Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

scarlette
26. okt 2009

pink no endo je potvora, vsak aj moje komplikacie pri porode boli kvoli nej 😠

a co ti lekari odporucaju?

liviaf14
26. okt 2009

ahojte 🙂
všetky vás zdravím, včera som tu nebola, neboli sme domka a nemala som čas už potom.

lenand- super, len tak ďalej, nech ste skoro zdravučkí. tú odsávačku na vysavač poznám od segry, ona to používa pri malom, tiež chváli, že je to super.

pinky- sme OK, začal mi 26tt, v piatok som bola na glukoz. test, fuj sladká voda 😖 ani citrón do nej veľmi nepomohol 😅 , ale vydržali sme. poradňu mám o 2 týždne. pekne priberám, bruško rastie a kopkáme o 106 😵 aj teraz mi bubnuje v brušku a počas superstar v telke ide "vyskočiť" 🙂
cítiš sa už dobre? držím päste, nech si už OK a naplno si užívaš Olíka 😉

miminap
26. okt 2009

ahojte maminy. tak som prisla nakuknut, reku, ze uz coskoro sem musim chodit pravidelne 😀
som hrdinka, nie? no, kazdopadne, zacinam tento tyzden s proverou, takze sa ide na ivf. plujte na mna tehu virusy a drzte mi palce.
babule, citam teraz, ze pink a scar mali nejake problemy pri porode. mozete nam popisat, co nas endacky vlastne moze cakat?

monika3
autor
27. okt 2009

ahojte kocky 🙂
co to tu citam zase je endoska nazad? aj ja mam doma zaujimavu lekarsku spravu, ale si to radsej nepripustam, tvarim sa ze je vsetko OK. 😎 Ked sa ma nieco stat sa tak aj stane 😵 a verim ze nakoniec aj tak vzdy vsetko dobre dopadne.
Livi glukoz. test?...no pamatam si na ten moj brrrrrrrr 😠
Scar ako zvladate chlapcov, aj kojis obidvoch? 🙂 🙂
Mimi dufam ze ta tu uvidime pravidelne 😵 a kedze tehu nie som tak posielam maminovsky virus fuuuuuuufuuuuuu MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM.........
a porodu sa neboj, u kazdeho prebieha inac ale da sa to zvladnut, nie je to nic take hrozne, jasne ze bez bolesti to nie je ale popritom co mas asi vsetko za sebou je to nic 🙂 Drzim silno palce 🙂

scarlette
27. okt 2009

mimi mne endo spravila to ze creva a maternica boli k sebe prirastene a mali aj nejake spolocne cievy, tym padom som po porode velmi krvacala a nevedeli to nijako zastavit v oblasti tych zrastov, nakoniec ma hned aj operovali a jedina sanca ako prezit bolo vybrat maternicu, k nej bol este aj prirasteny vajcovod a vajecnik takze vsetko muselo ist prec, ale ja som tu a to je podstatne 🙂

monika celkom v pohode ak nezacnu so vsetkym naraz 😀 obaja dostavaju materske mliecko, ale ja odsavam a potom papaju z flase, nevedeli si vytiahnut z prsa a teraz sa mi to uz zda zbytocne po dvoch mesiacoch na flasi sme to skusali ale neslo to

pink_lady
27. okt 2009

scar pozerala som nove fotecky, pristane ti to s detickami 😵 a dolezite je ze si tu a treba na tom pozitivne vidiet to ze tebe sa uz endo nevrati ...mas krasne zdrave deticky a ty si tu, to je hlavne
mne musia najskor potvrdit histologicky a potom uvidime co bude, kazdopadne uz teraz sa bojim dalsej mrchy pomaly mam z nej panicky strach 😕 a ak tehu endo nezastavilo potom uz ziadna liecba asi nepomoze 😒 dnes idem poobede na kontrolu 😨
mimi ty sa neboj, porod je u kazdej iny, ja som cela komplikovana 🤐 😀 a aj ked porod boli hlavne to postavenie z postele po sekcii na dalsi den to som videla hviezdicky 😀 alefakt som zazila aj vacsie bolesti ci uz endo bolesti pri mrche alebo potom po porode ked som dostala z cievkovania infekciu do MC a ta bolest obliciek bola priserna a teraz pocas mrchy ta bolest tak tomu sa nevyrovna 10 porodov ...najhorsie bolo bola som len s mamou doma, mna to chytilo, maly plakal na posteli ja som sa mu nevladala ani prihovorit, vracala som, potila sa, triasla, nevladala sa pohnut, a maly plakal plakal, mama ho na ruky nemohla zobrat lebo ona nevladze a tych 10 minut co prisla zachranka mi prislo ako 100 rokov, tak som ich za ten oneskoreny prichod aj ovracala 😀 😀 😀

pink_lady
27. okt 2009

livia inak mne ta sladka voda velice chutila mne to problem nerobilo skor som mala problem vydrzat bez jedla ja som taky papkac bola v tehu 😀 😅
a ty si hlavne skontroluj vysledky viem o 2 kockach co si nas doki nevsimol /nepozrel si vysledky/ ze maju tehu cukrovku 😕

evina0
27. okt 2009

ahojte maminky 🙂
vcera som bola na dalsom vysetreni a dostali sme aj tehotensku knizku 😵 😵 drobcek ma cca 4 cm a je v poriadku.nedal sa nam moc zmerat a vytlacit na fotku,lebo stale cvicil a hybal sa nam 😵 😵 😵
asi bude aktivny po mamine a vraj telickom a hlavickou po ockovi 🙂
v albume je fotka ale otocil sa nam bokom a schoval aj nozicky.nechcel sa fotit 😉 vzali mi asi aj 5 ampluiek krvy a na dalsi odber idem za tyzden a na poradnu za 2.tesime sa ze je vsetko OK

a co je s Bllelkou.stale je v nemocnici??
prajem pekny dnik vsetkym

lenand
27. okt 2009

scarlet chlapci su užastny určite ti robia radost 😵

nam už je lepšie ešte trošku očka nas trapia ale v pohode dnes sa chystame aj vonku včera sme boli len v školke to je tak na 20minut ale dnes svieti slniečko tak aj na dlhšie pojdeme 🙂

a zdravím aj ostatne maminky a tehulky 🙂

bleelka
27. okt 2009

ahojte tehulky a maminky 🙂
tak sa po dlhsej odmlke hlasim spat 😉 pustili nas uz v nedelu poobede, ale az teraz som si uchmatla chvilku, malu mam na kolenach, kym spinka, idem vam napisat ako to cele prebiehalo...

predovsetkym dakujem za vsetky gratulacie, baby, to je taky uzasny pocit mat to male v naruci, sme sa bavili s manzelom, ze keby sme to vedeli skor, uz by sme zacali v 18ke 😀

No takze neviem ci som to tu pisala, ako mi odisla zatka a doki tvrdil, ze to nie je ono a ze som zatvorena, ono som aj mozno bola a mozno aj on tomu pomohol, lebo vysetrenie nebolo moc prijemne, ja som zvykuta na mojho jemneho gyndosa a toto sa nedalo porovnat... takze rano o 6,00 odisla zatka, o 11,00 som sla na predporodne cvicenie, o 13,30 na kontrolu k tomu lekarovi a potom domov... no a doma si lezim na posteli a nejako casto mi tvrdlo brucho, takych 6-10 minut bez bolesti, ale tvrdlo...naraz strasna rana medzi nohami o 21,00 a mne praskla voda, ale to takze sa to lialo a lialo, neviem si predstavit, ze by ma to chytilo niekde v meste 😅 kade som chodila, takze za mnou prud vody, postel, koberec, dlazka, proste som znackovala len taky fukot... tak som dobalila posledne veci, hodila sprchu a hodku na to sme vyrazili do nemocky.... tam ma prijali, bolesti som nemala, dali na monitor a cakalo sa... bolesti zacali 00,30 kazdych 6 minut az do nejakej 4,00 rano... toto sa dalo predychat, bolest ako silnejsie kramy, premasirovavala som krize, dychacie cvicenia zaberali... intervaly sa skracovali, o 7,00 sa menila smena, to uz som mala priserne bolesti cca kazde 3 minuty, pozreli ma, vraj otvorena len na 1 prst, zobrala som o epiduralku, ale vraj az ked budem na 3-4 prsty otvorena... tak som trpela dalej... to uz sa nedalo vydrzat, boelsti kazde 2 minuty a take ze som isla skriabat stenu, medzitym som bola od kedy ma prijali 4-krat ma wcku na velkej co to pouvolnovalo, pomedzi to kontrakcie, priserna bolest, dalsie 3 monitory, ked ma videli v akom som stave, takze ma teda navela navela vysetria znova... to uz bolo 9,00 a ja som nebola schopna prejst z izby do vysetrovne bez jedinej kontrakcie, takz ena etapy, kontrakcia, zastat a trpiet.... ledva som vylezla hore, pytala som epi a lekarka pozrela dnu... a hovori, nenahnevate sa ak vam epi nedame, uz ste na 8 prstov otvorena, ideme rodit!!! takze za 2 hodiny som sla z 1 cm na 8 cm!!! konecne snad pochopili ze nesimulujem... rychlo som volala muzovi nech stihne prist... dali mi infuzku este pred tym vysetrenim, pri prijati prvu a teraz druhu, no ta uz nestihla dotiect... rychlo presun na porodny box, ja uz som mala nutkanie na tlacenie, manzel nikde...snazila som sa zadrzat ako radili aby som sa nepotrhala, moc sa nedarilo, dosla lekarka a hovori, ze ak chcem mozem tlacit, tak som skusila tak slabo raz, druhyraz, nato dosiel manzel, dal mi pusu, chytil za ruku, dosla priserna kontrakcia, lekarka, ze mozte tlacit, otocila sa aby si dala rukavice, ja som zatlacila a ked sa otocila s rukavicami v rukach, asistentka uz malu drzala na rukach... takze mala v podstate na jedno zatlacenie doslova vyletela von!!! manzel nech pride o 2 min. neskor, tak nestihne porod 😀 takze samotny porod lahucky ale tie bolesti pocas celej noci neprajem nikomu....no a potom dalsie zatlacenie a vyletela placenta... potom sitie, kedze som sa asi dost potrhala, ale lekarka povedala, ze nie, no sila vnutro aj von a dost dlho a aj to umrtvila, aj tak som citila, ale dalo sa vydrzat po tych kontrakciach uz asi vsetko... no a ten pocit ulavy po tom sa neda opisat a nadherne 2 hodiny na sale s malou a manzelom... uzasne....

na druhy den velka vizita a o nicom inom sa nerozpravalo len o tom ako som rychlo porodila, aj doc. Plank z rizikovej gravidity ked prisiel ku mne k posteli aaa tato pani nas prekvapila rychlym porodom.... takze mierna rarita a po tom co som pocula ostatne zeny ake mali porody som strasne stastna ze som to mala takto... naozaj...

no a aj mala uplne v pohode, krasna, uzasna, zdrava, pokladik 😵 vsetko v po hode, mozno aj preto nas pustili tak skoro domov, narodila sa 22.10 o 9,33 a v nedelu na obed nas uz pustili domov a este jedna pikoska.. mala som prirodzeny porod so vsetkym lebo ani klistir, ani nastrih, ani epiduralku mi nestihli urobit a dat 😀 😀 😀 ale tak vyprazdnena som bola, to sa kontrakciami pouvolnovalo, nastrih a epi sa nestihli.... ale som aj rada, lebo co som nou baba lezala, tak jej epiduralka velmi uskodila a komplikacie mala urcite kvoli nej...

No mala sa mi prebudza, musim koncit, fotky pridam asi az buduci tyzden, este musim pobalit veci, zajtra odchadzam k nasim a este som nestihla, lebo dnes mi mala pomrnkava a stale sa jej musim venovat...doteraz len spinkala a papala... aj mliecko mame a dost, aj pekne pribrala, malo schudla, za jeden den 100g hore, sestricky nechapali, proste ucebnicovy priklad... snad sa nam to stasticko nejako nevypomsti neskor.... mala dnes kycha a je taka nesvoja, snad nebude chora.... drzte palce....

moc moc vam vsetkym dakujem za gratulacie a za spolocne prezivanie

asponze kocik som stihla kupit 😀
ale je to super mensie babo, fakt to zo mna vyletelo 😀
takze mala nie je ani skorpionik, ako sme chceli, ale aspon ze je zdravucka a krasna a dobrucka.... anjelik nas, krasny pocit, nech uz to mate vsetky za sebou a mozte sa tesit tak ako ja.... drzim palceeeeeem, majte sa pekne, ked budem mat zas chvilku, ozvem sa, ale bude toho casu menej...

lenand vdaka za informovanie 🙂 a nech deticky posluchaju

lenand
27. okt 2009

blellka vitaj doma aj s maličkou 🙂

tittika
27. okt 2009

ahojte maminky 😵 bleelka gratulujem k Miske 😵 😵 😵

liviaf14
27. okt 2009

ahojte 🙂

bleelka, super, že to máš už za sebou, mňa to čaká vo februári, som sama zvedavá aké to bude 🙂

pinky, veru zavolám dokymu na výsledky toho glukoz. testu, si ma presvedčila 😎

miminap chytaj :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

flyangel
27. okt 2009

bleelka moja blahozelam ti to ja ako por.asistentka som take nezazila ze byto tak rychlo slo...ved dat si rukavice trva par sekund...ale zas si si vytrpela bolesti celu noc...scarlett moja...teba som davno nevidela....blahozelam ku krasnym chlapcekom.. 😉

scarlette
28. okt 2009

fly ahoj a dakujem co mas nove?

bleelka
28. okt 2009

fly, no veru, sama doktorka bola prekvapena 😉 doteraz sa na jej reakcii smejeme s manzelom, no ale bola to aspon kompenzacia tych prisernych bolesti... nechapala som zeny co pri porode kricia, resp. pri kontrakciach...no vo stvrtok som pochopila a veru som kricala aj ja... hambim sa, no to sa inak nedalo....

kocky dakujem za gratulacie a pridala som aj nejake fotecky do albumu 😵

mirip
28. okt 2009

bleelka malá je krásna 😉

evina0
28. okt 2009

bleelka vitaj .som rada ze si tu a ze si nam napisala svoj zazitok a ze porod sa da vydrzat aj bez epiduralky..ved lekari isto vedia kedy ju treba dat a ci to ma vyznam.blahozelam a tesim sa kedy aj ja tieto slova napisem.no zatial mame casu az az.
liviaf si na rade 🙂
je fajn citat vase prispevky o porode hned je clovek pokojnesi.a aj to ze ked odide plodova voda zena hned nerodi ale ma este cas.
ja som vcera bola s manzelom v jednom obchode kukat nejake ceny kocikov.postielok a tak az mame prehlad a ja mozem setrit ale bol som sklamana tymi typmi kocikov..bude take malinke a extra moderne alebo takze ze hruza.a ten co som aj na nete nasla na nafuk kolesa ato manzel nechce vraj sa to bude stale prepichovat( jeho ujo mal taketo skusenosti ze len kolesa lepil)
prajem pekny den vsetkym maminkam a tehulkam 😵 😵

katrin21
28. okt 2009

pinky: no moja kamoska m auz asi ork nevysvetlitelne bolesti pod rebrami.. bola na CD, na LSK, kedze mala endo v minulosti, aj na gastroskopii( sonda do zaludka)a nic... vsetko ciste... vraj asi stres.. lenze ona je praveze teraz uplne v pohode a minuly tyzden ju zas chytili takebolesti, niekde okolo 12tornika... a isla k dokymu, gastroenterilogovi a on ked sa jej pytal, ic zvracala apod. ( lebo ona nie) tak hned otazka, ci nemala niekedy ENdo..a ona ze hej, ale bola pred par mesiacmi uz na LSK a vsetko OK.. a on ze.. no hej, dole mozno hej, ale ja mam taky pocit, ze to mate az hore na dvanmasroniku uchytene, ze uz mal take pripady, a podla bolesti co opisuje( ako zrasty)a ze ju to bolieva pred mrchou a pocas ovu.. ze tak sa chova endo... takze fasa, asi pojde na dalsiu LSK a este predtym na sondu zas do zaludka.. takze fkat clovek nikdy nevie..

scar: drzim palce, aby si nemaval a navaly a pod, odporucam horm usbstutucnu liecbu, naco by sme v nasom veku trpeli, no nie? 😉

a ostatne, nedesne sa uz vopred, lebo si problemy privolate, myslite pozitivne a nezaoberajte sa tolko myslenim na endo, jasne::?? to v dobrom myslim 🙂))) pa pa.

bleelka: gratulujem, malinka je naadherna 🙂))

lenand
28. okt 2009

mirip ty ako sa maš a čo malinka 🙂

scarlette
28. okt 2009

katrin zatial som bez hormonov a vsetky priznaky menopauzy sa mi vyhybaju, ale ked sa nieci vyskytne tak mi hned robia hormonalny profil a podla toho nasadia lieky...

mirip
28. okt 2009

lenand celkom to ujde sme mali zastavenéo prdka tak sme mali krče v brušku ale máme kvapky na to a dnes sa malá na prdka naštvala a ked sa jedoší tak občas počuť zvuky z plienky tak hádam už bude lepšie a prdko povolí úplne a nebude nás trápiť

lenand
28. okt 2009

to aj my sme mali koliku a davala som espumisan celkom pomohlo 🙂

scarlette
28. okt 2009

mz sme davali na koliku Infacol 🙂

mirip
28. okt 2009

ja mám espumisan tiež, lenand ako si dávkovala?

lenand
28. okt 2009

ja som davala 3x dene po 15 kvapiek tak mi povedala doktorka

lenand
28. okt 2009

dves už maličky lepšie papka aj očka su už podstatne lepšie tak snad to už bude ok ideme teraz do školky pre oliverka inač sa tešim lebo filipko mi pekne papka čo pri oliverkovy bol problem ten velmi nechcel i ked teraz si už da to je pravda ale ked bol taký mali tak to bolo trapenie

mirip
28. okt 2009

ja som predvčerom dávala inak ako mi hovorila Dr. 10rvapiek pri každom papaní rozriediť v mlieku a nezabralo a včera som dávala ako mi povedala Dr. pri každom jedle zo začiatku 25kvapiek, že to neškodí, je to babnánovou príchuťou a bábu to neuškodí a dnes sme sa aj ked z jedošením vyprdkali aj vykakali, ale dnes už dávam 20kvapiek a len pri dennom jedení, lebo len cez deň ju to chytá, a postupme ak bude lepšie jej budem dávať menej a menej aspon tak mi Dr. hovoila dnes nás pochválila, lebo porodná hmotnosť bola 3800g ale po prepustení z menocnice 17teho sme mali 3550g a ked sme sa boli minulú stredu prihlásiť sme mali 21ho 3650g a každú stredu máme volať kolko sme pribrali, dnes smo ju vážila doma, samozrejme nie holú som odvážila aj s čistou pamperskou a v body čo mala na sebe a potom odvážila samu pampersku a také isté body a odrátala homtonosť a máme za týždeň 250g navyše, takže dnes 3900g tak ked som jej volala nás pochválila, dúfam že budeme pekne priberať aj dalej, inak ked dokrmujeme z flaše, tak bojujeme o flašu ked chcem aby si aj medzi jedlom grgla a nechce pustiť, častokrát stiahne všetko a potom mi aj 5x grgne a tvári sa pri tom asi tak-že už si spokojná máti, ked som ti grgla 😀 😀 😀 😀

lenand
28. okt 2009

mirip to ti pekne pribera 🙂 no ja idem 🙂

oacka
28. okt 2009

Ahojte, kočky, chcem sa opýtať, či kvôli endometrióze budem musieť ísť na rizikové tehotenstvo albo to s tým vôbec nesúvisí?