Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
6. máj 2010

Ahojte dievčatá 🙂.Evi, super,že je všetko v poriadku. Aj keď občas tie drobce dajú riadne zabrať.

Ja som bola od pondelku v práci, dokončila som veci,ktoré som mala na stole rozrobené, a hlavne som si chcela vyskúšať, či by som vládala. Ale zistila som, že nebudem vymýšľať, a pekne ostaneme doma, lebo tento týždeň - väčšia námaha a zase mi čoraz častejšie tvrdne bruško. A už mi bolo tak fajne. Takže dnes a zajtra mám dovolenku, v pondelok dokončím to zvyšné, čo mi tam ostalo. V utorok idem na poradňu, tak poviem doktorovi, že tie bolesti neprestali, nech ma nechá doma.

Vanesska, ika, ja zatiaľ tiež len tak sondujem na nete, kde čo majú, hľadám najkrajšie a najlacnejšie 🙂. Ale už sú nejaké vecičky vybraté, tak teraz, keď už budem doma, tak sa do toho pustím. Je lepšie, ako povedala evina, kupovať priebežne, menej to zaťaží rodinný rozpočet 🙂.

lucy778
6. máj 2010

ahojte

noo ja mám v nákupoch jasno, plánujem ich robiť priebežne, ale až po štátniciach - v kľude 😀
Dnes som sa dozvedela, že nám na skúšky upravili poradie a tehule majú prednosť - sme dve 😝 , no neviem či sa mám tešiťť, alebo sa obávať 😝.

vanesska
6. máj 2010

lucy... podla mna sa tes ze pojdes medzi prvymi budes to mat najskor z krku a to este budu dobre naladeni takze to mozete vyuzit 😎 a fakt tam ako tehula cakat mozno niekolko hodin by si bola totalne grogy...
a kedy vlastne ides? budeme ti drzat palce...! 😵

evina... prosim ta mozes mi napisat stranku na ktorej ste kupovali ten matrac? chceli sme kupit z bazariku ale nakoniec sme sa rozhodli ze kupime novy tak budem rada ked mi das tip na nejaku dobru stranku... 😉

katie... veru neriskuj doma ti bude dobre uvidis a mozes sa plne venovat babatkovaniu a nakupovaniu uvidis kolko casu ti to zaberie ja mam pocit ze na nete travim teraz tiez kopu casu ale tak ked je tolko veci co ten krpec potrebuje a vsade su ine ceny no kto sa v tom ma vysomarit nie?? 😠

tak pekny vecer....

dahra
7. máj 2010

Caute babulky/tehulky,
som tu len na skok, dnes poobede ideme zasa k nasim / mamina ma narodky, tak cez vikend trosku oslava a v pondelok ma caka zubar 😉. S tou tyv. bravcovou nohou 😀 som este nestihla ist za gynoskou, hadam buduci utorok to vyda.
Lucy,
drzim palce, nech sa vladzes ucit a hlavne vela chcenia. Neboj, to ze ides skor, je dobre, este budu trpezlivi a co poznam, tehotne na statkach to mali vzdy o trosku lahsie.

Inak som zvedava ci okrem Vanesskinho dievcatka sem pribudne dalsia kocka. Pocula som, ze posledne roky sa rodi viac chlapcov. Baby si budu v buducnosti moct z coho vyberat 😝 😉

evina0
7. máj 2010

vaneska tuna je ten matrac http://www.perinbaba.sk/2-vrstvovy-matrac-kokos...
a keby si chcela aj oblecenie super kvalita aj ceny tak s tejto stranky mam toho az az aj tu komodu ci skladaciu postielku
http://www.kojenecke-obleceni.eu/ pri nakupe dostanes aj kupon ktory mozes potom vyuzit na dalsi nakpu tak ako my a 10% bola celkom dobra zlava kedze sme toho brali dost..keby som vedela ze posielaju kazdemu zlavny kupon tak prvu objednavku spravim mensiu a druhu vecsiu ..ale neva a dovezie ti to UPS gratis az domov a len dobierku ked tak zaplatis 2 eura.

Katka pokial sa Ti da ostan uz doma budes mat veget kedy chces si oddychnes lebo veru tomu ze lepsie to uz nebude ked brusko podskoci az nenastanu nejake komplikacie a maly sa nevypyta skor na svet.

dahra prijemnu oslavu prajem a stastnu cestu ( myslim ze Vasi byvaju dalej od Vas)

My sa citime tak ako tak, poslickovia su na dennom poriadku, v noci ten spanok nic moc ale nadranom je to lepsie. brusko si tvrdne kedy sa mu zachce hlavne ked lezim na chrbte a ked chceme ist spat.
V utorok ideme do MT na UZV aj na CTG tak som sa zasmiala lekarovi do telefona ze pevn e verim ze budeme este pokope a on nato ze je len a len dobre ze sa telo uz pripravuje na porod ze by som mala lahsie rodit- tak sa tesim 🙂 pomalinky sa asi podla bolesti otvaram a ze lepsie ako naraz! Kazdym dnom citim ako brusko tazie, maly pribera a ma menej a menej miesta 😉 tak to dava patricne najavo 🙂
vcera sme zlozili konecne aj tu skladaciu postielku a mam to aj nafotene tak som dala do albumu fotecky aj s komody.
prajem pekny dnik pripadne aj vikendik

lucy778
7. máj 2010

ahojte 😉

no aj ja si myslím, že je to asi lepšie, že pôjdem skôr, ale nakoniec je to jedno, len aby som niečo vedela 😀 , mám to 9.júna, takže najvyšší čas začať, lebo je toho fakt veľa. len keby sa mi chcelo..... 😝

stále sledujem, či nepocítim bublinkovanie, ale zatiaľ nič, mm stále prikladá ucho na brucho, ale tiež nevie povedať čo vlasne počuje 😀

katie233
8. máj 2010

Ahojte, tehuľky 🙂. Lucy, to je super, že ideš medzi prvými 😉. Aj ja som išla hneď prvá, ešte tam bola príjemná ranná atmosféra. Všetko dobre dopadne. A aj u nás boli k maminám a tehuľkám zhovievavejší 🙂.

Dahra, príjemnú oslavu 😵. Aj my sme na víkend odskočili k našim, mamina mala tiež narodky pred mesiacom, ale vzhľadom k tomu, že som bola v nemocke, tak oslavujeme teraz. Zase nám bruško riadne narastie od toľkého papkania. Naši ma nevideli asi dva mesiace, vtedy som ešte žiadne bruško nemala,a teraz sa mi smejú, že ho mám, akoby som jednu čerešňu navyše zjedla 😀. Ale tatino zahlásil, že aj mamina, keď čakala bráška mala len také maličké 😵. Čo si tí chlapi nepamätajú 😀.

Urobila som doma prevrat v detských vecičkách, a už máme dve plné tašky 🙂. Nie sú to super moderné veci, ale na doma a na noc poslúžia 😉. Už dokúpime len pár nových vecičiek, nejaký ten nábytok do izbičky a môžeme sa tešiť na príchod nášho chrústika.

Evka, už som na 1000% rozhodnutá, že ostávam doma, lebo aj teraz, som doma, v kľude, bez stresov a bruško si robí čo chce. A manžel nás už nechce pustiť do roboty 😉. Keď povedal on, že sme pre neho najdôležitejší, a že to po fin. stránke nejako zvládneme, tak mu budeme veriť a tešiť sa, že s tým súhlasí. Len aby mi dal doktor aj vychádzky, nie že budem dva mesiace doma zavretá 😅.

Príjemný víkend 😵

evina0
8. máj 2010

Katka to je super ozhodnutie a s tou fin.strankou je to pravda, nic nie je dolezitejasie nez Vy dvaja.Ale mam dojem ze si spominala ze budes brat korunky uz aj s DNPO tak by to malo byt celkom fajn Pn ka.
Ja mam zatial veci len co som kupila-nikto mi nic nedal tak som si vsetko zaobstarala sama a hotovo 🙂
kuk ak chces aku komodu som nakoniec vybrala kezde sa nam uvolnilo trochu miesta vedla v miestnosti tak ma drobec aj svoju komodu s vecickami 😵 😵
Mi sme dnes boli trosku na pozemku . ja som si pretrhala aj zeleninku a skalku - sice sa mi uz strasne zle ohyba ale vsetko som zvladla a cuduj sa svetu citim sa dobre 😉 Kto by to povedal ze 3 tyzdne pred porodom a ja si budem pracovat v zahradke 😀 a trosku som pohla so sitim -uz mam takmer vsetko len nejake drobnosti a supravicka do postielky je cela 🙂
Katka inak mne neprisla ani raz kontrola pocas celej Pnky- nevie ale vraj tehulkam nechodia..neviem co je nato pravda a mne dal vychadzky ked som ho uprosila asi po 3 mes. ale ak mozem prezradit tak som chodila aj mimo nich preca akeby naahodou dosli tak mamina by im povedala ze som sla na pohotovost-ale nastastie som takuto zamienku nemusela ani raz pouzit. 😎
Prajem vsetkym este pekny vikendik.

katie233
9. máj 2010

Evi, tak to je fajn. Možno je pôrod ozaj na spadnutie 😵, keď sa ti tak polepšilo. Ja by som tiež niekedy brala, aby som už mala mrňúsa vedľa seba, ale nech len pekne do augusta vydrží 😀. Veď si ho ešte užijem až až.

Foto som pozrela, ste riadne vybavení 😀. Evi my máme tiež len tieto vecičky, čo nám dala mamina, oni sú už také staršie, veď po nás, ale na doma a na spinkanie stačia. A aspoň trošku ubudne starostí. Už len pár vecičiek a na začiatok sme vybavení.

Tak ešte príjemný víkend.

evina0
9. máj 2010

Katka nas bolo tiez vela deticiek ale mamina vsetko daaavano rozdala ved maju nasi uz 6 vnucat a tento rok pribudnu dalsie 3 😕
ale mne to neva ze sme kupovali sice peniazky sa rychlo rozkotulali ale mna to neskutocne tesilo.kazda vec co som malemu kupila a vedela som ze som si nato musela pekne nasetrit 😉
Uvidime ako s tym porodom dni su takmer rovnake.poslickovia a veci podobne takze uvidime ked ma to pochyti 🙂
pekny vecer prajeme vsetkym

ika33
10. máj 2010

Ahojte babulky.

No Evi, tak ty už každú chvíľku pôjdeš. A s bruškom pracovať v záhradke, tak to si dobrá ja ešte ani bruško moc nemám a už mám problém sa skláňať. Je mi potom blbo od žalúdka.

Katka, tak veru zostaň doma, budeš kľudnejšia aj ty a aj mimčo. A teraz už príde aj teplo, tak ti doma bude lepšie ako v práci sa potiť a ešte sa kašlať s papiermi a priblblími pokynmi od šéfky 🙂

Lucy, držím palčeky, aby si mala chuť do učenia, no a čo sa týka poradia, je to lepšie, že ideš medzi prvými, budeš to mať za sebou, ku koncu už bývajú aj profáci unavený a ufrflaný. Inak ako sa cítiš. Ty máš kedy termín? Lebo mi sme tak narovnako 🙂 Ja 21.10., zajtra idem na krvné testy a kontrolu, tak som zvedavá či mi už povie Dr. čo to bude a hľavne dúfam, že je všetko v poriadku.

Inak sa mám dobre a užívam si tehotenstvo i keď niekedy to nie je uplne super ale dá sa to vydržať. Tak sa majte krásne a pekný deň vám želám.
Pa

evina0
10. máj 2010

ika mam dojem ze aj ja som mala v tvojom tt problem so zaludkom.moc si to uz nepametam ale tak po 5 mes som sa zacala citiet ovela lepsie. cim mam vecsie brusko tym mam dojem ze mam viacej energie cez den len nohy dost trpia kedze som nabrala cca 18 kg 😖 a ked si cupnem tazsie sa mi dviha.a niekedy mi s postele pomaha manzel podanim ruky lebo sa absolutne neda priamo zdvihnut ..vtedy sa smejeme ako som sa do toho rohu postele pekne napasovala a neviem sa dostat prec 😀 😀 zajtra ma caka poradna v MT aj CTG( pasy) tak myslite na mna a som strasne zvedava co povie lekar ako to tam dole vyzera 😉 ked tak dojdem az navecer pisnut co noveho lebo vzdy sa cestou stavime kdesi napapat, pokupist cosi kdesi a ked dojdem domkov hodim si vzdy slofika od unavy.takze skor ako vecer sa na net nedostnem 😲

lucy778
10. máj 2010

ahojte

baby, chcem sa vás opýtať, už druhý deň ma popicháva v podbrušku, raz na jednej raz na druhej strane, raz odspodu. nie je to nič, čo by trvalo dlho, ale cítim to. neviem či to môže súvisieť s rozťahovaním maternice, alebo je to niečo iné. tiež nechcem vyzerať ako hysterka, že ma pichne v bruchu a hneď letím za dokym 😝

inak v sobotu sa mi zdalo, ako by ma čosi pošteklilo v brušku 😵 , ale nie som si istá či to mohlo byť bábo

ika - okrem toho popichávania v bruchu sa cítim celkom dobre. noo hlavne, keď si odmyslím tú lenivosť, ktorej sa neviem zbaviť. mám pocit, že už ani nebývam taká unavená ako na začiatku. ale keď to na mňa príde, tak si hodím šlofíka hoci aj v práci 😀 . Doky mi termín pôrodu určil na 9.10. ale keď som bola v Košiciach na 3D tak tam mi určili 17.10. Tak neviem, ja to beriem nejako tak orientačne, že v polovici októbra 😀

ika33
10. máj 2010

Lucy, aj ja to tak niekedy cítim ale bolo mi povedané, že ak bolesť prejde do pichania a bude to pretrvávať, treba sa ozvať a nenechať to iba na ľahkú váhu. Tak ak to máš často a dlho radšej sa daj vyšetriť. Ja od včera má o takomto čase a až do takej 9 tej tvrdnutie bruška a mám ho ako keby také nafúknuté. mám pocit, že mi je malá koža 😝 Dnes som už aj cez deň cítila ako keby som mala kameň v bruchu. Ale zajtra idem na kontrolu, tak všetko poviem dokymu, nech radšej on posúdi či to je v poho alebo nie. Inak s tou únavou som na tom aj ja tak, že je to dobré no ale veru keď sa do niečoho pustím, tak po chvíľke si musím posedieť a oddýchnuť. A spánok, tak po obede by som stále iba spala, len nie vždy si to môžem dovoliť.

Evi, tak na teba budem myslieť keď budem sedieť aj ja na kontrole. A tiež sem prídem až večer, lebo po návšteve lekára chcem ísť pozrieť do NR a možno nakúpiť prvé vecičky, no a potom idem pozrieť svoju krstnú dcéru do škôlky ako vystupuje na deň matiek. 😀

Tak vám ešte želám všetkým pekný večer.

lucy778
10. máj 2010

ika - momentálne to pichanie prestalo, ale možno len skočím za tým dokym, veď ho mám cez dvor 😀 uvidím čo mi povie

dahra
10. máj 2010

Caute,
citala som Evina, ze si robila v zahradke. Ja som si tiez neodpustila tento vikend a vyplela som u nasich vsetky narcisy a tulipany, co odkvitli, kopala som trochu a nasadila gladioly, vysadili sme vonku kalu, aby nacerpala silu a tiez datury (anjelske truby). Vacsinou som robila poklaciacky - brucho viselo dole alebo posediacky na trave a chodniku vedla zahona. Cupnut sa mi uz veru neda 😀 😀 😀
Lucy,
ja som tiez mala tie bolesti - to sa natahuje maternica. Kupila som si magnezium 500-vku a beriem kazdy den. Niekedy kazde dva, ak zabudnem. 😝 Uz ma nebolieva, ale kedysi ma pichalo. Vsak to si mozes aj bez tvojho doktora, uvidis ci ti to zaberie. Moja mi ani nic nedala, ta na mna kasle. Mozno ju zmenim, uvidim, co mi povie zajtra na moju bravcovu nohu 😀 😀.
Doobedu mam trochu volno, tak skocim ku nej.

lucy778
10. máj 2010

dahra - ty si si cez víkend dala 😝 , no to magnezium by som skúsiť mohla. mňa to k tomu dokymu moc neťahá, lebo on je taký domotaný 😝 - ale nemám ho za koho vymeniť. takže tá noha sa ti nezmenila? tak hádam ti na to niečo dajú, alebo ťa s tým nechajú do konca tehu? 😒

vanesska
11. máj 2010

bre ranko babky...

tak vidim ze sa chystate kade tade po doktoroch tak vam vsetkym drzim palce nech mate pekne vysledky a babatka sa maju super... 😵

inak ked pisete o tom pichani to mam aj ja... tiez bud nabokoch alebo tak akoby vnutri v strede neviem co to je ale pokym sa to nejako nestupnuje tak to beriem normalne...
lucy... ale ak pojdes k dokimu tak sa podla mna kludne spytaj...
jej a hovoris ze prve steklenie?? urcite to bolo ono... vsak uz je celkom cas aby si nieco zacitila ja som si tiez nebola tie prve razy vobec ista ci to je babo alebo moj zaludok... 😅
my mame dokiho az buduci tyzden boze tie mesiace tak neuveritelne bezia nechapem z toho... 😕

dahra... ty si si teda fakt dala v tej zahradke... ja som tiez cez vikend sadila kvetinky ale len na balkone a tiez pekne krasne po sediacky na zemi...
inak evina ked pises ze si nabrala tych 18 kg tak to aj ja u mna tipujem tak isto do tych 20 kg... teraz mam 11 kg navrch a 3 mesiace pred sebou kedy babo najviac pribera na vahe takze pocitam ze tych 16-18 kg potiahnem aj ja a to som tipovala na zaciatku tehu ze dam tak max. 11 kg 😅 no ale veru citit to riadne...

ok tak ja idem nieco porobit... krasny dnik prajem...

evina0
11. máj 2010

ahojte
akurat sme sa vratili s MT- no od vcera vecera mi nebolo jedno- ped polnocou som chytila ale uz ozajstne kontracie a behom hodinky 4x, bolest mi sla az do stehien pocit ze idem dostat mrchu k tomu sa pridala mierna triaska a pocit ze musim utekat na wc.ale nastastie to potom preslo tak som si aj zdriemla v noci cca 4 hod a nad ranom zase,ale zase to preslo. aj dnes cestou do nemocky som chytila 4x za sebou po 12 min kontrakcie ze som sa nemohla v aute ani pohnut taka bolest rovno pod bruskom.
lekar mi povedal ze maly mi dost tlaci na branku a preto ta bolest, krcok mam este 2 cm a len na spicku prsta otvorena..ale povedal ze vzhladom nato ze mi dost tlaci porod sa moze kedykolvek rozbehnut sam.aj ked krcok je este taky aky je a malo otvoreny.na dalsiu pordanu mi ani uz nekazal prist asi tusi ze neni ani treba ze pridem aj sama.povedal mi ze keby kontracie neprestavali treba prist, robil mi aj CTG ale nemohol mi s neho pozriet vysledky nakolko sa velmi ponahlal na operacku .ale vraj zajtra posle postou
a teraz prekvapujuca sprava- syncek je dost velky vraj vecsi ako ma byt preto aj tie bolesti a vazi 3700g neviem si predstavit ak tam bude este tie 3 tyzdne ci viac- ale podla slov lekara tam tak dlho snad nebude.a vraj on odchadza 6.6 prec do zahranicia tak porod musime stihnut dovtedy a len sa usmial.nemyslim si ze tam dovtedy veru bude.v noci som si skusala davat to homeopatikum Anica monthana na miernejsie bolesti pri otvarany a mam dojem ze na chvilku zabrali a zbavili ma tej prisernej bolesti spod bruska.
stavili sme sa este v ZA napapat a len do par odchodov lebo ma stale pobolieva v podbrusku a ani vystriet sa poriadne nemozem nie tak dlho kracat..a to sme chceli ist este do inych obchodov - no smola.
a teraz akurat kukam ze mam nohy spuchnute ze hruuuza aj prsty na rukach s toho tepla s auta.
takze takto som ja dnes pochodila,uz len cakat kedy sa porod rozbehne. zajtra ma zase caka taka rychla poradna u nas v PU aj ked sa mi tam nechcem musim
Lekar vravel ze musim vydrzat to ze sa telo uz pripravuje a vraj je to len dobre tak uvidime.

vaneska isto si davaj magnezium ja som ho brala od 32 ttt do 35tt a pomohol mi aj mna tam dole pichalo a pocit ze maly ide von.no ked to porovnam teraz s tym co som mala vecer ci v aute tak to je nic.ale kedze viem ze bolesti su OK tak som kludna a veeelmi sa tesim az budem mat ten uzlicek v narucii.manzel sa o nas teraz pekne stara a mam dojem ze sa boji viac nez ja ked chytim kontracie-hned sa pyta ideme na vylet??ha ha vcera som ho ani nebudila aby som ho nelakala a vyspal sa za volant ale jedno mi veru nebolo. som rada ze som bola na porodnom cviceni lebo predychavanie a polohy dost pomahaju.
prajeme este pekny dnik mi sa ideme vyvalit do postele lebo sme strasne s malym unaveny s cesti a malo spanku.

prahaxx
11. máj 2010

waw, Evi, mas uz krusne chvile ☹ len este kusok vydrzte, nech riadne dorastie, aj ked uz babatku asi vela nechyba

dnes som mala uzasnu poradnu - ono su, sa mi tak vidi, cim dalej tym viac tie poradne odflaknute. ze nenamahat sa, vykladat nohy, inak je vsetko OK. akurat do knizky k opuchom dopisal 156. tak neviem, co to.. je mi sice vsetko mozne, ale opuchy nebadam. Uz takmer vobec nic nerobim, neda sa, bolest a tvrdnutie bruska ma aj napriek magneziu 3x denne chyta kazdy den, dnes iba raz zatial, ale ubolena svalovica je pod bruskom riadna ☹
a najviac ma trapia navaly, obleje ma horucava, naskoci studeny pot a potom vlna tvrdosti na brusku.. a doktor, ze to je pocasim.. vyriesene 🙂)

zasadila som na balkone jeden zavesny kvetinac 🙂 ucupnuta, kolena maximalne od seba, ma nenapadlo, ze po 4 minutach v tejto poze sa normalne nepostavim.. tak na styri a az potom na dve 🙂

no a mam teraz uplne skvele miery, že 100/100/100 🙂) povodne boli 85/65/88 - skocila som o 6 kil, ani sa to nezda, len citit to teda je

nechcela som dopredu kupovat nic, ale po mnohonocnom rozmyslani som predsa len objednala bavlnene plienky v akcii, vyskusat ake budu, pozeram veci do porodnice, a dnes aj muza balim na sluzobku do Budapesti - ide na konkurz, tak ak to dopadne, budem doma byvat dost casto s babom sama.. no uvidime

drzte sa babenky s babatkami a ozvite sa 🙂

evina0
11. máj 2010

prahaxx lekar povedal ze keby sa maly aj zajtra narodil vsetko je OK nemam si robit starosti a je uz aj dost velky a uz aj dozrety takze somm kludna aj ked to zajtra isto nebude ale az csom... takze som kludna a v teme mame mamicku co porodila v 344 t a je uz doma avsetko v najlepsom poriadku.

lucy778
11. máj 2010

ahojte

evina - takže tebe sa to už kráti a každou chvíľou môžeš mať drobčeka doma. obdivujem ťa aká si pokojná, ja sa už vidím ako budem robiť paniku 😀 . tak tfuj, tfuj, tfuj aby všetko bolo ako má byť 😉

no ja som dnes predsa len skočila za dokym a som trochu vytočená, ale to sa dalo čakať. brucho ma bolieť neprestávalo a už ma bolelo aj na dotyk, keď mi robil ultrazvuk. ultrazvuk bol ok, drobček hýbal nožičkami aj ručičkami 😵 . potom sa ma pýtal či nemám výtok, ale nemám nič okrem blesti brucha. ale aj tak ma vyšetril aj zospodu a povedal,že tam niečo je - nejaký zápal alebo čo. trochu ma to prekvapilo, lebo nemám žiadne takéto ťažkosti. ale koľko liekov mi predpísal 😒 predpísal mi betadine na vkladanie - lenže v príbalovom letáku sa píše, že sa nemá užívať od druhého trimestra, tak neviem. potom mi napísal nejaké čipky od bolesti spasmopan - a tiež sa tam píše, že v tehu sa nemajú 😖 no a aby toho náhodou nebolo málo, tak mi ešte napísal guajacuran - to mi v lekárni povedali, že to je na uvoľnenie svalov alebo čo, to som si ani nezobrala. spomínala som mu, že ma chytajú kŕče do nôh, tak som si myslela, že mi radšej napíše magnézium, ale nič. tak som si ho kúpila sama. a teraz tu sedím a kukám na tie lieky a neviem čo mám robiť. tiež nechcem nič podceniť, lebo kamoška práve pre neliečený zápal porodila predčasne v 26. tt a užila si svoje 😝

vanesska
11. máj 2010

no evina... teda riadne stresy... 😕
fuha musim veru skocit na ten predporodny kurz aj ja co najskor... lebo fakt clovek nikdy nevie...
ale tak ty uz si v pohode babo uz je urcite akurat nachystane a aj keby sa narodilo skor tak pohodka...
jaj ale stres to musi byt som zvedava ako budem stresovat ja za par tyzdnov... 😅

lucy... a nebral ti ziadne stery a kultivacie ked hovoris ze by si mala mat zapal...
ja ked som bola s tymi bolestami v brusku tiez take bolenie na pravo potom nalavo a stale bez prestania tak mna vysetrili uplne kompletne vratane kultivacii a pod... no ale mne sa ziadny zapal nezistil akurat ta zvacsena oblicka a tiez mi predpisali spasmopan ale len v pripade ak by mi tie bolesti neprestavali... ale mne to pomaly za par dni preslo takze som to nakoniec ani nepotrebovala...
no ja neviem niekedy mam pocit ze ti lekari tie lieky predpisuju uplne larom farom... 😠 na tie krce myslim ze baby uzivaju magnezko to ti nemoze uskodit... ten betadine nepoznam a ten spazmopan len v pripade ak by si naozaj mala velke bolesti alebo tak a zrejme sa to moze pocas tehu lebo aj mne to doki predpisal... pripadne skus pokukat na nejakych forach ten betadine ci to tehu baby uzivali...

prahax... tie miery su dobreee som sa zasmiala... 😀 uplna miss tehulka... 😉

tak sa drzte.... pekny vecer...

evina0
11. máj 2010

vaneska ja akosi nestresujem skor mi akosi preplo a robim si s kontrakcie srandu.sak ma ten smiech casom prejde.ale ja sa takto snazim odputat pozornost na ine veci 😎
vravim si klidek, pohodicka a raz to aj tak pride 😉
inak cvicenie u nas zacina od 28 tt aj ja som tak zacala chodit a mozno este aj pojdem je to neobmedzene a kazdy utorok..

lucy778
12. máj 2010

ahojte

vaneska - nebral mi žiadne stery ani kultivácie, on je totižto taký dobrý, že to dokáže zistiť voľným okom 😖 , to betadine som nezobrala a dnes som išla za ním znovu, že teda ako ďalej. povedal mi, že na oddelení to ženám dávali 20 rokov, ale aby som nebola z toho nervózna tak mi napísal macmiror complex 500 - zatiaľ som si ho v lekárni nevybrala. radila som sa totiž s jednou známou - ona je lekárnička a má nejakého známeho gyndoša, ktorý jej povedal, že betadine brať nemám a večer jej má volať čo ďalej, lebo nemal čas s ňou cez deň hovoriť.
som z toho trochu nešťastná, lebo vlastne ani neviem čo mám robiť a v podstate neviem určite či tam ten zápal je alebo nie 😝

evina - akooo?

dahra
12. máj 2010

Ahojte,
Lucy,
krce do noh som mavala aj ja, takze na to zabera magnezko - kvoli tomu ma bolelo aj brucho, tak ja na magnezku ficim stale.
Macmirror poznam, ale nebrala som ho pocas tehotenstva. Betadine ? mne sa zda, ze presne tak sa volala vodicka v zelenej flaske, ktorou som si natierala ranu po operacii.
Magnezko mozes brat bez problemov. Doktori niekedy predpisuju v tehu aj lieky, co na pribalovom letaku pisu opak.
Viem, ze mne v lekarni zakazali striktne pit urologicky caj v tehotenstve, a ked som bola v nemocke, jednu tehotnu so zapalom moc. ciest non-stop takym cajom nalievali, takze...

Ja som dnes bola na cievnom vysetreni s tou nohou. Obavy mojej lekarky, ze tam mam skryty zapal su vyvratene, cievy a zily ok podla sona. Mam tam lymfaticky edem, predpisal mi stahovacie pancuchy - take, co sa nosia aj pred operaciou. Uvidime...
O mesiac idem na kontrolu, moze byt, ze v panve mam este nejake problemy - ale nevedel dobre pozriet, lebo maly sa roztahuje vsade a namiesto zily, bolo vidno rucicky a nozicky a chrbatik 😀 Stale mu liezol do zaberu.

lucy778
12. máj 2010

dahra - betadine býva vo forme vag. čapíkov aj tej vodičky čo si mala ty. v podstate sú to veci jódového charakteru 😝 . pred chvíľou mi volala tá známa a povedala mi, že macmiror v tehotenstve bez sterov nemá zmysel - takže asi tak. ale magnezko som si kúpila.
tak hádam sa ti tá noha dá do poriadku

evina0
12. máj 2010

lucy aale celkom fajn 😉
dnes na poradni mi lekar robil UZV lebo sa mu zdalo ze mam velkeee brusko a musel kuknut ci nemam vela plodovej vody- ale nemam to je drobec taky uz velky.tiez vravel ze okolo 3700g .
narychlo mi ho ukazal ako je uz vtlaceny uz dole v branke a vysvetlil ze preto mam tie bolesti a ze kazdy kontracia mu moze pomost skratit krcok a ked som mu povedala ze vcera som mala behom hodiny 5x kontraciu tak sa usmial a povedal ci mam niekoho vv pohotovosti a tiez ma pochvalil ze som hned nepanikarila a nesla do porodnice-lebo to preslo. Vraj krcok stale 2 cm takze mame cas ale vsetko sa mozy velmi rychlo zvrtnut. a vraj ak sa nic neudeje tak za tyzden opet na kontrolu 🙂
tak uvidime.
prajem pekny vecer

ika33
13. máj 2010

Ahojte
evi, no tak to už máš fakt na spadnutie. 🙂 Každý deň na teba myslím či už alebo ešte nie. 😅
lucy, ja mám tiež krče v nohách, no a pekny svinsky to bolí. Budem si musieť aj ja kúpiť magnezko.

Ja som bola na kontrole tiež v utorok a povedal, že drobátko rastie ako má aj sa na nás pozeralo 🙂 Zobrali mi krv na vyšetrenie tých všetkých chorôb (davnov syndróm ...), tak si budem musieť zavolať či je všetko ok. Neviete kedy sú asi výsledky? Zabudla som sa spýtať kedy mám volať. Moja hlava deravá. Ale inak tedy je všetko v poriadku, čo budeme mať mi Dr. za tial nepovedal, povedal, že to je ešte skoro ale keď pôjdem 08.06., tak mi to už povie, ak bude dobre drobátko otočené. ALe mám takého tušáka, že to bude chlapec, no uvidíme. 🙂

Tak vám želám pekný deň.

dahra
13. máj 2010

Ahojte,
Ika,
ja som mala vysledky do 14 dni, myslim. Mne to robili v 16tt (AFP testy - alfafetoproteiny), potom este pojdes ma morfologicky utz. Prevladaju tu chlapci, dokonca som pocula, ze v poslednom obdobi sa rodi vela chlapcov. Uz citis pohyby?