Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

pink_lady
9. mar 2010

evina urcite som ta nechcela vystrasit len aby si si ala pozor - na zaciatku okrem vracania nemusi byt ziadny iny priznak. mne sa to potom do dvoch tyzdnov rozvinulo - vyleteli bielkoviny, aj tlak, opuchy mi ku koncu sa zmensili (nemusia byt vobec) - NO ale kedze nic nezaberalo tak v 35tt som porodila 😒 je to najcastejsia pricina umrti plodu a zien pri porode

katie233
9. mar 2010

evi, ja to platím od júla 2009. Zrušiť to nechcem ani po pôrode, budem využívať OČR. Len to chcem už platiť z toho minima. Tak mi bolo povedané, že tento rok si už môžem platiť z minima, lebo rozhodujúce obdobie je rok 2009. Len zmenu môžem uskutočniť až po pol roku platenia. Takže aj to som už splnila.

Tehuľky, dávajte na seba pozor. Mne je dnes hrozne zle. Mám kŕče v brušku, dúfam, že je to len z tých kapustných fliačkov, čo som mala na obed 😝.

lucy778
9. mar 2010

ahojte

no ako tak čítam asi žiadny príznak netreba podceňovať...
mňa včera zase chytila migréna a bolo mi dosť bleeee 😝 , našťastie to prešlo. aj to brucho ma prestalo pobolievať, tak dúfam, že to bolo tiež len z jedla

vanesska
10. mar 2010

caute babky...

co to tu citam ... no fakt si davajte na seba pozor...
ja som tiez par dni nebola co ma od compu zasa bolela hlava tak som ho ani nezapinala radsej...
takze aj teraz len trochu popisem a idem radsej upratovat ako cucat do tej blbej obrazovky...

my sa az na tu hlavu mame fajn... obcas aj mna popichava a pobolieva brusko ale pokym to nie je nejaka trvala a intenzivna bolest tak to je v pohode a beriem to ze to je v tehu normalne...

inak sa mame fajn... drobcek uz veselo kopka ale zatial su to skor take jemne stuchance... ale je to straaasne mile... ked vystihnem jeho kopkaciu naladu tak sa to da vidiet aj na brusku ako sa drobec mrvi tak sa brusko tak nadvihne na tom mieste... fakt uzasne.... ale mm zatial nemal sancu to stihnut.... 😅
katie ty uz by si tiez mohla citit nejake pohyby alebo aspon bublinky...
nas krpcek isiel ako podla knizky... od 16tt prve bublinky uplne jemnucke asi tyzden a potom v 17tt take jemne neidentifikovatelne pohyby v brusku a teraz v 18tt uz citit aj vidno ako si kopka... 😵
za tyzden mame ten morfologicky utz tak sa tesim ze si maleho poriadne pokukame... a mozn os anam aj ukaze co to bude... uz som aj chcela par dalsich veciciek kupit ale asi pockam ten tyzden ci uvidime co to je a podla toho sa uz bude lahsie nakupovat...

inak teraz ked citam aj co pink pisala tak asi veru by bolo dobre mat do toho 7 mes. vybavicku aj kocik nakupeny ked clovek nikdy nevie... hm 😝
takze mozno buduci tyzden pojdeme aspon zbezne omrknut aku maju ponuku kocikov a pod. lebo kym sa rozhodneme potom kym to objedname a kym to dojde tak pocitam ze taky mesiac dva to trvat bude... takze by to bolo akurat a radsej trochu v predstihu ako neskoro...

tak sa drzte vsetky babule a opatrujte krpcekov v bruskach...!

pink_lady
10. mar 2010

kocky hlavne sa opatrujte, budte v klude a uzivajte si kopanceky 😵 ale keby sa cokolvek vam nezda tak ... 😉 Ono tlak moze z nizkeho vyskocit zo dna na den

a ta vybavicka vazne mne tiez kazdy ze este mas cas este mas cas to tak na konci augusta kupuj no keby som sa bola podla toho riadila...🙂 na konci augusta sme uz mali dva tyzdne 🙂 aj ked je pravda ze nakupene mu bolo velke tak som z porodky uz len dirigovala co mensie dokupit 🙂 a vlastne den ked som masirovala do nemocnice v 34 tyzdni a vedela som ze do porodu sa uz odtial nedostanem tak v ten den sme doniesli postielku...nuz, ale ked mi doki povedal ze maly je vo vaznom ohrozeni tak to som ju nechala v strede izby vzala pripravenu taksu a odcupitala do nemocnice 😎

evina0
10. mar 2010

pink viem ze si ma nechcela strasit.som rada ze si ma upozornila 😉
Vcera som si davala velky pozor co jem.nezjedla nic sladke a nebolo mi zle, verim ze to bude uz len lepsie.Podla mna strajkuje zaludok a nechce travit co jem.

Katie co budes po porode vyuzivat OCR?? akoze ocerku? to sa aj da?ked si na materskej, ci potom na rodicovskom prispevku??

tehulky moje ako pise Pink keby sa cosi nezdaalo treba ist za lekarom.aj na cviceni nam ta pani vravi ze radsej sa 10x prehnat ako raz zanedbat!!
a k vybavicke,ja mam dost veci uz kupenych a este mi dojdu posledne dve zasielky kurierom asi do 2-3 tyzdov.nechcela som nic nehavat na poslednu chvilku a aj financne mi bolo lepsie po castiach ako vsetko naraz.aj mne vraveli ze naco kupujem mam cas, co ak sa cosi stane..ale to mi ludia neovplyvnime ak by sa s nami osud zahral..ja som od zaciatku tehu verila a aj verim ze vsetko dopadne dobre, nic ine si nepripustam len pozitivne myslim a vychutnavam si kazdym dnom nas pokaldik v brusku 😵 kazdy kopacnek( aj bolestivy) 😵 😵
a s tatinkom vytuzene cakame kedy dojde den D a budeme ho mat v naruci.
a porodu sa nebojim,vcera nam pani na cviceni vravela ze taky maly poklad stoji zato aby aj zena trpela,vraj co sa neda kupit v obchode tak to si musi zeny vytrpiet,vraj co by dali za to zeny co nemozu mat deticky,citiet pohyby ..my dobre vieme co nas to stalo sil a to ze porod boli?? kaslat nato ved nejak ten drobcek musi prist na svet- aj nato sa tesim,len aby vsetko dopadlo dobre!!

katie233
10. mar 2010

Ahooojte 🙂. Tak my sme dnes usmiati ako to slniečko. Aj keď strašne unavení. Takúto únavu poobede som už dávno teda nezažila. Skoro som zaspala v robote nad písacím stolom 😀. Ale tešíme sa z toho, že nám je po včerajšku zase dobre.

vanesska, zatiaľ nič necítim ☹. Ani bublinky, ani kopančeky. A možno to zatiaľ neviem iba identifikovať. Ale nespozorovala som nijaké zmeny. Ale strašne sa na to tešíme. Aj mňa v poslednej dobe pobolieva podbruško, ale presne ako píšeš , nie je to trvalá bolesť. Aj keď občas dosť intenzívna. Vtedy vždy idem na kontrolu na wc, či náhodou nekrvácam. Ale zatiaľ je to ok. To len moja svokra robí zakaždým paniku a dohovára mi, ako by som bola 10-ročné dieťa. Som manželovi zakázala hovoriť jej pravdu, ako sa máme. Myslím si, že každá z nás vycíti, keď sa blíži nebezpečenstvo.

evi, niekde som čítala mihálov blog a spomínal aj OČR. Len musím lepšie preštudovať. Ale to asi až po nástupe do práce, sa bude dať čerpať. Uvidíme.

Držte sa babuľky 🙂

katie233
10. mar 2010

evi, tu ´je poznámka z toho blogu: Poznámka: v prípade, že DNP "poslúžilo" na získanie materskej, treba si zvážiť jeho zrušenie počas (po) materskej. Ak mamička DNP nezruší, môže z neho čerpať ošetrovné pri ochorení dieťaťa alebo nemocenské pri svojej PN a to aj v čase, kedy poberá rodičovský príspevok. Súčasne DNP môže využiť pri prípadnom následnom tehotenstve a ďalšom dieťati.

evina0
10. mar 2010

katie dik za spravu..este zvazim ci to teda zrusim.ale zatial mam v plane prerusit a v pripade ze budeme mat v plane druhe babenko tak si opet zacat platit.nejak sa mi nechce stale platit cele roky,ale mozno si to len znizim na minimum a neham stale DNP bezat. myslim ze s minima je to nejak 350 sk a to neni zase take strasne.
musim sa blizsie spytat ci sa da ist na PN aj v case ked som na rodicovskom prispevku, ci na OČR lebo este som take cosi nepocula 😅
ja zatial do prace neplanujem ist a myslim si ze na 0ČR sa da ist len ked pracujes..neviem presne nakolko som take nieco este neriesila osobne. a byt na PN neviem neviem ci by som s babenom stale doma sedela a bala sa ze dojde kontrola ked dieta potrebuje pohyb a vzduch.

evina0
10. mar 2010

katie uz som si nasla clanky co sa tyka OČR ci PN..mozu byt aj v case ked budeme na rod.pripevku( vtedy dostaneme nejake peniazky len s DNP) lenze OČR trva max. 10 dni a PN zalezi od lekara..problem je ten -keby sme sli na cely mesiac na PN tak dostaneme len PN a rod.prispevok nam ale nedaju.
zvazim to DNP pripadne to nezrusim a budem platit len s min mzdy co je tusim 13,10 eur mesacne...porozmyslam a dakujem za infosky 🙂

katie233
11. mar 2010

evi, to fakt? keď budeš viac ako mesiac na PN, tak to by nám zobrali rodičovský? ale ja by som tak dlho ani nebola. mesiac byť doma s bábom zavretá 😝. veď uvidíme. ale veď nám zdvihli rodičovský! to sa bude inak žiť 😀.

ja ho rušiť nebudem, ale dám si teraz platby z minimálneho vymeriavacieho. to vyjde na pár eur, keď mám VZ aj z roboty. bojím sa toho, že keby ho zruším, tak sa už viac nebudem môcť prihlásiť, lebo už teraz hovorili, že tie, ktoré sú zamestnankyne, už nebudú mať takúto možnosť prilepšiť si. tak radšej nech mi to beží.

katie233
11. mar 2010

A pekný deň všetkým 😵

evina0
11. mar 2010

Katie ja tiez zvazim ze si budem platit aj nadalej..len ja ked mi v septembri skonci materska ( teraz som oslobodena od platenia aj potom budem) tak si este zaplatim s maxima ako doterz. cize oktober, november, december-lebo vies ze PN sa rata s roku predtym a takisto aj 0ČR a podla mna by to malinko vyslo keby som mala dostat Pn s minima- to uz je lepsie rod. prispevok 😀 😀 ked to uz takto berieme.
PN ci OČR sa dostava len s DNP ked si na rod. prispevku, od zamestnavatela uz nie on s tym uz nic nema.Vcera som vsetky infosky nasla v temach aj od Mihala.
s minima je to tusim okolo 14 eur a to sa este da keby sa nahodou stalo ze otehotniem skor nez by sme mali v plane 😉 .. neviem si teraz predstavit ze som na rod. prispevku a som aj na PN 😀 😀 som taku zenu este nevidela,ale vsetko je mozne 😉 a druha vec ze vtedy clovek uz moze pocitat s kontrolou sak socialka neni blba a vie preco tak zeny robia a zneuzivaju ich peniazky. 😎
Uz druhy vecer som bez vracania- naozaj si musim davat velky pozor co jem, ale som si viac nez ista ze sa mi vratili tie veci ako na uvode tehu do 4 mes. cize ranajsie natahovanie az kaslanie, vecerna nevolnost a tazkosti po skonzumovani cokolady. 😠 😠 musim sa nato aj lekara spytat- no ma to jednu vyhodu nepriberiem tolko ako ked som jedla hlava nehlava.

Rano mi UPS doniesla predposledny balicek - trosku veci, prebal. podlozku a nejake hracky( uz som sa s nim aj sama pohrala) nafotila som to do albumu a konecne som pofotila aj veci co sme postupne kupovali 😵 😵 uz mam plnu skrinu 😅

pink_lady
11. mar 2010

kocky, s tou pn mate rovnako ako ked pracujete a dostanete PN.-..za dni co ste PN dostanete pn a za odpracovane dni vyplatu. a OCR sa cerpa pocas rodicocskej v pripade ze popri nej pracujete (resp. aj PN je vtedy mozna)

katie233
11. mar 2010

Evi, tak ty už máš skoro full výbavu 😵. Aj ja sa už strašne teším, keď začneme nakupovať. Ja by som najradšej aj teraz, len musíme vymaľovať detskú izbičku a dať tam podlahu. By bolo zbytočné teraz kupovať niečo, keď by som to dávala všelikade po skriniach. Nech to hneď od začiatku odkladám na jedno miesto. Len toto hnusné počasie nám nepraje. Nechceme stierkovať a maľovať, keď je takto škaredo, lebo by to dlho schlo. Tak čakáme 😒. Idem kuknúť albumík. Ja sa tiež chystám založiť, ale kým prídem domov, vždy na to zabudnem 😅.

katie233
11. mar 2010

Tak, pozreté 🙂. Riadna výbava. Evi, a kupovala si aj oblečenie z netu?

vanesska
11. mar 2010

cafte...

katie... no mne tiez kazdy hovoril ze tie bublinky a pod. urcite rozpoznam ze to sa neda pomylit ale veru som si nebola ista... az po par dnoch som si uvedomila ze to stale citim na tom istom mieste a tak dost dole takze som si pomyslela ze to asi nie su moje creva ale maly krpcek... 😅
ale veru nie je to az take jednoznacne...
tak tvoja svokra robi paniku?? 🙄 hm najlepsie je nic nehovorit a basta... sama vies ako sa citis a fakt to nepotrebujes konzultovat s celou rodinou ktora ta akurat tak moze zbytocne vystrasit... 😠 ja tiez kazdemu hovorim strucne ze sa citim fajn a nezachadzam do detailov tak je to najlepsie...

evina... tak kukla som tvoj albumik... a zistila som ze to je celkom dobry obrazkovy prehlad o tom co vsetko asi tak orientacne potrebujeme... 😉
priebezne som si podla tych fotiek spisala zoznam a juuuuj je dost dlhy... 😝
ale aspon mam nejaky zakladny prehlad a mozem selektovat...
my sa zajtra chystame pozriet kocik...
nieco mame vytipovane ale chceme si to vyskusat nazivo lebo to bude asi o niecom inom...
a ten co nam bude najviac vyhovovat skusime potom pozhanat cez net alebo v rakusku aby bol aspon o nieco lacnejsi...

fuj ale do toho pocka sa ani mne vobec nechce no ale musim sa nejako prinutit aby som nebola doma a vypadla trochu von...

evina0
11. mar 2010

katie IP a povecsinou veci mam s netu- skvele ceny a dovoz az domov,bez behania po odchodoch, stacili mi 2 navstevy v obchode a tie ceny 😅 a viac som tam nesla a vtedy som si stihla pokukat materialy a kopec somariniek ..az viem ako to vyzera.
vaneska kocik je najlepsie vidiet priamo v predajni-aj my sme tak vybrali a potom uz len na nete nasli lepsiu cenu..a aj tak nakoniec nam ho nehali na predajni v TN lebo sme povedali ze si to vyzdvihneme osobne aj pokukame v nejake ich predajni 🙂
inak ja som mala zoznam veci s tadeto http://www.dietaaja.sk/vybavicka.php
a mam s tade aj veci co vybavit pred porodom, co po nom a ked sa ide na matersku.ked som doma a hlava posluchala tak som stale kdesi snorila a citala rozne veci ci dobre radi potom uz casu az sa drobec narodi nebude 🙂

katie233
11. mar 2010

vanesska, presne tak. ja tiež všetkých informujem stručne, že sa máme dobre, aj keď to tak vo veľa prípadoch nie je. ale, čo budem rozprávať, aj tak mi to v mojich tehotenských problémoch nepomôžu 😅. jedine, že by chceli blinkať za mňa 😀. jediný človek, ktorý je informovaný je moja mamina. aj keď občas aj tá robí paniku, ale tú môžem uzemniť 😉. takže manžel dostal pokyny, dúfam, že sa bude nimi riadiť.

ďakujeme evi, kukneme aj stránku dietaaja. ja som už ničo popozerala, ale neviem, či sa máme striktne riadiť tým, čo píšu, lebo tých vecičiek na oblečenie sa mi zdá málo. ale potom aby som zase nebanovala, že sme toho nakúpili veľa a drobec to ani neobliekol.

vanesska, takže idete vyberať kočík 😵, super. my sme tiež už nakukli do jednej predajne, tak sme si niektoré omakali, ale manžela po technickej stránke zaujal len jeden, mne sa páčilo viacero. ale budeme musieť robiť kompromiy 😅.

katie233
11. mar 2010

dievčatá, neuvažovali ste niektorá nad babyšatkou alebo babyvakom? kolegyňa mala babyvak, tá si ho nevie vynachváliť. tak či vy náhodou nemáte ešte nejaké iné ohlasy.

lucy778
11. mar 2010

ahojte

evina - teda ty to máš už pekne nachystané, ale radšej takto v pohode a pomaly ako potom nevedieť čo skôr

katie - ja osobne si neviem predstaviť ako nosím bábo v šatke, ale netvrdím, že to nemôže byť dobré 😕

vanesska
11. mar 2010

katie... mne sa tie satky velmi pacia a aj som nad tym rozmyslala teda bud nad takou latkovou satkou co si uviazes okolo seba a do toho vlozis babo...
alebo potom taky babyvak ten je hrubsi a ten si das tak krizom cez rameno a babo je tam tak pekne schulene ako v brusku... vraj to deti maju velmi radi...
len potom som tak nad tym rozmyslala ze kde to vyuzijem lebo vacsinou ked pojdem von tak pojdem niekam na dlhsie a babo si budem chciet aj niekam zlozit aby si pospalo alebo mi uz jednoducho bude tazke ho nosit no a co potom s nim?? 😕 okrem toho my pojdeme s babetkami do zimy no a to asi nie je moc prakticke predsa len by mu v tom bola zima...
takze v konecnom dosledku sa mi to zda ako mila vecicka ale pre mna nie moc prakticka... 😒
a kde to ta tvoja kolegyna vyuzivala??

katie233
12. mar 2010

Dobré ráno 🙂.

vanesska, kolegyňa mala babyvak. povedala, že to bola pre ňu nezaplatiteľná pomôcka. malý bol zlý, nemohla sa od neho pohnúť na krok. ona to používala aj doma. keď si chcela porobiť nejaké veci - upratať, navariť, tak ho dala do vaku a malý bol spokojný. a potom to využívala aj keď chodila na kratšie prechádzky, alebo k doktorovi. býva na dedine, tak že sa jej takto lepšie presúvalo ako s kočíkom. teraz by tiež pri druhom dieťati chcela vyskúšať babyšatku. dnes sa jej na to ešte popýtam 🙂

dahra
12. mar 2010

Caute zienky,
som vas docitala, vidim, ze ste diskutovali o DNP. tych 270 dni je do porodu alebo do dna nastupu na matersku? Ja som bola v tom, ze do porodu. My mame termin na prelome jula/augusta a 270 dni mi konci 23.jula 😀. ja som si to dala len tesne pred IVf, som netusila, ze nam to vyjde. Okrem toho na vybavovanie tychto veci musim cestovat 200 km, lebo tak daleko mam trvaly pobyt.

V byte sa nam nic nezmenilo, elektrika je v nedohladne, zmluvy tiez, adresa rovnako. V utorok nam konecne zapli radiatory. Par dni sme zili pri teplote pod 15 🙂

evina0
12. mar 2010

katie ja stale uvazujem nad babyvak,nie klokankou . klokanka pre narodene deticky nie su velmi dobre- nasla som stranku kde lekar vravi ze dieta visi za panvu a to ked je malinke neni vobec dobre aj klbiky sa tym nicia. zvazujem taketo cosi Red Castle detsky vak http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=40581
Ale neni som stale rozhodnuta, lebo vyuzila by som to po narodeni ked budem za mm behat na stavbu -je jednoduchsie vziat do satky ako na rukach, lebo kocikom sa trepat po zahrade neviem neviem.po dome to nevyuzijem skor ked tak na mensiu prechadzku, ale ani sa nenazdame a bude zima aby sa nosilo vonku v satke. a vraj sa v tom aj dobre uspava ked dieta uz nevie co so sebou.. citam ze je to do 12 kg cize aj za rok by sa to vyuzilo ,len ak drobec bude behat takzo ho udrzat v satke 😖 takze stale vaham!
a tou vybavou, ja kupujem tak na uvod do 3 mes lebo nevies ake velke sa babo narodi mam aj velkost 56 ale aj 62 a ked sa drobec narodi tak budem mudrejsia a neni problem sadnut za net a za par dni mam balik doma, staci aby boli korunky -nikdy nevies co vsetko daju aj po narodeni ludia s okolia,preto si hlavu s toho ci to nebude malo nerobim.

dahra konecne aspon teplo,aj ked si neviem predsvavit byt bez elektriky 😖
DNP sa pocita do dna poordu. kamoske sa stalo ze porodila o mesiac skor a nedostala ani korunu,vraj preto kazdu ze zacat si platit o csoi skor,ale verim ze ty to splnis a budes dostavat peniazkly aj s DNP.
ja som nadavala ze som si to platila rok navyse a vtedy tehulkovanie bolo v nedohladne. a ked som otehotnela tak som si vravela ze stale to platit musim az pokial porodim a to je takmer dalsi rok navyse, ale nakoniec vsetko sa obratilo sla som na PN a tak neplatim ale DNP mi stale bezi-tak som spokojna a nelutujem ze som tolky cas platila navyse. 😵 😵 lebo ked som si to zalozila myslela som ze do nejakych uz 2 mes. otehotniem a trt makovy 😝

mna vcera drobec strasne tlacil pod rebrami-uz som nevedela co robit, tazko sa mi dychalo pri nadychu ma cosi pod rebrami strasne pichalo, az som sa zacala bat ci nemam cosi s plucami (lebo mamina je chora) a az vecer ked som uz nevedela ze ako sa dat som zistila ze to krpcek tlaci pod rebra, asi pri plucach, lebo som si tam silnejsie pritlacila a hned sa rebro dvihlo a drobec kopol 😀 len som nevedela ako mu dat najavo ze ma to naozaj dost boli, tak som si uvolnovala aj chrbat,prevalovala s boka na bok az sa nejak posunie nizsie a trvalo to celu noc ale dnes rano je zatial klud.A to neni taky velky ako ma byt, tak som strasne zvedava co bude casom az podrastie 😅 No s okolia mi povedali ze je to uplne normalne a toto si prezila kazda mamicka - predsa ma malo miesta.
rano som sa vazila a bola som prekvapena lebo som pocitala zase kilo navyse a kukam ze vyse polkila je dole 😕 to bude tym zlym vecernim tvarevim,lebo sa az bojim cosi zjest po 18.00 ze zase budem vracat a prestala som jest aj sladke co mi tiez s toho bolo zle.

katie233
12. mar 2010

Ahojte 🙂. Evi, dnes sme s kolegyňou zvažovali, či ten babyvak, či šatku. Ona má momentálne doma babyvak. A nevie si ho vynachváliť. Jej synček bol veľmi zlý, ale rád sa nosil. Tak ho dala do vaku, váha dieťaťa sa rozložila, nebol ani tak ťažký, a hlavne mala ruky voľné a mohla si porobiť, čo potrebovala. Babyvak má tú výhodu, že je len cez plece s nejakým upínaním, čiže keď tam dieťa zaspí, je veľmi ľahko odstrániteľný z pliec. Šatka sa uväzuje rôznymi spôsobmi a nedá sa s ňou tak ľahko manipulovať ako s vakom. Ale vyzerá to dobre. A keď si to zvážim, vraciame sa do doby našich starých mám. Tie tiež dali šatku cez plecia a poďho na pole. Tam to dali na nejaké brvno a bola z toho ešte aj hojdačka. Ja si jedno z toho zadovážim, hlavne keď pôjdeme k našim, tak veľmi radi chodíme na prechádzku k rieke, a to je taká desná cesta, že s kočíkom neprejdem 😀. A keď bude naše dieťa po mne, tak sa mám načo tešiť. Vraj som bola veľmi zlá, a utíšila ma len maminina náruč. Čo by ona dala za takú šatku 😅.

dahra
13. mar 2010

Ahojte,
takze den porodu rozhoduje, ok, Evina, si ma upokojila, lebo som zacala normalne pochybovat ci som dobre rozumela. 🙂

Inak, co sa tyka oblecenia pre babatko - doma sme nasli dve vrecia zachovalych siat po nas - mame 10 kosielok, zo 8 reklikov na stary sposob, dupaciek, ciapociek, este aj perinky su a obliecky do postele. Rozne supravicky na leto a na zimu, ajaj. Uz len nejake plienky dokupime a par veci podla potreby. Je to zvlastny pocit, ze vidim to, co som nosila aj ja, ked som bola krpec. Potom po mne sestra, sesterka a bratranec - vzdy sa nieco dokupilo. Aj teraz to tak bude, sme si rozdelii veci so sesterkou, pevne verim, ze potom dalsie kolo prevezme moja sestra.

katie233
13. mar 2010

Ahojte 🙂. Asi si užívate víkendu 🙂. Ja už mám konečne nohy vyložené a idem si tiež užívať. Ožehlené, upratané, dúfam, že to tak aspoň týždeň ostane 😀. Aj keď variť musím 😝.

Dahra, nejaké vecičky má aj mamina odložené, ale veľa toho nie je, lebo to tiež popožičiavala a viac sa nevrátilo ☹. Ale niečo predsa len bude 😵.

Krásny víkend 🙂

lucy778
14. mar 2010

ahojte 🙂

vidím, že sa tu oddychuje 🙂 , tak prajem pekný zvyšok nedele 😉

evina0
14. mar 2010

dahra 😉
Katie ja som zatial rozhodnuta za babyvak a mam dojem ze si ho v kratkej dobe aj objednam- co som nasla stranku nosenie.sk tak tam je vsetko o tom popisane a cena okolo 34 eur a aj sposoby ako sa da babo nosit a co som ostala az sokovana ze je do 50 kg 😀 😀 😀 ale tak vela nosit v tom podla mna je nerealne.
nasla som rozne fora a velmi si to zeny chvalia aj pri dojceni a hlavne na zahradu a prechadzky kratsie a aj pri uspavani a ked je dieta velmi zle da sa v nom utisit 🙂 myslim si ze to az tak nestoji tak si to asi zadovazim 😉
inak aj ja som ako decko bola tiez taka mamina ritka a dost nevrla 😅
a k tym veciam som uz tusim spominala - nas sice bolo vela ale vsetko je v cudu porozdavane alebo som to postrihala a posila veci babikam ked som bola mensia 😒
prajem este peknu nedelu a prijemny tyzden