Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

bleelka
15. júl 2009

dik babulky ukludnili ste ma... uz len najst ten kocik nazivo a vyskusat ho... to bude asi najvacsi problem...

a dik za rady, cukrovku nemam, voda sa dala vypit, trebalo ist nasmadno a potom to hodite do seba ani neviete ako... od smadu 😀

lenand
15. júl 2009

ahoj scarlette ako sa maš pekne mena si vybrala moj mužik sa tak vola ako to prve meno chceš dat 🙂
bleelka 🙂 a fusak tam určite vojde neboj a hlavne kup autosedačku aby si prišla aj do sniny potom dame stretko

scarlette
15. júl 2009

lenand v tychto horucavach sa snazim nejako prezit, skoro nikam nechodim a ked tak jedine autom a pustam klimu...
no tak nasi muzi maju rovnake krsne mena, ono obaja vlastne budu mat meno po tatovi, prve je jeho normalne a druhe je birmovne 🙂 aspon sa nebudu hadat 😀

pink_lady
16. júl 2009

cawte
monike nam dnes zacina 38 tt to uz uz ma na spadnutie 😵 myslim na nu aspon na dialku dufam ze nam pride potom napisat ake to bolo a prida fotku chrobacika 😵

lenand pozdrav oliverka aj filipka inak som rozmyslala aj nad menom filip len tych jen ejako vela v okolo tak nech nepovedia ze opakujem 😎 takze to bude asi Oliver 😵

scarlette tebe to tiez pekne nabiehaju tie tyzdne ani sa mi nechce verit ako sme sa tu pred rokom a pol trapili pred a po operacii a teraz sa tu pekne zagulatujeme 😵

pink_lady
16. júl 2009

inak uz by som si asi mala zacat seriozne balit tasku do porodnice 😅

ellianka
16. júl 2009

ahojte žienky 🙂
gratulujem všetkým k nádherným tt 😵
a pripájam sa ku kočíkovej debatke, my sme si síce vybrali kočík a už len pozeráme, kde by sme ho čo najlacnejšie kúpili...nakoniec si ho asi necháme poslať z polska...lenand zdá sa mi, že aj vy máte xlander alebo sa mýlim 😅
waw na tej fotke zo zoo ste krásny 😵

pinky, aj mňa chytila akási nervozita, že ešte nie som pobalená do pôrodnice a tak začínam tašku chystať...veru mali by sme byť pripravené 😉
hoci tu u nás sa akosi nedajú zohnať poštolkové nohavičky na kolieska ale len také na suchý zips a tie sú vraj o ničom...aké máte skúsenosti vy?

my sme včera mali poradňu a okrem brutálne nízkeho tlaku sme ok. ale tá horúčava ma nesmierne ubíja a ráno sa budím viac unavená ako keď som si večer išla lahnúť 😝

ellianka
16. júl 2009

kočky rozmýšlali ste aj nad látkovými plienkami alebo budete používať len jednorázovky?

mirip
16. júl 2009

elli do porodnice vraj by mali byť aj látkové aspon tu u nás to tak je, aj ked vobec naširoko nebalia detičky, len do perinky a hotovo ale plienky látkové mám aj ja vo výbave, 20ko aj kvoli tomu sa doporučujú ked sa baby napapá tak ked si odgrgne aby nebola grcka na nom alebo na tvojom pleci, inak naširoko sa nebalí ani doma, sa dávajú ortopedické nohavičky potom a len v najnutnejšom prípade doporučí detská lek. ešte aj naširoko baliť, tak neviem ale ja mám 20ku plienok láptkových kúpenú a ešte dve velké plienkové osušky

bleelka
16. júl 2009

ahojte kocky,
lenand, tak to stretko mozme dat v Snine aj teraz, chystame sa tam buduci piatok 24.7 a zostaneme do utorka, stredy 😉 dufam, ze zvladnem tu cestu...
vcera na mna dolahla mierna depresia, lebo som si uvedomila v akej sme situacii a aj som si poplakala... o cca 3 mesiace porod, byt nedostavany, v podnajme nemozme ostat a novy podnajom kde by sme boli sami si nemozme dovolit.... takze teraz mi dochadza co to bude za stav, ja v BB a manzel v BA ... na neviem ako dlho... a neviem ako dojdem z porodnice, ci na podnajom na jednu-dve noci a potom do BB alebo rovno z porodnice do BB co nieje bohvieco hned po porode cez pol republiky.... do podnajmu ani postielku nejdeme kupovat, naco, ked tam nebudeme... neviem kde to babo bude spat, ci v kociku alebo na posteli a manzel na zemi... zacinam si trhat vlasy... 😖

lenand
16. júl 2009

čavte babulky tak ja použivam iba jednorazovky a filipka som balila naširoko do teraz len teraz je horuco tak iba na noc a to tak že dam pampersku a dve plienky a nohavičky ortopedicke ale mame už za sebou kontrolu tak nožičky mame vporiadku 🙂 platnene plienky sa vam zíjdu na odgrcnutie a ja davam aj pod hlavku do postielky ale na balenie ako kedysi len do latkovej nepouživam trošku pri oliverkovy som skušala ale do hodiny bol počurany tak že až dupačky boli mokre a potom to prat žehlit tak dam pampersku a mam po starostiach ale je to na každom ako sa rozhodne eli mi mame tako jumper kočik ale kamoška ma xlander a bola s ním velmi spokojna a vlastne su podobne len naš je lacnejší ale ja som zatial velmi spokojna chodí velmi lahučko a super sa sklada do auta a o to mi išlo a ked ideme na nakup tak dame drobca do sedačky a vezmeme len konštrukciu a ide sa 🙂
tu strašne hrmí tak dufam že aj poprší lebo je neskutočne dusno

pink_lady
16. júl 2009

ellianka ahoj veru dnes som na teba myslela ze ako sa mas 😵 hovor mi o tom rannom prebudzani 😝 ale ved uz len par tyzdnov nejako vydrzime 😉 tie postolkove nohavicky na kolieska som kupila v takom nie babatkovskom/detskom obchode - tam mali len na suchy zipst ale takom "starom" klasickom obchode - kusovy textil, kde predavaju vsetky velkosti, kvalitne vyrobky slovenske a balia este do papierov 😅 😀 ...urcite je taky obchpod aj v Ziline - vacisnou to byva v byvalom priore alebo na blizku 😀 /je tak u nas i v TT i v PO som tak videla - v inych mestach som neskumala 😀 /. kupila som tam aj latkove plienky, 10 kusov, viac nebudem, to len na siroke balenie, pod hlavicku a odgrcnutie ...najlepsej kvality ako sa daju u nas kupit ale ked mama vytiahla zo skrine nove latkove osusky co mala v skrini nejaky ten rok /etse boli zabalene v papieri prior/ tak som len zirala na ten rozdiel...no tak taka kvalita tu uz nikdy nebude ☹
lenand posli nam burku prosiiiim 🙂 idem aj ja pozriet fotky zo zoo 😵

bleelka ty mas rodicov v BB? a nechcela by si rodit rovno v BB aby si nemusela po porode cestovat? neboj sa aj v horsich podmienkach ludia su - ani u nas to nei je idealne - ale nejako bude, neboj sa 😉 zvladneme to 😉 hlavne nedepkuj
inak u nas do porodnice sa beru papierove plienky

pink_lady
16. júl 2009

lenand na fotkach ste zlatucky 😵 strasne mi inak podobas sa na nasu susedu 😅 ako pozeram filipko etse stale pestuje "babatko" ☹ chudatko moje v tomto teple ☹ ☹

lenand
16. júl 2009

mne tie ortopedicke nohavičky na suchý zips celkom sedeli išlo mi to rychlejšie ako s timi kolieskami tie som použivala pri oliverkovy

korusa
16. júl 2009

ahojky babenky 🙂
chcem vam zagratulovat ku krasnym tt-kam, ako krasne vam pribudaju - ako len ten cas leti.
Sem tam k vam nakuknem ale moc neprispievam, zial nemam este cim, ale hadam sa to uz coskoro zmeni 😉
Ale kvôli comu vam tentoraz prispievam: mam pre vas krasnu spravicku, vcera sa nasa monicka stala maminkou 🙂 Tak jej chcem aj touto cestou pogragulovat a popriat len to naj naj pre jej celu rodinku - vela vela zdravia stastia 🙂 🙂 🙂
tak zatim 🙂

korusa
16. júl 2009

takze pogratulovat (hups preklep - zaujimave slovo...)

lenand
16. júl 2009

toje super gratulujem k babetku monicka 😵 😵 😵 😵

korusa ak vieš miery a meno tak nam napíš a pozdrav od nas monicku 🙂

pink_lady
16. júl 2009

jezis monicka gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 az ma zimomriavky chytili a skoro mi slza vypadla 😵 😵 😵 takze sa nam to rozbieha...korusa napisa viac ak vies a pozdrav nam ju a ze vela vela zdravicka prajeme a maminke tiez rychle zotavenie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pink_lady
16. júl 2009

a korusa tebe nech sa tiez zadari 😉 😵

pink_lady
16. júl 2009

velmi ti to zelam 😉

ellianka
16. júl 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeej korus 😵 dík za nádhernú správičku
sedím tu dojatá a veľmi sa teším z moniky a jej malého dávidka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a posielam myšlienky so želaním zdravíčka a všetkého čo sa len želať dá 🙂

tak a už som na rade ja 😅

ellianka
16. júl 2009

lenand nedokázala som dešifrovať ten nadpis na vašom kočíku ale myslím, že obe značky tako aj xlander sú si veľmi vizuálne podobné. som rada, že počuj ďalšiu dobrú reakciu na tento kočík. akosi mi hneď padol do oka, tak sa naň už teším a tiež sa mi najviac páči tá verzia v zelenej farbe 😉

pinky, taký ten starý dobrý "komunistický" textilák som navštívila a bohužiaľ. vraj už neexistuje ten dodávateľ od ktorého brali ale lenand ma uspokojila, že aj tie na suchý zips sú fajn. tak ak nezoženiem nikde, tak kúpim tie.
kamošky mi odporúčali nákup v TN vraj je tam dobrý výber za rozumné ceny všetkých detských vecičiek. tak možno sa ešte vyberieme. a ten rozdiel v kvalite plienok je poriadny aj moja mama odkialsi vyhrabala balík takých starých klasických a tie sa s tými novými nedajú ani porovnať...

kočky dík za rady ohľadne plienok, tých pár obyčajných na odgrcnutie atď. mám ale skôr som rozmýšlala nad tým, že by som drobca balila aj do jednorázoviek a aj do niečoho takéhoto http://latkovepleny.inshop.cz/inshop/scripts/pr...

pink_lady
16. júl 2009

elli a aky obchod v TN odporucali? 😅 akoze kedze som z TN 😀 tu maju v tom starom textilaku tie s kolieskami 😉

ellianka
16. júl 2009

pinky, žiadny konkrétny ale všetky všeobecne, vraj tam máte väčší výber a dokonca aj viac obchodov.
kamoška u vás v TN nakúpila celú výbavu, vrátane kočíka a fakt pekné vecičky. akurát budúci týždeň ju idem pozrieť 🙂 aj jej malého drobca

pink_lady
16. júl 2009

tie latkove mozu byt fajn plienocky len nejak moc to stoji ☹

ale ozaj by si mohla dat nazov obchodu ze kde mam ist kupovat 🙂 lebo viem ze o vsetkych obchodoch neviem... ☹
a niektori od nas chodia do Uherskeho Brodu, je to par km a veci su tam o polovicu lacnejsie 🙄

pink_lady
16. júl 2009

elli no pekne a mna prides kedy pozriet? 😀 😎 niekedy ked budeme vsetky maminy by sme mali dat kocikovy meet byvale tehulky s endo ... 😎 len skoda ze sme tak povzdalovany od seba ☹

to vazne je u nas lepsie ako v Ziline? ved ta je vacsia 😕

ellianka
16. júl 2009

tiež zvažujem tie látkovky kvôli cene ale keď kúpim len pár kusov tých one size (od 0 do 15kg) tak sa to možno aj vyplatí. ešte som sa na 100pro nerozhodla.
pinky, neboj zistím konkrétny názov obchodu a dám vedieť 🙂 a určite sa ozvem ak k vám pôjdeme

veru také spoločné stretko by bolo super 😵 🙂 však niečo vymyslíme...tuším to monika nazvala ako "kočíková tour po slovensku" 🙂

tu v ZA sú tri obchody čo stoja za reč a poväčšinou majú polský predražený tovar 🙄
ja som zatiaľ nakúpila pár vecí cez net a tiež pekné vecičky v tescu, hlavne teraz keď tam bol výpredaj...

pink_lady
16. júl 2009

ano aj ja som v tescu nakupila teraz ked bolo ze minus 50% na takmer vsetok detsky tovar 😅
je to veru smutne ze v okolitych krajinach su detske veci o hodne lacnejsie ... ☹ ked si porovnam - u nas v Kerame som videla presne tie iste polodupacky v prepocte za 170 sk a v CR za 80 Kč ...teda minimalne o nejakych 75 sk lasnejsie 😒

to stretko s kocikami by bolo velmi super 😉

ellianka
16. júl 2009

aj mňa tie ceny rozčulujú 😠 tu u nás predávajú tú istú zavinovačku z poľska za 590sk a v poľsku za 250sk...to sú úžasné rozdiely. a kto nemá možnosť vycestovať na nákupy tak mu neostáva nič iné ako vysoliť kopec peňazí 😒
obzerám české eshopy a aj s poštovným to vyjde lacnejšie ako u nás...tak určite zopár objednávok ešte urobím.
a tá akcia v tescu bola fakt super 😉

určite nejaké stretko urobíme 🙂

stále musím myslieť na moniku a malého drobca...a usmievam sa tu na monitor od ucha k uchu 😀 😵

korusa
16. júl 2009

diky pinky, posnazim sa 😀
veru eli, uz si na rade 😉 No o monicke viem len, ze rodila cisarakom, a maly sa vola David 🙂 Pisala som jej sms, ale neodpisala, asi oddychuje,alebo sa vytesuje uz s prvymi navstevnikmi z maleho. 🙂 Ked budem vediet nieco viac tak vam dam vediet. zatim pa 🙂

ellianka
16. júl 2009

koruska, pozdravuj ich oboch od nás 😵 🙂 😵
a verím, že sa aj ty k nám čoskoro pripojíš 😵 😵 😵