Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

miminap
31. aug 2010

ahojte babule. prisla som aj sem zablahozelat este uspesnym tehulkam s endo. drzim vsetkym palce a janemarie, zabojujes a vsetko sa na dobre obrati.

evina0
31. aug 2010

@janemari blahozelaaam s celeho srdiecka 😵 😵 uzasna sprava od teba a som neskutocne rada ..viem cim si si presla takze radost mam aj za teba a velmi velkuuuu 🙂 🙂
drzkajte sa a neboj sa ani sa nenazdas a budes mat drobceka v narudci zatial si pekne uzivaj tehulkovanie..este raz blahozelame aj s Majkom 😉

ika33
1. sep 2010

@janemari veľmi veľmi sa teším a gratulujemku knižke, teraz sa opatruj, nerozčuluj, oddychuj koľko sa len dá a hľavne dávaj na vás pozor . Hrozne moc sa teším, že ti to vyšlo a prajem krásne a bezproblémové tehulkovanie. Držkaj sa.

Ja som bola včera na tej kontrole, no a pri vyšetrení mi doky povedal, že sídce sa ešte neotváram ale krčok mám taký mäkký ako keby som mala o dva týždne rodiť. Takže máme viac ležkať a oddychova, aby sme vydržali aspoň do 01.10. O dva týždne ideme na kontrolu zas a povedal, že ak by som sa začala otvárať alebo by malinká zišla zase nižšie, tak si nás nechá v nemocke. ☹ Tak dohovárma svojej dcérke, že ešte nech ostane v brušku veď tam jej je najlepšie. že vonku je zima ... Takže to , že somsa cítili nie vo svojej kožy a mala som pocit, že mi kleslo bruško bolo preto. Keď som to povedala svojmu mm tak sa na mňa zamračil a povedal, že vidíš ja osm ti to hovoril, že máš viac oddychovať s vyloženými nohami, tak a teraz to dostávaš príkazom aj od lekára a aj odo mňa, nechem, aby naša dcérka prišla na svet skôr ako o 5 týždňov. Takže teraz musím veľmi poslúchať.

ika33
3. sep 2010

Ahojte kočky,
ako sa máte? Nejako nám to tu viazne 🙂

janemari
3. sep 2010

Ahojte.Ja nejako nestiham 😅 A posledne dni mi byva rano strasne zle.Inak vy ste kedy zacali priberat? Lebo neviem ci vaha u nasich je zla,alebo ak ukazuje dobre tak som schudla 3kg a len brucho mi rastie.Ale tie ranne nevolnosti su bleeeeeeeeee a vobec mi nechuti jest a ani mi nic nejde na chut. 😔

prahaxx
3. sep 2010

@janemari - ja som priberala uplne mimo tabuliek, do piateho mesiaca takmer nic, lebo mi byvalo zle, tak som vlastne len lezala a vsetka energia, ktoru by som spotrebovala cinnostami isla babatku. dokonca posledne 2 tyzdne pred terminom som 1,5 kg schudla. Kazda sme ina, staci to riesit na poradni, kde hlavne pozru, ci sa ma babatko dobre!! Len vela oddychu a co najmenej stresov!!

mirip
3. sep 2010

ahojte, mám info od tittiky dnes sa jej narodil okolo 5tej sekciou Viktorko 2850g a 49cm 😵 titti gratulujem

janemari
3. sep 2010

Je gratulujeme tittike 🙂 🙂 🙂
@prahaxx mne vobec nechuti jest,je mi skoro stale zle.A ako hovoris skor oddychujem lebo som ako macny mak.Ved ked pojdem v pondelok na poradnu tak sa opyta dokiny co a ako.Mozno to mam aj zo stresov 😅

mirip
3. sep 2010

@janemari neboj janemari to prejde ak nie v prvom trimestri tak po 9. mesiacoch určite 😀 😀 😀 😀 😀
ale vážne, ono je to fakt indivindy u každej a pri každom tehotenstve pri malej som nemohla niečim natretý chlieb mi všetko chutilo ako papier ale varené a tepelne pripravované jedlá som mohla a bývalo mi zle len trochu aj to ked som sa najedla trochu a ked som bola hladná viac a teraz to bolo detto ale horšie, zle zle a zle nie grcanie len ma natahovalo a možem jesť všetko nič mi nevadí, ani vone ale jesť nemožem vela len už mi je zle teraz už len občas ale do cca 12t každý deň skoro a celé dni

janemari
3. sep 2010

No mne vone strasne vadia.Zobudila som aj v noci na to ze mi je zle ale spala som dalej.Natahovat ma natahuje ale vracala som len par krat a aj to viac menej zaudocnu stavu hnus.A huci mi v hlave a ako by som mala zalahnute.To bude asi tlak,ze?

mirip
3. sep 2010

to neviem ale to že ti je zle prežiješ, a to je dobre ono teraz od cca 6 do 11tt býva najhoršie a potom bud nevolnosti ustulujú alebo ostanú to je u každého iné ni napr. u mna to ranné nevolnosti vobec neboli pri malej večerné nevolnoosti a teraz to boli celodenné

janemari
3. sep 2010

No moja mama zevraj zvracala a to este ani nevedela ze je tehotna a vracala celych 9 mesiacov 😅

ika33
3. sep 2010

@janemari - ja som napr. vôbec nezvracala, lenmi bolo blbo od žalúdka ale po tých troch mesiacoch mi to prešlo. Vôbec mi nechutil chlieb, keď tak rohlíky. A zjedla som strašne moc ovocia, lebo to mi veľmi chutilo, potom sa k tomu pripojila aj zelenina. Čo som nemohla ani vidieť ani cítiť boli oriešky, a to mi ostalo až do dnes. No a žiadne sladké z toho ma uplne naťahovalo. Takže keď sme delili zákusky na svadbe, tak som zopár krát musela vybehnúť čo mi bolo blbo. A nezjedla som ani jeden. No teraz by som ich zjedla na kilá 😀
To že si teraz schudla, môže byť aj zo stresov a aj z toho, že ti moc nechutí jesť a ješ menej ako si bola zvyknutá. Teraz to moc nevadí, len v tom nepokračuj. Za chvíľku začneš priberať aj na váhe nie iba na ošatení 😀
Ja som mala dlho svoju pôvodnú váhu, iba oblečenie mi bolo úzke. No ale postupne sa to ukázalo aj na váhe. To som bola už v piatom mesiaci, keď to začalo byť už vidieť aj na tej váhe. Mne to prišlo tak zhurta a potom zase nič a teraz zase z hurta. Zatial som pribrala 15kg, všetci mi však hovoria, že to vôbec nie je vidieť ale ja to pociťujem statočne. Papaj malé množstvá nech si žalúdok zvykne a potom bude dobre. Hľavne vylúč zo svojho života stres. Ja viem, že sa to ľahko hovorí ale skús to. Bude ti lepšie.

tittika - gratulujem. 😀

Ja sa dnes necítim najlepšie. Cítim sa ako keby som mala dostať mrchu. Musíme ale ešte vydržať aspoň mesiac.

katie233
3. sep 2010

@janemari ja som nevoľnosťami trpela asi do 5. mesiaca. Najhoršie boli začiatky, potom som to už neriešila. Najprv som schudla, priberať som začala asi až tak v tom 4. možno 5. mesiaci. A pribrala som 13 kg celkovo. Presne ako píše ika - papaj často ale malé množstvá.

tittika, Gratulujeme!

tittika
4. sep 2010

Ahoojte 🙂 dakujem 😵 😵 😵 malinky sa trosku ponahlal 😀 ale vsetko je ok, anjelik zlatucky 😵

evina0
4. sep 2010

@titinka gratulujeme 😵 😵 hlavne ze je vsetko ok a davaj si teraz pozor - viem ako sa citis ja som mala tiez sekciu po dlhych hodinach trapenia a prve dni som bola ako mrtvolka ale zo dna na den ti bude lepsie.

prahaxx
4. sep 2010

@janemari - o 9 mesiacov budes snivat o rannych nevolnostiach a pocitoch, kedy je len tebe zle, ale babatku nic nechyba, potom sa to otoci, Tebe bude hej, len nikto nebude tusit, co kazdych 10 min chyba bezbrannemu nemluvniatku 🙂)))) to len na povzbudenie, este dnes mam v ustach tu chut zaludocnych stiav 😝 takto mi bolo prave na Vianoce 🙂 krasne tehulkovsky. Zalahnute v usiach je tlak - asi hnusne vysoky - ten ma prenasledoval pri tom 2 tyzdnovom porode, ale ked ho nemerali, tak som sa aspon tvarila, ze nic.. dnes by som to uz nepodcenovala.
drz sa a neboj, dobre sme sa modlili za babatko, teraz vymodlime vyriesenie aktualnej situacie, urcite sa to nejako vynajde, aj ked to asi nebude lahke

liviaf14
4. sep 2010

@tittika blahoželám ti k synčekovi. pamätám si ťa hádam aj spred dvoch rokov v téme "endo", viem, čím si všeličím prešla, o to viac sa dnes určite tešíš z bábätka, tak veľa zdravíčka a mliečka drobčekovi 😎 😵 😵 😵

lucy778
4. sep 2010

ahojte
pár dní som tu nebola a už tu máme ďalšie babatko 😉

@tittika blahoželám a prajem vám obom veľa, veľa zdravia 😵

@janemari ja ti v tomto moc neporadím, lebo ja som bola od týchto nevoľností asi oslobodená alebo čo 😀 , nezvracala som - len raz, keď som zo dňa na deň prestala piť kávu a chytila ma z toho migréna 😝 , takže kávujem doteraz a ku večeru mi niekedy bývalo ťažko od žalúdka, takže keď som sa vždy tešila na ráno 😀 A s oddychovaním som problém nemala, lebo som bola neskutočne unavená, takže som veľa spala. Jesť môžem asi všetko, akurát sa snažím tak zdravo, no ale dnešný vyprážaný syr veľmi zdravý nebol 😀 ale trochu nezaškodí. A tiež som zo začiatku nemohla ani pozerať na sladké, ale teraz sa neviem dojesť koláčov, keksíkov a podobných blbín. Doteraz som pribrala 10 kg a priberala som postupne, len tým, že ja som bola pôvodne taká vychrtlina mi bruško veľmi skoro začínalo vykúkať, takže niektorí ľudia sa tvária akoby som bola neprimerane dlho tehotná 😖 Dúfam, že skončením 1. trimestra sa všetkého zbavíš a budeš si tehulkovanie naplno užívať. Lebo to zbehne ako voda 😝

tittika
5. sep 2010

ahojte @liviaf14 @luccy778 dakujem 😵 😵 😵 inak sekcia nebola hrozna 😅 mala som po nej minimalne bolesti, a teraz uz len pri vstavani a prvych 2 krokoch

@janemari ja som tiez nevracala len mi bolo tak bleee , ked som bola najedena tak preto a ked nie tak preto, ale zaciatkom 12tt to z jedneho dna na druhy ustupilo 🙂 drzkaj sa 😉

evina0
5. sep 2010

@titika som napisala zle tvoj nick ,tak to neprislo asi moje blahozelanie 😅
super ze si sa po sekcii citila dobre lebo ja som bola par dni K.O. a pametam si ked som sa snazila s pomocou sestriciek na druhy den vstat tak sa mi tocila hlava a nemala som sancu ist si aspon zuby umyt co som zamdlievala- ale mne doktor povedal ze som stratila aj vela krvy a trosku boli nejake problemy lebo mala bol dost velky takze aj ranu mam poriadnu adial ho vyberali 😒 ale teraz uz pohoda , no nerada spominam na tie uvbodne dni plne bolesti.mozno to bolo aj tym ze mna nehali trapit sa prirodzene takmer 11 hodin a potom bola az nutna sekcia. a myslim si ze u teba isli hned na sekciu ci ta nehali aj prirodzene trapit sa??

@janemari mne bolo tak do 4 mesiaca zle ale mna len natahovalo a sem tam som vracala a najhorsie to bolo vecer tak po 17.0 ked mi ostalo zle na zaludku..mna zaludok neposluchal tak do toho 4 mesiaca potom to preslo aj natahovanie a potom si pametam ze v 6 mesiaci zase zaludok strajkoval ale zase po mesiaci to preslo. mne najviac pomahala ISKRA a aj zaha presla aj tazoba no boli noci kedy som presedela pri toalete co som nevedela co sa bude diat a ked to neslo muselo to von inak bolo este horsie.vsetko zvladnes lebo ty si silny zena- drzkaj sa a mysli na toho maleho drobceka 😵

my sa musime pochvalit ze ako presli Majkovi 3 mesiace tak vidim ze je lepsi a brusko uz menej pobolieva.skor mam pocit ze mu crievka moc pracuju s toho noveho mliecka a aj v noci aj rano ho poriadbne prehnalo a chudatko tak strasne pritom plackal 😒 ale nastastie len chvilku pokial top vyslo von.som velmi rada ze je mu uz lepsie a tesim sa s kazdeho jeho usmevu 😵 😵

vanesska
5. sep 2010

jeeej dalsie babo v temicke sa to tu riadne rozbehlo... 🙂

@tittika gratulujem prajem vam obom hlavne vela zdravicka...!

@janemari tebe gratulujem k tehu! tak predsa ti to vyslo...super spravicka 😵

@ika... ty sa setri a vela oddychuj nech drobcek este vydrzi v brusku co najdlhsie...

nasa mala rastie ako z vody boze zachvilu ma uz mesiac! je stale hladna takze sa krmime aj kazdu hodinu alebo hodinu aj pol je zazrak ked zaspi aspon na dve hodky aj cez den aj v noci moc nepospi.... teda urcite nie vo vlastnej postielke iba u nas teda najlepsie ked moze pri krmeni zaspat priamo na mne vtedy je spokojna akonahle ju prelozim opatrnne do postielky hned to zaciti a do minut je krik... 😝 inak je to uz ozaj taky maly vnimavy cloviecik... je fakt zlatucka aj ked teda si vie vynutit svoje najviac nosenie na rukach a spinkanie na pleci... 😀

lucy778
7. sep 2010

ahojte
nooo, ale nám to tu viazne nejako

baby neviete mi poradiť ohľadne DNP? to keď začnem čerpať materskú tak sa mám z DNP odhlásiť, alebo len už nemám posielať platby? mám z toho nejaký chaos. Materská mi začala 2.9. a tetula v soc.poisťovni mi povedala, že ešte musím uhradiť september - teda ten jeden deň 😝
a ešte by ma zaujímalo ako to je s nahlásením dieťatka do zdravotnej poisťovne. do kedy to treba urobiť a čo k tomu potrebujem - asi len rodný list......
výbavičku mám už poriešenú, tak teraz riešim "papierovačky" 😀

@ika33 ty sa ako máš? dúfam, že ste obe v poriadku 😉

dahra
7. sep 2010

@lucy778 - ja som len prestala platit, neodhlasovala som sa z DNP, ale veru som sa na to teraz ani nepytala, tak este skusim. Ja som mala platit do 23.jula a zaplatila som si cely mesiac nakoniec. Zdravotny preukaz som vybavovalapo porode. Maly sa narodil 31. a do zdravotky sme sli 10., bolo treba vyplnit formular, doniest rodny list, tak ako hovoris. Zdravotku by ste mali tusim poriesit do 1 mesiaca, dieta zatial osetria aj na tvoj preukaz.

ika33
7. sep 2010

@lucy778 ahojky - musím odklopať, že sme v poriadku, teda sa cítim dobre, uvidíme čo mi lekár povie v ponedlok na kontrole. Snažím sa ležať a nič nerobiť, nech to vydržíme aspoň do toho 36tt a potom keby som aj náhodou musela do nemocky, tak to prežijem.
Čo sa týka DNP ti bohužial poradiť neviem, ale asi si to všetko zisti na sociálke, nech nedopadneš tak, že ti nedajú ani korunu len preto, lebo si im nezaplatila jeden deň. Sú to špinky, tak nech ti to radšej tetuška pekne vypočíta, aby si s tým v budúcnosti nemala problém.
čo sa týka zdravotky pre bábo, tak ja som sa dočítala na jednej stránke, že sme povinné dieťa nahlásiť do 60 dní od narodenia. Potrebuješ k tomu: prihlášku poistenca, rodný list (resp. oznámenie o narodení) a OP rodiča. Prvý recept na vitamíny dostane dieťa ešte na matkine poistenie.

lucy778
7. sep 2010

@ika33 tak to je dobre, že ste v poriadku. a neboj určite vydržíš aj dlhšie, to väčšinou tak býva, že najskôr hrozí predčasný pôrod a potom sa to nie a nie spustiť.

a ďakujem za rady, tak si asi ešte raz urobím výlet do soc.poisťovne kým ešte vládzem chodiť 😀

ika33
8. sep 2010

@lucy778 - no veru, radšej tam zájdi nech si kľudnejšia. Sa mi zdá, že minule nejaká pani hovorila v teleke, že tiež si platila dobrovolne a potom prestala a teraz bola na PN a nič jej nevyplatili, lebo tam dlžila nejakých 15€ či koľko. No bolo mi jej hrozne ľúto, lebo mala fakt zdravotné problémy a ešte ich aj pri tých povodniach uplne zaplavilo. Tak bola taká hotová z toho, že až. Aj ja by som bola.

janemari
8. sep 2010

Ahojte,vy sa uz vsetky pomaly gulate do porodnice 😀 Ako to uteka 😉

katie233
8. sep 2010

Ahojte 🙂 @lucy778 - v septembri zaplatíš za august, a v októbri doplatíš ten jeden deň. Aspoň myslím, že ja som to tak robila. Potom sa nemusíš odhlasovať, pol roka neplatíš a potom sa rozhodneš, či chceš pokračovať. Daj si na koníku tému paragrafy a baby ti tam poradia.

A inak ako? Baby ako vám závidím tehotenstvo. Ako malého by som nevymenila za nič na svete, stále nemôžem uveriť, že už máme ten poklad. Ale chýba mi aj bruško 🙂.

Veru, o chvíľu budú ďalšie bábätká. Ale to všetko uteká. A čo Jani? Nevoľnosti ťa už netrápia? Ako to zvládaš?

nastasia
8. sep 2010

ahojte baby,
trochu vam sem nakuknem do "starej partie" 🙂
tittika, gratulujem! 🙂
super, ze sa rozbehlo dalsie kolo tehuliek, dufam, ze baby sem budu rychlo pribudat.
lucy, ja si tiez platim DNP a mne vravela pracovnicka, ze je potrebne to odhlasit. ale ja mam pocit, ze je tam celkovo chaos, lebo napr. cez telefon som dostala uplne ine info ako v socialnej 😕 myslim, ze v tej teme paragrafy radi nejaka soc. pracovnicka skus sa tam spytat ako ti aj baby radili... ja zas mam taky problem, ze akurat dnes si to mam zaplatit lenze som zabudla sek doma a teraz sa mi uz nechce ist do mesta, lebo je fakt zima a prsi 😒 myslite, ze bude problem ked tozaplatim o den neskor?