• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

16. mája 2011 
Ahojte kočky,

Dahra - tak si to zvládla skvelo, som rada, že je všetko OK a nech to teda aj takto zostane.
Lucy - veru veru aj ja si niekedy doprajem a potom mám pocit, že sa mikoža roztrhne na brušku. Takže už si začínam dávať menšie porcie a radšej viac krát za deň. No prichádzam k tomu, že to budem robiť presne tak ako na začiatku tehu. Aj vtedy som papala takto.
Katie - neboj za chvíľku to príde.

O Vanesske neviete nič? Som veľmi zvedavá ako dopadla.

Ja sa mám tak tak, v utorok som mala hrozné kŕče,potom to prešlo ale bolelo ma bruško. V stredu to bolo celkom fajn ale aj som poctivo ležala s vyloženými nohami, no a včera som sa necítila zase najlepšie. Aj som bola ako mechom udretá. Neviem či to teplo na mňa tak pôsobí alebo čo. Nevládzem už vôbec nič a to ešte kde máme termín. Ešte 3,5 týždňa a už sme na materskej, dúfam, že sa do vtedy polepší nech si môžem ísť nakúpiť, lebo teraz nevládzem a ešte stále nemáme nič. :(
Tak vám želám pekný deň všetkým.
pa
13. aug 2010 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:. A kdeže ste všetky? Maminy majú asi kopu starostí so svojimi miláčikmi, a tých tehotných nás tu už veľa nezostalo :frowning2:. Mal by sa ku nám niekto pridať, lebo takýmto štýlom nám zamknú tému :confounded:. Musím ísť ešte do našej pôvodnej témy najké vírusy poposielať :slight_smile:).

Držte sa :slight_smile:
13. aug 2010 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@katie233 no veru nejako tu nikoho niet, fakt by nám tu mali pribudnúť nové tehulky :wink:

ja dnes mám dnes odychový deň. včera som si dala do tela, trošku som upratovala a ešte som prezliekla periny no a v noci sa ozvalo bruško mrchovskými bolesťami, aj cez deň som to ešte cítila, tak radšej nepokúšam. do jedenástej som v posteli čítala knihu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , potom som išla kúpiť chlieb a zase som čítala knihu, ale pre zmenu už na gauči :grinning: . Tak sa to hádam ukľudnilo. V noci som tentokrát veľa nenaspala o pol tretej som musela cikať a potom ešte dva krát vždy po hodine :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navyše o tretej sa spustila búrka, tak som už nemohla zaspať. aj drobec sa v kuse mechril, tak sme boli hore spolu :wink:
A to teplo vonku, ani nekomentujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ešte, že som sa nemusela nikde trepať
14. aug 2010 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:. Lucy to s tým chodením na WC poznám :confounded:. U nás bola búrka okolo 1, ale našťastie nás to len tak lízlo. Blýskalo sa teda statočne, ale žiadne hromy, vietor a dážď len tiež slabunký. Takže sa dobre spalo. Dnes bolo strašne horúco :confounded:, takže som bola viac menej zavretá vo vnútri, lebo vonku som len lapala po dychu. Až potom, keď trošku zašlo slniečko bolo super.

Držte sa :dizzy_face:
14. aug 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
prisla som vas mrknut ci nie su nove spravy o Vanesske a tak :slight_smile: Maly spinka, tak mam chvilu casu pre seba, no snazim sa chodit spat okolo 22.00, lebo som unavena zo vstavania v noci. Nastastie sa vacsinou budi len 2-3 krat, horsie je, ked sa mu po napapani zacne ckat, to premeska fazu zaspavania a mna cakaju hodiny bdenia do druheho krmenia :frowning2: Uz som sa vsak trosku naucila regulovat, kolko spapa, lebo ckanie sa objavuje, ked sa preje, takze v noci si davam pozor, aby som ho neprekrmila.
@katie233 - uz to mas aj ty fakt za par, pravdepodobne to je uz Vanesska maminou :slight_smile:
14. aug 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:

U nás bola búrka aj minulú a aj tú noc, no bleksy riadne hromy už ani nehovorím, keď tak dobre zadunelo až som skoro z postele spadla. Malinká sa hneď prebrala, no a počas búrky žiadny spánok. Posledné noci sa mi hrozne zle spí. Neviem poriadne dýchať, lebo mám upchatý nos z alergie, neviem sa poriadne uložiť tak, aby som ani malinkú netlačila a aby aj mne bolo dobre. A to eešte narastieme a musíme vydržať dva a pól mesiaca. Uf to bude fuška.
Včera som si povedala, že si dám troška dlhšiu prechádzku ako inokedy, no poviem vám mala som čo robiť. ALe postupne zase chcem začať pridávať, lebo tako hrozne moc zleniviem a bude to iba horšie. Včera som si konečne aj dožehlila veci, ktoré som tam už mala tak dávno. No ale zse mi pribudli tatinkové košele a zopár tirčiek. Tak to požehlíme dnes . Zaital to tu unás vizerá na zamračené počko, tak by nám ani nemalo byť tak moc horúco.

O dva dni idem na kontrolu, tak som horzne moc zvedavá, či sa babulka otočila. Dúfam, že áno a už to bude dobré.

Katie - už iba 3 dni :slight_smile: k dátumu čo sme ti vybrali :slight_smile: Tak sa držkaj Budem na teba hrozne moc myslieť.
Lucy - ty si bola presne ako ja. Tiež som v jeden deň mala bolesti a druhý som celý preležala, ale radšej dom a ako v nemocke :slight_smile: Dávaj pozor.

Dahra - Tak už si pomalinky zvykáte :slight_smile: Veru veru treba ísť spať skoro, aby si vládala nočné vstávanie a potom aj cez deň. Moja švagriná a j segra vždy keď mohli si išli troška ľahnúť, aby sa potom nestalo to, že odpadnú od únavy.

Dobre babulky idem ja teda žehliť, kým náš tatinko buvinká. Pekný deň vám všetkým.
15. aug 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:, @ika33 ja ten dátum beriem ako oficiálny, dúfam, že aj náš krpček :dizzy_face:. U nás sa včera len trošku blýskalo a trošku pršalo, ale dnes v noci sme si to užili :grinning:. Ráno okolo 4 začala hrmavica-blýskavica, okolo 6 začalo pršať a na striedačku to bolo doteraz. Keď sme si už mysleli, že už je po tom, tak sa ozvalo riadne burácanie. Ale dusno je teda poriadne.

@dahra veru, mám to za pár. Ale to čakanie :confounded:. Najhoršie na tom je, že bruško len občas stvrdne, inokedy občas zabolí ako na mrchu, ale inak nič :frowning2:. A všetci hovoria, že tak skoro to nebude, lebo som plná energie a bruško vysoko :confused:. Ale ja dúfam, že zrovna budem ten prípad, kedy sa to všetko zbehne rýchlo :grinning:. Dnes som sa rozhodla dať si horúci kúpeľ, uvidíme, či ho vyženiem.

Ja som dnes dala ešte prať nejaké veci. Inak nezvyknem v nedeľu nič robiť, len dnes mám pocit, že musím. Ešte som chcela aj vysávať, ale to manžel zatrhol. Že to si mám zajtra :angry:. Len aby sme to stihli :grinning:.
15. aug 2010 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky a tehulky :slight_smile:
tak mame za sebou 2 narocne dni..no poviem vam bolo to o drzku a sily mi vcera uplne dosli a dnes som ako omacka.to zdobenie svadby dopadlo super a Majko prespikal cely cas v autosedacke pri svokre.ale zato cele doobedie plackal takze bol s toho vycepany a spinkal.v piatok a sobotu nam robili krv na dome a poviem vam ze starat sa o 8 chlapov aby mali co jest, co pit a kavicku pri neustale placucom Majkovi bol riadny zaberak.ale babky trosku pomohli . vsetci len vraveli ze chudatko Majko ze musi mat ine bolesti ked tak placka ze aj oni mali deti ale ani jedno takto neplakalo :frowning2:
Hnusny reflux spojeny s kolikou je cosi strasne pre dietatko.v stredu vecer som mu zacala davat na ten antirefluxny nutrilon on je husty a zabral aby mu to tak neustale neskakalo do hrdielka ale nastal zase problem s kakanim a este silnejsou kolikou. od stvrtka kaka len cez rektalnu rurku a poviem vam ze take valceky ma co dospeli clovek vytlacit nie to male babenko.do toho silne krce a zase plac. takze teraz plackame s koliky a reflux ako tak dava pokoj. v piatok v noci som zase hladala na nete a nasla som ze maminky mliecko striedaju ze raz daju obycajny nutrilon a raz antirefluxny lebo kazde jedno babo je s neho zapecene.tak som volala doktorke a ona ze jasne mozem ho striedat. co mi ma ona poradit tak mi len vzdy prykivne co ja poviem..a ked som sa jej pytala na poradni pred tyzdnom ci to anirefluxne zapeka tak vravi ze nie a teraz ze kazde babo ona mava s toho zapecene..tak si vyberte co je to za odbornik.
bojim sa ze tou rurkou mi poskodim az crievka lebo mu tu rurku musim takmer celu zaviest dnu aby to zabralo ale zase podla mna je to mensie zlo ako sa nevykakat a mat aj zastavene a bolestive vetry.takze po obycajnom nutrilone sa mu to vracia koli refluxu a po antirefuxnom je zapeceny a ma koliku- uz som s toho na prasky a ked placka uz placem s nim co neviem ako mu uz pomoct :unamused:
aspon ze v noci dobre spinka a vyspi sa aj on aj ja.staci mi ho len kontrolovat trosku aby nahodou nebol rovno alebo stoceny v postielke keby zase cosi vyskocilo koli refluxu.jedina vyhoda jeho celodenneho placu je taka ze je tak unaveny ze razne zaspi akokeby mikrospanok a spinka aj 6 hod v noci.
takze takto sme natom s Majkom. vsimla som si ked ho netrapi refux alebo kolika aky je dobrucky a neustale sa usmieva a s kazdym rozprava len tychto chvil je menej nez tych placucich.staci krc a nozicky dohora alebo reflux mu vrati mliecko a je zle.
dnes som nasla ze maminky nielenze striedau mliecka ale podaktore kupuju nutriton - to sa dava do mliecka ci uz materskeho ale nutrilonu na zahustenie takze je to cosi medzi obycajnym nutrilonom a antirefluxnym tak este v tomto vidim nadej ze snad mu to pomoze a bude pokoj aj s refluxom aj s kakanim.. alebo miesaju nutrilon obycajny s nutrilonom antirefluxnym v kazdej davke tak ze par odmeriek jedneho a par druheho.
neskutocne co clovek musi vyskusat aby taky maly drobcek nemal bolesti :unamused: :unamused:
zajtra by nam mal ten moj porodnik pomoct vybavit gastro v Mt ak sa bude dat na skorsi datum ako u nas,aby zistili ten reflux a jeho stupen.a to len koli tomu aby sme si potvrdili to co si vsetci myslia ze ho ma a aby sme mali narok na lacnejsi Nutrilon AR.
@dahra super si to zvladla na prvorodicku super :dizzy_face: :dizzy_face: a som rada ze si nakoniec nesla cisarskym- blahozelam este raz k sycnekovi a verim ze Vas budu obchadzat vsetky trable co ja mam s Majkom.

@katie233 mas to za par a aj ty budes coskro maminkou :dizzy_face: neskutocne ten cas leti :wink:

ja sa s vami prednesok lucim ,Majko sa prave napapal a zaspinkal tak si idem lahnut k nemu lebo aj manzel spi co je uplne zniceny s toho krovu a cely uboleny.no hlavne je ze uz je hotovy a za 2 tyzdne budeme mat domcek aj pod strechou.juujha velmi sa tesim az bude uplne hotovy a budme tam cela rodinka byvat :slight_smile: :slight_smile:
15. aug 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evina0 máš toho teda za sebou, tak si riadne oddýchnite. No to hej, mám to síce za pár, ale žiadne príznaky. Hovoria, že bábätká sa tlačia von pri zmene počasia, ale tomu nášmu je to jedno, či vonku prší alebo je úpek :slight_smile:. Ale strašne sa teším :grinning:. Dnes sme vytiahli aj plyšového medveďa, ktorého som voľakedy dostala od manžela a učili sa úchopy dieťatka :grinning:. Už by sme obidvaja veľmi chceli nášho bubuška naživo. Ale ešte si teda počkáme.

Pekný zvyšok nedele.
15. aug 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute,
@evina0 - chudatko Majko - taky maly a tolko problemov sa nanho lepi. Ked tak citam o tom nutrilone a zapekani - sesternicina svagrina dokrmovala nutrilonom od zaciatku a maly strasne plakaval, oni nevedeli preco a neriesili, tak sa mu od placu urobil pruh na brusku. Bol dost velky na take male dieta - je iba o dva tyzdne starsi od tvojho Majka. Minuly tyzden ho operovali v BB, lebo to bolo nebezpecne. Ale nie to som chcela - sesterka dokrmuje bebou a poradila to aj svojej svagrinej, takze odvtedy uz maly nema problemy. Mozno by si sa mala opytat doktorky ci beba alebo ine mlieko by nebolo lepsie. Aspon ho vymenit za ten obycajny nutrilon, ked uz musi papat aj ten husty, co je proti refluxu. Ta kolika musi byt teda riadne trapenie pre babatko a rektalna rurka by mala byt fakt len posledne riesenie :frowning2:
@katie233 - plysovy medvedik :slight_smile: s babatkom je to ine, kedze sa hybe, ale dobre zistenie pre mna bolo, ze kym je maly, tak sa aj menej a lahsie sa s nim manipuluje, co sa tyka prebalovania a prezliekania, lebo nekladie odpor :grinning:. Tazsie je to kvoli pocitu, ze je krehky a bojis sa, ze mu ublizis.

Dnes ma nas 16 dni a uz je mocnejsi ako na zaciatku. Minuly piatok prekrocil svoju porodnu vahu ( v nemocke schudol o 300g), lebo som mala problemy s mliekom :frowning2: esteze sa ma ujala jedna dobra sestra a ta mi pomohla, ked sa mi behom par hodin naliali prsia a zmenili na kamen. Som dostala injekcie a musela mi prsia rozmasirovat a tlacit. To sa mi stalo dva dni po porode. Prvy den casto dieta neje, lebo sa cisti z plodovej vody. Moj dost zvracal, a ked som mu ponukala prsnik, tak ho napinalo na zvracanie a potom neskor uz neslo z prs vytlacit mlieko. Bolest by sa dala zniest, ale ta unava s tym. Som kazde dve hodiny masirovala prsia a odsavala a slo to pomaly, takze aj hodku trapenia. Okrem toho som chovala aj maleho a prsia boli naliate a nic z nich nemizlo. Sestricka mi maleho vazila pred a po najedeni - napil sa len z jedneho, vypil "40" a nic nebolo badat. Ma "potesila", ze vraj v jednom mam mlieka aj pre tri babatka. Som sa tam skoro rozrevala, za pol dna som odsala celu velku plnu detsku flasu :confused: :confused: K tymto problemom este priratat poporodne rany - zasita som bola az "po usi" (doma som si naratala 9 vonkajsich stehov a to viem, ze este mi robil aj vnutorne), sediet sa mi nedalo. V izbe ziadne stolicky, postel vysoko. Musela som stat alebo sediet tak, ze mi viseli nohy z postele - z toho dovodu mi po porode opuchli nohy este viac, som si ani slapky nevedela obut a to boli uvolnene na poslednom. Tentokrat som tie opuchy aj citila. Okrem toho som dostala aj hemoroid, co mi crevo vytlacilo. Nemohla som ist na wecko a "dole" som skoro nic necitila, cikat som chodila len po pamati, bo som necitila nutkanie. Za 5 dni v nemocke som "spala" cca10 hodin a ku koncu som myslela, ze ma odvezu na psychosku. Okrem toho maleho som mala pri sebe od zaciatku, takze paralelne som odsavala a prebalovala alebo tisila. O seba sa velmi starat nedalo - od soboty do stredy som sa necesala, akosi nebol cas. Sestricky zvykli nabehnut, ked maly plakal s terorizujucou otazkou : preco place? Okrem toho sa nakazil streptokokom odo mna pri porode a mal v krvi zapalove faktory, takze kazdych 8 hodin mu od nedele do stredy pichali injekcie do nozky. Zakazdym ho bolo treba tisit a co som z duse neznasala boli vizity - gynekologicka sestra, novorodecka sestra, potom zenska vizita a detska vizita. Potom upratovacky a roznasaci jedla. zakazdym niekto vosiel a skoro vzdy ho zobudil. Ten posledny den, ked nas prepustali som rano uz mlela z posledneho, nervy na dranc a to pride upratovacka, ze si mam poskladat veci z parapety a polozit do tasky (inak v nemocke ziadne skrine, takze sme museli mat veci na zemi a ja som sa nevedela ani zohnut, co to priserne bolelo, tak som mala vylozene potrebne veci na parapete). Dvakrat ma upozornila, som sa jej otocila chrbtom a nereagovala, vo mne to vrelo, som len dusila z poslednych sil a v duchu si vravim, ak mi povie este raz, tak jej v najlepsom pripade zmietnem vsetko na zem a v tom horsom jej aj jednu zavesim) Nastastie uz bola ticho. Ked som dosla domov, maleho prevzal mm a od 14.00 stredy do 8.00 stvrtku som len odsavala - krmil on, prebaloval on,. spal pri nom on. Ja som sa uplne odizolovala a medzi odsavanim som len spala. Na druhy den nenormalna ulava.
Takze na porod budem mat len dobre spomienky, ale na pobyt v nemocke sa budem snazit zabudnut :frowning2: To bola moja najtazsia skuska nervov. Mozno keby som nemala tie problemy s prsiami, tak by sa to dalo :frowning2: Jedina dobra sprava je, ze ta namaha v tie prve dni - odsavanie a masirovanie zabralo a teraz normalne dojcim, uz tolko neodsavam a mlieko sa dostalo do normy, citim, ako sa prsia vyprazdnia (na zaciatku tento pocit vobec nebol) a viem to lepsie regulovat, ale este stale to nie je pre mna uplna samozrejmost.
16. aug 2010 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno :slight_smile: @dahra Danka, ja viem, že starostlivosť o novorodenca nebude taká jednoduchá :dizzy_face:. Ale bol to zaujímavý pohľad na muža - kniha pred ním, a krok za krokom skúša všetky úchopy a ešte aj pokladanie do autosedačky :grinning: a vyberanie z nej. Len aby mu to zostalo aj po tom. Ten pobyt v nemocnici nezávidím :confused:. Ja som sa tiež u nás, keď som ležala na gynde presvedčila o tom, že upratovačky sú najdôležitejšie :wink:, po nich sestričky. Česť výnimkám. Ale našťastie v našej pôrodnici sú skrine aj skrinky zabezpečené, tak snáď sa budem mať kde rozložiť. To s tými zapálenými prsníkmi hovorí väčšina báb, že sa im to stalo. Ale našťastie si to zvládla a môžeš malého plne dojčiť. Tak si to užívajte.
16. aug 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@dahra tak si si užila v nemocke. neviem či existuje niečo horšie ako dôležitá upratovačka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale podstatné je, že už je všetko ok a majlepšie bude ak to tak aj ostane :wink:

ja som dnes bola na tom predpôrodnom kurze a riešili sme dojčenie, bola tam aj laktačná poradkyňa a mali aj video. nooo a uvedomila som si, že to nie je len tak, ale sa to treba naučiť :confused:

@katie233 pozerám, že tvoj mm sa začína seriózne pripravovať :wink: musel to byť fakt zaujímavý pohľad :slight_smile:
16. aug 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute kockyyyy!!!
tak my sme od vcera doma z porodky a mame v postielke krasny ruzovucky batoztek :dizzy_face: teda vlastne taky trochu do zltucka lebo malinka ma zltacku...
aspon narychlo pisem aby ste vedeli ze sme to zvladli rano o 8,00 mi pichli vyvolavacku a o 13 bola malinka na svete takze v podstate za 5 hodin ja som cakala takych mozno 12 - 15 hodin ze to cele potrva... ale po tej vyvolavacke sa rozbehli kontrakcie uz do polhodky a fest rychlo po dvoch hodinach uz som mala kontry kazdych 5-3 min. takze vam poviem ze som nevedela co so sebou predychavanie mi nepomahalo ani sprcha moc nie ani lopta boli to dost silne bolesti ale vraj pri vyvolavanych porodoch su tie kontry silnejsie ale cele to trva kratsie...
vtedy som si povedala ze neviem ci toto nieco chcem este raz zazit a neviem ci to vobec prezijem... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: potom sa mi kontry zrychlili uz fakt skoro na kazdu 1-2 min. to uz som bola zufala vtedy ma zobrali na porodny box a zavolali na aro kvoli epi a ja som zavolala manzelovi ktory uz chudak cakal na blizku tak dosiel a velmi mi pomahal bol fakt zlaty ma ovlazoval podaval mi ruku pri predychvani povzbudzoval no super...to uz som citila tie tlaky na konecnik a to bolo take no trochu neprijemne ale dalo sa predychavat aj som bola prekvapena ze to prislo tak rychlo lebo z kurzu som vedela ze to sa blizi zaver prvej doby a zachvilu to pride lenze ja som stale bola len na 4 prsty a nejako sa to neotvaralo a malicka uz dost tlacila dole a blbe bolo ze som bola na monitore takze tam su tie kontrakcie este ovela silnejsie... tak ma prisli zasa pozriet a ked som im hovorila o tych tlakoch tak mi dali cipky na dozretie krcku no a to uz potom nabralo rychly spad tie tlaky sa zacali stupnovat predychavala som co to dalo ale potom uz prisli take tlaky ze to uz som ledva rozdychavala fakt akoby som straaaasne musela ist na zachod no tak som povedala mm ze nech rychlo niekoho zavola ze uz to bude tak prisiel doki aj sestra skontrolovali ja uz som fakt zadrziavala z poslednych sil a oni hned ze otvorena na 8 ideme rodit tak rychlo vybrali tie drziaky na nohy a ruky a to uz som proste sama tlacila ani som nevedela islo to samo ale tim ma povzbudzoval hovorili ako dychat no a zacalo sa tlacenie z celej sily tak to som mala pocit ze nevytlacim tu hlavicku tak vysla asi na 4 razy ale uz som musela z najvacsej sily lebo malej uz zacali klesat ozvy tak mi aj sestry pomahali tlacit na brusko a doki ma nastrihol ale mne to bolo jedno len nech sa mala dostane von tak potom vysla aj pliecka a potom uz ten posledy tlak to uz vyklzla spolu s kopu vody a bolo... ja som nic nevidela lebo som mala cely cas zavrete oci ale bola to strasna ulava fakt to uz som lezala a len sa usmievala jak jojo... potom prisla placenta to uz bolo jedno zatlacenie ale vobec to nebolelo no a potom sitie a to aj bolelo aj nie ja som sa dost roztrhla lebo som sa nestihla dost otvorit ale bolo mi to jedno to sitie hlavne ze uz mam porod za sebou to vnutorne az tak nebolelo lebo mi dali epi ale to vonkajsie bolo take neprijemne stiplave ale zatala som zuby a bolo...
takze tak kocky... musim ist krmit mala si uz cmula rucku...
zajtra sa znova ozvem... papa a drzte sa najma ty katie to uz mas fakt za par... :wink:
16. aug 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vanesska - teda :slight_smile: gratulujem, si bola fakt skvelá. :wink: Aj ja si prosím taký rýchly pôrod :sweat_smile: Tak a už máš doma krásnu herečku :slight_smile: Zvládate? Či ešte si zvykáte? Veru veru Katie to má už iba za pár, no a potom bude chvíľku kľud a prídeme na rad ja s Lucy. Už sa inak vôbec neviem dočkať. Tak veľmi by som už bambulku chcela mať pri sebe :slight_smile:

Ja dnes idem na kontrolu, tka som hrozne moc zvedavá čo mi lekár povie. Dúfam, že keď som mala tie veľké bolesti, tak sa malinká otáčala a teraz je už správne otočená a všetko bude v poriadku. Túto noc sa mi hrozne zle spalo, nemala som vzduch, nevedela som sa nadýchnuť, žiadna poloha nebola dobrá, vždy ma niečo tlačilo alebo ma príšerne bolel chrbát . Niekedy okolo tretej som si potom konečne našla tú správnu polohu a konečne som zaspala. Inak sa cítim dobre, akurát som si len všimla, že za posledný týždeň mi veľmi narástlo bruško :dizzy_face:
Teraz idem niečo porobiť a po obede idem k tomu lekárovi, tak sa potom ozvem. Pekný deň vám všetkým prajem :slight_smile:
17. aug 2010 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:,

@vanesska Vitajte doma a gratulujeme :dizzy_face:. Som myslela, že si tvoj príspevok prečítam až po návrate z nemocky, ale náš chrústik si dáva tiež načas. Nejako sa mu v tom brušku páči. Už neviem, ako ho mám vylákať von :sweat_smile:. Super rýchly pôrod. Dúfam, že aj u nás to rýchlo a dobre prebehne. Veru z augustoviek som posledná, potom chvíľu pauza a ďalšia vlna októbroviek. V novembri má filmuška, tak by sem už niekto mohol pribudnúť :wink:.

Ja sa chystám tiež na poradňu. Tak som zvedavá. Ale myslím, že žiadna zmena oproti minulému týždňu.

Zatiaľ pekný deň.
17. aug 2010 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
@vanesska - tak to si naozaj mala velmi rychlo za sebou, vynikajuco ste to zvladli. Kontrakcie na monitore ti fakt nezavidim, mna toho usetrili a nechali ma na fitlopte :slight_smile: Gratulujem k narodeniu malinkej, prajem vam obom vela zdravia, rychle zotavenie z nemocky doma a malej nech rychlo odzltne :slight_smile:.
17. aug 2010 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky a tehulky :wink:
@vanesska gratulujem k dcerke a zaroven musim povedat ze rychly porod .sikovny si :wink:

Nam sa podarilo cez toho mojho porodnika dnes rano dostat s Majkom na to gastro v MT.rozpravali sme sa vyse 30 min s doktorkou a ta nam povedala vsetko o refluxe..vraj to ma takmer kazde dieta a aj doepely clovek len rozdiel je ten ze dospely uz ma pazerak uzatvoreny a tomu to nevadi zato taketo male babetka maju pazerak este otvoreny a preto ich to tak velmi trapi a boli a robi zle.sono nam nerobila lebo vraj keby sa napapal tak mu ho isto potvrdia aj podla priznakov ho ma.ale s tym sa da zit a stoho vraj vyrastie.tam v Mt sa robi Ph matria- sli by sme lezat do nemocnice na 24 hod kde by Majkovi zaviedli sondu cez niztek do bruska a sledovali jeho PH 24hodin.
dnes sme dostali gastrotuss baby sirup a vo stvrtok mame volat ci je zlepsenie.ak hej vyhneme sa nemocke ale pre istotu sme uz objednany nakolko dostat sa na takeho vysetrenie je velmi zlozite..
takze ak nenastane zlepsenie tak 25.8 ideme tam lezat na tych 24 hod.
ked sme dosli domov tak sme sa s manzelom dost o tom bavili a zhodli sme sa natom ze sice uvidime ci sirup zaberie ale chceme odmietnut tu PH matriu- uz sa nechcem divat na maleho ako stale trpi a s hadickami v nose uz vobec nie aj ked je to len jeden den. nepotrebujem papier ze ma reflux( aj tak ho ma) a neda sa liecit len musi sa vyvynut a vyrast s toho. aj tak Nutrilon AR nemoze davat koli tej prisernej kolike a zapekaniu. v podstate koli potvrdeniu refluxu pre doktorku sme to potrabovali aby nam predspisovala na recept ten nutrilon AR a mali by sme ho za polovicu ale je nam to nanic kezde ten nutrilon Majko nemoze. a sirup gastrotuss baby nam nikto nepreplati takze ani tam potvrdenie refluxu nepotrebujeme. tak sme akokeby na zaciatku a aj tak musime vsetko platit v plnej vyske tak ho s tou PH metriou nechceme trapit.ved uz len ta predstava cim si zase bude musiet prejst mna desi nie to jeho a uz teraz sa mi strhava neustale so spanku po nemocnici nie to este potom co bude.
vcera som kupila este nutriton na zahustenie nutrilonu a vyzeralo to tak ze aj to mu stacilo- v podstate mne sa zda ze jemu treba len trosku hustejsie mliecko a je pokoj.pevne verim ze sirup gastrotuss pomoze a odmietneme to vysetrenie aj ked sme uz objednany.
teraz mi uz vyse 2 hodin v pohodicke spinka a to mal uz papkat .. je radost kukat ze sa nebudi kazdych 10-15 min. mal po papani ten sirup.
uvazujem o tom ze buducu tyzden ked ho uz nebudeme sledovat ci sirup zabera tak aspon na noc mu budem predsa zahustovat nutrilon nutritonom lebo ked je taky husty tak aj dlhsie ho zasyty a dlhsie spinka :dizzy_face: :dizzy_face:
a k otazke ci to co sme boli v nemocnici ked nedychal a bol modry mi povedala ze podla nej s refluxu to nebolo..stovky deti ho ma a aj najvyssi stupen a nesatalo sa zeby prestali dychat..preco dieta prestane dychat je stovky dovodov a skor to bol ten syndrom nahleho umrtia lebo ten sa nevie s coho vznika.
takze otazka preco to bolo asi uz nebude vysvetlena a popravde povedane ani po odpovedi uz netuzim ..len lekari to chcu vediet a pripadne predist dalsiemu zlyhaniu.
a ku tej jeho kolike tiez povedala na gastro doktorka ze nato tiez vplyva vela faktorov a moze ale aj nemusi to byt priznak ze Majko moze byt alergicky na kravsku bielkovinu kedze je na obycajnom nutrilone.tuto otazku budeme mozno tiez casom riesit ale najskor cosi s tym refluxom a potom pripadnme mu nasadia akusi inu vyzivu na mesiac a zistia tak ci je a ci neni alegrik na kravsku bielkovinu lebo vraj s krvy sa to moze aj nemsui potvrdit a vraj mala vela pripadobv ze testy boli falosne pozitivne ( A NSTALA PANIKA MAMICIEK) a naopak tie deti co boli alegrici tak testy boli negativne.
takze sme ako v zacarovabnom kruhu s malym, ale tesi ma aspon to ze este su nejake moznosti ako mu pomoct ze nie som uz taka bezbranna :slight_smile: a kazdy vecer sa tesim ako si k malemu spolu s manzelom lehneme a vsetci zaspime vo velkej posteli a vtedy si vieme povedat ze Majko je nase zlaticko a za nic na svete si ho nedame a verime ze casom bude len a len lepsie ze nam s toho vyrastie :wink:
a este jednou vetou- moj porodnik bol velmi prekvapeny ked som povedala ze mam zase nove lozisko co rastlo aj pocas tehulkovania a vraj teraz ked nabehne cyklus lozisko mi bude rast- ja to dobre viem ale povedala som ze teraz to riesit nebudem a idem na HAk a verim ze sa rast lozsika zastavi a bude aspon ako taky pokoj.len manzelovi to robi vraj velke vrasky a ma strach ze co bude casom no ja si hlavu s toho nerobim ked mam uz Majka.
prajeme pekny dnicky s detickami a tehulkam aby si brusko este vychutnali lebo mne to bruseno aj dost chyba a mhlavne tie kopanceky s vnutra :dizzy_face: :dizzy_face:
17. aug 2010 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky,
tak sa hlásim s dobrými správičkami, malinká sa otočila a už je hlavičkou dole. Ešte nás sídce Dr. bude kontrolovať o dva týždne ale keď bude všetko OK, tak potom príddeme až v 35tt a potom už každý týždeň :slight_smile:, tak veľmi sa teším, že sa malinká prekoprcla. Veľmi som sa toho bála, že ostane zadočkom zakriesnená u mňa dole. Ale babulka poslúchla tatinka a maminku a spravila veľký premet. Tie bolesti čo som vám písala minulý týždeň boli pravepodobne z toho. Tak sa teda držkajte. Papa
17. aug 2010 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam zopar fotiek Majka :dizzy_face:
1 foto prave sme sa vratili dnes s Martina
2 foto takto som pomahal stavat cez vikend krov na fomceku
3 foto uz udrzim hlavicku velmi vysoko
4 foto takto si rad cmulam palcek
5 foto dnes po navrate s Martina
17. aug 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evina0 evi, je taký podarený , chutnučký :slight_smile: veľká chlapina je z neho už, ešte toľko veľa plačká, či sa to už zlepšuje?
17. aug 2010 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vanesska jej vaness, paráda, gratulujem k dcérenke :slight_smile: keď som čítala o tvojom pôrode, ako keby som si zopakovala ten môj. na pár odlišností väčšina tvojho opisu sadla na môj pôrod, tiež rýchlo, tiež veľké bolesti, tiež som povedala, že už asi "eeee" ďalšíkrát :grinning: rovno na pôrodnom kresle som to mm oznámila :grinning: tak sa držte, veľa zdravíčka vám obom a veľa mliečka babuľke :slight_smile:
17. aug 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liviaf14 no sobotu este velmi vela plackal co mal strasne bolesti s koliky s nutrilonu AR ale od nedele je to menej ked mu ho uz nedavam a skusla som vtedy len zahustovat nutritonom --uvidime aj dnes bolo lepsie tak verim ze uz a ten strasny plac ze sa az zanasa nebude opakovat ale to zistime az casom. musela som si o refluxe vela nastudovat az viem ako mu pomoct a myslim si ze aj ten sirup zaberie .
17. aug 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@vanesska jéééj gratulujem a prajem vám obom veľa, veľa zdravia.
inak ja tie vaše zážitky z pôrodov tak čítam, že ani nedýcham :grinning: ale normálne ma chytá taký strach z toho všetkého, lebo si uvedomujem, že čoskoro som na rade aj ja :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@evina0 tak hádam už bude len dobre a Majko sa nebude toľko trápiť. a je hrozne zlatučký :dizzy_face:

@ika33 no vidíš, že sa malinká otočila a všetko bude tak ako má byť :wink:
17. aug 2010 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vanesska gratulujem a prajem vela zdravia obom :wink:
17. aug 2010 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:. Ako sa darí? Ja som pred chvíľou prišla z cvičenia :grinning:, všetky baby tam na mňa pozerali, že čo tam ešte robím :grinning:. No nejako sa nám nechce von :(.
@evina0 snáď už bude lepšie drobcovi. Držím palce. A aký je zlatunký na tých fotečkách, riadny chlapisko :dizzy_face:
18. aug 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky,

dakujem vam vsetkym za gratulacie... :slight_smile:
katie... tebe drzim palce velike aby sa malicka rozhodla vykuknut von este ked tu bude mat aj ocka... :dizzy_face:
inak ja som mala pocit ze keby sme nesli na vyvolavacku tak malej sa tiez moc z bruska nechcelo aj ked ta uz bola riadne dole a dokina hovorila ze to moze byt kaazdu chvilu ale moj pocit bol ze by sme asi aj prenasali...

ika... no vidiiiis ze sa malicka otocila to je super!!!

lucy... neboj zvladnes to ja som si to tiez absolutne nevedela predstavit to proste si treba zazit na vlastnej kozi :wink:
ale viem ze mi pomohlo dost ze som bola aspon na par hodinach tych kurzov lebo som vedela ako dychat boli tam baby co boli uplne v soku ze im treba ist na zachod a ze citia tlaky ako na velku potrebu a vobec nevedeli co rbit iba ich chytala panika a mne sa to dost dlho podarilo pekne predychavat.

inak co pisala dahra o tych poporodych stavoch tak u mna to bolo rovnako... ja som tiez babo dostala asi za 5 hodin po porode a to som bola tiez riadne pozasivana ze som mala obrovsky problem zliezt z postele nie est sa starat o babo... ked mi doniesli babo tak som stale neverila len sme sa na seba s malou tak pozerali ja som sa ju bala chytit do ruky. inak cele to je ako rychlokurz materstva sestricka prisla ze mamicka tu mate babo tu mate par plienociek krem na zapareniny a knizku ako sa starat o babo. kazde 3 hodiny prikladajte k prsniku aby sa rozbehlo mlieko mate nejake otazky?? :sweat_smile: som na nu kukala jak puk a hovorim ze nech mi ukaze ako sa dieta vobec drzi na rukach tak vtedy zasa ona na mna kukala jak puk... :grinning: potom mi teda nieco strucne vysvetlila a uz to nechala na mne. tak prvu noc sme sa este zabavili mala asi 3x nalozila do plienky tu smolku ale tak ze ju mala aj za usami takze som si hned par hodin po porode vyskusala aj prebalovanie... no poviem vam ze cas na regeneraciu veskery zadny v tu noc som spala asi 2 hodiny a druhu noc tiez lebo to uz mala zacinala byt hladna ale ja som nevedela lebo mi povedali ze 48 hod. po porode babo nepotrebuje papat ale moja stale celu noc plakala aj som ju prilozila ale nic neslo tak 10 min. pospala a potom zasa plac... tak ja uz zufala nevyspata ubolena som isla pytat teda umele mliecko tak jej dali do striekacky 5ml tak to vypila chudatko na jeden sup a konecne pekne zaspinkala...
potom na treti den sme zasa boli pytat mliecko mna uz chytali depky lebo ostatne baby kojili a mne nie a nie sa rozbehnut ani som necitila ze by sa mi prsia nejako nalievali a mala bola stale hladna tak mne to doslo tak luto ked som ju videla jak strasne place a ja jej neviem dat mliecko vedela som ze to je normalne ale proste hormony robili svoje som sa rozplakala a sestricka ma upokojovala ze to je ok to sa pusti... no a uz podvecer sme mali prve kvapky do rana prsia jak pamela :grinning: a uz sme sa pomaly rozbiehali...
takze babulky na to sa treba pripravit za ani dni po porode nebudu ruzove bude to take zvlastne obdobie clovek nevie ako sa ma spravat k babu ovladaju ta hormony a reagujes precitlivelo este aj sama si ubolena takze je to fakt makacka ale treba vydrzat a doma sa to vsetko polepsi...

tak sa drzte zatial kocky uz to mate za par! :wink:
18. aug 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vanesska ďakujeme :dizzy_face:. No ani nášmu sa teda akosi nechce. Doky už pred dvomi týždňami na poradni hovoril, že sa to tam pekne chystá, že je malý už pekne zostúpený dole a vidíš :sweat_smile:, stále sme vcelku :confounded:. Včera ma chytila akási depka, skoro celý večer som preplakala, ale dnes som si povedala, že chrústik najlepšie vie, kedy má prísť medzi nás, tak som sa tak akosi vnútorne upokojila.

Držte sa!
18. aug 2010 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky.

Ja dnes akosi neviem spať. Tak som Vás prišla pozrieť. Dnes to vizerá na zase pekný slnečný a horúci deň. Tento týždeň mi tak rýchlo ubieha, že ak to bude takto pokračovať, tak sa ani nenazdám a už budem v pôrodnici :grinning:

@katie233 ešte chvíľka a už to tu bude. Všetko pekne stíhaš neboj.
19. aug 2010 o 06:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babuľky, tak čerstvé maminky, keď budete mať čas, šup do tejto témičky, teraz je trošku umlčaná, ale hádam sa nám to tam zasa raz rozbehne:
www.modrykonik.sk/forum/tema/stastne-maminy-finale-uspesnych-tehuliek-s-en/?page=last&lastref=pager1
:dizzy_face:
19. aug 2010 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
nooo ale bolo by dobré, aby nám tu pribudli nové tehulky, aby sa nám to tu veľmi nevyprázdnilo :wink:
u mňa žiadna zmena, ale poctivo tu všetko sledujem :wink:
19. aug 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok