Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
15. mar 2010

Ahojte dievčatá 🙂.

Evi, aj ja som zatiaľ rozhodnutá pre ten babyvak. Aspoň pre malé bábo sa mi to zdá pohodlnejšie aj stabilnejšie. Síce, ževraj sa dá aj do šatky dokúpiť nejaká vložka, ktorá bábätku podporí chrbátik, ale veď to je potom z toho babyvak. Tak ja tiež pozerám rôzne stránky, hľadám a porovnávam.

My sme už začali priberať 😅. Mám navyše 1,5 kg. A aj bruško nám už trošičku vidno. Zatiaľ to je len také, že si ľudia všimnú, že som pribrala, ale prečo, to asi nevytušia, teda okrem tých, ktorí vedia, o čo ide 😀. Podľa kníh by sme mali mať okolo 15 cm. Keď si prečítam, koľko bábo v danom týždni meria, tak to s manželom hneď prirovnávame k nejakému zvieratku. Teraz nám vyšla veľkosť: morské prasiatko 😀. Na UTZ idem až 13.4., tak sa nevieme dočkať 😉.

Pekný deň.

evina0
15. mar 2010

katie krasne rastiete 😵 -UTZ u gynek. robia 3x pocas celeho tehu.mne robil zatial tusim raz a teraz vo stvrtok idem na poradnu a caka ma dalsi UTZ ( neviem ci su to neni aj prietoky tie maju byt okolo 30tt az 34tt) a aj na krv hlavne na protilatky kedze mame opacne krvne skupiny s manzelom.Takze sa vo stvrtok dozviem asi viacej nez poradne doteraz tie boli sup sup 😅
My ked vieme kolko ma drobec cm tak hned kukame na pravitko a cudujeme sa ako tam je ale skrutene.
pribrali sme doteraz cca 11,5 kg- ale kdesi som citala ze vaha sa ma porovnavat s vahou kolko sme mali ked sme otehotneli a nie kolko sme mali ked nam vystavoval lekar tehz knizku.( ja ked som otehotnela tak som mala 66 kg a ked mi vystavoval knizku tak 64,5 kg cize to robi 1,5 kg co mi vtedy nechutilo a schudla som na uvod). ale aj teraz uz tak rapidne nepriberam.kedze nejem uz sladke a jedlo som tiez koli koli zlemu straveniu obmedzila.doteraz som priberala tak 1kg na tyzden lebo ked som sla na poradnu kazdy 2 tyzden tak som mala vzdy o 2 kg viacej a teraz pojdem po 3 tyzdnov a mam na sebe len o 1,5 kg 😉 verim ze mi povie aj co to o materskej kedy pojdem-ale vypytovat sa ho zatial nejdem aj ked tusim ze ma da o 8 tyzdnov nie ako sa dava o 6 tyzdnov,koli tomu ze som stale na PN.
Inak ja som s arozhodla pre ten babyvak 😉

prajem vsetkym tehulkam pekny tyzden 🙂

katie233
15. mar 2010

Ahojte 🙂. Dúfam, že ste mali dnes príjemnejší deň ako ja 😉. Celý deň ma akosi bolí pravý vaječník, raz viacej, raz menej 😅, teraz sa k tomu pridala aj bolesť hlavy 😖.

Mne robil na začiatku gyn UTZ častejšie - každý týždeň. Takže do 10-teho týždňa, ako je predpísaný UTZ som mala spravené 4. Teraz to vychádza na 21. týždeň, keď pôjdem. A hneď týždeň na to, ideme na 4D UTZ. Nakoniec som sa preň rozhodla, mm mal strašnú radosť, že aj on uvidí bábo 😀.

Takže babyvak? Ja sa stále rozhodujem. Ešte to musíme prejsť s mm, on je taký technický typ. Nech povie, čo bude lepšie, a hlavne, v čom on bude chcieť nosiť bábo. Nie že kúpim šatku, a on zahlási, že nebude chodiť ako indiánska babička 🙂.

evina0
15. mar 2010

Katie tak super ze mas takto UZV 😉 a schvaluejm rozhodnutie nech aj manzel vidi toho drobceka je to pocit na nezaplatenie pre oboch 😵 😵
hej babyvak to nakoniec vyhral, satka sa mi zdala komplikovana 😝 a neviem si chlapa s tym predsatvit omotaneho 😅
mm vyberal vysielacky a schvalil kocik ostatne nehal na mne co potrebujeme,vraj on ma dost starosti s domom co a ako robit.kedy co objednat a tak...vybavicku nehal na mne a ja sa radim s kamoskami co maju deti az neobjednam nejaku kravinu. kamoska mala klokanku a nevedela si ju vynachvalit ale ona porodila koncom februara a tak v lete ked dcerku nosila v nej uz drzala hlavicku a bola vecsia..coz nase bude taky drobacik a neneham mu nohy vysiet a blizit na panvu.

lucy778
15. mar 2010

ahojte

videla som ten babyvak minule a trošku musím pozmeniť názor, celkom sa mi to pozdávalo, ale aj tak si neviem predstaviť ako ho používam 😀

inak mne už vykúka bruško a to som to chcela tajiť tak do tretieho mesiaca, ale bruško ma asi prezradí skôr 😝 , trochu ma to prekvapuje, ale keď ja som vždy bola taká vychrtlina, takže sa mi to asi nemá kde rozložiť, tak to ide rovno von 😀 . ale v téme októbrovky 2010, kde som sa tiež prihlásila je viacero báb, ktorým už trčia brušká, takže asi to nebude nič výnimočné

prajem nám pekný týždeň a hlavne aby už bol piatok, nechce sa mi chodiť do práce 😝 a to mám v stredu ešte skúšku brr 😎

katie233
16. mar 2010

Ahojte 🙂. Babuľky moje, rata 😝. Od včera ma bolí hlava, už začína aj chrbát 😖. Neviem, či na mňa niečo lezie, alebo to je len z vyčerpania a z ťažkých tašiek. A čo je najhoršie, ochorela šéfka, mám ju neoficiálne zastupovať a už toho mám vyše hlavy. Ešte do toho budeme robiť kontroly, ktorých sa zúčastňuje ona ako vedúca a teraz to prischlo mne 😢 😢 😢 . Všetko je na ...

Už chcem byť na materskej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A mať svätý pokoj 😅

lucy778
16. mar 2010

ahojte

jáááj katie tak toto ti nezávidím ☹ , darmo ti budú všetci hovoriť, že sa máš šetriť, keď musíš zastupovať šéfku. ja tiež ťahám už tretí týždeň sama, ale našťastie už len do piatku, lebo už ma to nebaví. ale aspoň som si prácu zorganizovala tak, že sa nemusím plašiť aby som všetko postíhala, ale popritom sa tvárim aký mám strašný frmol 😀
mna keď bolí hlava, tak sa snažím pospať si a dávam si studené obklady, aj keď mm na mňa stále kričí, že to nemám robiť, lebo si prechladím dutiny 😝 - ale nepoteším ťa, nie vždy mi to zaberá

katie233
17. mar 2010

Dobré ránko 🙂.

Lucy, dík. Výdatný spánok pomohol. Včera som zaspala asi tak o 8 a ťahala až do rána. Vôbec nemám pocit, že mám v druhom trimestri viac energie, ako sa píše v knihách. Ja som asi taký zvláštny prípad. Včera som dokonca ešte aj zvracala 😅. Ale snáď to už dnes bude lepšie. S tým šetrením máš pravdu. Darmo si ja poviem, že sa budem šetriť, ale všetko závisí od mnohých okolností. Ale určite už nie som taká horlivá, ako voľakedy 😀.

Pekný deň.

evina0
17. mar 2010

Katie taky narast energie pocitis asi neskor- mne sa zadlo ze som fit hlavne ked zaludok zacal posluchat a opet som vtedy jedla sladke na energiu a to bolo az po 20 tt . ale ten spanok na etapy mi ostal ☹ spat chodim dakedy az okolo polnoci co sa mi nechce a ci chcem ci nie tak okolo 3.00 som hore a nezaspim do 5:30 pokial mm neodiide do prace.uz ho budim pred budikom 😀 a spim potom najlepsie tak do 8.30 a toto mam od zaciatku tehu- nespavost. muism byt straaaaasne moc unavena aby som zaspala skor ale aj tak sa budim. obmedzila som tekutiny pred spanim a cez noc nech nechodim 5x za noc na Wc.
Uz som si zvykla aj na nejaku tu polohu ked sa drobec v noci vrti a kopka niekedy sa uz ani nebudim.len ked zatlaci kdesi a chrbat zaboli ci pod rebra- to je najhorise lebo sa neda ani dychat .

babule treba sa setrit cim budu bruska vecsie tak sa budete citiet nespratne.hlavne ked sa drobec bude stale otacat a niekde tlacit. ja zatial v pohodicke- aj som pomahala s lahkymi vecami stahovat segru. upratovat nasim povalu a tak ale s mierou nechcem si poblizit ci ponatahovat sa- nato vzdy volam maminu ci zdatneho chlapa 😎

Stale si vravim ze mam cas poprat veci, a postielku asi az nejak v maji donesieme od svokrovcov.ani veci nemam na kope 😀 ale to som cela ja mam stale cas.
v noci ma uz dlhsie mataju rozne zle sny co sa maleho tykaju-ale som citala ze tehotne to mavaju tak sa snazim od nich odosobnit. len ked sa zobudim a neviem ci to sen ci relaita a mam co robit zistit ze to bol len sen 😅

Vam sa to nestava s tymi snami???
prajem pekny dnik 😵

katie233
17. mar 2010

Evi, tak to našťastie ja problém so spánkom nemám 😉, klop, klop. Práveže ja zaspávam okolo pol deviatej, panelák som nevidela už ani nepamätám. A keď sa náhodou stane, že je 9 a ja som ešte hore, to aj mm na mňa pozerá, že akú mám výdrž 😀. A s tým cikaním cez noc mám aj ja problém. Hold budeme musieť pretrpieť.
A tebe tam už svieti krásna 30-tka 😵. Ale to letí.

Dievčatá, šetrime sa 😉

vanesska
17. mar 2010

ahojte babule...

tak ako sa mame??
mne nejako blbne net uz par dni... 😠

evina tu nespavost to mavam aj ja ale tak zvlastne ze ja sice zaspim ale potom ked sa v noci zobudim na wc tak min. hodinu neviem zaspat... 😒 tak preto sa snazim tiez vecer uz moc nepit aby som do rana vydrzala...
hoci mam pocit ze mam plny mechur ale ked idem tak vycikam tak normalne 😅 to je asi tym tlakom co sa zvacsuje maternica ze mam pocit ze mi treba vela cikat...
alebo potom rano okolo 6.30 ked mm odchadza do prace tak ja zasa min.hodinu neviem zaspat 😝
ale tie zle sny zatial nemavam nastastie...

katie s tou energiou ja som tiez cakala ze zacne 2.trim. a razom ozijem ale nebolo to take razom ako som si predstavovala... aj ked teraz postupne sa citim uz dobre ze nie som taka unavena ale to je mozno aj tym ze uz ide jar a vonku castejsie svieti slniecko... 😵

no inak musim sa vam pochvalit ze sme boli cez vikend vyberat kociky a veru nebolo to lahke...
isli sme s jasnou predstavou ze chceme kocik zn. mutsy alebo casualplay no a odchadzali sme s teutoniou... 😀
teda este ju nemame ale uz sme viacmenej rozhodnuti...
akoze nechapem tie kociky teraz co sa vyrabaju na obrazkoch vyzeraju super ale potom ked si to prides pozriet tak to ma tolko nedostatkov... nedaju sa polohovat do lahu, nemaju opierku na nozky, strieska je pricviknuta len 2 cvokmi tak cez nu prefukuje do kocika, su strasne uzke no proste hrozne... 😠
ale predavac sa nam venoval doslova 3 hodiny sme to fakt necakali dostali sme uplny vyklad aj s porovnanim kocikov co sme mali vybrate tak sme sa rozhodli ze dizajn musi ustupit pohodliu a bezpecnosti babatka a ta teutonia ma vsetko a fakt dotiahnute do detailov a aj dizajn sa da celkom navolit vlastne si ho mozes co sa farieb a stylu tyka vytvorit cely sama ale potom su samoska aj dlhsie dodacie doby takze budeme na neho cakat asi 3 mes. ale tak to bude akurat asi mesiac pred terminom... no a o nemeckej kvalite ani nehovorim aj na nete som kukala referencie tak som vlastne asi ani nenasla jednu zlu vsetko boli baby veeeelmi spokojne...
no a dokonca vraj ak by sa aj nedaj boze nieco stalo s babom tak nam peniazky za kocik vratia predsa len to je investicia okolo 850 euro... hodila som do albumu nejake fotecky... a je tam aj ten babyvak co sme zvazovali... tak mozete kuknut... 🙂
pekny dnik...

evina0
17. mar 2010

katie no ja to curanie uz beriem normalne 🙂 len sa mi uz tazsie dviha s postele - musim sa najskor prevalit na bok a potom rukami dvihat hore, absolutne sa mi neda dvihnut priamo ako kedysi, lebo je tam drobec a bojim sa ze ho mozem aj zlomit a ked sa nahodou pozabudnem a idem sa dvihat hned ma to vrati 😀 😀
nebyvas tak dlho hore isto aj tym ze pracujes a tak vsetka energia sa ti vybije, zato ja som doma a aj ked stale cosi robim tak je to pre mna malo, lebo som bola zvyknuta na vely prace az do vycerpania-ale vravim si ze to mam nacvik ked sa bobek narodi 😵 😵

Vaneska aj nam vraveli ze keby sa cosi stalo a mame ho len rezervovani tak nam zalohu vratia, lenze mi sme ho uz kupili.850 eur za kocik???? 😕 😕 😕 dost moc.mi sme si dali ze tak do 450 eur viac nie. mame kopec deti v rodine a ked som videla kolko ten kocik vyuzili tak som povedala ze viac nejdem do toho vkladat.A kupila som zato ine vecicky 🙂 Chcela som aby nebol taky typicky a nizky ako s Polska a hlavne aby bol prakticky. ked sme dosli pre nas do predajne tak sa nam pacil este jeden trosku sirsiu mal sportovu cast ale ako nam povedal aj predavac tak male zacne behat a uz bude problem udrzat ho v nom. Aj ked bol majitel obchodu tak nam povedal svoj nazor ze dat velke peniazky za kocik na dobu pouzivania cca 1,5 roka je podla neho dost..A ako maju skusenosti ked bude mat drobec 1,5 roka kupime cosi male ako napr golface az to neni takze a uplne spratne 😉 .aj ked nas je hlinikovy..
babyvak chcem aj ja take cosi. mam dojem ze az na tu kapsicku je ten moj taky isty, len mi dnes volali ze ho nemaju v tej farbe co chcem ale vyzistia mi do akej doby by bol realny-lebo ostatne veci co som objednavala pre 2 tyzdnami uz maju a mozu poslat.

Mna zajtra caka poradna, odber krvy a vraj aj UZV( ale asi prietoky to este nebudu)tak ak budem moct vecer sem zbehnem a napisem co noveho 🙂

katie233
17. mar 2010

vanesska, tak s tými kočíkmi máš úplnú pravdu. My, keď sme s mm boli tak nezáväzne pozerať, tiež sme na každom kočíku našli fúru nedostatkov. Teda hlavne manžel. Lebo ja som skôr na tú estetickú stránku, on na tú technicko-bezpečnostnú. Každý jeden kočík, ktorý chytil do ruky, hneď okomentoval: príliš ťažký, príliš malý, nestabilný, zle zvolené ťažisko, atď, atď. Ďalšiu návštevu predajní sme neabsolvovali. Zatiaľ pozeráme len na nete a čítame referencie.

A ten babyvak, čo máš v albume je bombový 😵.

vanesska
17. mar 2010

evina... no my sme co sa kvality tyka dost narocni a vzdy sme nejako tak pocitali ze ten kocik nas vyjde okolo 30.tis. takze sme ani nie velmi prekvapeni... okrem toho pocitam ze by som ho predala ked babo vyrastie a nebudeme cakat druhe a cast investicie sa mi vrati...
ale samoska aby to nevyzeralo ze iba za tu sportovu cast je tolko penazi tak to je cena za celu 3-komb. vratane kvalitnej autosedacky a kopy doplnkov ako nanoznik, sietka proti hmyzu, prspiplast, slnecna clona, taska co su veci ktore si pri niektorych kocikoch priplacas zvlast....
ale veru nehovorim ze je to lacny spas... 😠 aj sme hladali ine znacky lacnejsie alebo na inzeratoch ale nic sme nenasli a tento kocik nam vysiel vzdy najlepsie... okrem toho my potrebujeme aby bol kocik extra lahky lebo ho budeme tahat na 4.posch. bez vytahu a toto bol jeden z najlahsich... samoska pokym sme nechceli golface tie sa mi vobec nepacia... okrem toho tiez chodime na korcule a do hor tak uz nech to je kvalita ktora nieco vydrzi.... snad nebudem sklamana...

katie... hej ten babyvak je strasne zlaty nam hned padol do oka ak by si chcela je to znacka premaxx maju aj ine farby...

my mame tiez zajtra poradnu a velky utz tak sa tesim a dufam ze je vsetko ok s drobcekom a super by bolo keby nam aj ukazal svoju "vybavu..." 😅 lepsie sa nam bude vyberat farba kocika ... 😀

evina0
17. mar 2010

vaneska jasne,ja som povedala len referencie s obchodu co nam povedal predavac( majitel) a mne sa tiez nepacia golface..ked uz v krajnej nudzi keby sme chceli cosi mensie a lahsie su aj ine modernejsie kociky ako golface.
my sme kupili tiez 3 kombinaciu a vsetky doplnky k tomu-nech to je kompletka 🙂

prajem ti, aby sa zajtra drobcek ukazal cely aj svoje prednosti 😀 u nas to vyzera na chlapceka podla nazoru lekara ale odvtedy sme po pohlavi nepatrali.

dahra
19. mar 2010

Ahojte,
vidim, ze riesite kociky 🙂 my zatial nic, nechavam na poslednu chvilu, lebo potrebujeme este vrazit do zariadenia bytu - nemame este ani jednu skrinu, zatial ani chladnicku, ani stol ani stolicky, gauc pride zaciatkom aprila. Stale sedavam na stojane na kvetinac v krajnej nudzi😀 Kuchynska linka je spravena, ale treba este zapojit elektricke spotrebice, co bez elektriky nejde 😀 Uz treti tyzden sme bez nej, ale svita na lepsie casy. Mozno uz buduci tyzden. Ja som teraz doma u nasich, kym chodim do prace, tak sa da, ale vikend stravit v tom byte by bol des. Manzel ho stravi cely v praci.

V stredu som bola na morfo-sono, vsetko ok, ale pohlavie stale nevieme. Vidim, ze nie sme jedini 😉

vanesska
20. mar 2010

caute babky,

no tak hlasim ze aj my sme boli vo stvrtok na morfo utz a vsetko je ok ale krpcek neukazal takze skusime znova o mesiac.
doki nam necakane urobil 4D lebo vraj bol dobre natoceny no a fakt to bolo zlate mame z toho kratku nahravku tak kludnucko lezkal rucka na tvari polozena ale nakoniec sa predsa len pohol a zamrvil s rukou tak si ju dal aj dole a ukazal nosik aj ocko a potom zasa spat cap na tvar a bolo vybavene... 😀
ale normalne ma to dojima vzdy ked to vidim ze ten drobec je taky krasnucky je to uz maly cloviecik a jak sa tam pekne mrvi vzdy tak len jemnucko postucha tak hovorim ze to bude asi dievcatko lebo velmi nekope len tak jemne... 🙂

co sa kocikov tyka mam novy objav kocik icandy apple alebo peach je fakt krasny a vyzera byt aj celkom lahky no ale v sr ho nikde nie je dostat a ja by som ho najprv chcela vidiet a poskusat lebo uz mam zle skusenosti ze na obrazku to vyzera super ale po praktickej stranke ee...

dahra vy pekne zariadujte... teraz mate taku romantiku na ktoru budete neskor spominat ze stojan na kvetinac miesto stolicky, vecery pri svieckach... 😀
tak pekny dnik....

lucy778
20. mar 2010

ahojte

pár dní som tu nebola, mala som toho nejako veľa
začalo mi bývať akosi bleee, našťastie nezvraciam, ale nemám od toho ďaleko 😝 , zo všetkého čo zjem mi je ťažko, už neviem čo by som jedla 😒 nie som schopná ani pitný režim dodržiavať, zvládnem tak liter potom mám už každý glg ako za trest a fakt ma z tej vody až naťahuje. no čo už, hádam to čoskoro prestane.
prajem pekný víkend 🙂

liviaf14
22. mar 2010

ahojte tehuľky 😵
ako krásne vám pribúdajú tehu týždne, radosť sa tu pozerať 😎 všetkým vám držím palce, nech ste čoskoro vytúženými maminkami, je to úžasný pocit, všetkým to prajem 🙂
chodím sem málo, ale aspoň trošku vždy počítam, nech som koľko toľko v obraze , tak sa držte 🙂

evina0
22. mar 2010

ahojte
tak aj ja som bola na UZV vo stvrtok u gynek.ale take nejasne obrazky a zasumene( nechcelo sa mu moc priblizovat ) take pre mna o nicom ,ale hlavne je ze je vsetko OK. s Mt UZV sa to neda porovnat..Prietoky mi vraj spravi v 36 tt( tyzden pred porodom) drobcek bol uz otoceny hlavickou dole ale pri jeho sikovnosti sa este zopar krat zvrtne, lebo v poslednej dobe sa dost vrti,
kopka ale som rada kazdemu pohybu lebo viem ze ma malinko miesta a tak respektujem aj jeho tlacenie na pluca.lekar povedal ze v takomto satdiu je to mozne aj ze ho pomaly v boku citim, ze tlaci na vsetky vnutornosti ved si mam skusit predstavit 35 cm cloviecika v tak malom priestore 😉 . Vzali mi krvy aj na protilatky.
na matresku nastupujem 20.4 cize 6 tt pred porodom - som rada ze som nemusela skor koli dlhododbo PN, ved kazda korunka na vyse aj za tie 2 tyzdne je dobra.
Dnes rano nam dosla firma na stavbu a ako kukam tak uz zacali tahat aj mury( vidim ich s okna)- takze idem sa tam kuknut co a ako, lebo manzel tam uz pri nich je.esteze to mam na skok ku stavbe 🙂
prajem pekny slnceny dnik vsetkym

lucy skus malinko jest a radsej castejsie, asi to je zle travenie ktore aj ja som mala aj teraz zase mam.alebo ovocie - mne teraz strasne chutia zelene jablcka a ked som hladna tak ma paradne zasiti a nepotrebujem ani jedlo 😉

dahra super pomaly ale isto sa zabyvate ako rodinka 😵 my dokial pojdeme do domu tak to este potrva 😒

evina0
23. mar 2010

Pekny dnik prajem 🙂
Pridala som fotecku s bruska do albumu a aj vecicky co som konecne uz usila pre drobceka do postielky.
Teraz sa chystam do mesta, trosicku sa prejdem a ostanem na cvicenie- uz sa tesiim.
a ako sa poznam tak zase cosi kupim 😵 😵
prijemny dnik

katie233
23. mar 2010

Ahojte 🙂. Ako sa máme? Mne sa po dvoch týždňoch zase vrátilo zvracanie, a to som si myslela, že sme už za vodou 😖. Ale snáď to už teraz bude lepšie. Od piatku budem dovolenkovať, tak si oddýchnem, lebo teraz je toho strašne veľa. Do roboty pôjdem len na jeden deň, a potom zase veľká noc. Aspoň si v kľude stihnem všetko porobiť, a nebudem sa naháňať, keď prídem z roboty.

A máme novinku 😵. Myslím, že už cítim pohyby. V nedeľu som si to uvedomila prvýkrát, neviem, či už je to presne ono, ale je to zvláštny pocit. Akoby mi bábo zatlačilo zvnútra na bruško a to sa potom rozleje, ako vlna, keď hodíte do vody kameň. Myslíte, že to môže byť ono?

Dahra, ako pokračujete so zariaďovaním? Manžel akurát vŕta v kúpelke diery na zavesenie závesu nad vaňu. Najprv sme chceli dávať zástenu buď zo skla, alebo plastu, ale nakoniec sme zvolili menej pracné a nákladné riešenie. Máme taký veselý záves, tak budeme vysmiati 🙂.

evina0
24. mar 2010

Katie ano mozu to byt pohyby, ja som ich tiez tak okolo 19tt az 20 tt zacala intenzivne citit.
smutne ze ti byva zle, a nejes vela naraz? lebo je mozn e ze zaludok to nestravi a je s toho zle.Odkedy som obmedzila jedlo a jem menej tak mne zle nebyva, a tiez som travila vecer pri WCku alebo s tazobou v zaludku a v sede.
Ja mam dojem ze do konca tyzdna nam firma urobi cele obvodove mury, nosne priecky a aj vence 🙂 🙂 cize vsetku pracu co maju, uz sa tesime ked uvidime ako to bude vyzerat! 😵 😵 som strasne rada ze sme sa zase pohli dopredu aj s nasim domcekom.
tehulky moje davajte na seba velky pozor a prajeme pekny dnik

vanesska
24. mar 2010

cafte kocky,

tak katie gratulujem urcite su to pohyby babatka... je to mile vsak?
aj ked mne chvilu trvalo kym som sa uistila ze su to naozaj pohyby a nie moje travenie 😀
ono to vlastne boli len take jemne stuchnutia zvnutra brucha ale kedze sa objavovali dost dole som si povedala ze tak nizko snad creva nemam takze to bude jedine babo a bolo... 😉
inak nas krpcek ma take kopkacie ritualy rano a vecer cez den ani moc nie...
no a vcera prvykrat konecne to citil aj mm vystihla som kopkaciu chvilku tak som mu prilozila ruku a cakali sme no a drobec kopol a potom este raz tak mm bol vyskereny jak leco ze ako to je zlate 🙂

inak mna tiez poslednu dobu zasa trapi nadcha kycham jak slon do toho herpesy a bolest hlavy taka dobra trojdnova... dala som si polku paralenu tak pomohlo len na chvilku a potom sa to vratilo otrasne chodila som jak matoha aj zaludok som mala taky na vode jednou nohou som uz bola na wc lebo sa mi zdalo ze uz uz to vyblinkam vsetko.... ale dnes je to zatial dobre tak sa tesim...

evina tak maly uz je pomaly nachystany hlavickou dole ale on sa asi este popretaca...
tebe tie tyzden tak ubiehaju ze az neuveritelne... 😕
jej vybavicku uz mas peknu aj posite vecicky ja som tiez chcela usit aspon to hniezdo a ten drziak na postielku ale akosi neviem najst peknu latku tak uvidime...
aj brusko mas veru pekne...
mne tiez poslednu dobu poriadne podrastlo aj ked ostatni hovoria ze vsak uz bolo na case lebo aspon je konecne vidiet ze som tehotna... 😅

livia... vy sa ako drzite s malickym? vsetko ok? mate uz nejaky zabehnuty rezim?

tak sa opatrujte vsetky....!

katie233
24. mar 2010

Ahojte 🙂. Pred chvíľou som sa vrátila zo služobnej cesty. Mám dosť.

Evi, menšie množstvá sa už jesť nedajú. A už nedokážem jesť pomalšie. Večne sa na mňa čaká. A po 6 tiež už nič nejem, lebo by to išlo všetko von. Ale my to zvládneme 🙂.

Fakt pekné vecičky. Závidím, že si takéto veci dokážeš spraviť sama. Aj mňa by to bavilo, len keby som vedela šiť. Človek má z toho aj taký iný pocit, keď si to zhotovíš sama 🙂.

Držte sa. Mňa zajtra čaká ešte jeden veľmi náročný deň a potom dovolenka 🙂)))))))))))

vanesska
25. mar 2010

katie... davaj si na seba pozor...
ja mam tiez problemy s travenim ide mi to uz celkom na nervy lebo sa tiez poriadne nemozem najest mam stale pocit plneho brucha tak ani nemozem vela pit max. 1,5 l. za den viac sa mi proste nezmesti...
no a k veceru to je este horsie to uz nemozem nic poriadne zjest a ked zjem hoci malu porciu tak fucim jak slon brucho jak balon a pritom jem same lahke a zdrave veci nemam ani zapchu nic ale aj tak to pomaly travi...

inak baby myslite si ze je skoro uz kupovat postielku a take veci?
nasla som nieco na inzeratoch za celkom dobre ceny no ale neviem ci uz mame kupit alebo este pockat...
evina ty si kedy kupovala tieto vacsie veci ako postielku kocik a pod??

tak sa opatrujte vsetky....

evina0
25. mar 2010

katie isto to zvaldneme.. kaslat na travenie ten drobcek zato stoji 😵 😵

vaneska normalne si ma zaskocila ze kedy sme kupili kocik 😅 ale kukla som si zosit a je tam koniec januara- 22tt
a take drobnosti ako oblecenie nejak zaciatkom januara kedze bolo v tescu za vyborne ceny.ostatne veci co sa tyka kozmetiky priebezne ked som sla na cvicenie pre tehotne,kopec veci s internetovej lekarne, a nedavno mi dosla zasielka s tiez oblecenim a cosi na kupanie a tu najvecsiu cakam , kedze som si este cosi doobjednavala tak sa termin natiahol ale vraj do tyzdna tu ma byt- tam je matrec do postielky, a koopec inych veci. ale veci som mala vyhliadle este nejak v januari ale nechcela som vsetko naraz a dopredu objednavat. teraz este sijem supravu do postielky pomalicky ked mam chut 🙂
Postielku mam uplne novu od svokrovcov, nakolko mala neterka v nej takmer nespala 😉
podla mna je lepsie kupovat veci postupne ako naraz, vzdy si este na nieco spomeniem a pred porodom chcem mat klud a nie lietat po obchodoch- to si pojdem kupit tak tehu podprdu az viem velkost a to je vsetko.
ked budes prebiehat stranky na nete( a tych je vela) tak sa daju kupit aj za vyrazne zlavy veci, a keby si kupovala na poslednu chvilku tak kupis to iste ale ovela drahsie.preto treba porovnavat ceny ked sa da 🙂
ja som si vkludne vsetko pokukala a mam to doma,teraz mam aspon cas vybehnut do zahradky posdit kvietky a tak- ked je slniecko uz nechcem sediet za pc a pracuju nam na domceku takze mame aj ine starosti( take mile) nie len babätko.

musim Vam to povedat- dnes som si kupovala nocnu koselu aj do porodnice a ked som sla platit tak ma strasne drobec kopol ze som sa az zvrtla a zakricala aaaauuu- trafil asi pluca ci cosi s vnutornosti a predavacka hned mila ze ci mi je a dali sme sa do reci..bobek jeden maly 😀 😵 😵 😵 aj teraz sa vrti a otrca asi zadocek tak mu vravim ze po nom dostane ked nebud posluchat 😀 😀

prajem pekny zvysok tyzdna a este krajsi vikend

katie233
25. mar 2010

Ahojte 🙂. Tak tento týždeň som skončila. Mimoriadne kontroly ukončené, šéfka už ževraj príde do roboty, takže jej prenechávam žezlo a oddelenie. Ja od zajtra dovolenkujem. Už to fakt potrebujem. Celý týždeň kopu vybavovačiek, k tomu služovné cesty, no nič moc pre tehotnú 😒. Ale zvládla som to. Aj keď dnes sme tiež končili neskôr v robote, tak ma manžel pozval na večeru, ale ledva som dobehla domov. Celý obsah skončil vo WC 😖.

Aj ja chcem teraz cez dovolenku začať brázdiť internetové stránky, a postupne začať objednávať. Nech nie je toho naraz veľa. Nezaťaží to tak peňaženku 🙂.

Užívaje si tie krásne chvíle.

dahra
26. mar 2010

Caute baby,
som pri nete u mm v praci, takze vyuzivam cas. Uz viete, co cakate? My stale nic, hoci minuly tyzden som bola na morfo sono.

My sme stale bez elektriky - uz takmer mesiac. Nabytok este nemame, treba nan peniaze, takze musime najprv zainvestovat do bytu. Predpokladam, ze veci pre babo kupime niekedy koncom jari z druhej ruky. Saty mame po nas, takze nemusim takmer nic kupovat, bo sa mi ani nechce behat po obchodoch. Posledne dva tyzdne mam opuchnuty pravy clenok a cele lytko - vaha robi svoje a reuma sa asi ozyva. Inak by mi urcite opuchla aj druha noha. Vyzeram skvele - jeden clenok ako tridsiatnicka a druhy ako 80-rocna babka - vylievajuci sa z topanky. Vidim to na najblizsie mesiace na chodenie v slapkach 🙂

evina0
26. mar 2010

dahra a nemas to tym ze sa ti v tele zdrziava voda? lebo jedna kocka v mojej teme to mala a berie tab na odvodnenie.
a to ide este teplo..drz sa az vsetko bude OK.
ja nastastie nemam ziadny problem ani s opuchanim a odkedy beriem Magne B6 tak ani s krcami v lytkach..nastastie ale ked lietam po meste a vybavujem a sedim v aute na slnku tak mi neni dvakrat prijemne ale to mam s tej choroby co som mala 2 roky spet takze tehulkovanie mi neskodi.
vcera aj dnes som stretla znamych a vsetci vravia ze ako som opeknela 🙂 🙂 ze mi tehulkovanie velmi pristane a cuduju sa kde mam tych 11 kg naviac ze mam len brusko ale nohy jak srnka 😀 😀 inak odkedy je vonku takto fajn tak citim aj viacej energie v sebe a zvladnem ovela viacej veci nez donedavna- asi chytam druhy dych pred porodom 😀 😀 a vsetci mi nadavaju ze mam oddychovat a nie stale cosi robit 😉
jedine co sem tam citim je pichnutie maternice-taky divny pocit..akekeby sa drobec tlacil von, no krcok bol na poslednej poradni v pohode tak sudim ze to je OK a maternica s apripravuje pomaly ale isto na porod.
pekny den aj vikendik prajeme