Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
20. jún 2010

Ahojte,
@lucy778
🙂, to si mala riadny zazitok z takej chodze - veru clovek si odvykne. Problem je, ze teraz mame o par litrov krvi navyse a kym to vsetko obehne v nasom tele - uf. Ta polhodinova chodza je dost. Musis chodit pomaly - ja tiez chodim ako kacka ( a to kedysi som chodila rychlejsie ako mm) cudujem sa, ake maximum teraz vytazim 😀 - mam 16kg navyse, ale mam pravidelny pochod - cca 2x denne. Stale chodim do prace a este par tyzdnov chcem, ak maly vydrzi, lebo mi taha cele brucho dole pri chodzi. Pocit akoby som mala tazke zavazie na bruchu 🙂
@katie233 - pytala si sa na odsavacku - behom dna kuknem znacku (uz som to zbalila), ale bola draha. Nasi mi ju kupili, ja by som v tomto setriacom mode tolko nevyhodila za nu. Okrem toho ani este neviem ci ju budem potrebovat, ale vyzera byt dobra 🙂

katie233
20. jún 2010

Peknú nedeľu, prajem 😵, aj keď trošku zamračenú a občas upršanú 😒.

@lucy778: ja sa snažím tiež všade chodiť pešo, vždy som tak bola naučená. To by si ma mala vidieť - najskôr sa rozbehnem, to chvíľu vydržím a potom pomaly zvoľňujem tempo až nakoniec vypínam a fučím 😀. A to tiež zatiaľ nesiem navyše len nejakých 7 kg.
@dahra: ja som si pozerala nejaké, veľmi sa v tom nevyznám - ale manžel vybral nejakú medelu. Videla som aj v Tescu odsávačku, niektoré baby na fóre si ju aj chválili, ale každá sme iná, keby som tak vedela, čo bude najlepšie pasovať mne. A tak to je aj z ostatnými vecami.

lucy778
20. jún 2010

ahojte
@dahra no poviem ti dala som si riadne do tela 😀, chvíľami som si myslela, že s rastúcim bruškom sa mi skaracujú nohy 😝

@katie233 aj ja by som chodila najradšej pešo, lenže auto potrebujem kvôli práci, lebo stále treba niekam odbehnúť, niečo zaniesť, priniesť a keby som chodila peši, tak celý deň prechodím a nič nespravím. budem si v tom musieť urobiť nový systém 😀 .
tiež som niekedy chodila rýchlo a všimla som si že z toho tempa ako som vybehla z bytu som veľmi rýchlo upúšťala až som sa nakoniec skoro plazila 😀
takže si dávam za úlohu, každý deň sa prejsť. dúfam, že to aj dodržím 😒

katie233
21. jún 2010

Ahojte 🙂. Kde ste všetky? Ako sa darí? Evka, ako malý?

lucy778
21. jún 2010

ahojte
noooo dnes tu máme pusto 🙂

dahra
22. jún 2010

Ahojte,
@katie233 - pytala si sa na tu odsavacku. Vola sa "medela - harmony", asi je to madarsky vyrobok. Je tam odsavacka aj s flaskou a stojanom a par dalsich dielikov. Ci bude dobra a hlavne ci sa zide, uvidime. Manzel ju uz vyskusal 😀 😀 😀, som skoro odpadla od smiechu, ked som to videla.

Dnes mam trosku lahsi den, len poobede pracicka, ale vcera som sa "ukoňovala". Dost vela som chodila, potrebovala som obehat zivnostensky - sama byrokracia, nechceli mi s nicim pomoct, kedze tu nemam trvaly pobyt, ale navela som si doslova vyzobrala tlaciva (mila pani mi ich takmer hodila s konstatovanim, ze mi budu aj tak figu platne, lebo vraj 100% musim ist osobne). Telefonovala som potom na zivnostensky, kde mam trvaly pobyt a povedali mi, ze kludne moze prist niekto z rodiny so splnomocnenim. Tak som vyplnila tlacivo, "bezala" kupit kolky, potom na mestsky urad dat splnomocnenie overit. Potom posta, medzitym mi sestra behala po socialke a kazdu chvilu telefonovala, lebo tam boli nezrovnalosti, co sa nakoniec vyriesilo. Potvrdenie pre zdravotku mi nechceli dat, hoci v zdravotnej poistovni mi povedali, ze im treba doniest. 😖 Zaciatkom jula asi este "skocim" domov a pobeham to pre istotu tam. Davno som nebola taka rozculena ako vcera a maly to tiez vnimal, zvycajne kludne lezi, ale vcera dubasil v bruchu. Okrem toho som este bola v praci, nastastie uz ucim len par hodin denne, najhorsie je, ked musim chodit na viackrat a viacere miesta. Ale este vydrzime 😎. Dobre je, ze je chladno, noha tak neopucha, len ma uz brucho taha, maly je hotove zavazie a niekedy mam pocit, ze sa mi odstrhnu vsetky slachy, na ktorych visi. Najlepsie mi je byt v polosede, vtedy je vyssie a netaha ma tak. Ziadne kopance pod rebrami necitim, ja ho citim uplne dole, jazvu po laparotomii mi pekne natahuje a ked este pripoji mechur a creva - uf...
Tak a vyzalovala som sa 🤐, dnes si dame trosku oddychu.

ika33
22. jún 2010

Ahojte kočky,
tak a už som späť z dovolenky, ešte som síce doma tento týždeň ale potom nastáva krutá realita a je budem musieť zase do práce. No a ako mipíše kolegyňa nie je to tam moc slávne. Dúfam, že kým prídem sa to aspoň troška ukludní, lebo by som bola nerada keby som chodila každý deň nasrdená a ubližovala tým mojej malej.
NA dovči bolo super. Vidím, že tu riešite chodenie, no tak ja som sa tam celkom dosť nachodila, lebo tú lepšiu pláž sme mali celkom ďaleko, takže každý deň cez horu po schodíkoch hore a dole. Prvé dni som musela mať prestávky, lebo som nevládala s dychom ale ku koncu som to vybehla a až hore som dychčala 🙂 More bolo super teplučké až som sa čudovala po takýchto "teplých dňoch" Sme boli v Chorvátsku hore, tak som sa bála, že tam bude ešte studené more, keďže počko tam a tu je uplne rovnaké. Ale nebolo 🙂
Idem si vás ešte dočítať čo ste tu popísali kým som tu nebola. Zatial sa majte.

prahaxx
22. jún 2010

Ahojte babenky, ze sa zas po case ozvem, dnes bola poradna, pruser na vahe, pol kila som schudla ☹( a to som nasledne este nieco odobrala pri obednom wecku ☹
takze uvidime nabuduce.. malinke by malo priberat aspon pol kila za 14 dni, no nevydalo.. nabuduce mi poradnu robi zastupujuca doktorka, ktora mi veru nie je ani trosku prijemna, tak sa budem cely cas psychicky pripravovat. Dnes som bola na nohach od 7:00 do 13 tej, po doktoroch, socialke, urad prace, zdravotna, zas som vsetko zapisovala, budem len cakat, co z toho bude.. uz davno som povedala, ze ked ide o vybavovacky, tak je zomna absolutny sociopat.. ☹
do najblizsieho obchodu a spat mi trvala cesta max. 20 min. teraz je to 45 .. takze o chodzi mi nieco hovorte, nedokazem dat dlhsi krok, okamzite mi natiahne vazy okolo vajecnikov a ta bolest je hroza

ododnes pijem malinikovy caj, ten som zohnala az v tretej bylinkarni, este ze ich je az tolko.. a skusala som aj nacvik s epinom, ale nic-moc, dost bolelo, tak sa chystam cvicit kazdy den, den pred poradnou vynecham. .. uvidim..
davajte na seba pozor, papa

prahaxx
22. jún 2010

@dahra - danka, manzel skusal odsavacku na sebe? na Tebe? 😎 😎 😎

dahra
22. jún 2010

@prahaxx - coby na mne, praveze na sebe 😀 😀 😀 😀 😀. Inak sesterka si tiez kupila a jej manzel urobil to iste. Ti chlapi maju niekedy riadne napady 🙂

katie233
22. jún 2010

Ahojte 🙂. Danka, dík za info. Manžel mi tiež vybral medelu 😀. Len neviem, ktorý typ to bol. Aj na fórach sú na ňu dobré ohlasy 🙂).

My sme boli tiež dnes na poradni. Praha, aj môj doktor usúdil, že málo priberám :(. Mne sa to však nezdá. Ja už sa cítim ako taký sloník a to mám ešte necelé dva mesiace pred sebou. Ale potom spravil UTZ a všetko je tak, ako má byť. Dokonca máme aj pár dní navrch 😀. Budúci pondelok idem na prietoky.

Papiere na materskú sme ešte nedostali, že stíhame v budúcej poradni 😀. Tak mňa to behanie po úradoch čaká za tri týždne. Už teraz sa neviem dočkať 😝.

Ika, vitaj späť 🙂

dahra
22. jún 2010

@prahaxx - kolko si vlastne pribrala? To este stale mavas tehu nevolnosti? Ja som posledne dva mesiace nepribrala tiez nic, ale mam na sebe dost kil, co na mna naskakali hned na zaciatku, ked som rapidne priberala. Tie urady ti nezavidim, kym ma clovek TPP, tak vsetko vybavi zamestnavatel, ale pre nas dve ostava vsetko si vybehat ☹
@katie233 - ty uz teraz ides na prietoky? 😕 ja som este nebola a mam ist az 6.7. S tym priberanim to podla mna suvisi aj celkovo s postavou, od zeny co je prirodzene stihla sa neda ocakavat, ze bude pocas tehu "buchticka".
@ika33 - vitaj spat v realite, ale hlavne, ze ste si oddychli a dovolenka vysla. S tym dychom a chodenim to bude stale tazsie a tazsie 😉

Inak baby, nezavidim "nam" tehu v lete. Som stastna, ze teraz nie su tropicke horucavy, bo by som uz asi len lezala vyvratena na gauci.

vanesska
22. jún 2010

ahojte...

tak veru ika vitaj po dovolenke... a uz potom ides zasa do prace? som myslela ze si uz PN az do porodu... 😕
no veru to ti nezavidim... ale tak zachvilu to zbehne a sup na matersku...

katie... ty uz ides na prietoky? ja som tiez este nebola teraz v piatok mam poslednu poradnu u svojho dokiho a potom budem chodit uz iba do nemocky ku svojmu porodnikovi... a asi az tam budu prvykrat robit aj tie prietoky...
inak vidim ze tu rozoberate odsavacky... no ja som sa rozhodla ze si ju kupim az po porode uvidim ci ju budem vobec potrebovat lebo veru nie je to lacna zalezitost a ak by mi mala stat v skrini tak by ma asi porazilo aj tak mame teraz kopu vydavkov navyse stale sa nam kazi auto je to na porazenie... 😠
inak baby dost chvalili tu medelu harmony alebo potom aventky ze tie su uplne super...

prahax... aj ty zacinas s epinom? ja by som ho mala kazdu chvliu dostat tak som zvedava zacnem asi v tom 36tt snad stihnem nieco nacvicit a fakt to tak boli?? 😕 a neskusala si urobit predtym aspon trochu masaz hradze na uvolnenie a az potom cvicit?? no uvidime snad to bude stat za to ...

veru dahra mas pravdu je super ze nie su take horucavy aj ked trocha toho slnka mi uz chyba ale nie to brutalne horko... ale myslim ze toto leto nebude az take hrozne teple ako to minule... neboj zmakneme to...

prahaxx
23. jún 2010

@dahra - celkovo od zaciatku tehotenstva som pribrala 7 kil, celkovo aj s liecbou 10 kil, dufala som, ze dobehnem aj svoju podvahu, pri vyske 168 vazim teraz 64, zle mi nebyva, len mam stavy, ked sa nedokazem najest, hoci citim hlad. takze stale sa do jedla musim nutit, vcera na tom plucnom sa mi zdalo, ze tehulka vedla mna ma brusko raz tolke..
u nas v nemocnici, ked sa chodi na prietoky, idem 7.7., ked sa im nieco nezda, robia aj vysetrenia a casto strasia "malostou" dietatka, hospitalizacia, infuzie, vysetrenia v Martine.. dufam, ze to nejako ustojim, no ale ak ma zacnu nahanat, co zrobim.. tak sa dnes rano tlacim buchtami a kakaom, rozmyslam, co na obed .. ??

@vanesska - mne mama hovorila, ze aj pri 4 porode, bola cela dotrhana a dosita, ako Frankenstein, tak preto skusam epino, ak je to dole dedicne, chcela by som co najsetrnejsi porod. A uz sa ani necudujem, skusala som uz 4 krat a zatial som sa vobec neposunula, je ale pravda, ze naposledy to uz tak hrozne nebolelo, len som sa bala pridat pred vytlacenim.. niekde tu na konikovi som citala, ze masaz hradze sa doporucuje az po cviceni, aby nedoslo k nejakemu zaneseniu, tak mam aj olejcek, snad sa to aspon trosku uvolni.. no zacala som mat problem aj s unikom mocu, tak som predtym dost intenzivne cvicila opacne cviky, tak mi asi bude chvilku trvat, kym sa to nejako pouvolnuje..

@dahra - vcera som este zistila, ze k ziadosti o detske pridavky, pokial manzelia nemaju rovnaky trvaly pobyt, tak treba prilozit potvrdenie UPSVR z miesta trvaleho bydliska druheho z manzelov o tom, ze nepozaduje vyplacat detske pridavky tam .. takze v tom popôrodnom humbuku pojde mm do Trencina pytat potvrdenie, lebo institucia sa nevie prepojit medzi dvoma pobockami.. o tej nasej byrokracii sa daju tocit horory

katie233
23. jún 2010

Krásne ránko želám 🙂. Konečne trošku svieti slniečko 😀.
@dahra No, na tie prietoky ma poslal už teraz. Asi má každý lekár zaužívané niečo iné. Kvôli zdravotnému stavu to isto nebude, lebo povedal, že všetko je tak, ako má byť. Tak neviem. Ale myslím si, že u neho to nefunguje tak, ako inde. Lebo ďalšiu poradňu mám zase uňho, a to som si myslela, že na ďalšiu už pôjdem do nemocky, tak neviem. A nespomínal nič o tom, že by som už k nemu nemala ísť 😅.

Baby, ja som taká rada, že sa nám podarilo vybaviť si s manželom rovnaký trvalý pobyt. Neviem si predstaviť, že by som s každou somarinou musela utekať k našim, a to ešte cestovať verejnou dopravou 😀. Keby ku nám aspoň existovali priame spoje 😅, ale keď som tam mala ísť, tak to je na min. 3 prestupy a spoje na seba nenadvezujú, takže som vyrazila ráno a prišla až poobede ☹.

Mali by čosi s tými úradmi spraviť. Keď sme si boli nahlásiť TP, tak stačilo ísť na mestský úrad v novom TP a oni už odhlásili na starom. Tak keď môžu byť oni prepojení s inými úradmi, prečo nie aj ostatní? A pri sociálnej poisťovni by sa to fakt zišlo 😉.

evina0
23. jún 2010

ahojte tehulky, nestiham chodit na net lebo cely den sa toci okolo Majka a do toho este domace povinnosti a som rada ked si idem ako tak zdriemnut 😝
v pondelok sme boli na poradni a Majko poriadne pribral, ked nas pustali pred 2 tyzdnami tak mal 4000g a v pondelo mal uz 4880g cize pribral za 2 tyzdne 880 g sice doktorka povedala ze dost ale on a aj cakala ze takto priberie lebo je strasne velky a predsa ho nenehame hladovat.uz mi kazala davat mu aj 120 ml lebo 90 ml mal malo a plakal casto.snazim sa ho oklamat aj cajikom ale ten zaberie len na chvilku.
chudatko moje male ma zabu v pusinke tak musiem potierat fialovou vodickou este par dni a snad sa mu to strati cim skor.ale papa dobre aj saje aj ked ma tu zabu.do toho mava bolesti bruska tak nam doktorka dala Hylag forte tak som zvedava ci zaberie a kedy.inak kaka raz denne ale ked si ide poprdkat tak sa rozplace a kruti sa az mi ho je vtedy luto.aj v noci sa nato vie budit. papame uz vecsinou Nutrilon HA lebo mam zase menej mliecka. druha krabica je skoro minuta a zatial ho nezapieklo len keby ho to brusenko tak nebolievalo a sem tam mu pomozem aj tou rektalnou rurkou.
ked mu nic nechyba tak spinka aj 3 hodinky aj v noci tak som rada.a velmi rad ma prechadzky vonku a vtedy aj na hlad vie pozabudnut betar jeden maly.
kopec veci co sme mali kupene su Majkovi uz malinke co tak strasne rastie
inak ten Nutrilon Ha ide poriadne do penazi ked jedna krabica ma vyjde 12 eur a je len na 5 dni ale co by som pre Majka nespravila len nech mu je s neho dobre.
ja sa citim uz fajn pohybu mam az az, takze sa neda mysliet na ranu aj ked si predsa davam este pozor a nedviham nejake tazke veci az si nepoblizim. schudla som uz 14 kg ale je to aj tym ze mi akosi nechuti jest aj ked sa pemaham az mam aspon cosi mliecka pre Majka co mu potom odsajem. ale mame teraz hekticke obdobie aj s manzelom- lebo on stale riesi dom( uz coskoro nam budu robit krov a strechu len treba vybrat spravnych ludi a vybavit peniaze 😝 😝 ) mam dojem ze je toho na nas teraz privela ale verim ze toto obdobie prejde a bude zase dobre lebo na cloveka to velmi zle vplyva a ja som s toho nesvoja a maly to citi a mozno aj preto sem tam placka 😒 sem tam nejaka hadka co som uz niekedy s nervami na konci ..Ale uz si neviem predstavit zivot bez Majka- staci jeden pohlad na neho ked sa usmeje a hned mi je lepsie. strtasne ho lubim 😵 😵
v nedelu nas cakaju krstiny takze budem mat malo casu zase sem zbehnut lebo dojde dost ludi a treba mi vsetko prychastat ale esteze mam sestru, maminu co mi pomozu inak si to neviem predstavit..

zahliadla som ze ste sa bavili o odsavacke ja mam 2 jedna co je v albume LOVI ( tu som malo pouzivala) a druhu pouzivam stale a ta je medela piestova - je kupena v lekarni stale do 20 eur a je dobra . ta lovi bola sakra draha ale neviem akosi mi nesedela tak som zbehla kupit do tej lekarne a tu mi odporucili aj v porodnici aj ked dost s toho boli ruka ale da sa.

Katka Majko nosi velkost 62 ( to som kupoivala s netu kojen. oblecenie) ale to mu je uz tak tak a veci co som kupila v Tescu nosi velkost 0-3 mesiace a to mu je tiez tak akurat. neni velkost ako velkost. bodinka s Tesca su mu niektore 0-3 mesiace uz male 😒 ale nikto necakal ze bude taky velky uz pri narodeni.ja som tych body nakupila dost a vidis ma 3 tyzdne a vela uz neoblecie. ale zase ty nemusis mat taekho obrika ako my 🙂 🙂 a oblecenie 0-0 s Tesca neobliekol ani ked sa narodil.
v ponedlok ked sme boli aj na nozicky tak tam boli deti co mali 3 mesiace a boli mensie nez Majko a doktor mi nechcel verit ze ma 3 tyzdne- myslel si ze ma 3 mesiace 😀 😀 tie deti co boli v jeho veku tak nebolo s perinky ani vidiet len on tam bol ako chlapisko 😵 ale podla mna je velky po tatinovi lebo aj manzel bol taky ked bol maly aj vela priberal takisto takze vieme po kom je 😀 😀

este Vam pradim ohladom kosiel do porodnice- najlepsie su na gombicky zvrchu nekupujte si tie tehotenske s otvormi na prsiach- kolegyna ju mala a stale jej vyliezali prsia a to tam mala nasite take male stvorceky na zapinanie a aj tak sa jej to rozopinalo.ja som mala 3 na zapinanie zvrchu a nosim ich aj teraz.
Este som chcela povedat ze som tak vcera rozmyslala co vsetko som pila pred porodom vsetky tie caje, lanove semienka a vidite u mna nezabralo absolutne nic, ani na vyvolanie porodu nic nezabralo,ale zase verim ze nie kazda budete mat taky tazky a komplikovany porod ako ja na ktory strtasne nerada spominam ale uz to so mna nejak mizne pri pohlade na Majka 🙂 a ako sa vravi cas je naljepsie lekar tak to je pravda.
prajem aby ste si tehulkovanie a drobcekov v bruskach kazdym dnom uzivali lebo mne to az chyba to moje velke brusko a kopanceky v nom, vtedy som neriesila ci Majka boli a ci neboli brusko a preco placka, ale kazde to obdobie ma svoje pre a proti.
prajem pekny dnik ja idem stravit popoludnie pri zehlicke 😖 a s Majkom v kociku 😵

ika33
23. jún 2010

Ahoj Evi,

som rada, že i pri toľkých prácach a malom si si na nás našla čas. Si zlatá. 😉 Majko je teda riadny chlap, máš čo nosiť. Kým ti začne behať bude z teba rabáčka 😀 😀 To vaše hektické obdobie určite rýchlo prejde a potom si v novom domčeku budete spolu všetci krásne nažívať a tešiť sa jeden z druhého. Je dobré, že ti mamina aj segra pomáhajú. Ale ono to je asi všade tak, ak teda sú nablízku. Nezávidím kočkám, ktoré sú od rodiny vziadalené na niekoľko kilometrov a všetko musia zvládnuť sami. Niekedy treba troška oddychu aj od drobčeka, hľavne keď celú noc nespíš a cez deň je tatino v práci a ty si sama. V tedy je dobré keď ti drobca aspoň na hodinku niekto vezme a ty si aspoň ľahneš. U nás som tiež segre aj švagrinej pomáhala a mne budú pomáhať babky. Obe sú už na dôchodku a vzdialené od nás asi na 500m. Takže toho sa nebojím, že by som sa zložila. 😅

Ja teraz tiež upratujem a periem, lebo nám počas dovolenky menili stupačky (komplet) a museli nám rozbúrať časť WC, takže všade kam len oko dovidí je prachu a prachu, takže tento týždeň dovolenky si spravým upratovací. Každý deň niečo, aby sme sa vo veľkom upratovaní nedostali až do nemocnice. Opraté už budem mať všetko, takže od zajtra žehlím.

Evina keby som mala chalana, tak by som aj od teba niektoré veci kúpila, keď už ste to ani nenosili ale budeme mať Leu, takže nič. 😒 Ale možno kočky, kotré budú mať chlapcov by aj niečo, veď daj veci na net a podľa mňa ich určite predáš. Aspoň budeš môcť kúpiť za tie korunky niečo nové alebo aspoň to papanie pre Majka. 😵

evina0
23. jún 2010

vkladam 3 tyzdnoveho Majka ale vyzera ako 3 mesacny 😵 😵

evina0
23. jún 2010

ika nejdem vecicky predavat nehame pre druhe, lebo tieto veci su take neutralne a bezove a co je domodra tak mozem supnut do rodiny lebo 2 svagrinky cakaju babo.
teraz doma stiham sama len sem tam mamina postrazi ked cosi ide spravit a vcera mi ho hodinku strazila segra co som surne musela do mesta povybavovat inak som stale s nim. na krstinach a co sa tyk aokolo obeda a jedla mi skor pomozu lebo to by som sama nezvdla nachystat pre cca 30 osob 😒
Ika inak spanok poriadny uz ani neviem co je.ked Majko buva tak vtedy ja ci uz varim, periem ci zehlim takze oddych vtedy neni 😖 ale kazdym dnom si hladame spolocny rezim a verim ze sa tak zohrame ze bude dobre.este mu musim poriesit to bolave brusko aby mi neplakal a bude dobre.ale to vela chlapcov mava tak co narobime 😉 len s toho vyrast.

katie233
23. jún 2010

Ahojte 🙂.

@evina0 To snáď ani nie je možné, že malý má už tri týždne. Ako ten čas letí 😉. A letí aj nám. Asi si začnem ešte viacej vychutnávať toto obdobie, keď je malý ešte v mojom brušku. Lebo, ako som tak čítala tvoj príspevok, tak sa všetko riadne zmení a bude točiť len okolo krpca 😵. A ako správne podotkla ika, niet nad pomoc rodiny. Už teraz si to uvedomujem, že budem na všetko sama, rodičov mám ďaleko a ešte stále pracujúcich 😢. Sprosté zákony. Teraz budú namiesto vnukov opatrovať svojich pravnukov 😖.

Ja som nakúpila len zopár nových kúskov na oblečenie, viac menej som išla podľa základného zoznamu. Niečo tam máme v čísle 56, ale potom som viacej kupovala č. 62, 68. Tak snáď čosi ponosíme.

Evi, viacerým mamičkám sa osvedčilo, keď malých boleli brušká dať ich do toho vaku. Možno by nebolo zlé to vyskúšať. Ale veľa detičiek má problémy s kolikami a refluxom.

Tú prípravu krstín ti nezávidím. Celý deň sa venovať malému, domácnosti a ešte chystať pre toľkých ľudí 😅. Drž sa.

ika33
23. jún 2010

Evi, tak jasne keď máš kam dať tie veci, tak samozrejme si ich nechaj , mňa len napadlo, že ak ich aj tam Majko nosiť nebude či ich nechceš predať. Ale takto je to dobré. 🙂
Inak existuje nejaká mastička na bruško, moja švagriná ho tiež dávala malému keď mal problémy ale ako sa to volalo vôbec neviem, myslím, že to kupovala v lekárni, no a potom ešte často masírovala alebo hľadkala malému bruško. Inak tie koliky čo písala Katie má naozaj veľa detičiek a hľavne chlapci. Moje krstné deťúrence to mali tiež a kmotra bola z toho dosť mimo lebo detskám bolo troška dobre iba keď boli na rukách, takže dosť veľká záťaž.
Inak tých 30 ľudí ti nezávidím. To bude makačka. U nás tiež keď oslavujeme je nás zhruba toľko, lebo sme celkom početná rodinka už, tak keď oslava skončí ja padám od únavy. Tak nech vám tie krštiny dobre dopadnú a MAjka nech prestane bolieť bruško.

Katie - ďalšie nové vecičky ? 😉 Už budem musieť ísť aj ja niečo nakúpiť. 😅

Dobrú noc všetkým ja už idem do hajan, lebo dnes som toho spravila veľmi veľa a už to cítim. Tak zajtra sa tu dúfam stretneme.

evina0
23. jún 2010

ika masticku s lekarne mam vola sa flatulin a masirovala som mu to brusko uz nejeden krat.ale vecer som mu pomohla vykaklat a hned bol spokojny.zajtra zavolam doktorke ze mu vyasdim hylak a kupim sam simple ci ako sa to vola - to som nasla na nete a vraj vynikajuce zabera lebo uz dalsi plakaci den kedy sa trapi nechcem ale vraj po 3 mesiacoch bude lepsie tak sa tesim 😉 vykupala som ho v kamilkach lebo tie potnicky ma uz poriadne stvali a snad mu zmiznu. teraz som prave na konci zo zehlenim ale tych par vcei si neham na zjatra lebo uz padam od unavy a idem spat kym sa Majko nezobudi ze chce papat.

ika33
24. jún 2010

Krásne ránko všetkým 😀. Zase krásne slniečko 😎, som si dala raňajší čajík na balkóne, že aká pohodička 😵 Normálne sa mi už do tej práce ani nechce. Si to viem predstaviť, že by som si ráno vstala, čajíček na balkóne, pohodička, ptoom by som si niečo porobila, odišla do mesta na prechádzku. Jáááááááj to by bolo. No ale tie dva mesiace v práci ešte vydržím nejako a potom si budem užívať materskej až do pôrodu. No a potom už iba drobátko 😵

Evi - ty si ale mala šichtu. Ako pozerám celkom neskoro si išla spať. Ešte ma napadlo k tomu brušku, segra zvykla jesť rascovú polievku, aby sa babám ľahšie prdkalo a nebolelo ich bruško, tak skús možno keď budeš dávať aj svoje mliečko s rascovou polievočkou v ňom, tak sa mu možno aj uľavý. Ja sa spýtam ešte na ten krémiky na bruško švagrinej, lebo tá si ho pochvaľovala, tak ti potom dám vedieť.

Neviete čo je s Janemari?

katie233
24. jún 2010

Ahojte 🙂, tak aj my tu v PB sme sa zobudili do slnečného rána 😀. To je hneď iné vstávanie, ako to, keď počujete ako bubnuje dážď na parapetnú dosku 😉.
@ika33: Janemari písala na FB, že má 8 statočných bojovníkov, a budúci týždeň ak všetko bude OK, bude OPU a možno aj transfer. Tak jej držíme palčeky 😵. Ika, nekupovala som žiadne vecičky, to len že máme pár nových kúskov a ostatné požičané. Nekupujem toho veľa, budeme riešiť za pochodu. Veď Tesco je otvorené nonstop 😀.
@evina0: takéto ponocovanie 😅. Radšej si oddýchni. Ja viem, že tie roboty za nás nikto nespraví, ale mala by si si trošku oddýchnuť.

vanesska
25. jún 2010

ahojte...

tak som sa prave vratila z poradne vsetko v najlepsom poriadku doktor ostal prekvapeny ako este super chodim ze mu to pripada akoby som bola o mesiac pozadu... 😀 no hold niekedy su lepsie a niekedy horsie dni... ale zatial sa citim ok...
robil mi aj prietoky vraj su super aj mi bral ster na nejakeho streptokoka vraj je to povinne vysetrenie pretoze ak by som ho mala tak sa pri porode moze nakazit aj babo a potom ze trpi na zaciatku vaznymi infekciami... ale ze sa nemam bat ak by aj test bol pozitivny ze sa na to davaju ATB a je to v pohode...
este sme dohodli mojho porodnika vypisali zmluvy a doki sa so mnou rozlucil objal ma a zaprial vsetko dobre... normalne mi to prislo take zvlastne ze sa uvidime az ked bude malicka medzi nami zatial si to ani neviem predstavit ale uz sa zacinam cim dalej tym viac tesit.... 🙂

vcera sme konecne kupili aj autosedacku takze uz vybava co sa tych velkych veci tyka je kompletna konecneeee...
no a vecicky aj ja budem riesit za pochodu zaklad mame kupeny a ako evina pisala niektore veci maly ani neobliekol aj ked je pravda ze maly vyzera fakt na 3 mesiace nie 3 tyzdne... 😉 ale to asi naozaj uvidime az ked sa babatka narodia ze kolko coho bude treba a hlavne ake velkosti...

evina... ty sa veru setri... dufam ze malicky uz ma brusko ok... chlapci vraj na to ovela viac trpia ako dievcata a zda sa ze to je pravda... inak baby dost na nete odporucali ten kupaci kyblik ze je to uzasne ked ma babo problemy s bruskom... na bazariku sa da zohnat za takych 10-11 eur... my sme ho uz davnejsie kupili vanicku ani nemame budeme kupat v kybliku snad sa malej bude pacit...

tak sa opatrujte tehulky aj mamulky...

mirip
25. jún 2010

Ahojte dievčatá pekne vám tt narastajú ak všetko dobre dopadne tak možno sa opať pridám k vám sem 🤐

janemari
25. jún 2010

@mirip to vazne 🙂 aj ja sa chcem pridaaaat.

Tak babenky sem z virusikmi v pondelok sa ide na OPU.Podla dokiho bude 5 zrelych vajicok a 3 sa este uvidia ako a ci dorastu do pondelka.Ale ja verim ze min,2 urcite lebo mali okolo 14mm

dahra
25. jún 2010

Caute,
@vanesska - fiha, takze uz si bola "na prietokoch"? My mame ist az 6.7.
S tym streptokokom mam skusenost - akurat dnes som dobrala macmirror, neviem ci zabral. 😖 Ster mu bude robit gynoska az v utorok, to je posledna poradna. Ked mi zistili zvysene leukocyty v aprili na reumatologii, gynoska to dala dokopy s mojou nohou - ze mam zapal zil, co sa nepotvrdilo a ona to dalej neriesila. Zasla som si v maji za obvodnou, tak mi na moje zelanie vzala krv a este aj moc poslala na odborne vysetrenie. Tam sa zistilo, ze mam streptokoka, poslali ma na urologiu, ale tam vsetko OK, ten nalez je vraj gynekologickeho charakteru. Tak az v strede juna mi gynoska napisala lieky. Citala som, ze zvyknu davat ATB infuziu este pred porodom, ak je tam nalez streptokoka. To asi najlepsie zaberie. Inak naozaj sposobuje dietatu zapaly.

Inak, ja uz posledne dni citim pobolievanie v bruchu ako pred menstruaciou. Cele tehotenstvo som nic take nemala, som myslela, ze uz ani nebudem vediet, ake to je - a figu borovu, nezabudla som. Dnes rano, ked som sla do prace, tak som citila, ze mi tvrdne brucho, maly kopal o dusu dlhe hodiny, hoci inak cez den spi. Posledne dni mam pocit, ze sa to uz kazdu chvilu moze spusit. 😕 Chodenie mi veru uz vobec nerobi dobre, ale este mam par hodin doucit - snad sa mi podari do konca buduceho tyzdna vydrzat. 😀

katie233
25. jún 2010

Ahojte 🙂.

@janemari: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵. Držíme palce, nech všetko dobre dopadne. Tfuj, tfuj.

@vanesska: ja by som mala ísť na prietoky v pondelok. To je fajn, že si môžeš vybrať pôrodníka. U nás taká možnosť nie je 😖.

Ten výter nás tiež čaká, ja len dúfam, že tento už bude OK, lebo obidva razy, keď som ležala v nemocke mi robili kultivácie a obidve boli zlé. Ja som už dvakrát brala macmiror. A ním sa lieči aj streptokok? Som myslela, že tam sa berú ATB.
Mne tiež už pohyb spôsobuje trošku problémy, ja som bola vždy naučená ísť rýchlou chôdzou, no teraz to je vychádzkové tempo. Ale veď sa nemáme kam ponáhľať. Ale aj tak mi tvrdne bruško. Ale to už ani nevnímam. Našťastie je nález u gyn vždy dobrý, neotváram sa, krček sa neskracuje, tak snáď vydržíme až do konca.

dahra
25. jún 2010

@katie233 - veru neviem 😒 ci sa tym macmirrorom riesia aj streptokoky, viem, ze kvasinky a podobne. Vsak uvidime, ako dopadne ster. Ja som dvakrat brala nystatin na kvasinky - posledne v marci.