Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
17. feb 2010

Baby,
co sa tyka velkosti, myslim, ze je to robene klasika s ohladom na tehulku. Ked som si bola kupovat tehu gate, tak som povedala predavacke, ze neviem, ake cislo mam teraz a nakoniec mam gate č.36 len tehu. Ja som nosila zvycajne 38 a posledne aj 40. Nechapem, ze take male cislo mi bolo dobre. Podla mna to bude aj s pasmi tak. Mne by mohlo byt take M.

Evina,
uf, vas je 7 surodencov 🙂 Keby som zacala skor mozno aj ja by som mala viac deti 🙂 Vzdy som chcela 3-4.
Teraz budem rada, ak budeme mat toto jedno a mozno v buducnosti budeme zasa uvazovat o druhom. Teraz neriesim. Urcite je pekne mat velku rodinu.

katie233
17. feb 2010

Vanesska, nad gravid jogou uvažujem aj ja 🙂. Ale stále len uvažujem. Som príliš lenivá na to, aby som sa tam išla popýtať, čo a ako. Keď prídem domov z roboty, tak som rada, že trochu upracem, navarím a potom sa teším, ako vyložím nohy a zababuším sa do deky 😀. Ale mala by som niečo robiť pre naše zdravie 😵. Ale snáď, keď bude trošku teplejšie a bude svietiť slniečko, tak sa skôr k niečomu dokopem.

No, idem aj ja popozerať tie pásy. Lebo sú rôzne, aj s rôznymi aplikáciami. Ale skôr by som chcela do roboty niečo neutrálne 🙂.

Dahra, to vážne? Žeby tam bolo iné číslovanie? Ja som tehu veci zatiaľ pozerala len na nete, ešte oblečiem všetko 😵. Iba opasok už nenosím 😀. Ale večer už máme také maličké bruško, len do rána spľasne. Len raz sa zobudím, a už nezapnem gombíky 😀

vanesska
17. feb 2010

dahra... to je fakt nejake cudne cislovanie... 😕
ja som tiez rozmyslala nad M pasom... nosievam aj bezne S a M a kedze to je elasticke tak by M mohlo byt...
a radsej mat akurat alebo vacsie ako prilis male... takze S asi nie...

katie... no ja uz som si povedala ze musim ist cvicit aby ma aj nebolel chrbat... ja na to dost trpim...
ja ale nechodim do robotky takze mozem cely den oddychovat...
keby som chodila aj do roboty tak to by sa asi ani mne nechcelo ist este vecer aj cvicit... 😝
aj toto je dost neskoro zacina o 18,45 no ale co uz...

inak s tym bruskom to mam presne ako ty... cez den vykuka trosku ale rano je splasnute...
ale ako som dahre pisala... aspon ho uz rano nemam preliacene dnu ale uz je zarovno... 😀
no vraj sa to tak naraz vyhupne okolo 5 mesiaca... tak uvidime...

tak pokukajte tie pasy a poslite pripadne link ked najdete nieco zaujimave... 😉

vanesska
17. feb 2010

nasla som jeden obchodik s tehu vecami aj pasy maju celkom mile a aj oblecko za celkom fajn ceny...
neviem ci sa mozu vkladat linky snad ano...
http://www.mojamoda.sk/e-shop/tehotenske-pasy/v...

tittika
17. feb 2010

ahojte, kuknite aj na MMB treba hladat najde sa vzdy za dobre ceny 😉
napr.tieto uplne jednoduche http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=93581
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=65013

lucy778
17. feb 2010

ahojte,

jeeej pozerám, že riešite pásy na bruško. myslím, že je to parádna vec, ja som už postihnutá tým, že neznesiem holé kríže a brucho. tak sa už teším, keď si takýto pás zaobstarám. ale kým mne začne vykúkať bruško, tak to ešte chvíľu potrvá! 😀

katie233
17. feb 2010

http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t..., tu som zatiaľ našla najlacnejšie 🙂

katie233
17. feb 2010

ale aj na MMB sú tentoraz fakt dobré ceny 🙂. Asi idem vyberať farbu 🙂)

dahra
18. feb 2010

Caute baby,
ja som si dnes kupila konecne velke a volne gatky 😀, som sa v duchu smiala, ked som si vyberala, lebo ako deti sme ich volali bombardiaky a podla nas boli len pres stare a tucne zeny. Som dopadla.... 😀 😀 Uz sa tesim, ze ma nic nebude tlacit 🙂

evina0
18. feb 2010

dahra presne tak..tiez som sa smiala ,ale teraz vieme ake su dobre a hlavne pohodlne aj ked vyzeraju ked su vyzlecene jak na slonkia 😀
neni to na erotiku az tak, ale na pohodlie a hlavne zdravie drobca,musime si zvykat 😉
ja sa akurat chystam prejst do mesta a ostanem tam aj na tu prednasku o pupocnikovej krvy.je to namiesto cvicenia. a jasne ze idem pokukat po drogeriach zase nove ulovky co som na nete ani nenasla.
pretoze vcera som nasla jeden clanok a ze zena vtak v 7 mesiaci ma mat aspon ako tak nachystane veci pre pripad hospitalizacie v nemocke a co to pre drobca na prve dni zivota. a ja nemam ani nocnu koselu keby som musela kamsi ist a ponatie ani co sa bali drobcovi 😀 😀 stale si vravim ze mam casu...a nemyslim nato ze by som musela kamsi ist 😎

vanesska
18. feb 2010

caute baby,

no evina... veru tebe tie tyzdne tak letia... ze teda uz tooooolko casu zasa nemas...
asi by fakt stalo za zvazenie si pripravit aspon taku kopku pohotovostnych veci pre pripad nahlej hospitalizacie...
no ale nemalujme certa na stenu... 😝

takze baby dali ste sa na bombardaky?? 😀 😀 😅
no tak ja neviem ale mne su vsetky taketo veci este dobre... ale ja mam vsetko take bokovky takze to vobec nejde cez brusko...
inak akurat som minule rozmyslala nad tehu podprdou... mate uz nejaku? ja vobec neviem ako si to mam kupit a odkedy to zacat nosit... a to su take tie co sa pouzivaju aj na kojenie a su take odopinacie okolo bradavky... alebo su to ine?

ja som dnes bola na poradni ale bez mm ani sme nerobili nejaky velky utz iba sme kukli maleho ci je ok... srdiecko mu krasne bilo...a zasa pekne podrastol ale ani ho nemeral ani nemam fotecku bolo to fakt len take rychle lebo ze za mesiac budeme robit velky morfolog.utz takze tam ho riadne popozerame...
a samoska drobec sa zasa ani nepohol on si tam tak spokojne lezka... takze ziadne mavanie, kyvanie, kotrmelce nic sa nekonalo... 😝 no snad o ten mesiac uz konecne nam pekne zamava...
doki akurat zhodnotil na vysetreni ze mi krasne narastla maternica aj mi ju nadsene ukazoval kde byva krpcek ale zdalo sa mi ze je to nejako nizko aj mi hovoril ze si ju mozem pekne nahmatat... no neviem... ja som nic necitila... ale hlavne ze je tam kde ma byt... len by ma potom zaujimalo co mi to rastie okolo pupika... lebo mne sa zda ze prave tam najviac priberam tak dopredu... tak nizko som este nepribrala preto aj mozem zatial nosit netehu gate...

dahra
18. feb 2010

Caute,
Vanesska,
brusko rastie najskor dohora, to mi vraveli aj v nemocke. Zato sa divili, ze ma to boli dole, lenze ja sa necudujem, kedze tam jazvu. Ja som prestala nosit take nizke nohavicky po operacii, lebo vzdy mi tlacili na jazvu a ak ma to nebolelo, tak svrbelo. Preto som nosila take trosku vyssie a tie ma dnes uz tlacia. Potrebujem take, co su dost vysoke.

Evina,
teda, ze v 7. mesiaci byt vychystana, uf....O seba sa nebojim, presne aj ja mam skor chaos, co drobcovi. Mas aj nejaky zoznam uz? Inak v Martinskej nemocke je zoznam na stene, dake dve A4. Ty si nevidela 2. poschodie este? To je skrz-naskrz prerobene. Krasne, farebne, siroke dvere, uplne vynovene....

Inak, v piatok som sa do nemocky zbalila za 10 minut 😀 😀. Ja som macher na balenie. Pyzamy a nocne kosele roky nenosim, spim iba v starych trickach (teraz manzelovych). Aj do nemocky som si vzala manzelove pyzama, tie uz videli nemocku. Okrem toho, aspon su volne okolo bruska. Nove by som si nevzala, lebo sa to lahko zaspini od krvi, potom rozne dezifekcne prostriedky a tak.

katie233
18. feb 2010

Ahojte 🙂. Tie týždne nám fakt pekne naskakujú 😉. Mne osobne sa to ani tak nezdá, lebo na sebe zatiaľ nepozorujem žiadne zmeny (okrem toho, že mi narástli prsia), ale keď sa ma niekto opýta, v ktorom týždni som, tak vtedy sa tak zháčim, že už 14.

Tak vy už kupujete tehu nohavičky 😕, ja zatiaľ oblečiem všetko moje oblečenie, a zatiaľ ma ani nič netlačí, tak to ešte neriešim.

Vanesska, ja som si kúpila len obyčajnú podprsenku bez kostíc.

Dahra, ja mám tiež jednu nočnú košeľu, ktorú vláčim do nemocky. Už so mnou absolvovala dva pobyty, tak ešte pôrod 😉.

dahra
18. feb 2010

Katie,
ako? Tebe uz nevolnosti presli?
Podprda ma este caka, ja som pred tehu bola hore strasne chuda - uzke plecia a vsetko ostatne male 😝, takze podprda 70 B, ked som kupila 75-A, ta mi bola dost volna. Teraz tuto ledva obleciem - zakazdym periem, lebo je jedina, z ktorej mi este nevyliezaju.... Tie ostatne nemaju sancu, lezia odlozene v skrini. 😅

katie233
18. feb 2010

Ja som tiež kúpila len jednu 😅. Som nevedela zo začiatku, aké veľké narastú 😀. Teraz sa to ustálilo, tak by som mala ešte jednu kúpiť. Ostatné sú uložené v šuflíku. Teda, jedna mi je ešte dobrá - svadobná 😀.

katie233
18. feb 2010

Hej, už nezvraciam tak veľmi. Občas sa ešte stane, ale proti tomu, ako mi bolo, to je už malina. Teraz si to ozaj vychutnávam 😀

evina0
19. feb 2010

vaneska ja si stale vravim ze este mam cas 🙂 ale musim si dat dokopy nejake veci pre pripad nejakej hospitalizacie .vcera som si konecne kupila nocnu koselu a zase nejake drobnosti pre drobca,ale skor kozmetiku a samozrejme ze som sa po sprche ja nou ponatierala ,vonia tak babätkovsky 😵 😵 😵
ja zatial ziadnu podprdu nemam pockam este a kratko pred porodom si uz kupim tu s tym odopinanim tu kojenecku.zatial nosim tei co vzdy aj ked su mi male.😀 a vzdy ked idem do mesta tak zabudnem nejaku kupit ale bez kostic..len na take som neni zvykla a tie pusapky sa mi neoplatia kupit- taku som jednu skusala a prsia mi vyskocili 😀 😀
inak ze je drobec tak nizko som ani ja nevedela az ked zacal kopat tak mam pocit ze kope kdesi uuuplne dole zospodu a casto mu vravim ze nech neha moje vajecniky ci s cim sa to vie hrat napokoji 😀 ked uz bude vecsie pocitis kopance na dvoch miestach-hore aj dole..jeden je pohyb nohami a druhy rukami a presne uvidis ze ako je asi otocene ci rovno alebo sikmo podla kopcekov 🙂 🙂 a ze sa otaca to sama zistis ked pocitis taky divny tlak vo vnutri a kopce neneha na seba dlho cakat ale je to okamih a hned ten kopcek zmekna a strati sa.

Dahra kde je ten zoznam? hore na 3-ke?? lebo ja chodim len dole na 1 na ultrazvuk a hore na 3- ku ked cakame lekara.poschodie s vnutra som nevidela len viem ze je velmi pekne s vonku,je tak akasi mala recepcia, a to je vsetko 😉
s tymi veciami je to podla mna skor myslene pre mamicku keby nastali nejake komplikacie ci hospitalizacia.ale podla mna neni zle mat aj prve oblecko pre drobca uz oprate a nachystane ved ostatne by sa kupilo neskor.
a k tym koseliam ja skor nohavice volne plus tricko ja som v nemocke v celej kosele este nebola( a to som tam stravila uz dost casu a viackrat) ale ze je lepsie ta cele kosela po kolena..

katie super ze nevolnosti ustupuju mozno ta este nejaky ten tyzden a budu uplne prec a potom vam zacne pomaly ale isto chutit a pekne budete priberat.
po 5 mesiaci idu kg dost rychlo..ja ani neviem kde a uz mam 9 kg na sebe co som sa dnes rano vazila 😅 😅
idem dat fotecky do albumu s mojich nakupov 🙂

katie233
19. feb 2010

Evi, akurát som kukla albumček 🙂. Vidím, že ty tiež kupuješ všetko skôr v neutrálnych farbách. Mne sa kolegyne smejú, že som zaťažená na zelenú farbu 😀, ale to nie je pravda. Ja len chcem, aby to bolo vynositeľné pre obe pohlavia 😅. Pekne ti to vo výbavičke pribúda.

A už máš aj krásne bruško 🙂). Mne kolegovci nechcú veriť, že som tehu, lebo ho mám rovné ako lata

😀. Tak im vždy len odpoviem, že to sa tak dobre dokážeme zamaskovať 😅. Ale aj tak je to asi ešte skoro, aby bolo niečo vidieť. Veď sme ešte len začali 4. mesiac.

Evi, aj ja som si kúpila košeľu po kolená do nemocky, a bola úplne super. Hlavne ma netlačila guma na bruchu po operácii.

evina0
19. feb 2010

Katie sak pockaj za par tyzdnov, mne podskakuje od 5 mesiaca a kazdym dnom 😉 ale ked idem oblecena aj v budne tak to neni nejak vidiet.ale ked ma len tricko a obtiahle tak je to viditelne.
Ved kazda tehulka sa ma cim chvalit.nie to skryvat..aj tak mi okolie vravie ze nato ze som skoncila 6 mesiac mam len spicate brusko 🙂 🙂 a nic viac
inak do 4 mes som moc nepribrala,myslim viditelne skor sa mi vaha zastavila, kedze zaludok vtedy stale strajkoval.

ja mam strasne rada zelenu farbu,ale ked sa drobec narodi a budeme vidiet pohlavie tak zmenim aj farby 😉
denne beham po nete a zhanam a vytlacam si same dobre rady ci o kupani,kozmetike a tak a cas mi zbehne vzdy ani neviem ako..az sa budem kotulat tak si to zacnem vsetko citat 😀

bleelka
19. feb 2010

ahojte kocky, nestiham vas citat, len som zaregistrovala ze tu rozoberate nejake zoznamy a figuruje na nich monitor dychu, kresielko Fisher price ci prebalovacia podlozka... no ja som sa branila kupovaniu kolotoca nad postielku a kresielka, az sme ich nakoniec kupili a aj cestovnu postielku... tu sme este nepouzili, planujem skor ako ohradku+pri cestovani... na kolotoc sa pousmieva, ale ako uspavadlo to nezabera... kresielko sme kupili len vcera, vsetci mi ho odporucali, no ja som sa bala, ze mi tam mala nebude chciet byvat.... kupili sme ho v bazare cez net, ale bola som si pon osobne... je to super vec, no ako som sa obavala, mala mi tam vydrzi max 10 minut... takze ako investicia sa mi to neosvedcilo, ani kolotoc... prebalovacia podlozka s vystupenymi krajmi a pevnym dnom (da sa dat aj na postielku) je super vec, mala sa uz vrti a pekne ju to blokuje... kupili sme aj klokanku, no tiez riesenie na par minut... monitor dychu mame Babysense s 2 podlozkami, zapinam len na noc, kedze cez den v postielke nespi a ak ju prelozim, tak tam spi do 30 minut... ale v noci kludne spavam aspon... no ak sa da, radsej by som to pozicala, ale nemame Union poistovnu...

este sa vas chcem opytat ako ste naucili deturence zaspavat same? lebo moja zaspi len na rukach alebo von v kociku... kedze je cim dalej tazsia, tym horsie scenare ocakavam co sa tyka mojho chrbta a nechcem aby si zvykla ci rozmaznala....

a este mam otazku ci u vas niektorej nastali porodom problemy so stitnou zlazou, mne sa totiz zvacsila a nemam dobre vysledky z krvi, 9.3. idem na endokrinologiu ☹ + na urologii mi brali vyter z moc. rury a nalez, takze dnes nasadzujem dalsie ATB (pred mesiacom som jedny dobrala a teraz dalsie 😖 ) toto vsetko je porodom??? ach jaj... teda mocove cesty urcite ale ta stitna? bojim sa problemov...

drzte sa

evina0
19. feb 2010

bleelka ako to rychlo leti aj u vas - ze Miska ma uz takmer 4 mesiace 🙂 inak je zlatunke babenko, kukala som ti album 😵
inak kazda maminka ma ine skusenosti s tym kresielkom.kamoska si ho nevedela vynachvalit.kolotoc nad postielku je tak na ozdobu,ten kupovat nebudem lebo som ho pred par rokmi kupila svagrynke pre krsniatko a teraz mi ho vraj daruju,kedze je takmer nove . a tu cestovu postielku zatial nie,uvidime ked sa drobec narodi a ci budeme prespavat aj na chalupe u svokrovcov, ci sa to oplati 😉

chcem sa vas spytat,kedze ste uz skusene maminky, ci ste niektora od narodenie pouzivali detsku kozmetiku Nivea baby alebo zo zaciatku olivovy olej s lekarne?? dakujem

pink_lady
20. feb 2010

ahojte...nechcem sa vam do nicoho montovat ale mrknite do nasej temy v babätkach, co sa nam stalo a co povedali skuseny lekari, smutne statistiky nepustia, mozno zvazite a usetrite na jednej nie najlacnejsej polozke...a bleelka, tiez no tie brzdiace okraje,aj ja som mala do stredy taky nazor...
evina som 3r po uraze chrbtice mam zle zrasteny stavec s vyrastkami teda pri akomkolvek i miernom nakloneni ci umyvani riadov mam pekelne bolesti preto mi prebal.pult vysiel ako uzasna vecicka, teraz uz radsej nech od bolesti aj nevidim...koniec koncov, k posteli sa da klaknut

pink_lady
20. feb 2010

bleelka ale nemusis vsetko opakovat po mne! 😀 (stitna zlaza)

bleelka
20. feb 2010

pinky nestras co sa vam stalo? kde to najdem???
a co stitna zlaza co s nou mas? ja sa bojim...

bleelka
20. feb 2010

evina dakujem 😵 nestiham pridavat fotky, tocim sa len okolo malej, ale zas treba si to uzit, no nie?
co sa tyka kozmetiky, najlepsie ti poradi pediater, kazdemu babu sadne nieco ine

evina0
20. feb 2010

pinky tiez to hladam co sa stalo ale neviem ani nazov temy 😒
neviem ani coho sa to tyka...inak zvazujem ci tu prebalovaciu podlozku nekupim len tu bez pevnej dosky,aj tak babeno budem vecsinou prebalovat na posteli 🙂
vcera som nasla ten monitor dychu este lacnejsi za 81 eur a postovne gratis tak to idem objendat.lebo tam kde som to mala obhliadle bol aj drahsi aj postovne stalo okolo 6 eur 😠 a este postou to chceli poslat..nehrodzi- nemam ja dobre skusenosti s balikmy co maju vecsiu cenu a nejku tu elektroniku v sebe.

bleelka jasne treba si drobceka vychutnavat 🙂

dahra
20. feb 2010

Caute,
- v teme babatka je podtema - finale uspesnych tehuliek s endometriozou - uspesne maminy 🙂

pink_lady
20. feb 2010

to je nasa pokracovacia tema, myslela som ze o nej viete 🙂

mam taky pultik - tvrdu podlozku pripevnitelnu k postielke, ze tie na stojanoch su este horsie 😖