Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
19. aug 2010

ahojte 🙂
presne tak bolo by dobre aby sme sa maminky stretavali v novej temicke a vzoajmne si radili lebo je skvele poradit sa s niekym kto mal podobne problemy s detickami ako mne napr velmi radi Livia zaco som jej velmi vdacna 🙂

dnes som volala na gastro koli Majkovi..zrusilia som mu tu PH metriu lebo mu uz nechcem dat blizit. vyzera to tak ze sirupcek gastrotuss mu zabral na ten reflux a uz neplackame tolko a aj spinakme hodinku bez casteho budenia 😵 😵 este poriesme koliku a bude super. doktorka nam odporucila aj predpise nutrilon comfort co je na koliky a citlive bruska a ja len dufam, ze Majkovi sadne a pomoze a bude to aj trosicku lacjensie kedze ho bude trosku preplacat aj poistovna.a koncom septembra mam zase volat ako s aMajkovi dari a ci je lepsie aj brusko a az ak bude nutne tak mu spravia tu PH metriu..veruim ze nic take uz nebude 😉
je to uzasny pocit kukat na maleho ked si spokojne spinka bez toho aby ho rusil reflux a blizil mu. 🙂 🙂
prajem dobru nocku maminky aj tehulky

liviaf14
20. aug 2010

@evina0 ale evi, budem sa červenať 🙂 a budem naozaj rada, ak budete v tej maminkovskej téme, nech nám to tam pekne ožije 😵 😵 😵

liviaf14
20. aug 2010

ale to neznamená, že sem nebudeme chodiť, ja vás tu chodím kuk stále, že ako sa vám všetkým darí 😵

katie233
20. aug 2010

Ahojte 🙂. Baby, ja by som sa tiež už rada pridala ku vám maminám, ale vyzerá to tak, že si ešte musíme počkať 😵. Pekný deň 😉

liviaf14
20. aug 2010

@katie233 určite sa dočkáš čoskoro 🙂

dahra
20. aug 2010

Ahojte,
@katie233 - neboj, uz je to fakt len otazkou par dni 🙂

Inak, Ika a Lucy - vy ste uz tiez po 30tt a vam sa to pomalicky tiez priblizuje, ten cas leti, sa mi ani verit nechce, ze nas bude mat zajtra uz 3 tyzdne 🙂

katie233
20. aug 2010

@dahra Danka, ja viem, že to čoskoro skončí. Ale to čakanie 😖. A nemám žiadne príznaky blížicaceho sa pôrodu 😅. A manžel za týždeň odlieta ☹. A najviac som nervózna z toho, že všetci vyvolávajú, vypisujú, či už niečo nemáme a posielajú nás rodiť 😖. Ja by som rada išla, ale keď sa drobcovi nechce ...

dahra
20. aug 2010

@katie233 - ☹, tie posledne dni su fakt tazke, lebo uz to chces mat za sebou a to cakanie ubija. Ja som ho prezila v nemocke, takze som to prespala 😀. Tak uz len vela trpezlivosti prajem.

lucy778
20. aug 2010

ahojte

@dahra ani mi nehovor, ako strašne to letí. normálne ma chytá strach, keď si to všetko predstavím. veľmi sa na drobca teším, to je bez debaty, ale pevne verím, že keď to na mňa príde ( a dúfam, že to bude pekne v termíne ) tak si zachovám chladnú hlavu a nebudem panikáriť 😝
inak baby, viete čoho sa ja najviac bojím? si poviete, že mi šibe, ale ja sa najviac bojím šitiaaa 😀 😀

@katie233 to ti verím, že ťa znervózňuje, keď sa všetci vypytujú či už a prečo ešte nie 😝 . Veď keď porodíš, tak im dáš vedieť predsa 😝 Aj mňa sa už všetci vypytujú, že koľko ešte a keď poviem, že až v októbri tak si idú očiť vyočiť. A to nemám pocit, že by som bola nejaká nadrozmerná 😀

včera ma dosť "pobavila" mužova babka, keď mi začala vykladať aké oni mali perfektné tehotenské šaty a že prečo ja také nenosím! že ako sa obliekam, vôbec nemám tehu veci a nosím obtiahnuté tričká. 😒 😀 No vzhľadom na to, že babka má 83 rokov, tak sa netreba nad tým rozčuľovať. A moja mama mi nedávno hovorila, že ako super , že my už nie sme odkázané na tie strašné tehu veci, čo oni museli nosiť, lebo iné neboli. Aj ja som tomu rada.
Zajtra ideme na svadbu, tak dúfam, že to tam v pohode pár hodín vydržím. Dnes som lietala ešte po meste, lebo samozrejme nemám topánky a kabelku k šatám čo som splašila vo výpredaji v Orsayi za 5,90 EUR 😀 , ale keďže som nič nenašla musím si vystačiť s tým čo mám. A už dve hodky poctivo ležím, aby som odčinila to lietanie po obchodoch.
Prajem všetkým pekný víkend a idem ja ďalej ležať 😉

ika33
20. aug 2010

Ahojte kočky,

dnes ste sa tu ropísali 🙂

@katie233 - už to bude a ani sa nenazdáš 🙂 To vypitovanie sa ľudí či už,ja fakt na nervy, človek sám bojuje zo sebou, že už by si to chcela mať za sebou a mať drobca v náručí a ešte ti pridávajú blbími otázkami. Presne ako vraví Lucy, veď keď sa narodí, tak aj tak dáš všetkým vedieť. Tak čo sa vypitujú 🙂

@dahra - veru veru už sa to blíži aj nám. SOm si už ponosila veci pre malú čo mi podarovali, tak sa z nich teraz vytešujem. Ešte musím kúpiť príšok na pranie a všetko to oprať a vyžehliť a pekne odložiť do skrine. No a ešte dokúpiť pár drobností. Pomaly už chcem popripravovať aj postielku, kúpiť kočík a tak. Teraz sa už vytešujem, lebo som neako dostala druhý dych a vládzem viac ako pred pár týždňami. A tvoj malý už bude mať 3 týždne. Tak to fakt rýchlo letí. Veď iba pred nedávnom som si čítala ako veľmi by si to už chcela mať za sebou.🙂

Ja som dnes bol a na prvom cvičení pre tehulky, tak sme sa pozoznamovali, torcha pokecali, vyplnili dotazníky a naučili sa prvé dýchanie 🙂 Teraz idem až 30teho, lebo naša cvičiteľka ide na dovču. Inak sa mám celkom dobre, teda vrámci možností. Už sa mi zle dýcha v noci neviem spať a na vecko chodím strašne veľa ale veď čo pre to moje bábätko nevydržím 🙂

Tak sa tu držkajte. Prajem vám pekný víkend.

dahra
20. aug 2010

@lucy778 - hm, sitie - mna to veru bolelo paradne, porod vobec, ale sitie hej a bolo to dlhe a to som uz aj skucala, podotykam, ze pri porode som nevydala ani hlaska. Lekari mi povedali, ze ine zeny ticho lezia 🙂 takze urcite to nie kazda tak zle znasa. Mne pichli lokalku pred nastrihom, ale potom mi odoberali dlho este puúpocnikovu krv, co sme darovali a este som rodila placentu, takze uz to vsetko vyprchalo. Ak raz budem znova rodit, tak si urcite vypytam lokalku aj pred sitim. Som ochotna si ju aj zaplatit, ak na tom setria 🙂
Baba, co so mnou bola na izbe, ma muza zverolekara a on pri porode vedel, co sa deje, tak upozornil lekarku, ze ci mu zenu ide sit bez umrtvenia, ze on by si nedovolil ani psa sit bez anestezy. Tak jej pichli a ona vravela, ze necitila vobec nic.

lucy778
20. aug 2010

@dahra takže ako vidím zo šitia mám strach oprávnene 😝 Tiež nechápem, prečo to nemôžu napichnúť pred nástrihom aj pred šitím 😖 Mám v pláne o to požiadať, len aby som na to v tom pôrodnom šoku nezabudla 😀

dahra
21. aug 2010

@lucy778 - manzel s tebou nepojde, ze? Niekedy je to lepsie, lebo vybavi za teba veci. Kludne sa moze stat, ze ti nastrih nebudu robit alebo len malicko a zasita budes za chvilu. Moja mama vravela, ze sitie oproti porodnym bolestiam ani necitila, kym ja opacne, ale nestresuj, vsetko je to indi-vindi. Okrem toho budes plna endorfinov stastia, ze babatko je na svete, takze mysel budes mat orientovanu na inu vec. Nakoniec som to prezila aj "zaziva", myslim, ze mne to rozcitlivel, ked do mna na zaciatku pchal "zrkadla", dokonca aj do creva a vravel, ze musi pozriet ci nemam roztrhnute crevo. Sitie sa potom do tyzdna zahojilo, ale crevo este sem-tam citim dodnes.

Co Katie? Ktovie ci sa uz "veci" u nej nepohli vpred 😉

evina0
22. aug 2010

ahojte maminky nesiem Vam sparvicku od Katie uz je maminkaaaaaaaaaa 😵 😵
jej manzel dal na Facebooku fotky maleho ..keby nie mojho manzel ani to neviem..snad sa Katka nenahnevas ze som to sem dala vediet 😉 neviem ani vahu ani kedy porodila len ze je maly na svete.
Gratulujeme maminka 🙂 Lukasko je krasny chlapcek

liviaf14
23. aug 2010

@katie233 tak si sa dočkala, gratulujeme, veľa zdravíčka obom želáme 🙂

dahra
23. aug 2010

Jejej, gratulujem @katie233 🙂 a to este v piatok si pisala, ze nemas ziadne priznaky. 😝 Som ti vravela, ze sa to meni zo dna na den (mozno aj z hodiny na hodinu) 😉 Prajem vam vela zdravicka obom - aj syncekovi aj mamine, vela krasnych chvil stravenych spolu a radosti zo vzajomnej blizkosti.

ika33
23. aug 2010

Ahojte,
takže Katie to už má za sebou v sobotu ráno o 5.15 hod. ju prijali do nemocky a malý sa narodil 23.02. hod., má 51 cm a 3500g, majú sa dobre a písala, že malý je anjel 🙂. Tak Vám teda ešte raz gratulujeme aj my 😉 veľmi sa tešíme.

Tak Lucy a už sme zostali iby my. Ale ešte chvíľku vydržme 😀 Ja som sa rozhodla, že už všetky vecičky operiem a ožehlím, troška si to poukladám, aby sme vedeli čo máme príp. čo ešte potrebujeme. Niekedy v septembri by som si už chcel ísť kúpiť aj kočík čo som si vybrala, no a ešte nakúpime veci do postielky, ponosíme domov všetko čo nám naši známy podarovali a pomaličky si začneme ukladať veci tam kde budú patriť, nech si už zvykáme 😅
Inak sa máme fajn. Až na tú bolesť nôh a opuchy 😝

mirip
23. aug 2010

@katie233 gratulujem 😉

tittika
23. aug 2010

ahojte 🙂 @katie233 @vanesska gratulujem 😵

liviaf14
23. aug 2010

@tittika jej, veď ty za chvíľočku budeš už rodiť, ako to strašne ubehlo, držím všetky prsty 😉

evina0
23. aug 2010

@katie233 videla som Lukaska na Fb v manzelovom albume- je krasny a este raz blahozelame.uz mate svoj vytuzeny balicek v naruci 🙂
My nemame az tak nic noveho- Majkovi sice sirup na reflux zabral ale stale sa mu vie sem tam mliecko vratit lebo aj napriek sirupu sem tam ho natiahne a preglga.a to je vo zvysenej polohe stale. verim ze s toho cim skor vyrastie a aj kolika konecne odide ved coskoro bude mat 3 mesiace tak sa spolieham ze ta kolika bude u neho len do tych 3 mesiacov ako mi kazdy vravi 😉 a ze plac bud len ked si bude cosi pytat a nie sa av krcoch a placi zvrtat.
no tesime sa aj s manzelom aj s maleho pokroku ,ze cosi menej place 🙂 🙂 a uz sa vie aj chvilku sam zahart v kresielku s hrackami 😵 😵
teraz sa ideme obliect a prejst sa do mesta aj cosi pokupit.
pekny slnecny dnik prajeme

liviaf14
23. aug 2010

@evina0 bude sa to s majkom zlepšovať, uvidíš. my už nevrackáme z refluxu, ten nám prešiel cca v 5. mes. ale mliečko alebo zeleninka sa nám sem-tam vráti do pusky, tomi sa s tým pekne popasuje a prehltne to naspäť 😀 , len málokedy to ide von, ale veľa slintá, takže mokrí sme stále a prezliekame dookola 😅 ale nevadí, fakt je to pokrok oproti tým začiatkom, ako evi píšeš ty. tak sa držte 🙂

lucy778
24. aug 2010

ahojte
som sa tu pár dní neukázala, lebo som sa ani nedostala k počítaču. tá svadba mi dala zabrať, prišli sme domov o pol druhej ráno 😝 Ale v pohode som to vydržala. a myslela som či už nebude nejaká novinka o katie a je to tu 😉

@katie233 tak ste to pekne stihli nakoniec. blahoželám a prejem vám obom veľa, veľa zdravia! 😵

@ika33 ešte je tu tittitka, ktorá je ďalšia na rade. ale už sa nám to blíži to je fakt 😝 v pondelok idem do poradne a dostanem už papiere na materskú. bože ale to zbehlo 😝

@tittika držím prsty aj tebe a keď to príde, nech to máš rýchlo za sebou 😉

@dahra máš pravdu mm so mnou nepôjde a on zrovna ani nie je ten typ, že by sa ozval či ma idú šiť "naživo". ale ako hovoríš, všetko je to indi-vindi. a nakoniec aj tak nám neostáva nič iné len to vydržať 😀

evina0
24. aug 2010

@liviaf14 moja verim ze uz bude len lepsie aj zistujem ze u Majka je to uz cosi lepsie. reflux stupikujeme sirupcekom ako to s manzelom vravime 😀 😀 a je to omnoho lepsie.aj ked sa stava ze sa mu cosi vracia do pusky ale to sa neda porovnat ako ked sme sirup nemali.uz sa mi Majko aj spokojne vyspinka ze ho to nebudi 😵 😵 uzasny pocit kukat ako je vtedy spokojny.
brusko ho stale trapi ale dnes sme dostali nove mliecko a na recept a od zajtra ideme na nutrilon comfort tak uvidime ,vraj by mu malo zabrat lebo je priamo pre babetka s problemom pri traveni a pri kolikach lebo je vraj specialne upravene pre citlive bruska.poistovna nam preplati cosi cez 5 eur a mi doplacame 6 eur na 400g ..len je to trosku postavene na hlavu lebo na mesiac nam poistovna preplati len 6 krabic a Majko spapa az 8 krabic.to viem podla gramaze toho velkeho 800g obycajneho nutrilonu.takze ked si vezmem ze si 2 krabice budem musiet hradit v plnej vyske tak sme tam kde sme boli a co nam preplati to dame za dalsie krabice 😠 😠 fakt divne ako si poistovna dava podmienky ked si uz platime to zdravotne poistenie...lebo Majko bude zase vecsi a zase viac nutrilonu minieme ale upokojujeme sa tym ze od 4 mesiacoch bude papat aj ine nie len mliecko a to je uz coskoro a dovtedy vydrzime.
len dufat ze mu mliecko sadne a pomoze mu 😕 lebo som citala tu na MK ze su deti co s toho velmi zapeka a to je paradox kedze to mliecko ma zmäksit aj stolicu 😅
a este jednu spravu som sa dnes dozvedela- sefka predala salon kde som pracovala a ide rusit zivnost takze si pojdem asi buduci tyzden popdisat vypoved 😒 a obehat vsetky veci co bude treba asi aj urad prace a nahlasit sa.sice sa to dalo cakat lebo odkedy tam nepracujem salon siel dolu vodou tak sa toho radsej vzdala.no nic musim sa len tesit s drobceka a tuto situaciu budem riesit az ked bude treba dovtedy to asi pustim s hlavy.

a co vy maminky ako sa mate? chapem ze tie cerstve maminky nemaju cas na konika lebo drobci daju zabrat ale casom bude lepsie 😉

evina0
24. aug 2010

takyto sme z velky a vazime 7140 g 😵

vanesska
25. aug 2010

caute kocky,

tittika... dakujem za gratulaciu 🙂

a ako je na tom katie?? juj bolo by super keby sa drobcek poponahlal aby ho aj tato stihol pri porode... 😵

ja som sa par dni nedostala k pocitacu ale fakt nestihacka az teraz chapem co je to ked sa narodi babo a ze fungujes s par hodinami spanku denne... ja fungujem na 3 hodky spanku 😝 😅 a celkom to ide akurat nas zacalo trapit brusko tak s tym uz asi tyzden bojujeme... spomenula som si na evinu co ta vsetko pretrpela tak dufam ze u nas to nebude az take hrozne... ale aj tak je to fakt strasne ked vidis vlastne babo strasne plakat a nevies mu pomoct to je dost psycho... ☹ uzivame tiez kvapocky sab simplex celkom nam zatial pomahaju ale kazdu noc si mala poplace niekedy trva aj 3 hodky kym ju uspime a niekedy je to iba 15 min a uz spinka...
vcera sme mali zasa taky den ze spinkala len na rukach alebo na mne akonahle som ju polozila na postielku do kocika alebo k nam do postele hned sa zobudila a plac takze vcera som sa nestihala ani najest iba utrzkom ako som kojila lavou rukou som jedla aspon polievku no fakt sila...

tak babulky tehulky drzte sa uz to mate niektore fakt za par... ja som sa tesila ako ma uz brusko nebude tazit a ake to bude super ale teraz vam poviem ze ked som bola tehu asi som si viac oddychla ako s malickou...ale nevadi aj tak je to taky maly zazrak stale sa na nu pozerame a ked zacne struhat v spanku tie grimasy tak to je lepsie ako televizor sa na nej nasmejeme a lubime ju obidvaja jak kone 😉 pridavam par foteciek...

dahra
25. aug 2010

Ahojte,
prisla som kuknut,co nove - inak par dni sme uz v temicke babatka - finale uspesnych tehuliek s endo 🙂, takze
@evina0 a @vanesska, ak chcete, mozete sa pripojit k nam 🙂
Inak Vanesska - to mate perne, ze 3 hodky spanku. 🙄 My uz mame taky ritual nocny - chodi spat v case od 19.00 do 20.00, potom sa zobudi okolo 1.00 a za 45 min. vacsinou je nakrmeny a prebaleny a odgrgnuty a spi. Potom sa budi v case od 5.00 do 6.00 a potom ma cas bdenia do 8.30, ked sa znova naje a ide spat. Snazim sa drzat mu rezim a velmi nam to pomaha. Ked sa vecer pred kupanim zobudi, tak ho necham hodku, max. dve hore, aj tak vtedy byva nepokojny a po kupeli a najedeni hned zaspi. Na rukach ho nosim dost malo (to je manzelova vikendova uloha 😀 ),cez den je v kociku na terase, takze ho v pripade placu uhojdame.

dahra
25. aug 2010

Jaj, @evina0 a @vanesska - za teraz mi zobrazilo fotky.
Evina, tak Majko je fakt velky, vyzera, ze uz aj sam dokaze sediet 🙂 a to ma len tri mesiace. Riadne rastie.
Vanessna - ake tmave vlasky ma mala, nas je blondiacik a veru neviem po kom 😀 😀 😀

liviaf14
25. aug 2010

@vanesska karolínka je nádherná 🙂

ika33
25. aug 2010

Ahojte kočky,

Vaneska, malinká je strašne zlatá 🙂. Nech vám teda to bruško čo najskôr prejde. Katie už má po 🙂 21.08. o 23.02 sa narodil Lukáško a je strašne zlatučký. Takže to stihli 🙂

Dahra, tak to máš celkom dobré, keď malý takto dobre prespí aspoň sa aj ty vieš lepšie vyspať.

Ja som sa už pustila do prania vecičiek, dnes som si išla zajednať kočík čo som si vyhliadla no a už ho niekto kúpil :( , to by ani nebolo také zlé ale veď to kúpil niekto kto nie je z nášho mesta ale horšie je na tom to, že to bola ešte minuloročná kolekcia a v tohto ročnej kolekcii už je táto farebná kombinácia troška inak a je tam viac tmavých častí. Som si nechcela zajednávať kočík tak dopredu no a keby som tam išla minulý týždeň tak ho máme :( No uvidíme čo námna novú verziu povie tatino.
Inak sa cítim dobre, budúci týždeň ideme na kotrolu, tak som zvedavá čo mi povie lekár. Inak už som taká veľká, sakra som pribrala už 14,5 kg, teraz som sa nejak moc rozjedla. Vy ste koľko pribrali? A za posledné dva mesiace?