Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
29. apr 2010

Dobré ránko 🙂. Dahra, ako si dopadla u lekára? Snáď pomohol, a noha odpuchne.

Evi, tak ty si objednala ďalšiu várku? Ja som už tretí týždeň doma, a stále sa akosi nemôžem dokopať k tomu, aby som čosi vybrala a objednala. Už mám aj nejaké veci vybraté, potom si to zase rozmyslím, že čo ak to dajú do akcie 😀, a tak stále dokolečka. Akú cestovnú postieľku ste vybrali? My máme vybratú holiday od fy baby dream (aspoň myslím). Na nej sa mi páči, že je hneď od výroby polohovateľná, nemusíš dokupovať tú polohovaciu podložku a ešte má aj v rohoch látkou prekyté tie plastové úchytky. Ešte uvidíme, ale budem dovtedy vyberať a váhať, že budem mesiac pred pôrodom zháňať a objednávať. Ale mala by som už začať, lebo nedaj bože zase skončíme v nemocnici, človek nikdy nevie, a my nič nemáme 😅.

vanesska, veru je len veľmi málo žien, ktoré v dnešnej dobe nemajú v tehotenstve nejaký problém 😖. Je to smutné, čo by sme si mali užívať to krásne obdobie, tak stále niečo riešime. Od toho kočíka sme upustili, čítali sme aj nejaké recenzie, a baby sa tam sťažujú pri športovom aj na to, že nemajú ako prebaliť malé. Predsa len tie polohovateľné opierky sú na niečo dobré. Takže hľadáme ďalej.

Včera som si bola vyzdvihnúť môj nový občiansky preukaz. Tá fotka je hrozná, vyzerám tam ako vyplašená sova, už len tabuľku s číslom a pod to napísať "odsúdená". A s takým preukazom mám žiť 10 rokov 😀.

Na pálenie záhy mám odskúšané a zatiaľ mi to zaberá, ten šumivý minerál, čo sa rozrába vo vode. To som pila aj pri nevoľnostiach a zvracaní, vždy sa mi uľavilo. Ale hovorím, ja to mám hlavne po pečive, takže keď ho nejem, alebo aspoň večer sa ho snažím nejesť, tak je dobre.

Ja budem dnes trošku upratovať. Aspoň sa rozhýbem, lebo cítim, že som už taká stuhnutá z vylihovania.

dahra
29. apr 2010

Ahojte,
bola som u reumatologa - dobra sprava - artritida stale spi, podla krvnych testov aj vysledkov sona klbov. Takze opuchlina nie je z reumy. Povedal mi, ze by ma to priserne bolelo, keby som tam mala zapal. To sice viem, ale predsa len, co ak.

Meral mi nohy - rozdiel je viditelny nielen na clenku, vlastne celu nohu od stehna dole mam viditelne hrubsiu. Robil mi sono zil - krcove nemam, ale vraj podla toho, co videl, tak zila na tej nohe nepulzuje, ako ma. Musim poriesit s gynekologom. Tak som sa rozhodla zajtra ist na to 4D sono do Hlohovca. Pojdem vlakom, aby manzel nemusel ist, aj tak velmi nadseny z toho nie je a okrem toho ma robotu, treba zarabat prachy, ked ja ich takto mirnix-dirnix minam. 😝 Snad bude dake miesto a nebudem musiet stat ako pred rokom takmer vyse hodky. 😖

katie233
29. apr 2010

Dahra, prečo do Hlohovca? Trúfaš si sama na takú cestu? Dávaj si pozor 😵. Aj ťa tá noha bolí? Či je len napuchnutá?

Ja som si dnes dala po veľmi dlhej dobe kávu. Som asi nadopovala aj krpca, lebo riadne šantí v brušku 😀. Tak sme si dali pauzu v upratovaní a šantíme spolu 😀.

dahra
29. apr 2010

Katie,
nie, praveze ma neboli. Len priserne vyzera. Nechapem, preco jedna je uplne normalna a druha akoby ani moja nebola 😖

Idem do HC, lebo sesterka tam je, tak spojim prijemne s uzitocnym. Chcela som ist do heliosu na 3D, ale v HC je to o takmer 30€ lacnejsie. Sesterka tam tiez bola, robi to jej gynekolog. Hej zatial si trufam na cestu, este pred mesiacom som robila 200km aj s mensou batozinou a prestupom sama 🙂

Mnam, kavu mam aj ja rada. tento tyzden som mala 3-krat, ked som ucila, lebo by som zaspala. Najblizsie dni zasa abstinujem, ale sem-tam si otvorim nadobku s kavou a ovoniavam 😀. Milujem vonu cerstvo zomletej zrnkovej kavy, tu mam aj najradsej, ale takto v tehu si supnem len instatnu, ked potrebujem. Velvet je dobra.

evina0
29. apr 2010

Katie kukla som tu Vasu pstielku a ja som cosi take tiez objednala len neni polohovatelna a tie plasty nema obalene v latke, inak je totozna s tvojou a stoji 52 eur. pytala som sa v obchode na to plohovanie a predavacka mi povedala ze aj tak to malo vyuzijem a ze kazda druha mamicka to radsej pre pocit istoty neha len dole.a ked tak radsej dokupy molitan navyse lebo tamten je dost tenky.na to kolko v nej drobec bude uuuplne staci, vydela som aj za 35 eur ale zase koli cene ze nebude nejaka kvalitna som to nevzala.
Dahra zaujimave ako ta trapi ta noha 😒 a inak s tym minanim korun to poznam zakazdym ked idem do mesta minem neskutocne prachy ci v lekarni alebo na suroviny ci kdesi cosi nejake oblecko pre manzela ci ako dnes cosi do zahradky na pestovanie alebo v drogerii..des co to vsetko stoji 😒
Ja som bola dnes na poradni a dopadla rychlo a dobre. len to hodinove cakanie 😝 a zajtra rano idem zase na krv a rozne testy co sa robia v 36 tt a hlavne na streptokoka ci nemam.a buducu stredu 5.5 zase na prietoky a aj si ich zacvakam kedze sa mi nechcelo trepat do PB a neplatit tak ci onak to preveziem tych 10 eeur a je jedno ci ich dam lekarovi alebo na cestu a este sa aj priserne unavim.
Hrdlo ma uz neboli po tych slanych obkladoch ale nadcha ma neskutocne nici ☹ ☹ tuto noc som nemohla spat co sa mi dychat nedalo a to stale striekam Mar a nic, ale lekar mi kazal kupit Sanorin emulziu ked videl ako sa trapim s dychanim a vraj aj ked to tehotne by nemali mam si to sem tam dat, takze na noc to skusim a uvidim ci pomoze lebo uz ma s toho smrkania boli cele brusko co fukam a kde nic tu nic.aj maly ma toho plne zuby a dava najavo ze sa mu to nelubi.
otoceny sme stale uz dole hlavickou takze som rada.
Mam jednu blbu spravu s ktorou sa musim priznat ze ma velmi sklamala..ked ma dnes lekar kukal odspodu a ja ze co sa mu nepozdava tak mi povedal ze to lozisko co mi nasiel hned po liecbe ( isto si nato spominate) tak je cosi vecsie- a tak som si myslela ze cez tehu to zmizne ci ustupi a ono podrastlo ☹ ☹ ☹ pytam sa sama seba a s coho to rastie, cim sa to zivy ked nemam menzes????naozaj tomu nerozumiem ale vraj pri porode to nebude robit ziaden problem.Tak nadej ze budem mat pokoj akosi odisla do neznama a ktovie ako budem v buducnosti s tym bojovat ci sa nedam hned ked dokojim na nejaku HAk ak hned nebudeme chciet druhe babenko.. nechcem uz zazit tu prisernu bolest pri sexe, pri mrche az sa takmer skriabat po stene a kopec ineho a uz vobec nie liecbu ☹
Dahra drzim palceky nech zajtra 4 D dopadne na vybornu 🙂 a normalne zavidim ze mas chut na kavu lebo ja som si ju nedavno spravila ale vypit ju musel manzel co sa mi protivela.
Ideme mi ku telkue kedze sme este sami doma ale tesime sa na tatinka az zajtra prileti 🙂

katie233
30. apr 2010

Krásne slnečné ráno 🙂. Dahra, aj keď noha vyzerá zle, tak aspoň, že nebolí. Dávaj si na seba pozor, šťastnú cestu. Ja som tiež donedávna cestovala k našim sama vláčikom alebo busom, síce to bolo len nejakých 100 km, ale prestup 2x. Ale už si netrúfam, jeden z dôvodov je aj to, že drobec je stále strašne nízko a tlačí mi na močový mechúr. Ja som každú chvíľu na WC. Vypijem pohár vody a hneď idem, lebo mám strašné tlaky, a najhoršie na tom je, že sú to len tlaky a ja si len cvrknem 😅. Ale keď nejdem, tak bolesti neznesiteľné 😝.

Ja práveže kávu nemusím, pijem, len keď mám strašnú chuť. Pijem ju hlavne na urýchlenie trávenia 😀, aj teraz mám už tretí deň zápchu, tak preto som si dala. A kvôli tehotenstvu som si kúpila aj bezkofeínovú, lebo po kofeíne drobec veľmi vymýšľal.

Evi a pinosol kvapky si neskúšala? Tie sa môžu aj v tehotenstve a príjemne premastia sliznicu nosa. No, my stále vyberáme tú postieľku. Ale s tým polohovaním máš asi pravdu. Aj tak tú postieľku budem využívať, len keď pôjdeme k našim a k svokrovcom, to tých pár dní vydržím, keď sa budem nakláňať do postieľky, a vlastne potom až keď drobec vyrastie ako ohrádku. Radšej ozaj investovať do toho matraca, keď v ňom bude spať drobátko. Takže sa poohliadnem po lacnejších 😀. Zase ušetrené peniažky.

Vanesska, ten kočík, čo si spomínala (Britax), vyzerá tiež zaujímavo. Ale tiež by bolo vhodné, ho vidieť naživo, lebo sa mi športová vanička zdá malá. Ale možno to je len obrázkom.

Evi, tak hento je hrozné. Mi povedz, čím je to ložisko vyživované? Ale možno sa mu to len zdalo. Uvidíš po pôrode, keď nabehne cyklus. Ale držím palce, aby si to nemusela riešiť. S tými bolesťami, viem, o čom hovoríš. Aj napriek tomu, že mám nejaké problémy v tehotenstve, stále si užívam to, že nemám krámy a bolesti.

vanesska
30. apr 2010

bre ranko tehulky,

dahra... to fakt nechapem z coho mas tu nohu taku opuchnutu ked vsetky testy mas dobre...
tak hlavne nech sa to nezhorsuje... niektore veci su asi pocas tehu nevysvetlitelne... 😕
inak mozno sa uz na sone dozviete co cakate ty tusim este stale nevies vsak??
fakt som zvedava mate nejaky tip co to bude??

katie... tie tlaky na mechur poznam ja tiez vypijem pohar a idem... 😅
a tiez ma rozculuje ze len cvrknem a finito... 🙂
akoze cez den sa da ale najhorsie to je v noci sa mi nechce vyliezt z postele ale musim standardne idem asi 2x za noc...

inak ja som s kavou nemala nikdy problemy... chutit mi prestala mozno na par tyzdnov zo zaciatku ale nic hrozne...
teraz si davam tak kazdy druhy den rano ale iba taku slabsiu mlieckovu ziadne silne presso...
hlavne aby ma hlava nebolievala a aj tak pre chut mnam...
niektora ste tu spominali bezkofeinovu kavu... tak len chcem povedat ze tato kava je este nezdravsia ako kofeinova lebo ten kofein sa z nej extrahuje za pomoci roznych chemikalii napr. chloroform a pod... takze takato kava sice vas usetri trochu od kofeinu ale dostanete do seba ovela vacsie svinstvo... myslim ze to nie je dobra volba... 😒

evi... to fakt ze endo??? 😕 😕 🙄 nechapem ani ja z coho sa zivi aj ked zasa mame v tele plno estrogenu teraz hm tak neviem niekedy tomu naozaj nerozumiem ako to funguje...
ja som mala cysty vsak viete pred IVF okolo 6cm na kazdom a ked ma po otehu doki kukal tak hovoril ze tam nic nie je...
a ani teraz na kontrolach mi nic nespomina... aj ked niekedy ma pobokoch boli brusko ako su vajecniky ale ktovie ci to je z toho alebo len proste tymi zmenami v tehu...

katie k tomu britaxu... neviem odkial si viem ze v ba ho maju ako som hovorila... inak my sme sa na neho tiez tesili ale ked sme ho videli na zivo tak veru na obrazku sa nam pacil ovela viacej... to je na tom najhrosie... clovek si aj vyberie a realita je potom uplne ina... 😠 ja fakt neviem co vyberieme... ale predavac nam hovoril ze vanicku ma este o nieco sirsiu ako ta teutonia a ta ma jednu z najsirsich na trhu takze asi nebude taka malicka ako sa vam zda v porovnani s ostatnymi kocikmi... a naozaj je teraz v dobrej cene tak keby sa vam pacil treba vyuzit!

katie233
30. apr 2010

Vanesska, to s tou kávou myslíš vážne? Ach jaj, takže končím s kávou úplne 😀. Ale až také hrozné to nebude, keďže nie som od nej závislá 😉.

Som z Považskej Bystrice, to by sme ho pozreli, buď v TN alebo ZA. Snáď v týchto väčších mestách bude nejaký výber. Veď to je na tom najhoršie, človek sa na obrázku zaľúbi do nejakého kočíka, a potom príde realita. Som povedala, že už nič nepozerám, prídeme do predajne, kočík, ktorý sa nám bude páčiť, kúpime.

Presne, ako hovoríš. Cez deň sa to preháňanie sa na WC je v pohode, ale v noci 😝. Keď mám lepšiu noc, idem tak 1-2x, inak aj 5x 😀.

Dahra, aj ja som zvedavá, čo čakáte. Dúfam, že sa pochváliš 😉. Chcelo by to ďalšie dievčatko, zatiaľ je prevaha chalanov. Aspoň dúfam, že nás na sono neoklamali, som počula, že pri prvom vedia aj zavádzať. Ale veď chystáme sa aj na 4D, tak snáď tam to už bude na 100%.

dahra
30. apr 2010

Evina,
tak ta sprava o zvacsenom naleze ma prekvapila. Som myslela, ze endo naozaj spi pocas tehu ☹
Vanesska,
este stale nevieme, co cakame a moj manzel ani nechce vediet, ale ja som zvedava. Mozno vydrzim mu nepovedat 😀
Dnes vecer sa hadam dozviem. Sesterka chce ist so mnou - jej muz zartoval, ze pojde on namiesto mojho, ale ze asi by sa doktor divil, ze dosiel uz druhykrat s dalsou tehotnou 😀 😀
Katie,
ja proti zapche zjem jogurt a pomaha to. Bezkofeinovu kavu nemam rada, to citim, ze je uplne ine. Sem-tam si do mlieka spravim caro - kavu alebo granko.

Na wecko beham aj ja casto, v noci vsak tuho spim, takze ma to zobudi zvycajne len raz. A cez den, niekedy su chvile, ze mam dojem, ze sa uz-uz pocikam a na wecku iba cvrk. 😅

katie233
30. apr 2010

Danka, mne voľakedy zaberalo acidko. Jogurty jem pravidelne, aj 2 - 3 za deň. Tie môžem stále. Teraz už asi nezaberá nič. Kúpila som si jahody, tak som zvedavá, čo tie so mnou spravia. Mala by som ich ešte zapiť litrami vody 😀. Vzhľadom k tomu, že nie som kávičkárka, tak mi je úplne jedno, akú kávu vypijem. Ale včera už nezabrala ani tá na lačný žalúdok. Musím sa s tým zmieriť. Ale to bude hlavne aj to, že nemám toľko pohybu. Vlastne tretí týždeň obmedzený na večerné prechádzky s manželom a na nákupy 😉. Mala by som s tým začať niečo robiť.

Obdivujem tvojho manžela, že nechce vedieť, čo to bude. Ale nám by si sa mohla pochváliť 😉. Ale aj ja som bola v takom stave, že raz som chcela vedieť, raz nie. Ale keď mi robili sono a doktorka sa opýtala, či chcem vedieť, čo to bude, tak som súhlasila. Keby to bolo o päť minút neskôr, tak možno poviem nie 😀.

evina0
30. apr 2010

Katie davam si Sanorin emulziu to mi dovolil lekar.Ked som si vcera vecer kvapla bolo to pre mna za par minut akokeby vykupenie aspon od polnoci do 3.30 som spala ze som mohla dychat 🙂 🙂 no a potom zase budicek ako vzdy a zspala som rano okolo 7.00 aj na krv som meskala 😅
S tym loziskom neviem ci sa lekar moze mylit ale strasne ma zabolelo ked tam cosi stlacil a vtedy povedal ze ta gulka ( ako to on nazyva) podrastla.Vravim si je to na porazenie a cim sa to zivy? ako sam povedal endo je nevyspytatelna ☹ musel mat pravdu ked to aj zapisal do zaznamu nejaky nalez no v kazdom pripade to poviem aj lekarovi v MT a som zvedava na jeho reakciu ale podla mna sa nebude vo mne tak vrtat teraz cez tehu jak ten blbecek v PU.som myslela ze ho odkopnem 🙄

Inak uz viem s coho ma bolelo hrdlo..lebo v nedelu som mala nanuk aby som sa trosku schladila a uz v noci som sa zobudila na prisernu bolest v krku- no za 2 dni po slanych obkladoch to preslo a vcera som si dala opet nanuk v tej horucave a v noci opet budicek na strasnu bolest v hrdle a tak som nasla priciny jeho vzniku- takze dnes zase beham so slynmi obkladmi a strasne tuzim aby to prestalo boliet, Ved koho by napadlo ze v takom teple a nanuk moze sposobit zapal hrdla ked nikdy predtym sa mi to nestalo a ani v zime 😠
nadcha stale neprechadza len si ju tlmim a dnes sa pridal aj slbunky kasel 😠 😠 no na porazenie a kazdy sa ma pyta s coho som chora ked je vonku take pekne pocasie,ale lekar mi povedal ze tehotnej zene pred porodom klesa imunita a staci malo a je chora ale musim sa dat doporiadku cim skor.
asi tu moc cez vikend nebudem lebo dnes vecer prileti manzel a zajtra poobede ideme zase na tu oslavu no a potom pojdeme navecer este pokukat na stavbu a nedelu mozno na kratunku prechadzku-lebo dlhsie mi nerobia dobre a to teplo..bleeee 😅 😅
dahra snad uz zistite co cakate a ak tak daj nam vediet.mi sme tiez nechceli ale zvedavost nas premohla 🙂
Katie ja tiez casto beham na WC ale velmi vela aj pijem a akosi som si zvykla a teraz ked drobec pomaly klesa dole chodim castejsie aj v noci ale beriem to ako sucat ze to musi byt.Mam taky dojem ze uz mi brusko trosku aj kleslo a ked sa maly zahniezdi do nejakej divnej polohy tak strasaaane dole tlaci .inak je podareny ked sa s nim rozpravam veselo kopka a ja ho chytam za chodidielko potom zase boxuje ale to je tak vo vnutri uz za rucicku sa neda chytit kedze je kdesi az v panve dole.
dnes ma stretla znama a vravi ze a kde mas brucho ked ides za mesiac rodit- sak ho mas akesi male ona take mala v 7 mesiaci. ale som kludna a som si ista ze drobcek nebude najmesi 😵 teraz uz nemam ani taky strach keby sa narodil , aj ked ma este troisku casu ale ked kukam ze budem cochvilka koncit 36 tt tak som uz kludna 🙂 🙂

prejem vsetkym pekny vikend a pozor na slniecko az sa neprehrejeme 😉

dahra
30. apr 2010

Ahojte,
Evina,
teda tie nanuky ti porobili riadnu sarapatu. Budem si pamatat, ze klesa imunita a davat vacsi pozor.

Akurat pred hodinou sme vysli zo sona, bola som so sesterkou, kedze mm ostal doma. Bola som unavena a nervozna po ceste vlakom - strasne meskal a takmer sme to na 18.30 nestihli.
Ale ked som videla baby, zla nalada hned presla. Uz vieme, co cakame - bude to chlapec - hned na zaciatku sme videli patricny dokaz. Ked som nasim volala, nechceli verit, lebo u nas kazdy tvrdil, ze bude iste dievca aj mm a ja som si vzdy myslela, ze chlapec. A je. Ked som videla tu hlavku, tak som sa zacala smiat - vyzera ako mala napodobenina mojho otca - podoba sa do nasej rodiny, okruhla hlavka. Manzel ma uplne iny tvar lebky. Mozno ustocka - pery bude mat na mojho muza. Plnsiu spodnu peru. Doktor ho pomeral a vsetko je ok. Vravia, ze vyzera o tyzden starsi ako udava vypocet podla poslednej menstruacie. Asi to bude julove dieta, nuz uvidime. Takze Vanesska je zatial jedina, co caka dievcatko. Este nevieme, co cakaju Prahaxx a Lucy a Ika. Neviem ci som niekoho zabudla....

lucy778
1. máj 2010

ahojte

akosi sa mi tu nedarilo dostať tento týždeň 😝 v sobotu som bola s kamoškinými deťmi, ktoré boli tak trošku choré no a samozrejme, že som to chytila 😠 . neskutočne ma začalo bolieť hrdlo, len som sa bála, aby mi nevyskočila teplota. našťastie to prešlo, na hrdlo mi zabral bioparox sprej a už mi ostala "len" nádcha. mm hučal, že si nedávam pozor, že sa neobliekam a pod. a nedalo sa mi ho presvedčiť, že to tak nie je. lebo tí krpci v sobotu nevyzerali, že sú chorí. no ale čo už teraz.
včera som bola v poradni, robil mi aj ultrazvuk, len mal tak blbo otočenú obrazovku, že som na to poriadne nevidela, ale drobček sa už hýbe.
minulý týždeň som vybehla do poľska obzrieť kočiare, našla som jeden obchod, kde ich bolo fakt dosť, ale nič ma akosi neoslovilo. myslím, že výber kočiara bude asi ťažší ako som si myslela.

inak baby beriete aj tie vitamíny ako napr. calibrum a tak? ja to beriem pravidelne a trošku ma zaráža ako niektoré baby hovoria, že to v žiadnom prípade neberú, lebo že sa potom rodia obrovské deti. mne to príde ako haluz. neviem si celkom dobre predstaviť, ako by som mohla porodiť 5 kilové dieťa pri svojej vychrtlej konštrukcii

neviem prečo, ale ani môj manžel nechce vedieť pohlavie 😕 , dosť ma tým prekvapil, lebo ja by som to vedieť chcela. už mi pár ľudí nezávisle od seba povedalo, že to bude chlapec, tak sa necháme prekvapiť čo nám drobec ukáže. aj keď nám to je jedno čo to bude.
a dúfam, že drobec pomôže aj na štátniciach 😀 , veď kto už by bol zlý na tehotnú ženu 😝

prajem vám krásny víkend

dahra
1. máj 2010

Ahoj, Lucy,
takze citis uz pohyby naplno. 😉
Ja tiez neberiem baby- vitaminy - mozno tak 2x tyzdenne, ak nezabudnem. Aj tak to nase dieta je dost velke, dnes som 26tt plus 2 a sono ukazalo, ze dieta je 27tt plus 6. Aj tento doktor nam vravel, ze to bude julove a nie augustove dieta.

Vcera nakoniec manzel chcel vediet, tak som mu povedala. Bol posledny z rodiny - najprv som volala sestre, potom rodicom, potom svokre a nakoniec jemu. Vsetci trochu sklamani, lebo v okoli sami chlapci a boli presvedceni, ze bude dievca.

katie233
1. máj 2010

Ahojte 🙂. Dahra, gratulujem k chlapčekovi 😀. Aj nám všetci hovorili, že to bude na 1000 % dievčatko,a čakáme chlapčeka. Aspoň podľa posledného sona. Ešte uvidíme, či sa potvrdí aj na 4D. To by sme mali ísť tak za dva týždne. A manžel teda neodolal. Paráda.

Lucy, a ty už cítiš pohyby? No to je super. Ja som začala cítiť myslím v 18-tom týždni a to doktor na pohotovosti na mňa pozeral, že to je akosi skoro na prvorodičku. A to tvrdím, že máme hyperaktívne dieťa, lebo aj keď sme boli na sone, tak doktor mal čo robiť, aby ho poriadne vyšetril 😅.

My sme pred chvíľočkou prišli z jednej návštevy, boli tam detičky - dievčatá, tak všetci hovorili, že by sa im tam hodil parťák. Keby tak oni vedeli, že tam bol 😀. Zatiaľ sme to nikomu nepovedali, chceme až po tom 4D.

Lucy, ja beriem calibrum. Mali by sa síce jesť dve tabletky, ale ja jem len jednu, je už dostupných veľa druhov ovocia a zeleniny, tak to jem hlavne v prírodnej forme. A už sa strašne teším na ovocie a zeleninku z mamininej záhradky.

Tak vám prajem dobrú noc 😵

evina0
1. máj 2010

dahra blahozelame k chlapcekovi- no vidim to na prevahu chlapov 🙂
lucy ja som brala az tusim do 6 mesiaca .najskor ten calibrum do 3 mes a potom calibrum mami.neverim na veleke deti ale je zase pravda ze som ho prestala v 6 mes brat a presla som skor na prirodne vitaminky.mne úpomahal napr na pravidelnu stolicu, ked som ho nevzala dni tak 3 dni som nesla na nu.teraz to riesim jedenim velaaa jablcok a ked tak zapijem vodou az idem.inak mi neni dobre .
hrdlo trosku prestalo boliet ale ta nadcah ma nici ☹ ☹ davam si aj 4x denne tu Sanorin emulziu a to je priam vykupenie co do minutky mozem volne dychat. no ked prestane ucinkovat a nasilu smrkam boli ma hlava, oci a aj brusko s toho smrkania a natahovania svalov.kasel zatial mierny klop klop.len problem je uz aj nasilu pit caj s citronom kedze to hrdlo neni stale OK a citron ho drazdi.
dnes sme boli na tej oslave ale po 5 hod som mala toho az moc a sli sme domov lebo chrbtica ma neskutocne bolela so sedenia, hlava so smrkania aj sa mi uz driemalo asi s toh pripitku 😅 a maly cely cas nevedel ako sa ulozit raz otrcal chrbatik ci ritku a raz zase poriadne kopal- podla mna sa mu nepacil ten hluk. a daval najavo ze sa dobre neciti a ked sme dosli domov tak sme si lahli on sa cely ponatahoval a zaspali sme spolu na hodinku a teraz je zase hore.
Inak som spravila poriadnu kravinu ked sme tam isli- ja chytra ze si dam obrucku na prst ktoru mesiac nenosim koli opuchnutym prstom a ked som si ju dala cely prst omodrel a ledva ledva som po 10 min trapenia dala ju dole- uz som si myslela ze na ziadnu oslavu nepojdem.
mam pocit ze stale puchnem uz prsty na ruke mam problem aj ohnut ked s nimi necvicim a aj prsty na nohych su poradne tak som sla na oslavu aj v botaskoch( nic ine neobujem) co uz je to vraj udel tehulky pred porodom.
Zacalo mi za posledne 2 dni klesat aj brusko a manzel ked dosiel domov tak si to hned vsimol.len verim ze to tak uz my byt v mojom tt.Som strasne zvedava ci budem prenasat ako kazda zena u nas v rodine alebo porodim skor.Denne si vravim ze ked to my prist tak to pride a neham to na malom a na prirode.

dahra
2. máj 2010

Ahojte,
Katie,
na tom sone to bolo tak viditelne, ze je chlapec. Zaujimave, ja som citila prve pohyby, ked som bola v nemocke - 16tt a nik sa necudoval. Maly sa hybe, ale vacsinou ked menim polohu - vstavam, liham si, nerad sa vozi v aute - to vzdy vystraja. Ked sa obuvam, tak ho iste trochu tlacim, tak protestuje 😅
Evina,
s obruckou a prstenom musim aj aj daco spravit - tiez mam napuchnute prsty a nejdu mi dole. Dobre, ze pises, skusim sa dnes potrapit, lebo mam dojem, ze neskor to nepojde vobec.
Ja botasky uz vobec neobujem, nosim len take balerinky naboso, lebo ponozky mi stahuju nohu este viac. Problem je, ze tu tucnu nohu ledva napcham dnu. Vacsie topanky si zasa kupit nemozem kvoli druhej nohe, lebo ta je v povodnom stave. Tento tyzden sa budem ziadat na spec. vyserenia, lebo pomaly zcnem chodit bosa. Neviem ci by v obchode predali jednu vacsiu a jednu mensiu topanku 😀 😀 😀

lucy778
2. máj 2010

ahojte

no, aby som to upresnila drobček sa síce hýbe, ale ja som to videla iba na ultrazvuku. ja ešte nič necítim, ani tie bublinky. mm dnes prikladal ucho na brucho a tvrdil, že niečo počuje 😀 , ale ja som nič necítila. ešte si budem musieť počkať.

dahra - s tou opuchnutou nohou to máš fakt blbé. dúfam, že ti na to niečo vymyslia

dnes mám nejaký spací deň, schrupla som si pred obedom na pol hoďky, po obede som sa išla trochu učiť, ale spánok bol silnejší ako ja 😀

katie233
2. máj 2010

Ahojte 🙂. Lucy, čoskoro budú aj prvé bublinky a neskôr aj pohyby 😵.

Lucy, ja som tiež mala nejaký spací deň. Ledva som navarila, potom sme sa ako tak najedli a ľahla som k telke a podriemkávala 😅. Zato manžel sa činil - vymaľoval drobátku izbičku. Chudák musel dnes, lebo cez týždeň je dlho do večera v práci, včera sme boli preč a už to chcel mať z krku. Ešte položí podlahu a môžem sa realizovať v nakupovaní 😵.

Dahra, aj náš krpec nemá rád cestovanie. V sobotu sme boli v Trenčíne, ale ledva som obsedela v aute. Za to sa mu páči hopsanie na fit lopte 😀.

Prajem príjemný týždeň 😵

ika33
4. máj 2010

AHojte kočky,

tak už som vás konečne prišla pozrieť aj ja. AKo sa mávate? čo som si tu tak narýchlo prečítala, tak Dahra čo to máš s tou nohou? Bude to chlapček , super už vieš aj meno aké mu dáš?

Ja idem na kontrolu 11.5. a budú mi brať aj krv na AFP, to budeme už 16tt+5, tak neviem či mi bude vedieť povedať doky čo to bude. Ale určite to chcem vedieť.

Takže je tu prevaha chalanov?

DObre kočky na teraz sa lúčim, ale ešte určite prídem.

lucy778
4. máj 2010

ahojte 😉

Ika - tak vitaj medzi nami 😉

u mňa nič nové, len dnes trošku depkujem 😝 , ale to prejde

katie233
4. máj 2010

Ahojte 🙂. Lucy, prečo? Kvôli škole, či sa búria hormóny? Tak nech to rýchlo prejde 🙂.

lucy778
4. máj 2010

katie - trošku som dnes bola vytočená z práce, také tie medziľudské vzťahy, keď sa ľudia starajú do všetkých, len na seba sa nepozrú 😝 ale neoplatí sa pre to rozčuľovať, lebo aj tak to nepomôže. už mi je lepšie na duši a som len zvedavá do kedy mi to vydrží 😀

ika33
5. máj 2010

ďakujem Lucy. Tieto stavy poznám aj mňa to veľa krát rozčúli a potom si poviem, že a dosť ale vždy mi to vydrží iba chvíľku kým nepríde zase nejaký debílek čo ma vytočí. 😠

vanesska
5. máj 2010

caute baby...
tak pozeram co nove?
ika... tak drzim palce na testy... urcite dopadnu dobre... !
a lucy, ika... vy ste tak podobne co sa tt tyka tak pomaly uz zacnete citit bublinkovanie v brusku... 😵
nasa mala isla ako podla knizky v 16tt take cudne bublinky co som si ani najprv neuvedomila ze mozu byt od babatka a potom v 18tt bol prvy taky stuchancek to bolo hrozne zlate... 😵

dahra a ty ako s tou nohou?
katie... a ty si uzivas dovolenku?? pekne oddychujes?
ja len tak ako sa da... vcera som bola varovat nase krstniatka a poviem vam dalo mi to riadne zabrat keby neprisiel mm na pomoc tak po 2 hodinach som totalne grogy... uplne som zaspavala si pripadam ako mimino fakt poobede a podvecer ma to tak pekne vie zlozit ze by som v sekunde spala... a tie kriiize jaj... 😝
ale snazim sa az tak neprepinat sily...
boze zachvilu zaciname 7.mesiac ani sa mi verit nechce... a to som si povedala ze okolo toho 7.mesiaca by som chcela mat vsetko nachystane no a zatial okrem oblecenia a plienkovej vybavicky nemame nic... 🙄
stale len vyberame a preberame a hladame tak neviem snad aj nakoniec nieco vyberieme...
jaj a este som malinkej usila taky lahucky paploncek alebo skor taku decku do postielky sa vytesujem len ju neviem dokoncit teda resp. ju dozdobit musim zasa nabrat to tempo... 😅

inak co ste spominali ze vase deticky neradi cestuju... tak mam pocit ze nasa naopak velmi rada... asi to ma po nas 🙂
ale fakt ako sme v aute alebo aj ked len idem niekam pesi tak sa v brusku ani nepohne... akoby ju to hojdanie uspalo...
zato vecer vie vyvadzat o 106 fakt niekedy ma dni ked kope a vrti sa najlepsie vtedy ked chcem zaspat tak lieta z jednej strany na druhu no sila... nastastie takych vecerov nema velmi vela tradicne si vecer trosku pokopka a ide spat aj ona... 🙂

a uz sa dlhsie neozvala evina... snad uz nie je v porodnici... 😕

tak pekny dniiiik...

evina0
5. máj 2010

ahojte tehulky
Nie som v porodnici 😉
Dnes som bola na poradni- prietoky a vsetko dopadlo super 😵 😵 drobcek je uz dost velky a ma malinko miesta v brusku- chudatko ako tam je skruteny a nozicky a rucicky ako poprekrizovane az mi ho bolo luto.ale tak to ma vraj byt takze som kludna a ked som videla tu hlavicku len kukala ze jak to prejde von 😅 😅 ale zvladli to ine musim aj ja.
doplnila som zasoby cajikov alchemilku a ostruzinu malinovu aj lanove semienka az nelietam stale do mesta lebo to sa rychlo mina .Objednala som si aj homeopatikum na lahsi porod -co som citala tak to dost zeny chvalili len nie kazdej to zabera ale stoji to par eur tak to skusim tym nic nepokazim a jedna s nasej temy junovky to berie aj na odporucenie zdrav sestricky aj ked koji takze sa nemusim bat ze nieco pokazim. skor sa dam na taketo veci ako pichnut epiduralku- tej sa chcem vyhnut 😖 lebo ked si spomeniem na branie vzorky s miechy ked som bola chora a na tu bolest tak druhykrat by som to nemusela zazit ale mozno bolesti budu take ze si ju predsa dam pichnut no teraz to neriesim az ked bude treba 😀
strasne si prajem lahky porod ako mali ine zeny nie taky tazky ako moja mamina a sestra 😔
Dnes som sa bola opytat aj doktorky ci ma s malym vezme a vraj rada- a ta doktorka dokonca byva u nas v dedine takze je par metrov od domu co som velmi rada 🙂 keby cosi kdesi aj vecer tak len zbehnem ku nim.
Kazdy mi vravi ked kukne na moje dost padnute brusko ze to nebude junove babenko ale asi majove 😕 😕 aj tato doktorka mi to povedala a zensky zase ze zatial krcok drzi a len tak dalej aspon 2 tyzdne nech je taky.
Dnes mi dosla uuuplne posledna zasielka s netu kde bolo este nejake oblecenie , komoda a skladacia postielka a nmejake hracky do vane--som cela vyskerena vsetko kukal a som spokojna dokonca tatinko uz malemu poskladaj aj komodu- zajtra dam fotecky na net mozete kuku do albumu. a som si povedala ze koniec kupovania. ma vsetko az moc toho ma ale je prve tak som si dost dlho setrila az vsetko mame uz pri prvom.
Dnes ked som prisla domov s mesta ma maly sakra vystrasil. uz v meste bol akysi nevrli a isto sa mu nepacilo to vysadanie a sadanie zakazdym spoza volantu je to uz dost problem s takym velkym bruskom ale peso nesmiem chodit ( ale ani si netrufam) a ked som dosla domov ledva ledva som vysadla s bolestami pod brsukom a sla ako mrzak pomalinky do obyvky ku mame lahnut si.Take priserne pichanie kde mi konci brusko som este nezazila ani zakaslat ani predychavat.A k tomu som behom hodinky mala 4x kontrakcie 😅 😅 si viete predstavit ten stres ze co sa deje. k tomu sa maly musel este otacat chrbatikom hore( na poradni bol bruskom hore) kopat a neviem cio este, no nebolo mi vsetko jedno .teraz je uz lepsie aj ked sem tam brusko tvrdne,ale to je normal.
dnes nam robili do dediny novu cestu tak auta museli obchadzat po takej straasne rozbitej a jamovej ani do hory taka cesta neni nie pre auto a maleho som poutriasala so strany na stranu hore dole, preto podla mna som mala tie bolesti lebo chuda bol az uplne na spodku bruska a neskutocne ma tahalo brusko k zemi co som este nezazila.
Tehulky moje idem si ja lahnut az spolu oddychujeme lebo mi to treba az maly pocka este 2 tyzdne aspon 😉
prajem pekny vecer a keby som sla do porodnice tak sa n emusite bat isto by som to zariadila tak aby ste o tom vedeli..

ika33
6. máj 2010

Vanesska ďakujem aj ja dúfam, že je všetko OK. A s tým nákupom veď ešte máš čas, postupne za jeden mesiac určite všetko nakúpiš čo ešte potrebuješ a potom posledný mesiac budeš spokojne vysedávať a všetko si obzerať a vytešovať sa 😀

Evina tak ti to máš už za chvíľku tu. Si dávaj teraz pozor, nech drobček tak nevivádza a ešte počká tie dva týždne. Inak aké máš pocity, takto tesne pred pôrodom? Ty ale budeš rodiť normálne, že? Nie cisárskym.

Ja som sa včera poustila do upratania špajze a snažila sa vyhádzať všetky nepotrebné veci čo tam skladujeme ale po hodine ma to uplne vyčerpalo, tak to bude upratané asi na postupne. Tento týždeň sa necítim uplne dobre a neviem či to je z počasia alebo z čoho.

Ešte sa vás spýtam, kedy ste si začali kupovať veci pre drobátka? Ja som zatial ešte nič nekúpila, jednak sa bojím (povery) a jednak by som to chcela asi spraviť tak, že keď už budeme vedieť čo to bude. Ale chuť na nákup by už bola. 😎 😀

Dobre idem pracovať, potom ešte dobehnem. Majte sa krásne.

evina0
6. máj 2010

ika no mam taky dojem v sebe ze sa to blizi 😕 a idem rodit normalne 😉
v noci som sa zobudila viackrat na tvrdnutie bruska( kontrakciu) ale potom to preslo. dnes ako kracam tak mam dole divny pocit .neda sa to nejak opisat akokeby take tlaky na spodok a sem tam aj jemne pichanie.Lekar mi vcera povedal ze sa to bude uz len stupnovat do porodu lebo dole je zenma najviac zasobena cievami a hlavicka ako klesa tak tlaci na vsetko a moze sa stat ze budem mat aj silne krce.Priprava tela na porod.
mam v sebe taky zvlastny pocit taka akasi nesvoja som vnutorne ale zvonku pohodicka, len sa vo vnutri hormony buria .zacina mi trpnut vzdy rano lava ruka a musim s oboma rano dost dlho cvicit az trosku odpuchnu prsty aj na nohach.
Idem dnes malemu konecne dosit baldachyn lebo sa narodi a ja to nebudem mat, kedze to stale len odkladam a pozehlit mu vecicky co som vcera oprala a naukladat do novej komody 🙂 🙂
poobede vlozim aj fotecky veciciek a komody ked to pofotim 🙂
pekny dnik prajem a davajte na seba pozor vsetky

vanesska
6. máj 2010

ahojte kocky...

ika... no hej este mame trochu cas ale ja uz by som to najradsej mala do konca toho 7.mesiaca z krku lebo mne uz sa potom nebude chciet soferovat kedze mm nesoferuje tak je to na mne... 😅 a clovek predsa len nikdy nevie kedy to pride od 7.mesiaca to uz je take ze to moze prist hocikedy...
inak ja som vecicky pre mimi nakupovala uz od prvej poradne vzdy som si povedlaa ze za kazdu poradnu nieco kupim boli to take neutralne farby aj pre babu aj pre chalana ale skor nas vzdy oslovovali veci do modra a vidis nakoniec baba ale vpohode baba v modrom... inak som aj rada ze som to robila priebezne lebo naraz nakupovat by sa mi nechcelo...
takze kludne si uz mozes zacat zaobstaravat nejake vecicky teraz aspon tie zakladne do porodky a na prve mesiace nieco neutralne v pohode...
a s tym upratovanim to neprehanaj... ja inak na pocudovanie dost vela vladzem ale potom ma to totalne zlozi to uz sa ledva doplazim do postele krize uplne dovidenia... a poobede okolo 5-6 hodky totalny utlm by som zaspala na mieste... takze tiez si to davkujem tak pocastiach...

evina... tak super ze vsetko v poriadku... aj ked tie pocity uz mozu byt take znervoznujuce trochu... mna niekedy chyti taky maly stresik a to mam este 3 mesiace 😅
inak vcera sme pozerali nejake matrace do postielky no a chcem sa spytat ty mas aky pre drobca? molitanovy, penovy alebo kokosovy?? ja fakt neviem aky vybrat kazdy hovori nieco ine co clovek to nazor uf...

tak pekny dnik zatial....

evina0
6. máj 2010

vaneska presne tak ze je lepsie nakupovat postupne ako vsetko naraz.ale zase keby sa to kupovalo naraz a na poslednu chvilku nas maly by nemal toho tak vela- lebo som bola ako maniak do kupovania ale uz som musela skoncit 😅
ja mam matrac aby fungoval monitor dychu s tym, cize je 8 cm hrubka a vrch je molitan a s druhej strany tenka kokosova vrstva. na uvod dam molitan a neskor az sa bude stavat na nozicky tak tu kokosovu cast. aj ked kamoska mala len cisto molitan a vraj ked ho mala precikala tak to v sprche vystriekala a dala susit von vraj molitan sa dobre a rychlo susi.
ja som tento kupila s netu( ako takmer vsetky veci) a za dobru cenu stal ma 16,60 eur a v obchode ten isty mali za 40 eur 😠 😠 neskutocne .preto vsetko mam cez net kupene a nove.