Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
12. jan 2010

Liviaf tak ako sa citis? denne na teba myslim a cakam kedy das pozitivnu spravicku .
nas caka zajtra poradna tak sa tesim 😵 😵

liviaf14
12. jan 2010

ahojte 🙂
cítim sa dobre, aj keď trochu unavene, lebo sa mi zle zaspáva vždy večer, akosi nepotrebujem spať. 😅
po včerajšej poradni som kľudnejšia, malý pribral, prietoky ok, vraj krčok ešte zatvorený, zatiaľ to na pôrod nevyzerá. tak uvidíme, kedy to na mňa príde, v piatok mi začína 38 tt
a ty sa ako cítiš? tiež ti pekne nabiehajú týždne, už si načala druhú polku 😵

dahra
14. jan 2010

Ahojte,
dako daleko sme boli 🙂
Livia,
ozaj, aj tebe vypocitali nieco ako prvy - najskorsi termin porodu? Ten 3.februar mas normalny termin, ze?
Si sa neozvala tieto dni, dufam, ze vsetko dobre.
Evina,
ako dopadla poradna?
Katie,
ty mas tusim poradnu dnes?
My ideme najblizsie na sono/utz buduci piatok do heliosu a poradnu mam az 12.2. Budu mi brat krv na geneticke testy, tak mi aspon vraveli.

liviaf14
14. jan 2010

čaute 🙂
no nič iné ako v mojom poslednom príspevku nemám. zatiaľ všetko OK, sme v kope 😀 termíny som najskôr mala dva : 3.2. a 7.2., ale teraz ku koncu mi vychádza ten 3.2. tak uvidíme kedy sa nám zadarí 😎

liviaf14
14. jan 2010

a čo vy tehuľky? ako sa vám všetkým darí? nenechajme spať túto našu témičku 🙂

evina0
14. jan 2010

ahojte
vcera poradna dopadla fajn len som bola mierne vytocena ze som zase cvakla za ultrazvuk 7 eur( v minulosti to bolo pre zmenu 10 ) viem ze nemam platit ze mu to hradi poistovna ale za tak kratucky cas a este aj platit.To ze platim v Martine mi neni luto tam je lekar mily .dlho mi robi ultrazvuk aj vsetko vysvetli dopodrobna ..hmm
boli sme na nakupy v tescu a zase sme cosi pokupili.
no vela veci si objednam z netu nakolko som zistila ze obchod s detkymi vecami co je u nas v meste ma neskutocne predrazene veci ..napr taky Nanny detektor dychu je o 1000 sk drahsi 😠
Inak sa citim dobre, drobec dava o sebe vediet,kopka, sem tam sa otoci ( vidim len kopceky ) pribrala som doteraz cca 4,5 kg, ale vecer je zo mna ina gulka 😀 neprejedam sa nejak.
mne zatial termin sedi na toho 1.juna ( to je tych 40 tyzdnov od posledneho menzesu)

Liviaf ja sa tiez v noci budim aj 2 krat a neviem zaspat.no vecer zo zaspanim nemam problem. Ktovie preco tehotne nemozu v noci tak spavat? ja sa viem zpbudit ked sa drobec mrvi a kopka a vtedy neviem zapsat 🙂

prahaxx
14. jan 2010

🙂 dnes hlasim malicke zlepsenie, ale zeby som dokazala nieco uvarit, na to sa este vobec necitim ☹

vybava pre babatko ma celkom desi, najskor vypratat izbu, potom zariadit, ani neviem co vsetko .. a pride mi, ze tieto 3 mesiace ubehli neuveritelne rychlo aj napriek tomu, ze vacsinu dna a noci prespim 🙂 nejaka dobra netstranka?

na ultrazvuku sa nas doktor moc nepara, ked tam caka 20 bab, ani sa mu necudujem, len nafilmuje, zmeria, potom sa otocim k obrazovke, ukaze mi obrazok a uisti ma, ze je vsetko ako ma byt a krici dalsiaaaa
utz mam buduci stvrtok, manzel chce ist somnou, no bude veselo

pobolieva ma v lavom podbrusku, dufam, ze len pohyb criev, nakolko sa tam po case aj nieco objavilo ☹

dahra
14. jan 2010

Ahojte,
Evina,
teda, to riadne doplacas. Sice v Heliose to stoji okolo 17€. Lenze to je sukromne centrum.
Hlavne je, ze drobec je ok. Este stale neviete pohlavie?
Inak tie pohyby musia byt dost zvlastne. Citit, ze sa ti nieco mrvi v bruchu 🙂
Co sa tyka priberania, tak po IVF som v priebehu mesiaca mala na sebe 4kg, ale posledne 4 tyzdne sa mi vaha nehla. Myslim, ze to bolo tymi hormonami. Jest mi vsak chuti, snazim sa neprejedat, hoci niekedy sa musim aj zdrziavat.
Prahaxx,
super, ze ti je daco lepsie. Ja mam utz bud. piatok 🙂 Ozaj, mas aj fotky z utz?
S tym varenim je veru bieda aj u mna, sice snazim sa mat vzdy daco uvarene, len mam problem dochutit. Za nic na svete sa neviem trafit do chuti, raz stiplave, potom presolene, potom uplne bez soli a to sa snazim ochutnavat. Posledne, ked je manzel doma, tak mu nosim, aby povedal, co jedlu chyba 😀
Ked ty takto poriadne nejes, tak to si urcite aj schudla ci nie?

prahaxx
14. jan 2010

no a u nas fotky utz nedavaju, skusala som odfotit, ale nic nie je vidno.. ☹
schudla som 2 kila, ale zase pred rokom, ako som bola na operacii, tak som mala o 5 kg menej, ani neviem, ako som to po liecbe nabrala.. otazeli kosti alebo co 😀
jedine co ma drzi nad vodou je mlieko s medom, jablka a calibrum babyplan.. tak snad dost vitaminov 🙂
hadam sa to polepsi 🙂

katie233
14. jan 2010

Ahojte 🙂. Tak prišla som vás aj sem pozdraviť 😉. Akosi si stále neviem zvyknúť, že patrím aj do tejto témy 😅. Dnes sme boli na kontrole. Pekne rastieme, podľa UTZ som 7tt+6. Na budúce nás čakajú už prvé odbery 😖. A dúfam, že už aj knižka bude. Žalúdok je trošku kľudnejší. Snažím sa jesť častejšie a menšie porcie. Ale večer mi aj tak býva ťažko.

Ja som zatiaľ nič neplatila. A fotku mám z každého UTZ 😵.

Baby a mne sa zdá, že odkedy som tehotná, tak je zo mňa lepšia kuchárka 😵. Aj keď z toho potom nič poriadne nezjem 😅.

Tak sa držte 😵.

evina0
14. jan 2010

parhaxx mi zatial izbu chystat nebudeme.vecicky s postielkou dame ku nam do spalne kezde byvame este u rodicov a mame postarane.mame moznost mat dalsiu izbu ale nechcem dietatko davat niekde mimo mna.asi by som strachom umierala keby spalo vedla..

dahra foto nemam lebo moj gynek mi nedal a v MT sme si nepytali kedze sme si vsetko kamerovali 😵 😵 .
ja som na uvode hned po liecbe schudla a do 2 mesiaca este asi 1,5 kg ale potom som pomalinky zacala priberat a teraz to pekne nabieha. ked mi vystavoval tehu knizku tak som mala 64,4 kg teraz mam do 69 kg.
uz mi chuti v pohode.ale neprejedam sa az vela nepriberiem 😉 no ked dostanem chut na plnenu cokoladku tak teraz uz aj polovica padne 😅 do 4 mesiaca mi bolo blbo co i len kuknut na nu.
ja s dochucovanim nemam problem, mne sa nejak chute nezmenili. aj sa dakedy cudujem ze nemam take chute ako mavaju tehotne ze na uhorky, ci jahody.. vravim ze jem ako pred tehu, uplne normalne. Len rozdiel je ten ze kazde jedlo ci tekutina mi zvecsi zaludok a potom mam taku kozu natiahlu ze az citim ako mi chlpky stavaju a mam dojem ze ma vsetko vo vnutri omina...ale zvykam si 🙂

k tym vitaminom,ja som prvy trimester jedla calibrum babyplan a terz mam calibrum mami ale jem len ked si nato spomeniem 😝

A tie pohyby?? zvlastny pocit sak sama ucitis,ked sa vo vnutri drobcek hybe 😵 par krat sme videli ako sa aj otaca,vtedy pod pupkom mi vyskocil velky hrbolcek,ale za chvilku zmizol. Sama ucitis ze sa otaca lebo bude vo vnutri na nieco tlacit.zatial mi tlacil na mocovy nechur a dnes rano som sa nemohla poriadne ohnut asi bol nejak sprieceny a ked som skusala tak som videla v ktorom mieste asi je( tak kde je je vzdy tvrde miesto) asi hlavicka ci chrbatik. a ked si potom polozis ruky na brusko tak ucitis buchanceky 🙂 🙂 na ne sa casto budim v noci a pocuvam a od radosti nemozem ani spat.

katie blahozelam k srdiecku 😵 😵

drzkajte sa tehulky a pekny vecer

liviaf14
15. jan 2010

ahojte 🙂
katie, len si pekne zvykaj v novej téme........ hej, máš pravdu, že večer bývať dosť ťažko od žalúdka, mne teda bývalo poriadne na figu. ale to prejde za pár týždňov, hneď si budeš pochvaľovať, ako je dobre bez toho 😀
ja som napr. priberala postupne, po 1 kg, zastavilo sa mi to len počas 1,5 mesiaca, kedy mi mudr. z diabetológie nasadila dia dietu bez cukru, lebo po cukrovej vode som mala vyššiu hladinu ako je norma. ale cez vianoce som zasa začala priberať, keďže medovníky mi neušli 😉 , dohromady som zatiaľ pribrala 9 kg.

dahra
15. jan 2010

Caute,
Evina,
som citala manzelovi tvoje opisy pohybov krpceka, citit z tvojich slov ako sa vytesujes. Tak sa usmieval. Musi to byt fakt pekne obdobie.
Livia,
9kg, to je pekne. Moja mamina pri mne nabrala 12 a pri sestre 8 a sestra bola o 2gramy tazsia ako ja 🙂 Inak vahu a dlzku sme mali skoro uplne rovnaku. Ja som sa narodila na den presne a sestra meskala tyzden. Tak mozno preto tie dva gramy.
Poznala som kolegynu, co pri obidvoch detoch nabrala takmer 30 kil. Pritom je taka stihlucka, ciste fifipierko. Nechapavo som hladela, ked to vravela. Vraj posledne tri mesiace si pripadala ako hroch, ledva sa hybala.

evina0
15. jan 2010

dahra, hej je to krasne obdobie a ani sa nenazdas a budes natom rovnako 😵
uz mam vyhliadli aj kocik( foto v albume) je to asi jeden s tym vecsich, a pozdava sa mi ta hlinikova konstrukcia. kde som vola tak vsade vraveli ze jeden s najpedavanejsich..tak sa tesim ked uz budem mat v nom toho drobceka 🙂 🙂

liviaf super vaha.ja asi prieberiem viacej.Kazda s rodiny a hlavne segra nabrala az 25 kg.ale ona priberala od 2 mes. a citila sa vraj strasne ako hroch.preto ked ma vidi ze som za polovicou tehu a mam len brusko tak sa pyta ako to robim 😀.
idem ja teraz do mesta na prechadzku.musim si kupit latku na tehulkovske nohavice a usit si,lebo v meste nic poriadne nemali a pytali zato 55- 80 eur 😠 neskutocne..ako aj za tricko kde nic na nom neni pytaju 30 eur..ejha ale na nas tehulkach zarabaju.
pekny dnik prajem

liviaf14
15. jan 2010

ja som rada za každé pribraté kg, lebo pri výške 175 cm som pred tehu mala 55 kg, ja budem rada, aj keď mi nejaké zostane 😀 ja som také vyššie fifipierko 😀

liviaf14
15. jan 2010

evina, máš pravdu, tie tehuľkovské veci majú teda príšerné ceny! môžem potvrdiť. ja mám dvoje tehuľkovské nohavice, do 7 mesiaca som nosila ešte normálne rifle s gumičkou na gombíku, ale trošku väčšie ako pred tehu. tričká také dlhšie, niektoré voľnejšie, niektoré aj obtiahnuté.... dá sa to všeliako skombinovať...... inak super, že si ušiješ, si šikulka 😉

vanesska
15. jan 2010

babyyy... mna uz tyzden boli hlava... co mam robit....? 😨
skusam si davat masaz, stlacat akupresurne body, mentolove masticky, kavu ale nic moc nezabera mozno na chvilku a potom je to spat... 😒
nemate este nejaky iny osvedceny recept okrem odsrobovania bolavej hlavy a vymenenia za inu?? 😅 🙄

inak livia ty si presne pripad ako ja myslim co sa vahy tyka ja som 173 vyska a vaha rped tehu 53 no ale teraz uz mam plus 3,5 kg takze asi sa telo potrebovalo zaoblit trochu preto to rychle priberanie na zaciatku!
aj ty si na zaciatku viacej pribrala??

liviaf14
15. jan 2010

no veru, sme ako 1 😅
ja som od začiatku každý mesiac 1 kg, aj v tehu knižke to mám tak, čo poradňa, to 1 kg do plusu 😉
a to som kedysi pred 10 rokmi mala váhu 48 kg pri tejto výške, no som vyzerala teda, ja sa preto teším z každého kilečka 🙂
som zvedavá ako budem na tom po pôrode, sa už teším na obtiahnuté rifle , čo mi trčia v skrini, len či sa do nich napasujem, ale mám aj také väčšie, tak hádam hej 🙂

evina0
15. jan 2010

vaneska poznam tie bolesti hlavy ja som dakedy az plakala.ako pises mentolove masticky,potieraj aplou, ak sa ti da vela oddychuj a skus este mokru handru polozit na celo az oci .trosku si mozes aj potierat,a este mi zaberala tma a uuplne ticho. a ked nic ine tak som siahla po tabletke( ale to uz bola taka silna migrena ze som sa nemohla ani hybat) obmedzuj telkua hlavne PC..to mi najviac vadilo.

liviaf ja meram okolo 173 cm a tiez som v minulosti mavala maximalne 55 kg.ale ked som zacala riesit dietatko a zacala brat duphaston, potom liecbu tak sa peknych par kil na mna nabralo ale kazdy vravi ze mi to pristalo lebo som bola az moc chuda 😀 no a teraz mam hlavne brusko inak pohoda.
asi do 4 mes. som obliekla rifle aj s opaskom ale uz som presla na tehu rifle,bolievalo ma brusko ked som bola stiahla. tricka obleciem stale tie iste aj mikiny, ale az brusko podskoci cosi si usijem.. len zohnat pohodlnu latku u nas nic moc.
liviaf uz mas vsetko pokupene,celu vybavicku?? ja neviem kedy si mam uz objednat ten kocik ,ci veci do postielky a tak..teraz som natrafila na pekne akcie,a mozno ak zavaham ceny budu vyssie.. len kocik je teraz v akci lacnejsi o 45 eur co je dost..
ci to uz kupit a dat k svokrovcom na chalupu.lebo nasi a ani manzel nechcu aby som to uz mala doma kdesi v izbe..a ani ja nechcem aj ked som malo poverciva.
dnes som neodolala nadhernej hraskovo zelenej deke do kocika.aj predavaca vravi ze ju maju poslednu a ked mi ju predaju budem lutovat.

dahra predchvilkou som citila akesi tlaky pod pupkom,az ma to bolelo a ja kukam ze co sa deje..musela som si az rokou tam pritlacit a to krpcek tam mal bud pesticky alebo chodidla,take to bolo strasne tvrde..ale umudril sa a stiahol sa 🙂 🙂 uz sa teda tesim ked podrastie co bude vystrajat 😉

dahra
16. jan 2010

Ahojte,
Vanesska,
mna hlava nikdy nebolievala, teraz sem-tam citim, ale nic hrozne. Vzdy viem, ze je to z unavy. Telku nepozeram, ale ked sedim dlho pri booku, zacinam citit. Dokonca mi je z toho nazvracanie.
Ty si pisala, ze aj v praci sedis za kompom, co nie je velmi dobre ☹, ale s tym nic nenarobis. Podla mna aj tieto masiny na nas teraz viacej vplyvaju. Vzdy ked idem ku kompu, pplozartom-polovazne vravim, ze sa idem zasa ozarovat. 😒

Evina,
neviem, kedy je najvhodnejsi cas na kupovanie. Na zaciatku tehu je to neiste, uprostred sa ti to zda este skoro a ku koncu by asi clovek aj siel, ale s tym bruchom behat uz tolko nevladze.
My sa ideme teraz februar-marec stahovat, takze ideme kupovat nabytok a bude treba riesit uplne ine veci. Rozmyslanie nad vybavou necham najskor na maj. Nejake veci mame odlozene po nas (nasi setrili a mame plne kufre drobnosti), postielka tiez je...Vsak uvidime...

mirip
16. jan 2010

jeeej tehulky ako pekne vás tu pribudlo som rada že téma nezanikne a dúfam že sa čoskoro pridám aj ja sem zase... 😉

tittika
16. jan 2010

ahojte 🙂 ked tu uz rozoberate vahu tak som zvedava kolko priberiem ja 😝 180cm a 56kg 😀

mirip
16. jan 2010

suuuuuper titti no konečne si to povedala aj tu na koni 😉 teším sa s tebou a pekné tehulkovanie

tittika
16. jan 2010

dakujem 😵

katie233
16. jan 2010

Ahojte 🙂. Baby ja som bola nešťastná zo svojej váhy. Počas liečby som neuveriteľne pribrala, a potom sa mi to už nepodarilo dať dole 😒. Ale teraz to už je zbytočné riešiť. Snažím sa jesť častejšie a menšie porcie, na sladké našťastie vôbec nemám teraz chuť.

Evi, ja keď vidím tie maličké vecičky pre bábo, mám strašnú chuť niečo kúpiť. Ale zatiaľ odolávam. Nechám si to na druhý trimester. A pekný kočík máš vybratý. Aj mne sa tento páči, som zvedavá, pri akom nakoniec skončíme 😀. Pekný deň.

Tittika, gratulujem 😵

liviaf14
16. jan 2010

ahojte 😵
tittika 😅 jééééj, ty si tehuľka 😵 tak blahoželáme a držím moc moc moc palce. to je úplne super 😉

evina, no ja mám veľa vecičiek pre bábo od segry a od kamošiek požičaných, niektoré darované. kupovali sme len kočík, deku do kočíka, postieľku s matracom, a pár vecí ne oblečko, aby boli aj nové nejaké. kočík sme kúpili od známych, je v super stave, málo používaný, ako nový a bol za super cenu vrátane vajíčka. postupne dokúpime čo bude treba ešte, ako bude malý rásť, ale ešte mám u segry v zásobe väčšie veľkosti oblečka, tak uvidíme.

dahra
16. jan 2010

Ahojte,
az mi srdce podskocilo, co tu nevidim 🙂
Tittika,
super, gratulujem. Po tolkom cakani a trapeni sa podarilo. 🙂 Prajem vela zdravia!
Mirip,
takze uz opat snazilkujete? Nech sa vam zadari v pravy cas 😉
Katie,
ja som tiez pribrala po operacii a liecbe a vsetkych hormonoch. Vsak teraz mam 61,5 kg. Do 30-tky som si drzala vahu na 53-54kg, ale oproti Tittike a Livii a Evine, ako citam, som cisty skriatok so svojimi 159,5cm 😀
Livia,
do je dobre, ked sa veci daju takto dedit. My budeme dedit po sebe 😀.

liviaf14
16. jan 2010

Dahra, že "čistý škriatok" 😀
no opravujem svoju celkovú váhu, doteraz som pribrala 10 kg od začiatku tehu, včera som sa vážila a pribudlo ďalšie kilečko 😅
od rána cítim nejaký otlačený mechúr, boľavé kríže a trochu bruško, akoby mi malý tam niekde dolu tlačil, tak sa sledujem, či nepríde aj niečo ďalšie 😉

dahra
16. jan 2010

Livia,
ty uz mas cosi vyse dvoch tyzdnov do terminu, to uz je na spadnutie. Ved sem-tam chodim mrknut ci pises alebo sa uz nieco deje. Musis prispievat stale, aby sme vedeli, ze si este stale cakatelka 🙂 a potom pred odchodom do nemocky napis, uz je to tu! a my budeme silno drzat palce 🙂

liviaf14
16. jan 2010

Dahra,
hej 2,5 týždňa do termínu...... Zatiaľ sa nič také nedeje 😉 Ak nezabudnem a stihnem, napíšem evine sms-ku, že som v pôrodke alebo až keď sa malý narodí, uvidím čo bude. ona vás bude informovať, sme sa tak dohodli 😎