Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

bleelka
7. nov 2009

ahojte kocky,
zajacik gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, moc moc ti to prajem 😵 davaj na seba a male pozor 🙂

ja uz na MK nestiham moc chodit, naplno sa venujem malej, takmer ju z narucia nepustim, chcem si to uzivat kym mozem, ved tolko sme sa na tieto chvile tesili 😵

15.11 mame krst, 11.11 prvu poradnu, dovtedy musime malu zvyknut na vzduch, vcera spinkala min pri otvorenom okne, dnes som tiez ju chcela dat cez obed, ale spinka az doteraz a zajtra som uz chcela ist prvykrat von lebo tu mam muzika, tak nech sa prejdeme...uvidim...
chripky sa bojim aj ja, najma ked v decembri ideme na vychod a tam budeme pri zdroji...bojim bojim

evina0
7. nov 2009

pink mne zakazal na prvy trimester paralen vraj je skodlivejsi nez acylpirn.paralen mam brat od polovice tehu a pri konci.tam sa zase nesmie acyplirin...zatial som takyto priserny stav mala raz ale stacilo..

bleelka jasne ze sa venuj malinkej..uz ste si na seba vykli a nasli svoj rezim??

mirip
7. nov 2009

ahojte my vás tiež nestíhame dnes zajtra máme krst a dnes bol zhon 😀

lenand
8. nov 2009

mirip pekne pokrstite a potom hod neake foto

u nas dnes prší a prší hrozné ☹

monika3
autor
9. nov 2009

ahojte po vikende?
🙂
baby vidim ze idete krstiny chystat,my sme tiez krstili tak po mesiaci a pol 😉
PInk uz sa Ti bude smiat za chvilku, a nebude ani vediet prestat tak sa mu to bude pacit, aj nas je je taky nadherny smejko, place ozaj len ked chce jest a vie to dat teda paradne dakedy najavo, vtedy nic nepomaha aby chvilku pockal ,iba mliecko 😉 a uz aj ... 😅
Eli viem ze aj s tym jednym prckom je vela prace, tiez ma to obcas napadne ake by to bolo tazsie keby vysli dvojky 🙂 🙂 Je to urcite pekne ale asi riadny zaberak, 😵 Scar nam najlepsie povie 😉
Evina pekne ste podrastli 🙂
a cafte vsetky mamule a tehule 🙂 🙂

liviaf14
9. nov 2009

ahojte 🙂
trošku posuniem tému hore, nech na seba nezabúdame 😉
jéj, to tu tak beží, už krstiny, no pekne 🙂
evina- ako ti pribúdajú týždne 😅 , ešte ti býva tak zle?

pinky- ako krámy, dá sa to prežiť? dúfam, že si v pohoďke a nie zasa v nemocke, moc držím palce, nech si v poriadku aj s Olíkom. 🙂 potom ho vysmiateho vyfoť, nech ho fešáka aj my vidíme 😀

ja pomaly priberám, kilečko za kilečkom, aj týždne pribúdajú, malý kopká stále silnejšie, minule mi tak švacol do ruky položenej na brušku, až som sa zľakla, no to bude asi futbalista 🙂

lenand
10. nov 2009

čavte tu je otrasne počasie prši a prši dnes sa filipko zobudil už o 5.00 a oliverka odviedol do školky muž tak som si s filipkom lahla o 7.15 a spali sme do 9.45 už davno som sa tak nevispala ale dobre mi to padlo 🙂

scarlette
10. nov 2009

ahojte,
lenand aj u nas leje ☹ takze z prechadzkynic nebude

inak sme vcera boli na poradni a chlapci su teda riadni valibuci
Tonko ma 49cm a 3,6kg a Jurko 52cm a 4,3kg
a to ked sa narodili boli kosticky s kozou...1380g a 1800g 😵 😵 😵

lenand
10. nov 2009

ahoj scarlette pekne priberaju ani my sme dnes neboli vonku ten dažd je hrozní 😠

mirip
10. nov 2009

ahojte tak my máme po krstinách konečne malá začala byť aj v noci mrzutá hlavneže cez deň spí 😖 sa to otočilo predtým robila cirkus cez deň a teraz v noci tak toho vela nenaspíme

pink_lady
10. nov 2009

ahojte
scar chlapci krasne rastu 😵 len tak dalej

aj nu nas dnes lialo a lialo ☹

liavia ze co kramy? no, nekomentujem 😢 😠

liviaf14
10. nov 2009

ahoj pinky,
to ma mrzí, že je to na figu s tými krámami, 😨 veď tehu lieči endo, to mi ohukaval o hlavu môj bývalý gynek. v jednom kuse...
no hovor mi o daždi, včera ráno som parádne zmokla pri čakaní na bus do práce, bola som komplet mokrá po kolená, stála som ako trubka pod dáždnikom a mokrá tak či tak 😖

pink_lady
10. nov 2009

Livia, mne aj terajsi sluboval, ze ked otehotniem a porodim, bude po endo i po bolestiach, no a po porode sa z toho zacal 'vykrucat' vraj ze stava sa to ale ze moze byt i pravy opak...no vies si ho predstavit ako sa tvaril ten svoj nevinny ksichtik nahodil a ja by najradsej ...😀
A ty pozor na prechladnutie, je hnus pocko, my ideme zajtra na rehabku neviem si to predstavit

scarlette
10. nov 2009

no baby akoze kramy vam vooobec nezavidim, sa tesim ze uz nikdy viac 😅 🙂

liviaf14
10. nov 2009

ja viem pinky, je to indi-vindi 😖 endo je nevyspytateľná veru
dávam pozor, neboj, tlačím vitamíny do seba, ovocie, zeleninu. chystám sa doma vegetiť budúci týždeň, nech naberiem sily a energiu 😎
scar - chalani ti krásne rastú a priberajú, sú zlatí 🙂

pink_lady
11. nov 2009

posuvam 😉

liviaf14
11. nov 2009

ahojte 🙂
tak my sme dnes trošku nakupovali, kúpili sme malinkému dvoje dupky, nech má aj nové veci už konečne od maminky a tatinka, lebo veľa máme darovaných 🙂 a od soboty už máme aj postieľku.

ako sa máte všetky? ja nič moc, dosť nízky tlak som cítila cez deň z toho daždivého počaska, už by oskarko mohol a j vykuknúť, chýba nám na oblohe 😵 a potom by som len spala a spala
tak pekný večer všetkým

evina0
12. nov 2009

ahojte.vcera mi lekar spravil akusi rychlu poradnu bez sona a len potvrdil zapal a dostala som tabletky Clotrimazolum . pisu tam ze sa nemozu davat prvy trimester a ja som ho este neskoncila az buduci tyzden.lekar tvrdi ze do maternice ucinok s liekov neprejde tak sa nemusim bat ze to ublizi drobcekovi 😒

chcem sa spytat aj Vy ste mali poradne ked nekukal absolutne drobceka?? ani sono ani ultrazvuk?

len skusil krcok a vraj ten rastie a bolo.za 2 tyzdne tam idem zase ci zapal ustupil a verim ze uz kukne aj drobceka.
keby som piatok nebola na ultrazvuku v nemocke kde ma operovali a lekar nam vsetko ukazal aj dopodrobna vysvetlil tak som ako na ihlach.

pink_lady
12. nov 2009

livia pospi si ak sa ti chce to si drobcek pyta 😉
evina jasne ze ti nemusi robit ultrazvuk, mne robil casto tusim vzdy ale to kvoli problemom, inak sa ma robit, resp, poistovna preplaca 2-3 ultrazvuky, v 10., 20., a 30.tyzdni a potom v 36 prietoky co je vlastne tiez ultrazvuk ono ani ultrazvuk nie je uplne bezpecny je to tiez ziarenie

evina0
12. nov 2009

zienkay chcem sa spytat ci niektora nemala skusenosti s tymy tybletkami clotrimazolum v prvom trimestri.
prave ma nastrasili ze si ich nemam davat ..ze to moze poskodit aj plod..lekar povedal ze neprelieceny zapal je horsi nez tabletky clotrimazolum ktore sa k dietatku vobec nedostanu. vravel ze mam vo vnutri aj vytok a som si ista ked ho neposluchnem tak zapal sa bude stupnovat. uz som si tabletku mala vlozit aj vcera ale nedala som si to zatial. som teraz 11tt +2 cize ukonceny prvy trimester nemam..preto vaham ked sa nesmie v prvom trimestri.
myslim si ze dnes to uz vlozim, asi to bude mensie zlo nez rozsirujuci zapal.. prosim poradte.dakujem

mirip
12. nov 2009

ahojte dievčatá, ako sa vám darí? kto vie ako sa majú dievčatá so starej zostavy z endometriozy..libeth, janis24 atd. dávno tu neboli 🤐

síce janis sa mi ozvala 😢
no o libeth neviem nič 😢 mohlo by sa aj na ne usmiať konečne šťastie

mirip
12. nov 2009

evina skúsenosti mám ale nie v tehotenstve
treba piť acidko alebo jesť activiu aj tie upravujú mikrofloru tam dolu lebo obsshujú laktobacil

mirip
12. nov 2009

😀 vlastne laktocity

pink_lady
12. nov 2009

mirip akurat som dnes na ne myslela, ako sa ma janis? 😕 ked taky smutny smailik 😢
evina asi budem hnusna, tak pocuvaj kadekoho, nie svojho dokiho, nevkladaj si tabletky a zapal sa ti dostane az k babatku a budes mat po nom 😒 predsa doki vie co ti dava

liviaf14
12. nov 2009

ahojte 🙂
evina- ja som tiež mala lieky na vkladanie počas tehu na mykózu, v ktorých bolo napísané, že v tehu dávať len v ojedinelých prípadoch, tiež som rozmýšľala čo urobiť, ale nasadila som si ich. mne jedna kočka vtedy tiež vravela, že k malému sa to nedostane, účinkuje to len lokálne. podľa mňa ten zápal vo vnútri je horšie nechať neliečený, to určite narobí viac škody ako úžitku. 😕
čo sa toho sona týka, tak presne ako píše pinky, robí sa 3x počas tehu, aj keď mne ho robí doky pri každej poradni, kvôli endo určite, na to ma upozornili aj v heliose, že ma treba častejšie sledovať. neboj, určite si v poriadku, dôležitý je krčok, či drží pekne zatvorený.

pinky, veď ja si aj zdriemnem, keď potrebujem, len horšie je to v robote 😅 ako sa máte s Olíkom? my sme OK, kopkáme pekne.....

liviaf14
12. nov 2009

jéj pinky, písali sme naraz 🙂

miminap
12. nov 2009

ahojte maminy. citam vas, citam, poctivo, len zatial nemam cim prispiet. mirip, minule som hladala janis24 medzi babami niekde po koniku. som premyslala co je s nou..
libeth mi pisala mail asi pred par mesiacmi. chcela si oddychnut aj od premyslania o endo, preto nechodi ani na konika. verim, ze sa jej dari dobre. a ze endoska o nu stratila zaujem. 😉

evina0
13. nov 2009

pink,liviaf dakujem za radi a posluchnem lekara a vlozim si tie tabletky az sa zapal vylieci.
dik a pekny dnik. 🙂

lenand
13. nov 2009

ahojte tak u nas sa dnes konečne umudrilo počasie tak sme boli vonku filipko len pozerat bol tichučko a pozeral dookola a na každeho sa smial idu nam zubky tak je trošku mrzutí dnes sme sami doma tak filipko už spinka a ja idem zachvílku tiež nech sa trošku vyspím 🙂

liviaf14
14. nov 2009

ahojte, posúvam témičku a krásny víkend všetkým maminkám a tehuľkám želám 🙂