Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
4. okt 2010

ahojte

@martinkatinka pre istotu zavolaj dokymu, že čo ti na to povie. mňa na začiatku tehu bolievala hlava, ale dalo sa to prežiť bez liekov. a tlak máš v poriadku?

@ika33 u mňa je to naopak. ja keď nedvíham mobil, tak moja mama panikári, že sa niečo deje 😝 Hrooooozne mi to lezie na nervy, ale čo narobím
@mmmarta vítam ťa medzi tehulkami!!! no ja som podstupila laparku v januári 2009 kvôli zisteniu priechodnosti, ale zistila sa endometrioza. od februára som vybrala 5 injekcii decapeptyl depot, potom som skoro 4 mesiace čakala, kým nabehne cyklus. ja som mávala hrozné bolesti počas menštruácie a aj sex bol bolestivý, ale nejako som to neriešila. vlastne až keď mi zistili endošku, tak som si uvedomila ako to všetko spolu súviselo. v januári 2010 sa mi podarilo otehotnieť - ale posledné 2 cykly som brala clostilbegyt + pregnyl. no a teraz čakám, kedy "to" na mňa príde 😀 Čo bude potom som neriešila, k HAK nie som veľmi naklonená, lebo keď som ju pred pár rokmi vysadila, tak mi trvalo asi 6 mesiacov, kým mi normálne nebehol cyklus.

no a mám už aj po poradni, všetko je ok. zo spodu ma zase nepozeral, takže neviem či sa otváram alebo nie a v akom stave je krčok. akurát dnes zo mňa čosi tieklo, ale neviem to identifikovať či to mohla byť plodovka. ale bol to len taký cvrk, tak si to sledujem, lebo doky povedal, že ak by sa to opakovalo mám ísť do nemocky, že mi potom pôrod vyvolajú. a o týždeň mám zase poradňu - ale to dovtedy hádam porodím 😉

@dahra
@katie233
@vanesska ďakujem vám za podporu. dúfam, že čoskoro s ikou pribudneme k maminkám 😵

martinkatinka
4. okt 2010

@lucy778 - volala som a zajtra tam aj idem. Aj tak mám kontrolu, ale pre istoru som sa pýtala, aby som čosi nepokazila. Tlak mám naozaj nízky, ale vraj to nie je problém. Moje tehotenstvo malo byť liečbou endošky, ale zatiaľ sa zdá, že všetko prebieha skôr opačne :( Stále dohováram drobcovi, nech so mnou už necvičí, že si to chcem užiť, ve´d čo ak je to moje posledné tehotenstvo? 🙂
Ja tiež vítam nové spolutehuľky ....
@mmmarta - ak si mala iba cystu a žiadne ložišká, mala si veľmi ľahké štádium, čo je dobre a ak si bola ochotná hneď začať skúšať bábo, tak ťa možno doktor nechcel napchávať hormómni. A je super, že sa ti to podarilo v tak krátkom čase. 😉

pepi_petra
4. okt 2010

@martinkatinka aj ja mam nizsi tlak a toci sa mi hlava.Sem tam to somnou zamava,ale zatial som neodpadla.Ale fakt je ze autom jazdim len malo a uz vobec nie velke vzdialenosti. Vnoci davam male kazanie nasmu 6mm embryu 😀 aby pekne posluchalo a nerobilo mi starosti 😀 😀

janemari
4. okt 2010

@martinkatinka neblazni 😲

dahra
4. okt 2010

@ika33 - esteze nie su horucavy teraz, spominam si, ze v juli som travila posledn dni tehu spanim, sprchovanim a potenim sa. A to ti uz davnejsie vraveli, ze mala sa chysta na svet ci nie? Nakoniec to bude nacas. Manzel sa chysta ist ku porodu?
@mmmarta - hej, je dedicna. Ci ju mala mamina, netusime, ale gynekologicke problemy mala - v 33. prisla o vajecnik kvoli vodovej cyste a potom v 36. jej vybrali vsetko. Tvrdili, ze mala maternicu obrastenu nejakymi nadormi, ale diagnoza ziadna, mozno to aj bola endo, len sa vtedy o tom nevedelo (80.roky a male mestecko 😒 )
S tym kojenim a casom bez menzesu u mna nic nebude. Ja som presne 7t po porode dostala mrchu ☹
V nasom pripade je prirodezene otehotnenie tazke, ale vacsina zien tu otehotnela normalne. Moja sestra ma tiez problem otehotniet, ale aj tam su problemy na oboch stranach.
@katie233 - fiha, to znie akoby si sa chystala na dalsie kolo 😝 😉 🙂
@martinkatinka - teda, davaj na seba pozor. Nemas problem s tlakom, ze ti kolise? Radsej zajdi k lekarovi a opytaj sa, co s tebou moze byt.

ika33
5. okt 2010

@lucy778 - ako? Ja som uplne ako to počko a ešte som aj nervózna, všetko ma se... Ty to máš fak už iba za pár podľa termínu 🙂, tešíš sa čo?
Včera mi volala segra, že či už rodím, lebo ona si typla, že sa malá narodí 04.10.o 22.00, tak som jej potom o 23.00 písala sms, že - volám sa Lea, moje miery 50cm,3kg a ešte sa mi na svet nechce je tam zima a fúka. Takže typ ti nevyšiel. 🙂 Tak sa manžel smial, že aká som, že keď si teraz prečíta sms, tak sa bude tešiť, že už no a kým príde ku koncu, tak bude smutná. Ale veď čo sranda musí byť.. 🙂

@dahra - hej hej vraveli už od 12.07. ma naťahujú 🙂 Najskôr to bolo preto, lebo malá bola otočená KP a talčila sa von, tak som vtedy musela ležať, lebo to by bolo ešte skoro. No a potom sa otočila ale stále mám veľmi mäkký krčok, tak sa lekár bál, že sa to skoro spustí, takže som si mala tiež dávať lepší pozor. No a teraz vždy keď prídem na kontrolu, tak mi povie, že krčok stále mäkký ale stále to je tak ako keby som mala ešte vydržať taký týždeň dva. No tak možno naozaj to bude až v termíne. I keď ja by som už brala aj teraz.Malinká už zišla nižšie, takže mi bruško tlačí na všetko možné. Ale veď to poznáte. Akurát len každé ráno mám brutálnu svalovku, neviem či somnou manžel v noci nacvičuje alebo čo 🙂
Manžel sa chystá k pôrodu ale iba k prvej dobe pôrodnej, pri samotnom tlačení nebude, ani on a ani ja to nechceme. Kým budem mať bolesti a budem to predýchavať, nechtam je nech mám na koho nadávať 🙂 ale potom to samotné tlačenie si budem užívať sama 🙂. No a keď už bude malinká na svete, tak ju tatinko pôjde pofotiť a ja si zatial odrodím placentu. A potom by som ich chcela mať oboch pri sebe, kým budem ležať na stole tie dve hodinky. Tak uvidíme ako sa nám to aj vydarí. Snáť to všetko pôjde tak ako si to predstavujem. Tam hore nás má niekto rád, tak nám dúfam pomôže aj tento krát. 🙂

ika33
5. okt 2010

Vítam nové kočky. Som hrozne moc rada, že sa to tu zase rozbieha. Endo je dedičné a ja i moja segra sme to zdedili od našej maminky. Nuž čo už, zdedili sme asi všetky choroby našich predkov.
@martinkatinka - určite choď k lekárovi, je sídce pravda, že toto počko nie je uplne IN a môžeš mať blbý tlak ale radšej si to daj vyšetriť, lebo čo keď budeš sama doma a takto odkvecneš alebo niekde v obchode. Dávaj na seba pozor. Držím palčeky, aby sa to už nezopakovalo. Ja si pamätám, že na začiatku tehu som tiež raz skoro skolabovala, ale to bolo preto, lebo som mala troška viac vybavovačiek a lietania, lebo sme mali svadbu a deň pred svadbou keď som sa umývala a maľovala, tak na mňa prišla uplná mdloba, tak som si hneď ľahla na zem a dala si kolu na zvýšenie tlaku. Keby ma v tedy niekto bol videl, tak sa asi zhrozí. Potom to prešlo, ale celý deň som si musela dávať kolu, tak po troške.

lucy778
5. okt 2010

@ika33 celkom dobre napodiv 😉 V noci som mala trošku problémy so spaním, ale ráno som to dohnala. dokonca som ani toľko "neweckovala" 😀 Brucho sem-tam zabolí a tak stále dokola. Hej teším sa, ale mám aj strach trochu. Ako to všetko zvládnem a tak. Niekedy sa bojím, že ani s drobcom nebudem vedieť čo a ako, ale veď sa naučíme postupne. To počko aj na mňa vplýva, u nás v kuse prší už od noci a je tak tmavo - no a ja som potom taká zdochnutá 😝 Včera krásne svietilo slnko a aj ja som mala dosť energie.

mmmarta
5. okt 2010

@martinkatinka dakujem , ja pevne verim ze sa uz nikdy nevrati, ale to som asi neivna

dahra
5. okt 2010

@ika33 - to si jej riadnu sms poslala 🙂 Inak ja som si spomenula, ze den pred porodom som citila, ako maly ma hlavku uplne dole. Som ani nohy spolu nevedela dat, bol to dost divny pocit. Bolo to po tom, co mi odisla hlienova zatka - som vtedy krvacala nejake 3 hodky a potom cca 22 hodin na to som dostala kontrakcie. Odchod zatky bol u mna sprevadzany kontrakciami, ale intervaly sa postupne zacali predlzovat a nakoniec zmizli.

zlatanka30
5. okt 2010

dahra si tu moja??

janemari
5. okt 2010

Juuj uz tu riesite porod brrrrrr.Zatial na to nemyslim,ale ked sa to priblizi tak neviem neviem 😅

dahra
6. okt 2010

Ahojte,
@janemari - ako sa mas? Nevolnosti prechadzaju ci je to stale rovnake? Ty mas do porodu este okolo 28t, takze urcite si tym nemusis trapit hlavu. Teraz niekedy ta budu cakat tie tripple testy alebo AFT (alfofetoproteiny). Pomaly koncis 3. mesiac, fakt to leti 🙂
@zlatanka30 - som raz tu, raz tam (babatka, snazilky a tehotenstvo) 😀

zlatanka30
6. okt 2010

dahra poslala som ti IP

janemari
6. okt 2010

@dahra presne ako pises 2.11.idem na tie tripple testy,zatial sa nejako nestresujem ale dufam,ze bude vsetko ok.Nevolnosti pomaly ustupuju a budem stastna ked uz bude po nich.Akurat pozeram do bytovky za nami sa stahuju nejaky mlady a pomaly ma chyta stahovacia horucka 😀 Ale na to mam este min 2 mesiace cas.

martinkatinka
7. okt 2010

ahojte, už som doma.... bola som na tri dni v nemocnici, doky ma tam poslal, kvôli možnému odlupovaniu placenty, čo sa našťastie nepotvrdilo. Napriek tomu, že som pri odpadnutí spadla na zem, tak som spadla iba na zadok, neudrela som si ani hlavu ani bruško, malé sa drží, už má 7 cm. Musím viac piť a viac jesť. Len to sa ľahko hovorí... treba na to režim!

lucy778
7. okt 2010

@martinkatinka tak to je fajn, že je všetko v poriadku. tak sa pekne opatruj, aby sa ti nič podobné nezopakovalo a nemusela si ísť zase do nemocky. a neboj, keď pominú nevoľnosti - čo verím bude čoskoro, budeš môcť aj viac jesť. A potom sa možno dostaneš do štádia ako ja, že by si zjedla všetko čo je po ruke, ale nemôžeš, lebo sa to už do teba nezmestí 😀 😝

janemari
7. okt 2010

@martinkatinka tak je dobre ze si v pohode.Inak aj ja som ta dnes skoro nasledovala.Sedela som a zrazu sa zacalo vsetko somnou krutit a uplna slabost.Som sa zlakla,nevedela som ci mam kricat na otca,alebo co.Mala som po ruke tlakomer a tak som odmerala a 91/56,ked som skusala druhy raz merat ani i ho uz neodmeralo.Som sa zlakla,ze ak odpadnem co budem robit.Nastastie to preslo aj ked sa este necitim ok.

martinkatinka
7. okt 2010

@janemari - no presne takto sa to stalo mne a na druhý deň mi namerali 90/60 ... vtedy ti veru nie je všetko jedno, mne prišli na chudokrvnosť. Ale my to máme genetické, moja mama mala dvojčatá a je taká istá štíhla ako ja, mám 45 kg.... Ja sa teda snažím pribrať, jem, aj keď mi je zle, ale doktor ( mimochodom môj spolužiak zo strednej) ma stále straší, že ak nepriberiem, pôjdem tam zas :( Už som si "napiekla" aj čaj, kde som dala sušený zázvor, čo je vraj dobré na trávenie... skúšam, snažím sa...

prahaxx
7. okt 2010

@janemari porodu sa neobavaj, jednoducho je to nieco, co musi prist a co sme predsa chceli 🙂 .. ja som si stale hovorila, ze nech sa to udeje akokolvek, urcite mi doktori pomozu.. u mna bol ten problem, ze este hodinu pred samotnym tlacenim som neverila, ze to uz bude, stale som si myslela, tyzden predtym nechaju ma vytrapit v bolestiach a potom dovidenia.. az nakoniec doktor povedal, ze prepichne vodu, aby som uverila, ze uz to pojde, aj ked zas nebolo iste, ci prirodzene alebo cisarom, ale iste uz bolo, ze to bude 🙂 tak sa sustred radsej na to, ake to bude, ked to male cervene a uplakane pride.. 😀 😀 😀

dahra
8. okt 2010

Ahojte,
dosla som mrknut co nove,
@lucy778 ako kukam este vcera si tu bola, ale
@ika33 sa uz par dni neukazala. Baby uz sa vam to blizi 😵 😵 😵.
@martinkatinka - teda ty si stihlucka - moja sestra ma 167cm/48kg, chysta sa na IVF (tiez ma endo) a doktor jej kazal pribrat. Mava tiez nizky tlak a anemiu. Ja mam rovnake problemy, ale pri vyske 160 mam momentalne 63kg a stale tehotenske brucho 😠 😠 , neviem ci sa ho niekedy zbavim, ale schudnut by som chcela aspon daco pod 60kg. Tebe sa tiez rychlo vrati povodna vaha po porode Stihle zeny maju vyhodu. 😉

poludnica99
8. okt 2010

Ahojte, tak ja sa tiez ku vam pridavam. Ja som bola na laparoskopii v novembri 2008, mala som cystu na vajecniku, no a zistili mi endometriozu, co som spociatku vobec nechapala o co ide, vobec som o tom predtym nepocula. Potom som chodila polroka na injekcie, Diphereline, ci nejako tak, no to boli stavy, navaly tepla, naladovost. No a potom nasledujuci rok niekedy v juli som dostala prvy krat menzes. A odvtedy sme sa pokusali a nakoniec sa nam to koncom januara aj podarilo. Ale pri prvej kontrole mi gynekolog povedal, ze tam mam zas cystu, ale uz som bola tehotna, tak mi povedal, ze to sa nebude riesit. A teraz ju uz vlastne nevidno, tak ani neviem ci ju tam stale mam. Myslite, ze pri porode by mohla cysta znamenat nejaky problem?

lucy778
8. okt 2010

ahojte

@dahra aj dnes tu ešte som 😝 včera som už mala poslíčkov celý deň skoro, už som aj myslela či sa to nerozbehne. ešte večer som umývala vlasy, keby niečo nech nie som ako metla. ale noc bola v poho, celú som ju prespala ani na wecko som nemusela a dnes zatiaľ nič. poobede idem zase na cvičenie, tak možno drobca trochu rozhýbem. trochu mi lepí 😀 ale aj by som to už chcela mať za sebou. momentálne som na 100% pripravená čo sa týka vecí, holenia a tak. tak uvidíme 😉

@poludnica99 vitaj medzi nami, my sa tu vždy tešíme keď pribudne niekto nový 🙂 Je tu ešte tá možnosť, že cysta ti počas tehu zmizla. a ak nie, netuším či to môže znamenať nejaký problém. ale treba myslieť pozitívne a cysta je možno fuč, to by bolo najlepšie 😉

lucy778
8. okt 2010

@ika33 aj mňa zaujíma ako si na tom? lebo keď sa neukážeš my už si namýšľame 😀 Aj keď verím, že sa ti možno aj nechce 😝

janemari
8. okt 2010

@martinkatinka aj ja mam slabu chudokrvnost,mne nastastie nevolnosti ustupuju a zacinam aj jest.a spoluziak gynekolog uff to by som nerozchodila 😀
@prahaxx zatial to nejako ani nerozoberam.Dokonca mam kupenu aj knizku o tehu a vobec som ju nestudovala,az vcera vecer som do nej kuk ,ze ake vysetrenia ma cakaju,co mam od nich ocakavat.
Inak ako dlho trva kym su vysledky s tripple testov?

katie233
8. okt 2010

@janemari Ahoj. To je fajn, že sa už cítiš lepšie 😵. Myslím, že výsledky z triple testov bývajú tak do dvoch týždňov.

@lucy778
@ika33 držte sa!. Nech máte rýchly pôrod a čo najmenej bolestivý. Ja aj keď som mala pôrod taký, aký som mala, rada naň spomínam. Bol to zážitok 😉. Pozitívne myslenie!

martinkatinka
8. okt 2010

@dahra - ja by som aj pribrala, ale ja som mohla zožrať aj slona a nič! 😒 a teraz by som rada pribrala, lebo sa bojím, aby sa čosi nepokazilo, navyše po tých troch dňoch v nemocnici si kontrolujem koľko vypijem, koľko zjem, nútim sa do jedenia, študujem, ktoré potrvainy navádzajú väčšiu chuť do jedla.
@janemari - tak mne to bolo tiež divné, aj som si myslela, že mi bude pred sestričkami vykať, ale práveže to je dobre, že ma pozná, lebo chodím k jeho otcovi do ordinácie a vďaka nim som aspoň trošku okabátila endošku, lebo predtým doktori nevedeli, čo so mnou. Koľko tak tekutín vypiješ ty? Mne kázali 2,5 - 3 litre, ale ja som predtým toľko nepila, tak neviem, či to nebude zas aj moc! 🙂

janemari
8. okt 2010

@martinkatinka ja pijem strasne malo.Ale dnes som si kupila caj citron so zazvorom a bol celkom fajn.

lucy778
8. okt 2010

@martinkatinka 2,5 - 3 litre sa mi zdá veľa, to počas kojenia bude treba toľko piť. ja sa snažím každý deň vypiť aspoň 1,5 litra.

ika33
8. okt 2010

Ahojte kočky,

ešte stále celá. Neboj Lucy určite dám vedieť, že už to prišlo. Teda Katie bude vedieť a takju poprosím nech vám sem napíše. 😀
Ja som tu bola aj včera aj som napísala ale nejako mi to potom padlo a príspevok bol fuč. Samozrejem zistila som to už neskoro a keďže včera sme si s manželom spravili pekný večer, tak som sem už neprišla. Totiž včera som mala chuť na pizzu, tak sme sa s manželom dohodli, že sa stretneme pred jedným obchodom, lebo tam musel ísť niečo kúpiť kolegovi a ja som mu potom navrhla, aby sme išli oproti do pizzerky a troška si tam posedeli a tak. No bolo to úžasné, lebo sami vonku a ešte ktomu na večeru sme neboli už ani nepamätám. Potom sme prišli domov dali si spršku a pozerali sme spolu telku. Také to bolo fajn. SOm si to strašne užívala.
No a čo sa týka mojej malinkej. Tak včera aj dnes som drhla byt, teda som si konečne všetko vyupratovala , vyprala, navarila som manželovi plný kotol gulášu, lebo ho chcel a tak som si povedala, že už môžeme ísť. 🙂 No a keď som bola na kontrolu u Dr., tak povedal, že malinká je v pohode, prietoky sú OK. Malá má 3074g +-, už je celkom dole a otvorená som na 2,5cm a že on si myslí, že to týždeň nevydržím. Dnes má službu, takže keby niečo mám prísť, potom je v nemocke zase v stredu celý deň. No a inokedy keby to na mňa prišlo , tak mu mám volať a on príde do nemocky. Dnes tam mali práve cisársky a ešte im volala nejaká mamina , ktorá ide rodiť 4 dieťatko. Takže moc času sme namali kecať, ale i tak mi povedal, že keď sa budete cítiť tak a tak, tak mi volajte. 🙂

Nuž toľko. Takže zatial celá. Ešte zajtra chcem zbehnúť pozrieť byt, kam sa sťahuje môj dedo a k našim na halászlé (rybacia polievka) no a potom som povedala, že už môžem ísť rodiť. 🙂
Môj manžel bol už na 80% presvedčený, že si ma dnes lekár nechá v nemocke, no a my sme prišli domov. Tak som teraz už fakt zvedavá kedy to bude.

TAkže kočky, prajem vám pekný večer ešte a nebojte určite sa dozviete, že už je Lea na svete. 🙂