Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lenand
16. nov 2009

čavte tak nam ide zubok už ho aj vidno tak sme trošku mrzutí a ešte aj to počasie vkuse prší tak nič moc ale sme zdraví a to je zaklad 🙂

lenand
16. nov 2009

dnes som nechala prví krát tak na dlhšie filipka u mojich rodičou lebo sme davali do bytu nové dvere a bol zlatunkí tak sa tešil ked ma potom videl že som po neho prišla išiel s mojou mamou aj spat aj ho nakrmila 🙂

liviaf14
16. nov 2009

ahoj lenand
akosi je tu ticho po víkende, že?
to je radosť tie deťúrence, že? ja som zvedavá na to naše v brušku, už teraz pekne dáva o sebe vedieť 🙂 kopká na všetky strany

monika3
autor
17. nov 2009

ahojte
oslavujete dnes sviatok😀 😀 😀
my oslavujeme ze uz mame 4 mesiace za sebou 😉 dokonca nam nas mrnous uz vecer odmieta flasku nutrilonu, mamine mliecko mu chuti viac, nuz tak som nastupena uz aj do vecernej smeny 😀
ale mozno uz tym ze je vacsi nepotrebuje pit tolko mliecka.
a Vam kedy vstavaju rano babatka? nas uz je hore o piatej a chce sa zabavat. 😵 tak potom pocas dna sa snazim dospavat ak sa da 😉

bleelka
17. nov 2009

ahojte kocky, odkedy je malinka na svete, internet moc nestiham 😒
v nedelu sme krstili, tak uz mame doma krestanku 😵 ale som rada, ze uz mame po, lebo dva dni naburany rezim kvoli navsteve, mala mi takmer vobec cez den nespala, moc ludi, hluku atd... takze som rada, ze uz vcera cely den buvala chudatko moje nevyspate...
dostali sme nausnicky od krsnej, tak uz na najblizsej poradni asi dame zalozit 😵

inak ocko nas trapi stale, mame cas do konca tyzdna, ak to neprejde, ideme k ocnemu...

som zvedava ci mi nabehnu kramy, alebo bude ucinne dojcenie a nenabehnu tak skoro, i ked potom by som rada druhe babo tak o rok, rok a pol, teda znova otehotniet ak budu na to podmienky...

inak ma bolia bradavky a jedna tak brutalne, ze ked sa mala prisava, az zuby zatinam a kricim... neviete co na to?

majte sa zatial pekne

mirip
17. nov 2009

bleelka a čo máš na očko aké kvapky? my sme mali tiež ked sa zobudila stále nahnisané a sme mali ophtalmi septonex ale kvapky´som kvapkala 3x denne do očka a sa mi začalo zapalovať u melej aj druhé tak som začala hned aj do toho kvapkať a to sa zahojilo hned a to zapálené tak po 7-9dnoch prestalo aj nahnisávať v kútiku, skrátka som robila všetko preto aby malá neplakala a očko sa nenahnisalo vobec

scarlette
17. nov 2009

ked som bola s malymi v nemocnici tak som na odporucanie lekarkz kvapkalamalemu kazde 3hodinky a po dvoch dnoch bolo po vytoku z ocka 😉

bleelka
17. nov 2009

mirip, scareltte, ja som mala tiez opthalomoseptonex este z nemocky, ale tam mi ukazovali, ze kvapnut a vytriet, takze to v ocku nezostavalo a teda asi ani nezaberalo... potommi detska dala ATB Phamycon ci take cosi, nechce sa mi ist kuknut na krabicku do chladnicky... no a to je na 7 dni, uz sme jednu vybrali, teraz mame na dalsi tyzden do 19.11 a potom sa mame ukazat... no asi este pockam do dalsieho pondelka a skusim po dobrati zas opthalmoseptonex a nechat v ocku, co myslite? preplachovat kanalik by som moc nechcela, radsej to takto poriesit... uz neviem co s tym, nema to velmi, ale predsa ma... dik za rady

mirip
17. nov 2009

ja som kvapla do očka do kútika v očku pri nošteku a neutierala to je blbosť ved to všetko vyjde von ked to utrieš, a ked plače tak sa to aj mojej zhoršovalo lebo ked po plači zaspala tak to bolo horšie a viac nahnisané ale ked zaspala len tak sama bez revu tak to bolo super a hojilo sa to.......ozaj baby používate ešte zavinovačku? nám Dr. zakázala len ked ju idem dať chytiť našim alebo svokre alebo ked papaá tak je v nej inak nie že vraj tak ju ešte viac stresujem ked nemá pohyb a aby sa sama rukami nezobudila v noci ked nimi "rozhadzuje" tak ju mám zabaliť do osušky tak že jedna ruka je zavinutá v osuške na ktorom bolku spí a druhú nechať volnú a potom ked ju dám na druhý bok tak zavinúť druhú ruku a tá čo bola tú nechať vonku........už tak spí druhú noc, včera v noci super a dnes cez deň v zavinovačke bola zaviazaná ale len ked sme boli vonku a vo vnútri bola zavinovačka roztiahnutá malá spala na boku a len bola cez nu prehodená a po srááááááášne dlhom čase malá spala aj dopoluidnia a ja som si porobila hromadu vecí 😉
inak pridala som fotku na brušku a masírovanie chrbátika sa nám páči a smaží sa aj hlavu zodvihnúť ale je ešte stráááášen ťažká 😵a si ju podopierala rukami 😵na bolavé bruško to zaberá

lenand
18. nov 2009

tak u nas konečne slniečko tak sme boli vonku ale mi zaspal v kočiariku tak teraz spinka na chodbe som zvedava ako dlho v postielke v pohode aj 2 hodinky
mirip ja som maleho vobec nedavala ani do perinky a ani do zavinovačky trošku ked sme išli vonku tak ale to mal ručky volné a v noci spal od 2tt v spacom vaku a teraz som si musela zohnat už vetší lebo mu je už kratky a ked som ho nechala spat len tak v pižamku tak nespinka tak kludne 🙂

inač sa mame celkom fajn a ked svieti slniečko tak super už som mala depky z toho počasia v kuse pršalo

scarlette
18. nov 2009

ja som v nemocke vytierala ako kazali ale doma som len kvapla a to co sa skotulalo po licku utrela a bolo..
moji v perinke boli v nemocnici a potom doma max 2tyzdne, potom sa uz chceli vela vela hybat 😀

lenand ja mojich na noc neprezliekam, sla by som sama proti sebe 🙂 oni pri obliekani strasne vrieskaju 😀

liviaf14
18. nov 2009

ahojte 🙂
čítam vaše príspevky, nech som potom "múdra", keď budem potrebovať 😀
práve som pretrieďovala vecičky na oblečenie, čo máme darované od tety a kamošiek, veru máme toho akoby sme čakali trojičky 😅 len trošku prikúpime nových vecí a sme vybavení....
zdravím všetky maminky a detičky 🙂

scarlette
18. nov 2009

inak kockz, mne sa najviac z oblecenia osvedcili overaliky, nasi nic ine nenosia, sa to taaaak jednoducho a rychlo oblieka ze nestihnu ani revat 😀

pink_lady
19. nov 2009

ahojte ahojte
scar mas moje schvalenie aj ja najradsej overaly, to len sup sup a sme obleceny a ziadne revy 😀 to ppo kupkani, no vo vode blazene usmevy a az pokial si nedovolim na neho zacat navleikat prvy kus oblecka 😀 to je hned reeeev 😀

a my mame dnes 3 mesiaceee 😵 😵 😵

no ale kocky zenske a uro spravy nemam dobre 😒 😒 😒 este vecer som si hovorila ze musim pozitivne mysliet ze uz budem len a len zdravaaaaaaaaaaaa 😀 no a rano som sa zobudila zas s takymi bolestami ze 😖 nebavi ma to uz 😠 😠 😠

liviaf14
19. nov 2009

ahoj pinky a Olík 🙂 Olíkovi gratulujeme k 3 mesiacom 😎 už je z teba veľký chlap
chúďa pinky, kedy ti to už prejde, už by veru mohlo, už si si užila až až..... k dokimu sa nechystáš? alebo si už bola po tej nemocke naposledy?

katrin21
19. nov 2009

bleelka: niekedy na bradavky pomaha po dojceni ich potriáet par kavpkami mliecka, ale mne sa skor osvecila ked boi bolave kalcova masticka , ale pred kojenim nezabudni potom umyt 🙂))alebo Pepanthen 🙂

bleelka
19. nov 2009

katrin dakujem, uz sa to trosku zlepsilo, aj mliecko som skusala, no si pomohol klobucik, trosku sa to zhojilo za jeden den...

mirip, vdaka, dnes posledny den Phamycon, zajtra dam este ten Opthalmo a aj do konca tyzdna este a v pondelok alebo utorok sup k detskej pytat sa na ocne ak to nepomoze...

my dnes mame 4 tyzdne a od zajtra nie sme novorodenec 😵 a co budeme teraz?

mala zasa mala koliku vcera vecer chudatko ale konecne som zistila, ze to je z jablkoveho dzusu... tak uz ho nejdem pit.. kurnajs ved to nic nemozem, ziadne stavy, ovocie, pomaly ani zeleninu... odkial mam brat vitaminy???

lenand
20. nov 2009

čavte babulky pink oslavovala včera a my dnes filipko ma 7mesiačikou 🙂

mirip
20. nov 2009

budete dojča alebo kojenec 😀 kým to bude puberták blelka sa ešte načakáš 😀 jablkový džús sa može to nemá uročite z toho ale detičky saq zvyknú nalapať vzduchu pri papaní a ked to nejde ten vzduch von grgnutím alebo prdnutím tak bolí bruško a sú koliky

pink_lady
22. nov 2009

čaute
lenand gratulko k 7 😵
livia dakujeme 😉

tittika
22. nov 2009

ahojte maminky

som rok po liecbe a stale nic ... aj ked som bola medzicasom tehu bojim ze sa endo obnovila aj ked nemam ani som nikdy nemala ziadne priznaky/bolesti ...

som totalne zdeptana 😢 mesiace utekaju hned mam 28 a uz je to skoro 3 a pol roka snz 😔 , ak sa do marca nestane zazrak neostava nic ine ako IVF ale neviem aky bude pristup lekarov kedze som bola tehu prirodzene 😖

liviaf14
22. nov 2009

ahojte 🙂
titti, sme ťa tu dávno nevideli 😉 neboj, hlavu hore, raz sa to musí podariť. len treba veriť, nás je tu kopu zázrakov s endo 😉
lenand všetko naj naj naj k 7 mes. 🙂

bleelka
22. nov 2009

titti, hlavu hore, pride to ked to bude mat prist... kamoska tiez nemohli rok otehotniet, muz mal zly spg, odporucili umele, ze prirodzene nie je sanca a podarilo sa, pisala mi pred par dnami 😵 takze pekne skusajte dalej a hlavne klud, neupinaj sa tak na to, drzim palce, vyjde to!

my mame dnes jeden mesiac 😵 a v utorok ideme k pediatricke (v pondelok bude po vikende vela chorych deti v cakarni) s tym ockom + navyse zas ma jazycek vysypany bielymi vyrazkami-kvasinky, tak snad nam znova da ten sirupcek na dva dni... uz nech to nemava... tieto deturence s stale nejake pokazene 😅 len dufam, ze nechyti nadchu, lebo aj hlienky ma nejake a nadranom aj pocut ako keby jej nieco v nosteku vadilo... no a v stredu zas na klbiky, snad aspon tie budu ok, lebo nasiroko sa jej nepaci...

drzte sa

tittika
22. nov 2009

pride-pride 😉 len ten 1.DC mi dava zabrat 😝 + to pocasie, dalsia ovulka bude premarnena lebo drahy je v zahranici a pride cca 10 dec, no potom uz budeme spolu 🙂

dahra
22. nov 2009

Tittika,
v centre ti nepovedia nic, chodia tam aj baby s idiopatickou neplodnostou (obaja ok a roky sa nedari). Endometrioza samotna je diagnoza na IVF.
Drzim palce, nech sa zadari prirodzene co najskor a ak budete medzicasom planovat navstevu centra, tak nech to dopadne ako s Liviou 🙂 😵

liviaf14
22. nov 2009

dahra 😵 takto si si ma zapamätala? 🙂

dahra
22. nov 2009

Livia,
a zle si pamatam? 😒 Vsak ty si pisala, ze uz ste si sli po lieky a zrazu tehu 🙂

miminap
22. nov 2009

ahojte. panabeka, dahra, ja vzdy ziram, ked vysypes nejake detaily spred roka o nejake babe na fore. mne sa to strasne moce. masa paradne poukladane vsetko v hlavke 😉
ja zabudam strasne. 😖

pink_lady
22. nov 2009

Ahojte 🙂
Titti neboj blizi sa zazracny cas vianocny 😉
Bleelka nam na zabku pomohla zmes soda+cukor a trosku vody,riadne vytriet,a potom preventivne prevarenou vodou raz za den vytriet pusinku

Kocky no ale zial nemam dobre spravy, v piatok som mala hrozne bolesti,hnacky, najprv mysleli ze to slepak ale ono to cysta potvora ...

mirip
23. nov 2009

ahojte titti nič sa neboj ja som prvýkrát otehotnela až presne rok po liečbe a žiadne // medzi tým neboli, laparka júl 2007 prvýkrát //august 2008, tiež som bola zúfalá že stále nič aj ked som po liečbe a Dr. mal vždy čo robiť aby ma ukludnil a ty kedže si už tehitná bola máš nádej a vieš že to ide a určite sa zadarí znovu

ok baby idem do postle, nás anjel bol skoro celú noc hore a pozeral na mna ako sova takými velkými očami a som spala cca 3hodiny ked tie minúty zrátam aj to na 4x