Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

monci78
30. nov 2009

Dahra tak to je fakt super sprava!!!!!!!!! Gratulujem!!!! 😉 Dávaj na seba pozor...

dahra
30. nov 2009

Dakujem 🙂

monci78
30. nov 2009

tak šup šup, prepíš tú snažilku v profile... 🙂

liviaf14
30. nov 2009

ahojte 🙂
dahra gratulujeme s Tominkom v brušku 😵 😵 😵 nech sa ti darí a nech si zdravá a bábänko poriadne zakusnuté 😵 vedela som, že sa ti to podarí, super....... a vitaj medzi nami tehuľkami 😅

pink_lady
30. nov 2009

Dahra gratulujem a krasne tehulkovanie zelam 😉

dahra
30. nov 2009

Ahojte,
dakujem este raz, coskoro bude mat aj Prahaxx potvrdene tehu a Vanesska a potom Miminap. Bude hromadny prestup z temy do temy ako v zime pred rokom, ked som na MK dosla.

pink_lady
1. dec 2009

Ze by to bolo tymi dlhymi zimnymi vecermi 😅 alebo zazracnym casň vianocnym? 😉
My ideme dnes do poradne a ockovat tak mam trosku boja 😲
A blizi sa mi mrcha,takze v noci som steny hryzla 😝, ale teraz idem nasadit HA, tak uvidim co to urobi 🙂

monika3
autor
1. dec 2009

cafte....vitam nove tehule 🙂
Dahra blahozelam....ja som takto otehu pred rokom, tiez augustovka 😉 prajem krasnych 9 mesiacov 🙂 🙂
monci78 vidim ze ty si uz zbehla tehula- tretie bbo na ceste blahozelam 🙂

inak co robote v takomto pocasi? u nas leje 😠

lenand
1. dec 2009

ahojte vprvom rada gratulujem dahre k tehulkovaniu a prajem aby to dotiahla do uspešneho konca a samozrejme nech nové tehulky pekne pribudajú su tu vitané 😵
ja mam nadchu tak dufam že to chlapci nechytia odomna olverko ma v školke v piatok mikulaša a v nedelu 5rokou už sa tešime na oslavu a samozrejme sa oliver nevie dočkat darčekou kupili sme mu stavebnicu ,človeče nezlobsa a knihu dračie rozpravky on ma velmi rad knihy tak viem že sa poteší a človeče už od nas pita davnejšie že sa v školke hrajú a stavebnicu nech niečo montuje teraz ho to bavi a može si skladat rozne autička http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
filipko je zlatunkí stale by niečo papkal a stavia sa na nožky ale otočit sa nevie ani ked je holučký tak sa neotoči z bručka ani na opak je leniví ale pekne sam sedí a posuva sa po zadočku 😀

monika3
autor
1. dec 2009

no ja som prave uspavala, tak uvidim do kedy , doma moc nechce dlho spinkat. lenand aj moj by stale iba cuckal mliecko, urcite sa mu o nom aj sniva 😀 o mesiac a pol zacneme uz s prikrmovanim, tak som zvedava ale aj tak si mylsim ze mliecka pokial budem mat sa tak lahko nevzda 😵
A Filipko sa otaci z chrbatika na brusko? Nas davulo takto ano, ale naopak tiez este nie, najradsej rotuje dokola jak hodiny rucicky 🙂 a na prebalovaciom pulte zvadzame zabasy kym dam plienku, hlavne vecer....stale musi byt v pohybe.

lenand
1. dec 2009

monika on sa vobec nechce otačat ani s chrbatika

liviaf14
1. dec 2009

ahojte 🙂
pinky, tak ako ste dnes zaočkovali? hádam bolo všetko v pohode, aj plakal Olík? 😕
hádam ti HAK zaberie a konečne ti už bude dobre 😉 , myslíme na vás 😉

pink_lady
1. dec 2009

ahojte
livia no zaockovany sme teraz konecne chvilinku spi inak plakal tak strasne doteraz ze az ja som sa rozplakala lebo sa nedal utisit ani na rukach, ani cipok nezabral 😢 inak uz vazime 7140 g a meriame 62 cm 😵
lenand neboj on sa zacne otacaz a pekne hracky ste vybrali 😉
ach uz zase placeme, letiiiim ☹ ☹

liviaf14
1. dec 2009

Olíka to určite bolelo a aj bolí, preto je taký rozladený, neboj pinky, to prejde 😎 inak viem si seba predstaviť, ako by rozplakal malý aj mňa, ja som taká citlivá teraz a po pôrode to bude asi to isté, možno aj horšie so mnou 😅
ale inak ste pekná urastená chlapina 🙂

ellianka
1. dec 2009

ahojte 🙂
blahozelam vsetkym novym tehulkam 😵 a zelam im naaadherne tehulkovske obdobie 😵 😵 😵

pinky 😉 jaaaj pozeram ze olik pekne rastie a s vahou nas uz poriadne predbehol. aj nas drobec poriadne plakal
pri ockovani ale ked to musi byt...tak co narobime.

monicka, aj ja mam problem malemu nasadit plienku a ten pultik po prebalovani vyzera ako po boji 😀
posledne dva tyzdne sa z neho stal hotovy nezmar, vobec sa mu nechce spat a srsi riadnou aktivitou.
pred par dnami mal taku snahu otocit sa z chrbatika na brusko ale akosi po par pokusoch od toho upustil.

lenand, gratulujem olikovi k narodkam...ved to je uz hotovy mlady muz 🙂 a vybrali ste fakt super stavebnicu.
uz sa tesim ked budem moct taketo hracicky nakupovat tomu nasmu drobcovi.

zienky, rozmyslali ste alebo ste uz dali zaockovat deticky proti rotavirusom?
stale nad tym uvazujem a akosi neviem.

ktosi tu na mna vykrikuje 😀 tak beziiiiiiiiiiiiim
pa

dahra
1. dec 2009

Ahojte maminy a tehulky,
vidim, ze pekne rastiete a behate po ockovaniach.
Inak ja sa tu zakazdym dozviem nieco nove, ze rotavirus 😕. To je co prepanajana?

Pinky,
to je normalne, ze ti prislo luto. To hlavne bezmocnost spravi. ☹ Inak moju znamu museli raz poslat von, lebo pri nejakom zakroku (asi prepichovanie usi) sa rozplakala pomaly viac ako jej dcera. Tak mi to povedala, tak to si teda predstavit neviem 🙂

Monika,
tak teraz to bude s nami ako u vas 🙂 Lenand bola najskor tehulka (u nas je Evina, ma takmer 3 mesiace naskok). Teraz sa nam postastilo, Prahaxx je hlavnou adeptkou tiez. Mame tu Liviu od leta 🙂 a teraz dosla aj Monci. Tulipanike je tiez tehu, ale chodi sem menej. A potom plynule dojdu Vanesska, Miminap, a vsetky ostatne, lebo zasa prichadza zima a v zime chodi pre snazilky s endo tehu vlacik 😵

miminap
1. dec 2009

ahojte, tak ja sa hlasim a uz si tu robim ciarku, takze tehule plujte na mna tehu bacilky 😀 hlasim, ze mam 4 embryjka, z toho 2 jednotkove a dve dvojkove, tak ich necham spinkat do stvrtku a potom ich zase embryjologicka skontroluje, kolko podrastli. tak drzte palce, aby bnojovali, kuriatka moje.

monika3
autor
2. dec 2009

ahojcek 🙂
Lenand to nevadi ze sa malinky neotaca este, inak by ta poslali uz na cvicenie. a pekna stavebnica pre oliho 😉

Pink pekne miery mate. my ideme dnes do poradne a na druhe preockovanie. Nastastie prve zvladol celkom v pohode , plakal potom ale doma uz nie a aj si pospal, tak snad aj dnes to tak bude 🙂

Eli mame co robit ze? ale radi 😉 a to ockovnie proti rotavirusom nemame, lekar povedal ze ak ho kojim nemal o by sa nic vyskytnut....teda ze je to v celku zbytocne.
Nam uz asi zuby idu....tak uvidime kedy prvy zubok vyjde 😉

Dahra veru je to velky zazrak ze? pekne malinke opatruj 🙂
Mima drzime palce, zasluzis si to a verime v dve palice 🙂 🙂

dahra
2. dec 2009

Ahojte,
Miminap,
tesime sa na zajtrajsie pozitivne telefonicke spravy, napis potom, kedy mas ET.

Monika,
ze zubky - ojoj, to ste uz riadne pokrocili. Predpokladam, ze teraz je doma vela placu a sliniek 🙂

Ten rotavirus som si kukla na nete, kazdym dnom sa ucim nieco nove 🙂 Dokonca este vcera vecer som to pocula v DR. House-ovi, tak som uz nemohla odolat a musela si to precitat 😀. Je o tom cela webstranka 😎.

bleelka
2. dec 2009

dahra srdecne blahozelaaaaaaaaaaam a tesim sa s tebou!!!

mininap, drzim palceeeee

ja uz mam prvu davku Rotarixu doma, cakam kym bude mat mala aspon 9 tyzdnov, potom jej ju dam, skoda len, ze je to take drahe, mohlo by to byt povinne ockovanie, co uz? mozno neskor...

monika, elianka, vy ste zase snazilky?
ja este nemam mrchu, podla mna by som ju ani mat nemala ked kojim, ale moja mama mala a vraj to aj niektore mavaju, tak som zvedava kedy na to budeme moct hupnut aj my znova, ale aspon rok by som chcela mat oddych od tehotenstva, aj lekar mi to odporucal... a este su tu financie, kedze byt si budeme musiet dokoncit na vlastne naklady, tzn, dalsi uver, tak som zvedava ako to zvladneme popri materskej...

mala ma zajtra 6 tyzdnov a mne konci sestonedelie 😉 uz sa tesim ked bude mat aspon 3 mesiace a polavia koliky, lebo je to velmi neprijemne vidiet ako babo trpi... esteze existuje rektalna trubicka... ale bojim sa, ze si na to navykne, tak nechcem casto davat... vam co pomohlo na koliky?

monika3
autor
2. dec 2009

No Dahri tych sliniek je viac, on hlavne place iba kvoli mliecku, a len sa pekne uc ...ked bude mimco uz budes vsetko ovladat 🙂 ,
Bleelka neviem co na to....niekto bude vediet, ja som si precitala ze ked nic nepomaha tak sa treba zmierit s tym ze je to iba docasne. Nasho vzdy upokojilo na vsetko iba mliecko.
a dnes v poradni bol uplne uzasny, smial sa na doktora aj sestricku, vraj je to pokojne ukazkove babo, perfektne reaguje a pozerali teda ako narastol...8116g a 68cm....no chuti mu 🙂 reakcia na ockovanie hadam nebude ziadna, uvidime vecer, zatial je v pohodke, dali sme studene obklady 🙂 Viac si ani nemozeme priat, sme radi ze je zdravy, velmi sa z neho tesime ze ho mame 🙂 🙂 🙂 🙂
pa babulky pekny dnik este 🙂

ellianka
2. dec 2009

ahojky 🙂

miminap, drzim silno paste na zajtrajsok, nech sa male babulky pekne zahryznu a nepustia nasledujucich
devat mesiacov 😵 😵 😵

monicka 😉 jeeeej maly davko nadherne rastie 😵 tak verim, ze vecer aj nocku po tom ockovani budete mat
pohodovu. veru tie nase ratolesti nam robia tolko radosti 😉 😵
aj nam sa uz zacinaju drat zubky, maly je riadny slintosko a najradsej by si zjedol obe pasticky. par dni mal
zvysenu teplotu...tak kazdy den mu obzeram pusku, ci sa tam cosi zabelie 😎 😉
no na ten rotavirus som pocula rozne nazory. viem, ze nas ten rotavir neobehne lebo ho vraj dostanu
vsetky deticky (ockovane ci neockovane) do piatich rokov ale vraj zalezi na priebehu...nech si potom hlavu
nebucham 😒
hlavne, ze sa obcas necham zblbnut davom 😝 😀

bleelka, rektalna trubicka sa nema pouzivat casto. skus malej pravidelne masirovat brusko bud nejakou
mastickou na koliku co kupis v lekarni, tusim sa to vola pupik alebo dr.hoj. ja osobne pouzivam cisty olivovy
olej z lekarne. casto cvicte s nozickami na chrbatiku aj na brusku. nam doktorka predpisala aj infacol.
uvidis na nieco pridete, co malickej trosku pomoze ale nam tiez vsetci hovoria, ze treba pockat a v takom
stvrtom mesiaci to zrazu prestane samo od seba.

liviaf14
2. dec 2009

ahojte všetky 🙂
miminap, veľmi držím prsty, nech sa ti zadarí, tieto vírusíky sú iba pre teba :
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

krásne vám rastú tie bábätká, radosť tu čítať 😵

pink_lady
2. dec 2009

Ahojte!
Mne sa podarilo dnes vyliat brokolicovu polievku na laptop, takze ten zomrel a ja vas citam cez telefon ...ked sa dari tak sa dari. Olik dost zĺe znasa to ockovanie, este dnes mal teplotu, v noci sme nespali.
Rota sme nedavali,hoci sme mali predpisane,nakoniec sme po poradach rozhodli nedat.
Mimi strasne silno na teba myslim!!!
Monika,krasne miery, som rada ze nie sme sami, co mame doma takeho chlapa, co mu chuti B-)
Bleeľka,skus ty pit alebo dat fenyklovy caj pomaha,osvedcene 😉ale povarit par zrniek,nie sackovy.

Maly ma vola,musim konciiit, drzte sa vsetky

dahra
3. dec 2009

Ahojte,
Ellianka,
3 mesiace a uz idu zubky? 😨 To musi byt velmi prijemny pocit pri kojeni 😎

Pinky,
tak to sa ti zadarilo 🙂. Ale nie si sama, casto tu citam podobne prihehy o dzusoch a kavach na booku, ale brokolica tu este nebola. 😝 Ja tiez cakam, kedy to pride, lebo jem a pijem vylucne pri notebooku. 😉

Dnes sa nam riadne ochladilo, ako som sla do prace rano, brrrrrrr. Oproti vcerajsku skok. Okrem toho som si dnes znicila oblubeny dazdnik - odlomila sa mi cela kovova rucka uprostred (pretoze mi roky sluzil aj ako vychadzkova palicka🙂 ), tak som ho supla do najblizsieho kontajnera 😖

lenand
3. dec 2009

ahojte dnes sme boli kupit oliverkovi keksiky do školky v pondelok bude v školke olavovat narodky zajtra maju v školke mikulaša 🙂
monika dobre priberate naš filipko mal 8,200 na 6 mesiacou ale ja som spokojna lebo on pekne papka teraz spapkal mrkvičkovu polievočku zachvilku dostane trošku mliečka a pojde spinkat teraz sa hra na posteli 🙂
potom pofotim oliverkovu oslavu a pridam fotky
na druhy tyžden sa chystam vibavit si to zvýšenie rodičovskeho prispevku konečne aspon niečo lebo tích 164eu nič moc

liviaf14
3. dec 2009

čaute babiny 🙂
no pinky, tak sa ti zadarilo teda. ja mám z obliatia notebeooku tiež strach, lebo takisto pri ňom pravidelne jedávam 😉 čo by sme robili bez PC keby neexistovali, že?

jej lenand, veru mikuláš sa blíži a po ňom za chvíľu vianoce, nenormálne čas ubieha, zdá sa mi, že leto skončilo len včera 😅

veru dahra, aj u nás je chladno od rána, celý deň, nejaké 2´C sú iba a k tomu celodenná hmla, no nič moc teda

bleelka
4. dec 2009

ahoje, pinky, feniklovy pijem, ale sackovy...

my sme znova trpeli do polnoci, mala bola hore od 16.00, o 19.00 sme sa obe ulozili, ze ideme spat a do polnoci sme boli hore, lebo zrazu strasny plac a krik a znova ju nieco bolelo, pustili sme prdiky, no pokracovalo to aj po tom, potom sme ju okupali, co ma rada, aj to nepomohlo, prsia nechcela, mozno by si aj dala, ale nedalo sa jej... uz som myslela, ze mam malo mlieka, alebo ze jej netecie ako chce, ale ten plac bol od bolesti... prekrucalo jej crevami, potom aj rano a ked som ju rano rozbalila, tak tahava stolica a mama ked to videla, ze to je zahlienena, tak uvazujem, ze to sposobil moj obed - vlocky s mliekom... takze skusim vysadit mlieko... kurnajs, ziadne ovocie, zelenina, teraz ani mlieko? ved budem odvitaminovana cela a ako ich dat malej? umele vitaminy nie su ono... uz zacinam byt z toho nestastna....

no a vcera sa doobeda a potom poobede prvykrat usmiala 🙂 teda ked sme sa jej prihovarali a robili opicky... tak sa tesim z toho ked to bude uz na dennom poriadku

kocky viete mi poradit nejaky dobry nosic co sa da babo nosit k sebe, od seba a aj na chrbte? vdaka moooc,
pekny den vsetkym

mirip
4. dec 2009

ahojte bleelka nezávidím, máš tro podobne ako som to mala ja, nepomohlo nič žiadne kvapky, až hadička do zadku vyšiel vzduch a aj tvrdé o papekalo a bol pokoj aj teraz ked ešte občas tlačí a plače na spaní čo sa neie vyprdieť alebo vykakať tak hadička funguje si len raz potom potlačí a vyjde aj vzduch aj hovienko a je pokoj sa potom tak vegetne usmieva 😵

monika3
autor
4. dec 2009

ahojcek
lenand no veru mame doma pekne chlapisko 😀 uz mozeme zacat vraj aj prikrmovat mrkvickou ale my este pockame do toho 5 mesiaca.
Pink a ty este neprikrmujes mrkvickou ze ? a co ockovanie ako to prebehlo. Nas mal trosku zvysenu teplotu tak sme dali vcera vecer cipok ale inak v pohode vsetko 😉
Bleelka nosicov je vela , my sme tolko spekulovali nad niecim a nakoniec sme nic nekupili. a teraz uz je velky ....do niakej satky ...a lepsie sa nosi na rukach a vie sa uz aj zabavkat sam.

Veru Mklulas sa blizi, cakameeeeeeeee same dobroty 🙂 🙂 🙂 🙂 ?