Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
5. okt 2009

liviaf pytala som sa na ten rosalgin ale povedal ze najskor treba preliecit inymy mastickami.viac nic nepovedal.
mala som vela otazok na uvod takze som sa zabudla aj kopec veci spytat ale povedal ze 12.10 budeme na sone mudrejsi a v tom gestacnom vaku uz drobcek musi byt ak je vsetko tak ako ma byt.zakze sa tesim a verim ze drobcek rastie.padne mi kamen so srdca az uvidim toho malinkeho drobceka a verim ze bude aj srdiecko.
ked ratam od poslednej mrsky tak zajtra zacinam 7tt cize toho 12.10. budem takmer zacinat 8tt .

bleelka potom kocik nafot ak stihnes som zvedava ako vyzera 😉

liviaf14
5. okt 2009

ahojte tehule 🙂
jasné evina, veď to máme každá toľko otázok na začiatku, ja som sa tiež vypytovala 😀
určite bude všetko ok, uvidíš, super, ako ti to krásne nabieha, že 7tt. Mne to tiež beží, už 23tt, nechce sa mi ani veriť. ale drobček ma presviedča každú chvíľku kopkaním, je zlatý.... my sme srdiečko počuli pred týždňom na 4D sone, to bolo úžasné, takisto to 4D je veľký zážitok, krásne vidieť tváričku a ostatné.

bleelka, jasné, hoď potom foto kočíka, sme zvedavé 😉

evina0
5. okt 2009

liviaf aj tam chceme s manzelom ist ale nato mame kopeeec casu.ale uz si kukam albumy kedze mam cas a casto vidim foto so 4D inak preco je to 4D a nie 3D ultravuk? aj mm sa ma to pytal no ja neviem ..
krasne ti to ubieha len tak dalej prajem a myslim si ze si po mne druha tehulka co si na porod pockame .ked odide mirip a bleelka tak tu len my dve zatial ostaneme ale verim ze pribudnu nove tehulky 🙂 🙂 tesim sa na ne

liviaf14
5. okt 2009

4D je novšie ako 3D podľa mňa. nevadí, že zostaneme len my, aj maminy tu ešte občas nakukujú, určite prídu aj ďalšie z témy endo.... a som rada, že tu nezostanem sama 🙂 , že si pribudla

bleelka
5. okt 2009

kocky, som rada, ze mam pokracovatelky, tak mi nekazte radost 🙂 jasne, ze pribudnu dalsie 🙂

no kocik stale nedorazil, uz som ako na ihlach a s tymi fotkami som pekne neporiadna, este stale nemam album, nechce sa mi zmensovat fotky... no snad sa raz budem natolko nudit, ze si nejaky vytvorim, lebo fotky v PC mam, ale treba to pozmensovat...

mirip
5. okt 2009

veru bleelka už by bolo na čase aby si album urobila 😝 😀 😀 😀 😀 😀

evina0
5. okt 2009

liviaf vela zien skoncilo liecbu a verim ze coskoro pribudnu dalsie tehulky a nase maminky nam budu davat rady ..lebo sami si tym presli a budeme si vzajomne kukat albumy s babetkami 😵 😵 ja sa tesim kazdej novej fotke co sem date ..neviem sa vynadivat na tie krasne babenka ..to je nasa zasluha zato ze sme bojovali a aj budeme stale bojovat s endoskou.
je uzasne teraz vediet ze aj s nou sa rodia detricky..keby som Vas nemala azistila som diagnozu tak neviem neviem co je teraz.velmi mi tato tema pomohla a dakujem za kazdu skusenost a radu.
mne sa pomalôy ale isto vidi ze dafnegin krem na zapal zabera..

mirip teba tiez ten dafnegin tak palil v tele ked si si ho tam dala?? mna asi polhodinku stasne pali a potom mam klud..a kludne moze podarit aj dalsia co s nim ma skusenosti a dakujeeeem

bleelka neboj kocarik budes mat coskoro doma a budes mat s neho radost.a aku znacku budes mat??

mirip
5. okt 2009

čo je to dafnegin evina? ja si nič také nedávam

bleelka
5. okt 2009

no kocky, tak kocik uz mam doma a doteraz som sa s nim hrala a skladala ho... pekne som sa znicila, mala sa mrvila jak diva, asi sa jej nepacilo ze mamina sa namaha...no ale nevydrzla som kym by muzik prisiel domov... uz som ho aj nafotila, uz len ten album urobit... zatial vam hodim videjko, je presne taky isty, ale tym, ze som ho nevidela nazivo som dost riskovala, no vyplatilo sa....splnil moje ocakavania, je uzasnyyyyyyyy...len ta oranzova je dost kriklava, ale nevadi, aspon bude bambula svietit na ulici ked pojdeme na prechadzku 😀

tu je videjko http://www.kocarky.cz/video-macalu.html

liviaf14
5. okt 2009

evina - dafnegin som brala ja. mirip- to je vagin. krém na mykózu. mňa štípal tiež, ale len chvíľku, potom to hneď prešlo, aj to len tak zvonku, dnu som to necítila. tak neviem, hádam ti to prejde.
bleelka- tak super, som zvedavá na originál tvoje fotečky 😉

mirip
5. okt 2009

ja som mávala len candibene tabletky a ešte iné to sa takou striekačkou vstraklo dnu taký žltý krém ale to som mala len raz ked som to chytilia prvýkrát, vtedy som to dostala deň pred krámami a som bola samozrejme u Dr. až po krámoch a sa mi to vtedy prenieslo až dnu

evina0
6. okt 2009

liviaf no vcera vecer bol 5 den co som ho brala stipal menej ako na zaciatku ale stale zvonka nemam pocit ze je vsetko OK.dafnegin mi dal na 14 dni vlastne pokial nepojdem pondelok na dlsie vysetrenie.
mne v minulosti super zaberal candibene tie tabletky do vnutra a zvonku candibene krem ale neviem ked mi to nedal ci sa to moze brat na uvod tehu.
zacinam zvazovat ci aspon zvonka nezacnem pouzivat ten rosalgin ako normalne umyvanie uz ma to sve...

liviaf ty si ho mala tiez na zaciatku tehu??

lenand
6. okt 2009

ahoj celí den nešiel konik mirip ešte si doma ešte nič 😉

liviaf14
6. okt 2009

ahojte 🙂
evina - dafnegin mi dal doky okolo 21tt. na začiatku tehu som mala macmirror guľôčky a po nich krém na 1 deň ,ale názov si nepamätám. a v tomto 21tt teda dafnegin a po ňom macmirror znovu. dafnegin mi zabral zvonku tak v polovici užívania, celkovo som ho mala 12 dní, ale po tých 12-tich dňoch som zvnútra mala stále červené zapálené. ten macmirror mne zabral rýchlejšie. ale je to pliaga, nie a nie sa toho zbaviť 😠

lenand- si nás dávno nebola kuknúť? ako sa máte? 🙂 chlapi doma poslúchajú??

lenand
6. okt 2009

akosi nestiham využivam že je vonku teplučko a tak ked sa filipko vyspinka tak s nim isem ešte trošku vonku potom do školky pre oliverka a tak filipko už sedi v kočiariku tak sa chodime trošku prejst kým sa da ale stale večer nakuknem a aspon prečitam 🙂

mirip
6. okt 2009

hej lenand som 2 v 1 uvidíme či sa to niekam posunulo od miulého týždňa alebo je to stále rovnako

liviaf14
7. okt 2009

ahojte 🙂
lenand- veď hej, máš pravdu, je krásne počasko stále, aj keď v noci u nás po dva dni pršalo, ale cez deň je stále krásne.

mirip - nádcha ti už ustupuje? už by bolo aj načase, že? pôrodné bolesti sa ešte neohlasujú???

mirip
7. okt 2009

nie liviaf, nič ani poslíčkovia ani nič ani náznak porodu uvidíme či sa to niekam posunulo od minulého týždna lebo minule to už bolo cca dva týždne čo som bola vraj na 1prst a treba čakať tak uvidíme dokedy

liviaf14
7. okt 2009

držím palce, nech to máš rýchlo za sebou, a hlavne bezbolestne 🙂

mirip
7. okt 2009

dík no uvidíme čo bude dnes 😕

mirip
7. okt 2009

ale pravdupovediac mám aj strach z krvi, lebo mne neorbí nič ked vidím krv ale cudziu, napr. brat ked si rozrezal na schodoch šlachy na ruke nožom tak som mu bezproblémov podala prvú pomoc a tiež všetkú tú krv čo sa mu z ruky valila potom umyla na schodoch a nič ale mne stačí ked berú krv a nemožem sa na to ani pozrieť hned mi je zle

evina0
7. okt 2009

mirip drzim palceky nech mas porod bez komplikacii. Pili ste niektora alchimelku? kamaratka mi radila ze aspon mesiac pred porodom ju mam denne pit ako ona a vraj mala porod raz dav, za 2 hod bol syncek vonku a bez problemov a ani nevie ako.par krat zatlacila..
mirip aky mas nazor na epiduralku? kamoska zase druha ju mala anevedela si ju vynachvalit ale som pocula ze sestricky v nemocnici ju moc neodporucuju..Hm?

ja sa mam fajn doma je doma.pokoj relax a ani zle mi nebiva lebo ked potrebujem lahnem a vegetim,akurat uz druhu noc som nespala ale rano padne 5.00 manzel odide do prace a ja az vtedy zaspim 😕 a zapal nechcem zakriknut ale vyzera na ustupe 😉

mirip
7. okt 2009

ahoj evina, ja som alchemilku ani žiadne bylinky nepila vobec, a teraz ku koncu ani žiadne vitamíny, len železo lebo od cca 34t mi vraj vyšlo že chýba ale to je v tehot. mormálne, a na epidurálku? no neviem, som na tehotenstvo. akademy o nej čítala, som chcela vedieť ako to prebieha ale ked som si prečítala že kto to nemože že tie: čo majú problém s krvným tlakom, so štítnou žlazou, wo srdcom a zlavne so zrážanlivosťou mi bolo jasné že ja ju kvoli tej poslednej veci nemožem kedže pichám injekcie na riedenie krvi

mirip
7. okt 2009

hej vraj je dobrá lebo necítiš bolesti takmer vobec ked ťa včas napichnú skor ako začne samotný porod samozrejme ked nie tak sú to zbytočne vyhodené prachy a nedoporučujú preto že necítiš kedy ide vraj tá vlna kontrakcie a len na základe toho čo povie Dr. vieš kedy máš tlačiť a ja kdeže u mna to padá som sa dalej tým nezapodievala, aj som nad nou rozmýšlala ale vdaka mojej krvi to padlo 🤐

bleelka
7. okt 2009

mirip drzim palce nech to mas co najskor za sebou...

baby poradte co na opuchy, som cela naliata, uz sa ani do topanok nezmestim, prsty neviem zohnut, klby bolia a doki mimo do 13.10.... je to normalne? uz to nie je z horucav, lebo to som aspon cez noc odpuchla a teraz nic, stale plna vody a velkaaaaa, pomoooooooooooc

mirip
8. okt 2009

dík bleelka aj ked ešte nerodím, ak neporodím do pondelka , čo by bol zázrak kedže posun vpred žiadny ked som už tretí tíždeň len na jeden prst a posun nikam, tak v utorok nastupujem do nemocky určite 🙄

mirip
8. okt 2009

ja ti poradiť neviem mne nepuchnú nohy vobec, jediný raz som ich mala napuchnuté asi v 24tt a odvtedy nič 🤐

lenand
8. okt 2009

bleelka mne tiež nepuchli nohy ale viem že treba ležat a nohy vyložené vyšie aspon ked si pametam čo vraveli v nemocnici

mirip
8. okt 2009

a jesť menej slaného a nepiť bublinkavú vodu to zase hovorili mne

katrin21
8. okt 2009

ahojte bebule, rachvilku sa skoro vsetky orzdvojite, ked tak na to pozeram 😉

bleeeka: bacha na gestozu.. tlak + opuchy..