Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lenocka3
10. mar 2009

jeeeeeeeee 😀 Davidko.
No ja som tiez zvedava, ake bude velke na najblizsom uzv 🙂
dnes sa mi celu noc snivalo o babatku - ako sa nam narodilo, ako som ho prebalovala a krmila - tiez to bol chlapcek a bol to taky zivy sen, ze sa mi ani z postele nechcelo vyliezt 🙂

pink_lady
10. mar 2009

ahojte baby! tak akurat som prisla od dr ze vam idem napisat a pogratulovat monike ku chlapčekovi 😵 bleelke k tehu 😵 lenand ku kočíku 😵 nooo a tu ti vam prečítam dalsie 2 príspevky od ISTEJ OSOBY 😠 😠 😠

Takze MILA OSOBKA! My sme tu velmi otvorena tema ak niekto pride a slusne napise! Vieme sa vzajomne povzbudit a pochopit kedze prezivame podobne veci. Ale ak niekto pise ako ty - podla toho ako si sa odprezentovala je v tebe akurat kopa zlosti ze sa ti nedari otehotniet alebo v lepsom pripade asi ani nemas s kym a ako - lebo, sorry, to co pises ty nenapise zena, ktora si uziva trapenie s endometriozou, ktora naozaj tuzi po miminku alebo ktora uz tehotna bola...ak to co sme tu doteraz napisali a naozaj si si to precitala ako vyhlasujes, potom mas velmi poruchane chapanie! Tolko odomna a ostatnym holkam: Neoplati sa rozculovat nad ludskou blbostou 😉

lenocka3
10. mar 2009

🙂 ahoj pinky 🙂
A ako bolo u dokiho? To si bola u toho plucneho?
Ozaj - aj ja mam v tehu knihe napisane, ze mam ist niekedy v priebehu tehu na plucne - to na co? 😅

lenocka3
10. mar 2009

pinky kupila babatku bodycko 😀 😵 😵 akeeee kraaaasne 🙂

pink_lady
10. mar 2009

nie dnes som nebola u plucneho ale u normalneho obvodaka - dnes mal dobru naladu 😀 buduci tyzden uz je mesiac co som PN takez by sa zisla posudkova ale napisal ze "LPK v nepritomnosti" - vraj ze nie aby som daco nachytala ze nech som pekne doma. V utorok si mam zavolat ci nahodou uz nie su vysledky na clamydie a mycoplazmy a podla toho sa zariadi dalej.
lenocka neviem na co naplucne ty - nemala si niekedy nejake problemy? 😅 mozno ako na zistenie kapacity pluc atd ...neviem ...ja som tam "staly navstevnik" takze ja som iny pripad 😀

pink_lady
10. mar 2009

hej lenoc, dakujeeeeem 😵 bola som vcera v obchode a proste neodolala som 😅

lenand
10. mar 2009

predtym som brala magne b6 ale 2krat som skončila aj v nemocnici na infuziach asi mi tam tiež pichali magnezium a teraz sa snažim pit vela vody a dam si aj kavu a odychovat 🙂

lenocka3
10. mar 2009

no nemam nic s plucami, ani s plucnym, len to tam mam, ze vysetrenie u plucneho v tehu.. 😕 musim sa spytat sestricky.
A preco posudkovy lekar? Aj ja som teraz uz mesiac PN, to aj mna poslu k posudkovemu? 😕
...

pink_lady
10. mar 2009

lenocka ked ti vedie PN gyndos tak nemusis len mne vedie PN zatial obvoďák, a tam treba posudkovu komisiu...ale povedal ze len ukaze moju kartu

lenand tak vela vela oddychuj 😵 aozaj ty zvladas vodu? ja mam s nou riadny problem ju do seba dostat 😀 musim pit po takych minitroškách

lenocka3
10. mar 2009

aha - to som nevedela 🙂
pinky - mas na mysli normalnu vodu? tu mozem. Len nemozem naraz toho vela zjest. Lebo sa mi urobi taky hrb na zaludku a je vacsi ako "hrb" na podbrusku 😀 tz, ze len tri kusky z vianocky dnes, nie skoro cela naraz 😀

lenand
10. mar 2009

teraz už dobre znašam vodu ale nemožem pit čaje iba jeden druh lebo v nich citim akoby piesok 😝

lenocka3
10. mar 2009

🙂 ja nemozem vodu z vodovodu, lebo mam pocit, ze citim pach potrubia, cez ktore ta voda prechadza 😅
a caj - ja len ten cierny 😅 😔 nemozem si pomoct. A strasne mi chuti taky ten obycajny PIGI-caj 😕

lenocka3
10. mar 2009

ked uz sme pri jedle a pri piti, tak idem nieco dat do zaludka 🙂 😵 😉

pink_lady
10. mar 2009

normalnu vodu "z vodovodu" nemozem ani citit 🙄 len mineralku aj to len niektore - bud Fatra, Magnezia, alebo Sulinka.OStatne do seba nedostanem Nuz, ten nas drobec je prieberčivý 😀 len neviem po kom 😅
teraz obcas zvladnem uz aj sumive magnezium ale vacsinou len vtedy ked mam migrenu inak z neho 😝

hrb na zaludku 😀 😀 😀 😅 😎

pink_lady
10. mar 2009

dobru chut 😉

lenand
10. mar 2009

čo dnes varite ja som spravila hrachovu kašu a zeleninovu polievku tak sa akurat napchavam 😀

lenocka3
10. mar 2009

😅 vianocku s maslom a dzemom a s grankom... 😅
myslim, ze vecer si skusim dat parok s rozkom, mam strasnu chut na horcicu 😅 😅 😅 manzelik ma navarene od nedele, musi dojest, bo mne to nechuti 😀

pink_lady
10. mar 2009

ja som sa dnes prizivila na obede co navarila mama 😀 - robila furmanske halusky, ale ja som to obmedzila len na halusky so slaninkou, nic ako bryndza, smotana, syr momentalne do seba nedostanem 😀

inak ked som isla z nemocky dnes tak som dostala ooobrovsku chut na taky ozajtny poriadny fast-food ale skoda, nebol ziadny na blizku ☹

lenocka3
10. mar 2009

fast-food... pinky, keby chodim do roboty, asi nic ine nejem 😀 a 😝 😝 😝
ale ja mam uz tyzden chut na taky fajny gyros s kopou hranoliek a tzatzikmi a zeleninovou oblohou... ale strasnuuu... ale asi by som sa nadychla len tej vone masa a 😝 a bolo by po radosti...

pink_lady
10. mar 2009

no ved lenocka ja som minule mala obrovsku chut na taky poriadny kebab ze mnam mnam mnam a potom teda to bola ina blinkačka 😝 😝 😝 😝 😝 😀 ale dala by som si znova 😀

pink_lady
10. mar 2009

baby mne akurat volali z roboty, ze riaditel sa na mna uz vypytuje ze co je so mnou 😠 😢 😕 toto je taky hlavny riaditel ten este nevie ze som tehu 😅 jemu to oznamit to bude najkrutejsie 😀

zuzka1.
10. mar 2009

ahojte buduce mamuse,
mylsim, ze ja tiez patrim k vam, jedno babinko uz mame, chceli by sme druhe.
Bola som u lekara, diagnostikoval mi zapaly vajecnikov + cca 10ks cyst(viac nepocital), ale malickych(naposledy som mala 13cm primer, 1kg vaha). A tiez mi povedal, ze tam mam endometrium. netusim co to znamena!!!!!!!neviem presne aku velkost napisal.
Mozte mi napisat co by malo teraz nasledovat??
Na zapaly mi dal atb, pichol injekciu na menzes, bol , ale slaby, zajtra pojdem k nemu a pozre co sa deje s cystami aj tym endometriom.
mylsite, ze sa mi podari otehotniet?

pink_lady
10. mar 2009

zuzka, nemas ty polycysticke vajecniky? vtedy byva tolko cyst 😕 niekde tu tema v snazilkach o PCO je a je tam aj viac kociek co otehotneli.
a endometrium alebo endometriozna cysta? lebo endometrium je vystelka v maternici, to by bolo o.k. 🙂

slavka30
10. mar 2009

ahoj juliana535 tu nikto nikoho neodcudzuje a rozumiem zeny co su tu ze sa brania kazdy ma pravo na svoj nazor ale ked si napisala ze vies ake to mali tazke tak preco im taketo nieco pises ...nechcem byt mudra ale take nieco sa nepise tehulkam po takejto chorobe a ja ich rozzumiem ze maju o seba a o babetka strach lebo otehotniet pri tejto chorobe je tazke ....a mala rada ked este niekde nieco napises tak si prv zisti co ta choroba obnasa a tak sa pripoj ......

pink_lady
10. mar 2009

slavka chyba mi tu tlieskajuci smailik 😅 😵 😉

slavka30
10. mar 2009

dakujem pekne ale vies neda y to ked niekto nieco take pise .....keby bola boze chran v nasej situacii tak sem take nieco nenapise .... 🙂 😉

zuzka1.
10. mar 2009

pink lady asi to tak bude, nevyjadril sa presne tak, ale len tak tam predsa nebudu. Uvidim zajtra co mi povie. Cakali sme na menzes, ci tie cysty pomiznu aj smae a mylsim, ze amm len endometrium, lebo vravel, ze by to mohlo tiez zmiznut, ked budem mat menzes.
No uvidime. velmi by som chcela druhe babinko!!!
a kocky vam gratulujme, uzivajte si to plnymi duskami!!!!!!!!!!!!tehu aj porod aj vychova dietatka su uzasne!!!!!
a dotycnej sa cudujem, otehotniet je tazke niekedy aj pre zdrave zeny, nie este pre zeny, ktore maju akykolvek, ked aj maly problem!!!!!!
strach s porodu-pistanie ma asi kazda, niektora o otm hovori, ina nie!!!!
ja som "pistala" od 20tt asi do 35, potom osm to uz chceka mat za sebou, lebo som bola jak lokomotiva, velka, tazka a stale som fucala!

juliana535
10. mar 2009

Baby, ja viem čo tá choroba obnáša a nie som ani zatrpknutá, mám tri zdravé deti a dakujem Bohu ze mi ich dal, uz vam nenapisem lebo aj tak nechapete co vam clovek chce povedat, mozno sa nato budete divat inak ked porodite, drzim vam palce aby ste deti uspesne donosili a porodili co najrychlejsie a najbezbolestnejsie

mirip
10. mar 2009

no tak potom? ked máš tri deti tak sa im venuj a nie nám vypisuješ také voloviny 😵

monika3
autor
10. mar 2009

juliana tri deticky...pekne, prajem Vam tiez vela zdravia
dakujeme za palce ....ale ten prvy prispevok musis uznat ze nebol pisany zrovna najvhodnejsie, teda dali sa volit aj lepsie slova, tak reakcia bola preto taka

zuzka ci mas endometriozu ti potvrdia laparkou, moze sa jednat aj o inu diagnozu.....

baby ja som dnes ako na kolotoci... hadam sa zajtra z toho vyspim, supla som si aspon magnezium a cecko

a s tou Pn neviem - ja som nemala zatial ziadnu kontrolu, mne moj gyndos poslal pre moju obvodnu niaky papier ze som dlhodobo PN vraj kvoli kontrolam, ale kamoska ked bola Pn cele tehu tak ju vraj pravidelne kontrolovali,