Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

ellianka
23. júl 2009

jeeeeej pinky 😉 tak prosím pozdravuj lenočku aj s malou princezničkou 😵 😵 😵

ja som tiež zvedavá či to bude vychádzať, naše prvé pohyby boli 20.marca, takže by to vychádzalo okolo 20.augusta 😅 ak správne počítam...čo je zhruba o týždeň skôr.
pinky, nepozerala si na koníku tému o maliníkovom čaji? ja som sa včera začítala a premýšlam, že vyskúšam jeho zázračné účinky 😀
a toho prenášania sa aj ja obávam, veď už teraz by som rodila 😎 😀

ellianka
23. júl 2009

ahoj mirip 😵
tak to by bol veru náááááááádherný darček, keby vám to takto pekne vyšlo presne na výročie 😉
aj mne o tom hovorila sesternica a aj jej to pri pôrode vyšlo tesne o jeden deň.
no uvidíme 😉

tittika
23. júl 2009

ahojte tehulky moje

dakujem za "zrele" tttt- čka 😀

pink_lady
23. júl 2009

Elli pozerala aj ine materialy o tom malinikovom caji ale mam kamosku co to pila a prenasala 2 tyzdne 😝 tak neviem 😀
mne by to mohlo zas vyjst na meniny - 12.9., tiez by to bol krasny darcek 😵 Ale to je zas este dlllho radsej nech je to 27.8. to budem mat tiez jedno vyrocie - sice take smiesno-cervene 🤐 😀 😀 😀

ellianka
23. júl 2009

pinky, no vyskúšam ten maliník, vraj je chuťove dobrý a keď nezaberie aspoň budem dodržiavať pitný režim 😀
no ja by som si tiež dátumovo vedela vybrať 😀 😀 😉
a možno porodím na tvoje "červené" výročie... 😅 😀

bleelka
24. júl 2009

cafte tehule, no od prvych pohybov je to vraj polka a druha verzia, ze k dnu prvych pohybov treba pripocitat 20 tyzdnov a je termin porodu... mne by to vychadzalo cca 19.10 co je tiez skoro, tak uvidime... podla velkosti a ms dokopy mi lekar stanovil termin na 6.11., ale mam pocit, ze to bude skor...okolo 1.11....

titti TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tittika
24. júl 2009

dakujeeeem 😝 😝 😝

pink_lady
24. júl 2009

ahojte, elli vies co rozhodla som to aj ja skusit s tym cajikom, len som ho dnes zhanala a nemozem ho zohnat...tebe sa podarilo?
poobede ideme do poradne tak drzte palce 😅
bleelka uz ste na cestach?

a elli si zas urobila naskok 😵 😠 😀

bleelka
24. júl 2009

pinky, ano, sme teraz u nasich v dedinke pri BB, o nejaku hodku-dve sa chystame do BB kuknut kociky 😉

ale to teplo je desne, hodim na seba len saty a snad to prezijem bez ujmy...

lenand, do Sniny ideme asi az v utorok, teda od stredy do soboty tam budeme, museli sme zmenit plan, kedze az v pondelok by mal opravar dokoncit auto, tak snad ho v sobotu a pondelok urobi, lebo ak nie, tak ho asi pojdem prerazit... vcera vo vlaku som to ledva prezila a dufam, ze naspat uz pojdem autom s klimou a nie vlakom 😝

vy to ako znasate tieto tepla??? neviem si predstavit keby som mala brusko este o mesiac-dva vacsie.... 😝

ellianka
24. júl 2009

ahojte 😉
pinky, ja som bola v troch lekárňach a tiež som ho nezohnala ale v jednej lekárni bola taká strašne milá pani a tá mi doporučila alchemilku (tá vraj má podobné účinky). ešte skúsim pozrieť v takých tých špeci obchodoch na čaje a bio potraviny.
a taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto tuho držím palce na poradňu 😵 😵 😵 😉

veru bleelka to teplo je desné 😝 😝 ale čo narobíme, však pre tie naše drobiatka urobíme všetko aj sa budeme dusiť vo vlastnom pote 😝 😎 skôr mám problémy s dýchaním 😅

tak kočky pekne nohy do kýblika, chladený drink (samo že nealkoholický) do ruky a nejakého šikovného ovievača 🙂 😎

ellianka
24. júl 2009

pinky, už sa teším na novinky 🙂 😀 😵

bleelka
25. júl 2009

ahojte kocule, zas mam otazku ku kocikom, lebo to je moja asi vecna dilema... je velkou nevyhodou ked sa neda skortova cast kocika, teda ani hlboka a vajicko otocit do opacneho smeru jazdy? ze teda hlboka a vajicko je k mamine a sportiak od maminy? velmi to vadi? vdaka moooc

dahra
27. júl 2009

Ahojte,
sem-tam vas citam, ale neprispievam 🙂. Teraz prispejem kvoli tej alchemike.

Nasla som jej pouzitie:
Používa sa pri ochorení žalúdka, čriev, silnej menštruácii, zhoršenej činnosti vaječníkov, zápalové ochorenie vagíny, hemoroidoch, klimakterických ťažkostiach, cukrovke,. Mierne podporuje aj vylučovanie moču a zmierňuje kŕče.Okrem týchto sa v ľudovom liečiteľstve používa na posilňovanie maternice pred pôrodom a to mesiac pred pôrodom piť 3 šálky čaju denne.

Ja s nou nemam skusenosti, ale viem, ze moja sestra ju pila, ked si myslela, ze ma problemy s crevami. To este netusila, ze ma endo. Parkrat si ju dala, ale kazdy raz po par hodinach dostala silne krce. Ak to podporuje cinnost vajecnikov, tak prebudza aj endo. Neviem, ako je to v tehotenstve.

monika3
autor
27. júl 2009

ahojtee....
my sme sa boli dnes ockovat,maly bol hrdina 😉 je vcelku dobry ale kupanie moc nemusi 😉
niekedy som dost unavena,hlavne vecer da vzdy zabrat ale ved to uvidite maminy ...ale je to pekne 😉
a co sa tyka chudnutia tak v tom kolotoci som uz uplne na normalnej vahe ako pred tym 😉

prajem Vam pekny denik a nech vam to rychlo ubieha 😵

lenand
27. júl 2009

monika ahoj aj moj filipko zo začiatku plakal pri kupkaní a teraz plače ked ho vyberam z vody vo vode sa na mna smeje a s tým chudnutim aj ja už mam povodnu vahu len ešte bruško trošku tak sa snažim cvičit

monika3
autor
27. júl 2009

jej Lenand si ma potesila aj sa mi zdalo ze vcera uz to bolo o trosku lepsie....tak uvidime neskor
a Filipko uz riadne narastol, fesaaaaaaaaaaak 😵

ellianka
27. júl 2009

ahoj monička 😵
tak vy už ste zaočkovaní 🙂 a to kupkanie je len otázkou času, kedy si ho malý dávidko zamiluje 😉
tá správička v tvojom pase je nádherná "mám 1 dieťa" 😵 😵 😵
no mne sa zdá že posledné dni akosi rýchlejšie podrástlo bruško a aj to kilečko nabehlo 😅 😀
tak som rada kočky, že to potom rýchlo pôjde dole 😀

pink_lady
28. júl 2009

ahojte holky
kocky tajne vam zavidim ze ste vsetky doma...Tu tiez zacina teplo a umerne s nim sa mi zvacsuju nozicky v oblasti clenkov 😎 😀 a lavore tu nemaju 😀
ellianka no som zvedava ze kedy sa dopracujem ja k tomu malinovemu cajiku...Ono listy mam doma,ale kde by som si ho tu varila a cedila? 😅 😀
monička pozdravujem Davidka 😵 😵 😵

ellianka
28. júl 2009

ahoj pinky 🙂 ten čaj sa odporúča piť až od 36tt...takže lístky ťa doma pekne počkajú 😉
a neboj už len dvakrát sa vyspíš a budeš doma aj ty s nohami pekne v lavore 😎 😉 😀

ja som sa konečne posledné dve noci dobre vyspala a aj mám akosi viac energie 😎

a pozdravujem všetky kočky a aj drobcov 😵 😵 😵

ellianka
29. júl 2009

jeeeeeeej vyzerá to tak, že si tu budem zatiaľ písať sama 🙂 😀
tak nás aspoň hodím o kus vyššie 😉
dnes sme boli na poradni a až na nejaký výtok 😠 😝 (dostala som aj tabletky) sme v poriadku a pekne veľký 😵 drobček sa otočil hlavičkou dole...tak už len čakať na ten veľký deň D 😵 😵 😵
príjemný letný deň všetkým vám 😵 😎

lenand
29. júl 2009

čavte eli už sa ti to krati
ja som teraz doma len s filipkom oliverko išiel s našimi na chalupu na celí týžden
pink prečo si v nemocnici čo sa stalo
dnes som sa stretla s bleelkou tak sme pokecali

lenand
30. júl 2009

ahojte tak dnes je teplučko idem s filipkom na prechadzku 🙂

lenand
31. júl 2009

ahojte zajtra sa vrati oliverko už nam je smutno ale on sa ma skvele stale mu večer volame 😉

korusa
3. aug 2009

ahojte tehulky a maminky,
vidim, ze vam bruska krasne rastu, deticky tiez, tesim sa s vami 🙂
Len som chcela prispiet k tomu malinovemu caju, tak neviem, ci môzu tehule aj mätu - pretoze ja uz pijem dost dlho caj od Mistralu - Medovka - mäta a malina (zmes) da sa kupit v Jednote, alebo v Hypernove - mne velmi chutia vsetky caje od Mistralu 🙂 Tak keby ste nezohnali iny caj - tak mozno by stacil aj tento? zatim pa pa a myslim na vas v tych horucavach - s bruskami to asi nie je take jednoduche.... Ale hned by som to brala 😅 😝 Ale vsak vyckam casu.... 🙂

pink_lady
3. aug 2009

ahojte hviezdy 😎 😀 😎
lenand uz aj olinka doma? 😵 pekne si uziajte leto vospolok 😵

elli kedy odstartujes dalsiu seriu porodov? 😎 😀 vraj porod v termine sa berie ukonceny 37 tyzden takze uz to mas za chvilku 😎
korusa dakujeme za tip 😉 posielam TTT pokial este mam /dlho uz nebudem 😀 /

babulky ja sa tak strasne tesim na toho nezbednika z bruska 😵 😵 😵 "trosku" mam obavy z porodu ale myslim ze tych par dni bolesti bude uz oproti tym 9 mesiacom malina 🙂 😎

ellianka
3. aug 2009

ahojte žienky 🙂

koruš, dík za tip a aj my myslíme na teba a tiež pripájam T 😵 T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵T 😵 nech sa pekne v tomto teple rozmnožia a prilepia 😵

no pinky, to by som aj ja už rada vedela kedy sa to rozbehne 😨 😀 ale vraj mi trochu kleslo bruško, tak že by to bol znak blížiaceho sa dňa D 😵 🙂

včera mi inak brutálne opuchli nohy...som sa vyplašila 😔 😝 ale dnes je to lepšie a vraj keď to nie je v kombinácii s vysokým tlakom tak je to v pohode...v stredu idem na poradňu, uvidíme čo na to doki

a ten sypaný maliník som kúpila v lekárni tuším za 1,20

príjemný dníček 😵 😵 😵 mamuľky, babuliatka, tehuľky

bleelka
3. aug 2009

ahojte kocule,tak som spat z dovolenky... vyse tyzdna som tu nebola, tak dufam, ze sa mate vsetky fajn 😉
dnes bol tazky navrat do prace teda...uz nech som na materskej 😉

lenand ma predbehla, ja som sa chcela pochvalit, ze sme sa stretli a dufam, ze sa nam to este niekedy podari, sice na vychod pojdem asi az s malou uz... dost sme sa za tychto 11 dni nacestovali, takze na par tyzdnov snad pokoj od auta 😉 maly je zlatunky, lenand vyzera super, kiez by som aj ja mala taku figuru par mesiacov po porode 🙂

brusko mi pekne podskocilo, pribrala som dalsie 1,5 kg, takze uz mam 11 kg a to som este len vcera zacala 7.mesiac....takze to vidim na taku dvacku, co sa mi nie moc paci, uz som pekne zacelulitidovana, takze des, no dufam, ze to dam po porode lahko dole...snad..
dnes ma boleli krize asi 7 krcov takych mensich, no neviem co to je, ci sa posuva kostrc dozadu ci co, no nic prijemne veru...
dufam, ze trochu ochladi, lebo z toho tepla mi puchnu clenky ☹

zacinam sa znepokojovat ci sa z nasej bambulky nevykluje chlapcek, lebo sme nakupili ruzove veci a teraz si hovorim, ze co s tym potom ak nahodou, lebo dnes mi kamoska povedala, ze jej kamoske oznamili v 8.mesiaci ze nebude baba, ale chalan... no to by bol pekny sok..mojej susesde sa to stalo v 7. mesiaci...tak som zvedava na poradnu 18.8... do toho ma zacal boliet zub, uz niekolko dni, zak musim aj k zubarke... uz mi to opravovala dvakrat, tak neviem ci si nepojdem uplatnit reklamaciu alebo co...

no majte sa pekne zatial, idem posurfovat trochu kym ma muzik nevyduri spat, papa

pink_lady
4. aug 2009

ahojte,
ellianka, nech to uz uz pride 😵 budem moc drzat palce dufam ze nam das potom skoro vediet...Aj ja mam ten cajik ale neviem ci ho mozem pit aby som si nieco nepopohnala a nepokazila pokial je drobec zadockom, nech sa nerozbehne prirodzeny porod pri ktorom by sa nieco poskodilo...Naviac este musim ist na ocne kvoli posudeniu priebehu porodu 😎

opuchy su fyziologicke pokial nie su v kombinacii s vysokym tlakom ci bielkovinami v moci...

bleelka 😅aj ja poznam dost pripadov ze do takeho 36 tyzdna to bolo dievcatko a potom zrazu chlapček 😅 Ale aj opacne takze vacsinou mam neutralne veci...aj ked pochybujem ze ten pekny ovisajuci organik so som minule videla na uzv by bola len spuchnuta suska 🤐 😀 a bleelka keby aj tak sak ruzova je teraz moderna aj pre chlapcov a v rakusku chlapcekov obliekaju do ruzoveho 😉

bleelka
4. aug 2009

pinky, ty srandistka 😀 no to by bola dobra trauma kebyze chlapceka dam do ruzoveho...chudacik...
ja som zas pocula opacne, ze ked povedia ze chlapcek, tak aj bude chlapcek, ale z dievcatiek este vedia byt chlapcekovia... sice aj kolegyni sa stalo, ze bol chlapcek a potom dievka, ale to bolo asi tak v polke tehotenstva, takze este zavcasu...

mirip
4. aug 2009

Ahojte tak aj my sme boli dnes na kontrole, od 21t sme neboli na UZV, rozmermi sedíme na tento týždeň tt a máme okolo 1700gramov, malá mu aj pákrát kopla do toho čím mi behal na sone po bruchu 😀 a nevidel nič navyše 😀 , ja mám všetko biele, žlté a oranžové zatial len jedny dupažky s dlhými rukávmi mám ružové a keby náhodou bol chlapec tak to bude mať len na doma 😵