aj vsetci hovoria ze je dobre ziveny 😀
Bleelka uz ta asi baby vydesili dost ta ja len tak mierne pridam ze taketo stavy sleduju v nemocke radsej...

no pocko sa nam uz pokazilo oproti vcerajsku ale zase uz je jesen

😎

mirip
9. okt 2009

no zatial sa moni malej nechce von ak nič nebude do pondelka v utorok idem do nemocky tak či tak 🙄 ale tieto posledné dni čakania sú na nervy a už sa ani spať poriadne nedá

pink_lady
9. okt 2009

monicka 😵 jasne ze sa budi viacej, ved uz je stale vacsi chlap a tak potrebuje viac papat 😵 my sice v noci nepapame alebo menej papame za to cez den si to drobec dobehne papa mensie davky ako predtym ale castejsie a cez ten den si vypije tu svoju davku 😉 ja sice robim co mozem - ale mliecka mam cim dalej tym menej 😢 ale hlavne ze mam drobca doma ziveho, skoro zdraveho, a to mliecko je tak trosku dan za ten predcasny porod ale na druhej strane ten nocny spanok je super 😀

mirip a ty uz sup sa rozdvojit 😠 😀 ale zas cim dlhsie v brusku tym lepsie, ja hovorim ze dalsie budem oddychovat celych 9 mesiacov aby som sa dopracovala do 42 tyzdna 😀

lenand tak sa rychlo vyliecte 😉

scarlette zlati chlapcekovia take drobatka zlatucke ale oni to dobehnu 😵

bleelka ja som ta nechcela nastrasit len som nechcela aby si to nechala len tak, to su vazne stavy ☹

to pocko 😲
uz budeme veru viacej doma ako doteraz uz nie tolko vonku ☹

mirip
9. okt 2009

no pinky ja do 42tt určite nie lebo ak nič do pondelka tak v utorok a to je tam moj Dr. celý deň aj nočnú má tiež tak určite niečo bude robiť a hádam najneskro toho 14teho už bude malé tu

scarlette
9. okt 2009

no kocky som zvedava ktora z Vas sa opat stane snazilkou 😀

mirip
9. okt 2009

no ja určite teraz nie scar 😀

pink_lady
9. okt 2009

scar po nejakom case urcite 😀 ja by som najradsej aj hned 😀 ale nie vazne, tie mimca su strasne zlate ale nejaky cas vydrzat bez snz budeme muset 😅 nepotrebujem rupturu maternice 😀

lenand
9. okt 2009

scar drobci su zlatunky
a ja sa teraz už určite k snž nepridam na 3 roky určite a potom sa uvidí aj doky mi zakazal 2krat sekcia tak maternica ma teraz dost a dvaja drobci mi zatial stačia i ked dievčatko by som brala ale teraz pauza 🙂

mirip
10. okt 2009

Ahojte, kde ste všetky? To len ja tu straším v tomto škaredom počasí? 😀

lenand
10. okt 2009

ahoj mirip u nas ešte neni až tak škaredo tak sme boli vonku dnes mame 100rokou železnice tak sme boli kuknut staré vlaky 🙂

liviaf14
10. okt 2009

ahojte, aj u nás je škaredo, zima a prší bŕrrrrr ☹

mirip
10. okt 2009

u nás nápodobne liviaf 🙄

liviaf14
10. okt 2009

ahoj mirip, ako sa cítiš takto tesne pred koncom tehu? nevieš mi náhodou poradiť prosím ťa, posledné dni mávam bolenie v oblasti čriev, sem-tam slabé kŕče a pichanie. nemala si to náhodou počas tehu? už ma napadlo, či ma to nebolia zrasty z endo, že či mi maternica netlačí dakde tam a nestrieľa mi to vyššie, fakt neviem.

mirip
10. okt 2009

to mám aj ja ale len od cca nejakého 30tt to robí baby, ked kope na opačnej strane a nie dovonka, niektoré baby bolí aj ked kope napr. do myomu a ja tiež mám tam aj myom a necítila som bolesti ked by hned aj kopalo do neho, tak neviem, mna celé tehotenstvo bolela a ked som si večer lahla pichalo v panve 😕
a ako sa cítim nafigu to čakanie je o ničom 🙄

pink_lady
10. okt 2009

mirip uzivaj si kked si este pokope 😀

co ta bleelka? neviete o nej nic? 😕