Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

prahaxx
20. júl 2010

no a uz len na zasmiatie, ako som bola kazdy druhy den pripravovana na porod, tak mi nedavali jest, vysledok, - 1,5 kg, kde zbierat energiu a silu na porod? ☹

janemari
20. júl 2010

@prahaxx tak to mas hotovy horor.Drz sa a nech ides do nemocnice naozaj uz len porodit 🙂

katie233
20. júl 2010

@prahaxx tak takýto scenár môže pripraviť len sám život 😖. Ani najlepší scenárista by toto nevymyslel. Si si toho prežila. A prečo teda nespravili cisársky, keď to prirodzene nenapredovalo? Takto ťa nechajú týždeň trápiť, mrchy jedny a potom pustia domov. No nemám slov. Už si to mohla mať za sebou. Bojím, bojím, ako ešte dopadneme my. Tak sa drž, nech je to naostro lepšie 😉

dahra
20. júl 2010

Ahojte,
@prahaxx - prepanajana, to co? Takto ta tyzden nechat? A este ta poslali domov? To snad nie je mozne. Nedostatok miesta...vsak ja suhlasim s Katie, uz sme v 38tt, takze cisarskym to kludne mohli ukoncit. To podozrenie na zapal a tie bolesti nemoze sposobovat aj endo? Viem, ze Scarlette nezmizla ani pocas tehu a museli ju radikalne riesit pri porode ☹ a aj Evina pisala, ze jej to lozisko nezmizlo. Tebe tiez ta endo sposobovala velke bolesti aj predtym, mozno je tak agresivna, ze este ani pri porode ti neda pokoj -(
Som sa tak rozrusila, ze sa maly hned zobudil a kope ako divy, co cely den spal.
Myslim na teba!

prahaxx
20. júl 2010

na suvis s endoskou som sa pytala, odpoved bola presne taka, aku som ocakavala, len hadaju, ze by to suvisiet samozrejme mohlo. Takze by som potrebovala nejakeho riadneho odbornika cez tuto pliagu, len kde ho hladat. Snad sa to nejako pohne, este stale odznievaju hlieny zo zatky, krcok bolavy, neviem, ako to bude po porode, ako rychlo budu vediet urobit test na CA125, a co vlastne bude dalej - v nasich planoch - do dalsieho babatka ☹

lucy778
20. júl 2010

ahojte

@prahaxx teda, 😖 nemám slov k tomu čím si si prešla. po tejto skúsenosti aj ja dúfam, že už tam pôjdeš až na ostro. držím ti prsty, aby si to zvládla a aby to čakanie v bolestiach bolo čo najkratšie.

@ika33 uf vy to máte v rodine tiež "veselé", dúfam, že všetko tak ako sa nakopilo sa nakoniec aj vyrieši. ty sa hlavne šetri a nenervuj - aj keď sa to ľahko hovorí

ja tento týždeň ťahám sama a ešte je len utorok a som hotová, včera som bola do deviatej, dnes našťastie len do šiestej a to som mala nadrobené z minulého týždňa, keďže som vedela, že budem sama a správne som predpokladala, že niečo vyskočí 😝
neviem či mi drobec teraz nejak tlačí na mechúr, alebo čo, ale od večera sa neviem docikať. hlavne, ako som začala trénovať panvové dno či čo to trénujem 😀 keď zadržíš prúd moču.
brucho ma pobolieva, už som párkrát zacítila mrchovskú bolesť, ale našťastie len krátko. snažím sa nerobiť paniku, hlavne keď chodím teraz do nemocky každy pondelok a piatok na prípravu.

jani2
21. júl 2010

@prahaxx - tak to si teda fakt "užívaš"!? 😒 Ja tiež nechápem, že ťa nechávajú v bolestiach trápiť. Podľa mňa to určite spôsobuje endoška, proste v tom bruchu sú zrasty a tie bolia! Mne dr. pri prvom tehu vravel, že cisárky bude aj kvôli ťažkej endo, aby som sa netrápila. Preto nerozumiem, že ťa lekári nechávajú tak.... 😖 .
dievčatá chcela som sa opýtať, kedy ste išli prvý krát ku svojmu obvod. gyndošovi, teda tie čo ste otehotneli cez CAR...neviem, či tam už zájsť, či nie je už potrebné zobrať krv a tak. Ja si už fakt nepamätám kedy som tam bolo 1. krát pri prvom tehu.
Inak u mňa je to s tým špinením kvôli hematómu ako na hojdačke, raz viac, raz menej....keď ležím tak skoro nič ale stačí že sa len trochu postavím a hýbem a už hneď špinenie a aj trochu krvi..už ma to moc nebaví, stále som s Jankou doma a tak by som chcela ísť s ňou von na prechádzku 😢 ...no ale nejak musím vydržať!

ika33
21. júl 2010

Ahojte babulky,

Prahaxx - to je sila, nechápen tých lekárov na čo čakajú? Až kým im neprídeš povedať, že už si porodila a ony budú spokojní, že to nemuseli riešiť, či čo? Si pekne vytrpíš a to by si nemusela. Asi by si ich mala urgovať nech ti spravia radšej cisársky. Inak v poslednom čase počúvam iba takéto príbehy podobné tvojmu. Aj jedna moja kamoška si vytrpela svoje a napokon rodila cisársky ale až po niekoľkých hodinách trápenia sa. Praha, tak ti želám veľa síl a nech ti to hľavne dobre dopadne a nech to máš rýchlo za sebou. Držím ti palčeky.

Lucy - no u nás to je teda pestré ale už sa postupne z toho dostávame. POmaličky ale iste bude lepšie. Len keby sme už pokročili v niečom u tej malej, to je asi teraz to najhoršie, to beznádejné čakanie.

Ja som si naplánovala, že každý deň niečo malé spravým, tak dnes som už dala do poriadku balkón, nech si tam môžeme posedieť keď už nebude taká horúčava. Ešte niečo poperiem a potom budem oddychovať a čítať, raz na nete a raz knihu 🙂. Včera somsi uvedomila, že už do práce nepôjdem a už budem doma 3 roky. Musím povedať, že to bol celkom dobrý pocit. Nieže by som nerada chodila do práce ale už sa veľmi teším na svoju malinkú i napriek tomu, že viem, že to bude určite ťažké.

Dobre kočky, tak vám prajem pekný slnečný deň. Moc sa neuparte 🙂

dahra
21. júl 2010

Ahojte,
@jani2 - ja si pamatam, ze najprv som chodila do heliosu - teda potvrdenie tehu z krvi, potom o tyzden som sla na utz ci je nieco vidno a dalsi na akciu srdiecka. V ten den, ked akcia bola potvrdena, mi dali papiere, ze uz nemusim k nim chodit a mam sa hlasit u obvodnej. U mna to bolo v polke decembra, takze som tam odniesla papiere a oni ma objednali hned po novom roku. Takze ty by si tiez uz mohla ist. Mas potvrdene tehu, tak nech ta sleduju. Ale na tvojom mieste by som z casu na cas este skocila aj do heliosu. Oni ti spravia sono zakazdym. Obvodny gyndos asi nie. Zelam, nech to spinenie a hematom cim skor zmizne a nech ta netrapia ziadne obavy.
@prahaxx - ten endo odbornik by fakt bodol, skoda, ze v malych nemocniciach je to pri take vaznej diagnoze tazsie. Neviem ci vobec v ZA je niekto, ja som raz bola za sestrinym odbornikom v KE. On sa specializuje na endo a je ochotny a ludsky. Nebola som ani jeho pacientka, ale pokecal so mnou nejaku polhodku v sobotu v ramci sluzby v nemocke a "volneho" casu a este aj utz mi urobil.

Ja som dnes bola u svojej obvodnej, vobec sa neotvaram, maly nezostupuje dole, takze povedala, ze to vyzera na cisarsky. Keby sa narodil pred par dnami, tak by to bolo este zvladnutelne, ale ze uz teraz je na mna privelky a este bude rast. Takze musim sa ist objednat do nemocky a dat si spravit predoperacne v priebehu bud. tyzdna. Uvidime, ako sa to vyvrbi. Bolesti zatial nejake zvlast nemam, v noci citim bolesti v bedrach a lonovej kosti, ledva sa otocim. Cez den je zasa moje brucho ako zavazie, takze viac-menej posedavam, este aj ta noha je opuchnuta, takze sa mi velmi neda chodit. Vonku iba s pancuchou, co je des v tych horucavach ☹

katie233
21. júl 2010

Ahojte 🙂
@dahra tak toto už nie je možné. To v dnešnej dobe už nikto nerodí normálne? Lebo dnes som bola na predpôrodnej príprave a tá asistentka nám hovorila, že dnes sa cisárskym narodili 3 detičky, zajtra sú plánované ďalšie 😉. Inak aj ja sa bojím toho, že malý bude strašne veľký a nevytlačím ho 😅.

Mne počas minulých dní nohy vďaka chladnejšiemu počasiu odpuchli, čomu som veľmi vďačná. Ale dnes zase zažili riadnu prechádzku do nemocnice, takže som zvedavá. Inak, Danka, dnes sa tiež jedna holka na cvičení sťažovala na také bolesti ako popisuješ, a kázala jej párkrát za deň cvičiť a dávať sa do tej úľavovej polohy. Ja našťastie také problémy nemám, len po noci cítim, že som strnulá.

Ja mám poradňu o týždeň, tak som zvedavá.

jani2
21. júl 2010

@dahra - takže ťa čaká cisárak! 😒 Ale niekedy je to fakt lepšie, ako nechať trápiť teba aj malého a potom by sa to aj tak na operáciu zvrtlo! Ešteže tá tvoja gyndoška je celkom rozumná! 😉
Inak do helíku mám prísť ešte na kontrolu v 9tt, teda za dva týždne, asi kvôli tomu hematómu 😒 ...a nedali mi žiadne papiere, takže ma ešte oficiálne neprepustili. No uvidím, čo povedia na budúce...inak dnes je to už omnoho lepšie, tak sa teším a dúfam, že ten hematóm sa už nadobro odišiel! 😉
@ika33 - určite to nebude s maličkou ťažké 🙂 ...ja som si tiež myslela, či vôbec dokážem v noci vstať, lebo ja som spachtoš a teda ak ma niekto zobudí som poriadne mrzutá, či nebudem vyčerpaná..... Ale pri malej to bolo zrazu iné, len čo som ju začula zaplakať, už som bola hore, ráno som s ňou čo-to dospala ani unavená som nebývala...však ona bola vlastne zlaté dieťa, ja som nezažila tie nekonečné hodiny plakania, čo niektoré mamičky musia vydržať. Ak bude aj druhé ako Janka, tak budem šťastná! 🙂

vanesska
21. júl 2010

caute kocky...

no moje nervy co to tu citam... prahax... ozaj ti prajem vela energie aby si to mala co najskor za sebou a bez ziadnych problemov a komplikacii...!
ja mam tiez pocit ze uz coraz viac deti sa rodi cisarskym ale podla mna je to tym ze sa rodia vacsie deticky ale aj tym ze doktori sa proste istia aby sa nestalo nieco neocakavane ako pri normalnom porode... takze pri sebemensich pochybnostiach volia cisarsky...
inak ked hovorite ze mate velke deti tak kolko vazia?? nasa mala bola min.tyzden vazena a ma plus minus 2.850g este samoska nieco priberie ale snad sa zmesti do tych 3,5 co by nemalo byt az tak vela na vytlacenie ci??...

inak dahra tie bolesti co popisujes mam presne aj ja... len s tou lonovou kostou to mam uz dost dlho a je to dost neprijemne... no a noci su pre mna uz dost desne... aspon posledny tyzden mam pocit ze sa v posteli neotocim vsetky klby ma bolia a brucho si vyslovene musim chytit aby som sa pretocila inak ma to hrozne taha a boli...a len co si horkotazko najdem polohu na spanie tak mi treba ist na zachod a to sa zviechavam z postele zasa par minut kym sa postavim a pomaly dojdem na wecko no hrozne... 😖

jani2... ja som isla k svojmu obv. asi tak v 8tt... a to po tom ako mi robili krvny test v CAR na tehu... potom po asi 2tt ma objednali na srdiecko to bol tusim 7 alebo 8tt no a ked bolo vs.ok tak mi dali spravu a poslali ma uz k mojmu dokimu a ten mi dal termin hned za par dni...

dahra
21. júl 2010

@jani2 - takze, kedze ti este papiere nedali, to fakt znamena, ze ta este chcu pozorovat. To je dobre, ze sa "nezbavia" cloveka hned, ked otehotnie, akoto mnohe centra robia. Mnohe heliosacky tam dokonca chodia pocas celeho tehu. Lenze to uz je asi viac z ich rozhodnutia. To je skvele, ze sa ti to upravuje, bodaj by uz nadobro ustupil.
@vanesska - ved praveze ja neviem ani vahu babatka, doktorka vravela, ze sono sa uz po 30tt nerobi iba ak by bol padny dovod. Zajtra idem do nemocky objednat sa - doktorka vravela, ze ma maju objednat tyzden pred ocakavanym terminom, takze uz nemam vela casu. Som zvedava, co mi povedia. Pri dnesnom zdravotnictve sa moze stat, ze nebudu ochotni. Staci, ked citam, co dorabaju s Prahaxx-ou. Prepustit ju domov v takom stave....
@katie233 - aka je to oficialna ulavova poloha? Lebo ta, co na mna zabera, je v polosede opreta a nohy pokrcene. Neznasam, ked ma pri CTG nechaju lezat na chrbte s vystretymi nohami - to neviem ani dychat. Naboku ma zasa bolia bedra, ked tak dlhsie lezim.

evina0
21. júl 2010

ahojte tehulky 🙂
Konecne mam cas na konika tak som dosla docitat vas..
vaneska ja som si nakoniec nedala zobrat pupocnikovu krv a ani neviem ci pri cisarskom sa to da..ale ked sa ma pytali este na prijme tak som povedala ze nie.

@katie233 tie krce som mavala aj ja pred porodom - vraj sa maternica a zenske organy pripravovali na porod- ja som ich mala sem tam az take ze som nemohla ani krok spravit a par krat sa stalo ze mi az slzy sli a lezala som polhodinku ale potom to ustupovalo..nicoho sa neboj coskoro to bude za tebou a budes sa tesit s drobceka 🙂 nemyslim si ze to boli zastavene vetry ale maternica lebo aj mne to vzdy preslo aj po vycikani.

@dahra ja som magnezko b rala len do konca 35 tt potom mi ho uz lekar zakazal vraj nech sa uz telo pripravuje na porod a neblbnem ho magnezkom.citam ze mozno bude cisarsky..ty ides rodit do MT?? lebo nechcem strasit ale tam boli so mnou zeny co mali papier na cisrsky a to vyslovne a v MT jej povedali ze bude rodit normalne lebo cisrsky robia len AKUTNE a bola vybavena- no nakoniec neviem ako to u nej dopadlo lebo ja som bola uz 2 dni po porode a ona stale cakala ze sa porod musi sam rozhodnut a to mala aj vysoky krvny tlak ale lekari povedali ze vsetko OK a pokial nie je ohropzena tak stale to nehaju na spontanny porod.
je inak omnoho lepsie ist rovno ked tak na cisarsky nie ako ja najskor normalne rodit a potom akutne cisarsky lebo takto som rodila aj aj a zbytocne ☹ poviem Ti ze uzit si aj boesti a zbytocne neni ziadna slava ale musis sa pozerat len na vysledok a to bude ten malinkaty drobcek v tvojom naruci 😵 😵

@ika33 desne to nase zdravotnictvo ja nemam slov ked sietatu nieco je a zoberu ho az po nejakej dobe, mna tak nehali skoro umriet na kliestovu encefalitidu ked mi vzali krv a vysledky boli prosim pekne o 2 tyzdne a ked potom volali ze aka bola krv po tych 2 tyzdnoch a ja som bola takmer v bezvedomi tak lietali vsetci okolo mna a zachranka letela so mnou do TN a vdaka tomu som mala az opuch mozgu a o 5 min 12 ma zachranili-keby dosli skor nato tak sa to nemuselo dostat az tak daleko- mam strasne takze srdce na nase zdravotnictvo a verim odvtedy len par lekarom a preverujem si vsetko aj 3x a ked u jedneho to nejde idem ku druhemu 😠

@prahaxx aj ja som mala podobny nacvik a potom ma pustili domkov ale poviem ti ze sa mi doma polavilo a hlavne ze som v porodnici necakala na porod jak na spasu . bud silna a coskoro budes mat aj ty drobceka v naruci.mne tiez povedali ze TAZKO povedat ci to bol suvis s endoskou ci s porodom tie bolesti. ako pisete takyto scenar moze napisat len sam zivot a presne viem ako si sa citila aj citis ved sama som si tym presla . ti lekari neukoncia porod cisarskym len ked je ohrozeny zivot maminky ci babetka.
inak tie bolesti mne teda tvrdili ze sa telo pripravuje na porod a dieta tlaci tam dole a kezde telo zeny je dole velmi zasobovane cievami tak preto tie bolesti a lekar mi dokonca povedal ze ma lutuje ale musim vydrzat ..a vydrzala som este odvtedy dost dlho kym sa porord sam rozbehol 😉 taky je udel matky a boesti a vsetko patri k prichodu babenka.

mne dokonca pocas tehu lozisko podrastlo a 😔 😔 poriadne- chcela som uz nasadit HAk ale stale cakam na mrchu a az potom mozem ist na kontrolu k doktorovi potom na odber krvy ci mam pecen OK a rovno spravi aj krvny obraz a az potom mi ked tak da HAK 😠 som taka nastvana ze ju este neberiem lebo si uzivam bolesti pred mrchou a nie a nie sa spustit 😠 😠 ale nastastie sa daju vydrzat ze to zatial neni takle hrozne a mozem normalne fungovat. lekar s Mt sa na mna vypytoval tak musim za nim skocit po nejake rady do buducna co s tym loziskom ale laparku pre teraz odmietnem a spolieham sa na HAk ze to zstavi inak neviem 😔 Taky dobry lekar coby pomohol tuto pliagu znicit tak taky podla mna neni, ved co mne kopec odbornikov povedalo ze pocas porodu sa strati a vidite aj odborna literetura je naprd a myli sa aspon ja som tym prikladom- proste moj nazor je ze nevedia si s tym rady a dlhooo nebudu vediet ako sa endoska sprava v tele zeny.
teraz k tym bolestiam a porodom- zienky budte silne ten vysledok naozaj stoji zato a prejde nejaky cas a budete maminkami a Vase zlaticka Vam vynahradia vsetko bolestive a zle..naozaj verte mi stoja tie tazke a zle chvile zato aj tie uvodne dni po porode sa casom stratia. ja som si tiez uzisl a teraz ma Majko presne 7 tyzdnov a staci jeden pohlad na neho a som namäko . mame za sebou aj pebdene dni a noci-plne vrasok co sme si nevedeli dat rady s tym jeho bruskom a teraz je omnohoo lepsie 😵 😵 a na porod a co bolo pred nim akosi som zabudla resp nemyslim nato. aj s endoskou sa mi lepsie bojuje alebo na nu nemyslim a vravim si ze nevzdam sa a za nejake rocky bude mat Majko aj sestricku a hotovo 🙂 🙂 a to som si kratko po porode nepripustila myslienku ze dakedy bude druhe babo, ked som bola napr v kontrakciach ci prebrata s narkozy a cela dobojovana.a vidite 7 tyzdnov a vsetko zle je v cudu.
ked Vas citavam tak si spominam aj na seba a vravim si ze toto som aj ja prezivala .
ci uz normalne alebo cisrskym bude Vas porod drzim palceky, treba ist do porodnice s pevnym odhodlanym ze babenko porodim a vytlacim nech sa deje co sa deje a ako nam vraveli na cviceni aj ked creva vytcaite ale porodit musite to male stvorenie, stoji to zato.
ked som odchadzala s porodnice s Majkom uz domov tak na izbu doviezli 2 maminky tesne po porode spontannnom a boli take vysmiate ze som nechapala a mali bebenka velke okolo 4kg a vraj na 2 zatlacenia boli vonku 🙂 🙂 netreba sa bat poorordu ze zrovna ja ho budem mat tazky, ale ist len pre ten uzlicek stastia nech to stoji co to stoji aspon mne to pomahalo a tak som sa upokojovala- moja veta bola ze chcem mat uz v naruci MAJKA a hotovo. bolo mi vsetko okolo jedno a len som sa modlila aby boli zdravy nic viac som nechcela.
no dost som vam popisla ale snad som vas povzdudila a buete mat porody za sebou a s radsotou sem budete pisat novym tehulkam aky krasny je zivot s tym malimy stvorenickom 😵 😵
mne Majko robi radost kazdym dnom- uz prisiel nato ze rucicky aj palcek patria do pusinky, zacal si stebotat popod nostek , akokeby rapkat, velmi vnima a vyzaduje si aby sa s nim stale niekto rozpraval a nema rad ostat sam aj ked zabud´vca tak s casu na cas omrkne ci som tam a ked nie tak uz placka. dost si na mna navykol a aj som neni nadsena ze ma neuvidi a je zle ale som rada ze je taky aky je.v banke boli s neho hotovy ako sa tvaril ked sme boli podpisovat papiere na hypoteku 😎 akokeby tomu aj rozumel 😀 rastie a meni sa kazdym dnom 😵 😵 a oblecenie do 3 mesiacov uz ma male 😒 tak kupujeme od 3- 6 mesiacov 🙂 len ma stve ze velaa veci ani neobliekol a musime zbehnut na nakup veci ako na chlapa.a najoblubenejsie miesto je jeho kresielko a len co ho vyberiem a dam do postielky tak sa zobudi a pusti tak vlozim do kresla a je pokoj aj 2 hodinky 😵 len netusim co budem robit ked mu bude male 😅 lebo uz mu pomaly trcia nohy von.a strasne sa smejem ked na chodbe zakrici sestricka v nemocke ze podte s tym polrocnym babetkom dnu 😅 a on ma len 7 tyzdnov.

evina0
21. júl 2010

1. foto- ide sa na prechadzku
2. foto- pomahame na bolest bruska vo vedierku s vodou
3. foto- vie si aj sam chytit flasku 🙂
4. foto- dnesna fotka , strasne podrastol od narodenia

ika33
22. júl 2010

evi - malý je strašne zlatý. No je fakt veľký aj ja by som mu povedala, že má viac ako 7 týždňov. Ale je to krásne keď ho držíš v náručí, alebo keď sitak spokojne odfukuje čo? Už aj ja sa teším na tieto chvíľe. MAlinká mi zatial kopká iba v brušku ale ani sa nenazdám a budem musieť ísť do pôrodnice.

Inak fakt teraz počúvam iba to, že baby rodia cisárskym. Neviem čím to je ale zase nemuseli by nás trápiť, keď vedia, že i tak to nepôjde normálne. Ja by som bola radšej za normálny pôrod ale keď mi náhodou povedia, že nie, no tak to bude potom cisársky. Inak v nemocke kde pôjdem rodiť majú vrajv v oblube cisaráky a každá druhá tak rodí, takuvidíme čo vymyslia u mňa.

Dnes bude zase veľmi horúco, tak to nejako babulky vydržte.

Jáj a Evi čo sa týka zdravotníctva, no tak to je na bode mrazu. Niekedy by ti tí lekáry aj pomohli ale nemajú čím, ako ..., stále ich niekto z vedenia buzeruje, tak potom sa nečudujem, že prestanú mať záujem. Ale je to smutné. Sú naozaj výnimky lekárov, ktorý to robia preto, lebo ich to baví a majú svoju prácu radi, ale sú aj taký čo ... každý vieme svoje. Ja len dúfam, že u tej našej malej zistia čo najskôr, že čo jej je a budú to liečiť a nedostaneme sa k nejakým väčším problémom. Dnes ide k ďalšiemu leárovi na vyšetrenie, tak som zvedavá čo im povedia.

Tak dobre kočky, majte sa pekne dnes.

katie233
22. júl 2010

Ahojte 🙂
@evina0 Díky za povzbudivé slová 😉. Nejak extra sa ešte nebojím, len včera som sa tak na kurze nad tým zamyslela, keď pôrod. asistentka povedala, že vy ste už v termíne a môže to prísť hocikedy 😀. V normálnom živote si to akosi neuvedomujem. Možno to boli už cvičné kontrakcie, ale aj tak si skôr myslím, že to bolo z toho, že sa mi chcelo cikať a kaky 😅. Malý mi asi dosť tlačí na črevá. Ale zakaždým aj keď idem stokrát za noc na WC, tak vstávam s radosťou, lebo viem, že každým ubehnutým dňom či nocou sme bližšie k cieľu. Inak nemám žiadne bolesti, akurát bruško tvrdne čoraz častejšie, ale nie je to zlé. Zatiaľ pomáha dýchanie 😀. Manžel vždy na mňa pozrie, že či už, a potom taký sklamaný povie, že ďalší služobníček? On poslíčkov volá služobníčkami 😀.
A na tej fotke v lehátku, je malý Mário celý veľký Mário. Strašne sa mi tam podobá na tatka 😵. Ale je krásny. Už aby sme aj my mali bubuška doma a tešili sa z neho.

@dahra nás učila - ležíšna boku, spodná noha vystretá, a druhá cez ňu pokrčená. Prípadne si môžeš aj bruško niečím podložiť. Takže niečo podobné, ako zaberá tebe.

babulina
22. júl 2010

@prahaxx - onkomarkery po porode ma zmysel robit az po polroku, tak to bolo u mna,lekarka hovorila ze este tri mesiace su skreslene hormonmi po tehu, takze radsej cakaju 6mes

dahra
22. júl 2010

Caute,
akurat som sa vratila od lekarov - vyrazila som rano o 8.00 a kym sa vsetko vybavilo, tak to bolo doteraz:
- v nemocke som objednana na prijem 27.7. - ci budem mat cisarsky, rozhodnu tam podla vysetreni, jediny dovod na cisarsky by mohlo u mna byt velke dieta (takze na 100% to nie je iste)
- musim si vybavit vsetky predoperacne ( dnes som stihla interne, zajtra idem na krv a v pondelok na anesteziologicke)
@katie233 - tak v tekej polohe, ako opisujes, spavam 🙂
@evina0 - v tom vedierku vyzera Majko aspon ako polrocne babo - kedysi 7-tyzdnove deti "pasli barany" - to znamena, ze ledva boli schopne pri lezani na brusku zvdihnut hlavu. Dnesne deti su dake vyspele. Pises, ze maly si uz dzavota 🙂, sesternicina mama sa cuduje, lebo presne toto robi aj jej vnuk a to ma este len necele 2 tyzdne. 😀 Aj on sa narodil dost velky, sesterka mala male brucho a dieta 4,10kg. Okrem toho ona je skor nizsia, 163cm, ja mam necelych 160 🙂. Dnes sa ma v nemocke viaceri pytali ci necakam dvojicky 😒.

dahra
22. júl 2010

@babulina - gratulujem k narodeniu babatka, som ani nevedela, ze ste to uz stihli 🙂 Prajem vela zdravicka tebe aj malemu!

babulina
22. júl 2010

@dahra - este sa hladame s drobcami, tak sme sa nestihli pochvalit na vsetkych frontoch 🙂 , tomasko sa narodil 2jula 14.32, 4000g a 53cm

evina0
22. júl 2010

ahojte piseme spolu s Majkom lebo ho mam v tom Tikamaku- tom baby vaku a spokojne si tam odfukuje. zacala som ho pouzivat len par dni dozdu lebo akosi nebol ani cas mysliet nato a pozriet polohy ako sa tam dava, vyzera to dost zlozito ale ked sa uz da na telo a ponapravuje tak super len ho nebudem nehavat tam velmi dlho lebo aj sa tam poti v tomto teplu ale aj je tam taky ohnuty a nechcem aby si nicim chrbticu predsa je velmi malinky 😉 takze skusame .

@katie 233 mas pravdu ze maly je cely tatinko- akokeby mu s oka vypadol co som videla jeho fotku ked bol on maly..no nezaprie sa tatko uz len dufat ze vo vnutri bude v comsi po mne, lebo zatial som nenasla nic na tvaricke po mne 🙄 no neva hlavne ze je zdravucky macko moj 🙂 kazdy den pocuvam aky je strasne velky od vsetkych s okolia oni boli zvyknuty skor na male babo co nebolo vidiet s perinky a Majko ma perinku uz malu a staci jeden kopanec a spodok je v cudu co sa neda uz zavinut.. v noci ked som sla spat tak Majko zacal plakat a jedovat sa a ja ze co mu je a on betar maly sa nohami odrazal tak predtym ze sa s polovice postielky vykopkal az po vrch rebrin a buchal si vrch hlavicky o hniezdo..esteze mam to hniezdo inak by si mohol na tu fontanelu ublizit co to uplne pritlaceny o vrch.tak stacilo ho stiahnut trosku upokojita spinkal dalej 🙂
ja som si tiez nejak nevedela stotoznit ze naozaj budem maminka, nejak som si to az tak neuvedomovala ani ked som bola na porodnej sale az par dni nato ked som sa cely den starala uz o Majka ono to tak nejak samo doslo a bolo a naozaj vsetko okolo toho stoji zato 😵
@dahra tak ci onak aky bude porod vsetko zvladnes..bolo by lepsie pre teba keby ta nenehali najskor normalne rodit a potom ked tak cisraskym ako mna ale aspon tak to chodi v porodniciach.mne lekar ani nenaznacil ze to pojde mozno cisrskym to sa v momente rozhodlo ale som rada ze som ten podstupila lebo u mna hrozilo ze sa mohol maly zakliesnit a velmi by mu poblizili a aj horsie kedze sme mali pupocnik nejak divne okolo krku. a to sa neda pozriet dopredu preto moj drobcek asi ani neklesal a Pan BOH tak dal a daval na neho pozor.
drzkajte sa vsetky tehulky a cakame na dalsie babenko tuna v teme 😵 😵 a
pridavam foto v tom vaku a jednu v kresielku ze co nevymyslia ake tricka uz pre take malinkate deti 😉

dahra
23. júl 2010

Ahojte,
krv dnes uspesne odobrana, v pondelok po vysledky a na anesteziologicke a v utorok nastup do nemocky. Mohlo by sa ochladit, lebo v tom zilinskom nemocnicnom skleniku bude des. 😒
@evina0 - ste podareni na tej fotke s baby vakom 🙂 Teraz v horucavach vam obom musi byt takto teplo, ale kde je dietatu najlepsie, ak nie pri maminke.
Inak ja sa chystam rodit v ZA, do Martina je predsa treba dochadzat, a ked budem nieco potrebovat, tak mi mm donesie rychlejsie. Uvidime, ako to vsetko nakoniec dopadne. Ale ani mne maly nezostupuje, este je vysoko, vobec sa ani trosku neotvaram - tak uvidime ci si to nakoniec telo rozmysli. Oficialny TP mam 4.8. a dnes je uz 23. - necele dva tyzdne.
@babulina - velke babatko, dufam, ze ste sa velmi nevytrapili. Urcite to mas teraz perne s dvoma malymi detickami, ale nejaky ten spolocny rytmus urcite coskoro najdete.

liviaf14
23. júl 2010

@evina0 evi, malý je podarený v tom vaku, pristane vám to 🙂

@dahra držím palce budúci týždeň, má sa ochladiť, tak nech to máš rýchle za sebou a tešíš sa s bábätkom v náručí 😵

ika33
23. júl 2010

Dahra - takže od utorka môžeme čakať správičku o narodení malého 🙂, tak nech sa ti to podarí rýchlo a čo nejmenej boleste. Inak budúci týždeň má byť celý chladnejší, tak by si sa nemusela v sklenníku upariť 😉 Držím palčeky a čakám na správičky od teba. Drž sa.

monci78
23. júl 2010

Ahojte, @dahra držím palce, ja som ešte stále 2v1 už ma to ani nebaví, no v pondelok nás doktor všetky vypísal do nemocky čo sme po termine, ja tam ešte nechcem ostať podla ovulky mam termín až 1.augusta, dovtedy hádam porodím aj sama. Tak uvidim aj ja v pondelok čo bude. Otvorená som už na jeden prst ale to už hadam aj dva týždne ale ja verím že sa to pohne aj samé. Tak som zvedavá ktorá z nás to bude mať skor za sebou, držím silno palce aby to bolo o.k. tak sa drž... 😉

katie233
23. júl 2010

Ahojte 🙂.

Ja som si dnes ráno privstala, potrebovala som poupratovať a dobre som spravila. Zase to vyzerá na ďalší horúci deň.

@dahra Aj u nás je pôrodnica na najvyššom poschodí, rovno pod strechou, tak už sa teším, aký úpek tam bude. Asi im tam miniem strašne veľa vody, čo sa budem chladiť počas kontrakcií 😀. Takže vyšetrenia spravené, stíhaš aj DNP, tak už len čakať. Držíme palce.

A naozaj hlásia od nedele ochladenie. Konečne príjemnejšie teploty majú byť budúci týždeň, tak uvidíme.

dahra
23. júl 2010

Dakujem za drzanie palcov 🙂
@monci78 - som sa minule aj snazila hladat ci si niekde nepisala, co nove. Takze aj vy ste este pokope. Verim ti, ze ti to uz lezie na nervy - cakanie v tomto teple fakt nie je med lizat. Podla velkosti babatka mi pocitali termin na 24.7., ale podla IVF a OPU mi to vychadza na 5.8. Oficialne mi vsade pisu 4.8. Ja este nie som vobec otvorena. Absolutne netusim, ako rychlo zyvkne dieta klesat a ako rychlo sa zena otvara - tusim, ze moja mama mi vravela, ze ona sa zacala otvarat, ked jej prisli kontrakcie.

Ktovie ako sa ma Prahaxx a Vanesska, dufam, ze vsetko ok.

vanesska
23. júl 2010

ahojte,

tak ja som bola dnes na poradni v nemocke no a vsetko je ok akurat teda dokina skonstatovala ze krcok ma uz len 1cm teda na spic prsta... otvorena zatial nie som ale hovorila ze porodne cesty uz pekne dozrievaju takze som mala pocit ze to vlastne moze byt hocikedy... ona hovorila ze na briskny porod v nasledujucich dnoch to sice nevyzera ale ze to iste tvrdila aj jednej kocke ktorej lekar bol odcestovany no a ta za par dni porodila... 😅 takze ma moc nepotesila ale povedala ze bohuzial sa to neda absolutne povedat dopredu... takze musime len cakat a dufat ze si mala este v brusku pobudne aspon tie 2 tyzdne nas doki sa vracia az za 10 dni takze to bude tak natesno...
inak ale teraz podvecer som nasla na nohavickach take hnedaste spinenie ale na papieri len veeeelmi slabucko tak neviem ale po vysetreni som citila aj podbrusko ako na ms tak snad to bola len nejaka cievka...
inak ma napadla aj ta hlienova zatka ale nato je asi este skoro a asi by to vyzeralo aj inak... vsak uvidime snad to nebude nic a prejde to tak ako prislo...

dahra... takze ty stale nevies ci cisarskym alebo normalnym... inak s tym otvaranim niektore baby su otvorene na 1-2 prsty aj tyzden pred porodom... niektore sa otvoria v den porodu s nastupom kontr. takze je to vsetko take indi vindi sa neda s nicim dopredu pocitat... inak s tymi dvojickami... 😀 mna sa zas tak pred mesiacom jedna zenska v obchode spytala ci cakam slonika tak to tiez nepotesilo a na dvojicky sa ma chlapi v robote pytali bezne... pritom si myslim ze nemam take mega brucho no ale hold kazdy ma na to svoj nazor aj ked tie otazky su niekedy fakt dost otravne... 😠

tak sa baby vsetky drzte... zachvilu sa to tu riadne rozbehne... 😵

dahra
24. júl 2010

Ahojte,
@vanesska - takze uz sa ti telo pomalicky pripravuje na porod. Teraz je nas viac adeptiek, uvidime, ktora to zacne. Je tu Monci, Prahaxx, ty a v podstate aj Katie 🙂 Potom tu zostanu Lucy a Ika este nejaku chvilu, Tittika a Filmushka, ale tie sa nam dlhsie neozvali a cerstva tehulka Jani. Uz aby sa pripojili Janemari, Oknosmas, Zlatanka a dalsie 🙂.

Dnes sa tesim, bo sa ochladilo, byt je sice este vyhriaty, ale ja ho hned vychladim prudkym vetranim 🙂