Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
26. máj 2010

monci som si dala v nedelu taku paradne teplu a dlhu vanu a akurat sa mi s toho tocila hlava a nic a po schodoch dost denne pochodim kedze byvame na poschodi a v poslednej dobe stale behat dole ku rodicom a tak. mozno aj dnes dam vanu len sa mi s tej teplej vody zle dviha jak slonik s vane 😀 😀 a sprcha tepla na brusko nezabera. aj skoricu som skusala, aj ananas, aj sexik a nic tak to neriesim a neham to na malom bobkovi.
neviem ci alchemilka moze kontrakcie tlmit ci len bolesti lebo ma relaxacne ucinky chcem to odskusat aspon den dva, dnes som ju este nepila a brusko tvrdne viacej nez po ine dni ale stale nepravidelne 😉
o HAk som sa dnes akurat bavila s lekarom ze asi hned po porode si ju dam az nemam dalsie problemy a nedam jej sancu aby zase rastla ..a on nato ze je na mne a to ze teraz lozisko trosku podrastlo mohlo sposobit strasne vela hormonov a zmien v tehu a ze je celkom mozne ze ked sa telo ustali tak sa lozisko aj zmensi..comu ja nejak neverim. ze ked kojim a nebudem mat menzes tak endoska moze ustupit no neviem neviem. ale vravel ze ked budem chciet aj pri kojeni je jedna HAk Cerazette a ta sa moze aj pri dojceni brat bez toho aby to voslo a vadilo v mliecku. ze to mi ked tak predpise po sestonedeli a je na mne kedy ju zacnem brat..toto este zvazime.

lucy778
26. máj 2010

ahojte

u mňa žiadne zásadné zmeny, ale aspoň som prišla mrknúť čo nového 😉

ika33
26. máj 2010

Ahojte kočky.

Vy ste toho zase popísali. Dnes som vôbec nemala čas vás čítať. Tento týždeň je toho v práci veľa a ešte aj ja sa necítim najlepšie.

CHcem sa vás opýtať vy iste budete vedieť, aká je max. výška materskej, lebo dnes mi hovorili 1.000,- € a ja som si pamätala 500,- €. Tak chcem vedieť kto mal pravdu. 🙂

Lucy ako ti ide učenie?

eicka1b
26. máj 2010

ahojte, tak bola som u dokiho a iba mi povedal, ze som asi v 4-5 tyzdni, ale knizku mi nevystavil a ani na to spinenie mi nic nedal, iba si mam davat pozor a za dva tyzdne prist znovu a potom, ked bude vsetko ok mi vystavi knizku, ani krv mi ece nebral, ze az na buduce. tak teraz neviem, ci je to uplne normalny postup,lebo podla neho som ece oficialne neni ani tehotna, neviem na co caka. 😒 tak ale snad vie co robi,potom vam dam vediet ako to dopadlo 😉 a dakujem vam

katie233
27. máj 2010

Dobré ránko 🙂. Ika, max. vymeriavací základ je 1084 eur a z toho 55% 😵. To by bola iná šupa, mať materskú 1000 eur 😀.

Eicka, tak to je super. Dávaj si pozor. Niektorí lekári to nechávajú na prírode a nedávajú žiadne lieky. A čo sa týka tehu knižky, ja som dostala v 12-tom týždni 😀. Ja keď som mala na začiatku to špinenie, tak som si dala magneB6 a totálne nič som nerobila 😉. Tak sa nechaj aj ty chvíľu obskakovať a rozmaznávať 😀.

ika33
27. máj 2010

ahojte.

No to by bolo super keby bola materská 1000,- € 😀 ale toho sa asi nedočkáme 😒

eicka - ja som tiež bola u lekára asi týždeň po tom ako som zistila, že som tehtná (teda testy ukázali) a tiež ma iba pozrel povedal, že tam niečo je ale ešte počkáme ako sa to vykľuje. A potom som išla až z hruba v 8tt a vedy ma znova pozrel, zobrali mi krv a tostala som svoju prvú fotečku 🙂 a samozrejme knižku. Takže to, že teraz ešte nechel riešiť knižku je v pohode. Teraz viac oddychuj, aby to špinenie prešlo a za dva týždne ti už určite povie aj iné veci. Tak sa drž.

evina0
27. máj 2010

ika pochybujem ze 1000 eur je maximalna vyska materskej..neviem sice aky je teraz maximalny vymeriavaci zaklad a s toho je to 55% ale tak vela to isto neni. a ako kukam Katie uz dala presnu odpoved.

ericka bud uplne kludna 😉 mne tehu knizku dal asi v 11 tt a krv nebral vobec a na vysetrenie ma vzal az v 7 tt vraj skor nema zmysel.takze postup este lepsi nez u mojho lekara 🙂
teraz si davaj na seba velky pozor ziadne dvihanie a namahanie sa ani natriasanie a uvidis vsetko bude dobre. tesim sa s novej tehulky 😵 😵 😵 treba ma vymenit snad uz coskoro budem maminkou 😵 😵
ja nemam nic noveho- noc zase taka potrhana so spankom, ale uz dnes opet pijem alchemilku lebo vcera ma ovelaa viacej bolelo brusko ako pred mrchou ked som si ju nedala a na kontrakcie to nema vplyv tiez ako prisli tak odisli. 😉 a vravim si uz to mam za par 🙂
prajem pekny den

ika33
27. máj 2010

ahojte kočky,
už celý týždeň sa necítim najlepšie a dosť často mi tvrdne brucho a aj bolí a pichá, tak som sa dnes radšej odišla ukázať. Lekár pozrel a povedal, že je všetko tam dole v poriadku, aj bábo rastie a že mám viac oddychovať, nestresovať a že aj ten herpes môže dopomôcť k takémuto môjmu stavu. A už keď nám robil ultrazvuk, tak som sa ho spýtala či mi nevie povedať čo to bude, tak sa iba usmial a povedal, že viem ale nepoviem, prídem 08.06. na kotrolu a keď sa mu to potvrdí, tak povie.

Ja som už ale tak veľmi zvedavá, tak som si pozerala knižku a k pohlaviu napísal "G" neviete niektorá čo to je? Tieto skratky vôbec neovládam a keď som si dala hľadať na nete, tak sa mi zobrazilo, že by to malo byť ženské pohlavie, ale radšej si to preverujem u vás, lebo vy tu všetko viete 😀

Evi - ja som si aj myslela, že materská 1000,- € je blbosť ale keď mi to tak presvädčivo hovorili. No z toho by sa dalo ale krásne vyžiť aj nakúpiť 😀 ale ako som už písala to môžme iba snívať 😝

pettrunka
27. máj 2010

kocky ahojte 😉

katie233
27. máj 2010

Ahoj petrunka 😵

evina0
27. máj 2010

ika mja som skratky v tehu knizke nikdy neriesila.stacilo mi vediet ze je vsetko OK a ked mi povedali kolko asi merame a vazime tak som sa radovala.ale to kazdy lekar nerobi.keby som nechodila do MT do nemock yna UZV tak neviem takmer nic okrem vsetko je v poriadku krcok drzi..toto boli slova lekara na kazdej poradni 😉 nic viac nevravel.

dahra
27. máj 2010

Ahojte,
Ika,
tak ta poriadne natahuje 🙂, este takmer 2 tyzdne si pockas, kym to budes mat potvrdene. Ja v knizke nemam napisane nic o pohlavi, viem to len z 3(4)D utz a to nepisal do knizky, iba nam povedal. Takze G mi nic nehovori 😒
1000 € materska - tak to by sa inak zeny hrnuli rodit, ked kopa ludi moze len snivat o takej vyske platu. 😎

Monci a Evina,
tiez sa zamyslam, co po porode s endo a asi tiez supnem nejaku antikoncepciu, hoci som to nikdy nebrala. Urcite nechcem, aby mi v bruchu zasa narastli nejake endo loziska, brrr, ta predstava je hnusna. Takze uvidime, musim sa opytat lekarky najblizsie.

Vcera som bola na sono, dieta som ako vzdy nevidela. Vcera som bola 29tt+6, ale pisali mi do knizky podla parametrov dietata, ze som 31tt+4. Dieta vyzera byt o takmer 2 tyzdne starsie, ako skutocne je. Pytala som sa na vahu, takze ma 1,7kg. Za necely mesiac nabral 600g. Som sa zamyslela nad moznostou, ze by sa skor narodil a radsej som ju hend zavrhla, lebo, uf, este kopa veci chyba nielen prenho ale do bytu. Este stale cakame, kym si objedname skrinu a chladnicku - uz pomaly zaciname 4.mesiac bez skrin s vecami na zemi a jedlo kupujeme presne tak, aby sme zjedli, a ked varim, tak musime tiez vsetko zjest 🙂 Sa smejeme, ze ked nam pride socialka, tak nam dieta vezmu do domova 😀 😀

katie233
27. máj 2010

Waw, dahra, taký rozdiel? Ja som zvedavá na nášho valibuka 😀. Keď mi robili v nemocke sono, tak sa to celkom zhodovalo - mali sme rozdiel len 2 dni. Tak som zvedavá na utorok, to idem na poradňu.

lucy778
27. máj 2010

ahojte

ika - ide mi to ako v lete na saniach, ale snažím sa 😀 , ale teraz mám zase takú fázu, že to mám v paži 😝 , veď nejako bude. nechcem si vystresovať drobca.
s tým pohlavím ti pekne dal 😝 , radšej mal povedať, že nič nevidí zatiaľ, ako viem, ale poviem o dva týždne 😝 a "G" ani mne nič nehovorí.

ja idem zajtra do poradne a vyzerá to tak, že asi pôjdem aj do nemocky, kde ma operovali a chcem tam aj rodiť. kázal mi prísť v 20.tt, tak nech sa na mňa pozrie, lebo odkedy ma riešil môj obvodný doky, tak to tam dolu vôbec nemám v poriadku. hneď ako si dohodnem poradne v nemocnici, tak od neho beriem kartu a idem kade ľahšie 😝

eicka1b
27. máj 2010

ahojte,
tak ako som si precitala tak ste ma ukludnili. Urcite ma chapete, ze tak stresujem, najme po tom, co takuto moznost tehu oznacovali doktori za nemoznu, teda myslim prirodzenou cestou. Ale budem mysliet pozitivne,nech to dobre dopadne a vam budem drzat tiez prsteky na vsetkych koncatinach nech ste zdrave aj vy aj vasi potomkovia 😉

lucy778
27. máj 2010

eicka - chápem ťa, že stresuješ, pretože ja tiež niekedy stresujem 😀 , ale veď je to prvé tehu ( a nedopracovali sme sa k tomu ľahko), takže nevieme celkom posúdiť čo je dobré a čo zlé, ale pri ďalšom tehu to už hádam bude lepšie 😀 . držím ti prsty, aby bolo všetko ok a aj ty, aby si bola v pohode 😉

katie233
28. máj 2010

Dobré ráno, tehuľky 🙂. My sme hore zase už od 6. Proste, náš drobec je ranné vtáča - tatino ho ráno pohladká, dá pusu a on si myslí, že vstávame. Vôbec ho nezaujíma, že mamina chce ešte vylihovať 😀. Ale to sa proste už nedá, keď sa tam začne hmýriť ako veľryba 😵. Najhoršie na tom je, že sa strašne nudím 😅. Vychádzky ešte nemám, doma všetko porobené a ani v tej telke nič nie je 😠. Asi začnem robiť nejaké ručné práce 😀.

Eicka, aj ty sa drž. Hlavne kľud a oddychuj 😵.

liviaf14
28. máj 2010

ahojte tehuľky
katie, náš drobček v brušku vstával pred 5-tou a teraz keď je na svete, tak to tiež dodržuje 😀

evina, ešte si v celku??? ozvi sa nám..... 😎

katie233
28. máj 2010

Livia, ahoj 🙂. Tak, pokiaľ bude dodržiavať môj režim - zaspávať pred desiatou, prespať celú noc a zobudiť sa ráno o 6 😀, tak to beriem 😵. No, necháme sa prekvapiť 😉.

evina0
28. máj 2010

ahojte
ano este som vcelku, stale to ostava len pri straseni, sice vcera vecer mi naozaj poriadne tvrdlo brusko a zase pravidelne a vyse hodiny ale potom 😒 sa to zase snepravidelnelo.uz aj volam aby siel maly von, ze je dnes slniecko a bude mat mimo bruska viacej miesta aj mi zakopka nato a stale nic.v noci sme toho nenaspali co sa tak velmi hybal, kopal az rano sme si pospali.
volala som lekarovi a utorok by som mala uz nastupit do porodnice ak sa nic neudeje( ale pondelok sa ma este radsej ozvat)
ja stale verim ze to pojde bez vyvolavaciek, proste malemu verim ze si to spusti sam 😉
zjtra mi zakazal lekar rodit lebo rano odchadza daleko a vrati sa az nedelu doobeda 😅 ale vraj keby cosi tak mi zabezpeci nahradu za neho- aj tak v MT je vela personalu a podla mna kazdy jeden musi byt odbornik tak sa nebojim.

Katka vsak je to nadhera ako male reaguje na dotyky- nas maly aj na hlasy a zapaja sa do debaty ku nam 😵 😵 sice len hybanim a kopanim ale to staci.strasne sa smejeme s manzelom ked da taku poriadnu ranu a s laveho boku mi trcia chodidla co si az tak tu kozu vytlaca 🙂 a ked ho po n ich poskriabkam zacne este viacej kopkat 🙂

katie233
28. máj 2010

Evi, naše malé je presne naopak otočené. Hlavičku má v ľavom boku a nožičky v pravom 😀. Ale je to sila, ako dokážu už v brušku reagovať na podnety 😵. Mám pocit, že na mňa už drobec ani tak nereaguje, skôr na manžela. Asi to bude tým, že ja som s ním celý deň 😀, a tatino, keď príde je vzácnejší 😉. Keby sme tak ešte mohli počuť, čo si tí drobci v bruškách hovoria 🙂.

Ozaj je dnes krásny deň. Človek má hneď lepšiu náladu a viacej energie 😵.

ika33
28. máj 2010

ahojte kočky.

Tak dnes je fakt krásny deň a ja som si ho ani neužila, lebo som zavretá v práci a až teraz som sa konečne dostala k tomu, aby som si vôbec pozrela net. No a už aj idem domov , hurá víkend.

Zajtra máme oslavu 30ky mojej švagrinej, takže sa budeme troška zabávať a v nedeľu budeme oddychovať. Náš tatinko ide na víkedn preč, takže budeme sami :( ale prežijeme.

Tak vám ešte želám pený zvyšok dňa a supre víkend.

Evi a tebe pokojnú noc a nech sa teda drobček rozhodne v ten správny čas prísť sem medzi nás na tomot svete 🙂

Papa

sudoku
28. máj 2010

ahoj tak aj nam sa to podarilo som v 25 tyždni a tešim sa na našu maličku len nech je zdrava všetkym držim palce

janemari
28. máj 2010

Juj babenky ako vas tak citam tak tehu musi byt naozja krasne,dufam ze sa toho dozijem.

Evina no soda ze nemas termin neskor lebo ja chodim do centra v MT v nemocnici,boli by sme sa stretli.A maly ti dava naozaj zabrat 🙂 😀

evina0
29. máj 2010

ahojte tak tato noc bola strasna, neviem ci ten blby spln alebo co, ale takmer som nespala a len kukala a prehadzovala so strany na stranu a cakal kym bude rano.zato okolo obeda mi stacila hodinka spanku a bola som fit .
az teraz sme sa s manzelom vratili s pozemku on pracoval s drevom a ja som vyzametaal na stavbe skoro celu podlahu, trosku som sa rozhybala a hned ma menej bolela panva.lebo rano vstat s postele je ako za trest tak ma strasne bolia kosti odspodu a aj panva a k tomu mam vzdy rano brusko jak kamen co sa maly ulebedy tak ze sa ledva zodvihnem 🙄
inak nemame nic nove a dnes mame aj tak zakaz rodenia lebo moj porodnik je mimo mesta 😅 ale keby cosi tak ho zastupia.mohol by si to zajtra rozmysliet a uz sa vypytat ked je vikend a prazdne cesty a ked nie utorok to isty 🙂 🙂
prajem este pekny dnik.
janemari vie ze navstevujes ISCARE som to kadvejsie pisala, ja hned vedal chodim na UZV aj CTG lepsie povedane som chodila..kedy ides najlblizise do Mt do nemocky? ja ak budem v tyzdni rodit tak isto az cez vikend ci po nom ma pustia domov..
Boze zienky si zacinam uvedomovat ze takto o tyzden uz budeme traja 😵

katie233
29. máj 2010

Krásnu slnečnú sobotu prajem 🙂. Evi, bol spln. Ale mne sa spalo celkom dobre, práveže ja som také prebdené noci mala predtým 😅. Nie je nič horšie, ako vidieť manžela spokojne odfukovať a my nie a nie zaspať 😖. Ale túto noc sme si to vynahradili. Tebe sa to ozaj kráti. Aký je to pocit? Mňa už teraz občas pochytí panika, aký bude pôrod a hlavne aké to bude potom, keď už budeme traja 😵.

miminap
29. máj 2010

dievcatka, ja nestiham sledovat, pamatam ,ako sme si pisali, vy ste do temy edno prislo ako nove, ked som tam uz ja strasila ako dlho a pozrite ja stale tam a vy tu uz niektore aj rodite, to je krasny pokrok. vsetko to svedci o tom, ze vzdy je nadej pre nas ostatne. drzim vam palceky a prajem zdravulinke babenka.

janemari
29. máj 2010

evina no ja idem do centra az ten tyzden od 14.6.

miminap teraz sme na rade mi aby sme ich vystriedali ved rodia jedna za druhou a uvolnuju sa tu miesta pre tehulky 😉

evina0
29. máj 2010

Katka neviem nejak si to stale neuvedomujem ze uz za par dni budeme traja..ale velmi sa tesime a velmi rada by som to mala za sebou a aby vsetko dopadlo v najlepsom poridku. asi az ked budem drobceka drzat v naruci tak si tu realitu uvedomim skor rozmyslam ze ako si na seba zvykneme ci nebude maly nejaky zly a tak.kazdy mi vravi ez az casom si to uvedomim ze som mamicka a na vsetkos i zvyknem tak uvidime.ale istp mi bude chybat brusko a kopanceky v nom 🙂

miminap dakujeme a cakame Ta v tejto temiocke 😵

janemari
29. máj 2010

evina clovek si na vsetko zvyka a vsetkemu sa prisposobuje.Ved najprv si zena nevie predstavit ze bude tehu,potom si to vychutnava a nevie si predstavit porod,a zivot s tym malym cloviecikom.Ale vsetko pojde prirodzene a ty sa ani nenazdas a male bude popritebe cupitat a ty nosit v brusku druhe 😉