Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katrin21
20. okt 2009

a dolezita je aj dobra odsavacka, nie vsetky su dobre... niektoré ti len dodrásajú prsia a nic moc nevyždímaš...

katrin21
20. okt 2009

babky davali na bolave prsia tusim obklady s bieleho vína, alebo cosu take... zaručenééééé 😉

lenand
20. okt 2009

u nas v teme majovky si baby davali na prsia kapustove listy ale či to pomaha neviem ja som s tým problémy nemala iba hnad na začiatku v nemocnici a to my pomohla sprcha a potom mali pekne vytahal a kím sa neuvolnili žiadna voda

lenand
20. okt 2009

monika dakujem za filipka 🙂

cuki
20. okt 2009

Ahojte, tak ja som tiez tehula s endometriozou, pre povzbudenie druhy krat!!! Mala som diagnostikovanu endo 3. stupna, uzila si laparku, prisernu hormonalnu liecbu, vsak viete a po neuveritelnych 6 rokoch sa narodila nasa Lu, teraz ma 14 mesiacov, tak sme si s muzickom povedali, ze na co cakat, kym sa zase endosa rozbujnie a dali sme prvy pokus a cuduj sa svete hned to vyslo, este to ani nemam v profile, ale som tak velmi pozitivne zaskocena. A tiez sa tesim, ze nas je takychto pozitivne zaskocenych viac 🙂

lenand
20. okt 2009

cuki vitaj z každej novej tehulky sa tešime 😵 ved mi tu potvoru musime porazit 😉

bleelka
20. okt 2009

cuki supeeeer, blahozelam, vitaj 🙂

lenand aj ja sa pridavam ku gratulacii malemu 😵

pink_lady
20. okt 2009

ahojte
no pink je trosku na prd ale co uz uz asi nikdy nebudem ok ☹ ☹ ☹ inak dnes mi dr povedal ze uz mi nikto nemoze povedat ze co ved sm nerodila normalne ale cisarom ze neviem co je bolest, vraj ze oblickovy zachvat je najkrutejsia bolest...a je to fakt pravda kruta 😕
inak som sa nejako dopravila na poradnu tak uz mame 5640 g a 57 cm len budeme musiet rehabilitovat a cvicit vojtovku takze nic moc v stvrtok ideme na rizikovu poradnu na novorodenecke 😔 teda ak nahodou nedostanem zas zachvat a neodkvecnem v nemocnici

cuki gratulujem, vitaj 😉

lenand a tebe blahozelam teda filipkovi k 6 mesiacikom 😵

scarlette
20. okt 2009

miri presne ako pise Pink, paralen mozes od horucky a skontroluj si prsia ci na nich nemas cervene flaky... ak nahodou ano tak mas zapal a to bez ku gynekologovi, ja som mala takto horucky 40stupnove a skoncila som na antibiotikach, nastastie som pri nich mohla kojit a pocas zapalu som mala produkciu mlieka podstatne nizsiu ako pred nim ale po vylieceni sa to upravilo...

na uvolnenie mliecka sa picha oxytocin a pomaha to, ked ti to pichnu treba si dat teplu sprchu na uvolnenie a po 20tich minutach odsat mliecko

dryim palce

miminap
20. okt 2009

ahojte babule. mirip, pisem dnes kvoli tebe, inak, sorry, babule, ja zatial nemam cim veselym prispiet, tak radsej neprispievam. mirip, mam kamosku, co mala presne taketo problemy, zavolala jednej DULE, tak sa myslim volaju tie profi porodnicky a ona pri nej bola dva dni a cely den a celu noc jej nejakymi mastickami masirovala prsia a nakoniec sa rozkojili. problem bol aj ten, ze kamoska mala pred tehu velmi malinke prsia, nosila len acka podprsenky, a male bradavky a maly sa nevedel prisat. a teraz krasne koja. odvahu a hladaj dulu. isto pomoze.

liviaf14
20. okt 2009

ahojte maminy a tehuľky 🙂
pinky, nevešaj hlavu, teraz máš organizmus rozhádzaný po pôrode, všetko sa dá do poriadku 😉 len buď na seba opatrná, nech má Olík zdravú maminku už stále pri sebe 😉

cuki, vitaj, konečne ďalšia tehuľka, nech len pekne pribúdame 🙂 porazíme spolu endo 😵 je to fakt pozitívne čítať o ďalších a ďalších tehuľkách

miminap, pre teba prášim vírusíky :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
tak nech sa už zadarí aj tebe, nech nám môžeš častejšie prispievať 🙂

bleelka
21. okt 2009

ahojte kocky, tak hlasim, ze uz som bez hlienovej zatky, navyse som dostala aj lahsiu hnacku, takze porod mozem ocakavat do niekolkych dni... zvlastny pocit... obavy... snad sa zacnem tesit....

idem akurat na predporodne cvicenie, tak snad ma to tam nechyti...

zub mi este stale nezaplombovala, lebo este bola sekrecia, objednala ma na pondelok, no asi to uz nestihnem, tak potom az po porode... drzte palce... navyse si aplikujem vaginalny krem co mi lekar predpisal, vybrala som 2 davky, dnes vecer som mala tretiu, tak neviem ci si mozem dat ked uz nemam zatku... lebo taky sex sa uz nemoze... neviete poradit?

lenand
21. okt 2009

bleelka ja som išla už do nemocnice ked my odišla hlienova zatka ja som nečakala na boleti skus zavolat svojmu doktorovy čo maš robit aby si niečo nezanedbala

bleelka
21. okt 2009

no kocky, tak som bola v nemocke s tou mojou zatkou lebo som tam bola aj na cviceni, tak som odbehla aj na ambulanciu, uz tam bola len sestricka, ta ako vzdy vsetko ok, ze to mam este tyzden cas... 😒 tak som volala svojmu gyn co mi predpisal ten vaginal.krem Dalacin, ze ci si mam dat aj dnes, lebo ze mi odisla zatka a on, ze to chodte do nemocnice nech vas pozru ci sa otvarate ak tam bola aj krv... ja ze bola a on, ze ak sa otvarate, tak krem uz nedavat a ak nie, tak mozem... tak som zas sla za tou sestrickou a ta ma poslala do dalsich dveri a tam ma zobrali, ze kedy mi odisla a ja ze o 6.00 a on, ze kde som bola doteraz (bolo 13.00) a ja ze na predporodnom cviceni.. a on, ze jej odide zatka a ona ide na cvicenie... takze ma zjazdil, ale pozrel... no a vraj je zatka tam, ze mohol kusok odist, ale ze som komplet zatvorena, ani na spic otvorena a ze vsetko je ok... pozrel mi aj prietoky, srdiecko, kedze som spomenula, ze mala sa zas necini dnes... ale vsetko je ok... tak sa ho pytam, ze co to teda bolo a on, ze to moze byt hlien zmiesany s mocom (nechapem akym) a s tym kremom... tak rozmyslam, ze ci aj ta hnacka nie je z tych antibiotik... no na porazenie... takze asi plany poplach... a lekar, kontrakcie nemate, brucho netvrdne a ja ze praveze tvrdne, ale bezbolestne len dost casto... neriesil.. do spravy napisal kontrakcie nema, nekrvaca... ale ked ja mam stale primes krvi s v hliene... za to ze on ked tam mal prsty tam krv nebola, tak teraz mi neveri ci co?
ja si pripadam ako taky hypochonder, s kazdou blbostou letim za lekarmi... aby ma to raz neprestalo bavit ked to bude naozaj nutne... 😖 no ale aspon som kludna a mozem v pokoji spat a zajtra si doma pozehlit co mam kopku, lebo zajtra som doma celyyy den po dlhom case ziadny lekar na plane... az poradna v piatok... takze tak...

lenand a po odideni zatky sa ti rozbehol porod? ako to vyzeralo ta zatka?

lenand
21. okt 2009

ja som začalarano špinit a volala som svojmu dokymu a ten ma poslal hned do nemocnice a tam my potom začali aj bolesti ale otvorena som bola len na 1 prst ale ja som sa ani potom velmi neotvorila len na3 prsty a to my začali už aj tlaky ja som inač tiež zo všetkym volala dokymu

mirip
21. okt 2009

dakujem baby, aj detská Dr. mi dnes povedala nech to nevzdávame, že nech ju prikladám kolko sa dá a ak nevládze ťahať tak zvyšok odsať a tak jej aj ked vo flaši dať že predsa materské je materské, aj ked jej to nestaší a musím dokrmovať, som bola včera aj kovi tej zvýšenej teplote u Dr. tak zrejme vyčerpanie a k tomu prechladnutie zo spodu, lebo ked som bola na porodici tak nám neúrili a bolo to aj v správach, ked som rodila tak na porodnej bolo 15stupňov ja v košeli a ostatní aj sestričky dobreže nie v kabátoch, a potom na izbách sme mali ohrievače elektrické ale v sprchách bolo zima a ked sme sa mali viackrát sprchovať tak to urobilo svoje, od včera mám ATb čo možem, dal mi ich gynekolog a tiež iné tabletky na chudorvnosť čo ešte po porode mám lebo tie čo som brala do včera ma zapekali a mala som krče, tiež ma kvoli tomu aj šite bolelo lebo to...........plné črevo naň tlačilo, som sa bába aj ako sa to hojí, lebo ja som tušila že tam niečo nesedí, ked ma šil vyše pol hodiny, aj ked baby tvrdia že moj Dr. šije pomaly a snaží sa čo najlepšie aby sa to hojilo rýchlo a muž mi to mrkol a mala som len 3 štichy a Dr. včera že sa to hojí kvoli tomuj tlačeniu na štichy z plného červa dobre ale pomaly lebo on ma síce nastrihol ale som sa ešte k tomu poriadne vo vnútri aj natrhla.......ale tie druhé tabletky zabrali pomaly sa aj na wecko dostanem a úspešne a nezapeká, a tiež teplotu som dne nemala našťastie......ok idem plače malá

dahra
21. okt 2009

Mirip,
tak to si teda zazila! Nase zdravotnictvo! Nemam slov....
teraz vsak hlavne, aby si sa co najskor vystrabila, problemy pominuli a mohla si sa naplno tesit z malickej 🙂

miminap
21. okt 2009

ahojte babule. livi, vdaka za virusiky. teraz uz sa nakazaim a hotovo!!
Mirip, tak fajn, ze sa davas do poriadku. pani, blelka, ja si spominam, ked si prvy raz napsala sem a uz ides rodit?! hotova som, ako to bezi. iba ja som sa nepohla 😔
dahra, sa tu nahaname 😉 ja este mrchujem, aj ked uz 8DC, kedy zacinas s proverou?

lenand
22. okt 2009

čavte tak sprava od bleelky
ahoj volam sa Miška a z maminho bruška som sa dostala dnes o 9.30 mam 47cm a 2930g maminu som potrapila velkymi bolestami ale zato som vyšla von hladko tešim sa ked sa vam budem moct ukazat aka som fešanda 😵

gratulujeme a oliverko a filipko posielaju pusinky 😵

evina0
22. okt 2009

bleelka gratulujem Vam obom 😵 😵 supeer a vela vela zdravicka..a to vcera pisala ze konecne dnes nejde k lekarovi a vidite uz to ma za sebou a drzi svoj uzlicek stastia 🙂 🙂 .
Ako jedna po druhej pomaly rodite 😅 a to ked som sem dosla .tak tu bolo zopar tehuliek a dnes same maminky 😵 😵 len tak dalej.

ja nemam nic nove.stale mam cosi so zaludkom.raz mi nic neni inokedy s nicoho nic ostane tazoba.natahuje ma jak blbe kazde rano a niekedy aj vecer( ale nevraciam) uz neviem co by som jedla aby som to za par hodin nelutovala.a padne podvecera aj lezim co mi je ako kazdy den blbo.neda sa to opisat ale tak tazko,grga sa mi kadecim uz ma to stve ale beriem to tak ze to patri k tehotenstvu.manzel ked dojde s prace a ja lezim tak len kukne ze ..zase Ti je blbo? 😒
pondelok sa tesim k lekarovi az viem ze drobcek isto zase podrastol a uvidim zase srdiecko a budem kludna.a idem na odbery co ma netesi ,byva mi zle takmer vzdy ale nejako to zvladneme a musim si predsa zvykat.minuly rok ked som lezala v nemocnici dost dlho, som injekcie brala ako normal ale uz som si odvykla..

pink_lady
22. okt 2009

Bleelka gratulujem k drobatkovi 😉
Aj som si vcera povedala, ze tesi sa na zehlenie, len aby neporodila 😀

Evina - este par mesiacov budes mat 'cosi' zo zaludkom, neboj 😉B-)

mirip
22. okt 2009

ahoj bleelka gratulujem k dievčatku a pekným mieram, aspon si nemala macka ako ja a problémy ked išla na svet, praje malej, vela vela zdravia, aby sa mala v živote len dobre a stretávala len a len dobrých ludí. A Miška povedz mamine, nech sa rýchlo pozbiera a zotaví, lebo že chceš ty chceš aj bračeka 😉

tinkywinky
22. okt 2009

teda bleelka,gratulujem!!!!!!hlavne prajem vela zdravia!! a aky kludny stvrtok si si planovala 😀
mirip,prajem vela sily,ked horucky ustupia,isto sa Ti ulavi,drz sa.

Nam dnes na UTZ potvrdili, ze obaja mrazacikovia sa uchytili,mame obrovsku radost 😵 😵

liviaf14
22. okt 2009

jéééj bleelka, blahoželám k dcérenke 😵 vidíš, ani si sa nenazdala, a malá je na svete, veľa zdravíčka vám obom želám.

evina- tá ťažoba je normálna, ale je to hnusný pocit, pamätám si veru. tak sa drž.... 😉

pinky- no ako sa máš? je to lepšie? asi sa budeš báť aj povedať, aby si nezakríkla, že? tak bodaj by ti už bolo len dobre 😵

ahojte ostatné snažilky 🙂

pink_lady
22. okt 2009

tinky gratulujem 😵 a takumalu trosku zavidim 😀

livia no nic moc zatial ale hlavne ze som doma, oddychujem, kaslem na poriadok, v utorok idem na kontrolu, dovtedy prisny rezim aby ma nesupli do nemocky 🙄

liviaf14
22. okt 2009

tinky - blahoželám, prepáč, všimla som si tvoju poslednú vetu až teraz, neviem ako som to čítala 😅

pinky, dobre robíš, kašli na všetko, zdravie je najdôležitejšie.... pomáha ti niekto s Olíkom?

lenand
22. okt 2009

tinky gratulujem aj ja tak zas pribudaju nove tehulky super 😵

tittika
22. okt 2009

Ahojte maminky a tehulky 😵

Bleelka Gratulujem 😵 😵 😵

a teraz som mala nasledovat ja 😢

Tinky 😵 gratulujem , dufam ze sa pridam aj ja 😝

dahra
22. okt 2009

Bleelka,
gratulujem! Vela zdravicka pre vas obe!
Tinkywinky,
tiez gratulacia, nech drobci v brusku pekne rastu!
Tittika,
nepochybne, pridas sa a bodka!
Miminap,
nahaname sa veru. Ja picham diphereline hned v prvy den menzesu, co by malo byt o par dni. Mam kratky protokol.

monika3
autor
23. okt 2009

bleelka tak vitam Michaelu na svetu, nech je tu zdrava a stastna 😵
Tinky blahozelaaam 😉

a caute vsetky a uzivajte si mamulovske starosti, my sa chystame uz von za chvilu tak pa 😎