Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

mirip
5. aug 2010

@tittika ti si asi písala lusy a nie evine 😉
@evina0 chvalabohu že si nie jedna z tých mamičiek čo ušetria peniaze a nekupujú monitor dychu a ty si ho kúpila , fú až mi mráz po chrbte prešiel dúfam že sa to už nikdy nezopakuje

jani2
5. aug 2010

@evina0 - to bolo hrozné čo i len čítať....a zvlášť že som také niečo zažívala s Jankou. Dva krát prestala dýchať, keď bola ešte v inkubátore a ja som ju práve klokankovala na hrudi. Zrazu len začala modrieť a ostala mi v rukách, presne ako píšeš, ako taká handrová bábika. Kričala som na sestričku a s manželom sme len cez slzy mohli pozerať ako ju oživuje! 😔 A potom keď mala 1 1/2 roka tak dostala z horúčok febrilne kŕče, manžel ju nosil na rukách keď sa zrazu hodila do zadu, oči stĺpkom, začala modrieť, šklbať rukami a nohami....sťažka dýchala, ale cez zaťaté zuby, celá bola v kŕči, vyzeralo to ako keby umierala. To sme rýchlo volali záchranku....no hrozné chvíle a ja mám vždy takú strašnú úzkosť na srdci! 😔 A po dnešnom UTZ (aj keď je horšie ak sa deje niečo už s bábätkom ako s embryjkom) mám tiež tak stisnuté srdce, že už fakt niekedy nemám silu na nič! 😢
Ja však verím, že niečo také sa ti už nestane a vďaka bohu že ste mali ten monitor dychu!!!

ika33
5. aug 2010

Ahojte kočky,

Evi , Jani - keď som si prečítala vaše príspevky, rozplakala som sa.
Jani naozaj verím a aj chcem veriť tomu, že sa tvoja lekárka iba mýlila a v CAR ti povedia, že je všetko v poriadku. Ak však to tak nie je, tak mi to je hrozne moc lúto. Akékoľvek slová,ktoré by som ti povedala určite nezmieria tvoju bolesť ale i tak ti musím povedať , že ma to veľmi mrzí. Všetko je to teraz určite ťažké ale drž sa moja.

Evi tebe chcem povedať, že si sa zachovala veľmi správne a nie nadarmo sa hovorí, že mama vie vždy najlepšie čo treba robiť. Bola si veľmi statočná a Majko tiež. Verím, že túto zlú skúšku života si prekonala a ďalšia takáto už nepríde. Je dobré, že Majkovi nie je nič a ste už doma. Teraz určite dlhší čas budeš dávať sakra veľký pozor na malého ale ja verím, že už sa to nestane a všetko to zlé čo vás postretlo od pôrodu už pomynulo a vy si už budete môcť krásne a spokojne nažívať.
Čo sa týka tvojej mrchy ešte fakt mohla počkať nejaký ten čas a haľvne mohla prísť bez bolestí. Tak sa moja tiež držkaj a Majkovi za statočnosť daj za mňa prosím boštek. Držte sa.

A teraz aj k vám tehulkám čo to tu máte už iba za pár Vanesska a Katie, tak to ešte teda vydržte ten týždeň ako ste chceli a potom nám už oznámte tie vaše radostné novinky, že už máte dcérku a syna. Držím palčeky k pohodovím pôrodom.

Dahra - takže napokon to bolo normálne, super som rada. Potom keď už budeš mať troška času a najdete si nejaký ten poriadok nám určite napíš ako tvoj pôrod rebiehal a určite nám prihoď nejaké to foto malého. 🙂

Lucy - v tej práci to neprežeň, ja som už uplne na prácu zabudla, teda vylúčila som akúkoľvek možnosť sa do materskej vrátiť. Už nevládzem.

Ja som mala túto noc veľmi zlú, každú chvíľku som bola hore čo som behala na WC a od 3 ráno som bola hore asi do nejakej 5, potom môžem povedať, že do 7 som konečne dobre spala. Budila som sa normálne na to, že mi je zle ako keď som bola na začiatku tehotenstva, mala som pocit, že každú chvíľku pôjdem vracať, všetko sa so mnou točilo a niako nebolo dobre. Dnes je to uplne strašné. SOm odišla na preventívnu prehliadku k zubárovi (našťastie je všetko v poriadku - aspoň niečo) a myslela som, že domov neprídem. Ten tlak vzduchu je hrozný, už nech sa rozprší alebo nech ten tlak ustúpy, lebo som ako keby osm vypila litre vína.

Dobrú noc vám želám kočky a držte sa.

vanesska
5. aug 2010

ahojte kocky...
boze to co su za spravy... 😲
evina este ze som si poriadne precitala ten tvoj prispevok lebo z tych prvych viet sa zdalo ze sa stalo to najhorsie...
som skoro sok dostala ale nastastie sa to nakoniec vyriesilo...!
ale veru ti poviem zachovala si sa fakt rozumne to asi v tej chvilu tak pride cloveku nejako instinktivne na mysel co ma robit... no veru este ze vas ten monitor zalarmoval bozinku radsej nemysliet na to kedby ste ho nemali....
fakt inak nechapem preco sa na vas uz od zaciatku lepi taka smola ale snad ste si to uz vsetko odsr... a uz konecne bude klud a pokoj a mozete si poriadne uzivat bez strachu malickeho aj ked podla mna si na tuto prihodu len tak nezabudnete... tak sa drzte!

jani ...ani som nevedela ze aj ty si mala take problemy s malou... no veru idem zavolat kamoske nech mi ten monitor rychlo prinesie...

ika... s tym spanim a behanim na zachod to mam presne take iste ako pises celu noc som viacmenej hore a potom najlepsie sa mi zaspi az rano okolo 8...

my sme dnes boli na tej poradni... tak som uz na prst otvorena a porod vlastne moze prist hocikedy...
zajtra este idem na ctg a utz a tiez na krv lebo asi mam problem s pecenou strasne ma svrbi cele telo uz asi 2 tyzdne a to vraj vtedy ked pecen nepracuje dobre lebo na nu tlaci babo... aj ked neviem co s tym urobia aj keby to vyslo zle lebo vsak po porode by sa to malo upravit... no snad aj nas necakaju este takto ku koncu nejake komplikacie... 😝

tak babulky vsetky sa drzte a opatrujte... nie je to vzdy lahke...

ika33
6. aug 2010

Vanesska - tak teda nech ti tie testy dobre dopadnú a už teda od teba čakáme tie pekné správičky, že máš malinkú 🙂 Budem na teba teraz veľa myslieť, nech to máš ľahké pritom pôrode. Držím palčeky 🙂

katie233
6. aug 2010

Ahojky 🙂. Evi, klobúk dolu. Držte sa.

vanesska
6. aug 2010

caute baby...

tak ja len tak strucne... a tiez nie az tak velmi usmevne... 😒
ctg nam dopadlo super ukazkovo na 10 bodov az na to ze potom pri utz malickej doki zistil arytmiu na srdiecku aj mi to ukazoval na obrazovke tak kazde nejake 6. buchnutie srdiecka jej vynechava...
pytala som sa ci to nie je normalne on ze v tomto tt uz nie ze keby bol plod este mensi a vo vyvoji tak hej ale ze mala uz je uplne vyvinuta takze by to tam nemalo byt...bol z toho aj sam dost prekvapeny lebo ze na minulom utz pred 3 tt to nemala a aj nechapal ze ten monitor dnes dopadol tak dobre a ze ziadne vypadky tam neboli zaznamenane tak to hned konzultoval aj s nejakym kolegom tak obaja sa zhodli ze to skor bude len nieco docasne.
tak zatial sa teda nemam vobec strachovat objednal ma na kontrolny utz v nedelu a ze ak to bude ok tak pojdem domov... cize z toho mi tak vyplynulo ze ak to tam stale bude tak si ma tam uz nechaju takze uz beriem so sebou aj tasku...
no a moje pecenove testy mam tiez zvysene tak doki nasadil nejake vitaminy a tiez to v nedelu skontrolujeme urobime odber krvi a ak by sa to dalej zvysovalo tak hovoril ze ma hospitalizuje...
takze ku koncu tehu nam hrozi hospitalizacia co ma teda nejako velmi netesi ale co uz narobim... hlavne nech je babo zdravucke! a inak vazi okolo 3350g plusminus...
tak pekny dnik...idem sa nejako rozptylit som z toho trosku smutna... ale musim mysliet pozitivne ze to nebude nic vazne... !

ika33
6. aug 2010

Vanesska - hravu hore, určite bude všetko v poriadku a keby si ťa tam už aj nechali nevadí veď už aj termínik máš dobrý a babulka môže prísť 🙂. Na tú pečeň si dávaj teda tie vitamíniky, nepapaj nič mastné a ťažké a veľa tekutín si dávaj a tiež to bude určite dobré. Držím ti palčeky a v nedelu na teba budem myslieť nech ti to dobre dopadne. Držkaj sa.

liviaf14
6. aug 2010

@tittika teším sa s tebou, že si tehuľka, pamätám si ťa z tejto témy z min. roka, úspešný koniec ti želám a krásne zdravé bábänko 🙂

@evina0 veľmi sme vám držali palce, nech ste už iba zdravučkí evi 😉 vidíš, mne sa hneď zdalo, či nemá majko reflux, keď tie veľké plače mával, vedela som to podľa nášho tomiho. tak ešte raz želám všetko dobré 🙂

jani2
6. aug 2010

ahojte
Som už doma z nemocnice a nebolo to dobré! V CAR mi tiež bohužiaľ potvrdili, že maličké už nežije.....neviem kedy to vzdalo ale ja osobne si myslím, že to bolo z toho hnusného hematómu. Pretože ten tam stále bol a pod celým plodovým vačkom. Takže zbytočne som sa tešila, že som prestala krvácať a špiniť...zrejme ten hematóm začal krvácať dovnútra.
Potom to všetko šlo už veľmi rýchlo, dostala som odporúčanie na príjem do nemocnice. Tam som prišla okolo jedenástej, obehala som predoperačné vyšetrenia, bola som aj na sone, kde dvaja doktori museli potvrdiť že srdiečko nebije a o jednej bol zákrok. Poviem vám, že som plakala ako kôň , plakala som pred narkózou na stole, potom prišiel sek a zobudila som sa s plačom v posteli na izbe....a bolo po všetkom . Je mi z toho strašne smutno, vlastne som bola 2x tehotná a ani raz to nedopadlo dobre! Ja neviem, kde vezmem silu na ďalší pokus....momentálne to vzdávam na dobu neurčitú!
V pondelok a mám hlásiť u svojej doktorky a za 8-10 dní budú výsledky z histológie....ale čo že mi už tam povedia!
...tak a toto bol už asi môj príspevok v tejto téme. 😔

lucy778
6. aug 2010

ahojte

@vanesska hadam to nebude nič zlé a nakoniec sa ukáže, že to bolo len dočasné a všetko bude ok. bambulka má aj dobrú váhu, takú akurát 😉 A ak by ťa aj v nedeľu nechali v nemocke, tak to ber tak, že už si aj tak cca v termíne. Ono byť v nemocke nie je bohvie čo, ale aspoň je človek pod dozorom keby niečo a na gynekologicko-pôrodníckych oddeleniach je to ešte celkom znesiteľné. budem ti véééééľmi držať prsty, aby bolo všetko v poriadku!

@liviaf14 a to drobec keď má reflux, tak to viem normálne zistiť?
pýtam sa ako dilino 😀 , ale v poslednej dobe ma obchádza taký nejaký strach zo všetkého.

ja som sa dnes prekonala a v rámci šetrenia som šetrne poupratovala, ale dalo mi to zabrať 😝 drobcovi som poprala ďalšiu várku vecí čo som zdedila a zajtra ma čakajú tie nákupy 😝 Nie že by sa mi nechcelo, ale sa mi nechce 😝 ale keďže drobčekovi treba kopec vecí nakúpiť ešte nemôžem to stále odkladať.

ika33
6. aug 2010

Jani - hrozne moc ma to mrzí. Teraz si teda daj puzičku a potom uvidíš ako ďalej. Ale máš aspoň Janičku. Asi niečo nebolo v poriadku s bábom a je lepšie, že to prišlo teraz ako neskôr. Určite si poplač a vydaj všetkú tú lútosť zo seba. Aspoň sa ti troška ulaví. Si silná žena a v tejto téme si určite nebola naposledy. Teraz ti určite bude chvíľku ťažko ale verím, že sa z toho dostaneš. Veľmi ti držím palčeky. Drž sa.

lucy778
6. aug 2010

@jani2 ťažko sa hľadajú slová útechy v takejto situácii. som dúfala, že v CAR ti to nepotvrdia.........Prajem ti veľa síl, aby si to všetko teraz zvládla. Drž sa nám.

katie233
7. aug 2010

Jani, aj mňa to strašne mrzí. Prajem veľa síl.

janemari
7. aug 2010

@jani2 co sa da na to povedat ☹ Clovek ktory vie cim si si presla to vie precitit,iny si povie no boze skusi znova.Je to strasny pocit ked ti povedia ze je koniec tak vsetky veci ako predoperacny a samotny zakrok je len formalita,ktoru musis absolvovat 😢 Teraz kasli na vsetko,daj sa zdravotne do poriadku a venuj sa malej.A ked pride chut ist do dalsieho kola tak pojdes.

lucy778
7. aug 2010

ahojte
tak ja mám dnes za sebou ten nakupovací maratón a poviem vám mám dosť 😝 😝 😝
ale oplatilo sa, dávno som nemala také natrieskané auto 😀 takže už nám chýba len kočík a autosedačka a nejaké drobnosti ešte bude treba dokúpiť, no to už nebude také návalové.
v noci som veľmi nemohla spať, dnes som celý deň prechodila takže túto noc by som mala pekne prespať

lucy778
7. aug 2010

ešte mám otázočku, myslím že
@katie233 a
@vanesska vy ste mi dávali tip na kočík camarelo q 12, dá sa v športovom prevedení úplne sklopiť opierka?

liviaf14
8. aug 2010

@lucy778 reflux je vidno, keď bábo vracká mliečko, čajík, vytečie mu to do pusky a následne von. potom je ešte iná forma skrytého refluxu, kedy mliečko vystúpi iba v pažeráku, nedostane sa ani do pusky. pre bábo je to bolestivé, veľa plačká. musí byť polohované, t.z. mať vyvýšený matrac v postieľke, kočíku, aby sa nezadusilo. nám sa z refluxu malý v 3. týždňoch dostal do bezvedomia, volala som záchranku, bolo to hrozné. prebrali sme ho behom minútky, ja som zľakla, že nedýcha, ale dýchal našťastie.

lucy778
8. aug 2010

@liviaf14 takže tiež si si užila strachu, že by jeden z toho zosivel.

katie233
8. aug 2010

Dobré ránko 🙂. Baby, vy teda máte skúsenosti 😢. Normálne som šťastná, že je náš bubuško ešte v brušku 😅. Aj keď by si ho už človek chcel vyobjímať a vybozkávať, ale aspoň neprežíva taký strach.

@lucy778 si sa pýtala na camarelo. Opierka chrbátika je polohovateľná od sedu až po ľah. Dieťatko nezostáva pod žiadnym uhlom. A najlepšie je, že aj v hlbokej vaničke sa dá polohovať opierka chrbátika, to je dobré práve pre bábätká, ktoré trpia tým refluxom, čo písala lívia. Keby sem zavítala praha, tak tá už s ním má asi aj praktické skúsenosti, tak by ti povedala viac. Ale mne aj mužovi sa ten kočík páčil aj z praktickej aj z estetickej stránky, tak dúfam, že s ním budeme spokojní. A všetky tri časti: hlboká, športová a aj autosedačka sa dajú otoči v smere aj proti smeru jazdy. A je s ním veľmi ľahká manipulácia 😉.

lucy778
8. aug 2010

@katie233 ďakujem, mne sa ten kočík tiež celkom pozdáva, len stále nie som rozhodnutá, lebo ešte mám nejakých favoritov v zálohe 😀 Bože, keď ja musím nad všetkým toľko špekulovať a keď sa už konečne rozhodnem, tak potom špekulujem či som sa rozhodla dobre 😀 😀 hrozéééé

katie233
8. aug 2010

@lucy778 to poznám. Aj my sme nad kočíkom veľmi dlho rozmýšľali. Snáď sme vybrali dobre 😀

monci78
8. aug 2010

Ahojte dievčatá, tak vidím, že samé zlé správy, Evi bože normálne som teraz už rada že som neľutovala tie peniažky na monitor a to som ho objednala deň pred pôrodom lebo mi to nedalo pokoj. 😔 Ak môžem poradiť ktorá ho ešte nemáte, ja som ho objednala z netu použiťý, vyšiel nás 45 EUR. Skúste to.
No bohužial ani ja nemám dobré správy, náš malinký sa trápi s papaním, všetko nám vyzvracia, často plačká, napína ho, Vyzerá to aj u nás na reflux. Zajtra ideme k doktorke, papáme po sediačky a aj to len na etapi, ale to nadrapovanie je najhoršie, už som zufalá. ☹ Človek sa natrápi kým otehotnie, potom celé tehu, a teraz keď si myslíte, že už je super, tak teraz toto. Aký je toto život? 😠 Tak sa držte!

prahaxx
8. aug 2010

nasa mala je zlatunka, anjelik, za to na mna skocila riadne hnusna poporodna depka a nechce prec ☹ ☹

vanesska
8. aug 2010

no caute baby...
jejda no vidim ze reflux je dost velky problem... a zda sa ze aj dost vazny pre deticky... 😒
my nemame polohovaci matrac ani rost ale asi podlozime predne nozicky postielky nech su trosicku vyvysene...
no a monitor si poziciavame od znamych aj my... istota je istota...

my sme dnes boli na kontrole v nemocke no a arytmia sa u malej zatial nepotvrdila takze to asi naozaj bolo take chvilkove aspon dufame... monitor vysiel tiez super a tie pecenove testy tie vysli zasa o nieco horsie ako minule tak mi nasadili este ine lieky a teda ze mozem ist domov aj ma pozeral ci nahodou nie som viac otvorena lebo mi uz dost casto tvrdne brusko ale stale len na 1,5cm no a po konzultacii sa doktori dohodli ze ma urcite nenechaju prenasat a v stredu nastupujem do nemocky a budu mi porod vyvolavat lebo ta pecen sa im nepaci a boja sa aby sa tie skodliviny nedostavali do babatka... tak to bolo take zvlastne ze v stredu ideme na to ja sa len bojim aby to netrvalo pri tej vyvolavacke az tak velmi dlho a aby som teda na nu zareagovala no uvidime ci sa vobec mala narodi v stredu alebo az vo stvrtok... snad to teda zvladneme aj v tu stredu ale hlavne sa uz tesim ze to budeme mat za sebou...

lucy... my sme nemali camarelo ani sme nad nim neuvazovali ale viem ze polohovanie kocikov do lahu je v dnesnej dobe dost velky problem a robia to len maloktori vyrobcovia... 😠

prahax... tak nech depka co najskor odide... a kvoli comu ta to tak chytilo ked je mala taka zlatunka??

tak zatial pekny vecer...

evina0
8. aug 2010

ahojte babulky moje. az teraz citam co ste mi napisali a dakujem za podporu. s manzelom sme odisli v piatok na vikend ku svokrovcom na chalupu lebo som bola psychicky uplne unavena.snazim sa na to len zabudnut ale stale sa neda.v sobotu som uplne vystresovana vyskocila okolo 4.00 s postele ci mame zapnuty monitor v postielke a ci som tam nahodou Majka nezabudla vlozit.. proste soky. v sobotu vecer sa zrazu Majko rozplakal ale strasne silno naraz a az tak ze sme zase boli v panike a kricali ze Majko Majko co je a dychaj ale aj ked tazko ale nadychol sa asi si vyrazil tym nahlym placom dych.v noci nemozem uplne zaspat co stale kontrolujem ci blika monitor nazeleno a sem tam aj tak vsatnem a kukam ci Majko dycha.uz sa strhnem na kazde pipnutie aj v telke ci s mobilu..verim ze to chce len cas lebo takto sa neda fungovat dlho.
Majko ma uz aj prensony maly monitor dychu co snima pohyb na brusku ale aj tak ked kocikujem tak zastavime a kontrolujeme. caka nas este vysetrenie na gastro koli tomu podozreniu na tichy reflux lebo som si vsimla ze casto ked spinka tak ho natiahne a on to spet preglgne a sem tam sa nato aj obudi a placka.teraz ho mam vo vaku co plackal vyse polhodinky a uz nic nezaberalo az vak.
v piatok som bola odovzdat spravu jeho doktorke a ta skonstatovala ze zasluzeny syncek co aj do penazi aj do starosti a az nedychala ked som jej povedala ze co sa stalo len smutna povedala ale nastastie vsetko dobre dopadlo a keby nie monitor tak... a ja len ze viem coby bolo teraz...
cerpam silu a energiu s jeho usmevu a hned mi je lepsie pri srdiecku. nespustame ho aj s manzelom s oci a zatial je stale ktosi s nim aj ked je na monitore ze keby cosi.
v piatok som mu dala monitor ten maly prenosny na plienku ale ta sa akosi odtiahla a spustil sa alarm a chuda manzel vraj az ho spichalo pri srdci co hned ku nemu skocil- ale ja som sa na neho kukala tak vravim klud asi sme cosi len zle dali lebo som sa prave na neho kukala a dychal v pohode.sok na soku 😕
jajaaaj zienky nikomu to neprajem prejst si takym niecim -uz len verim ze to bolo len raz a caka nas uz len lepsie obdobie 😉 😉
aj Majko sa musi s toho dostat lebo je od pobytu s nemocnice strasne vystraseny casto sa mi strha so spanku ci cez den ci v noci a aj male buchnutie a vyskoci o dusu a ocka vyplesty- chudatko moje hned skocim a hladkam ho nech sa neboji.a ked je zle upokoji ho len moja naruc a pohupovanie len mna zacal dost pobolievat klb bedrovy tak zatinam zuby a verim ze to prejde.
idem ja este prevarit vodu a spat ak sa zadari. prajeme dobru nocku

jandura
8. aug 2010

ahojte tehulky,vidim ze tu pisete o monitoroch.Ja mam dvojcata a monitori uz nepotrebujeme tak mam va na predaj,jeden stal 100eur tak za 70hopredam.ktora by ste chceli kludne napiste alebo mi aj zavolajte na cislo:0908579453 to je moj mobil.Drzte sa a nech je vsetko ok

katie233
9. aug 2010

@vanesska aspoň nejaké dobré správy 🙂. Super, že je malá v poriadku a arytmia sa nepotvrdila. A s tou pečeňou sa to dá nejako do poriadku. Ja som mala takéto problémy asi v 22. týždni. Vtedy som tiež brala nejaké lieky a upravilo sa to. Potom som už mala hodnoty znížené. Ale vidíš, si mi pripomenula, teraz keď mi brali krv na krvný obraz, tak mi sestrička hovorila len o zníženom hemoglobíne, ale zajtra sa pre istotu opýtam aj na tie pečeňové hodnoty. Takže v stredu idete na to 😵. Držím palce, nech všetko dobre dopadne. A potom už len my 😉. Som zvedavá, kedy to príde, lebo žiadne príznaky nemáme 🙂. Ale snáď do toho 25-teho porodím, aj keby som chcela trošičku skôr, nech stihneme ešte leva 😵.

a dobré ráno 😵

katie233
9. aug 2010

@prahaxx a čože tak? Užívaj si, že je malinká zdravá a dobručká 🙂.

vanesska
9. aug 2010

@katie233 ... no skus si to pre istotu skontrolovat tie pecenove testy ale to ti asi budu musiet zobrat znova krv lebo tam sa skumaju nejake ine hodnoty ako tie co pri beznom krvnom obraze...
tak snad to budes mat v poriadku ja uz som to mala dost zvysene tak preto aj vahali ci ma nenechaju uz hned v nemocke ale ze aj tak by mi davali len tie lieky co mozem aj doma tak ma este pustili... ale zajtra znova na kontrolu a v stredu teda uz nas to caka... jaaaaj bojim sa aj tesim... 😵
inak ja tiez nemam nejake velke priznaky len mi uz dost casto tvrdne brusko najma v noci a bolieva ma ako na ms ale inak nic...
tak aj tebe drzim palce aby si to stihla tak ako chces...musis malickemu trosku dohovorit... 😉